Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 15 Trečiadienis
 

KAM viceministras M. Velička: „Bėda, ne kiek prasmuko teroristų, o kiek jie užverbuos kitų pabėgėlių?“

2015-09-17 20:06 | Krašto apsauga | Komentarų (34)

KAM viceministras M.Velička įsitikinęs, jog keletas šimtų ISIL kovotojams prijaučiančių, arba taip tariamų neidentifikuotų kaip ISIL kovotojai asmenų su tokiu dideliu migrantų skaičiumi tikrai pateko į ES. KAM nuotr.

Šią vasarą į Europą per Viduržemio jūrą plūstančių migrantų srautas yra rekordinio dydžio. Vien rugpjūčio mėnesį laivais per Viduržemio jūrą į Europos Sąjungą atvyko apie 130 000 žmonių, t.y keturis kartus daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. Šiuo metu į ES jau atvyko beveik 400 000 žmonių.

Jungtinių Tautų duomenimis, apie 51 procentą į Europą atvykstančių migrantų skaičiaus sudaro asmenys su Sirijos piliečių pasais. Šie duomenys nėra visiškai tikslūs, kadangi migrantai be vargo įsigyja suklastotus Sirijos piliečių pasus Turkijoje, su kuriais yra didesnė galimybė gauti prieglobstį ES. Daug migrantų atvyksta iš Afganistano ir Eritrėjos, mažesnė dalis iš Pakistano, Bangladešo, Gambijos, Senegalo ir kitų. Pastarosios šalys yra laikomos saugiomis, todėl šie atvykėliai yra vadinami ekonominiais migrantais, tad jie turi nedaug šansų gauti prieglobstį ES.

Ir vis dėlto, ar tarp atvykusių karo pabėgėlių ar ekonominių migrantų yra Irako ir Levanto islamo valstybės (ISIL) kovotojų ar jiems prijaučiančių bei potencialių savižudžių?

Vakarų žiniasklaidoje nuskambėję skaičiai, jog kartu su migrantų srautu į Europą atvyko apie 4000 parengtų ISIL kovotojų yra stipriai perdėti. Atsižvelgiant į Irako ir Sirijos šalių padėtį, bei ISIL įkurtos tariamos valstybės – kalifato – tikslus, kurie yra savo tariamos valstybės apgynimas ir išsaugojimas, žmogiškieji resursai jiems yra aukščiausias prioritetas. Tad šiandien operuoti tokias skaičiais, kaip tai daroma vakarų žiniasklaidoje, tikrai nėra pagrindo.

Tačiau esu įsitikinęs, jog keletas šimtų ISIL kovotojams prijaučiančių, arba taip tariamų neidentifikuotų kaip ISIL kovotojai asmenų, kurie iki šios dienos sugebėjo išsaugoti savo slaptumą, kadangi viso pasaulio žvalgybinės agentūros šią informaciją ypač kruopščiai renka bei ja dalijasi, su tokiu dideliu migrantų skaičiumi tikrai pateko į ES.

Reikia pastebėti, kad ISIL grupuotė laikosi strategijos – raginti užsienio šalyse gyvenančius ir ISIL ideologijai prijaučiančius asmenis rengti išpuolius savose šalyse. Manau, kad patekę i ES teritoriją jie elgsis kaip įtakos agentai – skleis ISIL idėjas, ieškos radikaliau nusiteikusių asmenų, galbūt patys vykdys tam tikrus teroristinius išpuolius. Šiuo atveju viskas priklauso nuo ES bei šalių narių specialių tarnybų efektyvaus darbo, biometrinių duomenų bazės prieinamumo visiems partneriams bei biudžeto lėšų, reikalingų šioms papildomoms funkcijos vykdyti.

Dar aktualesnis klausimas: kiek iš 400 000 pabėgėlių bus užverbuoti ISIL ar kitų teroristinių organizacijų? Atsakymas – DAUG. Visi žmonės, kurie atvyko su migracijos banga tikisi geresnio bei saugesnio gyvenimo ES ir jei šie žmonių lūkesčiai nepasiteisins, atsiranda vietos radikaliom islamistinėm nuotaikom plisti. Faktas tas, kad visų poreikių maksimaliai patenkinti bus neįmanoma, dalis žmonių nebus nusiteikę laukti ir kentėti.

Kaip pavyks susitvarkyti ypatingai priklausys nuo ES institucijų ir saugumo struktūrų bei mūsų visų, t.y. kaip mes sugebėsime pabėgėlius integruoti į savo visuomenę ir tokiu būdu stabdyti jų radikalėjimą. Tai yra ir bus pagrindinis iššūkis visai ES.

Strateginis tikslas šiame procese yra šių žmonių integravimas į mūsų kultūrinę bei socialinę erdvę. Priešingu atveju jie taps potencialiai pažeidžiami ISIL ideologijos, o tada jau turėsime spręsti kur kas sudėtingesnius klausimus – pvz. kaip sustabdyti teroristinius savižudžių išpuolis šalyje…

Krašto apsaugos viceministras

Marijus Velička

Komentarai

 

 

 
 1. Skaiciau, kaip lengva gaut Sirijos piliecio pasa. Tie tarakonai taip ir daro. Juk ne visose salyse karas vyksta? Kodel is Ukrainos pas mus nelekia, bet virs 50 tukstanciu prieme tas “teroristas” Putinas? Niekas tu tarakonu nesulaikys, jie elgiasi kaip tikri banditai jau dabar.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 2. Kodel Velicka tiesiai sviesiai neivardino,kiek sis apsisaugojimas ir aiskinimasis del prasmukusiu ir verbavimui pasiruosiusiu teroristu,kainuos Lietuvos mokesciu moketojams???? Juk eurosojuzas tik pazadejo skolinti valstybems priimancioms pabegelius ir teroristus???? Vadinasi viskas ant Tautos sprando????

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. Jei buciau IVK vadas, melsciausi ne penkis o desimt kartu per diena. Penkis tiesiog uz Alacha, kitus penkis uz Alacho dovana be jokios rizikos pasiusti savo zmones i pacia prieso irstva.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 4. Koks strategas!

  Nuo 2003 m. gruodžio mėn. iki 2004 m. gruodžio mėn. stažavosi pas advokatę Stefaniją Bukelienę.
  2006 m. tapo advokato padėjėju pas advokatą Vytautą Merkšaitį.
  Tapo Kauno Rotaract klubo garbės nariu.
  2009 m. išlaikė advokato egzaminą ir pradėjo dirbti advokatų kontoroje “NORDIA Baublys & partners”.
  2010 m. įsteigė kontorą “Velička, Brazaitis ir partneriai”.
  Nuo 2010 m. Darbo partijos narys.
  Nuo 2013 m. vasario 13 d. krašto apsaugos viceministras

  Nuo 2015 sako pamokslus runkeliams; truputį statistikos, truputį iš laikraščių, truputį bla bla- karpykime ausimis ir gėrėkimės – štai kokie vyrai vadovauja valstybei.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 5. Kuriasi pekla Lietuvoje, o pabėgėliams mielai tame darbe talkina visokio plauko ” kol kas dar mūsų šalies” pareigūnai. Dėkui už nešamą ant mūsų kuprų naują okupantą, nes akivazdžiai matosi, kad NEMOKAME GYVENTI LAISVĖJE, NEMOKAME TURĖTI SAVO TĖVYNĘ. Būsim, kaip čigonai be tėvynės, o kaip žydai vis vejami iš tėvynės. Patikėkit, nebetoli tokia ne tik Lietuvos sunaikinimo projekto pabaiga. Pradžia buvo prieš 25-ius metus, kai Lietuvoje užsimezgė beveik priverstinė emigracija svetur, o likęs be jaunimo kaimas ir miesteliai, pakvipo tiems kraštams, kurių moterys netingi gimdyti. Tautų kraustymasis nėra naujiena, o tik pamoka, kad TUŠČIŲ VIETŲ PASAULYJE NEBŪNA, o būna nemąstantys, vienadieniai valdininkai, labai gražiai įvardintomis pareigybėmis, kaip pav. Prezidentas, ministras… Vo tep, vo. Ir taškas.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 6. ir saugumo, ir VRM vadai sakė, kad į Lietuvą atveš tik patikrintus. Kaip jie patikrins, jeigu tie pabėgėliai be dokumentų?

  Thumb up 7 Thumb down 0

 7. tie pabegeliai matyt namuose gerai gyveno neatrodo , kad jie butu suvarge visi issipuose , vaikai ispuosti jie bega kur dar geriau pas mus jie nenori, nes mes skurdiai pas mus vaiksto zmones pilkais pavargusiais veidais

  Thumb up 9 Thumb down 0

 8. Viceministrui tenka priminti taboro integraciją:) Taip “integravo”, kad susikūrė “taboro respublika”, kurioje negalioja Lietuvos įstatymai…Apie milijono tautiečių, kurie išvykę į užsienį, integracija ministras negalvoja:) Jam svarbiausi pabėgėliai iš kitų šalių…

  Thumb up 8 Thumb down 0

 9. gal nuos priims kol,kas tik metams-ir turi būti lojalūs vokietijai,arba pagąsdinti ,jei kas tuoj išsiūs namo………..bus tuoj neramumų,taip manau,todėl ,kad sirai dabar pikti ant kitų,pradės vieni kitus skūsti,,..FRAU Merkel aiškiai pasakė ,kad priimsim tik iš sirijos,o iš visų jų tik 30 proc,dabar sirai nepatenkinti,kad neliks vietos,nes vokietijoje apgyvendino,ten automobilių aikštelėse,,žmiema artėja,neaišku kada paskirs būtą,-PER VIENĄ DIENĄ TIKRAI TO NEBUS,jei šeima didelė -pažadėtas namas…

  Thumb up 8 Thumb down 0

  • Daktarą su kariniu lėktuvu parskraidinom, tai ką mums reiškia pabėgėlius su šarvuočiais parsivežti

   Thumb up 13 Thumb down 0

  • Na, gal išpinde….o nenaudosim “ponams” visagaliams parsivežti. O gal marina parsiveš su savo auto ?

   Thumb up 8 Thumb down 0

     • Ziurekit marina-ausrina nesulauke kol atves,o pati leke i babajyna,ir ka susirado ne koki senuka sau lygu,bet anuka,tiesiog telioka.ir kokia patenkinta ,viesai giriasi,didziuojasi.O cia atvaziuos taboras,gal du ,gal trys… Bus tom moteriskem tu babaju,kur marina-ausrina garsiai ivardino,jog moterims jiems tik kaip siuksliu dezes spremai ispylti.Linksmos bobeles,ir jumoro nestokoja,tik va labai apgailetina,kad tokio masto “protai” Lietuvos valdyme turi didziule itaka,ir net istatymus valstybeje kuria.

      Thumb up 7 Thumb down 0

 10. O štai ir pirmas rezultatėlis:
  Šiandien Vokietijoje nušautas pirmas policininkę sužeidęs musulmonas teroristas.
  Integracija prasideda.

  Thumb up 15 Thumb down 0

   • Kokia integracija ? Karas baigsis ir namo. Svečiai svečiais, bet ant mūsų galvų nuleisti kaljanų rūkytojai Lietuvai nereikalingi.

    Thumb up 9 Thumb down 0

     • Delfinariume foto graži, gražūs vyriokai, gražiai rūko…gražų kaljaną,o ką ? Pasus pametė, bet kaljanai ir mobiliakai išliko :) ir ką tu jiems ?

      Thumb up 13 Thumb down 0

     • Marš į lovą bobutę pamylėti, nes babajus ateis ir padarys tai, ko nepadarai.
      Amen.

      Thumb up 7 Thumb down 2

     • Vargšelis, reiškia neturi žmonos… kas gi su tavim gyventų, na, nebent iki pirmų pusryčių… netyčia kokią pasigautum.

      Thumb up 4 Thumb down 2

 11. tekstas manau rasytas ne jo, o mintys irgi kaip atsiprašau nesubrendėlio o ne KAM viceminstro

  Thumb up 5 Thumb down 0

 12. “Dar aktualesnis klausimas: kiek iš 400 000 pabėgėlių bus užverbuoti ISIL ar kitų teroristinių organizacijų? Atsakymas – DAUG”
  Supratote – DAUG.
  pasakė KAM viceministras!

  Thumb up 7 Thumb down 0

 13. Saugokite Seimo langus.Sutvirtinkite grindinio akmenis armatūra,kad pabėgėliai negalėtų išlupti.

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • aš tai manau, kad seimą prieš atvykstant pabėgėlių jūrai reikia pakišti po betoniniu gaubtu kaip kokią atominę elektrinę

   Thumb up 10 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...