Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

Ką padarė V.Adamkus, kad Baltarusija nestatytų AE prie Lietuvos sienos?

2011-03-17 17:38 | Naujienos | Komentarų (81)

Valdas Adamkus piktinasi, kad Baltarusija stato AE prie Lietuvos sienos. Tačiau visi parengiamieji darbai buvo atlikti, kai Lietuvos Prezidento pareigas ėjo V.Adamkus. Klausimas: kur V.Adamkus buvo anksčiau? (KK nuotr.)


Giedrė Gorienė

Būtų juokinga, jei nebūtų graudu: net dvi kadencijas LR Prezidento poste išsėdėjęs gamtosaugininkas Valdas Adamkus, televizijos eteryje „išreiškė susirūpinimą“, kad Baltarusija stato AE prie Lietuvos sienos.

Pasiklausius V.Adamkaus galima susidaryti įspūdį, kad tik vakar A.Lukašenka su V.Putinu sukirto rankomis: pinigų iš Rusijos bus, o Baltarusija pastatys naują AE – Astrave, vos už 50 km nuo mūsų sostinės Vilniaus. Tarsi žinia apie Baltarusijoje planuojamą statyti AE būtų paskleista tik vakar, tarsi Lietuva apie šį atominį projektą savo pasienyje nieko nebūtų žinojusi iki dabar.

„Baikit juokus – Baltarusijoje apie planus statyti atominę elektrinę pradėjo kalbėti jau 1992 metais“, – „Karštam komentarui“ sakė vienas LR pilietis, gyvenantis Baltarusijoje.

Nusprendus Baltarusijoje statyti AE, buvo parinkta dvylika galimų statybos vietų, tačiau po atliktų specialistų ekspertizių buvo atrinktos keturios, iš kurių ir buvo išrinkta Astrava.

„Atsimenu, kad prieš keletą metų į Astravą apžiūrėti vietos kaip specialistas buvo atvažiavęs ir Ignalinos AE direktorius Ševaldinas“, – „Karštam komentarui“ sakė netoli Astravos Baltarusijoje gyvenantis lietuvis.

Dėl atominės elektrinės statymo Baltarusijoje buvo atlikta ir gyventojų visuomenės apklausa, o kaip vietą parinkus Astravą, jau maždaug prieš pusantrų – dvejus metus buvo nutiesti keliai, pastatytas geležinkelis ir pagrindinis cemento punktas, iš kurio bus statomas miestelis ir visa AE statybai reikalinga infrastruktūra. Dar liko pastatyti gelžbetonio mazgą, kuris statys pačią AE.

„Ir visi šie atominės elektrinės parengiamieji darbai buvo atlikti, ir Astrava kaip statybos vieta parinkta, kai Lietuvos Prezidento pareigas ėjo Valdas Adamkus. Todėl nesuprantu, kodėl jis dabar staiga ėmė reikšti susirūpinimą“, – redakcijai sakė netoli Astravos gyvenantis lietuvis.

Taigi, kas čia atsitiko? Kodėl V.Adamkaus piktinasi tuo, ko pats nepadarė – neieškojo bendros kalbos su A.Lukašenka, kad vos už 50 km nuo Vilniaus nebūtų statoma AE?

Būkim biedni, bet teisingi: betarnaudama JAV ir sutelkusi pagrindinį dėmesį į Baltarusijos opoziciją bei A.Lukašenkos nuvertimą, Lietuvos valdžia ir saugumas pražiopsojo AE statybą Lietuvos pasienyje, vos 50 km nuo Vilniaus. Dabar Valdas Adamkus per televiziją „reiškia susirūpinimą“, premjeras Andrius Kubilius mano, kad reikia kviesti Valstybės gynybos tarybą. Tuo tarpu kyla vienas nejaukus klausimas: o kur Valdas Adamkus buvo anksčiau? Kodėl Valdas Adamkus nešaukė Valstybės gynimo tarybos, kai buvo gauti pirmi rimti signalai apie AE statybas Astravoje? O ką šioje situacijoje nuveikė Lietuvos saugumas?

Beje, tai jau ne pirmas Lietuvoje, kai nesudirba šalies saugumas – kai „Williams“ „Mažeikių naftos“ akcijas pardavė „Jukos“, Lietuvos saugumas apie tai sužinojo tik po fakto.

Taigi, kai kitą kartą Valdas Adamkus eis į televizijos eterį „reikšti susirūpinimo“ dėl Astravoje statomos AE, tegul pirmiausia atsako į vieną klausimą: ką jis, eidamas LR Prezidento pareigas net 10 metų, padarė, kad AE Baltarusijoje nebūtų statoma toje vietoje, kur yra statoma dabar – vos 50 km nuo Vilniaus?

Komentarai

 

 

 
 1. kaip musu AE stovejo prie Baltarusijos sienos,Lukasenka neplese ant savo ktutines maskiniu,tik tapkinis dabar prabudes varo savo pasakas,jau po viskam,duos jums atsakymus baltarusiai ir tiek ziniu,o statybos jau vyksta ir joks tapkinis ar kubilinis jau nebesustabdis,po mustyniu kumsciais nebesimojuojama

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. nu o ka adamkus aplamai per 2 kadencijas padare lietuvos zmones praktiskai nieko ir buvo populiariausias zmogus, kuris nieko nedare, juk jam labai rupejo, gruzijos ir ukrainos problemos, bet tik ne lietuvos….

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Jūs savišvietai paskaitykite netyčia Lietuvos Respublikos Konstituciją, ydėmiai skaitytkite tą vietą, kur yra apibrėžiamas Prezidento institutas.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • matau kaip tu “apsisvietus”,matyt uzkrito megzta berete ant akiu,kad nieko nematai,o konstitucijoj daug parasyta tik kas i ja ziuri…

    Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Tiesa, pamiršau paminėti, kad Aleksandras Grigorijevičius Lukašenka Baltarusijos prezidentu išrinktas 1994 metais, tai matyt kai dar buvo AT nariu jau pradėjo spausti kitus AE planams :) Ypač kai 1993 metais vadovavo parlamentnei komisijai dėl korupcijos :)))

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Labai puikus, klasikinis pavyzdis, kaip parašomas straipsnis remiantis VBS agentrūos duomenimis.
  J. E. prezidentas V. Adamkus, matyt tik tik sužinojės per pusmetį turėjo griebtis ir sugebėti pakeisti baltarusų nuomonę.
  http://www. valstietis. lt/ Pradzia/Naujienos/Pasaulyje/Butinybe-ar-kaimynu-kerstas
  Straipsnis skelbtas 2008 metų gruodžio mėnesį ir jame aiškiai yra rašoma, kad
  “planuojama naujų kelių, geležinkelių, aukštos įtampos elektros perdavimo linijų, energetikų gyvenvietės, mokyklų ir vaikų darželių statyba”.

  Ar 1992 metais JAU buvo kalbama apie AE statymą BR, klausimas kurį irgi galima išspręsti pasidomėjus vietine spauda.

  O tai, kad BR AE stato vis dar “hipotetiškai” – matoma ir nūdienos realijose, matyt vis dar tikimasi, kad tai tik “bried pjanoj kabyly”.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Baikit pykti ant Adamkaus jis jau suvaikėjęs jau jis kalba kaip Brežnevas ;siski miski; prarado posta ,,onorėjo sėdėti kol išneš kojom į prieki

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Kitur statomos AE yra labai pavojingos Lietuvai,o va Visagino naujoji AE spinduliuos gryna deguoni,kaip Japonijoj,nes yra super saugūs reaktoriai,ne tokie,kaip Černobilio.Tai va.kokie būsim laimingi…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Ar tai svarbu, kad Adamku buvo DU KARTUS isrinke prezidentu? Matyt nesvarbu. Dabar galima pilti purva. Ant polikarpovnos pilti purvo nevalia, reikia palaukti keleto metu, kol neisrinks, tada prasom. Jei zmogus pargriuvo, butina gi ji apspardyti, o kas to nenori daryti, anot kai kuriu komentatoriu – tas dar neislipo is medzio.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Ar tai svarbu, kad Adamku buvo DU KARTUS isrinke prezidentu? Matyt nesvarbu. Dabar galima pilti purva. Ant polikarpovnos pilti purvo nevalia, reikia palaukti keleto metu, kol neisrinks, tada prasom. Jei zmogus pargriuvo, butina gi ji apspardyti, o kas to nenori daryti, anot kai kuriu komentatoriu – tas dar neislipo is medzio.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • nei VIENO!
   pirma karta buvo pastatytas i valdzia, suklastojus dokumentus,
   antra karta – po valstybinio perversmo, suklastojus rinkimu rezultatus

   Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Seniai visi žinome, kad atomines visas pasaulyje reikia kuo skubiau uždaryti. Pakankamai suprantamai kodėl, išaiškino akademikas Apinas savo dviejose paskaitose. Googlinkite kirilica- akademik Apin. Jis aiškiai įrodė, kad pasikeitus žemės ašiai, dings žemės magnetinis laukas, elektra ir visi reaktoriai bus nevaldomi- kaip atominės bombos.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. tai gal apie atomine pradejo kalbet i adamiaus kadencijos gala gal klauskim dalios kas netaip? jus ponai neturit apie ka rasyt…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Čia aiškus Lietuvių išnuodijimo planas kas gali panegti kad nebus specialiai išmetami radiaciniai debesys esant palankiam vėjui. Tai daroma sistemingai iš abiejų monstrų. Taip kaip lietuviai turėjo uždaryti geležinkelį į kaliningradą po družbos remonto,taip dabar turi statyti hesą ant neries prie baltarusių sienos,jei nepavyksta susitarti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Butu pikta,jeigu nebutu juokinga…Pirmiausia broliukai-kombinatoriai susikūrė istatymą kuriuo galima negalimą veiksmą atlikti:”perkelti žemę”.Prisimatavo”signatarinių”ir kitokių sklypų,atėmė iš tikrųjų šeimininkų žemę,o dabar sujudo,kad ,..kaip čia dabar,..Baltarūsija statys AE?..O “ponai prisiekusieji” nė nemato,kad AE kuri pradedama statyti prie Ragainės kur kas daugiau pavojaus gali kelti didesnei daliai Lietuvos…Bet deja tautos”rupintojėliams”,kaip sakoma:”savi marškiniai arčiau prie kuno”…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Adamkus-tai Prezidentas kuris pasirašė daugybę korupcinių įstatymų, dėl kurių atsirado įvairios monopolijos. Jis per savo prezidentavimo laikotarpį ne kūrė Lietuvos Valstybę, o žlugdė. Dėl jo nevykusios veiklos, šiandiena mes matome Lietuvoje kraupų vaizdą, kai žmonės neturėdami ką valgyti bėga iš Lietuvos.
  Negana to, jis dar užsimanė įsiamžinti Kaune….

  Ponas… o gal jūs norėtumėte, kad kasnors jus paskelbtų šventuoju?

  Ūi, kažkas rašė, kad masonai garbina velnią, o ne Dievą.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Aš tai manau, kad AE Astrave yra Gudijos atsakas į mūsų sprendimą kada nors pastatyti AE Visagine, kai aušinamas vanduo plautų Gudijos krantus. Mums ta vieta paranki, bet ar laimingi dėl jos gudai? Senoji elektrinė, kai buvo projektuojama, tai respublikų sienos neturėjo reikšmės: sprendė Maskva. Gi mūsu laikais reikia galvoti ir apie suverenios kaimyninės šalies interesus. O backa kerštingas ir pagiežingas – štai ir jums nuo mūsų. Po gamtos duotos pamokos žmoonijai per Japonijos tragediją, reikėtų apmąstyti, ar verta prasidėti su nauja AE, kai valstybė lėšų neturi, o privatininkai sieks pelno, lupdami devynis kailius. Gal ir Gudija tada apsigalvotų? Juk jų variantas irgi bjaurus: teršti Nemuną ir kelti grėsmę kaimynų sostinei, Mums reikėtų pereiti prie paprastesnio ir daug pigesnio varianto: pirkti atomines minielektrines, gaminančias miestams šiluminę ir elektros energiją. Arba bioenergetiką vystyti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Geda del dabartinio Adamkaus elgesio. Kur galedmas skalija pries Prezidente. Geda seneli, slepkis. Tau iki Grybauskaites oi kaip toli.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. Ka jis galejo daryti ,vargsas senelis. Pamekenti ,pakeliauti ,sudalyvauti priemimuose stai ir visas jo darbas. Zadejo daug, ypac kas susije su gamta,o isejo PSIK. Rusija su Baltarusija mus nunuodis kaip ziurkes, bet SENELIS kazin ar sulauks .sitokiu laiku, o gaila butu, Didisis gamtininkas susidirbo, o nori mokyti kitus ,nors pats nei su kojele TREP TREP nepadare.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. Na ir ką gi jis galėjo padaryti ? Iš jo paties visokie rezervistai darė ką tik norėjo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. Nagi apkaltinkim Adamkų dėl visų Lietuvos bėdų. Apkaltinkime, pridėkim kokia gera buvo Rusija ir komunistinis valdymas, kokie geri buvo stribai (angeliukai) ir kokie blogi partizanai (velniai). Apie stribus ir Lietuvos partizanus taip buvo triūbijama 50 metų per radiją, tv, spaudoje, pionierių sueigose, profsąjungų susirinkimuose ir t.t.
  Baltarusija stato atominę elektrinę – kaltas Adamkus ir Amerika.
  Neprichvatizavo viešbučio, gerų žemės plotų ir sklypų – kaltas Adamkus ir Amerika.
  Nepasigrobė Europos sąjungos lėšų – kaltas Adamkus ir Amerika.
  O KK norėčiau paklausti , ką jie patys kaip piliečiai dėl to padarė? Gal organizavo kokią protesto akciją prieš šios konkrečios elektrinės statybą Baltarusijoje?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Nemaniau, kad Lietuvoje dar nevisi išlipę iš medžių giriose. Pasirodo dar yra girinių lygio individų.

   Thumb up 72 Thumb down 0

    • kad adamsius apsisikes iki ausu su savo reitingu kelimais ,bet jokiu budu ne su tautos geroves gerinimu-cia negincijama…..o kas liecia tuos laikus kai banditai sedejo miskuose ir ejo naktimis saudyti diena taikiai dirbancius zemes uki-tai mano mama yra dar gyva,ir butinai irasysiu i kamera jos pasakojima kaip siautejo musu liaupsinami partizanai…..tikri partizanai LT zemeje buvo iki karo pradzios-o po karo buvo-Banditai…..tiek ziniu is vasingtono…….

     Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras