Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 2 Antradienis
 

Ką rodo Drąsiaus Kedžio skundai generaliniam prokurorui A.Valantinui

2009-10-09 14:23 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (65)

Generalinis prokuroras A.Valantinas nuo kovo mėnesio stengėsi nematyti D.Kedžio skundų (Seimo archyvo nuotr.)

„Karšto komentaro“ turimos Drąsiaus Kedžio skundų generaliniam prokurorui A.Valantinui kopijos rodo, kad į generalinį prokurorą pirmą kartą Drąsius Kedys kreipėsi 2009 m. kovo 5 d.

Pagal šį skundą matosi, kad ikiteisminis tyrimas pagal D.Kedžio pareiškimą dėl mažametės dukters tvirkinimo buvo atliekamas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Panemunės policijos komisariate. Tyrimas pradėtas 2008 metų lapkričio 30 d., o 2008 metų gruodžio 29 d. Andriui Ūsui pareikštas įtarimas dėl nusikalstamos veikos padarymo. Po šių veiksmų tyrimą perėmė Kauno miesto apylinkės prokuratūra – prokurorė Genovaitė Ročienė, ir tyrimas buvo "nugesintas". D.Kedys kreipėsi į generalinį prokurorą, kad šis tyrimą perimtų į savo kontrolę. Deja, iš A.Valantino pusės buvo tik spengianti tyla.

2009 m. kovo 25 d. Drąsius Kedys generaliniam prokurorui A.Valantinui išsiuntė antrą skundą.

„Ikiteisminis tyrimas vyksta jau ketvirtą mėnesį, tačiau faktiškai jokie ikiteisminio tyrimo veiksmai neatliekami. Visi mano prašymai tiek žodžiu, tiek raštu atmetami. Prokurorė G.Ročienė, atsisakydama atlikti prašomus veiksmus, pažeisdama LR BPK 178 str. 3 d., nepriima net nutarimo, mano prašymus išsprendžia raštu, kuris neturi pavadinimo. Tokį raštą gavau 2009 m. kovo 3 d. data Nr.3-2384. Aš prarandu teisę apskųsti tokius veiksmus ikiteisminio tyrimo teisėjui.

2009 m. kovo 5 d. buvau išsiuntęs skundus tiek Kauno apygardos prokuratūrai, tiek Jums, tačiau į mano skundus Kauno miesto apylinkės prokurorė Genovaitė Ročienė ir vadovaujanti vyriausiojo prokuroro pavaduotoja Rita Čivinskaitė nereaguoja. Jos faktiškai atlieka tik nereikšmingus, antraeilius ikiteisminio tyrimo veiksmus: reikalauja charakteristikos iš mano darbovietės, kviečia mane liudytoju, nors prieš tai į prokuratūrą buvau kviestas jau keletą kartų“, – 2009 m. kovo 25 d. skunde A.Valantinui rašė D.Kedys.

Šiame skunde jis taip pat skundėsi, kad per keturis ikiteisminio tyrimo mėnesio neatliktas įtariamojo atpažinimas.

„Aš prašiau atlikti įtariamojo atpažinimą, tačiau į mano prašymą prokurorė net nereaguoja“, – generaliniam prokurorui dar kovo 25 d. rašė Drąsius Kedys.

Paskutinis šio D.Kedžio skundo generaliniam prokurorui A.Valantinui sakinys yra toks: „Labai prašau imtis veiksmų perimti bylos Nr.23-1-00834-08 kontrolę“.

Tačiau generalinis prokuroras A.Valantinas ir į šį skundą nesureagavo.

Po mėnesio – vėl skundas

Kitas skundas dėl Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorės neveikimo generaliniam prokurorui A.Valantinui buvo išsiųstas šių metų balandžio 16. Tačiau iš generalinio prokuroro pusės vėlgi jokios reakcijos.

Po kelių mėnesių, liepos 15 d., Drąsius Kedys ir vėl rašo generaliniam prokurorui A.Valantinui. Skundžia Kauno prokurorus ir prašo imtis veiksmų, kad kuo skubiau būtų užbaigtas ikiteisminis tyrimas, o byla – perduota į teismą.

Tačiau ir šį kartą iš generalinio prokuroro pusės – spengianti tyla

Tuomet Drąsius Kedys apskundžia prokurorų veiksmus Valstybės saugumo departamentui. Tačiau ir čia – tyla.

Nors ir praradęs viltį, tėvas dėl savo mažametės dukters tvirkinimo bylos generaliniam prokurorui A.Valantinui parašo dar tris skundus – rugpjūčio 5 d., rugpjūčio 17 d. ir rugpjūčio 20 d.

Tačiau prokuratūra ir toliau „miega“. Vienas Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Drąsiui Kedžiui prasitaria, kad ikiteisminis tyrimas dėl jo mažametės dukters tvirkinimo „jau netrukus bus nutrauktas“.

Ir tuomet D.Kedys kaip vienintelę išeitį iš šitos patinės situacijos mato medžiagos paviešinimą – tėvas pagalbos kreipiasi į žiniasklaidą.

Tik tuomet, kai pedofilijos byla susidomėjo žiniasklaida, Generalinė prokuratūra perėmė ikiteisminį tyrimą iš Kauno apygardos prokuratūros ir perdavė Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Tačiau postūmių joje ir toliau nebuvo, nors – dar rugpjūčio mėnesį buvo atlikta mergaitės psichiatrinė ekspertizė, kuri nustatė, kad mergaitė, pasakodama, kaip ją tvirkino "dėdės", nemelavo.

Spalio 5 d. Kaune nušovus teisėją J.Furmanavičių, pedofilijos byla galiausiai išlindo į dienos šviesą.

A.Valantinas nei teisėjo nužudymo, nei pedofilijos bylos nekomentuoja.

Žiniasklaida pranešė, kad nužudytas teisėjas, kurį D.Kedys kaltino tvirkinus jo mažametę dukterį, ir generalinis prokuroras A.Valantinas – kurso draugai.

2009-10-09

Komentarai

 

 

 
 1. Tiesą sakant, filmas yramaždaug vieno jausmų pateikimas , ji suteikia pamokas vartotojams .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. 100proc.aišku,kas tas šviesiaplaukis Aidas-juk Valantino antrasis vardas ir yra Aidas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. GAL LAIKAS SUŽINOTI APIE SAVIVALDYBĖS IR R. ŠALAŠAVIČIŪTĖS NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS KURIUOS BANDO NUSLĖPTI LRGP

  Mano vaikams pastoviai buvo grasinama susidorojimu, jiems grasindavo vaikų motina RIMA ANDROSOVA, bet jos nusikaltimus bandoma nuslėpti. 2004m. po grasinimų vaikui ji neteisėtai buvo apgyvendinta „Vaiko ir Motinos Pensione“, apie tai žinojo ir direktorė N. Dirsienė, bet viską slėpė, kodėl pas ją nebuvo iškarto paimtas vaikas ? Pensione R. Androsova užpuolė svetimą vaiką net 2 kartus, mušė ir grasino nužudyti, šie faktai irgi nuslėpti. Vėliau vaikam pastoviai buvo grasinama susidorojimu, buvo daužomi langai, televizoriai. Apie tai žinojo ir vaiko teisių inspektorė R. Valančienė, bet viskas buvo slepiama.
  2006m. Gretimame savivaldybės socialiniame būste neteisėtai buvo apgyvendintas provokatorius GRIGORIJ ULEVIČ. Šio buto savininkas GINTARAS BERTULIS neteisėtai buvo perkeltas į svetimą socialinį butą „PILAITĖJE“, o jo bute buvo apgyvendintas G. ULEVIČ, kuris pradėjo terorą prieš mane, ir kuris vyko net pusantrų metų. Aš buvau sumuštas net 4 kartus, buvo sumušta jau 4 mėnesį nėščia mano sugyventinė. Tik po skundo į STT, provokatorius buvo iškeldintas, o į savo butą sugražintas G. BERTULIS. (tyrimai neatlikti, viską bandoma nuslėpti).
  2007.10.19. vaiko teisių inspektorė R. Valančienė atvykusi pas mus į namus, pagrobė mano dukrą Virgą Lukoševičiūtę, be jokios priežasties, kai motinos nebuvo namie. Taip pat ji bandė pagrobti mano sūnų Virgį Lukoševičiu 2006m. bet jai nepavyko. Aš kreipiausi i R. Šalašavičiūtę net 3 kartus, bet jokių paaiškinimų negavau. TAI KAM BUVO PAGROBTA MANO DUKRA ? TOKIEM PEDOFILAM KAIP USAS, AR FURMONAVIČIUS ? GAL PAKOMENTUOS ŠIUOS FAKTUS ŠALAŠAVICIŪTĖS PAVADUOTOJA MONIKA URMONIENĖ, O GAL PATI MOTINA RIMA ANDROSOVA ? KURIOS BŪTŲ JĄ PARDAVĘ JEI NEBŪČIAU GRYŽĘS IŠ VOKIETIJOS, O GAL PATI ŠALAŠAVIČIŪTĖ NORI PAKOMENTUOTI ?
  2007.11.06. ir 2008.02.05. aš kreipiausi į LRS Žmogaus teisių komitetą, ir įrodžiau, kad LRGP slepia nužudymus, ir nusikaltimus prieš vaikus. (bet tyrimai neatlikti).
  Čia aprašyta labai maža dalis nusikaltimų, kurie organizuoti ALGIRDO KATKAUS, kad nuslėpti prokuroro BIRŠTONO, saugumiečio POCIŪNO nužudymus, ir 3 pasikėsinimus nužudyti mane. (GAL PAKOMENTUOS ŠIUOS FAKTUS LRGP ?)
  Kad nuslėpti visus šiuos nusikaltimus savivaldybė kreipėsi į teismą, kad atskirti vaikus nuo manes. (GAL PAKOMENTUO ŠIUOS FAKTUS TEISĖJA RENATA KASIMOVIENĖ ?)

  TAI KIENO INTERESUS GINA R. ŠALAŠAVIČIŪTĖ, VAIKŲ AR IŠKRYPĖLIŲ KURIE ORGANIZUOJA NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS ? AŠ PASIEKSIU, KAD TAVE TEISTŲ KAIP ŠIŲ NUSIKALTIMŲ BENDRININKĘ, ATSAKYSI UŽ MANO VAIKŲ AŠARAS.
  VLADAS LUKOŠEVIČIUS. Rašykite, atsiūsiu medžiagą. Tel. 867704339. email: vl55755@gmail.com

  P.S.
  R. ŠALAŠAVIČIŪTE TAU REIKIA BIJOTI NE D. KEDŽIO, NE MANĘS, TAU REIKIA BIJOTI VAIKŲ KURIE PATYRĖ NUOSKRIAUDAS, IŠ KURIŲ BUVO PASITYČIOTA. JEI TU BENT KIEK NUSIMANAI VAIKŲ PSICHOLOGIJA, TURĖTUM ŽINOTI, KAD VAIKAI IŠ VAIKNAMIŲ NEPAMIRŠTA NUOSKRIAUDŲ, JIE VISKĄ LAIKO SAVYJE, IR UŽTENKA MAŽIAUSIO POSTUMIO IR VISKAS IŠSILIEJA. O TAU ATEIS ATPILDO VALANDA. BET ŽINOK, KAD BAISIAUSIA NE BAUSMĖ , O JOS LAUKIMAS.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Pagrindine kaltininke Kaune, Kauno prokuratura… prokuraturos nusikalstama veika. Prievartavimai, teroras, žudymai. Vardan – kontrabandos…, auksti pareigunai, vilkinimas, chaosas, nusikalstamos veiklos organizavimas… ikalciu slepimas, naikinimas, terorizavimas… teismas, teisejai, mafija… daugelis atsakymu y shiandienos klausimus kiekvienam… byloje – "Dvarvycio karas" #Iskarpyta, sutrumpinta konfiskacijos video medziaga: youtube.com/watch?v=RqUq_W1dvug #Pilna video medziaga: rutube.ru/tracks/2544038.html?v=e42277dbd9e14f5d461e811e26b36e55 #Bylos dokumentaciniai failai parsisiuntimui: megaupload.com/?f=5MCK7TPY realios situacijos isdestymas… dekui uz demesi.
  dabar jau kai kuriuos dokumentus galite skaityti interneto puslapyje…
  scribd.com/doc/21807708 Bylos Aprashymas
  scribd.com/doc/21808018 Skundas LR gen. prok. del ikiteisminio
  manau busit nustebinti…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Didziausi nusikalteliai Tai Prokuroras su visa sutve. Kiek sedi banditu kalejime, kurie isvaiste milijonus ar milijardus is Lietuvos. Didziausi nusikalteliai tai politikai ir teisininkai, kurie vadovauja Lietuvai 20m.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...