Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 21 Šeštadienis
 

Kandidatai į prezidentus svetainėje „Mano balsas“

2019-05-02 12:24 | Naujienos | Komentarų (9)

Politologas Marius Kundrotas. KK nuotr.

Interneto svetainėje „Mano balsas“ kiekvienas skaitytojas gali atlikti testą, rodantį pažiūrų atitikimą su kandidatais į Lietuvos Respublikos prezidentus vienu ar kitu klausimu. Pozicijos suskirstytos keturiais pjūviais – geopolitiniu, kultūriniu, socialiniu ir eurointegraciniu.

Rinkos klausimu labiausiai už liberalią rinką pasisako Valentinas Mazuronis, už aktyvų valstybės vaidmenį rinkoje – Vytenis Andriukaitis. Kultūrinį liberalizmą, kažkodėl sutapatintą su asmens pasirinkimo laisve, labiausiai palaiko V. Andriukaitis, konservatizmą – Valdemaras Tomaševskis. Didžiausia griežtos Rytų politikos šalininkė – Ingrida Šimonytė, labiausiai į Rytus orientuotas – V. Tomaševskis. Didžiausi Europos centralizacijos šalininkai – Gitanas Nausėda ir V. Mazuronis, labiausiai prieš ją – V. Tomaševskis.

Ši gana profesionali apklausa turi gal tik porą minusų. Pirmiausia tai – svarbos skalės trūkumas. Kiekvienu klausimu galima buvo pažymėti, kiek tas klausimas – svarbus. Tarkime, kandidatas A gali būti artimesnis rinkėjui dėl pozicijos X, nei kandidatas B, tačiau B teigiama pozicija Y tam pačiam rinkėjui gali būti kur kas svarbesnė, nei X. Kitas trūkumas – eurointegracijos klausimų išskyrimas iš geopolitikos, pastarąją beveik redukuojant į santykius su Rusija. Kol kas Lietuva konstituciškai – vis dar valstybė, tad Europos Sąjungos klausimai taip pat įeina į užsienio politiką.

Visus konkrečius klausimus išdėstyti viename straipsnyje – sunkiai įmanomas uždavinys, jų analizei reiktų ištiso ciklo. Tad apsiribokime keliais klausimais, aktualiausiais patriotiniam, socialiai konservatyviam rinkėjui.

Reitinguose karaliaujantis G. Nausėda šioje apklausoje pažymėjo, kad būtų prieš homoseksualių junginių sulyginimą su prigimtinėmis šeimomis. Gana keista, turint galvoje ankstesnius šio kandidato pasisakymus šiuo klausimu – raginimą „šviesti“ visuomenę, kad ji priimtų homoseksualų gyvenimo būdą, o taip pat – valstybės lygmeniu įteisinti homoseksualių asmenų junginius. Didelė tikimybė, jog žmogus su vykdytojo patirtimi svyruos ir toliau.

I. Šimonytė diplomatiškai pažymėjo skiltį „nei taip, nei ne“, tačiau komentare pabrėžė, jog tiek homoseksualams, tiek „heteroseksualams“ turi būti užtikrinta teisė į partnerystę. Pažymėtina, jog už šią kandidatę agituoja dabartinis homoseksualas Nr. 1 – Tomas Vytautas Raskevičius, tad būtų tikslu ją vadinti oficialia LGBT kandidate.

Saulius Skvernelis šiuo klausimu kategoriškai pasisakė prieš, kas disonuoja su jo pozicija už Stambulo konvenciją, įteisinančią „socialines lytis“ ir jų „diskriminacijos“ draudimą. V. Mazuronis, Naglis Puteikis, Mindaugas Puidokas, V. Tomaševskis ir Arvydas Juozaitis pasisakė prieš, o V. Andriukaitis – kategoriškai už.

Abortų laisvės klausimu už pasisakė G. Nausėda, I. Šimonytė, V. Andriukaitis, V. Mazuronis, A. Juozaitis ir S. Skvernelis, už jų ribojimą – N. Puteikis ir V. Tomaševskis, o M. Puidokas pasirinko poziciją „nei už, nei prieš“. Imigracijos klausimu prieš pasisakė G. Nausėda, A. Juozaitis, V. Mazuronis ir S. Skvernelis, kiti kandidatai – „nei už, nei prieš“. Tiesa, pats klausimas suformuluotas gana siaurai, kalbant tik apie mums kultūriškai artimus ukrainiečius ir baltarusius, pateikus klausimą apie migraciją apskritai, o ypač – apie Afrikos ir Azijos išeivius, tikėtini kitokie atsakymai.

Europos Federacijos klausimu G. Nausėda ir I. Šimonytė pasisakė „greičiau prieš“, o N. Puteikis, A. Juozaitis, M. Puidokas, S. Skvernelis, V. Mazuronis, V. Tomaševskis ir net V. Andriukaitis – griežtai prieš. Apie ES kariuomenę, dubliuojančią ar veikiančią vietoje NATO griežtai prieš pasisakė I. Šimonytė, S. Skvernelis, N. Puteikis, A. Juozaitis ir V. Tomaševskis, o G. Nausėda, V. Andriukaitis ir M. Puidokas – „greičiau prieš“. Vienintelis už tai pasisakė V. Mazuronis.

Už ES teisę spręsti valstybių-narių imigracijos politiką pasisakė I. Šimonytė, G. Nausėda, V. Andriukaitis, už pačių valstybių narių suverenumą šiuo klausimu – S. Skvernelis, A. Juozaitis, N. Puteikis, V. Mazuronis, V. Tomaševskis ir M. Puidokas. Šis atsakymas koreguoja anksčiau išsakytas kai kurių kandidatų pozicijas apie imigraciją.

Už sankcijas Rusijai, taigi – ir už jos agresijos stabdymą pasisakė G. Nausėda, I. Šimonytė, S. Skvernelis, V. Mazuronis, A. Juozaitis ir N. Puteikis, V. Andriukaitis su M. Puidoku atsakė „nei už, nei prieš“, nors kituose pasisakymuose akcentuoja glaudesnius ryšius su Rusija, o V. Tomaševskis ir šioje apklausoje pasisakė prorusiškai.

Lietuviškos rašybos, vietovardžių ir asmenvardžių gynybon stojo A. Juozaitis, N. Puteikis, G. Nausėda, tuo tarpu S. Skvernelis, M. Puidokas, V. Mazuronis ir V. Tomaševskis pasisakė už galimybę vietovardžius bei asmenvardžius rašyti kitomis kalbomis. I. Šimonytė ir M. Puidokas pažymėjo skiltį „nei už, nei prieš“, bet komentaruose aiškiai pasisakė už.

Apytiksliai sumuojant gautus rezultatus patriotizmo, konservatizmo, valstybės suverenumo, tautiškumo ir Rusijos grėsmių sulaikymo požiūriais N. Puteikis gautų 7 balus, A. Juozaitis – 5, G. Nausėda, S. Skvernelis, M. Puidokas ir V. Tomaševskis – po 3 balus, V. Mazuronis – 1 balą, I. Šimonytė – minus 1 balą, o V. Andriukaitis – minus 2 balus. Išeitų, jog patriotiškiausi ir konservatyviausi kandidatai – N. Puteikis ir A. Juozaitis, o priešiškiausi šioms pozicijoms – I. Šimonytė ir V. Andriukaitis. Savo prioritetus kiekvienas gali nusistatyti svetainėje „Mano balsas“.

Marius Kundrotas, politologas

Komentarai

 

 

 
  1. Arvydas Juozaitis: „Dalyvauju rinkimuose dėl to, kad tikiu sveiku protu ir kad dar yra kritinė masė, kuri tiki nacionaline valstybe ir tuo, kad Lietuva neturi ištirpti, kaip to norėtų Europos federalistinio projekto šalininkai. Todėl ir žengiau šitą žingsnį, nes mačiau, jog dauguma kandidatų faktiškai yra pasirengę aptarnauti globalistinį Lietuvos modelį. Tokiu atveju, galima sakyti, kad tauta nereikalinga, nes yra globalistiniai modeliai ir Europos planai, o Lietuva susitaikys. Šiandien dar galiu pridurti, kad 3 plačiai reklamuojami rinkimų sąrašo veidai nėra net tarpusavyje varžovai. Yra tik 2 lyderiai, 2 varžovai: Lietuvos išvalstybinimo ir ištautinimo šalininkai ir aš – teigiantis, kad Lietuva yra čia ir ji turi būti Tautinė Valstybė. “

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Man svarbiausia Rusijos grėsmių sulaikymas, todėl pasirininkimas čia aiškus – už Šimonytę.

    Thumb up 0 Thumb down 2

  3. Kandidatų atsakymai į klausimyną yra praktiškai beverčiai, nes jie atsakinėja taip, kad tik pakelti savo reitingus. Apie jų tikruosius įsitikinimus ir vertybes kažkiek galima spręsti nebent iš jų visuomeninės ir seiminės (jeigu kandidatas buvo ar yra Seimo narys) veiklos. Sąžiningiausiai į klausimyno klausimus atsakė tik vienas kandidatas – A. Juozaitis. Tai patvirtina tiek jo visuomeninė veikla, tiek jo siekiamybių programa, jeigu jis būtų išrinktas prezidentu, tiek visa vedama rinkiminė kompanija: kandidatas nuolat kalba būtent apie tai, ką privalu šiandien kalbėti susidarusioje politinėje Lietuvos situacijoje, kad ji ateityje išvis neišnyktų iš Europos žemėlapio. Visų kitų kandidatų retorikoje apie gyvybinius Lietuvos klausimus – visiška tyla.

    Thumb up 0 Thumb down 2 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...