Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugpjūtis 19 Pirmadienis
 

Kai rinkimai svarbesni už žmogų

2011-02-25 15:50 | Nuomonių ringas | Komentarų (48)

Sergejus Sokolovas (KK nuotr.)


Sergejus Sokolovas

Ir vėl pažvelkime pro moralės prizmę. Manau, jog šįkart mums pavyks „prisikasti“ prie to, kaip ir kuo yra matuojamas „sisteminio“ užvaldymo lygmuo.

Rinkimai. Ir savim patenkinti veidai įkyriai žvelgia į mus bene nuo kiekvieno pakelės stulpo. Ir kvailų pagyrų kupini šūkiai bei kažkas panašaus į pažadus baigiančiai suvaikėti visuomenei – „Naujas šefas mieste!“, „Mums rūpi, kaip jūs gyvenate!“, „Laimi tie, kas mato ateitį!“, „Kaune vėl bus gerai, mes galime!“

Ne, aš ne prieš rinkimus. Tačiau man nebuvo ir nebus priimtina tai, ko visi sulaukiame jiems artėjant. Melas, pasipūtimas, pagyros… Kartais susimąstau – o kaip jaučiasi žmogus, „priverstas“ girtis, kelti savo personą į padanges, iš aukšto žvelgti į „pilkuosius rinkėjus“, į, anot jo, „marginalus“?

„Maži žmogeliai, ką jie supranta…“ – perskaitau tų plakatinių „viską galinčių“ žvilgsniuose. Ir nesvarbu, kad su daugeliu gerai paplušėjo fotografai, mėgindami iš jų „fizionomijų“ pašalinti viską, kas tik galėtų „pro miglas“ prabilti apie jų tikrąsias antivertybes. Vis vien daug ką išduoda žvilgsniai. Ir „šaukte tyli“: „Tai – mūsų rinkimai! O jūs vis vien liksite svetimi šioje šventėje“.

Šventė? Ak taip, vasario 16-ąją buvau mieste, regėjau daug žmonių su vėliavėlėmis. Pilietinė šventė, Valstybės gimimo diena (palikime dabar nuošaly istorinius vertinius! O, štai, ant trispalvių vėliavėlių – įgrisę partijų pavadinimai! Net valstybės gimimo diena – „jų“ diena! „Jų“ – besiveržiančiųjų prie lovio, puota!

Štai kur (jei dar kam neaišku) slypi pilietiškumo ir patriotizmo spragų bei stygiaus šaknys. Ne „komunizmo šmėkloje“, ne žmonėse, nenorinčiuose eiti balsuoti už (nūdien triženkles) fizionomijas, o esmė yra tai, kad savanaudžiai, pagyrūnai bei apsimetėliai monopolizuoja tiek Valstybę, tiek pilietines bei patriotines vertybes.

Netrukus įvyksiantys rinkimai bus apgailėtini. Triženkliai besiveržiančiųjų prie lovio numeriai – pasityčiojimas iš rinkėjų. Aktyvumas turėtų sudaryti apie 30 procentų, bus daugybė sugadintų biliutenių. Bus užfiksuota kaip niekad daug pažeidimų bei papirkinėjimų, žmonių transportavimo į balsavimo vietą faktų.

Ši suirutė yra suplanuota. Tai sistemos kerštas „pilietinei iniciatyvai“ – reikalavimui leisti dalyvauti rinkimuose ne tik partijoms, bet ir visuomeniniams judėjimams. Antai – še jums!

Taigi, sistema savotiškai atkeršijo šiai iniciatyvai. Padarė iš jos karikatūrą. Štai ir turime daugybę „kandidatų“, kuriuos stupia nematomos jėgos bei lėšos, kurie niekuomet nesugebės nuslėpti (užtušuoti) savo tikrojo vaidmens. Vaidmens pagyrūno – išsišokėlio, neva tai svarbesnio bei pranašesnio už pačius rinkėjus, už eilinį žmogų.

Pilietis privalo eiti į rinkimus? O kodėl? Nes tai daryti ragino ir ragina tie, kas subjaurojo savo sąrašų numeriais Valstybinę vėliavą? Nes tai ragina daryti visokie gražbyliai bei jų pasamdyti ruporai? O ar mūsų, eilinių piliečių, neskubančių kartis ant stulpų ar gėdytis savo praeities, kas paklausė? O gal mes norime, kad tie „sąrašiniai – stulpiniai“ amžiams liktų prie šių gėdos stulpų.? Gal žmonėms jau iki gyvo kaulo įgriso veidmainiai, melagiai, apsimetėliai bei aferistai? O kur dar vis tie patys šešėliniai remėjai!? Kaip ten bebūtų, o tokių, išties pabudusių bei visą tą klastą suvokusių žmonių vis daugėja!

Agitavo „eiti į balsavimą“ ir pūkų ekscelencija. Kadaise nesilaikęs tarybinių įstatymų (kai tuo tarpu tuometinė spekuliacija prilygsta nūdienos kontrabandai), nei dabartinių (nuslėpė teistumą, kai tuo tarpu įstatymai vykdomi, o ne svarstomi), prabilo apie smūgį pilietiškumui…

Tokiais fintais „susisteminamos“ ne tik partijos ar lyderiai. „Susisteminama“ (paleidžiama rūpestingai užprogramuota vaga) ir žmonių mąstysena, elgsena, pasaulėjauta. Abejingieji puola prie urnų, o neabejingieji bei išties ateitį (bei nūdieną) suvokiantys jau nenori prie viso to prisiliesti. Apverstoji mozaika? Ne! Tai mūsų tikrovė!

Gerai, pernelyg ilgai užtrukau plačioj pievoj. Grįšiu prie „savo“ lysvės…

Niekad neslepiu – visiems be išimties sakau – net jei Kaune nebūtų sužlugdytas SLF narių sąrašas, – aš balsuoti neičiau. Aš negaliu balsuoti už sąrašą, kurio pirmame ketvirtuke Stančikas bei Gasiūnas. Ar tai – ne nonsensas? Partijos narys, nebalsuojantis už „savus“? Ne, tai mūsų tikrovė! Partijos susideda iš žmonių! „Sąrašas“ man yra niekis. Svarbu – žmonės! Ir jeigu žmogui pradeda vaidentis „sąrašas“ kaip kažkas suasmeninto, jei tik žmogaus sąmonėje partinis sąrašas tampa savarankišku „kautynių objektu“, atplėštu nuo Gyvų Žmonių, reiškia, žmogaus sąmonė jau yra užvaldyta atotrūkio nuo visko, kas tik turi būti žmogiška, kas turi atspindėti žmonių lūkesčius.

Ir tada jau tampa neįmanoma jokia kova už darbo žmonių lūkesčius, už Darbo priešinimąsi Kapitalui.

„Partinio sąrašo“ viršenybė prieš jame dalyvaujančių žmonių žmogiškąjį, pasaulėžiūrinį, dalykinį veiksnį. „Sąrašas“, kaip anoks abstraktas, bet itin svarbus „asmuo“. „Sąrašas“ kaip anokia kaukė, slepianti po ja pasislėpusius bei tarpusavyje konkuruojančius ( ! ) „partiečius“. O kai partijų daug? Daugybė tarpusavyje konkuruojančių kaukių! Ir visa mūsų šalies sistema jau seniai tapo KAUKĖTĄJA! Ir tai – sistemos svertas!

Juk tai irgi yra to paties principo – „rinkimai svarbesni už žmogų“ atmaina! Ar būtina po to svarstyti, kodėl mūsuose būta menko rinkėjų aktyvumo? Ir jei tik žmonių grupė pernelyg skuba pasivadinti partija, jei šiame vyksme būsimasis laikas skubiai keičiamas esamuoju, jei vietoj Aušros yra skubinamas „pergalės nusavinimas“, kaipmat atsiduriama ties susisteminimo ištaka. Atsiduriama pradžioje to kelio, kuriuo po „sąrašo“ kauke veržiasi prie lovio visokie gnydos bei prielipos.

Partijos sąveika su elektoratu, per kurią formuojami patikimi rinkėjai, – atskira ir plati tema, kurios čia neliesiu. Dabar pridursiu tik tiek, kad visokiais plakatais, lipdukais, žaisliukais galima privilioti tik mažą dalį NEPARTINIO („niekieno“) „elektorato“. Kelias į savo (tikro) elektorato širdis bei protus nutiesiamas tik atlikus pagrindinį vaidmenį – paskleidus idėją liaudies masėse. Su dabartiniu „vardan štukos narių“ sukviestu kontingentu šio vaidmens atlikti neįmanoma. Įmanoma tik „padovanoti“ sistemai tam tikrą „partinę masę“ (turiu omeny vis tą patį partijos susisteminimą). Bet aš tikiu tik tuo, ką matau – yra mūsuose dvarponių bei kapitalistų! O į jų oponentus – ŠAUDOMA IŠ VIRŠAUS!

Norėjau atsakyti – man rinkimai baigėsi, vos išvydau SLF sąrašo Kaune pirmąjį ketvertą.

Viskas taip ir turėjo būti. Kažkas turėjo „galėti“ neatsiklausti vadovybės, kuri pernelyg įtikėjo, jog „partijos bijo“, jog „mes einame teisingu keliu“, jog „pas mus, nepaisant mažų trūkumų, viskas yra gerai…“ . Suvokiu – tai tik iššūkis. Bus taip, kaip jie norės. Šie norai mirs paskutiniai. Kartu su iliuzijomis, kurių neįmanoma perlaužti, ką nors kuo nors įtikinant.

Tai – iššūkis! Ir man jis man patinka. Nepaisant to, kad už lango naktis. Ir iki aušros, ačiū Aukščiausiajam, dar toli. Kol kas nėra su kuo pasitikti… Na, beveik nėra…

Komentarai

 

 

 
 1. Draugas S.Sokolovai
  niekas Jusu nelaiko partijoje. Nepatinka — pasirinkite kita partija
  Be pagarbos

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Kauno Eiguliuose yra vaiku namai, kuriuos mego lankyti Usas. Direktorius, ji globoja seimune Margeviciene, aiskino, kad Usas ateidavo siaip pasikalbeti. Bet…augesni vaikai papasakotu, kas is tikruju ten vyksta, kokie “pasikalbetojai” juos pasiima pramogai. Kai kuriems visai tinka toks variantas, nes pinigu uz tai gauna ar dovanu.Vaiko teises netrukdo, valdzia – toli. Naikinant apskritis, pasistengta, kad tie vaiku namai neatitektu savivaldybei, nes kitaip landziotu visokios komisijos net neprasomos. Finansavimas ismustas pats geriausias – vieno vaiko vardu per menesi tenka apie 6 tukst. litu. Rojus, kai priklausai ministerijai. CITUOJU DELFI KOMENTARA.IDOMU

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. viskas parašyta teisingai.Kažkodėl mūsų žmonės dar vis tikisi,kad tie sarašiniai ką nors padarys ir dėl mūsų.Vis dar nori tikėti jų sąžine.Deje,tie ponai seniai pamiršo,ką reiškia tas žodis”sąžinė”Argi Zuokas siektų valdžios, jeigu jis vadovautusi sąžine.O kiek dar tokių?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti
Naktinis darbas – tikriausiai kancerogeniškas
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...