Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Gegužė 18 Trečiadienis
 

Kaip aš “įstojau” į partiją ir kaip “atsiribojau” nuo K.Prunskienės?

2009-08-25 08:42 | Kultūra | Komentarų (20)

Prof. K.Prunskienė, pristatydama žurnalistams 'naujus partijos veidus', paminėjo rašytoją V.Jasukaitytę, tačiau ji teigia, kad ir pati profesorė kadaise apie ją yra pasakiusi, jog rašytoja - 'per daug neprognozuojama'. 'Toks žmogus jokiai partijai netinka', - sako V.Jasukaitytė (V.Gorio nuotr.)

Mieli žmonės, niekaip nesuprantu, kas čia darosi. Turiu paaiškinti, kad nebesitęstų kažkokie kliedesiai apie V. Jasukaitytės dalyvavimą naujai steigiamoje prof. Kazimieros Prunskienės partijoje, o taip pat ir apie atsiribojimą nuo jos.

Taigi, anot Ievos Simonaitytės, "…o buvo taip".

Šiuo metu esu Šventojoje, beveik miške, su savo 85-erių metų pilna sveikatos ir garbaus amžiaus problemų mama, kuria turiu nuolatos rūpintis, lankau Klaipėdos ligoninėje gulintį netikėtai išoperuotą vyrą (sepsis), tuo pačiu metu vis dar neprarandu vilties pabaigti prozos knygą, kuri jau seniai turėjo būti parašyta. Kazimieros Prunskienės pakvietimą dalyvauti jos sukviestoje konferencijoje svečio teisėmis priėmiau labai maloniai – buvo proga atitrūkti nuo vargų vargelių ir pamatyti keletą malonių, pažįstamų veidų. Konferencijos metu buvau pakviesta išsakyti savo požiūrį į dabartinę kultūros padėtį Lietuvoje ir tą padariau – labai skubėdama, taupydama laiką. Pabaigusi kalbėti, pajutau, kad išsakiau daugumos esančių salėje mintis.

Konferencija, tarp kitko buvo labai vykusiai surengta, su dideliu įdomumu išklausiau profesionalius ir man labai įdomius Alg. Butkevičiaus, P. Naviko, V.Trukšino ir kitų asmenų pranešimus. Vyravo labai šilta, draugiška, geranoriška atmosfera ir man buvo labai malonu dalyvauti. Konferencijos dalyviai tikrai jaudinančiai paminėjo Baltijos kelio jubiliejų. Mačiau veidus žmonių, kūrusius laisvą Lietuvą dar toli prieš Atgimimą. Konferencijos dalyviai skirstėsi su mintimi susitikti rugsėjo mėnesį, steigiant naują partiją. Visi linkėjo sėkmės ir reiškė pasitikėjimą Profesore.

Kitą dieną pradėjo skambėti telefonas. Sužinojau, kad esu šios partijos narė (!) ir kad apie tai šaukia internetas, radijo stotys, ir kad mane jau lesa internetinės vištos su savo bukaprotiškais komentarais, kurie seniai atsibodę ir su realybe beveik nieko bendra neturi.

Paskambinusi į internetinį laikraštį "Balsas", pabandžiau ištaisyti nesusipratimą, juolab, kad nebuvau kviesta dalyvauti iniciatyvinėje partijos steigimo grupėje, su niekuo nesvarsčiau ir neaptarinėjau jokių parinės veiklos aspektų ar programos punktų. Taip ir pasakiau, kad nesu iniciatyvinės grupės narė ir kad dalyvavimas svečio teisėmis konferencijoje nereiškia priklausymo partijai, kurios dar nėra.

Buvau, atrodo, suprasta. Tačiau dabar – nauji skambučiai. Šį kartą – apie mano atsiribojimą nuo kuriamos partijos: kodėl, kokios priežastys, kas paskatino ir t.t.

Niekas nepaskatino. Nuo nieko neatsiriboju. Niekas manęs nekvietė į šią partiją, o jei būčiau buvusi kviesta, turėčiau nuoširdžiai prisipažinti, kad pajėgčiau būti tik formalia nare. Gal būt daugelis bėgte bėga paskui naujos partijos vadą, nesvarstydami, kokį savo indėlį galės įdėti į partinį darbą, tačiau aš esu šiuo klausimu itin atsakinga. Vargu, ar gyvendama dabartinėse sąlygose, apsupta tiesiog likimiškai nepalankių aplinkybių ir vis tik stengdamasi pabaigti savo kai kurias jau senokai pradėtas knygas, galėčiau dar kuo nors nuosekliai ir atsakingai užsiimti.

Laikau save laisvu žmogumi ir kol kas kūrybinga asmenybe, kuriai, žinoma, svarbūs valstybės reikalai, tame tarpe ir politikos raida, taigi palieku sau teisę laisvai rinktis ir remti bet kurios partijos idėją, kuri man atrodo aukštai humanistinė, reikšminga mokslo, kultūros vystymusi bei eilinio žmogaus gyvenimo pagerėjimui. Tokiu principu galėčiau bendradarbiauti ne su viena partija, nepriklausydama jokiai, tačiau – kitas klausimas – aš su savo nepriklausoma nuomone tikrai nesu pageidaujama jokios partijos. Tiesą sakant, manau, kad būčiau net pavojinga, nes nesugebėčiau savo įsitikinimų kaitalioti ne pagal savo patirtį ir išvadas, o pagal partinį susitarimą. Esu "per daug neprognozuojama", – kaip kadaise pasakė pati profesorė Kazimiera.

Žinoma, kas mane pažįsta, labai lengvai gali prognozuoti mano poelgius, apsisprendimus, tačiau tai visai ne tai, ko reikia partinei sistemai. Lietuvoje beveik nėra partijų, kurios nebūtų "vieno žmogaus partijos", išskyrus gal socialdemokratų. Nepripažįstu intelektualinio ar idėjinio tarnavimo partijos vadui, nebent tai būtų tikras Mokytojas (tačiau Mokytojui nereikia partijų). Šiuo metu aktyviai domiuosi rozenkreicerių kosmoprincipais, o tai itin toli nuo priklausymo politinėms partijoms.

Kazimierą Prunskienę pažįstu seniai, nuo pirmo jos pasisakymo Lietuvos mokslų akademijoje tą atmintiną dieną, kai buvo įsteigtas Sąjūdis. Ji pirmoji vienaprasmiškai pareiškė, jog naujai svarstomoje TSRS Konstitucijoje turi būti aiškiai apibrėžta Lietuvos įstatymų viršenybė prieš TSRS įstatymus. Kas išdrįso taip konkrečiai ir aiškiai pareikalauti svarbiausio principo, kuris netrukus tapo mūsų laisvėjimo pagrindu? Ji buvo ir tebėra drąsi moteris, turinti ypatingus diplomatinius sugebėjimus, ir tik stebėtis reikia, kaip ji neprarado sveikatos, neišsikraustė iš proto, nežlugo kaip valstybininkė, taip puolama ir naikinama ištisus dvidešimt metų.

Tai tiek apie mano dalyvavimą partijose bei apie atsiribojimą nuo kurios nors iš jų.

Šiltos paskutines rugpjūčio dekados, puikių rasotų rugsėjo voratinklių, rudens spalvų, derliaus ir ramybės!

Jūsų Vidmantė Jasukaitytė

2009-08-25

Komentarai

 

 

 
 1. I am speechless This is a superb weblog and really engaging too Nice work Thats now not truly a lot coming from an newbie publisher like me but it

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Hey there, You’ve done a great job. I will certainly digg it and in my view suggest to my friends. I am sure they will be benefited from this web site.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. I do love the way you have presented this particular issue and it does indeed present me a lot of fodder for thought. Nevertheless, because of just what I have seen, I really trust when other commentary pack on that folks stay on point and not get started upon a tirade involving some other news of the day. Yet, thank you for this excellent point and while I do not concur with the idea in totality, I respect your point of view.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Sveiki visi, aš taip pat esu iš tikrųjų nori išmokti PHP programavimą , bet aš esu nauja , aš amžinai nagrinėti turinį , susijusį su PHP programavimo .

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Tainuostabus straipsnis , skirtas visiems interneto vartotojams , jie gaus naudos iš jo , aš esu įsitikinęs .

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. This information and facts does seem fresh but usually takes some time running around on the web, I must say that I love

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. This may not be the best place to ask about this, but I need some reviews on a local business that’s located near me in Tampa but can’t seem to find enough feedback. I only need a basic AC service.They are named – Castellano Air Conditioning, 2206 1/2 N Armenia Ave, Tampa, Fl 33607-3414,(813)877-6997

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Thanks for giving your ideas. The one thing is that individuals have a choice between government student loan plus a private student loan where it really is easier to opt for student loan debt consolidation reduction than over the federal student loan.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Attractive piece of content. I simply stumbled upon your web site also in accession capital to say that we get in fact enjoyed account your blog post posts. Anyway I’ll be registering to your augment and even I achievement you access consistently quickly.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this website. Thanks, I will try and check back more frequently. How frequently do you update your site?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. ir kas dar isvis gali tiket prunskiene? Radot autoriteta . Tokiu klaunu pilni patvorei . Spekit kuom baigsit?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Kankinimai
  Fiziniai ir dvasiniai

  Kankinti taip ryškiai ir žiauriai pradėjo ne iš karto. Pirmiausia psichotroninio ginklo spindulys nėra jaučiamas, todėl iš karto nesupratau, kad su mano sveikata sistemingai atliekami bandymai, tik kai aferistai, išsikeliant iš bendrabučio, ant notaro stalo numetė sąrašą 6 ligų (taip man "perduodavo" informaciją), kurių viršuje buvo osteoporozė, supratau, kad kažkas patyliukais ėdė mano sveikatą. Tiesa, kartais pajusdavau ryškesnius poveikius: kartasi atsikėlus ryte, imdavo drebėti rankos, galva – ne tik man, bet ir 9-erių metų dukteriai, sykį pasireiškė visi Parkisono ligos požymiai. tą dieną sulaukiau keisto svečio: kažkas pabeldė į duris, atidariau visa kretėdama, vyrukas įdėmiai pažiūrėjo į mane, apsisuko ir nuėjo.
  Vėliau veikė visus svarbiausius organus: kepenis (jas žiauriai išdidindavo, atrodydavau kaip nėščia), širdį (dažniausiai pertraukdami miegą apie 4 val. ryto), inkstus surakinę laiko iki šiolei – išsivystė nikturija ir oligurija. Tai pasiekiama tik veikiant centrinę nervų sistemą. Tokiu būdu galima sutrikdyti kenksmingų medžiagų šalinimą i organizmo ir jį lėtai nuodyti.
  Be to, veikiant inkstus, galima reguliuoti arterinį kraujospūdį – ne tik pakelti, bet ir sumažinti. Kadangi mano kraujospūdis yra linkęs būti žemas, mane "gydė" nuo aukšto kraujospūdžio – tiesiog fiziškai nepaeidavau.

  Ilgiausiai yra veikiamos šios CNS sritys – priekinės kairė ir dešinė kaktinės sritys, taip reikalingos kalbininkams ir pedagogams (kaip tyčia esu ir ta, ir ta). Manau, kad dėl ilgalaikio šitų CNS veikimo sričių vystosi dislalija ir disgrafija.

  Įdomiai elgėsi su regos centrais: gavę USA mokslininko Bušo regėjimų tyrimų užsakymą, minčių skaitymo aparatūros kažkokį porūšį – galėjimą sekti mano akimis – nusprendė "pagerinti" mano regėjimą. Regos centrai buvo paveikti taip, kad man dar ir dabar nereikia akinių. Tik ar atlaikys organizmas tokį prievartavimą?

  Tirpdytas stuburo tarpslankstelinis sluoksnis. Dėl to sunku išsitiesti, kai tenka dirbti pasilenkus ar pavojinga kelti didesnį svorį. Sukeltas ir negydytas giluminis kojų venų uždegimas, krūties vėžys. Nuslopintas bronchinis kosulys (niekas nė nemano gydyti bronchito, gal tikisi, kad plaučiuose likę karkalai sukels tuberkuliozę?).

  Nuolat kankinama nemiga.

  Galbūt taip lengviau taikyti įtaigą (eksperimento tikslas – valdomas, programuojamas, nuasmenintas žmogus).

  kartasi smagumo dėlei sutrikdo koordinaciją: vienas trinktelėjimas spindulėliu per smegenis ir kerti sau į ranką kirviu ar užsiverti karšto vandens kibirą ant savęs.

  Kai kurie "eksperimentai" labiau panašūs į siekimą nužudyti. Pritemdoma sąmonė, kartais silpniau, kartais stipriau. Silpniau- tai dar suvoki išorinį pasaulį, bet ne visai. Pvz., eini gatve, žinai, kad reikia į kitą pusę ir eini sau, nepaisydama nei mašinų srauto, nei šviesoforo ženklo. Vidury gatvės grąžina pilną sąmonę…
  Kitą sykį važiuojant dviračiu sąmonę atėmė iki tokios būsenos, kad neprisiminiau nieko – taip "važiavau" gerą gabalą kelio, gal kokį puskilometrį. Atsipeikėjau sudaužytu visu kūnu, sulaužyta ranka, sutrenktom smegenim. Tai kai kurių VE kariuomenių slapta zombių programa. Paskutinis zombinimas buvo ligoninėje, kai ėjau į procedūrinį, kalbėjausi (!) su anesteziologu, tiesa, neilgai, paskui psichotroninio ginklo turėtojai man patransliavo tai, kas vyko.

  Zombiu pavertė ir mano šunį, kad kandžiotų saviškius, nes jis dėl savo ištikimybės man labai netiko tiems puspročiams, valdantiems mano gyvenimą. Gavęs per smegenis išplėšė delno raumenis, kurie REGENERAVO. O tai reiškia, kad su manimi atlikinėjama žymiai daugiau eksperimentų, negu patyliukais viešinama.

  Tačiau svarbiausias psichotroninio ginklo turėtojų tikslas yra dvasinis kankinimas, siekiams įrodyti, kad visokiais požiūriais esu pabaisa, nevykėlė. Kuriamos paskalos, kurioms įrodyti žalojamas kūnas. Paleidžiamas gandas, kad esu alkoholikė – metų metus linksminasi, priversdami inkstus išskirti šlapimą, vos tik išeinu į žmones. Sukelia raudoną veido odos atspalvį irgi dėl to paties. Nuolatinė nemiga ne tik sendina, daro odą geibią, negražią, bet ir atitinka paskalas, kad rūkau.
  Anot kankintojų, esu bloga motina, vaiką nutrenkusi auginti seneliams į kaimą – kad pati gyvenu su vaiku ir juo KASDIEN rūpinuosi, kiek galima mano situacijoje, jiems nė motais.
  Mano pinigai suskaičiuoti visur: banke, namuose. Kažkur dingo akcijos.Kažkieno liepimu dingau iš akcininkų sąrašų. Už tas akcijas tebūdavo kapeikos, bet ir kapeikų – mano , tarp kitko – man gailima.

  Darbe demonstratyviai esu nevertinama. Kartą pamaniusi, kad parašiusi kokį straipsnį, parodysiu savo vertę, būsiu pripažinta, reikalinga, parašau darbą, PRIVERČIU jį atspausdinti – ir susilaukiu psichotronino keršto: už bandymą stoti į LSD partiją tik du mėnesius kvaituly vaikščiojau, už straipsnį – du metus kaip turi būt. Dirbu mokykloje. Kažkas verčia mane pajuokos objektu vaikų akyse: tai ir su mokytojų pagalba, ir su aukštesniais už juos.

  Taikydami psichotroninį ginklą privertė nudaryti sutartį su banku, nes pasižiūrėję Zeitgeist, suprato, kaip paspęsti finansinius spąstus valstybėje, kurioje žmogaus teisės neegzistuoja ir kurioje psichotroninis ginklas tam ir taikomas, kad jaunimas išmoktų PAŽEIDINĖTI ŽMOGAUS TEISES VIRŠESNIAM paliepus. Jėgos ir chamiškumo diegimas

  Santykiai su žmonėmis ribojami neišpasakytai: susitikimai reguliuojami, jų metu, jei susitinku ne su pakištu žmogum, gaunu per smegenis, jei turėdami palydovinę sekimo sistemą pamato, kad gali susiklostyti draugiški santykiai, ima manipuliuoti mano emocijomis, kad pati prikrėsčiau tokių nesąmonių, kurių vėliau imčiausi gailėtis, kurios kurtų mano šlykštoką įvaizdį. Kelis metus mano priešai man į paštą įkyriai siuntinėjo pasiūlymus pasiilginti penį. Iš pradžių į tą kvailystę nekreipiau dėmesio, paskui buvo griebtasi emocijų reguliavimo, kas sukeltų pyktį. Kai sykį, gavusi tokį pasiūlymą užpykusi tą brudą norėjau nusiųsti Kirkilui, labai jau seksualius bandymus mėgusiam ministrui pirmininkui, mat, "pasiūlymus" siųsdavo tik tada, kai .internete parašydavau apie kankinimus ar politines aferas, bet paveikę psichiką privertė tą laišką persiųsti kitam žmogui, kuris tokio laiško nenusipelnė. Kai supratau, ką padariau paveikta išsigimėlių, valdančių mano psichiką, tiesiog paklaikau. Tiesiog nežinojau, kaip išsivaduoti nuo tokio siaubo. Pasirinkau gal ir ne patį geriausią kelią – pamiršti, išmesti iš galvos, nes tai buvo ypatingai skaudus man dalykas.

  Slopina kai kurią veiklą. Iš pradžių, pamatę, kad numezgu dukrai liemenių, megztinių, kelnių, užprogramavo, kad negalėčiau megzti. Vėliau, pamatę, kad mėgstu konservuoti, pasistengė ir nuo šitos "kenkėjiškos" veiklos atgrasyti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Lietuvoje jau daugiau nei 20 metų įtakoja žmonių mintis radijo bangomis. Galimybė yra paveikti žmogaus nervus ir taip yra įtakojami atskiri organai t.y. raumenų susitraukimai, regėjimas ar klausa. Taip radijo bangų pagalba per nuotolį galima matyti ką mato ar girdi konkretus žmogus ir įtakoti jo nuomonę, judesius…

   Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Ar tai – visi kompromatai?
  Kad būtų taikomas psichotroninis ginklas žmogaus psichikai užvaldyti, jam turėtų būti pareikšti svarūs kaltinimai – jis turėtų būti bandęs kažką nužudyti ar panašiai, nes jokie kitokie motyvai nėra tinkami.

  Mano situacija tokia – aš nežinau, kuo realiai esu kaltinama. Labai gali būti, kad tada, kai dirbau vadovėlių autorių Kuolio komandoje, man nedalyvaujant galėjo būti sukurpta byla – prisimenu, kad paskutiniam bandomojo laikotarpio susirinkime nadalyvavau, o kitą dieną nuėjau pas mūsų grupės vadovę prorektorę Musteikienę, o ji labai nustebusi klausia – o juk jūs šiandien turėjot būti kitur. Frazė pribloškė, nes kažkaip keista, kad kažkas geriau už mane žino, kur aš turiu būti. Surašyti teismo bylą žmogui už akių – kas begali būti idiotiškiau, nes tą labai lengva įrodyti. Ypač šviežiai.

  Kadangi internete pernelyg ilgai zyziau apie galimą bylos sukurpimą, atsirado erelių, norinčių pakartoti žygdarbį. Sukurpiama byla už neatsiskaitymą už elektrą netgi dukart už tą patį laikotarpį.

  Byla gana sudėtingai buvo kurpiama: iš pradžių privertė Trakų elektros tinklus perduoti Vilniui, perdavimo metu liepė už paslaugas nemokėti, paskui vėl priėmė atsiskaitymus. Ir niekada neprašė mokėti už praleistą laikotarpį. Tik vienais metais, prieš pat naujuosius, gaunu antstolių pranešimą, kad jie atvyksta išsireikalauti tesimo priteistų pinigų. O aš ruošiuosi išvykti į Rusiją. kelialapis, vizos, aišku, nuplaukia, lakstau kaip beprotė ieškodama, kokie čia teismai vyko, kodėl negalėjo iki teismo elementariausiai informuoti, kiek priskaičiuota skolos. Nuvažiuoju, sumoku skolą, apmoku teismo išlaidas. Po poros metų patikrinu archyvus – byla perrašyta naujai, įsiskolinimo laikotarpis trumpesnis, skola mažesnė, bet niekas nieko nereikalauja, nors banko darbuotoja man apmokant ir teismo išlaidas, ir skolą, grubia pareikalavo, kad ant kvito nerašyčiau savo pavardės.

  Taip kuriamas blogo žmogaus įvaizdis, kurį reikia sekti ir kurio psichiką būtina reguliuoti.

  Kita byla po to, kai kažkoks Mozolevskis taranavo mane automobiliu. Irgi už komentarus internete. Mat, kai pradėjau mokytis vairuoti mašiną, psichotroninio ginklo turėtojai nusprendė mane "užzombinti" – tiesiog atėmė reakciją ir atsitrenkiau į medį, nors aiškiausiai mačiau, kur važiuoju, blaiviausiai supratau, kad reikia pasukti į šoną (greitis viso labo 20 km. per valandą). Tas mano pliurpimas apie avariją kai kam smarkiai atsibodo. Todėl vieną vakarą grįžus iš Vilniaus (mano persekiotojus tiesiog siutindavo mano atvykimai į Vilnių) ir einant Aukštadvaryje Vilniaus gatve aukštyn, kaire puse kaip priklauso, iš priekio atvažiavo automobilis – važiavo pavojingai arti kelkraščio, turint omeny, kad ten šaligatvio nėra, tačiau pamatę, kad aš einu ne pirma, o iš paskos, išlenkė mus, nes prieky ėjo dukra, ir vairuotojas taranavo atbulas.
  Tačiau mano sąmonę nuslopino dar iki smūgio – vos tik pamačiau iš už nugaros artėjančias šviesas, pirma mintis buvo, kad iš paskos atvažiuoja mašina, bet dar atrodė, kad ana, dešine, kelio puse, ir ta mintis buvo paskutinė sąmoninga mintis – tada netekau sąmonės. Atsipeikėjau vos ne ant vidurio kelio bekylanti, nesusigaudanti, kas atsitiko, atsistojus per veidą ėmė bėgti kraujas – nukritau ant galvos ir prasiskėliau. Toks laisvas skrydis per mašiną gavus į pakinklius rodo, kad buvau be sąmonės ir nesistengiau nei remtis rankomis, ką paprastai daro griūvantys žmonės, ar kaip kitaip išvengti nelaimės. Įtariu, kad šalia vairuotojo sėdėjo koks nors mokinys, kad jam parodytų, kuri iš einančių yra taranuotina mokytoja.

  Kažkodėl iš manęs buvo paimtas kraujas, nors alkotesteris rodė 0.00 promilių Abiejų kraujyje – ir vairuotojo Mozolevskio, ir mano – kraujyje alkoholio nebuvo, nors skaičiukai teismo medicinos specialisto išvadose skirtingi – mano b.1.14, jo – b.1.33. Kai pamačiau, kad policijoje Mozolevskis ant stalo padėjo trispalvės spalvomis papuoštą darbovietės pažymėjimą, ant kurio užrašyta "Valstybės saugumo departamentas", kai policininkas man pasakė, ar žinai, kad jo mašina Audi A6 (lyg man didžiulis skirtumas, kuo mane nutrenkia), supratau, kad žalos nei už sveikatos sutrikdymą, nei už subjaurotą striukę neatlygins.

  Į teismą net nekvietė, nustatė pagal kažkokio liudininko, kuris, garantuoji, kad net įvykio vietoje nebuvo (mačiau aš tą suskį, kuriam patyręs vairuotojas Kondrotas ant žvyro prie tvartelių kažką braižė ir aiškino, mane pamatęs šūktelėjo – ateik, ką aš ten prie jų eisiu, nesupratau, kad ten vyko pagrindinis teismo tyrimo darbas).

  Tačiau, kaip sakiau, kad taikytum psichotroninį ginklą, reikia rimtesnio kompromato.

  Tiesa, dabar padarytas toks dalykas: šią vasarą sąmoningai zombino, kad sudaryčiau su banku sutartį butui pirkti. Butui, kuris man atgrasus, kuriam net pinigų sąskaitoje niekados nebus. nes dėl šito rūpinasi pats Kubilius su Steponavičium, visaip mažindamas mokytojams atlyginimus, rūpinasi ir darbovietėje (žino, kad psichotronikas kartu dirba, manau, kad už mane pinigus ir "kompensacijas" buvo kam imti visose mokyklose, kuriose dirbau). ūpinasi ir psichotroninį ginklą turintieji, kurie mano kompiuteryje, galima sakyti, gyvena: žino mano sąskaitas, paštą, ką, kur kada komentuoju.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Kompromatai
  Savaime suprantama, kad tokie ponai – kažkokie aferistai, rašę mano vardu, imitavę žmogaus teisų gynimo spektaklį, elito ponai Glaveckas, Landsbergis ir į juos panašūs – neturi tokių kvailų minčių – atsakyti už savo nusikalstamą veiką. Kam tai, juk yra psichotronika, jos dėka galima paversti žmogų savo paskalų iliustracija.
  Aferistai leido suprasti, kad jokios politikos dėl mano persekiojimo neturi būti, bus kuriama kitokia istorija – labai jau lytinė. Nežinau, nuo ko tai priklausė – nuo Lentvario viršininkės nesveikų polinkių (niekas niekada nesureagavo, kad mokyklai vadovauja lytinė iškrypėlė), nuo pačių žmogaus teisių apsišaukėlių gynėjų kultūros ir intelekto. Tas niekada mano akių nematytas gynėjas, mano nuomone, ir yra Valinskas, kuriam už pasitarnavimą buvo numestas Seimo pirmininko postas.

  Buvo sumanyta iš manęs daryti prostitutę. Sakyčiau, smarkiai pavėluotai, bet… Pirmiausia iš kambario buvo pavogtos kelios nuotraukos, kur aš su dukra. Greičiausiai pasiskolino mano galvą ir prikergę prie kokio kito, nuogesnio kūno, paleido į viešąją erdvę. Surask, kad gudrus. Žodžiu, pirmas labai svarus įrodymas, kad prieš žmogų reikia taikyti mind control ar išbandyti psichotroniką.

  Kitas bandymas kompromituoti buvo dar pačiam Lentvary, nes, kaip sakiau, administratorė buvo labai keistų polinkių. Savo pavaldinius, kurie "persistengdavo", siekdavo visaip sudirbti ir paskleisti paskalas, būtinai susijusias su lytiniu gyvenimu. Į mokyklą mėgo priimti seksualinių skandalų turėjusių moteriškaičių. taip mokykloje atsirado Alma Valašinienė, didžioji žurnalistų draugė, Salomėja (ar Stasė) Urbonaitė, atleista už amoralų elgesį – mat, meilužio žmona užklupusi savo vyrą besimylintį su svetima, pasigriebė panelės sijoną kaip didžiausią kaltės įrodymą ir nulėkė į mokyklą. Be to, ponia viršininkė turėjo ratelį moteriškaičių, kurios rinkdavo paskalas apie kiekvieną mokytoją.
  Kai nusprendė atkeršyti už straipsnį apie kyšio prievartavimą, atsiuntė pas mane Liuciną Štenger, kurią keturis metus su savo parankinių gauja taršė prieš mane. Jos didžiausias nusikaltimas – kad norėjo lenkiukus integruoti į Lietuvos gyvenimą: už harcerų turistinį žygį po gimtąjį rajoną neteko pamokų be jokio įsakymo ar darbo tikrinimo. Tiesiog nepatiko kitai viršininkei, lenkei. Liucina buvo mano draugė, todėl administratorė puikiausia žinojo, kad jai padėsiu. O ji paprašė kokio nors gražesnio rūbo pasipuošti mokyklos šimtmečiui. Pasirinko sijoną, kurį įteikė mokyklos alkoholikui Nikodemui Kolendo, kad prieš svečius pastrapinėtų, nes po viso mėnesio pravaikštų (girtas grįžo po pamokų iš mokyklos, dribo į rūsį, gavo traumą, bet girtam biuletenio niekas neduodavo) reikėjo įsiteikti mokyklos vadovybei, atlikti Matrakovą patenkinantį spektaklį. To neužteko – kad būtų tikriau, apie mudviejų "seksą" pasakodavo berniukams per darbų pamokas – tai irgi vienas iš specifinių Matrakovos poreikių.

  Kai šitaip apdergė, atsiuntė prie mano kambario porelę pirkėjų – atseit, mes tave apšikome, tu dabar nešdinkis. Neplanavau kažkur vykti, be to, Vilniuj darbą, mano galva, lengviau rasti, su pirkėjais atsisveikinau. Tai šutvę nepasakytai įsiutino. Ypač mano mintis, kad žmonės su laiku atsirinks, kas kaip yra. Dar aš, matote, noriu reabilituotis, na jau ne – kaip rašė rašytojas Petkevičius savbo knygoje, Landsbergis ne iš tų, kuris leistų kam nors reabilituotis iki galo. Kaip juos siutino mano atsakymai į klausimus ‘kaip gyveni?’ Atsakydavau visada ‘gerai’. O tai tas šiukšles ypatingai siutino. Ir ypač po to, kai suvaidino žmogaus teisių gynimo komediją, remiami Prancūzijos ambasados darbuotojo Don Abediano ir LR policijos, kuri iki šiol vaidina nesveiką vaidmenį persekiojimo istorijoje.

  Prasidėjo persekiojimas, kad nerasčiau darbo, ir paskalų pylimas. Ilgai nesupratau Anzelmutės dainuškos esmės.

  Pasirodo, kodėl ant manęs pylė skolintas moteriškių istorijas – kad nė viena mano draugė neišdrįstų ma padėti, nes skleidžiamose paskalose apie mane atpažindavo save ir bijodavo krustelėti. Tačiau viena moteris neiškentė. Turėjo pažįstamų net generalinėj prokuratūroj ir pabandė apie mane pasikalbėti. Aferistai, pamatę, kad gali grėsti suklastotos bylos išaiškinimas, ėmėsi manęs be jokių ceremonijų. Gaudavau per atitinkamus kalbos centrus – imdavau mikčioti (ženklas, kurį suprato jie, bet ne aš). Ėmėsi gyvuliškai seksualiai dirginti – maniau, kad taip mano akyse nori reabilituoti vieną buvusią gana vulgarią bendradarbę iš to paties kolektyvo, bet už klaidingą mąstymą gaudavau didesnių dozių, kol prisiminiau išsiskyrusių moterų problemas, jų seksualinius poreikius – ir išsiskyrusią bendradarbę. Kai prisiminiau, kokią pornovaizdajuostę jai paliko vyras (‘amžiaus žirklės’ – brandaus amžiaus moteris užsiimanti seksu su paaugliais), kai prisiminiau, kad tame paiame name gyvena mikčiojantis buvęs mano auklėtinis, o vėliau – jos mokinys, kuris, matyt, ir po mokyklosbaigimo dėl savo kalbos defektų turėjo problemų su merginomis, kai supratau, kad buvusi bendradarbė užsiėmė seksu su žymiai jaunesniu buvusiu savo mokiniu, kankinimai liovėsi, nes savo pasiekė: aš ar tik ne premjerui (Brazauskui) pateikiau iš koto verčiantį klausimą: ar tik ne dėl to, kad tokia ir tokia (vardas, pavardė) pasimyėjo su tokiu ir tokiu, (vardas, pavardė) man prievartaujama psichika? tokia žinutė buvo išprievartauta laiku, o paskui leista suprasti, kad nutraukt kažkokį judėjimą prokuratūroje ta žinutė iš mano pusės buvo reikalinga.

  Šitą dalyką iš esmės supratau prieš kokus 4 metus.

  Tai dar ne viskas. Švietimo centre rengiama "akistata" – mes susitinkam ir matau, kad ji informuota apie tą žinutę, bet manęs nekaltina, pasikalbam, kaip gyvenam, padejuoju, kad tėvo namo stogas važiuoja, ji manęs paklausia, ar man stogas nevažiuoja. Tai vias jos "pyktis" už tą klausimą. Gaila tik, kad ji nežino, kas tai yra psichotroninis prievartavimas.

  Užtat LNK tada net kažkokius miglotus reportažus kūrė, kuriuos galėjai tik paskalas išklausęs suprasti.

  Paleidžiamas gandas, kad aš – alkoholikė. imamasi veikti inkstus, sutrikdoma skysčių apytaka, per porą mėnesių kūnas išburksta, "priaugu" 20 kg. Veidas nenormalaus, ne mano spalvos iki šiol. Kai tik išeidavau į miestą, į darbą, susitikt su žmonėmis, priversdavo inkstus išskirti nendidlę porciją šlapimo į kelnaites – kad dvokčiau. Eksperimentavo su regėjimu – sufokusuodavo regos veiklą taip, kad nematydavau kokio smulkaus daikto (pvz., prausykloje palieku dantų šepetėlį, nes nematau jo), arba stambaus – kokias dvi savaites vaikščiojau dalinai matydama, kas eina prieš mane koridoriumi – eini ir tik staiga pamatai, akip man iš po kojų šoka aukštas dvyliktokas ar švietimo skyriaus inspektorė. Tada prikergė kitą pravadrę – narkomanė, nes alkoholio kvapas nuo manęs nesklido.

  Šitos alkoholizmo idėjos iki galo neatsisakyta – visus tuos metus nuo 1997-ųjų sąmoningai trikdomas miegas. Tai yra apgalvotas lėtinis proto žudymas, be to, tai atitinkamai veikia išvaizdą – senėjimas progresuoja, tai veide tiesiog įrašyta.

  Išvada tokia – PSICHOTRONINIS GINKLAS YRA TAIKOMAS TŲ, KURIE PADARĖ DAUGYBĘ NUSIKALTIMŲ. Tai politiniams aferistams tapo verslu. Mat, kritikavau direktorių už kyšio prievartavimą – vietoj kompensacijos, nes taikant mind control iš karto tapo aišku, kad direktorius kyšio prievartavo, surandama Kėdainių agrofirmos pakaitinė moteriškutė ir padaroma vienos dienos didvyre. Kodėl Kėdainių – todėl, kad nuo tada į šitą reikalą įpinamas ir Uspaskychas.
  Įtariu, kad mano nuotraukos, kombinuotos seksualizuotos, kažkur internete ar kokioj estų spaudoj klaidžioja – atsiranda nukentėjusieji Mertinai, tikriausiai tų pačių žurnaliūgų nusamdyti sudalyvauti pakaitiniam skandale.

  Kadangi psichotroninėmis technologijomis galima valdyti absoliučiai visus biologinius žmogaus procesus, eksperimentų pobūdis rodo, kad tai daugiau sąmoningas siekis paversti moterį prostitute. Gali būti, kad tai kartu su Vakarų uropos suteneriais vykdomas specilaus užsakymas.

  Be to, psichotroninis ginklas ir ypač neurolingvistinis programavimas taikomas ir tam, kad mane diskredituotų darbe kaip specialistę.

  Paskutinis bandymas diskredituoti – tai susitikimas su padugnių padugne, internete ieškojusiam draugų – Radovičium. Dabar jau aišku, kad tą psichinį ligonį parinko Dinius su Sacharuku, įdomu, ko lieptas – Valatkos ar Valinsko (minčių skaitytojai transliuoja, kad Valatkos). Tas žmogelis turi savų interesų, ypač po to, kai medalikėlį svetimą užsikabino. Pirmiausia su manim ėmė bendrauti nurodinėdamas, kaip aš turiu elgtis – aklai klausyti, o jis surinks šutvę abejotinų veikėjų, kurie labai dviprasmiškai išgarsėję. Paskui, supažindinęs mane su Moe, ėmė mane jam šmeižti. O kai Moe pradėjo kalbėti lentvarinių bobšių mėgstama kalba, supratau, kad kažkas jį uoliai informuoja iš šalies, kaip elgtis. Tass kažkas – Radovičius, kurstomas "Lietryčio" padugnių.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Mind control auka
  Nuo 1996-ųjų metų.

  Šitaip Lietuvos respublikoje susidorojama su kitaip manančiais, nesilankstančiais politiniais oponentais.

  Prieš mane taikomas elektromagnetinis ginklas ir neurolingvistinis programavimas. Kitaip – mind control, žmogaus gąsdinimas, psichologinis šantažavimas, padedant karinei -zombinimo – programai (kai elektromagnetinio ginklo dėka nustatomas žmogaus neuronų impulsų perdavimo dažnis ir jis užvaldomas – neuronai imami veikti tokiu pačiu kaip prigimtinis dažniu, todėl žmogus yra užvaldomas iš išorės ir vykdo jam primestas programas..

  1996-ieji, o gal 1995-ieji metai. Ne tik šalyje, bet ir Rusijoje vyksta daug keistų dalykų, kuriuos norisi išsiaiškinti logiškiau, negu siūlo politikams parsidavusi žiniasklaida ir tapusi smegenų plovimo priemone.

  Man keista, kad pasaulinės mafijos karas dėl naftos kelio Čečėnijoje vadinamas tautiniu, išsivaduojamuoju karu (jokie civiliokai negali būti pasiruošę kovoti su bet kokios šalies veikiančia armija), man keista, kad Lietuvoje, kai šitaip keikiama praeitis, stalininiai siautėjimai, liustracija faktiškai nevykdoma, o tikrieji KGB ir GRU metodai slepiami, ypač šių sistemų bendradarbiavimas su psichiatrais: dažnas disidentas ne tik būdavo apšaukiamas psichiniu ligoniu, bet ir sveikas būdamas prievarta gydomas psichiatrinėje ligoninėje.

  Likusius Lietuvoje kagėbistus turi globoti tas, kuris vaidina iš savęs superpatriotą, klaikiai bijo Rusijos ir kurio žodžiai nuo darbų skiriasi kaip diena nuo nakties. Ir padarau išvadą: visų likusių Lietuvoje kagėbistų veiklą koordinuoja Vytautas Landsbergis, pseudopatriotas, kurio visos šeimos praeitis nelabai aiški.

  "Bendradarbės" renka mano kalbas politinėmis temomis ir perduoda mokyklos direktorės pavaduotojai, rusei, apie kurios tėvą už trėmimus į Sibirą domisi tremtiniai ir kurių surinkta medžiaga dingsta VSD, mokinių tarpe irgi yra skundikų, kurie raportuoja apie mano nestandartines mintis, išsakomas per pamokas (kritinis mąstymas kai kam labai užkliuvo).

  Mokykloje nuolatos verda rietenos, slaptos intrigos, pjautynės dėl valdžios. Seksualinei iškrypėlei Matrakovai atrodo, kad kiekvienas, pradėjęs į savo pareigas dar ir sielą įkrauti, ėmęs dirbti daugiau negu reikia, kėsinasi į jos, pavaduotojos, kėdę. Tokius negailestingai sutaršo, bet jos metodai iš esmės kagėbistiški. Iš kur tokia mokykla?

  Tatjana Lvovna Matrakova Seimo kanceliarijoje turi draugę, iš kurios sužino, kad Lietuvos patriotas Nr. 1, profesorius Nr. 1 iš karto suklūsta ir ima nesveikai domėtis tais, kurie lepteli apie jo bendradarbiavimą su KGB. Panelė Matrakova pasistengė, kad mano kalbos apie jį ir apie Čečėniją, kažkokią neaiškią moteriškę, atvažiavusią rūpintis įsivaikinimu (pasirodo, jos ieško interpolas, o konservatoriai ją maloniausiai priima, tiesa, akylai stebėdami, kad viešnios nuotraukos nepakliūtų į spaudą). To užteko, kad būtų duota komanda imtis manęs, nes suprato, kad tokios išgamos vadovaujamas kolektyvas pradžioj bus patikimas ramstis pamokant už pirmųjų LR asmenų kritiką.

  O aš dar parašau kritinį straipsnį į "Respubliką" apie kyšio prievartavimą ir dar apie tai sužinojo švietimo ministerija, korumpuoti viršininkai visai pasiuto.

  Įgrisus intrigoms, pereinu į kitą mokyklą, bet Lietuvos mokyklose vyrauja kažkokia "diedovščina" – pilamos pamazgos, skleidžiamos paskalos.

  O čia ir buity ima dėtis keisti dalykai. Gyvenu bendrabuty, išnyksta kaimynai, tušti kambariai kairėj, dešinėj, viršuj. Atsiranda lyg ir naujas savininkas, kuris įkyriausiai gręžia sienas, o paskui dingsta.

  Gaunu laišką iš Glavecko, kuris man rašo, kad negali man padėti. Kodėl? Juk aš jam nerašiau, nes net nežinojau tada, kad toks Glaveckas iš viso egzistuoja. Tačiau taip buvo rengiama dirva tariamam žmogaus teisių gynimo spektakliui, į kurį buvo įtraukti politikai, žiniasklaidininkai (ypač iš LRT ir komercinių TV), kai kuriems politikams.

  Dabar suprantu – tas laiškas ir pasityčiojimo orgijos, kurios buvo rengiamos Lentvaryje, tebuvo didžiojo plano pradžia – kaip panaikinti politines konflikto priežastis ir kurti mano kaip prostitutės įvaizdį – juk iki šiol niekas net nebandė išsiaiškinti (oficialiai), kas parašė šitą laišką. Tiesa, mind control-ieriai neiškentę įspyrė į užpakalį vienai M.Šimelionio mokyklos pensininkei, kuri tą laišką parašė (turinį greičiausiai padiktavo kitos "asmenybės") ir išspyrė į Vilnių vietoj biologijos tikybos mokyti.

  Tačiau laiškas, kaip ir visi kiti kopromatai bei techninės operatyvinės priemonės, kurie, politikams padedant, kurpiami ateičiai, "įvaizdžiui", sudirbimui (arba kaip neperseniausiai pasakė buvusi policininkė iš Kauno – gal eilinį kartą apsišiksi. Kodėl gi ne, jei iškrypėlių rankose žmogaus organizmo biologinių procesų valdymas).

  Lentvaryje siekiant pripaišyti šizoidinę paranoją išvedžiotais radijo ryšiais buvo transliuojami įvairiausi garsai: verkiančios moters, bėginėjančio r važinėjančio dviratuku vaiko, nors aiškiai žinojau, kad už sienų nieko nėra. Šalta oro srovė vis pūsdavo į nugarą, kai atsisėsdavau prie stalo dirbti (kažko mutavo tarakonai – jų sparnai pabalo). Kai sykį nuėjau į viršų pažiūrėti, kas ten važinėja dviratuku, kambary nieko neradau, tik atbėgusi mergiščia puolė dengti kažkokį nedidelį knygos formato daiktą. Kaimynai papasakojo, kad tas kambarys stovi tuščias, tik retkarčiais apsilanko nežinomos kompanijos, dažniausiai vis kitos.

  Manau, kad buvo suklastota teismo byla, kad būtų galima apšaukti psichiniu ligoniu ir taikyti neteisėtas technines operatyvines priemones ar išbandyti ginklus. Jei pradėsi kalbėti apie sekimą – iš karto nustatys diagnozę – paranoja, jei kalbėsi apie techninių operatyvinių priemonių taikymą – šizofrenija, tai įprasta.

  Trumpai taip:

  siekdami nuslėpti savo politinius nusikaltimus – mano persekiojimą už kritiką, buvo padaryta krata – neteisėtai, tebėra vykdoma neteisėta operatyvinė veikla, neteisėtai išbandomi nauji ginklai, nes reikia nuslėpti:

  – neteisėtą kratą ir sekimą;
  – V. Landsbergio bendradarbiavimą su KGB,
  – kyšio aferą, kai pasodino A. Butkevičių (mat, jis ėmė tikrinti mano versiją dėl VL bendradarbiavimo su KGB, dėl to ir pateko į VL nemalonę);
  – A. Brazausko išstūmimą iš prezidento rinkiminės kampanijos 1996/1997-ais metais;
  – balsų klastojimą paštu ir Kaune išrenkant V. Admakų 1997-iaisiais;
  – neteisėtus min control, elektromagnetinio, transinio ginklo taikymus, nes gavę iš Adamkaus minčių skaitymo aparatūrą, kad padarytų įspūdį, paveiktų, išgąsdintų; sekdami mano mintimis žudė žmones (Draučiai, Mikutavičius, Kiesai, ieškodami psichotroninio ginklo sudarė sandėrį su Samk Peterburgo šarlatanais, tačiau už ginklą teikė savo paslaugas – nužudė Starovoitovą, kiti);
  – daugybė eksperimentų su fizine ir psichine sveikata rodo, kad Lietuvoje politikai ir verslininkai pelnosi iš mano sveikatos,
  – milijoninius kyšius žiniasklaidai, kad tylėtų, kai akivaizdi tiesa akis bado – mano straipsnių spaudoje galima neskelbti, o internetinius komentarus ignoruoti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. citata iš kauno dienos 2007m.10.08 Tačiau V.Jasukaitytės, kaip signatarės, gaunama renta kas mėnesį siekia 2 tūkst. litų. Per metus susidaro 50 tūkst. litų suma, du kartus viršijanti socialiai remtinų asmenų pajamas. Be to, signatarė jau yra apdovanota dviem valstybinės žemės sklypais, kurių vieną suspėjo ir parduoti. Būdama Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo deputatė, V.Jasukaitytė iš valstybės yra gavusi 15 arų sklypą Tarandėje, kurį pardavė už 3 tūkst. JAV dolerių. Pernai (2006 m.)rudenį ji pasinaudojo privilegija ir gavo antrąjį sklypą Naujojoje Vilnioje. Tuometiniais nekilnojamojo turto ekspertų skaičiavimais, vos gavusi sklypą V.Jasukaitytė jį galėjo parduoti už 350 tūkst. litų, o mėnesį kitą lukterėjusi galėjo susižerti ir pusę milijono. Tiesa, prieš metus moteris dievagojosi žemės neparduosianti, nes ten statysianti namą."
  taigi ir Karštas komentaras susikompromitavo priimdamas šią godžią damą.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. Man atrodo, kad tai yra daugelio žurnalistų ir kitų informatorių negydymo problema. Manau, kad juos visus derėtų gydyti rašyti kai mini kitus žmones taip – "Klausimas" su nuoroda kokio dydžio atsakymas tiktų (raštu ar į TV kamerą arba diktofoną) ir "Atsakymas" viešinimui be jokio jo taisymo ar trumpinimo. Žurnalistai ir kiti rašytojai netyčia patys priįsigalvoja ir priįsivaizduoja tiek dalykų, kad čia netilptų vardinti. O dar ir tyčia konkrečius žmones minėdami prirašo. Matyt savo nuomones derėtų rašyti tik apie nekonkrečių asmenų grupes.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (27)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras