Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gruodis 10 Antradienis
 

Kaune vyko „Teisingumo maršas“

2010-10-31 20:16 | Naujienos | Komentarų (59)

Kauną sudrebino pilietinė demonstracija Teisingumo maršas (autoriaus nuotr.)

Giedrius Grabauskas-Karoblis

Spalio 29 dieną Kaune vyko ,,Teisingumo maršas” – pilietinė demonstracija Kauno centre. Teisingumo maršas prasidėjo 17 valandą ir truko virš valandos. Šios demonstracijos organizatoriai – judėjimas ,,Drąsiaus kelias“, judėjimas ,,Vytis”, Visuomeninė piliečių sąjunga, Tautos ateities forumas, Kauno Jungtinis demokratinis judėjimas. Teisingumo marše dalyvavo virš 130 žmonių. Demonstracija prasidėjo nuo Šv. Archangelo Mykolo bažnyčios Laisvės alėjoje. Darni eisena nužygiavo iki istorinės Prezidentūros Vilniaus gatvėje. Ten buvo sustota kelioms minutėms, ir tada eisena pasuko link iki Vienybės aikštės, kurs perskaitytos dvi rezoliucijos, išklausyti trumpi pasisakymai.

„Teisingumo maršo“ dalyvių gretose buvo daug žinomų veidų –  „Drąsiaus kelio“ judėjimo valdybos pirmininkė Audronė Skučienė, kunigas Jonas Varkala,  Seimo narys Saulius Stoma, aktyvūs visuomenės veikėjai, judėjimo ,,Vytis“ nariai Violeta Anankienė, Juozas Vaikšnoras, Kauno Jungtinio demokratinio judėjimo narys Algirdas Kavaliauskas ir kiti aktyvūs pilietinių judėjimų atstovai.

Ši demonstracija – tai nuo kovo mėnesio vykstančių pilietinių akcijų tęsinys. Kas mėnesį vyksta mitingai, piketai, o dabar nuspręsta ir dėl pastovių pilietinių demonstracijų vykdymo. Planuojama, kad Teisingumo maršas taps pastoviu tradiciniu renginiu.

Demonstracijos dalyviai nešėsi Lietuvos vėliavas, judėjimo ,,Vytis“ ir Kauno Jungtinio demokratinio judėjimo vėliavas, Drąsiaus Kedžio portretus. Renginio dalyvių nuostatas atspindėjo ir plakatai: ,,Reikalaujame tirti Drąsiaus Kedžio nužudymą“, ,,Šalin monopolinį kapitalizmą! Šalin išnaudotojus”, ,,Lietuvą užvaldė oligarchų ir pedofilų klanai. Pakilkime į kovą prieš išnaudotojus, prieš iškrypėlius! Jie mums priespaudą, o mes jiems – revoliuciją!“, „Palaikome sąžiningus ir drąsius prokurorus, o bailiams ir kyšininkams – ne vieta prokuratūroje“.

Pagrindinėje „Teisingumo maršo“ rezoliucijoje teigiama:

Padėtis Lietuvos teisėsaugos sistemoje išlieka prieštaringa. Tai liudija ir kovotojo su pedofilija Drąsiaus Kedžio persekiojimo ir brutalaus nužudymo istorija.

Labai svarbus faktas – D. Kedžio nužudymas netiriamas iki šiol, tik skleidžiami įvairūs mitai ir prasimanymai. D. Kedžio artimieji, ypač jo sesuo Neringa Venckienė, šmeižiami ir persekiojami. Beveik neabejojama, kad jau artimiausiu metu N. Venckienė bus pašalinta iš teisėjos pareigų. O klaipėdietės E. Kusaitės byla akivaizdžiai parodo, kad kai kurios bylos yra falsifikuojamos, o parodymai išgaunami smurtu ir grasinimais.

Vangiai vyksta Valdovų rūmų aferos, Kėvišo klano veiklos ir kitų didžiųjų aferų tyrimas“. Apžvelgiant padėtį Lietuvoje, konstatuojama: ,,Įsigalėjus korupcijai, išnaudotojų klestėjimui, plintant skurdui ir didžiulei emigracijai, mūsų valstybė atsidūrė aklavietėje. Daug kalbama apie reformas. Bet dalis reformų – kosmetinės reformos, faktiškai dekoracijų keitimas. O kai kurios reformos, kaip Švietimo ir mokslo bei sveikatos apsaugos reformos – tai destruktyvios ir griaunančios reformos. Tuo tarpu korupcija Lietuvoje jau peržengė visas ribas, aferos vykdomos atvirai ir įžūliai.

Be korumpuotų politikų ir pareigūnų pagalbos negalėtų egzistuoti bosų, stonių, janukonių oligarchinės imperijos ir galingi energetikų klanai. Visi, kas pakyla į kovą prieš tokius klanus, yra bauginami, šmeižiami ir net patiria fizinio susidorojimo grėsmes.

2005-2006 metais prieš oligarchų klanus kovoję saugumo pareigūnai buvo atleisti iš darbo, šmeižiami ir bauginami. O šiandieninę padėtį akivaizdžiai iliustruoja Ukmergės pavyzdys, kai vietos gyventojai didvyriškai pasipriešino energetikų diktatui, šie prieš juos atsiuntė smogikų būrius. Žmonės buvo mušami, spardomi ir svaiginami ašarinėmis dujomis. Turime pažaboti šią represinę santvarką, grėsmingą daugumos Lietuvos piliečių gerovei ir saugumui.

Išsilaisvinimas nuo oligarchijos, nuo supuvusios teisinės sistemos – tai pirmas žingsnis link tikros teisinės valstybės atkūrimo“.

Be to, rezoliucijoje reikalaujama pareikšti įtarimus L.Stankūnaitei, pašalinti iš pareigų Vaikų teisių apsaugos kontrolierę E.Žiobienę, prokurorus A.Kliunką, R.Petrauską, A.Stepučinską, A.Šileiką ir kai kuriuos kitus prokuratūros pareigūnus. Reikalaujama pašalinti iš pareigų ir Vilniaus 2-ojo Apylinkės teismo teisėją A.Valantiną, imtis esminės teismų reformos-įvesti Lietuvos teismuose Prisiejusiųjų instituciją.

2010-10-30

Komentarai

 

 

 
 1. Kodėl jūs nerengiate maršo?Išsplaukite kelnes,kad nesmirdėtų ir marš į viešumą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. labai geras komentaras po nuotrauka – "sudrebino":))) is foto matosi kad zmoniu minios kauna drebino..:))

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Nedaug buvo patarimu i" KLAUSIMAS", taciau visi uzfiksuoti ir priimti domen. Labai aciu. Visu nuomones ir patarimai reiklingi,rasykite.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. 130 dalyviu? visada sakiau kad kaunieciams svarbiau uz viska ju sotus pilvas. Pasitaike kaunui tarti zodi teisingos valstybes kurime, tai jie net nesugeba susirinkti masiskai. ne veltui daugelis nemegsta kauno ir kaunieciu. geda.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Sveikintina, kad Tauta pradeda atsibusti ir kilti į kovą su oligarchija, o ne emigruotį į užsienį. Čia musų gimtoji žemė, čia mes privalome gyventi ir kurti savo laimę.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Partija bus užprogramuota žlugimui, jeigu nebus komandos. Dabar klanas turėtų darbuotis iš peties, kad sukiršintų D.Kedžio šalininkus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. kas rūpinasi "partijos eilių grynumu. Visuomeniškai aktyvūs visuomenės nariai jau yra išsiskirstę būti daugybės partijų nariais ar rėmėjais, ir laisvų, tuo labiau jaunų žmonių yra daugiau už Lietuvos ribų. Todėl nereikėtų statyti dirbtinių barjerų priėmimui į Neringos partiją, jei tokia iš viso bus. O štai komanda, artimiausi bendražygiai, kurie bus ir vadovybė, turėtų būti patikimi,kompetetingi, vėlgi nenusiritant į giminystę ar svainystę, ar kursiokus ir klasiokus. Programa, komanda ir piliečių palaikymas, visi trys šie gerai pakinkyti "drambliai" yra tai kas lemia sėkmę. Žinoma, esant neblogai finansinei paramai. Ir nereikia tikėtis stebuklų. Jei 20-30 % balsų bet kokiuose rinkimuose būtų gauta, tai jau viršūnė. Todėl nereikia atsiriboti nė nuo vienos partijos ar judėjimo, nesakyti, kad štai ta ar ana netiks "į kompaniją".V.Ladas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Taip ir įrašyti DRĄSIAUS partijos programoje.Visa valstybinių įmonių buhalterinė apskaita privalo būti viešinama internete.Kol nepaviešinta buhalterinė apskaita,iš IŽDO negauna finansavimo.Pamatytume kur juda pinigų srautai iš mokesčių mokėtojų kišenės.Tai jau šis tas.Paskui "apžiūrėsime" privatų parazitų NT.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. ar kada nors pagaliau pabus zmones ir prades eiti i mitingus ar ir toliau leis valdziazmogiams is saves tyciotis,manyciau klad lietuva politikieriu ir valdininkieriu rojus.tik po to nereikia verkauti , nes nieko nedarot kad kazkas pasikeistu,vadinasi gyvenat taip kaip nusipelnet.sekmes.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Rimtai klausiu :)))

  Kur morale ? Tai ko jus norite, jeigu prisilakate vakarais alkoholio ir po to vaikus patys parduodate uz pinigus ?

  Ka Jus norite apgauti? Save? Gi uz budami neblaivus uz "auksini buteli" ne tik vaikus parduotumete, bet ir organus atiduot nebijotumete.

  Tokia apgailetine Jusu alkoholiniu subjektu realybe – tokia buvo ir LAIMA STANKUNAITE ( uz pinigeli ir alkoholine busena pardave savo vaika ).

  PAT D.KEDYS buvo kaltas, nes vartojo alkoholi ir nepriziurejo dukros. O kam priziuret? Kai prisigerus su draugais gera ?

  Ko Jus norite? Prigidete vaiku alkoholineje busenoje , tokius kaip Laima Stankunaite ir Drasius Kedys – kurie ir leido pedofilams tratinti ju mergaite.

  Beda ne politikose ir ne teisetvarkoje. O Jumyse. Alkoholyje. Jus esate problema.

  Ir tai ka rasau – yra tiesa. Ne vienas is Jusu negali man priestarauti. Ne vienas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. kad nuotraukoje kai kuriu veikeju veidukai labai jau i komunistu panasus.. ar nebus cia socialdemokratu projaktas? nepastebejote kokias geles ta boba prokurorams dovanojo? ne narcizus kartais?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Zinom kieno inicialai slepiami po EI. Savo problemu neprirasykite kitiems,jei esate taip tikintis,kaip vaizduojat. Dievulis gali priminti,kad pats turejot rimtu psichikos problemu….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. ta boba is Zaigzdriu psichiatrines pabegusi.. visiems geles dovanoja. ten daug toje nuotraukoje neaiskiu tipu..neaisku ka jie cia rezga.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Nera kritines mases kol kas Lietuvoje, kad iseitu pyderastus is valdzios isvaikyti .Bomzas Brazas iejo i istorija kaip prezikas, visi kiti ismatos sedi valdzioj…nachui, as pesimistas-pyderai is Dujotekanos,Gazpromo ir Lietuvos Gelezinkeliu siaip sau uz dyka valdzia neatsikratys:))) nieko cia nebus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. jo, teisingai, ta boba prokurorams gėles dovanojo, gal žinot, kas ji per viena? kas ją čia atsiuntė?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. stovi ta boba kur geles prokurorams dovanojo. jos dar i psichiatrine neuzdare?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. stoma su violetine kardone vaiksiojanti ,tai jau priskyre save Drasiaus keliui ,delfije nuotraukos yra

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Pritariu – jokių buvusių. Jeigu prisileis buvusius partinius, amen, tada gali ir nekurti partijos, nes bus tas pats š…. kaip ir dabar esančios partijos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Pritariu – jokių buvusių. Jeigu prisileis buvusius partinius, amen, tada gali ir nekurti partijos, nes bus tas pats š…. kaip ir dabar esančios partijos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. eiktu bijo ,ka nematet nuotraukoje ,violetine kardonke kazkokia isikises dydvyris,ko jam bijoti,jis tikrai velnias pagerintas ,o kaip galvojate ar ne velniai valinskui pasake stoma i savo partija paimti ,prisiminkite ka valinskas zadejo pries rinkimus ,bet po rinkimu parsidave konservatoriam ir dziaugiasi tai ka pese ,tai zinokit ar valinskas ar paksas ar kubilius ar kirkilas ar prunskiene ar zuokas ar uspaskixas ar vagnorius pas visus juos vieni ir tie patys seimininkai ,balsuokit uz ka norit jokio skirtumo ,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Jei Vencienė tikrai kurs partiją, tai joje PRIVALO nebūti nei vieno iš esamų ar buvusių partijų NEI VIENO! Yra daug jaunų ir protingų žmonių, lai jie ir stoja į partiją, ne vyresni nei 40 metų. Tuomet liaudis tokią partiją palaikys – JOKIŲ buvusių! Prisiminkite tai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. Stomai čia ne vieta, jis bijo būti Drąsiaus kelyje, bijo, kad būtų siejamas su Drąsiu Kedžiu, todėl įkūrė Teisingumo sąjungą ir tik naudojasi Drąsiaus keliu būdamas šalia.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...