Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Kada ir mūsų jaunos šeimos gyvens kaip anglijose ar airijose, o pensininkų pensijos pasieks europinį lygį?

2016-09-02 10:32 | Politika | Komentarų (43)

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininke Kristina Miškinienė. KK nuotr.

Atviras pokalbis su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininke Kristina Miškiniene.

-Lankėmės Antazavės vaikų globos namuose ir šokiravo vienas faktas: šiuose namuose – net aštuoni vienos šeimos vaikai. Paskutinį kartą motina pagimdė šį pavasarį ir kūdikį paliko tiesiog ligoninėje. Sakykite, ar yra kokia valstybės politika, kokių priemonių reikėtų imtis tokių probleminių – gimdo, palieka, gimdo, palieka – šeimų atžvilgiu?

-Žinote, buvo ir radikalių siūlymų, kaip elgtis su tokiomis šeimomis: kad vargu ar gali turėti vaikų šeimos, kurios visai nesiruošia auginti vaikų. Tačiau aš nesu tokios radikalios pozicijos šalininkė.

Suprantama, kad valstybės mastu visų šių problemų neišspręsime be savivaldybių, seniūnijų, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių pagalbos, kurių pastangomis ir norime sustiprinti socialinių paslaugų teikimą problemų turintiems šeimoms.

Kalbant apie jūsų minimą išskirtinį atvejį, tai tą problema ir turėtų spręsti savivaldybė: vietos lygmenyje turi būti teikiama kompleksinė pagalba tokiai šeimai, dirbti komanda – socialinių darbuotojų, medikų, teisininkų, psichologų ir panašiai, kad padėtų šeimai išspręsti jos problemas. Gal tai socialinės rizikos šeima, kuriai negalima patikėti auginti vaikus, bet apie tai reikia klausti Zarasų savivaldybės.

Džiugu, kad socialinės rizikos šeimų skaičius mažėja. Tačiau jų yra. Nežinant visos informacijos apie minėtą šeimą, sunku vertinti, ar savivaldybė viską padarė, kad šioje šeimoje būtų stabilizuota situacija. Savivaldybė vaidmuo labai didelis, jei norime, kad mažiau vaikų gyventų globos namuose, o liktų savo bendruomenėse.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas labai daug laiko skyrė socialinio modelio įstatymo projektams svarstyti, gaila, kad taip ir liko nepriimtas naujas Vaikų teisių įstatymas. Jame aš siūliau įteisinti priverstinį tėvų gydymą nuo alkoholio. Nes alkoholizmas, kaip ir psichinės problemos, yra liga, kurią reikėtų gydyti. Tik noriu atkreipti dėmesį, kad šios problemos vien socialiniai darbuotojai be medikų pagalbos neišspręs.

-Šiuo metu paskelbta graži iniciatyva – kad šeimos įsivaikintų vaikus iš vaikų namų arba taptų jų globėjais. Tačiau iš karto redakciją pasiekė klausimai: o kodėl valstybė neremia normalių šeimų, kurios augina po kelis vaikus, tačiau galėtų užauginti ir daugiau, jeigu būtų valstybės parama, o pirmenybę teikia globėjams? Kodėl jaunos šeimos turi važiuoti gimdyti į airijas ar anglijas ir ten auginti, nes ten – kur kas geresnės socialinės išmokos vaikų atžvilgiu?

-Vaikai, gyvenantys vaikų globos namuose, yra opi problema, tai mūsų skaudulys – juk kiekvienas vaikas norėtų gyventi savo šeimoje ar kitoje šeimoje, kur jis būtų mylimas. Todėl kasdien girdime reklamas, kaip spręsti tas problemas ir mažinti vaikų skaičių globos namuose. Tikslas, be abejonės, gražus, tačiau kaip mums pavyks tai įgyvendinti: kur atrasti tokių šeimų, kurios norėtų paimti, pavyzdžiui, jūsų paminėtos šeimos aštuonis vaikus? Būtina buvo paskatinti šeimas globoti vaikus.

Kitas klausimas – dėl paramos normaliai šeimai. Tas klausimas nuolat keliamas. Pavasarį buvau Rygoje, kur vyko konferencija dėl demografinės situacijos ir gimstamumo skatinimo. Kadangi gimstamumo mažėjimas – ne vien Lietuvos, bet ir visos Europos problema, ieškoma būdų, kaip padėti šeimoms auginti vaikus. Tai yra ne toms probleminėms ar rizikos, bet normalioms šeimoms.

Mūsų valstybėje neblogai sutvarkytas paramos mechanizmas per socialinį draudimą: padedama auginti vaikus iki dviejų metų. O ką daryti vėliau, kad šeima augintų trečią ar ketvirtą vaiką, turint omenyje, kad ketvirtadalis gyvena iš kuklių pajamų? Apie tai ir diskutuoja Europos valstybės.

Kai kurios valstybės – Estija, iš jos pavyzdį paėmė ir Latvija – pradėjo didinti pagalbą šeimai, auginančiai vaikus: pradėjo mokėti kiekvieną mėnesį tikslines išmokas už kiekvieną vaiką pradedant nuo antro, kad ta šeima būtų saugesnė, kad nepatirtų didesnio nepritekliaus dėl to, kad šeimoje gimė daugiau vaikų.

Aišku, tai – tik pradžia, nes demografijos specialistai iš įvairių šalių prognozuoja, kad, be tokios pagalbos, mes galime sulaukti dar blogesnės situacijos.

Aš tikiu, kad tokį kelią pasirinks ir mūsų valstybė.

Beje, estai pastebėjo, kad postsovietinės valstybės priiminėdamos teisės aktus į kiekvieną žmogų žiūri kaip į potencialų piktnaudžiautoją ar nusikaltėlį. „O jūs žiūrėkite kaip į normalų žmogų, kuriam reikia padėti“, – toje konferencijoje sakė mums estai.

Ir aš galvoju: čia visų mūsų nelaimė, kad mes kartais visur įžiūrime piktnaudžiavimą, sukčiavimą ar dar kažką, o mums tiesiog reikia pagarbiai galvoti apie savo pilietį. Kai prasidės kitoks mąstymas, ir iš piliečio ta pagarba ateis. Suprantama, kad kontrolės mechanizmas turi būti.

Esame maža valstybė, kurioje susitvarkyti turime patys. Aš manau, kad nereikia bijoti ir eksperimentų, ieškant geriausių sprendimų, nes dabar kai kur patekome lyg į aklavietę, o sprendimus reikia priimti greitai, laikas nelaukia.

Būstai jaunoms šeimoms – kol kas tik teoriškai

-O kaip su būsto parama jaunoms šeimoms? Nes vėlgi, žiūrint į tą pačią Angliją ar Airiją, ar ir Vokietiją, ten mūsų lietuvaičiai ne tik didesnes socialines išmokas gauna už vaikus, tačiau jiems suteikiamas dar ir socialinis būstas.

-Visiškai teisingai.

-Tačiau pas mus tas būstas jaunoms šeimoms – kol kas dar iš fantastikos srities. Kada ir Lietuvoje pagaliau tai bus?

-Kada buvo priimtas paskutinis Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas, ten buvo įrašytos nuostatos dėl prioritetų: kad savivaldybės pirmumo tvarka turėtų teisę skirti jaunoms šeimoms būstus. Taigi, teoriškai tai yra įtvirtinta. Taip pat pateikti ministerijos siūlymai, kaip tobulinti tvarką, suteikiant būstą jaunoms šeimoms.

Tačiau Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pozicija yra tokia: prioritetas – suteikti būstą jaunoms šeimoms – turėtų būti aiškiau išskirtas. Nes, manau, tai yra vienas iš būdų stabdyti emigraciją: šeimai reikia ne tik didesnių pajamų, bet ir būsto, o turėdama būstą šeima paprastai ir įsitvirtina toje teritorijoje.

Dabar, mano supratimu, taisyklės gauti paramą per griežtos. Mes turėtume ypač atsižvelgti į jaunimo poreikius ir tobulinti Socialinio būsto įstatymą: jis turi būti palankesnis jaunoms šeimoms gauti socialinį ar savivaldybės būstą.

-Tai Lietuvoje būstai jaunoms, vaikų turinčioms šeimoms galioja tik teoriškai – įstatyme?

-Įstatyme nuostatos įrašytos, tačiau pritrūko pinigų. Savivaldybės turi daug ne socialinio, tačiau kitokio būsto ir įstatymu buvo leista už rinkos kainą tą būstą įsigyti. Tačiau, kaip paaiškino savivaldybės, rinkos kaina – didelė ir norinčių įsigyti būstą už rinkos kainą neatsirado tiek daug.

O buvo manoma, kad visi, kurie gyveno tokiuose savivaldybės būstuose, norės juos įsigyti kaip savo nuosavybę, visos lėšos iš tokių pirkimų-pardavimų atitektų savivaldybei ir savivaldybė tas lėšas galėtų skirti tik išskirtinai socialinio būsto plėtrai. Tačiau kadangi nebuvo daug pirkimų, savivaldybės negavo lėšų, dėl to ir būsto programa strigo.

Be to, kad padėtume jaunoms šeimoms, įstatyme esame numatę ir tokią paramą: jaunos šeimos, kurios neturi kur gyventi, gali gauti dalį nuompiginių. Tačiau turi būti sutartis tarp nuomotojo ir nuomininko.

Didžiojoje Britanijoje būstas nuomojamas tik per agentūras ir, be sutarčių sudarymo, sandoriai neįvyksta.

Mūsų valstybėje, drįstu teigti, yra labai daug nelegalaus verslo – nuomą atsisakoma įteisinti, ir ta pati jauna šeima, kurios būsto nuomai ir lėšos numatytos (valstybė numatė pakankamai didelę tikslinę dotaciją savivaldybėms, kad padėtų toms šeimoms), be nuomos sutarties, negali gauti paramos.

Taigi, žingsnis po žingsnio tas procesas vyksta, tačiau ne taip greitai, kaip norėtųsi.

Kada bus „patogu“ gimdyti ir Lietuvoje?

-Žinau ne vieną šeimą, kuri išvyko gimdyti ir vaikus auginti Anglijoje, nes ten tai „patogu“. O kodėl Lietuvoje lietuviams vaikus gimdyti ir auginti „nepatogu“? Čia taip iš valstybės biednumo ar nesupratingumo? Ką jūs įvardintume kaip didžiausią problemą?

-Paramos funkciją mes perdavėme savivaldybėms, tačiau, mano nuomone, reikėtų aiškiau įvardinti, už ką tą paramą skirti.

Štai, Didžiojoje Britanijoje paramos mechanizmas šeimai aiškesnis ir, aišku, dosnesnis: priklausomai nuo šeimos pajamų, skiriama dalinė parama komunaliniams mokesčiams susimokėti, nuomai, vaiko poreikiams, kad šeima auginanti vaikus nepatektų į skurdo spąstus. Situacija šeimoje labai stebima, tikrinami duomenys, kad nebūtų piktnaudžiavimų.

Tą labai gerai žinau, nes mano dukra studijavo Didžiojoje Britanijoje ir jai paskutiniame kurse gimė vaikutis – gimus vaikui, buvo teikiama pagalba.

Didžiojoje Britanijoje ypač prižiūrimos šeimos, kuriose gimsta vaikas: kad joms nepritrūktų lėšų būtiniausiems poreikiams: mokesčiams susimokėti, būsto nuomai, maistui, drabužėliams ir panašiai. O pas mus…

Mes suteikėme daugiau teisių savivaldybėms, kad šią problemą jos spręstų ne šabloniškai, o individualiai. Tačiau iš tos informacijos, kurią gauname, nagrinėjame, pamatėme, kad savivaldybės dažniausiai mažina paramą. Girdime, kad savivaldybės sutaupė lėšų, panaudojo kitai paskirčiai, o skurdas Lietuvoje nemažėja.

Nors tos pertvarkos tikslas buvo visiškai kitoks – kad paramos lėšos atitektų toms šeimoms ir tiems asmenims, kuriems labiausiai reikia, kad jie nepatektų į skurdo spąstus.

-Jeigu teisingai supratau, dabar pačios savivaldybės sprendžia, padėti jaunoms šeimos ar ne?

-Taip. Tačiau, mano nuomone, kadangi viskas pabrango, valstybės nustatytą minimumo kartelę turi pakelti. Situacija nuo prieškrizinio laikotarpio labai pasikeitė: jeigu prieš krizę buvo nustatytas 350 litų minimumas, tai ką reiškia dabar išgyventi iš 100 eurų, jeigu negauni kitos paramos?

Be abejonės, buvo piktnaudžiavimo atvejų, tačiau buvo ir skurdo atvejų: vieniši asmenys, auginantys vaikus, taip pat daugiavaikės šeimos, jeigu nedidelės tėvelių pajamos, patenka į skurdo spąstus. Kaip ir, pavyzdžiui, močiutė, kuri, palaidojusi vyrą ir neturinti vaikų, ar negaunanti jokios paramos iš vaikų pusės, negaunanti ir dviejų šimtų eurų pensijos, ligos atveju centus skaičiuoja, nesuduria galo su galu. Štai tokiais atvejais savivaldybės ir privalo padėti asmenims, bet ne visi gyventojai apie tai ir žino.

Kai valstybė skiria, sakyčiau, nemažai lėšų piniginei paramai, visada skaudu girdėti ir klausytis, kad pašalpų gavėjų skaičius mažėja, bet skurde gyvenančių žmonių skaičius nemažėja. Dėl to žmonės jaučiasi beviltiškai ir, manau, tai skatina emigraciją.

Europinių pensijų dar teks palaukti?

-Kadangi jau prakalbome apie vyresnio amžiaus žmones, norėčiau paklausti to, kas labiausiai jaudina pensininkus: tai kada tos pensijos padidės? Dažnas klausia: jeigu gyvename ES, tai kodėl negauname europinių pensijų?

-Labai geras klausimas. Kai mes turėsime europinius atlyginimus, tai ir pensijos bus panašios. Pensijos tiesiogiai priklauso nuo dirbančių žmonių darbo užmokesčio, tai yra, kiek mes gauname Sodros įmokų, tokias galime ir mokėti pensijas. Kadangi mes net nuo kaimynų atsiliekame pagal darbo užmokestį, tai ir pensijos yra gerokai mažesnės.

Visas praėjusios Seimo sesijos darbas mūsų komitete buvo skirtas nagrinėti socialinio modelio projektus – kaip išjudinti ekonomiką, sudaryti verslui palankesnes sąlygas plėstis, pritraukti daugiau užsienio investicijų, sukurti daugiau darbo vietų.

Ieškoma, kur eksportuoti produkciją – kad būtų gaunamos didesnės pajamos, įdarbinama daugiau žmonių, kad jie gautų didesnius atlyginimus.

Labai gaila, kad gamybos Lietuvoje turime nedaug, dominuoja paslaugų sektorius, kur darbuotojų atlyginimai yra mažesni.

Jeigu pavyks išjudinti ekonomiką, padidės ir pensijos, nes socialinės sritis – ekonomikos atspindys.

Galima pasidžiaugti, kad, pagal Prezidentės jau pasirašytus socialinio draudimo įstatymus, pensijų dydžiai nepriklausys nuo politikų malonės: pagal nustatytą metodiką, bus nagrinėjama, kaip auga šalies darbo užmokesčio fondas, tai yra, kaip Sodra surenka daugiau įmokų, ir pensijos bus automatiškai indeksuojamos, dalį pajamų perkeliant į rezervą – blogiems laikams.

Pagal dabartines prognozes, pritaikius naują pensijų indeksavimo tvarką, nuo naujų metų pensijos turi didėti.

Dar turiu pasakyti ir tai, kad pagal naujus įstatymus, pensijų mažinimas negalimas.

Reikia nepamiršti, kad ir dabar mūsų pensininkų pensijos būtų kur kas didesnės, jeigu nereikėtų mokėti kompensacijų – tiek dėl pensijų, tiek dėl darbo užmokesčio neteisėto sumažinimo. Čia tenka sumokėti apie pusę milijardo eurų. Jeigu ne tų kompensacijų mokėjimas, ir mūsų pensininkų pensijos būtų panašios į mūsų kaimynų – kur kas didesnės.

-Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Giedrė Gorienė

Komentarai

 

 

 
 1. P. Miškiniene, labai įdomu paklausti kiek kartų aplankėte visos Lietuvos vaikų globos įstaigas ir skurstančius vaikus tėvų namuose? Pagarsinti šias socialines problemas. tai labai pigus Jūsų siekis gauti rinkėjų balsų. O kur sprendimai? Per kadenciją “stovėjote po medžiu”, o dabar net koktu skaityti apie Jūsų bejėgiškumą. Teisinatės, kad užsienyje yra kitaip. Žinoma, kad kitaip nes ten dirba vardan žmonių ir vaikų gerovės, o Jūs tik sėdite nuo kadencijos iki kadencijos….

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. reikia kalbeti tiesa,kad Lietuva nera didziule valstybe ir negali kitu valstybiu reketuoti ir negali pinigu gaminti ir neturi teises pinigu tureti savo vardu”Litas”.Lietuvoje nebus,kaip vakaruose,o vakaruose,kad bus greitai,kaip Lietuvoje,tai realybe.Motereles veikimas piramides valdymo zemiausioja grandyje pagal isprusima su savo ziniomis,tai ir atitinka pagal uzimama vieta,tik,tai sapalioti!

  Thumb up 5 Thumb down 1

 3. Per 26 metus Lietuvos seimo nariai labai gerai išmoko nieko nedirbti. Kai kurie seimo nariai nesugeba spręsti Lietuvai neatidėliojamus uždavinius , ruošti Lietuvos žmonėms tinkamus įstatymus, kelti Lietuvos žmonių gyvenamąjį lygį. Seime seimo nariai save vadindami politikais gerai išmoko vieni kitus kaltinti, bartis,draibstyti purvais ir pastoviai siekti milijonierių ir milijardierių aukštumas. Prieš rinkimus visi seimo nariai nori pakartotinai būti sekančiai kadencijai seimo nariais. Keista, kad į seimą veržiasi kitai kadencijai šokėjos,istorikai, pediatrės,dainininkai, muzikantai, teorikai -ekonomistai be praktinių žinių, diskų metikai, sunkumų kilnotojai, poetės ir juristai, kurie tarybiniais laikais galėdavo dirbti personalo viršininkų pavaduotojais.Šie “specialistai” manau galėtu dirbti tuos darbus kokius jie per daugelį metų išmoko.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 4. Manau,kada visus sedincius dvidesimt penkis metus istys is seimo atbulom kojam,,,,va tada,,,,,,gal……..

  Thumb up 11 Thumb down 1

 5. atsakau net str neskaites.
  kai padides gamybos darbuotoju sk.bezdinciu ir gerianciu kava su brendziu valstybes islaikomose institucijose.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 6. Atsakau į p. K. Miškinienės klausimą: tada gyvensime normaliai, kaip anglai, ar airiai, kai visokie gabrieliai, landsbergiai, masiuliai nustos savo naudai grobti iš valstybės mūsų turtą. Šalin, tokius iš partijos ir iš valdžios. Tada ir gyvensime , kaip Tamstos toje Airijoje. Vo tep, vo. Ir taškas.

  Thumb up 12 Thumb down 1

 7. Kristina Miškinienė LSDP :…Gorienė rado ko paklausinėti kada kas ir kaip.:) ..perskaičiau ir nieko socialdemokratiško neradau …tik kopijavimą kitu,.. jau įgyvendinamus projektus ir su svetima patirtimi .Kaip ta Lietuva išliks Lietuviška , jei ir demografijos klausimus spręsime pasiremdami ..latviu,estu , airiu patirtimi..Kompensacijos niekada nebuvo to sprendimo ašis ..o ir kam pasakysi ,ko verta ta šeima jei skrenda gimdyti i kokia Airija dėl mokamu kompensaciju už vaiką, …nuo kada vaikas tapo šeimos pajamų šaltiniu. ? Ir kodėl ta socialdemokratinė ‘asoba’ galvoja kad visa Lietuva tokia ? klausima kada ir kaip gyvensime turtingiau reikėtu sieti su prievole išvyti tokias iš tarnybos . .o tada ir pagalvosime ka blogai daro estai su latviais . siaubas .

  Thumb up 3 Thumb down 6

 8. sitokiu darmajedu seniai jau taip gyvena ir dar kruciau, zinoma, likusiuju saskaita, kadangi nieko nesukuriama, tai reikejo atimt is kitu

  Thumb up 7 Thumb down 0

 9. Kada ir mūsų jaunos šeimos gyvens kaip anglijose ar airijose, o pensininkų pensijos pasieks europinį lygį?

  kai tu išnyksi nuo paviršiaus Oro !

  Thumb up 4 Thumb down 2

 10. Gyvensim ,kai baigsis zydu valdymas ir grubus viespatavimas,o kad baigsis tai tikrai ir greit….straipsnio net neskaiciau-tokio lygio rasineliai …na gal i neigaliuju samburius…

  Thumb up 8 Thumb down 1

 11. Vaikeliai,o aš nelabai ir siekiu,kad gyvenčiau taip,kaip koks anglas – pensininkas.Atvirai kalbant,velnio jis gyventų geriau už mane,jei jos is tokiu kaip aš negalėtų atimtas savo dalies.Jie- stiprūs,jie amžiais is turėtų kolonijų vežė ir vežė,o mes taipogi gyvenome kitaip kai turėjom Vytauto laikais galios ruselius ar dabarties ukrainiečius už gerkles laikyti.Laikai praėjo,dabartyje ne mums duoklė gabena ,o mes anglas ir panašiems i juos mokam,todėl ir negyvensim taip kaip jie.Niekada negyvensim,o gal to kur nereikia.

  Thumb up 1 Thumb down 6

 12. Kada ir mūsų jaunos šeimos gyvens kaip anglijose ar airijose, o pensininkų pensijos pasieks europinį lygį?

  Niekada.
  Per daug kvaili ir nuolankūs esame, kad taip gyventume.

  Thumb up 16 Thumb down 2

 13. 2015 m. birželio 3 d. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje įvykęs forumas „Mūsų valstybės tikslas“ konstatavo, kad po 25-erių Lietuvos Nepriklausomybės metų valstybės pasiekimus nustelbia nestabdoma ir grėsminga emigracija, savižudybės, nepaliaujamai didėjanti korupcija, dvasinis ir fizinis Tautos nykimas.

  Forumas konstatavo, kad Lietuvos valdžia nenori, nesugeba ir nežino, kaip užtikrinti Tautos ir valstybės išlikimą.

  Forume buvo įkurta „Birželio 3-iosios“ grupė (B3) – bendrų siekių erdvė, veiksmų koordinavimui.

  Pagrindinis B3 principas – prie šios erdvės jungiasi visi pageidaujantys, turintys kažkokių idėjų, tikslų, savo pobūdžiu sutampančių su pirmaisiais B3 gairių vektoriais, ir žinantys kaip tais įgyvendinti arba tie, kurie turi savų idėjų, tačiau neturi pakankamai pajėgų joms įgyvendinti ir ieško bendraminčių.
  *
  B3 erdvė yra atvira kitų politinių partijų bei visuomeninių judėjimų idėjoms ir kviečia jungtis bendriems veiksmams.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 14. Lietuviškame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra kaip ES vakaruose, o algos ir pensijos yra bemaž keturis kartus mažesnės nei ES vakaruose. Ši klaiki aplinkybė priverčia Tautą išsikraustyti iš namų ir gyventi svetur. Daugiau nei trečdalis lietuviškos bendruomenės žmonių dingo iš Lietuvos ir bijo grįžti.
  Labai blogai
  ***
  Skurdas. Emigracija. Tai yra ir Grybauskaitės laikmečio neliustruotosios cccp komunist/kgb’istinės lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų gaujos siautėjimo sunkūs padariniai Lietuvai.
  _______________
  Lietuviai, Lietuva – tvirtovė. SĄJŪDIS 2

  Thumb up 4 Thumb down 3

 15. Lietuviškam ES pakraščiui pritaikius vakarinio ES paakraščio
  taisykles:
  – juridinio asmens registravimo kaina būtų apie 15 – 20 kartų (!!!)
  mažesnė;
  – pajamų mokestis būtų 2 kartus mažesnis, prie MMA dydžio;
  – atskaitymai sodrai būtų bemaž 9 kartus (!) mažesni, prie MMA dydžio.

  Thumb up 4 Thumb down 3

 16. Lietuviškame ES pakraštyje,
  prie MMA dydžio, mokesčiai socialiniam draudimui yra 525 litai (apie 152e).
  **********************
  Vakariniame ES pakraštyje,
  prie keturis kartus didesnio nei lietuviško MMA dydžio, mokesčiai socialiniam draudimui yra 250 litų (apie 72e).
  ***
  2016 metų skaičiai

  Thumb up 5 Thumb down 3

 17. Lietuviškame ES pakraštyje,
  prie kiek didesnio nei MMA dydžio, mokesčiai socialiniam draudimui yra 440 litų.
  Vakariniame ES pakraštyje,
  prie keturis kartus didesnio nei lietuviško MMA dydžio, mokesčiai socialiniam draudimui yra 225 litai.
  *
  2015 metų skaičiai

  Thumb up 2 Thumb down 3

 18. Vakariniame ES pakraštyje maisto produktams ir vaikiškiems drabužiams PVM = 0. Valdžia nedaro biznio šitoj vietoj.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje dujoms ir elektros energijai PVM-5 %. Valdžia neskriaudžia šeimų.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje, neapmokestinamasis pajamų dydis 4284 litai/mėn. Tai yra neliečiamybė. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  ***
  Vakariniame ES pakraštyje, atskaitymai socialiniam draudimui yra tik nuo pajamų didesnių nei 3258 litai/mėn. Tai yra neliečiamybė. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  ***

  Nuo rudens, vakariniame ES pakraštyje mažiausia pensija 3179 litai/mėn. Papildomai dar taikomos kompensacijos visų rūšių energijai. Naudojimasis viešuoju transportu – nemokamas. Vaistai nekainuoja. Gydymas nemokamas (ir kyšininkavimo nėra). Neturintiems savos pastogės, nuomą padengia valdžia. P. S. Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos panašios.
  *****************************
  (2015 metų skaičiai)

  Thumb up 4 Thumb down 3

  • Tai apie kokius DAR litus varai ? Jau kone 2 metai kai Lietuvoje EURAI !
   Tu nesiorientuoji nei laike nei erdvėje NUPUŠĘS RAŠEIVA.

   Thumb up 1 Thumb down 1

 19. susitikimas su LIETUVOS LIAUDIES PARTIJOS kandidatais į SEIMĄ, rugsėjo 3 dieną, ŠEŠTADIENĮ, 15 val. Tvirtovės alėja 35, 217 auditorija, II a. Dalyvaus: >Rolandas Paulauskas, kuris kandidatuoja Centro-Žaliakalnio vienmandatėje apygardoje. Numeris sąraše – 1. >Marius Jonaitis, kuris kandidatuoja Petrašiūnų rinkiminėje apygardoje. Numeris sąraše – 5. >Hana Šumilaitė, kuri kandidatuoja Aleksoto-Vilijampolės rinkiminėje apygardoje. Numeris sąraše – 7. >Danutė Jasilionienė, kuri kandidatuoja tik sąraše, numeris – 30.KAUNAS

  Thumb up 7 Thumb down 2

  • bandant įgyvendinti ir Rolando Paulausko LLP grupuotės programinius teiginius. Laabai blogai

   Thumb up 3 Thumb down 6

   • Dink su lozungais iš vaizdo. Idiotas totalus senas paklodes valkioja po visus portalus ir įsivaizduoja, kad labai išmoningas.

    Thumb up 5 Thumb down 0

  • Pasipūtėliškojo signataro Rolando Paulausko vadovaujamos LLP grupuotės visažiniai yra neįgalūs susitvarkyti su lsdp+ts-lkd+darbo+liberalų gaujos klaikiais padariniais Tautai Ir Lietuvai.
   *********************************************
   Kad išvengti Lietuvos saunaikinimo reikalinga Tautos išmintis ir visuotinis telkimasis labai sunkiam darbui. Visažinių pasipūtėliškumas yra pražūtingas mums.

   Thumb up 4 Thumb down 3

  • Signatare Rolandai Paulauskai, ar mokat padaryti tvarką štai čia? says:

   Lietuviškam ES pakraščiui pritaikius vakarinio ES pakraščio
   taisykles:
   – juridinio asmens registravimo kaina būtų apie 15 – 20 kartų (!!!)
   mažesnė;
   – pajamų mokestis būtų 2 kartus mažesnis, prie MMA dydžio;
   – atskaitymai sodrai būtų bemaž 9 kartus (!) mažesni, prie MMA dydžio.

   (tai yra lsdp+ts-lkd+darbo+liberalų gaujos atrakcija)

   Thumb up 4 Thumb down 2

   • O gal kaip tik R.Paulauskas su LLP ir sugebės ? Iš kur tu toks visagalis ir visažinis žinai kas galės ? Slėpkis po penkykščiais lapais su litais :)

    Thumb up 4 Thumb down 2

 20. Niekada. Taip taip – niekada, nes valdžioje esančių vagių apetitas beribis

  Thumb up 17 Thumb down 1

  • O aš į klausimą kada, atsakyčiau – tada, kai tokie kaip Tamsta pradės to valdžios žmonių apetito nebetenkinti, atsistoję po medžiu nebestebės, kaip tie valdžios nepasisotinantieji politikai ryja mūsų gerą, o paims visą šalies turtą į savo rankas, uždės ant jo spyną ir kontroliuos, kad tie valdžiažmogiai raugėdami jo neberytų.
   Kol rinksime tuos žmonių sukurto turto ryjikus, stovėdami po medžiu stebėsime ir tik komentaruose dejuosime, nekas niekada savaime nepasikeis.

   Thumb up 3 Thumb down 0

 21. pensijos padides, kai priversim grazinti kas isvogta, tada turesim pinigu kelti atlyginimus ir pensijas

  Thumb up 16 Thumb down 0

 22. NIEKADA-KOL BUS VALDŽIOJE GORBIO PALIKTI ŽMONĖS…kodėl nebuvo liustracijos…dabar šitas sovietines baisybes reikės kuopti gal 70 mmetų ateinančioms kartoms…….jei dar bus išrinkti -wsio zxakovo-tai tęsis ir tęsis……O JAUNIMAS PABAIGS IŠVAŽIUOTI………KOKS GYVENIMAS -BE TEISINGUMO IR TYČIOJIMOSI-KAI VALSTYBĖJE DIDŽIAUSI NUSIKALTĖLIAI MERGAITĖS SENELIAI-BŪTŲ JUOKINGA,JEI NEBŪTŲ GRAUDU……….

  Thumb up 16 Thumb down 1

  • prie ko cia tas prieglusis gorbis,26metai praejo,kiek galima malti suda,a?labai gerai vagiair meluoja ir jaunimas,kuris gime ne tais laikais,beje kurie buvo tikrai podoresni negu sita kapitalistine velniava,bet to tau nesuvokti,beretiniaia tik zviegti moka,kad rusas kaltas,uz juos visi kalti tik ne jie patys

   Thumb up 16 Thumb down 2

 23. kada? tada kai seimas ir prezidentė patvirtins tokį minimumą kaip Anglijoje ir Airijoje, ir kai seimas ir prezidentė nustatys tokias pensijas kaip Anglijoje ir Airijoje tada taip ir gyvensim kaip Anglijoje ir Airijoje, nes maisto kainos kainos taip kaip Anglijoje ir Airijoje ir dar ten pigiau sako pažįstami ten gyvenantys, tas pats ir Vokietijoje – pasakoja pažįstami dirbantys Vokietijoje ir besilankantys Vokietijos parduotuvėse – net Lidle brangiau kai kas nei Vokietijoje.

  Thumb up 16 Thumb down 2

 24. Eilinis priesrinkiminis paistalas ir tiek. Is kur mokes didesnes pensijas, kad viskas isvogta? Apie tai nejkalba ponia. Socdemus visus – i siukslyna.

  Thumb up 15 Thumb down 3

 25. socdemų partijai pirmiausia reikia išsivalyti viduje, varykite tą “naftaliną” į pensiją, p. Kristina

  Thumb up 16 Thumb down 1

  • Brauk lauk tą naftaliną iš rinkimų biuletenio, o ne seilėkis.Kai kitaip jų atsikratysi ?

   Thumb up 7 Thumb down 1

  • Kvailas per visą pilvą tu nuomone.Jei tie partiniai nesibrauna prie lovio, tai ko tau kliūva ?Jei braunasi, tai tik rinkėjas gali išvaryti, o ne p.Kristina.Negi tau sunku suprasti p.nuomone paprastus, elementarius dalykus ?

   Thumb up 2 Thumb down 0

 26. sąžiningų asmenybių,todėl niekada negyvensime ,kaip kitose Europos šalyse.

  Thumb up 19 Thumb down 0

  • Gerb seimo narė

   Jau nuo sėdėjimo nežino ką šneka,Laikas pajudėti ne į seimą,o dirbti dėl valstybės,nes gėda skaityti jūsų rašinius,kaip komunizmo laikiais,o tik užmiršo pareigūnųš ir karių pensininkams paimtas pensijos dalis ir gieda.kad kažką daro

   Thumb up 2 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...