Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Kovas 31 Antradienis
 

Kas sukurs kriminalinių autoritetų stabdymo strategiją?

2007-06-04 17:38 | Redakcijos skiltis | Komentarų (6)

Andrius Kubilius kriminalinės korupcijos mastą Lietuvoje nori pridengti 'Rusijos sulaikymo strategija' (Seimo archyvo nuotr.)

Didžiąją politiką paliko paskutinis LKP CK mohikanas Algirdas Mykolas Brazauskas, Socialdemokratų partijos vairą perdavęs sukonservatorėjusiam Gediminui Kirkilui. Tai sutapo su vienu svarbiu įvykiu, kurį žiniasklaida kažkodėl nutylėjo – su Vilniaus apygardos teisme pradėta nagrinėti buvusio “Mažeikių naftos” generalinio direktoriaus Gedemino Kiesaus byla ir su jau pirmajame teismo posėdyje kaltinamojo Algimanto Vertelkos, pravarde “Pinčia”, užduotu G.Kiesaus žmonai A.Kiesienei klausimu: “Apie ką Gedeminas Kiesus kalbėjosi su Algirdu Brazausku kelios savaitės prieš dingstant Kiesui?”

Kaip, beje, žiniasklaidoje liko nepastebėta ir dar viena “Pinčios” paminėta buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko A.Sadecko pavardė.

Kodėl? Klausimas, kaip sako amerikonai, vertas 64 mln. dolerių (A.Sadecko įsteigta saugos tarnyba “Ekskomisarų biuras” iš “Williams” atėjo į Lietuvą uždirbo, beje, irgi ne vieną milijoną dolerių).

Šitos baisios žmogžudystės užsakovų klausimo nedrįsta kelti nė viena politinė partija, nors būtent tik įminus šitą mįslę, t.y. tik išaiškinus šiurpiausio Lietuvos istorijoje nusikaltimo – G.Kiesaus žmogžudystės užsakovus – mūsų šalyje pagaliau bus užbrauktas juodas brūkšnys ir prasidės nauja era. Nes – į priekį, į šviesesnę ir gražesnę ateitį gali vesti tik tie, kurių sąžinės neslegia jokia juoda paslaptis. Nes, kaip sako mūsų įstatymai, nusikaltimo slėpimas irgi yra nusikaltimas…

Tačiau šiuo metu pas mus viskas vyksta atvirkščiai. Generalinė prokuratūra desperatiškai bando pridengti Kiesų nužudymo užsakovus ir bando įdiegti visuomenei “eilinio nužudymo, turint tikslą apiplėšti”, versiją. Ir taip bando, taip bando, kad jau net koktu į tą jų stengimąsi žiūrėti – lyg mes būtume maži vaikai ir nesuprastume, kokius negražius ir nepadorius dalykus tie suaugę “dėdės” išdarinėja.

Gėda žiūrėti į prokurorus, Kiesų žmogžudystės užsakovų mundurą “plaunančius”, skaudu žiūrėti į Kiesaus našlę, prokurorų surežisuotame spektaklyje sudalyvavusią. Skaudu matyti, kad neturime Prezidento, teisingumo idealus ginančio, ir dar skaudžiau matyti Seimą, Kiesaus žmogžudystės užsakovams pataikaujantį.

Nes – nors ir Lietuvos Konstitucija, ir Prokuratūros įstatymas teigia, kad prokuroras pas mus yra nepriklausomas, tačiau rezonansinių bylų tyrimo versijos yra politinės valios dalykas.

Ir todėl faktas, kad Generalinė prokuratūra neieškojo Kiesų nužudymo užsakovų, rodo tai, kad tam tikros politinės partijos ir aukščiausioji Lietuvos valdžia yra suinteresuotos, kad Kiesaus žmogžudystės užsakovas (užsakovai?) būtų neišaiškintas.

Meluojame? Šmeižiame dorus Lietuvos politikus ir pareigūnus? Na, jau ne. Nes jeigu Prezidentas Valdas Adamkus arba Seimo bei Vyriausybės vadovybė būtų suinteresuoti naujos eros Lietuvoje pradžia, tuomet Generalinei prokuratūrai jau seniai būtų duotas nurodymas uždėti tašką ant “i” G.Kiesaus nužudymo byloje – juk ir Ukrainoje žurnalisto G.Gongadzės žudikai bei užsakovai buvo atskleisti tik tuomet, kai pasikeitė Ukrainos prezidentai: kai L.Kučmą prezidento poste pakeitė V.Juščenka.

Todėl žiūrint į Ukrainos patirtį, kyla nejaukus klausimus: kas Prezidento poste turi pakeisti Valdą Adamkų, kad Lietuvoje prokurorai ne dangstytų tikruosius nusikaltėlius, o juos atskleistų?

Atsakymas vienareikšmiškas: tai turi būti žmogus, atitinkantis visus LR Konstitucijoje numatytus kandidatams į Prezidentus taikomus kriterijus ir vietoj savęs bute Šiauliuose po lova nelaikantis šlepečių. Turintis stuburą ir neturintis, kaip sako žvalgybininkai, “kablio” – už kurio, pvz., G.Kiesaus nužudymo užsakovai jį galėtų tampyti kaip tik norėdami.

Sakysite, tai – iš fantastikos srities, nes tokių kandidatų Lietuvos politikoje paprastai nebūna? Ką jūs – būna! Tik jų reikia paieškoti … tarp moterų – nes per 17 nepriklausomybės metų mūsų valdžios vyrai parodė, kad jie labai gerai sugeba tik viena – drebinti kinkas: tiek prieš savus, tiek prieš užsieninius. Neabejojame – jų vietoje moteris niekada nebūtų šitaip išsigandusi, parsidavusi ar nusižeminusi…. Taigi garbė ir orumas vyrų giminei valdžioje, atrodo, visiškai svetimas.

Taigi baimė. Baimė valdo mūsų valdžios vyrus, ir todėl šiandien Lietuva yra tokia, kokia yra. Prezidentai buvo vyrai, Seimo pirmininkai – vyrai, premjerai – taip pat vyrai; muitinei vadovavo vyrai, Valstybės saugumo departamentui – vyrai, Generalinei prokuratūrai – vyrai, policijai – irgi vyrai… Todėl – kontrabanda važiuoja, šešėlinė ekonomika bujoja, nusikalstamumas – klesti, verslininkams vidury baltos dienos nupjaunamos galvos, o prokurorai – vyrai – bijo net pamanyti, kad kas nors tų galvų nupjovimą galėjo užsakyti…

Ir net Tėvynės sąjungos (konservatorių partijos) pirmininkas Andrius Kubilius –irgi vyras, bijodamas realiais darbais, o ne žodžiais kovoti su korupcija, norėdamas pridengti savo baimę (ar politinį neįgalumą?) susigalvojo “karą”: “Rusijos sulaikymo strategiją”. Lyg Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas augintų Lietuvoje korupciją, globotų ekonominius ir kriminalinius nusikaltėlius, plautų valstybės biudžetą, steigtų ir globotų narkotikų gaminimo fabrikus ir diriguotų Lietuvos generalinei prokuratūrai, kaip pridengti Kiesų nužudymo užsakovus…

Be jokios abejonės, kad tai daro ne V.Putinas ir ne Rusija, tačiau savo nepilnavertiškumo komplekso, nesugebėjimo tarnauti Lietuvos žmonių interesams ir baimės juk nepridengsi figos lapeliu – tam reikia visos “Rusijos sulaikymo strategijos”!…

Tačiau – iš pasiskraidymo su A.Kubiliaus “strategija” sugrįžus į realų pasaulį, reikėtų konstatuoti, kad Andriui Kubiliui derėtų kurti ne “Rusijos sulaikymo”, bet “Kriminalinių autoritetų sulaikymo strategiją” Lietuvoje, kadangi kol Kiesaus nužudymo užsakovai vaikšto laisvėje nesugauti ir nenuteisti, tol niekas nėra garantuotas, kad banditai, korumpuotų policijos komisarų aprūpinti policininkų uniformomis, nesustabdys tavęs automagistralėje “už greičio viršijimą”, o vėliau tavo ir tavo šeimos narių kūnai nebus rasti kur nors paežerėje be galvų…

Taigi kol to nebus, tol Lietuvoje nebus saugu. Ir todėl šiandien didžiausias Lietuvos priešas yra ne Vladimiras Putinas, bet tas pats Andrius Kubilius su savo “broliu dvyniu” Gediminu Kirkilu ir marionetiniu Prezidentu Valdu Adamkumi, kurių bailumas, trumparegiškumas, neryžtingumas ir neveiklumas ir gimdo tai, prieš ką A.Kubilius savo “strategijoje prieš Rusiją” ir siūlo mums kovoti – nebaudžiamumą, korupciją ir nostalgiją tarybiniams laikams.

“Matai krislą brolio akyje, tačiau nematai rąsto savojoje”, – taip, berods, rašoma Biblijoje.

Ar tai nieko neprimena Jums, ponas Tėvynės sąjungos pirmininke Andriau Kubiliau?

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

 

 

 
 1. I take pleasure in, result in I found exactly what I used to be having a look for. You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. I do love the way you have presented this specific difficulty and it does indeed give me a lot of fodder for thought. Nonetheless, because of what I have observed, I only wish when other feedback pile on that people today keep on issue and don’t get started on a soap box associated with the news du jour. All the same, thank you for this superb point and although I do not really agree with the idea in totality, I respect the standpoint.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. I have to say that for the past few of hours i have been hooked by the amazing posts on this site. Keep up the great work.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Sveiki visi, aš taip pat esu iš tikrųjų nori išmokti PHP programavimą , tačiau aš esu nauja , aš kiekvieną kartą skaityti straipsnius , susijusius su asmens pagrindinį puslapį programavimo .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Good blog! I really love what it is simple on my eyes and therefore the data are very well written. I am wondering can certainly make money might be notified whenever a brand new post has been created. I have enrolled in your RSS which have to bring about! Have a relatively nice day!

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (1)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...