Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 20 Trečiadienis
 

K. Masiulis: apsaugos policijos naikinimas – turto švaistymas

2011-01-31 10:48 | Aktualu. | Komentarų (15)

Seimo archyvo nuotr.

Seimo narys prof. Kęstutis Masiulis paragino vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį bei Premjerą Andrių Kubilių peržiūrėti apsaugos policijos reformą, kuria siekiama atsisakyti komercinių apsaugos funkcijų.

„Valstybės turtas yra ne tik žemė ar pastatai, tačiau ir rinka. Policija, teikdama komercines apsaugos paslaugas, užima apie 20 proc. šios paslaugų rinkos, tai yra apie 25 mln. litų pajamų kasmet. Todėl įpareigojimas policiją tiesiog nustoti teikti paslaugas negali būti suprantamas jokia verslo logika. Kaip neleidžiame už dyką perimti nenaudojamų valstybinių pastatų, lygiai taip pat neturime leisti už „ačiū“ pasiimti valstybės valdomą rinkos dalį“, – stebėjosi parlamentaras.

Vidaus reikalų ministerijos siekis panaikinti apsaugos policiją, anot K. Masiulio, sukeltų nuostolių mokesčių mokėtojams, nes dabar dalis policijos pareigų, pvz., patruliavimas, finansuojamas iš komercinės veiklos įplaukų. Seimo narys nemato nieko bloga, kad policija kartu su viešosiomis paslaugomis teikia ir komercines paslaugas. Tokia praktika paplitusi angliškai kalbančiose valstybėse Naujoje Zelandijoje, Australijoje, Pietų Afrikoje ir kitur.

„Jeigu bus atsisakoma komercinių paslaugų, reikės išmokėti 4,5 mln. litų išeitinių kompensacijų bei padidės valstybės lėšų poreikis, o tai nesiderina su Vyriausybės prioritetu taupyti“, – sakė politikas.

Seimo narys siūlo reorganizuojant policijos funkcijas įkurti atskirą komerciniais pagrindais veikiančią valstybės kapitalo įmonę ir perleisti jai užimamą rinkos dalį. „Tik tada atsižvelgiant į finansinius rodiklius bus verta svarstyti, ar įmonę parduoti, ar ne. Net jeigu būtų apsispręsta ją parduoti, joje dirbantiems žmonėms būtų išsaugotos darbo vietos“, – argumentavo Seimo narys.

Vyriausybė yra nutarusi, kad mokesčių mokėtojų išlaikoma policija neturi dalyvauti komercinėje veikloje ir yra įpareigojusi policiją iki metų pabaigos atsisakyti tokios praktikos.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. you’re truly a good webmaster. The site loading velocity is incredible. It seems that you are doing any unique trick. Furthermore, The contents are masterwork. you have performed a great activity on this matter!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. jis profesorius uz lasinius nupirkes laipsni.seniau lt buvo vos 5 profesoriai,o dabar keli simtai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Sutikčiau su nuomone, kad profesorius (kada juo patapo, gal Lansbergis pagal pažintį paderino) niekada nesirūpino paprastų žmonių bėdomis, nes per daug nuo jų atitrūkęs. Siūlyčiau įkurti naują ministeriją. Ministerija galėtų vadintis “Oro ūkio ministerija” ir atsakys už orinių mokesčių surinkimą. Artimiausiu metu grupė vadovaujama žymiausio Lietuvos fiziko išbandys “oro abonentinius” skaitliukus. Jau dabar skaitliukai praėjo laboratorinius bandymus ir šalutinių poveikių nepastebėta. Atestavus skaitliukus, jie bus integruoti visiems šalies gyventojams ir pradėtas imti abonentinis oro sunaudojimo mokestis. Šiam mokesčiui bus taikomas 21% PVM tarifas. Vienintelė kliūtis integruoti skaitliukus, tai besilaukiančios mamos. Vyriausybė dar nenusprendė ar joms integruoti dvigubus skaitliukus ar apmokestinti dvigubu tarifu. Jei šis projektas pasiteisins, tuomet bus kuriama “Oro šalinimo ministerija”, kuri atitinkamai užsimins panaudoto ar užteršto oro apskaitos kontrole. Projekte numatoma integruoti naujos kartos skaitliukus apskaitai vesti ir metano dujų gaudyklė. Gyventojai dujas turės pridavinėti specialiai tam įrengtuose punktuose. Dar nenuspręsta kokio dydžio mokestis bus imamas už panaudotų dujų pridavimą. Taip pat gyventojai turės įsigyti licenzijas, kad gali nešioti skaitliukus ir įranga, bei pasirašys pasižadėjimą kasmet dalyvauti metrologinėje patikroje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Na tikrai Masiulis si karta labai profesionaliai aiskina butinybe apsaugos policijai dirbti tiems kam jie patys nori ir kas jiems geriau moka, o ne tiem kam kazkas kitas liepia. Tai tikrai yra…aukstoji demagogijos klase.
  Na, o kaip kitaip mes pakovosime su tais senais komuniagom visuose valdzios lgiuose, kurie eina pries rinka, pries protinga valstybes isikisima i jos ‘berniuku’ veikla. Mes turime buti visur ir viska zinoti, viska itakoti, kad tik rinka butu kuo laisvesne ir suteiktu kuo didesnes galimybes tiems kas yra iniciatyvus ir gabus joje. Vienz; jeigu isigalios tie apribojimai apsaugos policijai, tai bus ikaltas tik dar vienas vinis i Tevynes Sajungos ir jegos strukturu sajungos karsta…, nes jau senai mums rodos, kad lyg nebutu skirtumo tarp ekskomunistu ir desiniuju.
  Zmones pikti ir nedaug truksta iki to kas vyksta Egipte. Zmonem sisejus i gatves ir musu kariuomene bei netgi policija gali palaikyti juos.
  Rinka turi nugaleti, kaip nugalejo atkurus Nepriklausomybe !
  Kas atsitiko Qbiliui ir visiems rodos istimimiems Landsbergio rinkos visisko atlaisvinimo politikai ?!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. O kur bankrutavusios valstybinio UAB “Pasala” teikusio analogiskas apsaugos paslaugas rinkos dalis? Kur susirupinimas? Kiek reikes sumoketi darbuotojams? O is apsaugos policijos pelnas tik todel, kad atlyginimus gauna is mokesciu moketoju pinigu. Ginklus ir uniformas taipogi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Iš principo Vyriausybės sprendimas atlaisvinti policiją nuo jai nebūdingų funkcijų yra teisingas. Didesnių tinginių ir cinikų, jei nepasakyti daugiau apie arti prie valdiško turto prieinančius, nesu matęs kitur tokių, kaip Nežinybinėje apsaugoje, dabar kitaip vadinamoje. Save gerbianti įmonė savo turtą privalo saugoti savo jėgomis. Kita vertus, sargavimas kompromituoja policiją.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Čia gal ne Masiulis rašė ,nes nenusišneka. Tai Masiuliui nebūdinga.. .Gėda dėl masioulio nukvako žmogus

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • man irgi čia nepanašu į masiulį, per daug protingai parašyta, ir nenusišneka…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Fropesoriau Masiuli,kaip sukombinavai fropesoriaus vardą???Fropesoriau,perduokite policiją Kauno berniukams,-nereikės algų mokėti,o pinigučius skirtus policijos išlaikymui galėsite išvogti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. na tai galbut si jo pasisakyma galima prilyginti pasaulio masto stebuklu…….pirma karta pasnekejo protingai mano labiausiai negerbiamas politikas…..bet as iziuriu vel gi nauda matomai jam ir jo aplinkai-nes siuo metu ju turta saugo policijos padalinys -bet tikrai iskils problema,kai ta turta prades saugoti privacios strukturos-juk privacios strukturos sukurtos ivairios sunaujos,kai nebetiko eiti valstybiniu pareigu-cia yra matyt suo pakastas……

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • dreba ble del turto savo o ne del apsaugos,visgi mentai tokiu sukciu turta labiau saugos,bet ir juokdarys tas masiulis susiktas propesorius,atrado problema,na koncervai jie tik apie turtus pergyvena o zmones kad liko ubagais jis sitas susiktas propesorius sau masnos nesuka

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...