Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Gegužė 29 Penktadienis
 

Kam socialdemokratų partijoje skambina varpai? 

2019-04-03 17:24 | Naujienos | Komentarų (13)

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas Vilniuje neišrinktas net į savivaldybės tarybą. KK nuotr.

Nors sociologiniai tyrimai tarsi ir prognozuoja LSDP pergalę Seimo rinkimuose, tik ką pasibaigę savivaldybių tarybų rezultatai rodo visiškai kitokią realybę. Triuškinantis pralaimėjimas didžiuosiuose miestuose – nei Vilniuje, nei Kaune, nei Klaipėdoje negautas nė vienas tarybos nario mandatas, Panevėžyje – kritimas nuo 4 (2015 m.) iki 2 (2019 m.) mandatų, Šiauliuose – kritimas nuo 6 (2015 m.) iki 2 (2019 m.). Iš 15 merų (2015 m.) – 10 perrinktų (2019 m.), tik penki merai – nauji. Pats partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, 2015-2019 savivaldybės tarybos kadencijoje ėjęs Vilniaus vicemero pareigas, net į tarybą nepateko. Bendras rezultatas Lietuvoje – kritimas nuo 359 mandatų (2015 m.) iki 264 mandatų (2019 m.). Per ketverius metus prarasti 135 007 rinkėjai.

Taigi, kas vyksta Socialdemokratų partijoje? Tokie rinkimų rezultatai – laimėjimas ar vis dėlto pralaimėjimas? Kas iš tikrųjų lėmė pergales tose savivaldybėse, kur merai perrenkami jau ne vieną kadenciją? Kokie pokyčiai reikalingi partijos viduje? Apie tai „Karštas komentaras“ kalbasi su faktiniais socialdemokratų lyderiais.

V.Mitrofanovas: „Vilniaus komanda turi parodyti pavyzdį – atsistatydinti visi“

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, vadovausiantis rajonui jau ketvirtą kadenciją ir išrinktas pirmajame rinkimų ture (60,42 proc.), kategoriškas ir gana tiesmukiškas: savivaldos rinkimus pralaimėjusios Socialdemokratų partijos miestų skyrių komandos privalo atsistatydinti, nes tokį rezultatą nulėmė nesugebėjimas dirbti ir gana siauras savivaldybėse pozicijas turėjusiųjų požiūris – tenkinimasis trupiniais nuo vietos valdančiųjų stalo. „Nesugebi vadovauti, nemoki dirbti – atsitrauk, leisk parodyti savo sugebėjimus kitiems“, – tokios nuostatos laikosi Akmenės rajono meras.

Vitalijus Mitrofanovas gana atvirai atsakė į „Karšto komentaro“ klausimus.

-Kaip vertinate Socialdemokratų partijos rezultatus savivaldybių tarybų rinkimuose apskritai? Ir koks yra pergalės receptas vietose – vietinės asmenybės ir jų įdirbis, ar vis tik partijos reitingai, „centro“ darbas?

-Pradėsiu nuo antro klausimo. Aš visada turėjau tokią teoriją: faktą, kad savivaldos rinkimuose tu visada galėtum sėkmingai pasirodyti, lemia trys dedamosios: pirmoji, viena svarbiausių dedamųjų, – tai partijos arba vedančio lyderio (pirmojo numerio sąraše) stiprumas. Stiprumas ir kaip lyderio, ir kaip asmenybės.

Antra sėkmės dalis – sąrašo turinys. Tai, koks jis yra – pilnas ar ne, visada taip pat turi didelę reikšmę. Pavyzdžiui, trečius rinkimus mes laimime dalyvaudami tarybos rinkimuose maksimaliu, kiek pagal įstatymą leidžiama, sąrašu: jei 25 tarybos nariai – leidžiamas 50 kandidatų sąrašas. Tokiu atveju Vilniuje, pavyzdžiui, turėtų dalyvauti sąrašas, kuriame būtų 102 kandidatai (dalyvavo 47 – KK past.).

Taigi, viena iš nesėkmių – jeigu tu nesuformuoji pilno sąrašo. Tiesa, kai kurie sako: „Svarbu kokybė, o ne kiekis“. Visiškai nesutinku – taip, kokybė svarbu, bet kiekis, jeigu jis dar ir kokybiškas, – visada leis pasiekti geresnį rezultatą.

Trečia sėkmės dedamoji – aišku, pačios partijos tuo metu esantis reitingas.

Dabar, grįžtant prie pirmojo klausimo: jeigu vertinčiau savivaldybių tarybų rinkimus per Socialdemokratų partijos paskutinių įvykių prizmę, tai įvertinčiau teigiamai, nes niekada negali sakyti, kad yra gerai, kai tarybos narių skaičius sumažėja šimtu.

Taip, galbūt lyginant su kitomis partijomis ir galime sakyti, kad „mes ten vienu balsu laimėjome“, galime džiaugtis ta pergale, tačiau tokia pergalė – daugiau sportinio principo. Tuo tarpu bendrąja prasme…

Aš visada sakau: jeigu tu išlaikai tą patį lygį, kai yra „gerai“, tai tu pasididinai iki „labai gerai“, bet jeigu mandatų sumažėja, tu negali vertinti, kad tai yra didžiulis, pergalingas dalykas. Todėl šiuo atveju aš į partijos rezultatus žiūrėčiau kritiškiau: vertinant ne mandatų, o rinkėjų skaičių (2015 m. už LSDP iš viso balsavo 296 896 rinkėjai, 2019 m. – 161 889, t. y. 135 007 rinkėjais mažiau – KK past.), tai, manau, Socialdemokratų partijai, ypatingai didmiesčiuose, reikia ieškoti kažkokių būdų patekti į žmonių širdis ir protus.

-Kodėl, jūsų nuomone, Vilniuje, Kaune, kituose didmiesčiuose įvyko tokia nesėkmė? Vilniuje net partijos pirmininkas nebuvo išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą?

-Mano nuomone, šitie procesai prasidėjo ne per šiuos rinkimus. Jeigu sektume procesus, tai nebūna tokio staigaus kritimo.

Kai kurie ant manęs pyksta, kai aš lyginu partijas, tačiau aš lyginu ne partijas, o reiškinius. Štai, pavyzdžiui, pažvelkime į Darbo partiją: praėjusiuose rinkimuose Vilniuje su Pinskumi, kuris irgi buvo vicemeras, gavo nulį mandatų. Grįžo Uspaskichas – partija gavo penkis mandatus. Čia, mano nuomone, Darbo partija padarė didžiulį šuolį. Kas jį lėmė? Pasikeitė turinys, pasikeitė sąrašas? Manau, lėmė lyderio vaidmuo: lyderis atnešė penkias vietas Vilniaus taryboje. Jeigu dar būtų pakankamai geras ir turiningas sąrašas (Darbo partija Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rinkimuose irgi neturėjo pilno sąrašo: iš 102 narių leistino – tik 40 kandidatų sąrašas – KK past.), būtų dešimt mandatų, būtų partija populiari – būtų penkiolika. Viskas labai dėsninga.

Vadinasi, šiandien Vilniuje, vertinant rinkimus, nei lyderis „tempia“, nei sąrašą normalų turėjo. Reikia pripažinti, kad ir partijos skyriaus vaidmuo – ne paskutinėje vietoje. Mano nuomone, daugeliu atvejų lemia tai, kaip skyrius dirba: kaip tu sudėlioji rinkiminę strategiją, kiek tu įdedi įdirbio, kiek, galų gale, tu įtikini žmones, kad tu tikrai ateini kažką daryti ir keisti, o ne būti tiktai pozicijose.

Deja, ką aš mačiau tiek Šiaulių mieste, tiek Klaipėdoje, tiek Panevėžyje, tiek Kaune, tai ten visada buvo vadovaujamasi tomis, vadinkim, nuo politinio stalo dalybų atitekusiomis nuotrupomis ir buvo džiaugiamasi, kad aš – atsiprašau, gal išsireikšiu per įžūliai – už tam tikrą dalį tik pergyvenu, o kas man už nugaros, kokia mano ateitis – neįdomu.

Tačiau kartais verta padaryti žingsnį atgal, kad po to į priekį padarytum du. Ir tą reikėjo daryti ne šituose rinkimuose.

Prieš aštuonerius metus partijos Vilniaus skyrius buvo priėmęs tokį sprendimą: neleisti dalyvauti rinkimuose tiems, kurie nėra išbuvę partijoje dviejų metų. Tuo tarpu nepartiniams savivaldybės rinkimuose dalyvauti buvo leista.

Toks sprendimas, mano nuomone, buvo visiška nesąmonė: toks skyrius atstumia nuo savęs normalius žmones. Tada tai buvo daroma tam, kad neleistų Agnei Zuokienei dalyvauti sąraše. Nežinau, iš kur baimės buvo, nors aš manau, kad ji socdemams būtų atnešusi keturias vietas – jie būtų turėję ne keturis, o aštuonis mandatus.

Taigi, jau tada buvo užprogramuotos šiandieninės nesėkmės. Ir nežiūrėti rimtai…

Arba pažvelkime, pavyzdžiui, į Šiaulius: kritimas nuo 6 vietų iki 2, skyriaus pirmininkas neatsistatydina, neprisiima atsakomybės už rezultatą, kuris mažėja daugiau negu 50 proc.

Mes turime suvokti: kada mes kalbame apie politinius reiškinius, apie politinę kultūrą, ne viską aprašysi statute. Yra tam tikri dalykai, kuriuos kiekvienas turėtų prisiimti pats: jeigu aš šiandien pralaimėjau, aš traukiuosi. Nors ir laikinai.

Jei šiandien kažkas nepasisekė jaunam politikui, tai daugelį jų dar galima užsiauginti – dar 40 metų nėra, nueik į užribį, užsidirbk, išsikovok. O kas dabar vyksta, tai vyksta važiavimas ant svetimų resursų bagažų. Savų rezultatų dar neturim, deja.

Be abejonės, rinkimų rezultatai, jei jie yra ne geresni, o vis dėlto blogesni, nedžiugina. Socialdemokratų partijoje yra stiprūs rajoniniai skyriai – kurie arčiau žmonių ir kurie suvokia žmonių problemas. Vadinasi, didmiesčių socialdemokratai šiandien truputį nesiorientuoja savo didmiesčių aplinkoje. Ir kai man sako: „Žinot, čia jūs galit, kaimiečiai, kalbėti, nes žymiai lengviau laimėti“, tai aš bet kuriam pasisiūlau: „Prašau, ateikit vietoj manęs ir laimėkite“.

-Kaip manote, ar partijos pirmininkas neturėtų prisiimti atsakomybės ir atsistatydinti už tokius partijos rodiklius savivaldybių rinkimuose – ne tik pats nebuvo išrinktas į tarybą, bet didmiesčiuose partija apskritai neteko mandatų?

-Aš manau, kad šiuo atveju partijos pirmininkas negalėtų už visą visumą prisiimti atsakomybės, nes šituose rinkimuose rezultatus lemia pačių skyrių veikla, skyrių darbas. Vienareikšmiškai manau, kad atsakomybę turėtų prisiimti skyrių vadovai. Ir pavyzdys turėtų prasidėti nuo Vilniaus: visa komanda, kuri nesugebėjo laimėti, kuri gavo nulį mandatų, privalėtų atsistatydinti ir suteikti galimybę tiems, kurie padarys tai geriau. Tai būtų prisiėmimas atsakomybės už Vilniaus rezultatą, ne už visos Lietuvos.

Taip pat, manau, šventvagiška yra sakyti, kad „aš dirbau Lietuvai, todėl ir turime rezultatą“.

Patikėkite manimi: rezultatą vietose lemia tie patys stiprūs žmonės, kurie dirbo vietoje. Todėl aš labai džiaugiuosi už naujus veidus, savo kolegas partiečius Ignalinoje, Alytuje, Marijampolėje, kurie laimėjo mero rinkimus (Ignalinoje – istorinė pergalė: beveik 30 metų rajonui vadovavusius „valstiečius“ – B.Ropę (1995-2014), H.Šiaudinį (2014-2019), pirmą kartą įveikė socialdemokratas J.Rasikas (36 m.); Alytuje V.Grigaravičių pakeitė socialdemokratas Nerijus Cesiulis (38 m.), Marijampolėje meru išrinktas Povilas Isoda (31 m.) – KK past.) Dabar svarbiausia, kad jie tą įdirbį ir pasitikėjimą, kurį gavo, neišbarstytų. Mes turime jiems padėti. Kaip meras, aš visada pasidalinsiu patirtimi.

Manęs dažnai klausia: „Kaip laimėti rinkimus?“ Kaip laimėti rinkimus, man sunku atsakyti – aš žinau, kaip nepralaimėti.

-O ką manote apie socialdemokratinių jėgų vienybę? Ar reikėtų ieškoti recepto, kaip suvienyti socialdemokratines jėgas, ar ir toliau tęsis skaldymasis ir tų pačių rinkėjų „paklodės“ tampymas iš vienos į kitą pusę?

-Kiekvienas partijos pirmininkas, kaip lyderis, privalo turėti savybę vienyti, telkti žmones bendram tikslui. Taip, mes galime kalbėti apie partijos atsinaujinimą, bet „atsinaujinimas“ nereiškia „žmonių išmetimas“ – atsinaujinimas turi būti ideologinis. Ir jeigu tu pirmininkas, tu turi, sutelkdamas visus žmones, užtikrinti socialdemokratinių vertybių stiprinimą.

Šiandien mes, deja, neaiškūs esame: savivaldybės lygmenyje daugiausia lemia asmenybės, ūkiškas požiūris, aiški savivaldybės vizija ir panašiai, tačiau vertybine prasme socialdemokratija išsigrynina valstybiniame lygmenyje. Ir aš, kaip socialdemokratas, šiandien tikrai nesuprantu, ką mes darome kartu su konservatoriais ir liberalais, jeigu mes esame kartu opozicine prasme? Jeigu mes turime savo viziją, tuomet viskas gerai, bet mes jos kol kas dar nesugebame išryškinti.

Tam tikras permainas, be abejonės, matau, bet lyderis turi „vežti“ – kad jo idėjomis patikėtų, o ne aiškinti, kad „kažkas išėjo“, „kažką išeliminavau iš asmeninių kovų“.

Na, o tas didysis partijos atskilimas įvyko labiau dėl vietų rinkimuose į Europos Parlamentą – visi po saule netelpa.

Buvo atvejis, kai socialdemokratai buvo dar labiau skilę – socialdemokratinė jėga vienu metu buvo keturios partijos: LDDP, Socialdemokratų partija, „Socialdemokratai 2000“ ir Socialdemokratų sąjunga. Ir reikia pasidžiaugti, kad A.Brazauskas, kaip lyderis, sutelkė visas jėgas į vieną krūvą. Tokio – vienijančio – lyderio šiandien mes kol kas dar ieškome. Nors, aišku, galima sakyti ir džiaugtis, kad mes nesame vieno asmens partija, kaip Darbo partija ar „Tvarka ir teisingumas“.

Tačiau rezultatai, kokiame lygmenyje šiandien yra Socialdemokratų partija, manau, pasimatys Europos Parlamento rinkimuose. Ir, mano nuomone, Socialdemokratų partijos pirmininko rinkimai turėtų vykti po Europos Parlamento ir Prezidento rinkimų. Nes dabar, užuot susitelkę EP ir Prezidento rinkimams, mes savo viduje vykdysime savo vidines paieškas, administracinius resursus, pajėgas ir lėšas naudosime vidiniams, o ne EP ir Prezidento rinkimams. Aišku, jie – kitokie, negu Seimo.

-Ačiū už pokalbį.

D.Jasaitis: „Žmonės aiškiai parodė: jiems reikalingos asmenybės“

Neringos meras Darius Jasaitis – vienas iš dešimties LSDP perrinktų merų. Kaip ir Akmenės rajono meras, Neringos meras išrinktas jau pirmajame rinkimų ture (64,29 proc.) – antro turo čia neprireikė.

Darius Jasaitis taip pat gana atvirai atsakė į „Karšto komentaro“ klausimus.

-Nuo ko iš tikrųjų priklauso pergalė savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose? Kiek čia įtakos turi partijos reitingai bei „centras“?

-Aš pasakysiu atvirai, neslėpdamas: Vilniui, aišku, malonu prisiimti įdirbį, tačiau didžiulės kampanijos plakatais galbūt ir veikia miestuose, bet regionuose, kur mes pažįstame vienas kitą, kur esame augę, veikia tiktai asmenybės ir vietinė komanda. Jeigu mes susiburiame komanda, kuria tiki – mūsų kaimynai, mūsų mokytojai, mūsų darbdaviai ir mūsų darbuotojai, tai jie už šitą komandą ir balsuoja. Mažame miestelyje užaugę mes vieni kitus nuo mažens pažįstame.

Taigi, regionuose lemia tik asmenybės ir aplinka – kandidatai į tarybas. O partiškumas… Atvirai pasakysiu: jeigu reikėtų vertinti procentais, tokiu atveju, jei tai siektų 6-7 proc., tai būtų labai gerai.

-Kaip vertinate tą faktą, kad Socialdemokratų partija pralaimėjo didmiesčiuose?

-Vertinu taip, ką ir pasakiau.

-Kad didmiesčiuose nėra asmenybių? Lyderių?

-Jeigu mes sugebame išmesti tuos, kurie žinomi ir kuriais žmonės tiki, arba pasakyti, kad jie nevykdo partijos programos, dėl to jie nebegali būti partijoje, tai čia ir buvo bėda. Žmonės aiškiai parodė: jiems reikalingos asmenybės, reikalingi patikimi žmonės.

Taigi, ir pamatėme: kiek procentų partija surinko, tiek partijos balsų ir buvo. O visa kita – žmonėms reikalingos asmenybės, kurios veda, kurios turi idėjas.

-Jeigu partijos vadovybė nepadarys išvadų ir prie LSDP vairo po pirmininko rinkimų liks G.Paluckas, kokius prognozuotume Seimo rinkimų rezultatus?

-Atvirai pasakysiu – dėl partijos pirmininko aš nesu skeptiškas. Partijos pirmininkas yra komunikabilus, turintis gerų idėjų, bet partija yra labai statiška: partijos pirmininkas neturi tokių galių, kad atvažiavęs į Klaipėdą ar Kauną pakeistų skyriaus pirmininką ir surikiuotų sąrašą. Jo galios minimalios. Galbūt mums reikėtų keisti partijos statutą.

Be abejo, partijos pirmininkas turi būti lyderis, bet aš didžiausią jo problemą įvardinčiau, kad jis buvo vicemeru pas liberalus. Tai mums smogė skaudžiausiai. Nes kai partijos pirmininkas yra „vice“ arba pavaduotojas, tai yra blogai. Partijos pirmininkas turi būti partijos pirmininkas.

Manau, mūsų partija sugebės sumokėti jam atlyginimą, kad pragyventų ir neitų į kažkokias tai pozicijas. Arba turi jas išsikovoti pats. Tokia mano nuomonė.

O Seimo rinkimų rezultatai priklausys nuo to, kokią pavyks surinkti komandą – žmonės žiūrės į sąrašą. Jeigu bent jau pirmame dešimtuke bus žmonės, kuriais tikės, tai viskas bus gerai, o jeigu „susidėsime“, kaip sakant, „amžinuosius“, tai… Žmonės įvertins.

-Kokia jūsų nuomonė dėl socialdemokratinių jėgų vienybės: ar įmanoma šį sparną suvienyti, ar jis ir liks susiskaldęs?

-Aš esu šalininkas vienybės. Apskritai manau, kad Lietuvoje yra per daug partijų – dvi socialdemokratų ar penkios liberalų partijos yra kvailystė. Jeigu reikėtų balsuoti, aš kelčiau abi rankas už susivienijimą, už sugrįžimą. Tada rezultatas rinkimuose būtų daug geresnis. Vienareikšmiškai.

-Ačiū už pokalbį.

V.Andriukaitis pripažįsta: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos socialdemokratai išgyvena krizę

Europos Sąjungos komisaras, LSDP kandidatas Lietuvos Prezidento rinkimuose Vytenis Andriukaitis partijos pralaimėjimo didmiesčiuose neskuba vertinti – sako, dar reikia viską gerai išanalizuoti.

Vytenis Andriukaitis atsakė į „Karšto komentaro“ klausimus.

-Kaip vertinate Socialdemokratų partijos rezultatus savivaldybių rinkimuose?

-Aš manau, kad mes visų pirma įrodėme, jog atlaikėme visą šitą sunkų periodą, kuris buvo ir kuriamas dirbtinai, ir palaikomas, ir parodėme rezultatus. Išskyrus, suprantama, didžiuosius miestus. Bet po viso to laikotarpio viskas gerai.

Kodėl, jūsų nuomone, tokia bloga situacija didžiuosiuose miestuose? Kas nulėmė nulinį rezultatą?

Čia turėtų būti atskira kalba – didžiuosius miestus reikėtų labai kruopščiai analizuoti. Jų padėtis buvo nevienoda – tiek Vilniaus, tiek Kauno, tiek Klaipėdos. Be to, buvo labai sudėtingas konkuravimas – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje visiškai skirtingas lygis. Ir, žinoma, nėra abejonės, skyrių struktūros, skyrių aktyvumas. Neabejotinai, tie trys skyriais išgyvena nemenką krizę.

-Ar tai, kad partijos pirmininkas net nepateko į Vilniaus miesto tarybą, nėra rodiklis, jog galbūt partijai reikėtų keisti pirmininką?

-Šiuo atveju tai tikrai nėra šios diskusijos objektas. Pirmiausia dabar viską reikia analizuoti, o ne skubėti vertinti visų atsakomybes. Čia yra pakankamai apie daug ką diskutuoti.

-Kaip vertinate galimą socialdemokratinių jėgų vienijimą? Ar ir toliau tas skaldymasis tęsis?

-Kol kas dar visas maratonas karštų rinkiminių debatų, bet tai, jog reikalinga turėti stipresnį vienijantį pagrindą, nėra abejonės. Aišku, tas vienijimasis turi būti labai diskutuojamas, pakviečiant daugelį žmonių, kurie gal pakeičia pozicijas, jaučiasi, kad gal pasikarščiavo, ir taip toliau. Žinoma, iškyla klausimas: ar individualiai, ar su visais galima vienytis?

-Jūs esate partijos kandidatas į Lietuvos Prezidentus, kas reiškia, kad, be abejonės, esate partijos lyderis. Ar negavote iš partijos bičiulių pakvietimo stoti ir prie partijos vairo?

-Ne, ne apie tai šiandien kalba, juo labiau, kad aš – ir partijos garbės pirmininkas. Nematau tam dabar pagrindo diskutuoti.

-Ačiū už pokalbį.

Pagal laikraštį „Karštas komentaras“ 

Komentarai

 

 

 
 1. Lietuviams giliai nusispjaut i uz MGB brendziuka prikti Gaidzio reitingus, ypac, kai “lyderiai” neigalus net nusiraminimo taburetes uztupt (nepadeda nei tulpiu pastas, nei Prezidenturos “stogas”).

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Ar jūsų paluckas neparsidavė kėgėbistiniams konservams.Ar tai nežlugdymas socdemų partijos.Gal čia toks valstybės ardymo vienas iš naujų metodų.Andriukaiti,pats nieko nenuveikęs valstybės labui drįsti niekinti tuos kurie nebijo aferistų ir vagių.Kelia juos į viešumą.Išsigandai sveikatos ministerijos reformos ir nėrei į eurosojūzą.,pasipinigaut///

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. kokia dar socialdemokratų partija,-susikukavo Paluckas su Landzbergiu ,o vaidina socialdemokratus.Koks gali būti ryšys ir begalinė meilė tarp konservatorių ir socialdemokrratų.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 4. Kuo greičiau ta partija užsilenks, tuo greičiau normali socialdemokratinė įsikurs, dabar su Palucku ni ryba, ni mesa

  Thumb up 10 Thumb down 0

 5. meskit lauk iš partijos šakalienę, nes ji labai daug kenkia jūsų reitingams. Jei anksciau balsuodavau už soc demus tai dabar ir pati nebalsuoju ir kitus agituoju prieš. Tai Lietuvos priešė griaunanti šeimos gyvenimą

  Thumb up 11 Thumb down 0

 6. Aišku.Varpai skambina tiems,kurie save vadina kairiaisiais,o vykdo aršiausią prolandzberginę,prokonservtorišką,proliberalistišką politiką.Tikrų socialdemokratų toje”partijoje tėra vos 15-20%.Jų vadai ir likusieji – tai žmonijos apgavikai ir niekintojai.Su jais tikriems kairiesiems tikrai n e p a k e l i ui .

  Thumb up 14 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (1)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
STT vadovui – nemalonūs Seimo narių klausimai: nuo ryšių su kadriniu KGB darbuotoju iki į azartinius lošimus įnikusio STT agento (1)
    Šiandien, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnio 1 dalimi, Specialiųjų...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...