Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Kas įvyko 2008 m., kodėl Valstybės skola taip katastrofiškai pradėjo augti?

2015-01-07 22:46 | Nuomonių ringas | Komentarų (81)

S.Martinavičius. KK nuotr.

Kaip matome pateiktose grafikose, iki 2008m. visų trijų Baltijos valstybių vystymasis ir skolos buvo beveik vienodos ir staiga 2008m. Estija sugebėjo nedidinti skolos, mes, deja, įjungėme skolinimosi mašiną, didiname viešo sektoriaus išlaidas ir šis procesas valdžios yra nestabdomas ir 2015m..

Estija nesusiviliojo trumpalaikėmis išlaidavimo pagundomis, todėl Lietuvos ir Latvijos ekonomikos vis ryškiau atsilieka nuo Estijos.

Estijos pranašumas nebepaneigiamas. Estijos ekonominė sėkmė ir tarptautinis pripažinimas ganėtinai akivaizdus. 2010 m. gegužės 10 d. „turtingųjų klubu“ vadinama Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pakvietė Estiją tapti tikrąja nare. Gegužės 12 d. Europos Komisija pasiūlė Estijai įsivesti eurą nuo 2011 m. sausio 1 dienos.

Tarptautiniuose konkurencingumo indeksuose Estija vis stipriau atitrūksta nuo Lietuvos ir Latvijos. Dažniausiai minimi sėkmės dalykai yra racionali bei pragmatiška protestantiška etika, leidžianti išvengti ekonominio populizmo kasdieniame gyvenime, Estijos proveržis IT srityje, sugebėjimas pritraukti daugiau užsienio investicijų ir nuo 1997 m. kaupiamas stabilizavimo rezervas, skirtas biudžeto deficitui dengti. Šiuo metu rezervo dydis siekia kiek daugiau nei 1 mlrd. litų.

Vis dėlto struktūriniai Estijos ekonomikos ypatumai, palyginus su kitomis Baltijos valstybėmis, leistų geriau suprasti „estiškąjį ekonomikos stebuklą“.

2008 m. pabaigoje, prasidėjus pasaulinei ekonomikos krizei, Baltijos valstybės, susiejusios savo nacionalinę valiutą su euru, neturėjo savarankiškos pinigų politikos ir galėjo laisviau pasirinkti tik finansų politikos formas. Vienas iš Estijos privalumų ilguoju laikotarpiu yra tai, kad ji, skirtingai nei Lietuva ir Latvija, pasirinko visiškai kitokias kovos su pasauline finansų krize priemones.

Lietuva ir Latvija kėlė mokesčius ir didino biudžeto deficitą. Tai iš dalies turėjo stimuliuoti ekonomikos augimą ir sušvelninti nuosmukį trumpuoju laikotarpiu. O Estija nusprendė didinti viešojo sektoriaus efektyvumą, stipriai ir tolygiai mažinti biudžeto išlaidas visose viešojo sektoriaus ir valdymo srityse.

Pavyzdžiui, Estija įvykdė greitą ir efektyvią, nors ir gana skausmingą sveikatos apsaugos reformą, sumažinusi finansavimą gydymo įstaigoms ir daliai gydytojų.

Todėl, jei nenorime bankrutuoti, turime mokytis iš Estijos ir susitvarkyti su viešu sektoriumi, kuris kasmet tik plečiasi ir yra tingus , išpampęs prikištom giminėm ir skandina Lietuvą skolose. Per viešą sektorių turime mažiausias pensijas ir algas visoje ES.

Darykime išvadas, kol ne vėlu.

Sigitas Martinavičius

Komentarai

 

 

 
 1. “Kaip matome pateiktose grafikose” – jau pirmi straipsnelio žodžiai sukėlė juoką. Autoriau, gal prieš štampuodamas straipsnius pasimokykit gramatikos pagrindų, nes kaip galima tikėt beraščio rašliava?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Vat aciu ,aciu ,kad paviesinote,,o tai tas sigutis isijaute I kazkoki ar tai politika ,ar tai keiteja,ar dar I kazka..o nulis visiskas pasirodo,ka ir mano dauguma zmoniu apie ji.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 3. VERSLO NAUJIENOSENERGETIKATRANSPORTASNEKILNOJAMASIS TURTASPASAULIO VERSLASVERSLO ŠPIONAŽASVITRINAŽEMĖS ŪKISVidutinio Estijos mokytojų atlyginimo lietuviai galėtų pavydėti

  2015-01-09 17:13 ELTA

  Estijos mokytojai streikuoja (SCANPIX nuotr.)

  Aa+Aa-

  Praėjusių metų lapkritį vidutinis Estijos municipalinių mokyklų mokytojų atlyginimas pirmą kartą viršijo tūkstantį eurų. Savivaldybių duomenimis, Estijos mokyklų mokytojai vidutiniškai uždirbo po 1002 eurus.

  Pernai tarp savivaldybių buvo paskirstyta 167,9 mln. eurų išmoka, skirta mokytojų atlyginimams.

  Šiais metais ši suma sudaro 182,7 mln. eurų, tai yra 8,8 proc., arba 14,8 mln. eurų, daugiau, palyginti su ankstesniais metais.

  Minimalus mokytojų atlyginimas nuo 2015 m. sausio 1 d. padidėjo nuo 800 iki 900 eurų, tai yra 12,5 proc. 

  Thumb up 0 Thumb down 4

 4. Nerijaus Mačiulio mintys:
  “3) Akcijų biržoje būtų listinguojamos visų valstybės valdomų įmonių akcijos – viešos finansinės ataskaitos ir akyla privačių investuotojų akis greitai patrigubintų nuosavo kapitalo grąžą ir į biudžetą gautinus dividendus. Valstybė kiekvienoje strategiškai svarbioje įmonėje valdytų kontrolinį akcijų paketą, o kitos, ypač konkuruojančios su privataus sektoriaus įmonėmis, galėtų būti parduotos. Valstybės tikslas nėra užsiimti verslu.
  4) Visas valstybei priklausantis NT būtų valdomas centralizuotai – valstybinės institucijos jį nuomotųsi iš valstybės. Kadangi viešajame sektoriuje būtų mažiau darbuotojų, o, pavyzdžiui, viceministrams turbūt būtų skiriami šiek tiek mažesni nei 100 kv.m. kabinetai, valstybė turėtų daug nenaudojamo turto, kurį galėtų parduoti.
  5) Privalomas ikimokyklinis ugdymas prasidėtų nuo 3 metų amžiaus (tėvams pageidaujant ir anksčiau) – tuomet kai dar lengviausia ugdyti svarbiausius kognityvinius gebėjimus, o mokykla – nuo 6 metų. Vietoje maždaug keturių mėnesių per metus atostogų moksleiviai atostogų turėtų maždaug tiek kiek jų turi tėvai. Vidurinis išsilavinimas būtų įgyjamas sulaukus maždaug 15 metų amžiaus. Pradinio ir vidurinio mokymo programas pažodžiui nukopijuočiau nuo Suomijos.”
  N.Martinavičiaus mintys:
  “3) Akcijų biržoje listinguoti visų valstybės valdomų įmonių akcijas – viešos finansinės ataskaitos ir akyla privačių investuotojų akis greitai patrigubintų nuosavo kapitalo grąžą ir į biudžetą gautinus dividendus. Valstybė kiekvienoje strategiškai svarbioje įmonėje valdytų kontrolinį akcijų paketą, o kitos, ypač konkuruojančios su privataus sektoriaus įmonėmis, galėtų būti parduotos. Valstybės tikslas nėra užsiimti verslu.

  4) Visas valstybei priklausantis NT turi būti valdomas centralizuotai – valstybinės institucijos jį galėtų nuomotis iš valstybės. Kadangi viešajame sektoriuje būtų mažiau darbuotojų, o, pavyzdžiui, viceministrams turbūt būtų skiriami šiek tiek mažesni nei 50 kv.m. kabinetai, valstybė turėtų daug nenaudojamo turto, kurį galėtų parduoti.

  5) Privalomas ikimokyklinis ugdymas turėtų prasidėti nuo 3 metų amžiaus (tėvams pageidaujant ir anksčiau) – tuomet kai dar lengviausia ugdyti svarbiausius kognityvinius gebėjimus, o mokykla – nuo 6 metų. Vietoje maždaug keturių mėnesių per metus atostogų moksleiviai atostogų galėtų turėti maždaug tiek kiek jų turi tėvai. Vidurinis išsilavinimas būtų įgyjamas sulaukus maždaug 15 metų amžiaus. Pradinio ir vidurinio mokymo programas reiktų orentuoti į Šiaurės šalių programas”
  Klausimas – ar daug rasite skirtumų?

  Thumb up 4 Thumb down 1

 5. Ar nesidarbuoji siguti lietrityje komentaruosse po kuzios straipsniu?Jei nezinai ,kad isdrebe dar viena nesamone kuzia tai skubek ten.Juk matei rasei mergaite Garliavoos?Na tai skubek rasyti ,kokia laiminga mergaite su mama…

  Thumb up 3 Thumb down 1

 6. Mus bando nuvesti klaidingu keliu. Mąstydami remkitės amžinosiomis gyvenimo tiesomis ir principais, o ne baime, neišmanymu ir prietarais. Neleiskite aplinkiniams mąstyti už jus. Galvokite ir spręskite patys, tada politikai ar žiniasklaida nebegalės manipuliuoti visuomene. Subręskime

  Thumb up 0 Thumb down 7

  • vėl nukopijuota , dabar nuo straipsnio “Kaip galvojame-taip gyvename”, 2014-10-12, V. Leškevičiūtė

   Thumb up 7 Thumb down 0

   • Skirk laiko mąstymui, tai – stiprybės šaltinis, 
    skirk laiko maldai, tai – didžiausia jėga žemėje, 
    skirk laiko juokui, tai – sielos muzika. 
    Skirk laiko žaidimui, tai – amžinos jaunystės paslaptis, 
    skirk laiko mylėti ir būti mylimam, tai – Dievo duota privilegija.
    Skirk laiko duoti. 
    Diena per trumpa, kad būtum savanaudis. 
    Skirk laiko skaitymui, tai – išminties fontanas,
    skirk laiko draugiškumui, tai – laimės kelias, 
    skirk laiko darbui, tai – sėkmės kaina. 
    Skirk laiko gailestingumui. 
    Tai – raktas į Dangų.

    Thumb up 1 Thumb down 7

    • O tai gal Martinavičius pabandytų nors vieną nenuplagijuotą sakinį be klaidų parašyt? Nes tik copy-paste ir temoka, nors mano turįs teisę mokyt kitus doros.

     Thumb up 7 Thumb down 1

    • Nerijaus Mačiulio vietoje, aš irgi Martinavičiui parašyčiau porą žodžių, nes nuolat kažkokias a le savo tezes visiems kaišioja, kurios praktiškai žodis žodin nurašytos nuo N.Mačiulio, bet Sigitas neigia plagiatą su ta intencija, kad jis labai dažnai tas tezes pas save feisbuke publikavo ir jos automatiškai tapo jo paties autoryste :)
     Įdomus žmogus.

     Thumb up 8 Thumb down 1

 7. Dažniausiai minimi dalykai – racionali bei pragmatiška protestantiška etika, leidžianti išvengti ekonominio populizmo kasdieniame gyvenime, Estijos proveržis IT srityje, sugebėjimas pritraukti daugiau užsienio investicijų ir nuo 1997 m. kaupiamas stabilizavimo rezervas, skirtas biudžeto deficitui dengti. Šiuo metu rezervo dydis siekia kiek daugiau nei 1 mlrd. litų. Vis dėlto struktūriniai Estijos ekonomikos ypatumai, palyginti su kitomis Baltijos valstybėmis, leistų geriau suprasti „estiškąjį ekonomikos stebuklą“.
  2008 m. pabaigoje, prasidėjus pasaulinei ekonomikos krizei, Baltijos valstybės, susiejusios savo nacionalinę valiutą su euru, neturėjo savarankiškos pinigų politikos ir galėjo laisviau pasirinkti tik finansų politikos formas. Tačiau Estijos SEB banko analitikės Rutos Arumäe nuomone, vienas iš Estijos privalumų ilguoju laikotarpiu yra tai, kad ji, skirtingai nei Lietuva ir Latvija, pasirinko visiškai kitokias kovos su pasauline finansų krize priemones. Lietuva ir Latvija kėlė mokesčius ir didino biudžeto deficitą. Tai iš dalies turėjo stimuliuoti ekonomikos augimą ir sušvelninti nuosmukį trumpuoju laikotarpiu. O Estija nusprendė didinti viešojo sektoriaus efektyvumą, stipriai ir tolygiai mažinti biudžeto išlaidas visose viešojo sektoriaus ir valdymo srityse.

  Pavyzdžiui, Estija įvykdė greitą ir efektyvią, nors ir gana skausmingą sveikatos apsaugos reformą sumažinusi finansavimą gydymo įstaigoms ir daliai gydytojų
  ——————————————–
  Dažniausiai minimi sėkmės dalykai yra racionali bei pragmatiška protestantiška etika, leidžianti išvengti ekonominio populizmo kasdieniame gyvenime, Estijos proveržis IT srityje, sugebėjimas pritraukti daugiau užsienio investicijų ir nuo 1997 m. kaupiamas stabilizavimo rezervas, skirtas biudžeto deficitui dengti. Šiuo metu rezervo dydis siekia kiek daugiau nei 1 mlrd. litų.

  Vis dėlto struktūriniai Estijos ekonomikos ypatumai, palyginus su kitomis Baltijos valstybėmis, leistų geriau suprasti „estiškąjį ekonomikos stebuklą“.

  2008 m. pabaigoje, prasidėjus pasaulinei ekonomikos krizei, Baltijos valstybės, susiejusios savo nacionalinę valiutą su euru, neturėjo savarankiškos pinigų politikos ir galėjo laisviau pasirinkti tik finansų politikos formas. Vienas iš Estijos privalumų ilguoju laikotarpiu yra tai, kad ji, skirtingai nei Lietuva ir Latvija, pasirinko visiškai kitokias kovos su pasauline finansų krize priemones.

  Lietuva ir Latvija kėlė mokesčius ir didino biudžeto deficitą. Tai iš dalies turėjo stimuliuoti ekonomikos augimą ir sušvelninti nuosmukį trumpuoju laikotarpiu. O Estija nusprendė didinti viešojo sektoriaus efektyvumą, stipriai ir tolygiai mažinti biudžeto išlaidas visose viešojo sektoriaus ir valdymo srityse.

  Pavyzdžiui, Estija įvykdė greitą ir efektyvią, nors ir gana skausmingą sveikatos apsaugos reformą, sumažinusi finansavimą gydymo įstaigoms ir daliai gydytojų.
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  Pirma dalis is Vytauto Sirijos Giros straipsnio “Ramūs kaip estai”
  Delfyje, 2010 m. birželio 20 d.
  Antra dalis – is sio Martinaciciaus kurinio.
  Perskaitykit abu straipsnius ir palyginkit.
  O siaip, tai cia grynas kriminalas – intelektualines nuosavybes vagyste. Plagiatas. Is esmes, tai cia jau turetu isikisti teisesauga.
  Ir sitas vagis Martinavicius dar drista aiskinti kas gerai ir kas blogai. Vogtomis mintimis.

  Thumb up 9 Thumb down 1

 8. Algirdas. 2015-01-09 – 08:26

  Girta Kuzia kviecia komjaunuolius kelionen i Cikaga.
  -Kriminalai
  Neringa Venckienė įtariama ir mergaitės tvirkinimu. –
  Baba, vaziuojam, kol tramvajai vaiksto?!
  ———————–
  Muntian Sysalian. 2015-01-09 – 08:30

  Man atrodo Venskiene kalta del Ukrainos ivykiu.
  ————————–
  Algirdas. 2015-01-09 – 08:40

  Ir kas idomu.
  – Del slaptu CZV kalejimu pedikai per Viena diena surase uzklausima i Kongresa, del Venckienes ekstradicijos raso raso pleso pleso…
  —————————
  Algirdas. 2015-01-09 – 09:27

  kubilistano elitas;
  -Kuzia kovoja pries patycias.
  -Komskis su kontrabanda,
  -T.Geravalis (dobrovolskis) myli Putina,
  -teisejas cinikas uz vaiku lygias teises -ateme pas naslaite antra advokata.
  ————————–
  Darahije Tavarišči. 2015-01-09 – 09:54

  Su Venckienes byla jau jus ne juokingi, o visai paklyde savo prote. Kai pedofilai paduoda pinigu,tai ir vel kaltinimas.Jau kiti atsisake su byla turet reikalu,tai kazkoks debilas Sigutis nesugeba normaliai uzsidirbt,tai is pedofilu prasigyvens. Jums iskrypeliai tikrai zinot,kad Amerika Venckienes niekad neisduos,ten tokius issigimelius ,kaip stankunaite ,cerniauskas,jakutis,kuznecovaite ir kt gydo psichiatrinese.
  ————————-
  murkis. 2015-01-09 – 10:24

  Sigitai. tai visgi stankunaite uso pimpala apziurinejo?
  —————————
  Algirdas. 2015-01-09 – 10:44

  Nu va pvz Bruveris. Biski palojo ant Venckienes, jau ir per ped tv rodo.
  -Ucis, student!
  —————————-
  Muntian Sysalian. 2015-01-09 – 11:07

  Sigitai,NESUPRANTU
  Kaip Venckienė galėjo tvirkinti mergaite? Juk ji neturi piimpalo..O gal aš klystu? hm, vat čia įdomu? Niekada dar nemačiau moters su piimpalu. Tiesa didelį klitorį mačiau, bet tai vistiek nesulyginti su vyro piimpalu…

  Thumb up 4 Thumb down 0

 9. Sigitai,NESUPRANTU
  Kaip Venckienė galėjo tvirkinti mergaite? Juk ji neturi piimpalo..O gal aš klystu? hm, vat čia įdomu? Niekada dar nemačiau moters su piimpalu. Tiesa didelį klitorį mačiau, bet tai vistiek nesulyginti su vyro piimpalu… :-)

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • net nesitikejau, kad jie sugebes pateikti toki “argumenta” savo sektos samanes gynimui.

   Thumb up 1 Thumb down 6

 10. Jau vien perskaicius Sigitas Martinavičius koktu darosi. Neuzilgo Sigutis parasys, kad tvirkino ir visi norintys patvoriniai. APSURDAS.

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • tam tikra prasme – taip.
   juk visam patvorio bomzymui, vaikas buvo demonstruojamas kaip gyvuliukas aptvare, kaip bezdzionele auksiniame narvelyje.
   net patackas paskebe, kad jie stebejo ir viduje namo (per langus).

   Thumb up 0 Thumb down 6

 11. Nu va pvz Bruveris. Biski palojo ant Venckienes, jau ir per ped tv rodo.
  -Ucis, student!

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • ateis laikas, baigsis grybauskaites stogai ir tokius klausimus galesi uzdavineti sededamas teisiamuju suole, kaip ir priklauso smeizikams.

   linkiu kuo greiciau ten patekti ir gauti atsakymus.

   Thumb up 1 Thumb down 4

 12. nusirašė iš delfio 2010 metų traipsnį “Ramūs kaip estai” ir vaidina KaKe politiką. tas sigis juokingas

  Thumb up 10 Thumb down 0

 13. Su Venckienes byla jau jus ne juokingi, o visai paklyde savo prote. Kai pedofilai paduoda pinigu,tai ir vel kaltinimas.Jau kiti atsisake su byla turet reikalu,tai kazkoks debilas Sigutis nesugeba normaliai uzsidirbt,tai is pedofilu prasigyvens. Jums iskrypeliai tikrai zinot,kad Amerika Venckienes niekad neisduos,ten tokius issigimelius ,kaip stankunaite ,cerniauskas,jakutis,kuznecovaite ir kt gydo psichiatrinese.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 14. Tai kad Estija labai neturtinga salis, dar skurdesne nei Lietuva. Isvaziuok is Talino ir skurdas, badas, nusikaltimai visur aplink

  Thumb up 0 Thumb down 5

 15. Nemanau,kad jie pjaus saka ant kurios sedi.Salis emigruoja,o lieka tik tie,kas uz save prabalsuoja. :)

  Thumb up 4 Thumb down 0

 16. kubilistano elitas;
  -Kuzia kovoja pries patycias.
  -Komskis su kontrabanda,
  -T.Geravalis (dobrovolskis) myli Putina,
  -teisejas cinikas uz vaiku lygias teises -ateme pas naslaite antra advokata.

  Thumb up 5 Thumb down 1

 17. Ir kas idomu.
  – Del slaptu CZV kalejimu pedikai per Viena diena surase uzklausima i Kongresa, del Venckienes ekstradicijos raso raso pleso pleso…

  Thumb up 5 Thumb down 1

 18. Girta Kuzia kviecia komjaunuolius kelionen i Cikaga.
  -Kriminalai
  Neringa Venckienė įtariama ir mergaitės tvirkinimu. –
  Baba, vaziuojam, kol tramvajai vaiksto?!

  Thumb up 6 Thumb down 0

 19. Misle Pikeliskiui. Kaip komunistas komunistui:
  -Kas prie ruskio paslaptis Nebuvo, o siandien Yra?
  -Kad i vinco kapsuko universiteto juridini tik stribu vaikus prieminejo
  .- Ziurim, ka turim?

  Thumb up 6 Thumb down 0

 20. Neatsiprasau, nes bus i tema.
  Vakar ziurejom puiku filma apie Lecha Valensa.
  Senam lenkiskam kgb per “tardyma” stribas bando ji ibauginti, bolsevikine falsivka rodydamas:
  -Va tavo raportai saugumui, pasizadejimai, bendrazygiu skundimai!-
  Sedziu ir stebiuosi. Nu visai, kaip musyse. Ir politrukas is Petkos Laivo gavo informacijos, kaip lensbergis tautos ir vaikuciu drauga Pikeliski skundzia, ir Austrlijoj snipineja LTSR VSK naudai su Batviniu ir Drizium priesakyje.
  ..a, dar ir Ruta Janutiene. Pardoncik.
  Tai sakaa, kurva Sigute, Kad mes is Drasiaus Kelio esam gauja??

  Thumb up 7 Thumb down 0

 21. Martinavičius pergyvena dėl skolos, o Lietuvos gyventojams vienodai, absoliučiai vienodai, niekam tai nerūpi, mes ramiai miegame ir miegosime net jeigu dangus grius, todėl, Martinavičiau, apsiramink ir eik taip pat miegoti.

  Thumb up 7 Thumb down 2

 22. pačioj pradžioj atsikratė komunistinių bonzų ir valdė dešinieji, Mokykimės iš protingesnių.

  Thumb up 6 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...