Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 23 Šeštadienis
 

Kada pradėsime gerbti save, Lietuvą ir pozityviai mąstyti?

2018-02-13 23:39 | Nuomonių ringas | Komentarų (23)

S.Martinavičius. KK nuotr.

Sigitas Martinavičius

Lietuvoje daug mažiau kyla kainos nei Latvijoje, Estijoje, ir jos yra mažesnės Lietuvoje. Tuo metu žiniasklaida daug kalba apie didėjančias kainas Lietuvoje, o politikai reklamuojasi kaip jas mažins. Tačiau mažai girdime, kad kainos auga visur, o lyginant su Latvija ir Estija Lietuvoje kainos kyla daug mažiau.

Lyginant Baltijos šalis bendras kainų lygis Lietuvoje nėra aukštas. Lyginant 2005–2016 m., aiškiai matyti, kad, kainų lygis Lietuvoje augo lėčiau. Lyginant su Lietuva, pagal BVP vienam gyventojui augimą Latvijoje ir Estijoje 2005–2016 m. buvo didesnis kainų lygio didėjimas. Šiuo laikotarpiu santykinis kainų lygis

Latvijoje pakilo apie 15 proc. punktų, Estijoje – apie 13 proc. punktų, o Lietuvoje – kiek mažiau nei 10 proc. punktų. Tuo pat metu BVP vienam gyventojui Latvijoje ir Estijoje padidėjo po 15 proc. punktų, Lietuvoje jis padidėjo 22 proc. punktais. 2016 m. duomenimis,

pagal perkamąją galią pakoreguotas BVP vienam gyventojui Lietuvoje buvo panašus kaip Estijoje (sudarė 75 % ES vidurkio) ir buvo gerokai didesnis nei Latvijoje (65 %).

Kainų lygis Lietuvoje 2016 m. sudarė maždaug 63 proc. ES vidurkio ir buvo mažesnis nei Estijoje (75 %) ir Latvijoje (71 %). Taigi, nors vidutinė metinė infliacija Lietuvoje 2017 m. buvo gana didelė ir siekė 3,7 proc. (2016 m. vidutinė metinė infliacija buvo 0,7 %), galima teigti, kad 2017 m. Lietuvos kainų lygis dar labiau priartėjo prie vidutinio kainų lygio ES, tačiau išliko mažesnis nei Latvijoje ir Estijoje, kuriose 2017 m. vidutinė metinė infliacija atitinkamai siekė 2,9 proc. ir 3,6 proc.

2 pav. aiškiai matome Lietuvos, Latvijos ir Estijos prekių ir paslaugų kainų lygio 2003–2016 m. palyginimą.

Skirtumą tarp vidutinio kainų lygio ES ir Lietuvoje iš esmės lemia paslaugų kainos. Eurostato duomenys rodo, kad 2016 m. bendras paslaugų kainų lygis Lietuvoje buvo pastebimai mažesnis nei Latvijoje ir Estijoje ir maždaug du kartus mažesnis už

atitinkamą kainų vidurkį ES. Tuo metu prekių kainos, kurių suvienodėjimą ypač skatina tarptautinė prekyba, Lietuvoje buvo pasiekusios apie 80 proc. atitinkamo ES vidurkio.

Šiandien nuskambėjęs PVM mažinimas maisto produktams yra geras sprendimas. Tai dar labiau sumažintų kainas.

Sumažinus PVM nuo 21% iki 9% maisto produktai atpigs 10%, augs vartojimas ir biudžetas surinks daugiau pajamų. Gyventojai pirks ne Lenkijije, o Lietuvoje ir mažės šešėlis.

Turime lygintis prie kaimynų mokesčių kur PVM yra mažesnis maistui. Ten paliekame net 300 milijonų.

Mokėkime pasidžiaugti Lietuvos pasiekimais.

Komentarai

 

 

 
 1. geriau kelkit minimalią algą – nagrinėja mat kainas. Algas panagrinėkit ir palyginkit.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Lietuvoj problemos pasibaigs ir kaip Estijoj pradės gerėt tada. Kaip kiekvienas pradės gerbt SAVE ir atsakomybę už ką daro. Kaip ir politikoj už ką balsuoja ir kaip reikalauja dirbt Tautos labui. Dabar.. Praskolinę vaikų ateitį ir… tiesos negalima pasakyt. Net ir per komentarus. Paprasčiau, pirma reikia gerbt save kaip žmogų ir kitus. Ir neleist vienas kito skriaust sau ir niekam KITAM. Tada ir pačių rinkta valdžia nedrys patys sau su teisėsauga susikelt attyginimų -kitiems į apačias didėjantis nesiskaitymas.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. Kada suzinosim , kur mergaite ir ……panasiai su kitom bylom,,,,, kur melas valdo- kas gali save gerbti?

  Thumb up 3 Thumb down 0

 4. Kadfa suzinosim , kur mergaite ir ……panasiai su kitom bylom,,,,, kur melas valdo- kas gali save gerbti?

  Thumb up 3 Thumb down 0

 5. Gerbiamieji, jei patys prieš neapgaus – ir kiti jų neapgaus. Tad, Tauta kuria valstybės istoriją. Kaip kurias -taip ir turi atgal. Tad, jei Estijoj vieningi. Nes vienas už kitą stoja. Nes gerbia vieni kitus, Lietuvoj….? Nėra vieningumo. Rimtos inciatyvos, kad ir Lietuvoj kaip Estijoj iš emigracijų gryžinėja ir gyventojų daugėja -čia tokių iniciatyvų net nekenčia dalis. Pažiūrėkit, kaip apačioj po anonimais link manęs liejas…Į akis tiesiai nedrystų. Po anonimais neapykanta trykšta.. ir nesunkiai buvo galima valstybės vystymą užvest ir Lietuvoj per paskutinius metus. NEĮMANOMA. Nėr palaikymo nei Tautoj, nei valdžioj. Dar kaip į priešą žiūri..

  Thumb up 1 Thumb down 0

 6. E. Masiulis laikosi gerai. Skaičiuoja. Vieni sako, metus, kuriuos
  teks atsėdėti, o kiti sako, kad vis dar tebeskaičiuoja pinigus, kuriuos
  jam Kurlianskis paskolino namui Nidoje įsigyti. Eligijus pats kaltas.
  Reikėjo pirkti paprastą namelį ant marių krantelio, o ne daugiabutį
  Nidos centre.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 7. Tad kokia ji dabar, toji mūsų valdžia? Ji vergauja vikingų komerciniams bankams. Keliaklupsčiauja prieš užsienio kompanijas. Ji neturi nei noro, nei galių pasipriešinti. Ji atsisakė savo nacionalinės valiutos. Baigia atsisakyti savo valstybinės kalbos. Jau beveik sudorojo lietuvišką spaudą ir iš mūsų iždo dosniai dotuoja tik svetimšalių žiniasklaidą. Kas antras Lietuvos verslininkas įtariamasis ir laukia teismo nuosprendžio, o tikrieji oligarchai iš užjūrio, kuriems karą kadaise skelbė prezidentė, siautėja Lietuvoje nebaudžiami: kelia bankų įkainius, prekiauja antrarūšiais maisto produktais, organizuoja tyčinius bankrotus, palikdami vietinius be atlyginimų, paslapčiom degina pas mus užsienietiškas atliekas, klaipėdiečiams gadindami orą. Lietuvoje nebeliko neapdergtų autoritetų, tad tautiečiams nebėra nei į ką lygiuotis, nei kuo čia didžiuotis. Todėl ir bėga iš čia. Masiškai. Kasmet po miestelį emigruoja. Kas neturi už ką, žudosi tarpusavy.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 8. Gerbiamieji, valstybės valdyme viskas paprasta. Visi reikalauja, kad pagal LR Konstitucijos 46 str. valstybė reguliuotų ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai Tautos gerovei. O Lietuvoj Tautą sudaro virš 2 milijonų. Tad žiūrim, kaip kinta lietuvių Tautos bendras gerovės lygis. Tad Estijoj viskas aišku. Ten gryžinėja iš emigracijų ir gyventojų daugėja. Vadinas, kadangi estai vieningi ir neleidžia savęs skriaust niekam, ten ir gerėja. Lietuvoj nevieningi ir leidžia vieni kitus skriaust. Todėl vietoj bendro Tautos gerėjimo matom. Atskiros grupės tarsi pasinaudodamas valdžios galiom rūpinas savim. Tautai į apačias didejantis skurdas ir emigracija. .Bei nesiskaitymas. ATSAKINGI, kaip Tauta kurias valstybę per rinkimus atsakingai rinkdamiesi valdžią ir reikalaudami dirbt Tautai – taip ir turi. iš savo patirties pasakysiu. Net ir per komentarus rašinėjant nei Tauta, nei valdžia kuri dar kaip priešiškai žiūri – nepalaiko šių iniciatyvų. Ir per paskutinius metus nesunkiai buvo galima ir Lietuvoj valstybės vystymą užvest į sėkmingą plėtrą. Neįmanoma per pačių rinktą valdžią, kur net tarpusavy nėra sutarimo Seime, tas ir į apačias perduodama. Link kiršytis ir atjautos vieni kitiems neturėt.

  Thumb up 3 Thumb down 2

  • dar karta berasciui,nera tokio zodzio “grizineja”kiek kartu tave mokyti,vaidini dideli “mastytoja”niekaip nesigauna be paklodziu rasimo,pamatau tokius komentarus-neskaitau

   Thumb up 3 Thumb down 0

 9. Jav jungtinėms pajėgoms ir siūlai pažiūrėti amerikiečių sukurtą betselerį:
  i
  Pinigų valdovai (The Money Masters) – Lietuviški titrai – YouTube

  Thumb up 2 Thumb down 0

 10. PVZ MAISTO KAINA 10eur
  MAISTO KAINA BE VERSLININKU PELNO 9eur
  MAISTO KAINA BE MOKESČIU VALDŽIAI TIK 4eur

  Thumb up 6 Thumb down 0

 11. – PVM MAISTUI SUMAŽINTI NUO 21% IKI 5%
  – PVM LIETUVOS GAMINTOJAMS SUMAŽINTI NUO 21% IKI 7%
  – PANAIKINTI VISUS MOKESČIUS ŽMOGAUS DARBUI
  – PANAIKINTI VISUS MOKESČIUS VAISTAMS , MEDICINAI IR ŠVIETIMUI
  – SUMAŽINTI VALDININKU KIEKI NUO 78 00 IKI 1 000
  – SUMAŽINTI VALDIMO IŠLAIDAS 70%
  – SUMAŽINTI KARO IŠLAIDAS 90%
  – ATŠAUKTI PRIVERSTINE KARO TARNYBA ( FIZINE VERGOVE)

  Thumb up 6 Thumb down 0

 12. Pasilikusįjį cccp komunist-kgb’istinį okupantą,
  klastingai sugužėjusįjį į Seimą lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų_valstiečių gaujos pavidalu,
  l. lengva nukenksminti kai žinom, kad
  “Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo.”
  (dr. Jonas Ramanauskas)
  Daugiau apie tai
  (panaudojus tokias nuorodas)
  Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo
  Rinkimų kodekso projekto aferizmai
  Okupuota nepriklausomybė
  ___________________________________________
  Tautos SĄJŪDIS arba Tautos mirtis

  Thumb up 4 Thumb down 0

 13. Mes būsim ramūs saugūs ir klestėsim, kai:
  Putino vadovaujama okupantų gauja pasitrauks iš Karaliaučiaus;
  Putino vadovaujama okupantų gauja uždarys (iš lietuviško biudžeto pinigų išlaikomas) rusiškas mokyklas Lietuvoje;
  Putino vadovaujama okupantų gauja pasitrauks iš lietuviško eterio, su rusiškos kultūros brukimu (visur);
  (Putino vadovaujamos bei) Lietuvoje pasilikusiųjų okupantų (lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų_valstiečių) gaujos visi veikėjai bus paviešinti ir nušalinti iš visų įstaigų;
  Putino vadovaujama okupantų gauja paliks ramybėje Ukrainą Krymą;
  Putino ir Lukašenkos vadovaujama okupantų gauja paliks ramybėje Gudijos (Baltarusijos) gyventojus.

  Thumb up 1 Thumb down 8

 14. Dabar, pražūtingai baisu (mirtinai pavojinga) yra tai, kad Lietuvoje visokios bei visos ūkinės veiklos įvaizdis – p_l_ė_š_i_k_i_š_k_a_s. Toks įvaizdis neduoda pasijausti žmogumi versle dirbantiesiems. Pusė dirbančiųjų (!!!) nenori tokios veiklos, dingo svetur ir net b_i_j_o grįžti į Lietuvą. Plėšikiškos veiklos įvaizdžio ryškiausi ženklai:
  1 (baisiausias). Lietuviškame ES pakraštyje bei vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra (bemaž) vienodos, o algos ir pensijos (apie) 4 kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje;
  2 (mažiau baisus). Plėšikiški mokesčiai – išreikalaujami nesant pajamų (uždarbio, pelno, …);
  ___
  2015 metų PVZ.
  Lietuviškam ES pakraščiui pritaikius vakarinio ES pakraščio taisykles:
  – juridinio asmens (UAB, MB, IĮ, VŠĮ, …) registravimo kaina būtų apie 15 – 20 kartų (!!!) mažesnė;
  – pajamų mokestis būtų 2 kartus (!) mažesnis, prie MMA dydžio;
  – atskaitymai sodrai būtų bemaž 9 kartus (!!) mažesni, prie MMA dydžio;
  – plėšikiškojo psd nebūtų išvis.
  ___
  3 (mažai baisus). Svetimšalių bankų plėšikavimas;
  4 (mažiausiai baisus). Verslo priežiūros tarnybų plėšikavimas.
  Lietuvoje, apskritai, bet kokia ūkinė veikla yra paralyžiuojama ir smulkesniais apsunkinimais.

  Thumb up 5 Thumb down 1

 15. Sigitai, apie garbe gali sneketi tik kitus gerbiantis ir savigarbos turintis zmogus, o ne tokie isverstaskuriai, kaip pats

  Thumb up 15 Thumb down 1

  • Patriote (pseudo), ekonomiste (pseudo), pirma pramok lietuvių kalbą ir ekonomikos terminus ir tik po to pamokslus rašinėk. :(

   Thumb up 12 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...