Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 26 Antradienis
 

Kas nušovė teisėją Joną Furmanavičių?

2009-10-22 09:51 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (27)

Kauno apygardos prokuratūrai - sunkios dienos: jau beveik 3 savaitės, kaip nušautas teisėjas J.Furmanavičius, o jokių apčiuopiamų galų nėra. Todėl K.Betingiui neliko nieko kito, kaip tik burti iš kavos tirščių

Jau trečia savaitė, kai Kaune buvo nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius, tačiau pareigūnai niekaip neapčiuopia nusikaltėlių galų.

Vadinamoji „saugumo žiniasklaida“ visuomenei pateikė platų „Kauno nusikalstamo pasaulio“ – – pradedant „daktarais“ ir baigiant „agurkiniais“ -“motyvų“ nužudyti teisėją J.Furmanavičių asortimentą, tuo tarpu „Karštas komentaras“ nuo pirmos teisėjo nužudymo minutės laikėsi vienos versijos – tai Lietuvos slaptųjų tarnybų darbas. Kadangi tiek pareigūnų (S.Piskunovas, G.Sereika), tiek politikų (J.Paliakas), tiek aukštų verslininkų (G.Kiesus, R.Jakutis, A.Grigas), tiek žurnalistų (V.Lingys) nužudymas – net jeigu vykdytojas ir iš nusikalstamo pasaulio – turi būti suderintas „aukščiausiu lygiu“.

2002 metais gavome ir paskelbėme slaptą VRM dokumentą – tai policijos ir „tulpinių“ gaujos „darbo planas“, kitaip sakant, bendradarbiavimo sutartis. Pagal ją „tulpiniams“ buvo leista oficialiai įsigyti šaunamuosius ginklus ir mokėti kyšius policijai – tai buvo įvardinta kaip apmokėjimas už pasikėsinimų į „tulpinius“ tyrimą.

Tai reiškia, kad nuo 1995 metų Panevėžio nusikalstama „tulpinių“ grupuotė nusikaltimus vykdė po policijos priedanga.

KK duomenimis, analogiški „darbo planai“ tarp policijos ir nusikalstamų grupuočių buvo sudaryti visuose Lietuvos didžiausiuose miestuose.

„Tai mes vadinamame „kontroliuojamu organizuotu nusikalstamumu“. Tai reiškia, kad mes per savo agentus kontroliuojame nusikalstamą pasaulį“, – KK sakė vienas policijos ir „tulpinių“ „darbo plane“ dalyvavęs komisaras.

Kaip KK sakė šaltiniai iš Policijos departamento, analogiška situacija yra ir dabar. „Jau nuo seno dirbame pagal tokį principą: gaudome tik smulkius narkotikų prekeivius, o stambių liesti mes negalime – atseit, stebime, kur narkotikai juda“, – apie tai, kaip gražiai teisėsauga pridengia nusikalstamą pasaulį dabar, KK atskleidė vienas Policijos departamento komisaras.

Tai, kad nusikalstamas pasaulis yra pilnai kontroliuojamas, KK teigė ir kitas aukštas pareigūnas.

„Šalia „Henytės“ buvo agentas, kurio operatyvinis slapyvardis „Alikas“. Taip, kad apie Henriką Daktarą medžiagos yra pririnkta neįsivaizduojate kiek“, – KK sakė šaltiniai.

Jeigu šalia „Henytės“ nuolat buvo „Alikas“, kuriuo H.Daktaras labai pasitikėjo, kodėl tuomet „Henytė“ nebuvo sulaikytas anksčiau? Kam visi šitie spektakliai su Bulgarijomis ir t.t.?

„Matyt, taip reikėjo“, – mįslingai nusišypsojo šaltiniai.

Jie prasitarė, kad H.Daktaras buvo susektas per žmoną. „Jos automobilyje buvo įstatytas siųstuvas, rodantis, kur automobilis yra. Pagal tai H.Daktaras buvo susektas per du mėnesius“ , – KK sakė šaltiniai.

Pasak jų, dabar labai „madinga“ kaišioti siųstuvus į automobilių posparnius. „Dabar net verslininkai samdo privačius detektyvus šitaip sekti savo konkurentus. O ką jau kalbėti apie nusikalstamą pasaulį – daugelyje jų automobilių yra sukaišioti siųstuvai. Tai labai patogu, pavyzdžiui, jeigu sekamą objektą pametei iš akių, pažiūri į navigaciją ir matai, kad, pvz., tas objektas stovi tokiame miške“, – apie savo darbo ypatumus KK papasakojo šaltiniai.

Visi KK kalbinti pareigūnai teigė viena: jeigu J.Furmanavičiaus „likvidavimo“ vykdytojas ir buvo iš nusikalstamo pasaulio, tai reikia žiūrėti, pas ką „ant ryšio“ buvo tas nusikalstamo pasaulio atstovas, t.y. koks pareigūnas vedė jo operatyvinę bylą. „Būtent jis ir bus nuleidęs užsakymą savo agentui likviduoti teisėją“, – tokią nuomonę KK išsakė šaltiniai.

Pasak jų, tokios „likvidacijos“ yra vykdomos tik užsitikrinus vieno VSD generalinio direktoriaus pavaduotojo „stogą“.

2009-10-22

Komentarai

 

 

 
 1. Lietuvos teisesauga dirba nusikalteliu. kontrabandininku,pedofilu ir valstybes pinigu ploveju naudai!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. kur jus matet toki durniu ,kuris atvaziuotu zudyti su savo ,ar valdiska masina ,ir dar ginkla pamestu is kurio net neissauta pasirodo buvo. Tai gali but,spec.agentu,ar prokuraturos ranku darbas ,bet per skubejima pridaryta labai daug klaidu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. metodas ,visus tris nuzude spec.agentai su vadovybes palaiminimu ,kurie ta ryta nebuvo darbe. Nera kuno nera ir nusikaltimo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Pagrindine kaltininke Kaune, Kauno prokuratura… prokuraturos nusikalstama veika. Prievartavimai, teroras, žudymai. Vardan – kontrabandos…, auksti pareigunai, vilkinimas, chaosas, nusikalstamos veiklos organizavimas… ikalciu slepimas, naikinimas, terorizavimas… teismas, teisejai, mafija… daugelis atsakymu y shiandienos klausimus kiekvienam… byloje – "Dvarvycio karas" #Iskarpyta, sutrumpinta konfiskacijos video medziaga: youtube.com/watch?v=RqUq_W1dvug #Pilna video medziaga: rutube.ru/tracks/2544038.html?v=e42277dbd9e14f5d461e811e26b36e55 #Bylos dokumentaciniai failai parsisiuntimui: megaupload.com/?f=5MCK7TPY realios situacijos isdestymas… dekui uz demesi.
  dabar jau kai kuriuos dokumentus galite skaityti interneto puslapyje…
  scribd.com/doc/21807708 Bylos Aprashymas
  scribd.com/doc/21808018 Skundas LR gen. prok. del ikiteisminio
  manau busit nustebinti…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. dėmesį. Kad ir kas nužudė tuos, o gal ir dar daugiau žmonių,žudynes iššaukė žinomos bylos vilkinimas beveik metus laiko. O štai įvardyti kaltais prokurorai savo bent dalinės kaltės neįžvelgia. Jie, neva, veikė taip, kaip ir derėjo. Ir iš viso, kam teko susidurti su nusikaltimų tyrimu,pastebi, kad nėra jokių terminų ir jokios tyrimo kokybės. Tai ypač šokiruoja to darbo veteranus,užgriebusius tarybinį laikotarpį ir pirmuosius nepriklausomybės metus, kada reikėjo arti juodai,kur terminus kiekvienoje byloje kontroliavo vienas iš GP pavaduotojų. Viskas taip nuseklėjo, kad teisybe rasti sunku ir štai tokiu būdu, su "vamzdžiu" rankose.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Etiškas Uždarbis-Išleidimas Nusikaltimų kontrolėje: Ar visada "Už pinigus" reiškia blogai?

  CrimeRangers com/profiles/blogs/etiskas-uzdarbisisleidimas-1

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Prezidente turi pareikalauti VSD ir STT filmuku apie labai auksta prokurora… Kai reikejo suesti abonenta, tai stt nuleido zurnalistams juodaja rubikon buhalterija, o kodel dabar saugo ta pedofila is GP???? Tegul nuleidzia, dabar ruduo, galim ir po lapais prie kokio nors medzio surasti…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. paneik tas juodas prognozes, jei esi laisvas, sėkmės ir stiprybės Tau, jei esi niekšų rankose. GP pavaduotojams patiems neužilgo reikės "stogo", jei dar yra sveiko proto pas Prezidentę. Nebent ir apie Ją prisukta filmukų, kaip apie vieną "labai aukštą prokurorą". O kodėl tie filmukai neištraukiami į dienos šviesą, kas pasakys? Nuo jų ir prasidėtų pertvarka…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. na jei tamstai dar ir dabar neaisku?tai jau niekas nepades,gali nors apsikakoti visas ne tik delna,antra nereikalauk to ko pats nepadarytum,trecia kaip tu pasirasysi,kad sutinki atsisesti i kalejima tada bus ir faktai,nors ir tas tau nepades,tu jau ne sitame formate arba specialiai "grauzi",tada klausymas:kiek uzmokejo

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Gaila,kad karštas komentaras gyvena pletkų lygyje norėtusi konkretumo,faktų .Jeigu apsysiojai du pirštus tai apsysiok ir visą delną.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. vis labiau aiskeja, kad Daktaro vardu parasytoja knygoje, parasyta tiesa. Dabar ja dar labiau vertetu perskaityti tiems, kurie dar neskaite. Siaip galima viska praleisti ir pradeti mazdaug nuo vidurio, nepamenu,koks ten skyrius, bet rasit.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Jo, pagrindo yra. Visgi sunku patiketi, kad Daktaras buvo susektas per Skype. Radio svyturelis uz bamperio yra realesne tikimybe. Daunai mentai tesugeba tik komentatoriu IP nustatineti. Vienas dalykas, del kurio galima butu suabejoti – tai, kad buvo nuzudyti is karto trys zmones. Kas galetu prisiimti sia atsakomybe? Cia galetu buti tik kolektyvinis susitarimas, kaip su MN.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. GPS moduli aptikti sunku, jis nesiuncia jokiu signalu, tik apdoroja. Duomenys siunciami GSM arba UHF (VHF) siustuvo pagalba. Greiciausiai GSM, nes jie pigesni. Kiekvieno radijomegejo butinas tureti aparaciukas yra frequency counter. Jie palyginti nebrangus, skirti aptikti radijo emisiju nuotekiui. Pcz. Watson gamybos. UHF (VHF) siustuvus ju pagalba aptikti nesunku. GSM gali siusti duomenis tik kas tam tikra laiko tarpa, tad cia reiketu pasidejus dazniu skaiciuotoja budrauti: eina is automobilio kas nors ar ne. Ir nugesinti toki praktiskai nera sunku: reikalingas tik triuksmu generatorius. (Brelokai po 15 euru parduodami.)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Na tikrai nesu kompiuteriniu sistemu specialistas, bet kad Jums reikia susitvarkyti svetaine – faktas, nes jau juokingai atrodote tiek Jus tiek ir vartotojai saukiantys, kad yra blokuojami ir negali prisijungti, kai tuo tarpu per naujo atsidarant puslapi viskas veikia… Jei jau jus blokuotu "Saugumas" tai sitas Jusu puslapis tikrai neatsidarinetu po 10 sek. ar 1 min., o tektu ieskotis kitos vietos puslapiui :)))
  p.s.: daugeliui jau pranoja nuo to "juodojo saugumo" :))) Tikslas PASIEKIAMAS :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. kaip pas tamsta viskas "paprasta",jau zinot atsibodo tos jusu demagogijos,kalba eina apie bandytus,o dar blogiau apie policija,ne apie milicija,o apie policija,laisvos lietuvos policija,ar tamastai dar neaisku?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. bet tu ir veltinis,negi taves niekas nejaudina?o gal esi is tu,kad taip saltakraujiskai nurasai ant neesamos valstybes,gal tai ir geriausias budas dar karta durniu pavarineti,manau jau nesustabdysi sios bangos ,anksciau reikejo galvoti ponas Simai,anksciau

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Fatal error: Out of memory (allocated 1310720) (tried to allocate 1245184 bytes) in /var/www/htdocs/assets/cache/etomiteCache.idx.php on line 580

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. tai kas didesni nusiklateliai tie kur viska strateguoja ar tie kur priversti vygdyti,kitaip zino kad jie bus nereikingi ir bus patys likviduoti.
  o dakratas greiciausiai jiems neparankus su juo jie nesusitare,tai kaip isleidzia iskartro gaudo ir uzdaro atgal,manau pats daktaras jai pradetu pasakoti ka zino tai ce visi pakrauptu kaip kas vyksta,tik idomu kaip isgyventu tada.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. taiklus straipsnis….jau 10 metu zinau, kad banditai moka litus mentam kad juos dengtu…..faktas

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...