Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 27 Antradienis
 

Kada J. Oleko vadovaujama KAM nustos skleisti propagandą apie VšĮ “Karių teisių gynimo centrą” ir meluoti kariams?

2015-09-11 15:42 | Krašto apsauga | Komentarų (13)

KAM ministras Juozas Olekas. KK nuotr.

Krašto apsaugos ministerija (toliau – KAM) atvirai meluoja kariams savo atsakyme į atvirą laišką, kadangi tam tikrų detalių nepasakymas (nutylėjimas) irgi prilygsta melui.

Pirmiausia, KAM nenurodė savo atsakyme, kad tam, jog  PKT kariai gautų kelionpinigių, jie turi atsisakyti butpinigių, be to, nenurodė, kad kelionpinigiai mokami ne už visą atstumą, o tik už dalį kilometrų, t.y. 120 km iš viso (į abi puses) per dieną po 6 euro centus (viso maksimaliai mokama 7,2 euro per dieną). Toks skaičiavimas ir tokia mokėjimo tvarka nėra teisinga, kadangi daugeliui karių tenka vykti į tarnybos vietą ne tik 60 km į vieną pusę, tačiau ir 200 km, kas sudaro per dieną 400 km atstumą*.

VšĮ “Karių teisių gynimo centro” (toliau – KTGC) nuomone, kelionpinigių gavimas yra visiškai nesusijęs su butpinigiais, todėl prašant kelionpinigių, kariams neturi būti keliama sąlyga atsisakyti butpinigių, kadangi butuose kariai ar jų šeima nenustoja gyventi.

(*400 km vidutiniškai tenka sueikvoti 30 l kuro, kas šiai dienai kainuoja dyzelino ~ 28,80 eur, o benzino – 34,20 eur. Todėl likusią didžiąją dalį PKT karys turi dengti iš savo kišenės ir tik nežymią kelionės dalį dengia KAM atimdama butpinigius, kurių vertė sudaro apie 100 eurų.)

Antra, PKT kariai, kurie ateina 6 val. ryto į tarnybą mankštai pravesti, lieka tą pačią dieną žodiniu kuopos vadų nurodymu kaip atsakingi iki 21.15 val.

Priešingai nei KAM nurodo, PKT kariai, likę atsakingi, anksčiau tarnybos pabaigti ar papildomo laisvo laiko kitą dieną gauti negali, kadangi, kaip nurodo ne kurie vadai, jiems nėra pareigos numatyta, kaip ir kada tiksliai turi būti suteiktos laisvos dienos.

KAM savo atsakyme nurodo, kad „Karys, organizavęs mankštą ir atvykęs į tarnybą 6 val. ryto, pagal nustatytą tvarką ir jeigu neturi neatidėliotinų užduočių, tarnybą baigia 15 valandą“, tačiau KAM atsakyme nėra pasakoma, kad praktiškai daliniuose visada atsiranda neatidėlioti reikalai, kurių pagrindu 15 val. PKT kariai praktiškai neišleidžiami iš tarnybos, todėl toks neapibrėžtumas ir yra paliekamas vadams piktnaudžiauti savo tarnybine padėtimi ir, nepaisant to, dar duoti žodinius įsakymus likti iki 21.15 val.

Trečia, KAM ministras apkaltino karius, kurie informavo mus, jog jie gina savo teises neskaidriai nurodydamas, kad „Jei kariai mano, jog jų teisės yra pažeidžiamos, jie turi galimybę skaidriai ginti savo teises, pasinaudodami galiojančiomis procedūromis“.

Tad norime viešai paklausti KAM ministro:  kada nustosite skleisti propagandą kariams apie mūsų centrą, kad neva tai į mūsų centrą kreipimasis yra neteisėtas (kitaip jūsų pavadintas neskaidrus)? VšĮ „Karių teisių gynimo centras“ yra EUROMIL narys, yra nevyriausybinė organizacija, kuri atkakliai gina karių teises, be to, nesame pripažinti nė vienos institucijos kaip esantys neskaidrūs, o veiklos rezultatai yra efektyvūs (laimėtos bylos, inicijuoti įstatymų pakeitimai), todėl J. Olekas privalo atsakyti, kodėl naudoja oficialias KAM suteiktas priemones skleisti neigiamą propagandą KTGC atžvilgiu.

Nuo kada KAM generalinė inspekcija gina karių teises, kada visi atsakymai yra vienodi – “pažeidimų nenustatyta”?

Todėl J. Olekas visiškai nesiorientuoja esamoje situacijoje, nesupranta, kas yra KTGC ir kas yra karių teisių pažeidimas. Todėl jis turėtų pradžiai pats sau atsakyti, kodėl kariai skundžiasi KTGC, o ne generalinei inspekcijai.

J. Olekas, pakviestas į laidą, pasirenka Šiluvoje atlaidus, vietoje to, kad su KTGC atvirai diskutuotų apie esamas problemas ir ieškotų atsakymų ir abipusio bendradarbiavimo siekiant pašalinti karių teisių pažeidimus.

Ketvirta, J. Olekas “Žinių radijuje” nurodė, kad kariams mokama kompensacija už lauko pratybas ir budėjimus, tačiau šiame atsakyme apie tai neužsiminė. Lieka neaišku, ar J. Olekas sakė tiesą radijuje, ar visgi pamelavo.

Aišku, manau, kad visada yra išimčių ir kažkas visada gauna laisvas dienas ir visus priedus, tačiau bendra situacija daliniuose yra pakankamai aiški ir visiškai kitokia, nei rašo KAM ministras ir jo viešųjų ryšių specialistas.

Laimonas Jakas

Komentarai

 

 

 
 1. Olekas nebuvo ,nei sazininkas nei geras , mikro chirurgas mego savintis tikru chirurgu darbus igauti pagar ba,O kas atsitiko su jo pirktais laivais,kaip pirmakarta tapo ministru ::po 6*siu men,puse ju reikejo pagduoti i lauzyna,bet kas gali paneigti ,kad is tobiznelio pasiliko “{navaro,Dabar vel perka senus sakydamas,kad iu bus daugiau-g “navara”vel susikombinuos,Kyla klausimas ar socdemai kartu su jo nesidalina.Kodel Lietuva negali nupirkti naujos technikos,kaip latviai ir estai,Geriau maziou bet naujos,Vadovaujant tokiam ministrui mes atrudo kaip bomzos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Išvadintas Tautiečių “karvedys” bomžu,o jo balselis primena vištos karkimą,kam jis yra naudingas manau kad tik ne LR karo tarnybai.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. jeikasdien norint tarnauti iki 15 valandos ir dėl to reikia suvažinėti 400 kilometrų,tai kokia čia gali būti tarnyba.Tai didžiulis pinigų vogimas.Yra kazarmos tam tikslui,karininkams butai prie dalinio,kad alermo metu,karys per keleta minučių būtu rikiuotėje.Koks apžėlęs vadas olekas,panašus į BOMŽĄ SU RAUDONA VARLYTE TOKIA IR KARIUOMENĖ.Lietuvoje JAU IPRASTA,KAD KARO MINISTRAIS TAMPA GINEKOLOGAI,AKUŠERIAI,KOMSORGAI,KURIE ŠAUTUVO NUO AUTOMATO NESKIRIA,VĖLIAU IŠSIŠIEPIA NUO KAIFO SĖDI ANT AMERIKONIŠKO TANKO IR DŽIAUGIASI,KAIP VAIKAS BAMBONKĘ GAVĘS.PROFESIONALŪS KARININKAI,KAIP TUTKUS PRIVERSTI ATSISTATYDINT,KADAGI MATO,KOKIAS AFERAS PRASUKINĖJA GENEKOLOGAI-ARMIJOS VADAI.KADA KAM VADOVAUS PROFESIONALŪS,SAVO DARBĄ IŠMANANTYS VYRAI,KURIEMS RŪPĖS ARMIJOS DRAUSMĖ,DISCIPLINA,KADA NUSTOS VOGTI ARMIJAI SKIRTAS LĖŠAS,KADA NUSTOSPIRKINĖTI KARINĘ TECHNIKĄ DĖL ATKATŲ,ARBA NUSIDĖVĖJUSI JANKIŲ AR ANKLŲ SENĄ KARINĮ LAUŽĄ.ŠLYKŠTU SAKAITYTI,KAIP KARIAI SKUNDŽIASI MAMYTĖS,KOKIA SUNKI JŲ TARNYBOS DALIA.MANO NUOMONĖ.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. pridesi, nei atimsi prie isvaizdos, nors imk ir kabink miegamajame gale lovos, isikalimui i galva, kad daugiadienes gadina isvaizda, o jei dar skonio stoka… Varlytei – komjaunuolei atsibodo tunoti vienoje vietoje, tai stengiasi nusokti, net persikreipe besistengdama.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 5. Pasižiūri į BOMŽO išvaizdos ministerį, kokia tuomet kariuomenė?? Jei šis bomžas nesugeba savęs susitvarkyt–kokia tvarka gali būt kariuomenėje???

  Thumb up 4 Thumb down 2

 6. Man toj nuotraukoj ministras panasus i liokaju.Tik dar uzmauti baltas pirstines,baltas kojines po juodais lakiniais batais,ir tiktu pasitikti prie auksciausios klases restoranu duru,atvykstancius klijantus.Ir balsas svelnus,ir svepliuoja.Nors siaip,kiekviena diena mano kaimyne isleidzia katina su babocka ,tiesa su melyna ne su raudona.Sedi pries saule ir kraipo galva.Grazu ziureti ,suprantama i katina.

  Thumb up 6 Thumb down 0

   • is kur tokie kaip tu atsiranda??? Matyt tave motina per sikamaja isspjove??? Taves kaip shudo nukratyt nuo puspadzio neimanoma.Man neidomi tavo nuomone,suprask tu viena karta,koncervatniku pamojka.

    Thumb up 5 Thumb down 0

 7. Kadangi vieša kontora,kuri prisistato kokiu tai skiedalų kontora
  Dabar kuriasi kaip tualetai…
  Tai kiekvienam durniui atsakyti nėra ko!
  Daunai yra daunai!

  Thumb up 1 Thumb down 3

 8. Skaitau aš to žmogaus mintis ir netikiu kad kažkada jam teko būti tos sistemos dalimi . Taip argumentuoti į viešuma gali tik toks žmogus kuris nė velnio nenutuokia kas yra protinga vadyba tokios sistemos darbe ir kaip tokia vadyba aplamai veikia . Neliečiant jau tokios temos kad armija šeip ne laisvu medžiotoju sueiga . kuri pati nusprendžia kada ir kaip jei reiktu veikti . Na pasakykite Jus ‘gluš-petriai’ kas bent apgulniai suvokia .. kas tai yra į darbą važinėti sukoriant kasdien po 400km ? Čia protinga butu kalbėti ne apie kaštu dengima, o tokios kelionės prasmingumą ..kasdienei tarnybai skiriant tiek finansiniu tiek žmogišku jėgų ištekliu ..O tas toks žaidimėlis kai vieni spaudo o kiti gaudo ..ir šeip ne solidžiai atrodo … tokiu kaip stasiu aplinkoje ..tai butu laikoma ‘šuleriavimu’ , kai grojama ant svetimos problemos vietoj to kad ja padėti spręsti .

  Thumb up 4 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...