Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Gruodis 3 Ketvirtadienis
 

K.Prunskienė: “Nebijokime būti pavadinti prorusiškais”

2009-12-05 19:01 | Politikų tribūna | Komentarų (89)

Lietuvos liaudies sąjungos pirmininke vienbalsiai išrinkta prof. K.Prunskienė. Nuotraukoje - tarp Kaliningrado vicepremjero J.Šalimovo (kairėje) ir Rusijos Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko K.Kosačiovo (nuotraukos V.Gorio)

Šiandien netoli Vilniaus esančiame viešbutyje “Le Meridien Villon” įvyko steigiamasis Lietuvos liaudies sąjungos suvažiavimas, o naujai įkurtos partijos pirmininke vienbalsiai išrinkta prof.Kazimiera Prunskienė.”Antrą kartą savo karjeroje dalyvauju partijos kūrime. Pirmą kartą – savo partijos “Vieninga Rusija”, antrą kartą – pas jus”, – taip šiandien įvykusiame steigiamajame Lietuvos liaudies sąjungos suvažiavime sakė aukštas svečias – Rusijos Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas.

K.Kosačiovas naujos partijos lyderei perdavė partijos “Vieninga Rusija” tarybos pirmininko, Rusijos Dūmos pirmininko Boriso Gryzlovo sveikinimą ir dovanų įteikė Rusijos simbolį – meškiną.

“Šitas meškinas yra nusiteikęs draugiškai ir lietuvių jis nenuskriaus”, – įteikdamas prof. K.Prunskienei dovaną sakė Rusijos Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas K.Kosačiovas.

Be jo, šiandien įkurtos Lietuvos liaudies sąjungos suvažiavime dalyvavo ir prof. K.Prunskienės su naujos partijos įkūrimu atvyko pasveikinti valdančiosios Rusijos partijos “Vieninga Rusija” atstovas K.Petričenko, Kaliningrado srities vicepremjeras J.Šalimovas, Lenkijos, Kazachstano ambasadų Lietuvoje atstovai, Rusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čchikvadzė, atstovai iš Baltarusijos. Iš Kazachstano K.Prunskienės atvyko pasveikinti ir Kazachstano valdančiosios partijos atstovai. Lenkijos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius naujai įsikūrusią partiją ir jos pirmininkę pasveikino rusiškai.

Tikimasi politinio klimato atšilimo

“Manau, kad šitoks gausus užsienio delegacijų dalyvavimas čia neatsitiktinis – tai reiškia būsimą bendradarbiavimą”, – atkreipdamas dėmesį į užsienio svečių gausą sakė Rusijos Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas K.Kosačiovas.

Jis tikisi, kad Lietuvos liaudies sąjunga ir valdančioji Rusijos partija „Vieningoji Rusija“ ateityje bendradarbiaus ir ne tik keisis politine patirtimi, bet ir padės stiprinti santykius tarp šalių.

“Deja, daugelis Lietuvos partijų savo politines platformas Rusijos atžvilgiu kuria ant antagonizmo, Rusijos, kaip Lietuvos kaimynės, demonizacijos. Savaime suprantama, su tokiomis partijomis mums nėra apie ką kalbėti“, – sakė svečias.

Nebijoti prorusiškumo – “politinis vyriškumas”

K.Kosačiovo nuomone, K.Prunskienės veiksmai šiandieniniame politiniame Lietuvos kontekste reikalauja “politinio vyriškumo”, nes “jus, aišku, apkaltins, kad esate Kremliaus ranka ar spec.tarnybų agentė”.

Taip Rusijos Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas K.Kosačiovas reagavo į K.Prunskienės įžanginę kalbą, kurioje ji nubrėžė aiškią naujai įkurtos partijos užsienio politiką: “Būtina liautis demonstruoti priešiškumą svarbioms mūsų ekonominėms partnerėms – Rusijai ir Baltarusijai, ir abipusiai naudingiau bendradarbiauti įvairiose srityse”.

Lietuvos liaudies sąjungos pirmininkė K.Prunskienė teigė nesibaiminantis, kad partija bus vadinama prorusiška, nes “šia kryptimi ir reikia ieškoti strateginių santykių, siekiant šaliai naudos”.

Kaliningradas – “stiprus petys Lietuvai”

Lietuvos liaudies sąjungos įkūrimą Kaliningrado srities vicepremjeras J.Šalymovas pavadino istoriniu įvykiu. Svečio manymu, Kaliningradas – tai geras, stiprus petys kaimynui.

” Šiandien matome, kad abiejų šalių verslininkai labai glaudžiai bendradarbiauja, ir ta ekonomika, kurią mes vystome, padės sukurti ateitį”, – sakė J.Šalymovas.

Svečiai iš tolimojo Kazachstano

Kazachstano valdančiosios partijos “Nur Otan” (“Tėvynės šviesa”) vienas iš vadovų Muchtar Erman į Lietuvą pasveikinti K.Prunskienės atskrido per Vokietiją.

Jis perskaitė partijos vadovybės sveikinimą ir įteikė dovaną (žr. nuotr).

“Nespėjusi gimti, Lietuvos liaudies sąjunga jau turtėja – kaip gausėja dovanos”, – neslėpė geros nuotaikos priimdama dovanas K.Prunskienė.

Kuriasi nauja ekonominė sąjunga?

Minsko verslininkų ir darbdavių sąjungos pirmininkas V. Kariaginas teigė, kad jiems ne vis vien, kas vyksta Lietuvoje.

“Lietuvoje apsilankė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukošenka, kuriamos bendros Lietuvos ir Baltarusijos įmonės, verslo kontaktai auga kiekvieną dieną”, – sakė svečias iš Baltarusijos.

Pasak jo, prieš keletą metų Baltarusijoje verslininkai ir darbdaviai nusprendė nesiginčyti, kas svarbesnis, o kurti bendrą nacionalinę verslo platformą. Tai labai pagerino sąlygas verslui Baltarusijoje. “Prieš keletą metų niekas nebūtų patikėjęs, kad dabar Baltarusijoje įmonę galima įregistruoti per vieną dieną”, – sakė V.Kariaginas.

“Mes siekiame patekti į Europą, tačiau ne per ryšių su Rusija nutraukimą”, – sakė svečias iš Baltarusijos.

Šiuo metu kuriama Baltarusijos, Rusijos ir Kazachstano verslininkų sąjunga. Tikimasi, kad į ją įsilies ir Lietuvos verslininkai.

V.Uspaskich palinkėjo “paimti” valdžią

Darbo partijos pirmininko, europarlamentaro Viktoro Uspaskich nuomone, naujos partijos sėkmė – tai lyderio sėkmė. “Ir jeigu jūsų lyderis sėdi prieš jus, tai sėkmė lydės jūsų partiją. Jūsų pirmininkė – tai geriausias tiltas tarp Rytų ir Lietuvos politikų”, – sveikindamas K.Prunskienę sakė V.Uspaskich.

Jis pastebėjo, kad nauja partija kuriasi labai sudėtingu – krizės laikotarpiu, o dabartinė valdžia nesugeba šitos krizės įveikti.

“Užimkit pačią didžiausią valdančiosios daugumos vietą – jums užteks rinkėjų balsų. Konservatoriai užpyktų, bet jau bloga darosi nuo to, kas vyksta”, – šiuos V.Uspaskich palinkėjimus palydėjo audringi plojimai.

“Kai mes eisime į valdžią, tai ir jus kartu pakviesime”, – į Darbo partijos pirmininko V.Uspaskich sveikinimus atsakė K.Prunskienė.

“Kadangi liaudis išsirinko artistus į Seimą, ir tie artistai blogai dainuoja, būtų pats laikas liaudžiai užimti artistų vietas”, – naujai susikūrusią partiją į valdžią kvietė Socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas A.Sysas.

Naujosios sąjungos pirmininko pavaduotojas V.Pliusnis teigė, kad Kazimiera Prunskienė – neeilinė asmenybė Lietuvos politinėje padangėje. “Ir jos patirtis bus naudinga ne tik partijai, bet ir Lietuvai”, – mano socialliberalas.

Kodėl atsirado nauja partija?

Prof. K.Prunskienės teigimu, vienu iš motyvų steigti naują partiją, nepaisant jų gausybės, yra siekis telkti politikos užribyje likusius profesionalus.

“Žiūrint į tai, kaip klostosi reikalai pastaruosius metus, sunku likti nuošalyje, sunku daugeliui profesionalų sėdėt ant atsarginių suolelio, kai visa eilė mėgėjų žaidžia visos Lietuvos likimu”, – sakė K.Prunskienė.

Jos manymu, du trečdaliai nesėkmių, kurie ištiko Lietuvą šiemet, yra susijęs su dabartinės valdžios sprendimais, su neįsiklausymu į profesionalų, tiek ekspertų, tiek politikos senbuvių pasiūlymus.

Lietuvos liaudies sąjungos steigiamajame suvažiavime už LLS įkūrimą balsavo 1089 steigėjai (įskaitant įgaliojimus). Lietuvoje norint įregistruoti politinę partiją reikia ne mažiau 1000 steigėjų.

Nepriklausomos Lietuvos pirmosios premjerės K.Prunskienės teigimu, naujai įkurta partija bus centro kairės krypties.

“Karšto komentaro” inf.

2009-12-05

Komentarai

 

 

 
 1. Pilnai pritariu Vytauto komentarui<Rusijos politikos ponai,matydami kokia betvarkė Lietuvos teisėsaugoje nutarė Lietuvėlėje įkuti savo partiją į kurią galėtų jungtis visa penktoji kolona ir jai prijaučiantys. Lietuvos teisėsauga,o visų pirma valstybės "saugumas" to nematė.O kaip jis galėjo matyti,jeigu tai institucijai vadovavo KGB karininkas A.POCIUS,dėl kurio nušalinimo verkė nukaršęs senukas "prezidentas" V.ADAMKUS.Dabartinis VSD Generalinis direktorius MALAKAUSKAS ,pagal profesiją fizikos mokytojas,pats prisipažino,kad jis mąsto tik dešiniuoju smegenų pusrutuliu.Taigi mąsto tik puse smegenų.Ko norėti iš tokios institucijos,jeigu jai vadovauja ne teisininkas ir temąstantis tik puse smegenų.Seime dar gražiau-ten tupi įvairaus plauko berniukai ir mergelės ,neturintys supratimo ką jie privalo dirbti.Man tai primena istorijoje aprašytą Žeč pospolitoos 1795 metų seimą,kuriame irgi sėdėjo panašūs seimūnai.Rusija matydama kas dedasi tame Žečpospolitos(LENKIJOS) seime organizavo tos valstybės pasidalijimą tarp kitų galingųjų.Taip Žečpospolita išnyko iš žemėlapių.Taip gali nutikti Lietuvėlei,jeigu ją valdys valinskai,donaldos,baukutės,kubiliai,aleknaitės ir kiti panašaus lygio "intelektualai".>

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Rusija finansuoja partiją, o iš ten pat finansuojamas "laikraštis" aprašo. Per daug atvirai viskas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Ta pati panelė tik kita suknelė? :) Kiek jau tokių buvo? Eina ir eina garnizonai. Reikia keisti rinkimų įstatymą, kad nauja partija privalo išgyventi mažiausiai tris metus ir tik tada pretenduoti į rinkimus

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. cha, cha, cha – jau prieš mėnesį prie jos durų išsirikiavo konservatorių verslininkų eilė: gal galite padėti ten, o gal galite padėti ten… Taip, kad Lietuvos verslininkai tikrai parems, galite net neabejoti!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Vytautas teisus.Kai kokios nors šalies valdžia nesugeba šalies valdyt, labai lengva sulaukt "pagalbos" iš šalies.
  Tų "proto bokštų" mūsų seime aiškiai per daug.Ir ne tik seime. O ir tie kurių galva netuščia, ten galvoja apie viską, tik ne apie savo valstybės ar jos žmonių gerovę. Blogai, kad neatsako valdžios žmonės už nieką ir nebijo nieko. Net semūnų atšaukimo mechanizmo nėr. Ir nebus greitai. Visiems ten šilta ir ramu.O Kazytė, kai ją iš tų barščių išmetė, nusprendė lošt atvirom kortom. Ir taip jau mažai kas abejojo, kokiai organizacijai ji atstovaja. Tai ir nusprendė moteriškė, kad nėr ko čia slėpynes žaist. O greičiausiai jai pačiai ir spręst leista nebuvo. Pas anuos tvarka griežta – vadovybė pasakė, ir cit…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Duodu 99%, kad sios partijos steigimas ir islaikymas finansuotas Rusijos. Prunskiene finansiskai cia niekas neparems.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Nepavyko prorusiškajai Uspaskich partijai užgrobti valdžios Lietuvoje dabar Rusija tą bandys padaryti su Rusijos kunigaikštienės pagalba. O ta bobelė Prunskienė ir nenutuokia, kad jos politinė karjera jau seniai praeityje ir jai beliko vieta tiktai Kalvarijų turge pardavinėti bulves.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Gruzija irgi tip galvojo stodama į SNG, o kas iš to išėjo, visi žino. Keistas požiūris kritikuoti "konservus’ ir siūlyti dar didesnį parsidavimą Rusijai. "Neamsėti plonu balseliu"? Rusija nėra toks pasaulio galiųnas, kad galėtų siautėti kaip ji nori

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Rusijos politikos ponai,matydami kokia betvarkė Lietuvos teisėsaugoje nutarė Lietuvėlėje įkuti savo partiją į kurią galėtų jungtis visa penktoji kolona ir jai prijaučiantys.
  Lietuvos teisėsauga,o visų pirma valstybės "saugumas" to nematė.O kaip jis galėjo matyti,jeigu tai institucijai vadovavo KGB karininkas A.POCIUS,dėl kurio nušalinimo verkė nukaršęs senukas "prezidentas" V.ADAMKUS.Dabartinis VSD Generalinis direktorius MALAKAUSKAS ,pagal profesiją fizikos mokytojas,pats prisipažino,kad jis mąsto tik dešiniuoju smegenų pusrutuliu.Taigi mąsto tik puse smegenų.Ko norėti iš tokios institucijos,jeigu jai vadovauja ne teisininkas ir temąstantis tik puse smegenų.Seime dar gražiau-ten tupi įvairaus plauko berniukai ir mergelės ,neturintys supratimo ką jie privalo dirbti.Man tai primena istorijoje aprašytą Žeč pospolitoos 1795 metų seimą,kuriame irgi sėdėjo panašūs seimūnai.Rusija matydama kas dedasi tame Žečpospolitos(LENKIJOS) seime organizavo tos valstybės pasidalijimą tarp kitų galingųjų.Taip Žečpospolita išnyko iš žemėlapių.Taip gali nutikti Lietuvėlei,jeigu ją valdys valinskai,donaldos,baukutės,kubiliai,aleknaitės ir kiti panašaus lygio "intelektualai".

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Na ir argumentą pateikei, dzūkelį. :)) "kavkazcenter.com/russ/"
  Gal pasilaikyk jį sau. Prieš miegą… :)))))

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Rusija yra, kokia yra. Per ją patyrėme gal daugiau blogo, negu gero. Kaip ir iš didelės LDK senovėje žmonės visko patyrė. Tačiau ir Rusija, ir mūsų kita kaimynė Gudija yra mūsų kaimynės,Rusija, be to, stambi prekybos partnerė, iš kurios gauname gyvybiškai svarbių prekių. Todėl reikia palaikyti normalius, įprastus tarp valstybių santykius, nesikišti į reikalus jos su kitomis valstybėmis ir teritorijomis.Kartais reikia užsimerkti, kai tai mūsų neliečia, ir matyti tik gera. Neamsėti prieš ją plonu balseliu, tuo labiau Europos institucijose, memokyti tvarkytis savoje šalyje. Žinoma,reikia atsiminti jos imperines ambicijas ir akylai saugoti savo suverenitetą. O štai parsiduoti už pinigus, kaip "konservai" Kaune -tai gėda ir žema. Per tai su mumis atsainiai elgiamasi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Daug čia buvo įvairių komentarų. Bet daugelio Lietuvos žmonių
  trumpa atmintis, be to jie visai nesiorientuoja politikoje, neatsimena kas kada valdė ir tebevaldo Lietuvą, kaip valdė, kas valdyti padėjo, kiek sau į kišenes bevaldydami prisikišo ir dabar dar kišasi. Negana savų vagių, tai dar iš "gerųjų" kaimynų kviečiasi. Bet nežinau pasaulyje atvejo, kad viena valstybė (didelė) padėtų kitai (mažai), be naudos sau. Visos
  nori tik išnaudoti. Paskaitykit galų gale Lietuvos istoriją ir nelipkit ant to pačio grėblio nes gausit eilinį kartą kitu jo galu. Aš nenoriu pasakyti, kad dabartinė Lietuvos valdžia yra gera ir rūpinasi mūsų valstybe, jos piliečiais. Anaiptol. Bet atsiverskit šį interneto puslapį ir patys rusiškai galėsit paskaityti, kokia mūsų artimiausia kaimynė yra "gera".
  Štai jis: kavkazcenter.com/russ/
  Manau patys įsitikinsit ir padarysit reikiamas išvadas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Kažkas įdomiai gretina Lietuvos tūkstantmečio vaikus su Rusijos imperiniais karais Kaukaze. Rusija iš tikrųjų kita, pasikeitė jos pavadinimas, todėl visiems rusofobams rekomenduojama skubiai tapti rusofilais

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Rusija jau ne tokia, kokia buvo prie Stalino. Reikia ziureti Lietuvai ekonomines naudos ir baigti drabstytis purvais kaimynu atzvilgiu.kazkodel nesigirdejo, kad kas nors butu smerkes Lietuvos televizija, kai Lietuvos tukstantmecio vaikus reme Lukoilas… Taigi baikime vaidinti rusofobija.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Tokios šnekos yra nerimtos, turint galvoje Rusijos imperinių ambicijų pasireiškimą kad ir Kaukaze. Kai kurie žmonės turi (arba apsimeta, kad turi) trumpą atmintį, nes pamiršta, kad Rusija geros kaiminystės santykius mato per naftos ir dujų vamzdį, kuriuos be ceremonijų panaudoja kaip svertą, siekdama sau naudingų tikslų

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Kada apibūdinama Rusija, prisimenamas stalinistinis TSRS laikotarpis pats juodžiausias pačiai Rusijai ir kitoms taip pat pavergtoms respublikoms.Ir tai pateikiama kaip visas laikotarpis. Sunkiai, bet ta šalis ėjo į demokratiją ir priėjo iki to, kad šalies piliečiai išdrįso vaduotis. Ir vaduojasi. Šalis jau kita. Tai kodėl su ja siūloma tik konfrontuoti, o vien siekis bendrauti normaliai,taip kaip su kitomis šalimis, smerkiamas? Piliečiai turi palaikyti partiją, siekiančią geros kaiminystės su visomis šalimis. Ir juk niekas nesirošia iš Europos Sąjungos į kokią nors sąjungą su Rusija. Mums ten nepatiko, tai ir neisime.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. K.Čilinskas: „Viskas perkama ir parduodama iki paskutinio garbės lašo“

  Pirmajame „Atgimimo” numeryje, kuris išėjo lygiai prieš du dešimtmečius, aukštintos laisvės ir demokratijos idėjos. Dabar, praėjus dvidešimčiai metų, teisininkas, parlamentaras Kęstutis Čilinskas konstatuoja, kad mūsų šalyje galutinai susiformavo oligarchinis valdymas.

  „Seimas tapo kriminalizuota institucija. Svarbiausi valstybės gyvenimo sprendimai priimami ne Seime ir net ne Vyriausybėje, o privačiuose kabinetuose“, – po metų darbo Seime tvirtina K.Čilinskas. Patyręs, kas dedasi tautos atstovybėje, artėjančiuose rinkimuose dalyvauti jis atsisakė. „Atgimimo“ pakviestas kalbėtis apie tai, kodėl į didžiąją politiką – viešąją sritį – veržiasi teisti ir per šią kadenciją ne kartą susikompromitavę asmenys, K.Čilinskas pabrėžė, kad visa tai būdinga oligarchinėms valstybėms, kuriose monopolinis korumpuotas kapitalas yra suinteresuotas remti nesąžiningą parlamentą ir vykdomąją valdžią. Tokioje valstybėje įbauginamos valdžios kontrolės, teisėsaugos institucijos ir įstatymais apribojama jų pareiga ir teisė ginti šalį nuo nusikalstamų grupuočių. Tokioje valstybėje, kaip jis sako, viskas yra perkama ir parduodama – net garbė. „Likau romantikas daugiau savo atžvilgiu, tuo tarpu dėl valstybės valdymo didelių iliuzijų nebeturiu. Lietuva nebėra teisinė valstybė ir iš oligarchinės santvarkos neišsikapstysime dar ilgai“, – „Atgimimui“ tvirtino jis.
  Apie tai – žurnalistės Džinos Donauskaitės užrašytos K.Čilinsko mintys.
  Kodėl į viešąją politiką veržiasi nusikaltėliai
  „Yra kelios priežastys reiškinio, kodėl į Seimą veržiasi asmenys, kurie yra teisti arba kuriems gresia baudžiamoji atsakomybė. Pirma priežastis ta, kad tam tikra visuomenės dalis yra pakankamai kriminalizuota. Ji neblogai gyvena likusios didžiosios visuomenės sąskaita – nusikalstamu, neteisėtu būdu, išnaudodama korupcinius ryšius su valdžia, ji perima materialines visuomenės vertybes ir kuria monopolijas. Tai mes matome energetikos srityje. Būtent šiai visuomenės daliai reikia kriminalizuoto Seimo ir kriminalizuotų Seimo narių. Juk jei bus sąžiningi Seimo nariai, ji negalės pasiekti savo tikslų: neteisėtai privatizuoti valstybės turto, pavyzdžiui, energetikos dalies, neteisėtai, su papirkimais gauti palankius jai įstatymus.
  Iš sąžiningo Seimo oligarchai nieko negalėtų išpešti. Oligarchinis verslas – ne šiaip verslas. Normalūs verslininkai nuo oligarchų labai kenčia.
  Antra priežastis, kodėl partijų rinkimų sąrašų viršūnėse matome susitepusius asmenis, yra ta, kad Seimas jiems reikalingas kaip priebėga, kad jie galėtų išvengti atsakomybės. Seimo nariui suteikiama teisinė neliečiamybė. Praktika rodo, kad tai puikiai veikia. 2000–aisiais, po Seimo rinkimų, su Naująja sąjunga atėjo nauji politikai, turėję baudžiamųjų bylų šleifą. Matėme, kaip buvo pašalinamas prokuroras, o bylos nutraukiamos. Ne tik politikai, bet ir verslo kriminaliniai elementai įsitikino, kad valdžios institucijos yra neblogas būdas pabėgti nuo baudžiamojo persekiojimo.
  Nusikaltėlių ėjimas į valdžią yra ne tik korupcinės monopolinės oligarchijos, bet ir šiaip kitų kriminalinių sluoksnių tikslas. Kriminalinį šleifą turintys Seimo nariai yra tikri pagalbininkai, sąjungininkai, jie turi silpnų vietų, juos galima patampyti už to šleifo ir jie balsuos taip, kaip ir reikia. Tai yra savi žmonės – sava ir mąstysena.
  LEO LT vainikavo oligarchiadą
  Istorija apie didelės dalies energetiką valdančios LEO LT akcijų – beveik 40 procentų – perdavimą „Maximos“ savininkams rodo, kad Seimas visiškai priklauso nuo oligarchų. Atominės elektrinės įstatymo svarstymas buvo labai skubotas. Atrodytų, kad tokį klausimą kaip tik reikėtų svarstyti gana ilgai, o ne per keletą dienų. Tačiau parlamentarai susidūrė su stresine situacija, viskas buvo suorganizuota taip, kad niekas su dokumentais nespėtų susipažinti. Su dokumentais susipažino vos keli Seimo nariai, bet ir juose nebuvo jokios informacijos apie tikrąją „Maximos“ savininkų valdomos VST vertę. Tik dabar atsiranda informacijos apie tai, kaip oligarchai daug kartų dirbtinai padidino savo kapitalą, jį išsunkė, t.y. išsimokėjo dividendus, ir numetė išsunktus popierius, o ne kokį nors turtą, valstybei ir už tai dar gavo valdyti Lietuvos energetiką.
  Nors formaliai LEO LT bendrovėje valstybės akcijų yra daugiau, bet visas valdymas sutvarkytas taip, kad būtų privačių savininkų rankose. Ten yra tik vienas kitas valstybės atstovas, jis negali daryti įtakos, neturi jokių teisių ir galios pakeisti privačių savininkų sprendimų.
  Aš tvirtinu, kad su LEO LT atsiradimu Lietuvoje baigėsi formuotis oligarchinė valstybė. Nes labai daug milijardų turto buvo perduota privačiai grupei, kuri kontroliuoja situaciją ne tik energetikoje, bet ir visoje valstybėje. Štai, pavyzdžiui, šiomis dienomis Lietuvos Ministras Pirmininkas kalbėjosi su Baltarusijos pirmininku dėl atominių elektrinių statybos. Jis pasakė, kad, žinote, aš dabar jums nieko nebegaliu pasakyti, jums reikia kreiptis į LEO LT su atomine elektrine susijusiais klausimais. Kitaip tariant, G.Kirkilas energetikos politikos jau nebegali spręsti, kad, neduok Dieve, kažką ne taip pasakytų. Mat tada „Maximos“ savininkai duotų jam per galvą: „Ką tu čia pasakei, mes visai kitaip galvojam.“
  Taigi visas pelno ir kapitalo pasiskirstymas priklauso nuo privačių savininkų. Jie žiūrės, kur jiems naudingiau, kur jie gaus daugiau kapitalo ir pelno. Pagal sandorį su valstybe energetika „Maximos“ savininkams atiduota tam, kad jie siektų pelno. Tai jie, žinoma, turi teisę spręsti, kaip jiems to pelno geriau siekti. Pavyzdžiui, padidinti tarifus, o po dvejų metų akcijas parduoti kokiam „Gazpromui“. Atominės elektrinės LEO LT nė nesiruošia statyti. Taigi G.Kirkilas parodė, kad jau nebe Vyriausybė yra valdžia energetikoje.
  Kaip žinome, Europos Komisija pareiškė, kad LEO LT sandoris buvo neteisėtas – prieštarauja Europos teisei ir pareikalavo naujų Lietuvos sprendimų. Na, bet aš manau, kad Vyriausybė išsisuks – ne veltui ten nusiuntė savo atstovą Aleksandrą Abišalą.
  Kaip veikia kriminalinis Seimas
  Pagal Seimo Statutą, jei Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadose sakoma, kad įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijai, jis negali būti svarstomas. Dėl įstatymo, kuriuo buvo sukuriama LEO LT ir perduodama visa valstybinė energetika, o didelė dalis atiduodama privačiai monopolinei grupei – be konkurso, neprivatizuojant ir nieko už tai nemokant, Teisės ir teisėtvarkos komitetas padarė išvadą, kad tai prieštarauja Konstitucijai. Tačiau Seimas to visai nepaisė. Jis ramiai nubalsavo, kad reikia projektą svarstyti toliau.
  Bet tai dar ne viskas. Dėl neteisėto energetikos verslo perleidimo buvo kreiptasi į Generalinę prokuratūrą ir į ES institucijas. Ir tada, manau, parlamentarai pradėjo galvoti apie atsakomybę.
  Taigi labai skubiai, prieš atostogas, skirstantis Seimui, Seimo Statutas buvo pakeistas. Priimta nuostata, kad, jeigu Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadoje sakoma, kad įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijai, turi būti teikiamos Konstitucijos pataisos ir jis gali būti svarstomas toliau, jei to pageidauja Seimo dauguma.
  LEO LT atveju Konstitucijoje parašyta, kad „vartotojų teisės ginamos“. Vietoj to reikėtų įrašyti, kad „vartotojų teisės neginamos“, Konstitucijoje parašyta, kad negalima tokio kapitalo koncentruoti vienose rankose, vadinasi, ir šį straipsnį reikėtų keisti.
  Taigi nuo šiol galima priimti Konstitucijai prieštaraujantį įstatymą, jeigu dauguma Seimo narių balsuoja už. Visa tai – išraiška, kaip veikia kriminalizuotas Seimas.
  Net reikalingas įstatymui priimti balsų skaičius buvo kruopščiai susumuotas. Kokiais būdais, aišku, aš neturiu įrodymų, bet parlamentarai kalbėjo, kad šiai procedūrai išleista 50 mln. litų.
  Buvo, kad žmonės nebalsavo už Vyriausybės teiktą Atominės energetikos įstatymo projektą, bet oligarchinė viršūnė labai lengvai gali sukurti tą daugumą, kurios reikia įstatymui priimti. Pakeisti net ministrai. Naujosios sąjungos socialliberalų partijos atstovai gavo ministrų postus ir štai – šita frakcija balsavo už Vyriausybės siūlomą Atominės energetikos įstatymo projektą. Mainai neblogi.
  Taip pat ir su Darbo partijos balsais. Viktoras Uspaskichas ir man, ir kitiems parlamentarams rašė laišką, kuriame piktinosi LEO LT projektu, sakė, kaip galima atiduoti energetiką vienai bendrovei veltui. Paskui nuomonę pakeitė. Ir V.Uspaskichas tapo laisvas, ir į Maskvą išvažiavo laisvas, jo baudžiamoji byla dėl juodosios buhalterijos buvo nukelta po rinkimų. Taigi galima su ja atsisveikinti – išrinktas į Seimą jis gaus teisinę neliečiamybę.
  Teisėsauga bijo oligarchų
  Seimo narių grupė dėl LEO LT sandorio kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Prašėme, kad būtų kreiptasi į teismą, kad tą sandorį jis pripažintų negaliojančiu ir, kol byla vyks, būtų sustabdytas sandorio veikimas. Bet prokuratūra, matyti iš atsakymų, net nedrįsta pagalvoti, kad galėtų tokias viršūnes paliesti. Mano manymu, prokuratūra kol kas rodo didesnę drąsą tik tam tikro lygio kriminalinių politikų atžvilgiu – savivaldybių politikų arba tų, kurie yra silpni, mušami, nuvaromi iš valdžios stipresniųjų. Tačiau prokuratūra, matyt, nedrįsta nė susapnuoti, kad galėtų pradėti bylą prieš „Maximos“ savininkus.
  Teisėsauga žino, kas yra reali valdžia Lietuvoje. Ir ta reali valdžia gali nepaklusniuosius lengvai išmesti iš sistemos.
  Generalinio prokuroro skyrimo tvarka yra gana sudėtinga – nemanau, kad prokuratūra iš principo turėtų bijoti Seimo. Taip lengvai generalinio prokuroro nenuverstum. Manau, kad generalinė prokuratūra galėtų turėti daug informacijos apie politikus ir galėtų būti drąsi. Tačiau jos atstovų elgesys rodo, kad, ko gero, ne viskas gerai yra pačioje prokuratūroje. Galbūt joje yra kokių nors problemų ir bijoma, kad jos bus paviešintos. Taigi turime pusiausvyrą – prokuratūra neliečia oligarchų ir su jais susijusių politikų.
  Štai Vyriausybė, vykdydama oligarchų valią, Seimui pateikė Civilinio proceso kodekso pakeitimo projektą, kuriame numatytė apsunkinti prokuratūros galimybę teisme ginti viešąjį interesą. Šioje pataisoje rašoma, kad gindama viešąjį interesą prokuratūra teismo išlaidas turi apmokėti iš savo lėšų. Aš esu tikras, kad tai susiję su Seimo narių žingsniu – su bandymu prokuratūrą įtikinti, kad ji gintų viešąjį interesą. Valstybė iki šiol finansuodavo viešojo intereso gynimą. Jeigu valstybę apiplėšia sukčiai, tai prokuratūra duoda teismui ieškinį, kad sugražintų valstybei prarastą turtą. Prokuratūra negali finansiškai viena atsakyti už bylinėjimąsi. Kitaip tariant, kažkas Vyriausybėje labai nori, kad nebebūtų ginamas viešasis interesas.
  Pataisa dar nepriimta, bet aš esu tikras, kad kriminalinis Seimas ją palaimins. Taigi matome, kad įstatymų leidėjo ir Vyriausybės darbas yra sudaryti šiltnamio sąlygas kriminaliniam oligarchiniam monopoliniam kapitalui. Ginant oligarchiją Vyriausybė ir Seimas stengiasi nusikalstamus sluoksnius apginti nuo teisėsaugos. Stengiamasi, kad teisėsauga būtų suvaržyta.
  Oligarchizmas – sunki liga
  Aš, kaip ir politologai, visuomenės veikėjai, irgi raginčiau eiti balsuoti. Bet raginčiau balsuoti prieš visus. Tiesiog braukti visą sistemą. Tai būtų signalas. Jeigu eini balsuoti už vieną iš sistemos grandžių, nesvarbu, kad ir už ką balsuotum – vis tiek balsuosi už sistemą. O ši sistema juk į valdžią atvedė oligarchiją ir sukūrė oligarchinę valstybę. Žinoma, partijose yra puikių žmonių, su jais norėčiau ir ateityje dirbti – nesvarbu, iš kokios partijos jie būtų. Bet aš kviečiu nepritarti oligarchinei sistemai.
  Atėjome į oligarchinės laukinės rinkos etapą. Oligarchinė valstybė ir laukinė rinka yra viena nuo kitos neatsiejamos. Viskas perkama ir parduodama iki paskutinės garbės lašo.
  Tuo oligarchinė sistema ir yra baisi. Tegul niekas nemano, kad tai grupei oligarchinių turčių kas nors pavydi. Priešingai, turto gviešimasis yra nelaimė, tai yra liga – nieko kita kaip ligos aš čia neįžvelgiu. Kaip sunku yra sąžiningam verslui, eiliniams žmonėms, sąžiningiems politikams. Juk tokia valstybės valdymą apėmusi liga draudžia jiems kalbėti teisybę, draudžia teisėtą elgesį, reguliuoja visų institucijų veiklą taip, kad nebūtų ginamas įstatymas. Jeigu turčiai tik pasiimtų tuos milijardus, tai aš jiems dar duočiau, kad jie tik tylėtų ir ramiai sėdėtų. Bet jie negali. Tokio pobūdžio žmonės – oligarchai – nori turėti ne tik pinigų, bet ir savo rankose sutelkti visą įmanomą valdžią. Kapitalo valdžią, politinę valdžią, žiniasklaidos valdžią.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Nuo 1945 metų iki 1965 metų (per 20 metų) buvo sukurta galingiausia valstybė pasaulyje.
  /////////////////////////////////////
  VERGŲ LAGERIUOSE DARBU.kai lageriai baigės ,baigėsi ir galybė

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. karšto komentaro draugė Prunskienė :) Kaip gi čia neparašius apie ją 😉

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. Norėtumėt, kad Lietuva ir vėl tapti "nepriklausoma Rusijos sudėtyje" ir būtų "TSRS skambiausioji styga"? :) Olandija irgi maža ir neprapuola be Rusijos, gal kaip nors neprapulsim ir mes, jeigu pasiseks

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Kam jums perstoti į Prunskienės partiją iš kitos partijos, galite savo partiją įkurti ir abipusiai naudingai bendrauti su Rusija

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. Prunskienė jau buvo ikūrusi "kilnią" partiją, o pati buvo "kilni" ministrė. Pamiršote? :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. Pariijėlei ir Lietuvėlei būtinai reikia šlietis prie dičkių. Jeigu niekam tokio pigmėjaus nereikia, tai tieskime ranką iš Villono į Rytus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. ir nepradėk grybaut, kad ir dabar Lietuvoje žmonės neturi ką valgyt, reik žiūrėt į mąstus, amerikoij irgi yra skurdžių

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. Rusija niekada nebuvo galingiausia valstybė pasaulyje ir tai patvirtina jos "žygdarbiai" Afganistane. Rusijos pasiekimaai niekaip nesulyginami su Vokietijos ir Japonijos pasiekimais per tą patį laiką, nors ji turtingiausia pagal gamtos išteklius. Ji sukūrė tik galingą karinę mašiną, būdama beviltiškai atsilikusi visose kitose srityse. Rusijos "pasiekimai" juokingi, lyginant su arabų, nors ji yra naftos eksportuotoja. Iki imperijos sugriuvimo Rusija nesugebėjo pasiekti lygio, kad jos piliečiai galėtų kada nori nusipirkti bananų, prieskonių ir pan., todėl šioje srityje Lietuva smarkiai aplenkė Rusiją

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. būtų vienas vadas, lieptų visiems dirbt už kruopų saują, už menkiausią nusižengimą sušaudytų tai ir čia per 20 metų būtų panašiai, kaip buvo SSRS,o kadangi Lietuva maža šalis, tai būtų panašiai, kaip Šiaurės Korėjoj, karinė galia belekokia, pasaulį gasdina, o žmonės badu marinami, nu gal tik taip žiauriai. Tai tu šito norėtum?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
PSO atstovė: tarptautinė žiniasklaida neteisingai suprato audinių keliamą grėsmę COVID-19 plitimui 1
Žmogaus teisės – vyrų reikalas? 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pastiprinimas medikams: 15 tonų dezinfekcinio skysčio neatlygintinai keliauja į 15 Lietuvos ligoninių (1)
Pasvalio biodegalų gamybos bendrovė „Kurana“ 15 šalies ligoninių dovanoja 15 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio,...

Plaukų kaukėms sudarant daugiatūkstantinį pasirinkimą, svarbu žinoti, į ką atkreipti dėmesį 
Kad plaukų kaukės yra viena svarbiausių priemonių, kurią verta naudoti, norint turėti sveikus...

Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...