Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 26 Sekmadienis
 

KAM viceministras M. Velička: „Bėda, ne kiek prasmuko teroristų, o kiek jie užverbuos kitų pabėgėlių?“

2015-09-17 20:06 | Krašto apsauga | Komentarų (34)

KAM viceministras M.Velička įsitikinęs, jog keletas šimtų ISIL kovotojams prijaučiančių, arba taip tariamų neidentifikuotų kaip ISIL kovotojai asmenų su tokiu dideliu migrantų skaičiumi tikrai pateko į ES. KAM nuotr.

Šią vasarą į Europą per Viduržemio jūrą plūstančių migrantų srautas yra rekordinio dydžio. Vien rugpjūčio mėnesį laivais per Viduržemio jūrą į Europos Sąjungą atvyko apie 130 000 žmonių, t.y keturis kartus daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. Šiuo metu į ES jau atvyko beveik 400 000 žmonių.

Jungtinių Tautų duomenimis, apie 51 procentą į Europą atvykstančių migrantų skaičiaus sudaro asmenys su Sirijos piliečių pasais. Šie duomenys nėra visiškai tikslūs, kadangi migrantai be vargo įsigyja suklastotus Sirijos piliečių pasus Turkijoje, su kuriais yra didesnė galimybė gauti prieglobstį ES. Daug migrantų atvyksta iš Afganistano ir Eritrėjos, mažesnė dalis iš Pakistano, Bangladešo, Gambijos, Senegalo ir kitų. Pastarosios šalys yra laikomos saugiomis, todėl šie atvykėliai yra vadinami ekonominiais migrantais, tad jie turi nedaug šansų gauti prieglobstį ES.

Ir vis dėlto, ar tarp atvykusių karo pabėgėlių ar ekonominių migrantų yra Irako ir Levanto islamo valstybės (ISIL) kovotojų ar jiems prijaučiančių bei potencialių savižudžių?

Vakarų žiniasklaidoje nuskambėję skaičiai, jog kartu su migrantų srautu į Europą atvyko apie 4000 parengtų ISIL kovotojų yra stipriai perdėti. Atsižvelgiant į Irako ir Sirijos šalių padėtį, bei ISIL įkurtos tariamos valstybės – kalifato – tikslus, kurie yra savo tariamos valstybės apgynimas ir išsaugojimas, žmogiškieji resursai jiems yra aukščiausias prioritetas. Tad šiandien operuoti tokias skaičiais, kaip tai daroma vakarų žiniasklaidoje, tikrai nėra pagrindo.

Tačiau esu įsitikinęs, jog keletas šimtų ISIL kovotojams prijaučiančių, arba taip tariamų neidentifikuotų kaip ISIL kovotojai asmenų, kurie iki šios dienos sugebėjo išsaugoti savo slaptumą, kadangi viso pasaulio žvalgybinės agentūros šią informaciją ypač kruopščiai renka bei ja dalijasi, su tokiu dideliu migrantų skaičiumi tikrai pateko į ES.

Reikia pastebėti, kad ISIL grupuotė laikosi strategijos – raginti užsienio šalyse gyvenančius ir ISIL ideologijai prijaučiančius asmenis rengti išpuolius savose šalyse. Manau, kad patekę i ES teritoriją jie elgsis kaip įtakos agentai – skleis ISIL idėjas, ieškos radikaliau nusiteikusių asmenų, galbūt patys vykdys tam tikrus teroristinius išpuolius. Šiuo atveju viskas priklauso nuo ES bei šalių narių specialių tarnybų efektyvaus darbo, biometrinių duomenų bazės prieinamumo visiems partneriams bei biudžeto lėšų, reikalingų šioms papildomoms funkcijos vykdyti.

Dar aktualesnis klausimas: kiek iš 400 000 pabėgėlių bus užverbuoti ISIL ar kitų teroristinių organizacijų? Atsakymas – DAUG. Visi žmonės, kurie atvyko su migracijos banga tikisi geresnio bei saugesnio gyvenimo ES ir jei šie žmonių lūkesčiai nepasiteisins, atsiranda vietos radikaliom islamistinėm nuotaikom plisti. Faktas tas, kad visų poreikių maksimaliai patenkinti bus neįmanoma, dalis žmonių nebus nusiteikę laukti ir kentėti.

Kaip pavyks susitvarkyti ypatingai priklausys nuo ES institucijų ir saugumo struktūrų bei mūsų visų, t.y. kaip mes sugebėsime pabėgėlius integruoti į savo visuomenę ir tokiu būdu stabdyti jų radikalėjimą. Tai yra ir bus pagrindinis iššūkis visai ES.

Strateginis tikslas šiame procese yra šių žmonių integravimas į mūsų kultūrinę bei socialinę erdvę. Priešingu atveju jie taps potencialiai pažeidžiami ISIL ideologijos, o tada jau turėsime spręsti kur kas sudėtingesnius klausimus – pvz. kaip sustabdyti teroristinius savižudžių išpuolis šalyje…

Krašto apsaugos viceministras

Marijus Velička

Komentarai

 

 

 
 1. Skaiciau, kaip lengva gaut Sirijos piliecio pasa. Tie tarakonai taip ir daro. Juk ne visose salyse karas vyksta? Kodel is Ukrainos pas mus nelekia, bet virs 50 tukstanciu prieme tas “teroristas” Putinas? Niekas tu tarakonu nesulaikys, jie elgiasi kaip tikri banditai jau dabar.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 2. Kodel Velicka tiesiai sviesiai neivardino,kiek sis apsisaugojimas ir aiskinimasis del prasmukusiu ir verbavimui pasiruosiusiu teroristu,kainuos Lietuvos mokesciu moketojams???? Juk eurosojuzas tik pazadejo skolinti valstybems priimancioms pabegelius ir teroristus???? Vadinasi viskas ant Tautos sprando????

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Jei buciau IVK vadas, melsciausi ne penkis o desimt kartu per diena. Penkis tiesiog uz Alacha, kitus penkis uz Alacho dovana be jokios rizikos pasiusti savo zmones i pacia prieso irstva.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Koks strategas!

  Nuo 2003 m. gruodžio mėn. iki 2004 m. gruodžio mėn. stažavosi pas advokatę Stefaniją Bukelienę.
  2006 m. tapo advokato padėjėju pas advokatą Vytautą Merkšaitį.
  Tapo Kauno Rotaract klubo garbės nariu.
  2009 m. išlaikė advokato egzaminą ir pradėjo dirbti advokatų kontoroje “NORDIA Baublys & partners”.
  2010 m. įsteigė kontorą “Velička, Brazaitis ir partneriai”.
  Nuo 2010 m. Darbo partijos narys.
  Nuo 2013 m. vasario 13 d. krašto apsaugos viceministras

  Nuo 2015 sako pamokslus runkeliams; truputį statistikos, truputį iš laikraščių, truputį bla bla- karpykime ausimis ir gėrėkimės – štai kokie vyrai vadovauja valstybei.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Kuriasi pekla Lietuvoje, o pabėgėliams mielai tame darbe talkina visokio plauko ” kol kas dar mūsų šalies” pareigūnai. Dėkui už nešamą ant mūsų kuprų naują okupantą, nes akivazdžiai matosi, kad NEMOKAME GYVENTI LAISVĖJE, NEMOKAME TURĖTI SAVO TĖVYNĘ. Būsim, kaip čigonai be tėvynės, o kaip žydai vis vejami iš tėvynės. Patikėkit, nebetoli tokia ne tik Lietuvos sunaikinimo projekto pabaiga. Pradžia buvo prieš 25-ius metus, kai Lietuvoje užsimezgė beveik priverstinė emigracija svetur, o likęs be jaunimo kaimas ir miesteliai, pakvipo tiems kraštams, kurių moterys netingi gimdyti. Tautų kraustymasis nėra naujiena, o tik pamoka, kad TUŠČIŲ VIETŲ PASAULYJE NEBŪNA, o būna nemąstantys, vienadieniai valdininkai, labai gražiai įvardintomis pareigybėmis, kaip pav. Prezidentas, ministras… Vo tep, vo. Ir taškas.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. ir saugumo, ir VRM vadai sakė, kad į Lietuvą atveš tik patikrintus. Kaip jie patikrins, jeigu tie pabėgėliai be dokumentų?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. tie pabegeliai matyt namuose gerai gyveno neatrodo , kad jie butu suvarge visi issipuose , vaikai ispuosti jie bega kur dar geriau pas mus jie nenori, nes mes skurdiai pas mus vaiksto zmones pilkais pavargusiais veidais

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Viceministrui tenka priminti taboro integraciją:) Taip “integravo”, kad susikūrė “taboro respublika”, kurioje negalioja Lietuvos įstatymai…Apie milijono tautiečių, kurie išvykę į užsienį, integracija ministras negalvoja:) Jam svarbiausi pabėgėliai iš kitų šalių…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. gal nuos priims kol,kas tik metams-ir turi būti lojalūs vokietijai,arba pagąsdinti ,jei kas tuoj išsiūs namo………..bus tuoj neramumų,taip manau,todėl ,kad sirai dabar pikti ant kitų,pradės vieni kitus skūsti,,..FRAU Merkel aiškiai pasakė ,kad priimsim tik iš sirijos,o iš visų jų tik 30 proc,dabar sirai nepatenkinti,kad neliks vietos,nes vokietijoje apgyvendino,ten automobilių aikštelėse,,žmiema artėja,neaišku kada paskirs būtą,-PER VIENĄ DIENĄ TIKRAI TO NEBUS,jei šeima didelė -pažadėtas namas…

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Daktarą su kariniu lėktuvu parskraidinom, tai ką mums reiškia pabėgėlius su šarvuočiais parsivežti

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Na, gal išpinde….o nenaudosim “ponams” visagaliams parsivežti. O gal marina parsiveš su savo auto ?

   Thumb up 72 Thumb down 0

     • Ziurekit marina-ausrina nesulauke kol atves,o pati leke i babajyna,ir ka susirado ne koki senuka sau lygu,bet anuka,tiesiog telioka.ir kokia patenkinta ,viesai giriasi,didziuojasi.O cia atvaziuos taboras,gal du ,gal trys… Bus tom moteriskem tu babaju,kur marina-ausrina garsiai ivardino,jog moterims jiems tik kaip siuksliu dezes spremai ispylti.Linksmos bobeles,ir jumoro nestokoja,tik va labai apgailetina,kad tokio masto “protai” Lietuvos valdyme turi didziule itaka,ir net istatymus valstybeje kuria.

      Thumb up 72 Thumb down 0

 10. O štai ir pirmas rezultatėlis:
  Šiandien Vokietijoje nušautas pirmas policininkę sužeidęs musulmonas teroristas.
  Integracija prasideda.

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • Kokia integracija ? Karas baigsis ir namo. Svečiai svečiais, bet ant mūsų galvų nuleisti kaljanų rūkytojai Lietuvai nereikalingi.

    Thumb up 72 Thumb down 0

     • Delfinariume foto graži, gražūs vyriokai, gražiai rūko…gražų kaljaną,o ką ? Pasus pametė, bet kaljanai ir mobiliakai išliko :) ir ką tu jiems ?

      Thumb up 72 Thumb down 0

     • Marš į lovą bobutę pamylėti, nes babajus ateis ir padarys tai, ko nepadarai.
      Amen.

      Thumb up 72 Thumb down 2

     • Vargšelis, reiškia neturi žmonos… kas gi su tavim gyventų, na, nebent iki pirmų pusryčių… netyčia kokią pasigautum.

      Thumb up 72 Thumb down 2

  • tai tik pradžia…….nes prasidės pikčiai tarp įvairių tautybių pabėgėlių

   Thumb up 72 Thumb down 0

 11. tekstas manau rasytas ne jo, o mintys irgi kaip atsiprašau nesubrendėlio o ne KAM viceminstro

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. “Dar aktualesnis klausimas: kiek iš 400 000 pabėgėlių bus užverbuoti ISIL ar kitų teroristinių organizacijų? Atsakymas – DAUG”
  Supratote – DAUG.
  pasakė KAM viceministras!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Saugokite Seimo langus.Sutvirtinkite grindinio akmenis armatūra,kad pabėgėliai negalėtų išlupti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • aš tai manau, kad seimą prieš atvykstant pabėgėlių jūrai reikia pakišti po betoniniu gaubtu kaip kokią atominę elektrinę

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras