Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 25 Antradienis
 

Kas šalina nereikalingus liudininkus D.Kedžio nužudymo byloje?

2010-05-05 19:10 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (364)

Kuo toliau, tuo labiau stiprėja įspūdis, kad pati baisiausia ir žiauriausia organizuota nusikalstama grupuotė Lietuvoje - tai prokuratūra (KK nuotr.)

Jonas – toks vardas žvejo, kuris ketvirtadienį, bežvejodamas naktį, matė, kaip atvažiavo įtartinas automobilis tamsintais stiklais, iš jo išlipo du vyrai ir kažką numetė.

Po dviejų dienų toje vietoje per akciją „Darom“ buvo rastas Drąsiaus Kedžio kūnas, o netyčia pamatęs, „kaip du vyrai, atvažiavę įtartinu autobusiuku, kažką išmetė“, Jonas atsidūrė Žiegždrių psichiatrinėje ligoninėje.

„Prisidengus rūpesčiu čia gydomų ligonių privatumu, Jonas čia buvo slepiamas nuo artimiausių žmonių. Niekas negalėjo sužinoti, kodėl ir kaip čia buvo gydomas Jonas“, – šiurpius faktus išsiaiškino TV3 laida „Prieš srovę“.

Paklaustas, ar Jonas prisimena, kas Žiegždrių psichiatrinėje ligoninėje buvo daroma, vyras atsakė: „Man suleido vaistus. Raminčius“.

„O stipriai raminančius?“ – teiravosi TV3 laidos „Prieš srovę“ kūrėjai.

„Du švirkštus suleidžia, paskui vaistų, kad ramiai miegočiau“, – prisimena Jonas.

„Bet jūs atsimenat, ką jums leido?“

„Aš nežinau, kokie tie vaistai… Paskui vėl tokius pačius vaistus suleido… Kad man po du švirkštus leisdavo – ryte, per piet ir vakare“, – TV3 laidai „Prieš srovę“ pasakojo Jonas.

Šiurpu? Labai. Labai, labai, nes jau 21 nepriklausomybės metus skaičiuojančioje Lietuvoje žmogus, atsidūręs ne toje vietoje ir ne laiku, gali atsidurti psichiatrinėje ligoninėje, ir negali sužinoti nei kuo buvai gydomas, nei kas su tavimi buvo daroma. Tai – valstybės paslaptis.

„Tai kaip jums gydytojai paaiškino, kodėl jūs čia gulite toj ligoninėj?“

„Nu, tai aš paaiškinau – liepė man nesakyt dėl to Kedžio“, – šiurpią tiesą atskleidė Jonas.

Nežinia, kaip viskas būtų baigęsis Jonui, balandžio 15 d. naktį žvejojusiam ir pamačiusiam įtartiną automobilį, iš kurio išlipo du vyrai ir kažką išmetė toje vietoje, kur po kelių dienų buvo rastas Drąsiaus Kedžio kūnas, jei ne žmonės.

Į TV3 laidos „Prieš srovę“ redakciją paskambino iš matymo Joną pažįstanti moteris. Ji suprato, kad Jonas jau kelios dienos dingęs, o giminės per daug įbauginti, kad kur nors kreiptųsi.

„Jisai žvejojo ir kažką pamatė. Policija pagavo: „Tu matei kažką tai?“ Jisai matė, kaip atvažiavo juoda mašina, tamsinti langai ir du vyrai išlipo iš mašinos ir kažką išmetė toje vietoje. Ir policija paklausė: „Tu matei, ką išmetė?“ Jisai sako: „Mačiau“… O dabar jisai vaistų privarytas specialiai, kad nieko nepasakytų“, – kalbėjo į laidos redakciją paskambinusi moteris.

Šiandien Jonas jau laisvėje. Tačiau iš jo kalbos dar šiek tiek justi vaistų poveikis. Mat, kaip papasakojo Jono sesuo, savo brolį ji vos atpažino, kai rado jį psichiatrinėje.

„Jį, žinokit, tiek prigirdė vaistų, tiek prileido, kad, kai atėjom su mama, tai jis prie mamos tik taip – ir krenta, ir viskas – ir nukrito. Jeigu ne tos kėdės, Jonas viskas – būtų ant žemės“, – pasakojo Jono sesuo.

Pasak jos, brolis viską prisimena – kad leido vaistus, kad saujom tabletes šėrė.

„Jūs gi Jono artimieji – galit paprašyti ligos istorijos?“, – pasiteiravo laidos kūrėjai.

„Nieko nerodo, viską slepia“, – atsakė Jono sesuo.

„O dabar grįžkime į lemtingą Jonui naktį – iš ketvirtadienio į penktadienį. Susiviliojęs geresniu kibimu, Jonas susiruošė prie netoliese esančių marių žvejoti. Būtent naktį“, – įvykių priešistorę primena laida „Prieš srovę“.

„Tai jūs penktadienį ryte policijai pasakėt, kad matėt įtartiną mašiną?“

„Taip“, – sako Jonas.

„Paskui šeštadienį paaiškėja, kad toj vietoj rastas Drąsius Kedys?“

„Taip, pasakė, kad Kedys, bet man pasakė jau tas žmogus…“

„Bet jūs penktadienį policijai jau pranešėt, kad matėt įtartiną mašiną?“

„Aš skambinau… Po to policija vežė mane į tą vietą, kur aš žvejojau, matavo, kiek metrų atstumas nuo tos mašinos…“ – visas detales, ką darė policija, papasakojo Jonas. Net akinius namie apžiūrėjo – ką Jonas galėjo pamatyti…

„Žodžiu, policija viską išmatavo, viską nufilmavo. O kodėl jie taip darė, Jonai? Nieko nepaaiškino?“

„Jie išvis liepė man tylėt ir mamai nesakyt nieko“, – nors ir prigąsdintas, tačiau pareigūnų neišsigandęs tiesą atskleidė žvejas Jonas.

„Tai jie jus prigrasino? Sakė tylėt?“

„Taip, sakė: „Tylėk!“ Tylėt liepė“, – TV3 laidai „Prieš srovę“ sakė Jonas.

Nepaisant gąsdinimų, Jonas prisipažino, kad buvo ir mušamas – į guminę lazdą buvo įsuktas medvaržtis, ir su ta lazda Jonas buvo mušamas. Skaudžiausia, sakė Jonas, buvo, kai pataikė į kojos kaulą…

Laikraštyje „Karštas komentaras“ yra išspausdintos nuotraukos, kuriose užfiksuotos žymės ant Drąsiaus Kedžio kūno. Viena didelė mėlynė užfiksuota ir ant Drąsiaus Kedžio kairės kojos. Tačiau Vilniuje atliekant D.Kedžio kūno ekspertizę, kaulas iš kojos toje vietoje, kur matosi didžiulė mėlynė, buvo išimtas…

Taigi, kas ir ką bando šioje juodoje istorijoje paslėpti?

KK inf.

2010-05-05

Komentarai

 

 

 
 1. jaunaties diena žmones galvoja kaip noretu kad butu ateitį, tai turbūt prie kranto Jonas galvojo, kad man žuveles kimaba visa ši mėnesį :)))

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. sekliams morkoms,
  Šiandien: 2010.o4.14
  debesuota su pragiedruliais, kai kur palis. Temperatūra dieną 14-16 laipsnių šilumos.
  Rytoj:
  debesuota su pragiedruliais, nelis. Temperatūra naktį nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, dieną 11-13 laipsnių šilumos.
  klausimas – ka jonas veike nakti jeigu lydeku iki balandzio 20 gaudyti negalima, vegeles nebekimba, o daugiau ka gaudyti tokiu metu laiku ir dar nakti kaip ir nebera ka.
  atsakymas – arba brakonieriavo arba su boba susipyko, jeigu nei viena nei kita tai jis durnas.nors butu dar du zvejai kartu tai bent bonka perlaustu.
  nemuno ir mariu vandens lygis net zemesnis nei vidutinis tokiu metu laiku, tai su sake ant kranto tu paciu lydeku nepabadysi.menulis ta diena jaunatis 1 diena, vadinasi tamsu kaip s…noj.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Na va aiskiai usurinis pasake,kad susipazines su visa ikiteismine medziaga.Kad zino visas ekspertiziu isvadas.Ir uzgarantavo,kad ji isteisins!!!Na jeigu taip ir atsitiktu,manau jis Lietuvoje,nebeturi sansu gyventi.Nekenciu pedofilo uso!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. zmones nori gyventi dziugtis ir ramiai auginti savo vaikus. kovoti su represine sistema ne visi turi jegu. isvaziuojantys tiesiog iesko savo likimo kitur

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. baisus tie musu pedofilai, vieni nutuke, kiti kakokie buktuoti dar kiti su celiulitinem galvom… idomu kas tokius gimdo, kartis nes seses su broliais tuos isigimelius peri?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. dar cia bus dauk idomiu ir netiketu pasakojimu ir atradimu. zurnalistai geriau dirba nei plikiu komanda……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Tik nebandyk įtikinėti, kad esi vienas iš išlikusiu sažinigu ir kurie jaučiasi nuskriausti nes nagavo hektarų. Tolių sažiningu kurie gavo ir kurie nagavo dar tikrai yra/

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. tai kad toj nuorodoj kazkoks mazvaikis o kiek tam sauliui to pedofilo broliui metu? Juk gali sutapti tik vardas ir pavarde.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Re: "to odda – 2010 05 06 15:15

  saziningi zmones jau seniai isvaziavo is lietuvos". Gal paaiškintumėte, kaip Jūs sąžiningumą susiejate su pabėgimu nuo savo likimo?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Ziegzdriai seniau garsejo kaip "durniu gamykla" Ten su vaistu pagalba, padarydavo tikrais ligoniais. Bet tas "durnumas" matomas budavo iskarto. Pasireiksdavo visisku "flegmatiskumu", polinkiais i savizudybe. Ten nemazai "pagamino" po kalnatos susideginimo. Teko ir laidoti viena kaip suni. I sunkvezimi imete karsta ir be jokiu zmoniu, be kunigo uzkase. As vairuotoju dirbau, tai kaip nujausdamas "sukombinavau" egliu i kampus. Nebuvo nei geliu. Taip baige gyvenima (pasikore) vienas is "pagamintu" ligoniu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. "grasino psichuškėmis, o ypač ŽIEGŽDRIŲ, grasino susidoroti su visa šeima,giminėmis". Manau, kad ne siaip sau gasdindavo Ziegzdriais, nors psichuskiu lietuvoje yra ir daugiau. Ne siaip sau tokiai ligoninei reikalingas nuosavas morgas su saldytuvais. Gal tai "valstybe" valstybej?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. ir primalė čia šūdo malūnai. Kedžio dukrą matau vadina „nepilnamete“, tipo, usurinis tvirkino nepilnametę? Manau, kad tuo metu ji buvo jaunesnė kaip ketverių metų. Tačiau Kedi šūdo malūnai vadina pedofilu, nes „išprievartavo mažametę laimutę“, kuriai tuo metu dar nebuvo aštuoniolikos (nors jau turėjo ilgametę patirtį, kaip daromos skylės prezervatyvuose)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. ne, jis sake,kad yra liudininkas,kad ,taip pat skaite liudininko komentarus internete,kurie staigiai dingo.Saindien usius tiesiogiai kalbes per l.ryto tv.Nu jau visi matom kokie pinigai pedofilu klano metami,kad kiauliasnukio subine gelbet

  Thumb up 1 Thumb down 0

 14. pam, o kaip tas lobovas prokuraturoj tuo metu atsidure? Gal ir ji veliau laike ikaline ir prideje sautuva prie smilkinio, priverte kedziui tatuiruote padaryt?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. To ataka:
  del prarastu duomenu, parasyk savo skype ar laidini i CrimeRangers ETA gmail.com

  o visiems, kas dar neprisidėjo:
  w w w Crimerangers.ning com/events/tiesioginis-drasiaus-kedzio

  Neblokuokim kovos finansiškai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Betgi tikrai Evaldas Usiukas net labai panašus į tą trečią prievartautoją. Jo bruožai labai panašūs į Venckienės nupasakotą šviesiaplaukį vaikiną sutiktą teismo patalpose ir labai atitinka nupieštą fotorobotą. Na o vardas Aidas nieko nereiškia, juk galima kokiais noriu vardais vadintis. O tikrumoj?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...