Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 26 Penktadienis
 

Kaip Norvegija beveik veltui atidavė super slaptą karinį objektą Rusijai

2015-07-10 10:58 | Užsienis | Komentarų (34)

Dėl povandeninių laivų bazės Norvegijoje skandalas kilo po to, kai į bazę atplaukė Rusijos žvalgybiniai laivai

Rusija už elitinio buto kainą Maskvoje (kažkur už 4,4 mln. eurų) iš Norvegijos nusipirko super slaptą ir aukščiausiame lygyje įrengtą karinę-jūrų bazę, esančią Norvegijos teritorijoje ir įrengtą vienoje iš fiordų uolų.

Blogiau negu išdavystė

Šią klaidą (ar iš tiesų klaidą?) dabar svarsto visa Norvegija, NATO šalys ir pati NATO bloko vadovybė. Tačiau pačiai norvegų visuomenei šis sandoris atrodo kaip nacionalinių interesų išdavystės ir šalies suvereniteto pažeidimas.

Ir iš tiesų, tai visiškai ne juokas: Norvegijos šiaurėje, Olavsverne, fiorde 1960-ųjų pabaigoje NATO už 500 mln. JAV dolerių įrengta super slapta karinė-jūrų bazė buvo parduota už juokingą kainą. Nors dabartinė jos vertė – ne mažesnė kaip kelios dešimtys milijardų JAV dolerių.

Įrengė šią karinę-jūrų bazę 1960-aisiais metais tiesiog uoloje, daugiausia dėl amerikiečių povandeninių laivų budėjimo šiaurinėse platumose ir mažų specialių radarų sekti laivus.

Išpjovė uoloje rimtą – kvadratinio kilometro dydžio – aikštelę. Plius 13,5 tūkstančių „kvadratų“ antžeminę dalį.

Bazės įranga buvo tokia moderni, kad atitinka net šių dienų reikalavimus.

„Šaltojo karo“ metais Olavsvernas buvo tapęs amerikiečių povandeninių laivų „registracijos uostu“, pati bazė buvo netoli TSRS sienos.

Tačiau laikai keičiasi. Nepaisant antirusiškos isterijos ir retorikos, patys norvegai puikiai suprato, kad, griuvus TSRS, Rusija realiai nustojo būti grėsme savo šiaurinei kaimynei. Iš inercijos dėl visų „griekų“ vis dar kaltindama Rusiją ir kiekviename kašalote matydama „povandeninį laivą“, Norvegijos vadovybė (ir karinė) puikiai suprato, kad „šaltojo karo“ laikai – praeityje. O tai reiškia, kam jiems dabar reikalinga šita bazė, kurios vien tik priežiūra norvegų mokesčių mokėtojams kainavo „apvalią“ sumą.

Prieš keletą metų skandinavai, kaip sakoma, „subrendo“ – nusprendė atsikratyti šiuo nereikalingu balastu.

Suprantama, kad visi tokie ir panašūs karinio planavimo klausimai sprendžiami visai ne Osle, o Briuselyje. Todėl ten ir nusiuntė užklausimą dėl leidimo parduoti objektą kaip nereikalingą.

Kurį laiką pagalvojęs, NATO štabas nusprendė palaiminti šio objekto pardavimą, tiesa, su viena sąlyga: prieš galutinį pardavimą būtina iš bazės išmontuoti visą slaptą įrangą ir elektroniką.

Be to, Briuselis primygtinai rekomendavo „nusikratyti“ nereikalinga karine-jūrine baze Norvegijos karalystės teritorijoje nepritraukiant tarptautinių piniguočių ir kategoriškai pareikalavo, kad norvegai šiam tikslui surastų tik civilius asmenis.

Gavę tokį Briuselio sutikimą, norvegai slaptą karinę-jūrinę bazę įvertino 12 milijonų eurų.

Parduoti bet kokia kaina

Prasidėjo ilgi potencialaus pirkėjo laukimo mėnesiai.

Toks pasyvumas iš turtuolių pusės buvo visiškai suprantamas: kam reikalingas tunelis uolose septyniasdešimtoje platumoje, kur šeimininkauja vien tik baltosios meškos? Būtų suprantama, jeigu būtų parduodamas koks bunkeris Havajuose, o čia – poliarinis ratas, net ir žiemą čia poliarinė naktis.

Tuo tarpu kariniu ir strateginiu požiūriu ši bazė yra idealioje vietoje. Ji įrengta beveik ties įeiga į Barenco jūrą. Tad iš įlankos išplaukiantys povandeniniai bei kitokie laivai kaipmat patenka į dviejų,- Arkties bei Atlanto, vandenynų operatyviąją erdvę. Nereikia eikvoti laiko tarpinių jūrų ar įlankų įveikimui. Karinių jūros povandeninių pajėgų terminologijoje tai yra vadinama pirmosios priešlaivinės užkardos linija.

Tačiau ką iš verslininkų tai gali sudominti? Oligarchai, kurie galėtų nusipirkti Olavsverną, sugeba skaičiuoti pinigus ir niekada gyvenime nepirks to, kas ateityje jiems neuždirbs pinigų.

Todėl, kai pirkėjo sulaukti nepavyko, norvegai suprato, kad reikia peržiūrėti pardavimo sąlygas. Gavę iš Briuselio sutikimą, jie nusprendė parduoti bazę tarptautiniame lygmenyje. Ir pirkėjas atsirado. Ir labai greitai.

Tai buvo verslininkas Gunaras Vilhelmsenas, kuris, pasiderėjęs, bazės kainą numušė iki 4,4 milijonų.

Norvegų vyriausybė su viskuo sutiko – jai labiausiai rūpėjo kuo greičiau užkimšti balanse tą „juodąją skylę“, kuri rijo Norvegijos mokesčių mokėtojų pinigus.

O kai atėjo metas išmontuoti slaptą įrangą, NATO štabas paprasčiausiai numojo ranka: ir savų problemų užtenka, o čia dar leisti pinigus bazės iškomplektavimui? Kam gaišti laiką tokioms „smulkmenoms“?

Skandalas karalystėje

Tačiau kaip nustebo NATO vadovybė, kada į Olavsverną, kaip pas save į namus, atplaukė rusiški laivai: iš pradžių mokslinis-tyrimų laivas „Akademikas Nemčinovas“, paskui – „Akademikas Šatskij“…

NATO admirolai ir generolai gavo šoką. Nedelsiant surado Vilhelmseną ir surengė apklausą: „Tu kam pardavei? Kaip Olavsverne atsirado rusiški laivai?“ Į tai verslininkas atsakė: „Ne jūsų reikalas, nes tai – komercinė paslaptis. Noriu – parduodu, noriu – išnuomoju“.

Po tokio atsakymo norvegų „amžiaus sandorio“ istorija „nutekėjo“ į žiniasklaidą, ir Norvegijos karalystėje kilo didžiulis skandalas, o galiausiai prasidėjo ir tikra isterija. Atsipeikėjęs Norvegijos gynybos ministras Ine Eriksenas Sereide norėjo pripažinti sandorį niekiniu, tačiau pagal tos pačios Norvegijos karalystės įstatymus tai pasirodė neįmanoma.

Tačiau tai dar ne viskas. Paaiškėjo, kad šiam sandoriui vadovavo… NATO generalinis sekretoius Jensas Stoltenbergas. O juk mokslinis-tyrimų laivai – ne šiaip kokios pramoginės jachtos. Jos gali ne tik gylį tirti, bet ir vykdyti geofizinę žvalgybą (tame skaičiuje – seisminio aktyvumo analizę, plaukiojamo rajono hidrologinį tyrimą) ir kitus skirtingo charakterio tyrimus, t. y. žvalgybą.

Ir visa tai – tokiu metu, kada prioritetiniuose NATO planuose atsirado punktas dėl įvairaus pobūdžio priemonių prieš rusų povandeninius laivus įgyvendinimo. Ir pirmiausia, – NATO povandeninių laivų grupės sukūrimo. O kur jiems bazuotis, jeigu ne juo arčiau Rusijos jūrinių ir sausumos sienų? O juk būtent tokioje vietoje ir įkurta Olavsverno bazė. Tuo tarpu kitos panašios bazės įkurtos kur kas toliau į pietus, kas iš strateginės pusės žiūrint labai nepatogu ir netinka operatyviniam veikimui prieš rusų povandeninius laivus.

Suprantama, kad kilus visam šitam triukšmui Gunaras Vilhelmsenas „gulė ant dugno“. Jo telefonai neatsakė, o pavaldiniai į žurnalistų telefonų skambučius atsakydavo, kad jų šefas – labai užsiėmęs. Juo labiau, kad į žiniasklaidą „nutekėjo“ informacija apie glaudžius verslininko ryšius su „Gazpromu“. Be to, verslininkas atsisakė susitikti su NATO ekspertų ir Norvegijos parlamentarų grupe, kurie, reaguodami į visuomenės susijaudinimą, norėjo išsiaiškinti su verslininku.

Trumpai tariant, dėl karinių valdininkų apsileidimo ir noro parduoti tai, kas blogai guli, NATO prarado strateginį neįkainojamos vertės objektą, o Norvegija, pagal viską sprendžiant, ilgam įgavo galvos skausmą ir pažeidimą nacionaliniame šalies gynybos skyde. Gal kitą kartą bus protingesni?

Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai

 

 

 
 1. atitinka pirmoko ir abituriento lygį.Nato tik taikias valstybes sugeba bombarduoti,o rusai mąsto,kad nebepasikartotų 1941-ųjų tragedija jų tautai.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 2. Viena skyle daugiau mažiau , na koks skirtumas..didelė audra stiklinėje ..taip reiktu pavadinti ta skandalą. :) Techniškai toks sprendimas klaida ,..ir kenkia ne Nato apsaugos skydui ..o pačios Norvegijos reputacijai suteršiant ja..antra Nato skydas tik dokumentinė utopija vienijanti atskirų šalių pastangas visa tai apibendrinti vienų pavadinimu. Bet ar jis realus ..? čia Lietuvoje mažai kas tuo tyki.

  Thumb up 1 Thumb down 3

  • Ar cia tikrai tu, Stasy?Netiki NATO skydu?Kazkas neitiketina.Ar as cia kazko nesupratau?

   Thumb up 5 Thumb down 0

   • Irena kai ji pamatysiu tada ir patikėsiu , bet tai nereiškia , kad nėra daromos pastangos ji realiai sukurti – atkurti .:) Viskam reikia laiko ..

    Thumb up 0 Thumb down 3

 3. Na,kaip matosi viskas yra teisybė, jei tik kas ne pagal,portalo nuorodas kurias parašė ponia goriene jau esi nesveikas!tiesa yra paprasta – jei kas ne pagal statytinius komentatorius – jau nesveikas…dėja,ta korta nedirba,

  Thumb up 0 Thumb down 8

  • Įdomi tamstos pozicija- galima pliurpti nesąmones, o jei sukritikuos- kaltas portalas…Siūlau pasitikrinimui paprastą testą -parašyti tą pačią nuomonę į dar kelis portalus. Esu beveik tikras, kad pasitvirtins sena patarlė- jeigu jau trečias vyras žmonai duoda į snukį, tai kaltas ne vyras, o snukis…

   Thumb up 10 Thumb down 0

 4. Atsiradę simptomai neabejotinai reiškia, kad šiuo metu jums reikalinga
  pagalba, o tinkamai ją suteikti gali tik psichikos sveikatos priežiūros
  specialistai.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 5. AŠ ISITIKINES JEI RUSAMS BUTU REIKALINGA LIETUVA , RUSAI NEPULTU LIETUVA BET NUSIPIRKTU IŠ LIETUVOS PARTINES MAFIJOS UŽ KELIS MILIJONUS EURU, POLITIKAI PARDUOTU BET KA SVARBU KAD UŽMOKETU VOKELIJE!!!!!!

  Thumb up 19 Thumb down 1

  • Vokeli tu vokeli :-) išmok galų gale lietuvių kalbą, nes beraštingumas akis pastoviai vado. O kaip beraštis gali siūlyt visokius ekonominius dalykus? Nors, pagal Leniną bet kuri skalbėja galėjo šalį valdyti.

   Thumb up 4 Thumb down 8

   • TAU REIKIA TU IR MOKINKIS. TREMTIJA KUR MUS BUVO IŠVEŽE KOMUNISTAI NEKAS LIETUVIU KALBOS NEMOKINO.
    DABAR KAIP MATAU KAD I LIETUVOS VALDŽIA SULINDO BUVE KOMUNISTAI IR KOMJAUNUOLIAI , ŠIRDIS KRAUJU APSIPILA

    Thumb up 5 Thumb down 3

    • Negali būti,tave buvo istreme? LaiŽykiTėSS juk tave dabar,ištrėmė kad čia nesąmones rašytum!

     Thumb up 3 Thumb down 6

 6. Na Anonistas kaip visuomet,laido vos ne juokelius,bet juk už tai mokama…ir nieko konkretaus…tipo aš čia ne prie ko…

  Thumb up 2 Thumb down 7

 7. Stoltenbergas yra KGB agentas su rusiska pavarde kaipo slapyvardziu.Ta zino visi.Bet gal nezino ju karalius tik….

  Thumb up 5 Thumb down 3

  • Svedija i savo siaurine dali kviecia isikurti Rusijos piliecius.Ir tai-jokia antis.

   Thumb up 7 Thumb down 1

   • Kai Kaune nusileidzia Rusijos “vertaliotas”-kaunieciai sukuria panika.Kai tie patys kaunieciai balsuoja uz KGB agente ir komuniste per prezidento rinkimus-nedrisk jiems atverti akiu.Nes sumaisys beretiniai su purvais.

    Thumb up 19 Thumb down 1

 8. Kiek suprantu,čia yra statytiniai komentatoriai- kurie privalo skelbti visokias antis kurios nepasitvirtina,bet privalo šiam portalui ir galbūt asmeniškai gorienei kuri leidžia antis,kurios neprivalo pasiteisinti,bet….

  Thumb up 1 Thumb down 10

  • Ne, tai ne antis, tiesiog redaktorė suklydo dėl sandorio. Jis – nuoma. O nuoma dar geriau. Galima išsinuomoti už 1 dolerį.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Ši bazė Rusijai parduota dar tada,kai NATO generalinis sekretorius buvo premjeru.Tai yra gana seniai ir už labai”padorią”kainą.O ES ir JAV rėkia,kad rusai kvailiai.Ir dar Algirdas prisideda-proto bokštas.

  Thumb up 15 Thumb down 1

 10. Per dvi dienas – du idiotiskiausios antirusiskos paranojos priepuoliai. Skirti bereciu aktyvumui ikaitinti iki raudonumo.
  Siame tekste minimi mokslinio tyrimo laivai, “netycia” paversti – ZVALGYBINIAIS (uzrasas po nuotrauka).
  Vakar Lryte aprasytas siaubingas rusiskos agresijos atvejis – Kaune buvo nusileides Rusijos JEGOS STRUKTURU KARINIS LEKTUVAS. Beretes istiko priepuoliai, parpuoliai ir infarktai. “Ką Rusijos jėgos struktūrų lėktuvas veikė Kaune?”
  RUSU JEGOS STRUKTURU lektuvas Lietuvos sirdyje. SIAUBAS!!!!!
  Taip skelbia antraste. Tekste be jokio rysio is vikipedijos nurasyta didziule kruva duomenu apie karinius lektuvus.
  Tuo tarpu buvo atskrides civilinis krovininis lektuvas, priklausantis Rusijos nepaprastuju situaciju ministerijai. Lektuvas pora valandu buvo aerouste, kol i ji buvo pakrautas „Ryanair“ priklausantis variklis.
  Kad sukelt baisu siauba grybinio rezimo pilieciams, gaisrininkai, gelbetojai vadinami jegos strukturomis. Kaip grynos argesijos pavyzdys, nurodyta, kad ANKSCIAU siai ministerijai vadovavo DABARTINIS gynybos ministras (kas dabar vadovauja – nenurodyta).
  Vienu zodziu – faktai kaip ant delno – Lansbauskaite ir Grybergeris teisus: RUSAI PUOLA VISAIS FRONTAIS.
  P.S. Rezimo propaganda tiek nuskurdo, kad tikraje zodzio prasme is sudo spaudzia vaska.
  Netureda medziagos, elementariai gelbetojus pavadina jegos strukturomis, moksliniu tyrimu laivus – kariniais zvalgybiniais, civilinius lektuvus – kariniais…
  P.S.S. Uzvakar Lietuvos jegos strukturos is medzio iskele tris dienas jame prasedejusi ir gailiai kniaukianti katina….

  Thumb up 18 Thumb down 3

  • Kam leisti antis?kam rašyt nesąmones?kaip gali rašyti tokius komentarus?kam leisti antis?

   Thumb up 1 Thumb down 11

   • Baisu. 2015-07-10 – 16:50
    Kam leisti antis?kam rašyt nesąmones?kaip gali rašyti tokius komentarus?kam leisti antis?
    ———————————————
    Bet uztat siautejant Grybauskaites rezimui, normalu rasyti tokius “straipsnius”, ane?
    Juk tokios rasliavos sukelia orgazma bereteje, nora tiesiog sudraskyti rusus i gabalus, ane?
    Juk jie taip puola ir puola, vis okupuoja Landsbergi ir jo statytine, net nespejusius uzsideti pampersu…

    Thumb up 14 Thumb down 1

    • Oi kaip baisu, o baisiausia, jog vargšas katinėlis per tą baisumą( “rusai puolė” ? ), netgi 3 paras tupėjo medyje be pagalbos :)

     Thumb up 12 Thumb down 1

 11. Rusija ketvirtadienį pareiškė nepritarsianti siūlomai Jungtinių Tautų rezoliucijai, pagal kurią būtų įkurtas tarptautinis tribunolas, turintis persekioti atsakinguosius už Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimą…

  Thumb up 3 Thumb down 11

  • Visų pirma, tas “tribunolas” kuriamas stabdant ir trukdant seniai egzistuojančių ir seniai pasireisinančių tyrimo tarnybų darbą. Tribunolas šoks pagal jį sukūrusių dūdelę, bus politiškai angažuotas ir slėps “nepolitkorektiškus” įrodymus, ką galima matyti iš buvusių tribunolų istorijos.Čia tas pats, kai Lietuvoje korupciniams skandalams “ištirti” nuo tyrimo nušalinama prokuratūra ir vietoj jos Seime sukuriama “darbo grupė” tyrimui.Kažkodėl nė vienas skandalas taip ir neištirtas, tik galai sumerkti į vandenį, nubaudžiant kokį iešmininką…

   Thumb up 13 Thumb down 2

   • …del to naujai kuriamo tribunolo! Supratau,kodel rusai nepritaria siai naujai institucijai.Na,vakarais jau nebegalima tiketi…..iskrypo,tiek dvasine prasme ir visisksai prarado morale…

    Thumb up 5 Thumb down 0

  • Keista,na jei ka rasai yra teisybe,-kad rusai nepritaria kazkokio tribunolo ikurimo del numusto Malaizijos lektuvo,-tai ka Maskva gina tuos nusikaltelius kurie ivykde si nusikaltima?Turiu omeny, Kijevo chunta!

   Thumb up 2 Thumb down 2

 12. Pagal Vesnuchino fantazijas parenge Putino gaidys Sokolov.
  -Net analogov v mire.

  Thumb up 4 Thumb down 20

 13. Sakykite tiesiai,kad NATO vadovauja rusų šnipas.Juk ne vakar gimę esame.

  Thumb up 5 Thumb down 7 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...