Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Sausis 22 Trečiadienis
 

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Laisvė yra Dievo dovana, kurią reikia branginti ir kasdien ginti

2020-01-13 11:57 | Naujienos | Komentarų (9)

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

2013 m. Laisvės premijos laureato kardinolo Sigito Tamkevičiaus kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Ekscelencija Lietuvos Prezidente, Ekscelencijos užsienio šalių ambasadoriai, Gerbiamas Seimo Pirmininke, premjere, Seimo nariai, ministrai ir visi garbūs šios šventės dalyviai, ypač Laisvės kovotojai!

Giliai atmintyje įsirėžė vaizdas, kurį Sausio 13-osios rytą, aukodamas Mišias, mačiau per Seimo koridoriaus langą. Vieni vyrai nešė armatūrą ir statė barikadas, o kiti karštai meldėsi, nes visiems buvo aišku, kad mūsų laisvę gali apginti tik Dievas.

Sausio 13-oji liko kaip mūsų tautos Golgota, tačiau ji yra ir mūsų tautos pasididžiavimas: su Dievo pagalba apgynėme laisvę.

Šiandien į Sausio 13-ąją žvelgiame iš 29 metų perspektyvos ir bandome analizuoti savo apsisprendimus ir ryžtą bet kokia kaina apginti savo laisvę.

Okupantas fiziškai mus pavergė ir mes neturėjome jėgų jam pasipriešinti, tačiau jam rūpėjo pavergti ir mūsų dvasią, bet šitai padaryti jam nepasisekė. Negelbėjo ir galingas, represinės KGB struktūros bei sovietinės propagandos aparatas, turėjęs tikslą, kad mes pamiršę Dievą ir Tėvynę šlovintume savo pavergėjus. Jis nepajėgė pavergti lietuvio kataliko sąmonės ir uždaryti ją į dvasinį lagerį.

Per 17 egzistavimo metų pogrindžio leidiniai „Kronika“ ir „Aušra“ užfiksavo daugybę persekiojimo ir kovos už laisvę faktų: engiamą Kunigų seminariją, bet ir veikiančią pogrindyje, niokojamą Kryžių kalną, bet ir slapta tenai atstatomus kryžius, teismus bei lagerius už tiesos žodį, bet ir ryžtą neišduoti tiesos, prisiimant kryžiaus dalią.

Sąjūdis ir Sausio 13-oji turėjo labai gilias šaknis, jų nepajėgė pakirsti jokia priespauda. Pačios giliausios šaknys buvo krikščioniškasis lietuvio tikėjimas, stiprinęs mūsų partizanus ir neginkluotos kovos dalyvius. Popiežius Pranciškus, lankydamasis Lietuvoje, neatsitiktinai ragino tas šaknis labai branginti.

Laisvė yra Dievo dovana, kurią reikia branginti ir kasdien ginti. Laisvas yra ne tas, kuris kartais elgiasi tarsi neturėdamas galvos, bet tas, kuris brangina tiesą ir žvelgia į žmones ne kaip į konkurentus ar, dar blogiau, kaip į daiktus, kuriais galima pasinaudoti, bet kaip į brolius ir seseris, kuriems ne tik galima, bet ir reikia pasitarnauti.

Per dvidešimt devynerius metus mes šitokį suvokimą kažkiek praradome, nes per daug įtikėjome į mamonos galią, o tikrasis tikėjimas apsilpo. Pinigas bei turtas daug kam yra tapęs tiesiog stabu, kuriam meldžiamasi. Dėl to šiandien daugelis, vietoje statę Lietuvą, geba vien kaltinti, kad kiti jos nestato.

Daugelis linkę dejuoti dėl valdininkų nesąžiningumo, korupcijos ir abejingumo paprastam žmogui, tačiau Dievo nebijantys ir savo artimo nemylintys žmonės atsirado neatsitiktinai. Mes patys juos patys išsiugdėme. Savo jaunystėje jie matė, kaip tėvai vogė iš kolūkių ir gamyklų, matė kaip jie veidmainiavo, net kolaboravo su Lietuvos pavergėjais. Todėl daugeliui tėvų ir senelių reikėtų daryti atgailą už vaikus ir anūkus, kurie šiandien garbina ne Dievą, bet pinigus ir savo interesus iškelia aukščiau už bendrąjį visuomenės gėrį.

Lietuvoje tik tuomet taps šviesiau, kai mes visi – dvasiškiai ir pasauliečiai, valdžios žmonės ir eiliniai piliečiai – prisiimsime atsakomybę už Tėvynės ateitį, kai bent bandysime keistis į gera, šalindami iš savo širdžių pyktį ir vieni kitų niekinimą. Esu giliai įsitikinęs, kad šiandien malda nemažiau reikalinga, kaip anuomet prieš 29-erius metus sausio 13-ąją.

Telaimina Dievas Lietuvą. Telaimina visus, kuriančius Lietuvos ateitį!

Komentarai

 

 

 
 1. Štai senukas ėmė ir atvirai parodė,jog bažnyčia nėra joks dirbančios ir vargstančios liaudies gynėjas,o laikydamasi neseniai užgimusios landsbergistinės ideologijos naratyvais nuolankiai tarnauja valdantiesiems išnaudotojams.Kalbą apie laisvę,lyg nesuprasdamas,jog ją pilna to žodžio prasme (žiūr.lietuvių k.žodyną) turi tik apie penktadalis”naujalietuvių”,o likusieji daliniai ar pilni bedaliai.Priešingu atveju argi daugiau nei 1 mln.žmonių būtų išbėgę į užsienius duonos kąsnio ieškoti? Tad ar galima tokiose bažnyčiose lankytis? Lai jose lankosi ”išrinktieji ir pateptieji”,lai sėdi pirmose eilėse,nes bažnyčia – nuolankus jų tarnas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ką veikia ES valstybės seimo tribūnoje ne ES valstybės tarnas/ darbuotojas ir nemokantis mokesčių į ES valstybės biudžetą ?

  Thumb up 4 Thumb down 0

 3. Negaliu patikėti, kaip meniškai kolaboruojama. Vinkus a.a. Brazausko laidotuvių ceremonijoje mušėsi į krūtinę prisiekdamas dėkojo savo Mokytojui… o minėjime ir vėl garsiai dėkoja Kentrai už laisvę. Tai du skirtingi poliai, o kolaborantas tas pats. Paklausai ir susigūži. Kas mes ir kur einame?

  Thumb up 6 Thumb down 0

 4. Tai jokia vertybė, tai galimybė -durys. Pro kurias įėjus gali imti ką tik gali… Tai ko mes norime? Ir ima sklypais, rentomis ir šlykščiausio melo saujomis. Kokia b. veidmainė tokia ir liko N.O. Dėl jos viešos pozicijos tai tikrai gali prasmegti iš gėdos. Seniai laikas peržiūrėti ir įvertinti visas skirtas privilegijas ir jas panaikinti.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 5. kur tu ta laisve matai?ar jau vaidentis prasidejo,nesusitvarkai su savo melu savyje ,matyt turi setonisku pozymiu

  Thumb up 4 Thumb down 1

 6. Kad didziausi tautos zudikai, kurstytojai, isdavikai sedi katedroje pirmuose suoluose, jiems Ramybes ateina palinket hierarchai. Pasirodo, kad uz didelius pinigus gaima daryt ka nori, visvien busi “sventas”. Jei Landsbergis, Pranckietis, Adamsius, Grybe yra arciau Dievo nei vargsas teisuolis zmogelis, tai koks dievas valdo Lietuva, kas valdo Baznycia ir jos tarnus? Mas–onai, k-g-b istai?

  Thumb up 14 Thumb down 0

 7. kadangi Eminencija Kardinolas siulo Laisve ginti,braginti ir gerbti,tai vistik isdrisiu paklausti ,kodel Kardinolui nepradejus nuo saves?? Kodel valdzios nieksai ne tik svenciu ,bet ir dazniau ,sodinami Baznytelese pirmose eilese,kodel jie aptarnaujami su didziausia meile,kiems rodomas ypatingas demesys???Manau,kad zmogus buves valdzioj ,organizaves nekaltu zmoniu naikinimus,ir dabartiniai valdzios nieksai,kurie Lietuvos Laisve ir Nepriklausomybe ,pardave uz kelis grashius vakaru ar uzatlantes okupantams,neturetu buti didziulej pagarboj ir ypac Baznyciose?? Ir cia issakytos Kardinolo mintys parodo dvygubus standartus net ir Auksciausiojo aplinkoje???

  Thumb up 14 Thumb down 1

 8. Kardinolai, vyskupai, kunigai, išneškite iš Bažnyčių pridėtinius demono stalus, atšventinkite maldos- Dievo namus Bažnyčias modernistų išniekintas, sugrąžinkite dieviškąją Eucharistiją prie Centrinių Dievo Altorių- stalų ir Jėzaus paliktą maldą Tėve mūsų sielų gelbėjimui. Pakaks tuščiažodžiauti ir žudyti sielas bei Lietuvą!

  Thumb up 9 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
„Sodra“: kada, kokios ir kiek didėja pensijos 1
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...