Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 6 Pirmadienis
 

Kas valdo Lietuvą?

2007-04-11 17:41 | Politika | Komentarų

G.Kirkilo Vyriausybės politika, išvertus į lietuvių kalbą

Giedrė GORIENĖ

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išslaptinti VSD pareigūnų liudijimai komitetui parodė, kad Lietuvos dalyvavimas tarptautinėse misijose Afganistane, Irake ir Balkanuose, Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus lakstymai į Ukrainą ir Lenkiją, įgyvendinant JAV geopolitinius interesus, bei aktyvus Lietuvos spec.tarnybų ir politikų dalyvavimas Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos nuvertime – tai tik priedanga, norint pridengti Rusijos spec.tarnybų viešpatavimą Lietuvoje.

Kitaip sakant, “vardan šventos ramybės” esame NATO ir padedame Amerikai užkariauti Irako naftos pramonę bei perimti heroino gamyklas Afganistane į JAV rankas, o pas save namuose, Lietuvoje, tarnaujame Rusijai ir baigiame įgyvendinti planą “Chutarnaja Litva”.

Praktiškai padaryta viskas, kad lietuvis nesididžiuotų gimęs lietuviu, negerbtų Lietuvos ir spruktų iš jos kuo toliau, kaip kad žiurkės sprunka iš skęstančio laivo – nes dabar juk ne tie laikai – ne Stalino laikmetis, todėl norint išnaikinti tautos protus, nereikia jų išvežti į Sibirą – protingi patys išvažiavo ir išvažiuoja iš Lietuvos. Taigi tautos genocidas dar kartą įgyvendintas, tik šį kartą – mūsų, nepriklausomos Lietuvos valdžios, rankomis.

Taigi tuo metu, kai socialdemokrato Gedimino Kirkilo Vyriausybė siunčia vieną po kitos Lietuvos karių grupes į heroino tėvynę – Afganistaną, o Lietuva, užuot rūpinusis savais vaikais, savo šeimomis ir saviškių kultūriniu ugdymu, Afganistane kiša mūsų biudžeto pinigus į Goro provincijos atstatymą, premjeras Gediminas Kirkilas Lietuvos Seime kaunasi dėl su Rusijos spec.tarnybomis siejamos “Dujotekanos” pelno – neduok, Dieve, jis bus sumažintas.

Dar daugiau – tuo metu, kai socialdemokratų krašto apsaugos ministras Juozas Olekas siunčia naują karių grupę į Afganistaną (taip tarsi užmigdydamas mūsų NATO partnerių budrumą), socialdemokratas Ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas į patarėjus pasiima Albiną Janušką – tą, kuris, pasak Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išslaptintų stenogramų, telefonu giriasi “Dujotekanos” prezidentui Rimantui Stoniui, kad jis jau turi medžiagą, kurią surinko Valstybės saugumo departamentas, apie pagrindinį R.Stonio konkurentą Viktorą Uspaskichą, ir “kad reikia susitikti”, ir kuris organizuoja saugumo paramą R.Stoniui kovoje dėl įtakos Kauno termofikacinėje elektrinėje. Taigi į savo pagrindinius patarėjus premjeras priima žmogų, kuris, kaip susidaro įspūdis perskaičius Seime išslaptintą medžiagą, jei ir yra Lietuvos pilietis, tai dirba tikrai ne Lietuvai, bet greičiau jos didžiajai kaimynei ir tos didžiosios kaimynės globojamai kompanijai.

O tuo metu, kai amerikiečiai susižavėję stebi, kaip Afganistane esantys Lietuvos kariai rengia šventę tenykščiams našlaičiams, G.Kirkilo socialdemokratai su Artūro Paulausko socialliberalais net atsiraitoję rankoves kaunasi dėl “dujotekanininkų” statytinio Arvydo Pociaus išsaugojimo VSD vadovo poste. Nes – byla dėl “Dujotekanos”, kaip Rusijos spec.tarnybų priedanginės firmos, kuri šiuo metu yra A.Pociaus seife, pasikeitus VSD vadovams gali atsidurti teisme. O tai – tarptautinis skandalas, Rusijos spec.tarnybų veiklos modelio bei jų įtakos agentų Lietuvoje atskleidimas. Rusiškai kalbant, “pravalas”, arba priedanginės imperijos, stropiai kurtos dešimt metų, sugriuvimas.

Tokį modelį – viena demonstruoti, o kita daryti – vykdė visi iki šiol valdžioje buvę aukšti valstybės vadovai. Štai, pvz., Naujosios sąjungos pirmininkas Artūras Paulauskas, į politiką ėjęs kaip NATO priešininkas, patekęs į valdžią iš karto pakeitė dūdelę ir, tapęs Seimo pirmininku, tapo vienu iš aktyviausių Lietuvos integracijos į NATO rėmėjų. Atvirai demonstruodamas savo “valstybingumą” ir “paramą Lietuvos eurointegraciniams siekiams”, jis, tapęs laikinuoju Prezidentu, net gavo JAV prezidento Dž.Bušo padėkos laišką. Tuo tarpu visas tas spektaklis pridengė kitokią realybę: Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku tapo pagal Naujosios sąjungos sąrašą į Seimą patekęs tuometinis vienas iš stambiausių NS rėmėjų – dabar Maskvoje besislapstantis V.Uspaskichas, o Seime buvo prastumtas įstatymas, per 10 metų atimsiantis iš Lietuvos biudžeto 700 mln. litų mokesčių ir tokia suma papildysiantis dviejų “Minijos naftos” savininkų (Rimanto Stonio ir Tomo Haseltono) iš naftos verslo gaunamas pajamas. Rimantas Stonys – tai ir “Dujotekanos” prezidentas, kurio ateities planuose – ir dar vienos įmonės, analogiškos “Dujotekanai”, įsteigimas prie “Mažeikių naftos”, kas, Seime liudijusių saugumiečių nuomone, sukeltų grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui.

Kas valdo pinigus, tam tarnauja ir politikai. Todėl, akivaizdu, Artūro Paulausko ar Gedimino Kirkilo “vakarietiškumas” – tik kaukė, nes buvę LKP CK veikėjai kaip dirbo Maskvai sovietmečiu, taip ir tebedirba – jau vien ką reiškia KGB archyvų Lietuvoje įslaptinimas 70 metų. Arba su Rusijos spec.tarnybomis siejamos “Dujotekanos” protegavimas.

Ir Kazimira Prunskienė Lietuvos Prezidente 2004 metais netapo vien todėl, kad nors ir būdama labai gerai diplomatė, ji nesuprato Artūro Paulausko, Algirdo Brazausko ir Gedimino Kirkilo žaidžiamo žaidimo svarbos: tarnauk Maskvai, bet lankstykis Vašingtonui. “Lietuvos užsienio politikos prioritetai turi būti peržiūrėti, Lietuvos kariai iš Irako turi būti išvesti”, – tiesiai šviesiai, be jokių užuolankų pareiškė kandidatė į prezidentus Kazimira Prunskienė tuometiniam JAV ambasadoriui Lietuvoje K.Mullui, ir Vyriausiosios rinkimų komisijos kompiuteriai Prezidento rinkimų naktį netikėtai ėmė ir “užlūžo”. O po kelių valandų “atsigavus” kompiuterinei VRK sistemai, kandidatų rinkimų rezultatai jau buvo pasikeitę vietomis – vietoj pirmaujančios Kazimiros Prunskienės pirmaujančiu tapo Valdas Adamkus. Jei K.Prunskienė per savo rinkiminę kampaniją būtų labiau pasismailinusi liežuvį ir prižadėjusi JAV ambasadoriui Lietuvoje į Iraką pasiųsti kelis kart daugiau Lietuvos karių, nei ten jų yra dabar, tai net neabejojama – šiandien ji, o ne Valdas Adamkus būtų Lietuvos Prezidentu. O pažadėti – tai juk nebūtinai ištesėti: karius į Iraką ar Afganistaną Lietuvoje siunčia ne Prezidentas, o Seimas. O jis gali ir nesutikti su Prezidento siūlymu didinti karių skaičių Irake…

Taigi situacija, kurioje atsidūrė Lietuva po 17 nepriklausomybės metų, paradoksali: kaip “rusai” čia buvo, taip ir liko – niekur jie iš tos Lietuvos neišėjo. Nors dėl Lietuvos įstojimo į NATO ar Europos Sąjungą gali atrodyti ir atvirkščiai. Ir kaip dirbo Lietuvos saugumas “rusams”, taip ir tebedirba – nors norėdamas Vašingtonui pademonstruoti, kad taip nėra, mūsiškis saugumas ir bandė iš “Karšto komentaro” “padaryti” “Rusijos spec.tarnybų laikraštį” ( kad turėtų bent vieną “rusą” Lietuvoje, turėtų prieš ką naudoti savo “sunkiąją artileriją” ir turėtų apie ką Vašingtonui savo raportuose rašyti).

Šiurpu? Deja, tokia mūsų gyvenimo realybė. Ir taip bus tol, kol baimė valdys mus, kol kardinolas Audrys Juozas Bačkis, užuot nuolankiai bėgęs spausti rankos per šv.Mišias mūsų iškiliems politikams, iš sakyklos vieną kartą griežtu tonu nepasakys: “Brangieji, liaukitės!”, kol žiniasklaida parsidavinės, o politikai keliaklupsčiaus materijai. Kol į valdžią neateis ne verslo banginių statytinių, o idealistų karta, galvojanti apie tai, kad ne tik jie, bet ir jų vaikai gyvens Lietuvoje. Nes pagal tai, kokią politiką vykdo socialdemokratas Gediminas Kirkilas ir jo Ko, akivaizdu, kad nei jie, nei jų vaikai savo ateities nesieja su Lietuva.

Galiausiai, taip tęsis turbūt iki tol, kol jie visi nesusirgs vėžiu ar kitokia mirtina liga. “Nes tik tuomet, kai susiduri akis į akį su mirtimi, perkainoji visas vertybes; tik susirgęs supranti, kad nei žemių, nei namų, nei viešbučių, nei sąskaitų užsienio bankuose su savimi į kapą nenusineši – tau reikės vieno kostiumo, vienų baltinių, vienų kojinių ir vienos batų poros”, – apie vertybių pasikeitimo skalę “Karštam komentarui” sakė neseniai apie savo mirtiną ligą sužinojęs vienas garsus žmogus.

Be jokios abejonės, mes mirties niekam nelinkime. Tačiau, kaip sakė rašytojas Vytautas Petkevičius, reikia gilaus sukrėtimo, kad ši patinė situacija, kokioje dabar yra Lietuva su savo politinėmis partijomis, iš esmės pasikeistų.

 

 

 

Komentarai

 

 

 


 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...