Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 21 Pirmadienis
 

K. Masiulis: apsaugos policijos naikinimas – turto švaistymas

2011-01-31 10:48 | Aktualu. | Komentarų (15)

Seimo archyvo nuotr.

Seimo narys prof. Kęstutis Masiulis paragino vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį bei Premjerą Andrių Kubilių peržiūrėti apsaugos policijos reformą, kuria siekiama atsisakyti komercinių apsaugos funkcijų.

„Valstybės turtas yra ne tik žemė ar pastatai, tačiau ir rinka. Policija, teikdama komercines apsaugos paslaugas, užima apie 20 proc. šios paslaugų rinkos, tai yra apie 25 mln. litų pajamų kasmet. Todėl įpareigojimas policiją tiesiog nustoti teikti paslaugas negali būti suprantamas jokia verslo logika. Kaip neleidžiame už dyką perimti nenaudojamų valstybinių pastatų, lygiai taip pat neturime leisti už „ačiū“ pasiimti valstybės valdomą rinkos dalį“, – stebėjosi parlamentaras.

Vidaus reikalų ministerijos siekis panaikinti apsaugos policiją, anot K. Masiulio, sukeltų nuostolių mokesčių mokėtojams, nes dabar dalis policijos pareigų, pvz., patruliavimas, finansuojamas iš komercinės veiklos įplaukų. Seimo narys nemato nieko bloga, kad policija kartu su viešosiomis paslaugomis teikia ir komercines paslaugas. Tokia praktika paplitusi angliškai kalbančiose valstybėse Naujoje Zelandijoje, Australijoje, Pietų Afrikoje ir kitur.

„Jeigu bus atsisakoma komercinių paslaugų, reikės išmokėti 4,5 mln. litų išeitinių kompensacijų bei padidės valstybės lėšų poreikis, o tai nesiderina su Vyriausybės prioritetu taupyti“, – sakė politikas.

Seimo narys siūlo reorganizuojant policijos funkcijas įkurti atskirą komerciniais pagrindais veikiančią valstybės kapitalo įmonę ir perleisti jai užimamą rinkos dalį. „Tik tada atsižvelgiant į finansinius rodiklius bus verta svarstyti, ar įmonę parduoti, ar ne. Net jeigu būtų apsispręsta ją parduoti, joje dirbantiems žmonėms būtų išsaugotos darbo vietos“, – argumentavo Seimo narys.

Vyriausybė yra nutarusi, kad mokesčių mokėtojų išlaikoma policija neturi dalyvauti komercinėje veikloje ir yra įpareigojusi policiją iki metų pabaigos atsisakyti tokios praktikos.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. you’re truly a good webmaster. The site loading velocity is incredible. It seems that you are doing any unique trick. Furthermore, The contents are masterwork. you have performed a great activity on this matter!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. jis profesorius uz lasinius nupirkes laipsni.seniau lt buvo vos 5 profesoriai,o dabar keli simtai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Sutikčiau su nuomone, kad profesorius (kada juo patapo, gal Lansbergis pagal pažintį paderino) niekada nesirūpino paprastų žmonių bėdomis, nes per daug nuo jų atitrūkęs. Siūlyčiau įkurti naują ministeriją. Ministerija galėtų vadintis “Oro ūkio ministerija” ir atsakys už orinių mokesčių surinkimą. Artimiausiu metu grupė vadovaujama žymiausio Lietuvos fiziko išbandys “oro abonentinius” skaitliukus. Jau dabar skaitliukai praėjo laboratorinius bandymus ir šalutinių poveikių nepastebėta. Atestavus skaitliukus, jie bus integruoti visiems šalies gyventojams ir pradėtas imti abonentinis oro sunaudojimo mokestis. Šiam mokesčiui bus taikomas 21% PVM tarifas. Vienintelė kliūtis integruoti skaitliukus, tai besilaukiančios mamos. Vyriausybė dar nenusprendė ar joms integruoti dvigubus skaitliukus ar apmokestinti dvigubu tarifu. Jei šis projektas pasiteisins, tuomet bus kuriama “Oro šalinimo ministerija”, kuri atitinkamai užsimins panaudoto ar užteršto oro apskaitos kontrole. Projekte numatoma integruoti naujos kartos skaitliukus apskaitai vesti ir metano dujų gaudyklė. Gyventojai dujas turės pridavinėti specialiai tam įrengtuose punktuose. Dar nenuspręsta kokio dydžio mokestis bus imamas už panaudotų dujų pridavimą. Taip pat gyventojai turės įsigyti licenzijas, kad gali nešioti skaitliukus ir įranga, bei pasirašys pasižadėjimą kasmet dalyvauti metrologinėje patikroje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Na tikrai Masiulis si karta labai profesionaliai aiskina butinybe apsaugos policijai dirbti tiems kam jie patys nori ir kas jiems geriau moka, o ne tiem kam kazkas kitas liepia. Tai tikrai yra…aukstoji demagogijos klase.
  Na, o kaip kitaip mes pakovosime su tais senais komuniagom visuose valdzios lgiuose, kurie eina pries rinka, pries protinga valstybes isikisima i jos ‘berniuku’ veikla. Mes turime buti visur ir viska zinoti, viska itakoti, kad tik rinka butu kuo laisvesne ir suteiktu kuo didesnes galimybes tiems kas yra iniciatyvus ir gabus joje. Vienz; jeigu isigalios tie apribojimai apsaugos policijai, tai bus ikaltas tik dar vienas vinis i Tevynes Sajungos ir jegos strukturu sajungos karsta…, nes jau senai mums rodos, kad lyg nebutu skirtumo tarp ekskomunistu ir desiniuju.
  Zmones pikti ir nedaug truksta iki to kas vyksta Egipte. Zmonem sisejus i gatves ir musu kariuomene bei netgi policija gali palaikyti juos.
  Rinka turi nugaleti, kaip nugalejo atkurus Nepriklausomybe !
  Kas atsitiko Qbiliui ir visiems rodos istimimiems Landsbergio rinkos visisko atlaisvinimo politikai ?!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. O kur bankrutavusios valstybinio UAB “Pasala” teikusio analogiskas apsaugos paslaugas rinkos dalis? Kur susirupinimas? Kiek reikes sumoketi darbuotojams? O is apsaugos policijos pelnas tik todel, kad atlyginimus gauna is mokesciu moketoju pinigu. Ginklus ir uniformas taipogi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Iš principo Vyriausybės sprendimas atlaisvinti policiją nuo jai nebūdingų funkcijų yra teisingas. Didesnių tinginių ir cinikų, jei nepasakyti daugiau apie arti prie valdiško turto prieinančius, nesu matęs kitur tokių, kaip Nežinybinėje apsaugoje, dabar kitaip vadinamoje. Save gerbianti įmonė savo turtą privalo saugoti savo jėgomis. Kita vertus, sargavimas kompromituoja policiją.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Čia gal ne Masiulis rašė ,nes nenusišneka. Tai Masiuliui nebūdinga.. .Gėda dėl masioulio nukvako žmogus

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • man irgi čia nepanašu į masiulį, per daug protingai parašyta, ir nenusišneka…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Fropesoriau Masiuli,kaip sukombinavai fropesoriaus vardą???Fropesoriau,perduokite policiją Kauno berniukams,-nereikės algų mokėti,o pinigučius skirtus policijos išlaikymui galėsite išvogti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. na tai galbut si jo pasisakyma galima prilyginti pasaulio masto stebuklu…….pirma karta pasnekejo protingai mano labiausiai negerbiamas politikas…..bet as iziuriu vel gi nauda matomai jam ir jo aplinkai-nes siuo metu ju turta saugo policijos padalinys -bet tikrai iskils problema,kai ta turta prades saugoti privacios strukturos-juk privacios strukturos sukurtos ivairios sunaujos,kai nebetiko eiti valstybiniu pareigu-cia yra matyt suo pakastas……

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • dreba ble del turto savo o ne del apsaugos,visgi mentai tokiu sukciu turta labiau saugos,bet ir juokdarys tas masiulis susiktas propesorius,atrado problema,na koncervai jie tik apie turtus pergyvena o zmones kad liko ubagais jis sitas susiktas propesorius sau masnos nesuka

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...