Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 20 Sekmadienis
 

K.Čilinskas: manęs JDJ asociacijoje nebus, jei ji pereis į politinę veiklą

2010-01-08 13:13 | Politikų tribūna | Komentarų (47)

JDJ pirmininkas Kęstutis Čilinskas (KK nuotr.)

Reaguodamas į kai kurių politinių partijų pareiškimus apie galimą piliečių asociacijos Jungtinis Demokratinis judėjimas dalyvavimą rinkiminėje ir kitoje politinėje veikloje, šios asociacijos pirmininkas Kęstutis Čilinskas pareiškė, kad jis neketina dalyvauti politinėje veikloje ir pasitrauks iš asociacijos, jei ši priims sprendimą dalyvauti. Pasak K.Čilinsko, praėjusių metų rudenį įvykusiame JDJ visuotiniame narių susirinkime buvo patvirtinta tokia JDJ įstatų redakcija, kuri užkerta kelią JDJ politizavimui. Be to, buvo priimti konkretūs visuotinio susirinkimo sprendimai dėl kai kurių partijos vadovų ir funkcionierių, bandžiusių užimti JDJ asociacijoje vadovaujančius postus: nustatyta, kad partijų vadovybės nariai negali dalyvauti JDJ Taryboje, valdyboje ir kitose valdymo struktūrose.

K.Čilinsko teigimu, įvairios partijos visą laiką rodė dėmesį JDJ asociacijai. Kai kurios siūlė, kad ištisi skyriai pereitų į JDJ. Bet, pasak K.Čilinsko, JDJ yra nustatyta tvarka, kad JDJ skyrius negali susidaryti iš partijų skyrių. JDJ skyrių steigimas yra laisvas, bet tai yra visuomenės, o ne politinių partijų teisė. JDJ įstatuose nustatyta, kad JDJ yra nepolitinė piliečių asociacija, kurios tikslas siekti teisinės valstybės vietoje dabar esančios oligarchinės. Ši nuostata, pasak K.Čilinsko, automatiškai užkerta kelią bendradarbiavimui su dabartinėmis politinėmis partijomis, nes jų vadovybė sukūrė ir veikia pagal oligarchinį korupcinį valstybės modelį.

Visų tų partijų vadovybės pozicija vienoda – kovojama dėl vietos valdžioje, kuri išnaudojama partijų praturtėjimui. O gauti pinigai naudojami per rinkimus įtikinti Tautą apie gerus partijų ketinimus. Toks modelis jau baigia išsekinti valstybės biudžetą.

JDJ visuomenės interesus gina, valdžios įstaigas kontroliuoja, teisės aktų pasiūlymus rengia, naudodamasi tomis Konstitucinėmis priemonėmis, kurios suteiktos piliečiams ir nevyriausybinėms organizacijoms, teigia K.Čilinskas. Įstatai nenumato, kad JDJ tikslų gali būti siekiama įsijungus

į politinę ar partinę veiklą. JDJ pirmininkas neabejoja, kad šioje asociacijoje yra asmenų, kurie siekia politinių tikslų ir jiems to, kaip piliečiams, niekas negali neuždrausti. Tačiau, teigia K.Čilinskas, asociacija yra demokratiškai nusprendusi išlikti nepolitine organizacija, būti antruoju, dabar jau – antioligarchiniu-Sąjūdžiu. Tačiau politikams, anot K.,Čilinsko, sunku suprasti, kaip žmonės nemokamai ir nesiekdami valdžios, gali dirbti Lietuvai. Politikai, užsiėmę savo politiniu verslu, nepastebi, kad visuomenė jau suprato, jog iš valdžios nebesulauks pagalbos, todėl patiems piliečiams reikia imtis veiksmų, kurie stabdytų Lietuvos sunaikinimą iš vidaus saiko neturinčiais godžiais oligarchiniais sandoriais ir oligarchinės „teisės“ aktais.

Jei antioligarchinis sąjūdis pavyks, tai jis, gal būt, įskels pilietinio demokratinio aktyvumo kibirkštį visuomenėje, iš kurios gelmių, iš kultūros, mokslo, ekonomikos, finansų specialistų gimtų jau nebe oligarchinio tipo politinė partija, teigia K.Čilinskas. Tačiau, pasak jo, ir šiuo atveju JDJ asociacija ir tokie jos lyderiai kaip aktorius Regimantas Adomaitis, akademikas Antanas Kudzys, doc. Krescencijus Stoškus ir kiti yra pasisakę už JDJ išsaugojimą nuo pavirtimo politine partija. Akademikas A.Kudzys daugiatūkstantiniame Kauno mitinge šią poziciją apibūdino labai vaizdžiai:

„Mes atėjome ne prie oligarchinio lovio. Mes atėjome, kad šį politikų apsuptą lovį apversti.“

Demokratija.eu inf.

2010-01-08

Komentarai

 

 

 
 1. man Čilinsko veikla patiktų, bet nepasitikėjimą kelia a)pats Žmogaus teisių stebėjimo institutas, D.Pūro vadovaujamas. Juk jis įkurtas ne kokio Amnesty Internacional, bet SORŠO< SOROŠO< SOROŠO… O tai, kad Sorošą išvijo Rusija, Baltarusija dėl jo būdų versti demokratiškai išrinktas vyriausybes ir kastis po visuomenės pagrindais, man nie kiek pliusų neprideda. Nepasitikiu žydais, nors tru ką. Ypač spekuliantais. b) gal Čilinskas galėtų paaiškinti koks toks Nevyriausybinių organzacijų skėtis yra dabar kuriamas, kuris ruošasi monopolizuoti nevyriausybines visuomenines organizacijas ir neprileisti kitų jokioms tokioms "sutartims su vyriausybe" Kas tai per afera?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Leiskite man nesutikti su jūsų nuomone,po to, kai mano kaime buvo pastatytos antenos,praėjo penki metai ir vienas po kito ėmėm sirgti vėžiu.

  Matau,kad jums praverstų perskaityti :
  Some Facts about Cell Phone Radiation by Dr. Andrew Goldsworthy

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Jusu sveikatai tai tikrai nesudarys pavojaus, kadangi mob. rysio tel. perdavimo dazniai zmogui yra nepavojingi.
  O ar vieta ten antenom ar ne-turetu spresti daugiabucio bendruomene. As pav. priesh, kad ant mano namo stogo butu dar kazkas pristatyta.
  Tegul stato tas antenas kazkur atskirai, kaip tai daroma Maskvoje.Kur administracijos potvarkiu tai uzdrausta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. p.Subotinai,kokia jūsų nuomonė apie mobiliojo ryšio antenas ant gyvenamųjų namų? Joms ten vieta? Klausiu kaip radijo inžinieriaus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Pono Cilinsko nerishli DEMAGOGIJA DAUGIAU NIEKO! O jis pats ne oligarchas? Kiek pas ji viena valanda kaip pas advokata kainuoja, paskambinkite. Ir isgirsite, kad nuo 400 iki 600 litu!!! Stai taip!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Kaip suprantu, tamsta esi iš popierinių gėlyčių karpymo grupės. Tokia "iniciatyva" JDJ labai pagirtina. Ypatingai gerai būtų, jei kitą kartą gėlyčių prikarpytumėt iš tualetinio popieriaus – visgi krizė, žmonės turės bent kuo pasivalyti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. 3 mėnesiai po šūvių Kaune!
  Ar gali būti pedofilijos byla nutraukta? Nauji gesinimo požymiai!
  100 BYLOS MARINIMO POŽYMIŲ. Jau surinkta 94.
  Tebūnie tai priminimas apie teisėgriovą ne tik bylos tyrėjams ir prokurorams, bet ir tiems,
  kurie mažiau domisi ir negali susekti tokio kiekio aplaidumo.
  Veiksmas vyksta čia (sutrumpinta nuoroda, kad tiktų į SMS): ~~~~~~~~~~~~
  W W W.SN.IM/PEDOFILAI ~~~~~~~~~~~~~~~
  Įstojęs į grupes w w w CrimeRangers com/groups, gali naudoti duomenis be papildomo CrimeRangers prašymo: Kviesti į grupę draugus, išsiuntinėti nuorodą ar dalį požymių email, SMS.
  Judinam! Ačiū Visiems
  P.S. Jei negali įstoti, bent prabalsuok, pakelk komentarą.

  Jei nesunku junkimės į kur nors ir rodykimės 24h per parą, o ne kol naujas straipsnis su komentarais dingsta į istoriją. Tapk pasiekiamas organizavimui. Asmeninės atsakomybės atlikti mažus veiksmus stoka yra dovana pedofilams. Neduok!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kodėl K. Čilinskas į Seimą ėjo —-:Iškilo tokia problema: vienas politikas, pabėgęs į Rusiją nuo Lietuvos teisėsaugos, netikėtai kandidatuoja į Seimą, kartu būdamas kitoje šalyje ir prašydamasis ten prieglobsčio. Manau, Lietuvai būtų buvusi didelė gėda, jeigu jis būtų išrinktas Seimo nariu. —–. Mano gyvenimo prasmė – elgtis teisingai kaip piliečiui, kaip teisininkui, užimti teisingą poziciją ir ją ginti. Tiesos ieškojimo logika yra geriausias dalykas, kuriam reikia atsiduoti. Tada nei tu ko bijai, nei tau reikia meluoti, neišgyveni dvilypumo jausmo. Man, pavyzdžiui, gaila kitų politikų, kurie supranta, kad kalba nesąmones, bet kalba. Kiek gali žaloti savo sielą? Paprasčiausiai, elgiesi, kaip liepia teisingumo principas, ir tada ramiai miegi.
  ——- citatos iš STRAIPSNIO -Alytaus gide :Kai niekas nebaisu

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. įdomu..,į klausimą kokia pačios iniciatyvą JDJ nugesino,neatsakei, tačiau nori mane paimti iš JDJ ir atiduoti Matulevičiui. AŠ ATĖJAU PAS K.Č.į JDJ ir mano iniciatyvos tikrai niekas net nemėgino gesinti,atvirkščiai,žmonės įš įvairių miestų palaikė, kai reikėjo. O čia kažkokia VĖTRA permes mane pas Matulevičių, nefantazuok, gerai?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Čilinskas tai užmaskuotas konservatorių projektas, kurio tikslas slopinti tautos nepasitenkinimą valdžios struktūromis.
  Pateikiu keletą įrodymų pagrindžiančių šį teiginį:
  1. JDJ buvo įsteigtas 2009 m. sausio 31 d. konservatorių irštvoje-Kauno savivaldybės didžiojoje salėje.
  2. Argi galėjo K. Čilinskas surinkti į sueigą konservatorių irštvoje- Kauno m. savivaldybės didžiojoje salėje beveik aštuonias dešimtys aktyviausiai Lietuvoje veikiančių visuomeninių organizacijų vadovų ir atstovų: profesinių sąjungų, asociacijų, judėjimų, bendruomenių ir bendrijų, jei už jo nugaros nestovėtų įtakinga parija?
  3. Vyriausybės vadovas, neturėdamas teisinio pagrindo-įsiteisėjusio teismo sprendimo, sausio 16 d. įvykius prie Seimo įvardino kaip riaušes, o suimtus žmones pavadino riaušininkais, vasario 3-iąją Vilniaus savivaldybė neišdavė leidimo mitingui prie Seimo. Tai grubūs žmogaus teisių pažeidimai, tačiau Čilinskas būdamas Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininku į žmogaus teisių pažeidimus nereaguoja ir nesiima ginti „riaušininkų“….
  4. Čilinsko biografijoje nėra nei vieno oponavimo konservatoriams epizodo, o yra akivaizdūs bendradarbiavimo faktai:
  – Dirbo Vagnoriaus Vyriausybės kancleriu;
  – 2007 m. spalį pagal Tėvynės sąjungos sąrašą Alytaus rajone vykusiuose rinkimuose Čilinskas pateko į Seimą;
  – viename interviu Čilinskas yra pasakojęs, kad Kubilius įkalbinėjo partijos kolegas nesipriešinti LeoLT projektui. Žinodamas tai Čilinskas iš konservatorių frakcijos neišstojo ir išbuvo joje iki kadencijos pabaigos…. Taigi, Čilinskas kritikavo premjero Kirkilo Vyriausybės siūlytą LEO LT projektą kaip visuomenei nenaudingą, tačiau tai buvo tik sentimentalūs graudenimai ir pataikavimas masių nuotaikoms, nes konkrečiai jis nieko nepadarė, kad ta afera būtų sustabdyta.
  5. Čilinsko pagrindiniai rėmėjai-Pūkas ir ***** oligarchų krikštatėvį-Lansbergį vadina garbingu žmogumi, kviečia jį į savo laidas, spausdina jo pasisakymus.
  6. Jo kalbos, kad mitingais, referendumais, peticijomis, rezoliucijomis ir kitokiais niekais JDJ pakeis dabar esančią oligarchinę sistemą į teisinę valstybę yra absurdiškas tuščiažodžiavimas, žmonių laiko ir pastangų bereikalingas eikvojimas, t.y. „garo nuleidimas“. JDJ neveiklumą pagrindžia tas faktas, kad per praėjusius metus nieko konkrečiai nepasiekta.
  Konservatoriams Seimo rinkimuose pavyko apgauti rinkėjus slapta įsteigus konservatorių partijos filialą-Valinsko partiją. Dabar mes jaučiam šitos apgaulės pasekmes. Neleiskime jiems dar kartą mus apgauti ir neremkime užmaskuotą konservatorių šalininką-Čilinską.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Ir dar manau, kad nereikėtų susikoncentruoti vien tik į referendumą. Veikti ir taip yra ką, o referendumo rengimas dabar yra beviltiškas, nes pagal dabar galiojančius įstatymus tai yra neįmanomas dalykas. Geriau sutelkti visas jėgas pasiruošti kitiems Seimo rinkimams, juos laimėti ir tada įgyvendinti savo idėjas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Manau, Matulevičiui reikėtų perimti iniciatyvius JDJ narius, kurie judėjime yra gesinami ir duoti per šoną Čilinskui.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Esu Matulevičiaus bendražygis ir mes esme sutarę,kad tik pradžioje naudojamės jo emeilu,o vėliau bus judėjimo atskiras.
  Parašykite algis.matulevičius@gmail.com ir jums atsiūsime daugiau info.O Matulevičius dirba ir dirbs kiek leis jėgos.Bet Jis nebūtinai turi siekti konkrečių postų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Vien kalbomis nesustabdysi oligarchu itakos valdziai. Reikia imti valdzia i rankas ir nepasiduoti oligarchu itakai. Todel JDJ bus tik bobuciu pasiplepejimu lygio organizacija.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Visiems, kuriems viskas jau aišku dėl to kas nutiks JDJ ir ar K. Čilinskas eis į valdžią siūlyčiau nesivarginti ir negaišti laiko, komentuodami labai stipriai demonstruojat savo neišprusimą, nesusigaudymą, jei ne silpnaprotystę, gal tėvai jus dažnai iš rankų išmesdavo?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...