Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Kovas 31 Antradienis
 

Kaip gaidys su kirviu bendradarbiavo

2009-05-13 22:51 | Redakcijos skiltis | Komentarų (18)

sxc.hu nuotr.

Giedrė Gorienė

“Nebūtų K.Prunskienė užsimaniusi dalyvauti Prezidento rinkimuose, nebūtų ir viso to skandalo”, – taip vienam žymiam advokatui elektroniniu paštu po garsiosios Liustracijos komisijos pirmininko A.Urmono spaudos konferencijos apie kandidatę į prezidentus K.Prunskienę ir jos tariamą bendradarbiavimą su KGB parašė vienas šitos istorijos “išsukėjų”. Tiesiai šviesiai ir atvirai, turbūt būdamas tikras, kad tokio turinio jo elektroninis laiškas niekada į viešumą taip ir neišlįs.

Tačiau liaudies patarlė sako: ylos maiše nepaslėpsi. Todėl Valstybės saugumo departamento įjungtas susidorojimo su K.Prunskiene mechanizmas buvo išaiškintas, šio susidorojimo užsakovams taip ir nespėjus pasiekti tikslo – dviejų instrumentų (LNK televizijos ir Liustracijos komisijos pirmininko A.Urmono) rankomis pašalinti K.Prunskienę iš Prezidento rinkimų kampanijos dar jai neprasidėjus. Tiksliau – eliminuoti K.Prunskienę iš Prezidento rinkimų dar iki kandidatų oficialaus įregistravimo.

Kaip visa tai buvo daroma?

Tie, kurie neturi nieko bendro su politika ir vadinamuoju “juoduoju piaru”, per televiziją transliuojamas žinias priima už gryną pinigą. Tuo tarpu tiesa yra tokia, kad žinių laidose kartais žinių gali ir nebūti – vietoj jų pateikiamas “juodasis piaras”. Nes žiniasklaida – tai pats baisiausias ginklas, galintis sunaikinti žmogų ne tik morališkai, bet ir fiziškai. Net ir Lietuvos istorijoje turime tokių pavyzdžių.

Taigi, pažvelkime šiandien kiek detaliau, kaip buvo ruošiamasi pašalinti Daliai Grybauskaitei iš kelio dabartinę kandidatę į prezidentus K.Prunskienę.

Be jokios abejonės, vienintelė turima kozerinė korta, kuria būtų galima „nukirsti“ nepageidaujamą konkurentę, yra KGB. Tačiau ką daryti, jei 2003 metais Vilniaus apygardos teismas šitą kortą iš mūsų juodų politikų ir tarnybų atėmė? Tuomet reikia pradėti žaidimą iš pradžių, o tam reikia surasti „naują aplinkybę“. O tokių „naujų“ guli giliai užslėpta kai kieno stalčiuose ne viena ir ne du. Dėl viso pikto – jei K.Prunskienė ateityje vėl sugalvotų į prezidentes kandidatuoti.

Tačiau atsukime „filmą“ kiek atgal – į prieš šiuos prezidento rinkimus pasirodžiusias „naujas aplinkybes“.

Dar 1991 metų pabaigoje tūla televizijos operatorė Laima Pangonytė Romoje, Italijoje, padaro interviu su pirmąja atkurtos nepriklausomos Lietuvos premjere Kazimiera Prunskiene. Ji išreiškia norą turėti šio kelias valandas trukusio interviu kopiją – visgi tai, ką ji pasakoja apie pirmos nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės ir Aukščiausiosios Tarybos darbo užkulisius, yra istorija. Laima Pangonytė išsiunčia šį interviu žurnalistui Česlovui Iškauskui, kad šis perduotų vaizdo kasetes prof. K.Prunskienei. Ir štai šioje vietoje „filmas“ nutrūksta: K.Prunskienė vaizdo kasečių negauna – jos kažkur dingsta. Česlovas Iškauskas, paklaustas apie jas, trauko pečiais: atseit nieko nežinau, nieko negavau.

2003-ieji. Praslinkus vienuolikai metų nuo 1992 metais vieno teisėjo priimto politinio verdikto be teisės apskųsti – jog “K.Prunskienė bendradarbiavo su KGB”, Vilniaus apygardos teisme iš naujo nagrinėjama daugiausia politinių aistrų Lietuvoje sukėlusi politinė byla. Liudytojas Vytautas Landsbergis savo liudijimą pradeda citata iš Laimos Pangonytės interviu – to paties, kuris, atsiųstas žurnalistui Česlovui Iškauskui, 1991 metų pabaigoje, paslaptingai dingo. Paties interviu kopijos V.Landsbergis teismui nepateikia. Kiti liudytojai atskleidžia , kas ir kodėl suklastojo K.Prunskienės “pasižadėjimą”, ir teismas konstatuoja, kad K.Prunskienė nebendradarbiavo su KGB. Šitoje vietoje “filmas” vėl nutrūksta.

2008-ųjų ruduo. LNK televizija per žinias parodo reportažą apie „naujas K.Prunskienės bendradarbiavimo su KGB aplinkybes“, kuriame rodo ne ką kitą, o tą patį Vytauto Landsbergio dar 2003 metais per teismą cituotą sakinį iš K.Prunskienės interviu L.Pangonytei. Sakinį, aišku, išimtą iš konteksto ir K.Prunskienės pajuokavimą „kas būtų, jeigu būtų“ pateiktą kaip „K.Prunskienės prisipažinimą“. Taigi 1991 metais dingusi vaizdajuostė atsirado 2008 metų rudenį.

Pagal šią „naują aplinkybę“ Liustracijos komisijos pirmininkas A.Urmonas, diriguojamas VSD, pradeda naują tyrimą dėl K.Prunskienės ir KGB, ir … „filmas“ vėl nutrūksta. Maždaug pusmečiui. O likus vos kelioms dienoms iki kandidatų į prezidentus pareiškinių dokumentų pateikimo VRK, Liustracijos komisijos pirmininkas A.Urmonas, sugrįžęs iš VSD, kur ir buvo priimtas kabinetinis verdiktas, Seime surengtoje spaudos konferencijoje iškilmingai praneša: jis ir be jokių K.Prunskienės pasižadėjimų (mat 2003 m. teisme išaiškėjo, kad „pasižadėjimas“, už kurio laikėsi V.Landsbergis kaip skęstantis už šiaudo, buvo suklastotas) yra 300 proc. tikras, kad K.Prunskienė „bendradarbiavo su KGB“ ir „ši byla turi būti atnaujinta“. O spaudos konferencijos išvakarėse savo interviu „Karštam komentarui“ tiesiai šviesiai išrėžia, jog K.Prunskienė „yra pavojinga, nes yra pareiškusi, kad tapusi prezidente keistų užsienio politiką“.

Kaip įrodymą, jog „K.Prunskienė bendradarbiavo su KGB“, A.Urmonas pateikia „faktų visumą“ – „pernelyg dažnos komandiruotės į užsienį“ (daugiausia į socialistinę Vengriją ir VDR. O, be to, lyg ir D.Grybauskaitė TSRS laikais nebūtų važinėjusi į socialistines valstybes kaip grupių vadovė ). O pati K. Prunskienė esą užsiėmusi „ekonominiu špionažu“…

Kai moteris sulaukia tam tikro amžiaus, jai prasideda klimaksas. Tuomet kartais ją net galima laikyti „nepakaltinama“. O kaip įvardinti tą „blūdą“, kuris apsėdo Liustracijos komisijos pirmininką? „Klimaksinio periodo sindromu“? Čia jau tikrai sunku pasakyti. Ir štai kodėl.

Visi mokslininkai, kurie tarybiniais metais važiuodavo į užsienį, būdavo apklausiami KGB. Į mokymo įstaigas, kuriose jie dirbdavo, ateidavo KGB pareigūnas ir atlikdavo „dopros“ (apklausą). K.Prunskienės atvejis – ne išimtis. Todėl ar galima pavadinti „bendradarbiavimu“ prievartinį mokslininko ir KGB pareigūno kontaktą, jei atvykęs į mokymo įstaigą pareigūnas atlieka tavo apklausą?

Kuo daugiau žmogus pasiekęs mokslo sferoje, tuo didesnė kontrolės priežiūros forma. Štai Mokslų Akademijoje net atskiras KGB kabinetas su akademikų priežiūrai skirtu KGB pareigūnu buvo. Todėl, pagal tokią A.Urmono logiką, kokią jis pritaikė K.Prunskienei, būtų galima teigti, kad „visi akademikai LTSR buvo KGB bendradarbiai“. Nes jie KGB darbuotoją matydavo kiekvieną dieną savo mokslo įstaigoje. O A.Urmono logiką išvertus į paprastą lietuvių kalbą, galima pasakyti, kad ir gaidys su kirviu ant kaladės bendradarbiauja, nes vienas su kitu … turi kontaktą, t.y. vienas su kitu „pasimatė“. Ir visiškai nesvarbu, kad tas kirvis nukirto tam gaidžiui galvą…

Tačiau sugrįžtant prie A.Urmono kaltinimų dėl K.Prunskienės „dažnų kelionių“, negaliu nepaminėti A.Urmono „užmirštos“ 1987 metais neįvykusios profesorės kelionės į Berklio universitetą, JAV. Tuomet KGB neišleido jos į JAV, nes nustatė, kad konferecijos dalyviai „ne tie“ (tarp dalyvių buvo vienas iš TSRS išvykęs litvinas) ir „gali nutekėti informacija“. Apie ką? Dabar tai atrodo juokinga, o tada – ne. K.Prunskienė tuo metu aštriai kritikavo nevykusią TSRS žemės ūkio politiką. Taigi KGB išsigando, kad „nutekės informacija“, jog „TSRS žemės ūkio politika – nevykusi“…

O prieš kaltindamas profesorę „ekonominiu špionažu“, A.Urmonas pirmiau tegul perskaito jos daktarinę disertaciją, kurią ji parašė sugrįžusi iš VFR. Joje – visa informacija, kurią ji surinko apie VFR maisto pramonę studijų ten metu, ir kuri ir tuomet, ir po disertacijos parašymo buvo vieša: jos disertacija buvo ir yra Mokslų Akademijoje dabar. Tuo tarpu knyga, kurią po kelionės į VFR parašė K.Prunskienė, Maskvoje buvo išcenzūruota perpus: Maskva negalėjo leisti viešai palyginti vykusį VFR ir nevykusį TSRS maisto pramonės ir žemės ūkius…

Taigi, kaip pavadinti tai, kokius „blūdus“ prieš K.Prunskienę nuolat bando inspiruoti A.Urmonas: „klimaksinio laikotarpio sindromas“ ar tiesiog paskutinė Urmono „gulbės giesmė“?

2009-05-13

P.S. Kai šis straipnis jau buvo atspausdintas spaustuvėje, „Panorama“ pranešė naują K.Prunskienės medžioklės etapą A.Urmono rankomis. Šis puolimas sutapo su žmonių apklausomis, kurios parodė, kad žmonės aktyviai balsuoja ne tik už D.Grybauskaitę, bet ir už K.Prunskienę.

Taigi, Valstybės saugumo departamentas ir toliau grubiausiomis priemonėmis siekia eliminuoti K.Prunskienę iš Prezidento rinkimų.

2009-05-13 22:41 val.

Komentarai

 

 

 
 1. Kas video ! Tikrai nuostabus ir gražus kokybės , prašome atsiųsti daugiau filmų , turinčius tokį malonų kokybę . Ačiū.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Šis vaizdo įrašas yra tikrai puikus ,garso funkcija irvaizdo bruožas šio filmo postą iš tikrųjų yra nuostabaus .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • 3.0 out of 5 stars Just No Brainer Action Critics slam this because they try to cprmaoe it to Witness , The Client or some other movie with better actors and a more plausible storyline.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. This is like my third time coming by your site. Regularly I do not make comments on, but I have to mention that this article really pushed me to do so. Really awesome article!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • I found out the same thing as Middle Child. The other ASTOUNDING thing I found out from Mr Pehm himself is that you are lcutalay not even entitled to know the name of the doctor who has mistreated you in a hospital, even with a freedom of Information application. If you want to avoid that doctor again you can’t because you are not allowed to know their name . unbelievable.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Ur friendship is a glowing ember through the yr n each december frm its warm n livin spark v kindle flame against da dark n with its shining radiance light our tree of faith on Christmas night.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Vemt vercia nuo menkiausios minties apie sia parsidavele…neverta,net klaviaturos barskint-ir taip viskas aisku.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Nuo KGB Šatrijai atsiplauti sunku… Vieną kartą velniui pasižadėjai – laižyk žaizdas ir tylek…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Siu dienu Lietuvoje del KGBistu nekyla jokiu problemu – visi jie puikiausiai isitaise strateginiuose postuose ir vieni kitus remia. Toks Kazimieros puolimas – tikriausias irodymas, kad KGBistai jos nekencia ir bijo. Vien is to galima suprasti, kad ji nebuvo KGB snipe, kuri skundzia ir padeda persekioti savo tautecius. Tik beprociai gali tuo patiketi.
  Su tuo profesores puldinejimu KGBistai apsisviete patys save.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. jaigu K.Prunkiene butu kgb tai tikrai jos taip niekas nepultu
  ,o graziai tampitu uz virveliu ir butu liaupsinama kaip kokia
  dalia- nekiltu del visokiu kaip komisariai neaiskiu mokslu bei ju destimu,tevu ir tt…

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (1)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...