Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 21 Ketvirtadienis
 

K. Daukšys: „GMO – Kiek dar save apgaudinėsime?”

2010-03-10 12:35 | Politikų tribūna | Komentarų (15)

Seimo narys Kęstutis Daukšys (Seimo archyvo nuotr.)

Europos Sąjungos, taigi ir Lietuvos, piliečiai lyg ir turėtų jaustis saugūs. Aukšti Briuselio valdininkai skambiomis frazėmis nuolat deklaruoja „didelį susirūpinimą” visų mūsų sveikata. Štai ir paskutinis ES Komisijos sprendimas išduoti leidimą auginti genetiškai modifikuotas bulves buvo „pridengtas” gerai organizuota viešųjų ryšių kampanija.

Naujosios bulvės „Amflora”, kaip tvirtinama, bus parduodamos tik specialiems augintojams, o pastarieji jokiu būdu savo GMO produkcijos negalės tiekti į parduotuvių lentynas. Bulves naudosime tik celiuliozės gamybai ir…gyvulių pašarams.

Štai ties šiuo sakiniu ir norėčiau stabtelėti. Oficialiai labai griežtai kontroliuojame ir ribojame GMO naudojimą maisto gamyboje, tačiau gyvulininkystėje be didesnių skrupulų šeriame modifikuotomis sojomis, rapsais, kukurūzais ar bulvėmis. Importuotomis ar jau pačių užaugintomis. Ne vienas Lietuvos gyventojas nustebtų sužinojęs, kad jau šiandien daugelyje gyvulininkystės ūkių pašarų pagrindą sudaro GMO produktai.

Nereikia būti dideliu žinovu, kad suprastum pašarų įtaką mėsos kokybei ir ją valgančių žmonių sveikatai. Kas yra ragavęs natūraliais produktais kaime užaugintos mėsos, tas ir be laboratorinių tyrimų pasakys, kad ji skiriasi nuo pramoninės produkcijos. Bet juk kalbame ne tik apie skonio savybes. Logika paprasta: jeigu ES neleidžia bulvių pardavinėti tiesiogiai vartotojams vadinasi vis dar yra abejonių dėl tų bulvių patikimumo bei įtakos sveikatai ilgalaikėje perspektyvoje. Tai kur tuomet dingsta abejonės, kai valgome kiaulieną užaugintą GMO? O galbūt įsivaizduojame, kad kiaulės organizmas GMO „nukenksmina”? Naivu, būtų taip manyti, juk žinome, kad lieka ir antibiotikai, ir toksinės medžiagos, lieka ir GMO rizika.

Todėl siūlau liautis apgaudinėti save ir visus ES piliečius. Sieksiu Lietuvoje įteisinti reikalavimą bent jau ženklinti produkciją ir informuoti vartotojus tuo atveju, jei gyvulių pašarams buvo naudota GMO. Negalime leisti klaidinti savo žmonių, nors tai ir skatintų aukšti Briuselio pareigūnai.

Seimo narys Kęstutis Daukšys

2010-0310

Komentarai

 

 

 
 1. Na ir kaip cia ji palaikyti???
  O majoneze buna mogifikuotas, o ne genetiskai modifikuotas krakmolas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. karavanas eina. JUs,sedencius ,dar drozt ir drozt is visu galu, kol iseisit i gatve ir pasakysit GANA.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. grazi ideja su tuo auginkime patys, bet kas apsaugos, kad gautume normalias seklas? niekas. jau daug ishvestu veisliu kurios augina tik produkta, o seklai nera tinkamos, tai veda i nevilti, nes kasmet turi pirkt seklas. ir visam pasauli ir Lietuvoj tokia praktika ryshkeja.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Pažiūrėkim į mūsų laukus. Jie nearti, neužsėti, žolės iki bambos. Net sodininkų bendrijose žemė nedirbama. viskas, kas valgoma, perkama iš prekybos centrų, o ten produktai "greituoju būdu" auginti, nelegaliai atgabenti, ir mūsų produktais yra tik pavadinti, suklastojus dokumentus. Tai yra juose ten visko, ko nereikia. Grįžkime į laukus, plėškime dirvonus, nuomokimės gabalėlius žemės ir kuo gslime, įdirbkime bei auginkime savo maistui produktus patys, bent dalį jų

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Ar jau visai apglusot,zymet neva girdi specialiai gmo.Ar jau visai avinais tapot?Jus paklauskit saves KAM isviso jums madifikuoti produktai jai ir ekologisku per akis,ar nesuprantat,kad jus SPECIALIAI mafija laiko avinais ir veda prie uznuodytu pasaru.Stebiuosi Lietuvio "krikscionisku"rupintojelio nuolankumu,"tolerancija".Graudu ir gaila matyt ir skaityt degraduojanciom smegenim buvusius zmones tampanciais gyvuliais kaip ir ju maistas gyvulinis.pO TRUPUTI MAFIOZAI VALDZIOS MODIFIKUOS IR GRUDUS ir jus PIRKSIT is ju kiekvienai sejai,nes savu naturakiu neturesit.Atsikvosekit,issipagiriokit,atsibuskit,atsistokit nuo keliu,nesizeminkit pries tuos satanistus,bukit zmonemis o ne avinais.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Žmonės. Kol dar laikas, kol mūsų laukai dar neužsėti GMO, reikia skleisti kuo daugiau informacijos apie GMO žalą žmogaus sveikatai, neleisti jų auginti Lietuvoje, nes bus per vėlu.
  Ko tyli mūsų maisto kontrolės pareigūnai? Ar jie aklai vykdo ES nurodymus?
  GMO skatina apsigimimus, silpnina žmogaus reprodukcinę funkciją,imunitetą, skatina auglių atsiradimą ir augimą, sutrikdo žmogaus genetiką. Yra duomenų , kad būtent dėl GMO paplitimo, daugėja lytinių iškrypimų,kai žmogus pats nesuvokia kokia jo lytinė orientacija ir kas jis yra vyras, ar moteris.
  Reikalaukime neleisti GMO) augininti Lietuvoje, neleisti įvežti į Lietuvą produktų, užterštų GMO.
  Savo žemėje auginkime ekologiškus produktus, kuriais Lietuva garsėjo per amžius. Nepirkime produktų, kurių sudėtyje yra GMO. Saugokime savo ir savo vaikų sveikatą, savo mylimos tėvynės Lietuvos žemių neleiskime teršti visokiais brudais.
  Tegul tuos savo GMO valgo tie, kurie juos ir išrado. Lietuvai jie nereikalingi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Jungiamės
  w w w crimerangers com/profiles/blogs/komentaras-i-k-dauksys-gmo

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. GMO – kol kas dažniau naudojama priemonė uždirbti žmonių sveikatos sąskaita. Taigi dažniausiai tai LEGALIZUOTI nusikaltimai.

  Gyvulinio maisto Žymėjimas būtinas. Nors man jau ir žymėjimo nereikia – Gyvuliniai proteinai (mėsa, pienas… ) turi aiškiausią stiprų tiesioginį ryšį su vėžiu.

  Gamtos dėsniai vistiek veikia, nepriklausomai ar juos ignoruojame.

  w w w Topvideo lt -> Filmu sarase
  Nr 43 ir 44 (GMO – Genetine bomba)
  rusu mokslininke parodo, kad trecioj kartoj ziurkes maitintos GMO ismire, tapo nevislios.
  ~~~~~~~~

  Kaip dabar galim pasipriešinti tam kiekvienas?
  Paprasčiausiai asmeniškai Paskirti minutę paskaityti ar sudėtyje GMO ar ne ir jokiu būdu nebalsuoti už tą produktą savo pinigais.

  Prabalsavęs už mažiau Etišką produktą, Jūs paprasčiausiai korumpuojate Pinigus, kaip mainų priemonę (Būtent taip, o nepriešingai, kaip daug mėgsta sakyti, jog Pinigai korumpuoja žmogų). T.y. Jūsų protui legaliai pakišo, Finansinį kyšį(kainos skirtumas tarp GMO ir Ne): Sutaupyk litą dabar, juk nieko neatsitiks! Deja nepasakė, kad po n-tojo karto vis tik Atsitiks (NĖRA Priežasčių be Pasekmių)! Reiškia Sveikatos sąskaitai tai trigubas praradimas (galima grubiai išskaičiuoti)
  Kaip su Asmenine atsakomybe? Ar Sveikata nėra brangiausias turtas?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Tuos GMO mes jau seniai valgome ne tik valgydami jais šertų gyvulių mėsą, ar gerdami genetiškai modifikuotais pašarais šertų karvių pieną, bet ir tiesiogiai.
  Pasidomėkite majonezų, padažų, prieskonių ir kitų mūsų parduotuvių lentynose parduodamų produktų sudėtimi.
  Neradau nei vienos rūšies moajonezo, kuriame nebūtų genetiškai modifikuoto krakmolo. O iš ko gaminamas genetiškai modifikuotas krakmolas? Iš genetiškai modifikuotų bulvių.
  Jei mūsų valdininkai aklai vykdys Briuselio nurodymus nei kiek negalvodami savo galvomis – greitu laiku Lietuva valgys tik genetiškai modifikuotas bulves, nes jos agresyvesnės ir auginamos gretimuose laukuose su genetiškai nemodifikuotomis jas nesunkiai nukonkuruoja, ar augalai paprasčiausiai susikryžmina ir visi tampa genetiškai modifikuoti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Lietuvos isdavikai be Tautos referendumo, neteisetai pasirase Lisabonos sutarti. Lietuva tapo kalejimo nare be teisiu. Marksistu zydu tikslas sunaikinti tautas per maista. Kokie banditai Lietuvoje tai daro? Nera kur deti gero maisto o cia liepia auginti nuodingas darzoves. Gaila, kad Lietuva neturi Prezidento tuo labiau ministro pirmininko. O kur dingo ministras Starkevicius ar jau ir ta nupirko?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. tik nenuleiskit ranku-GMO-tai musu vaiku ir vaikaiciu busimi issigimimai.Jei bulve maisyta su kolorado vabalo genu-tai jau ne bulve,ar pomidoras su rupuzes genu.Skaiciau,kad Indijoj vyko masines ukininku savizudybes.Patikeje pazadais apie gausu derliu genomodif.grudu-daugelis eme kreditus,bet sekanciais metais derlius neuzderejo.Gal pati gamta stabdo isikisima i ja?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Tai , va , mielieji. Dasigyvenome iki to. Patys savo noru.T.y.valdžios noru. Tik stambinote Lietuvoje ūkius darėte ž.ūkio reformą. Tai dabar valgykite tą mėsytę į sveikatą. Sunaikinote trihektarininkus, smulkiuosius ūkininkus, kurie priaugindavo sveikos mėsos. Dabar stambiu mastu visus mus nuodys.P.Gapšy , juk buvote valdžioje, ar nematėte?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...