Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 4 Šeštadienis
 

K.Čilinskas: Jeigu norite antioligarchinio sąjūdžio, premjere, Jūs jį turėsite!

2009-10-28 15:46 | Politikų tribūna | Komentarų (40)

Teisininkas Kęstutis Čilinskas (nuotr. Seimo archyvo)

Teisininkas Kęstutis Čilinskas šiandien kreipėsi į Ministrą Pirmininką, ragindamas nekriminalizuoti valdžios. Skelbiame K.Čilinsko kreipimąsi į premjerą A.Kubilių.

Gerbiamas Ministre Pirmininke A.Kubiliau,

Šiandien, kai Jūs pradėjote girti ir kviesti į politinę koaliciją Darbo partiją ir jos lyderius, galima konstatuoti kriminalinės oligarchinės valdžios įsigalėjimą. Kritiškai apie šiuos politikus kalbėjote prieš du metus, ragindamas mane eiti rinkimuose į laisvą Seimo nario vietą prieš Rusijoje nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantį V.Uspaskich. Metus išdirbęs Seime, matydamas kaip Jūs kartu su tuometiniu premjeru G.Kirkilu rūpinatės LEO sandoriu ir „Maxima“ savininkų interesais, supratau, kad anksčiau ar vėliau ištiesite ranką V.Uspaskichui, kuris yra oligarchinės sistemos pradininkas. Oligarchija legalizavosi 2000-aisiais, kai į Seimą atėjo V.Uspaskich ir kiti „bosai“ su kriminaliniu šleifu. Pirmoji jų iniciatyva buvo neteisėtai (kaip vėliau nustatė Konstitucinis Teismas) pašalinti iš pareigų Generalinį prokurorą. Už tai, kad šis, gindamas viešąjį interesą, pradėjo tokias stambias korupcijos, klastojimo, kontrabandos ir pinigų plovimo bylas, susijusias su V.Uspaskicho kontroliuojamu koncernu, kaip „Jangilos“ byla.

Nenuoširdžiai atrodo Jūsų susirūpinimas biudžeto lėšų gausinimu, jei Jūs pasirinkote savo partneriu V.Uspaskich, kurio įmonės baustos ir kuris pats traukiamas baudžiamojon atsakomybėn už valstybei pavojingas finansines machinacijas. Tuo Jūs duodate visuomenei signalą: slėpkite nuo valstybės pajamas, mokėkite už darbą vokeliuose, klastokite buhalterinės apskaitos dokumentus, plaukite nusikalstamu būdu gautus pinigus, kurkite partijas, finansuojamas iš juodų pinigų – ir jūs būsite pakviesti valdyti šalį, kartu su TS-LKD vadovu A.Kubiliumi. Ar galima tikėtis, kad verslas noriai mokės mokesčius biudžetui, kurį skirstys finansiniais nusikaltimais įtariamų politikų komanda.

Kaip teisininkas, Jūsų ketinimą ir pareiškimus apie koaliciją su baudžiamojon atsakomybėn traukiamais politikais vertinu kaip nusikalstamumo, korupcinės veiklos ir teisinio nihilizmo skatinimą.

Siekiant išsaugoti nusikalstamą LEO sandorį ir išvengti atsakomybės Jums reikalinga V.Uspaskich parama, nes kitais politikais šiuo klausimu nepasitikite. Visuomenė nenurimsta, reikalauja, kad būtų panaikinti nusikalstami ir korupciniai sandoriai, kuriais UAB „NDX energija“ („Maxima“) savininkams iš esmės veltui buvo atiduotos daugelio milijardų litų vertės valstybinės elektros tiekimo sistemos ir jų duodamas pelnas. Dėl to buvo dirbtinai sukeltos elektros kainos, mūsų verslas, gyventojai ir valstybės biudžetas praranda didžiules lėšas. Išeitis iš krizės būtų grąžinti valstybei jos turtą, sumažinti elektros kainas. Dabar Jūs rengiatės su „Maxima“ savininkais pasidalinti („likviduoti“) LEO bendrovę, nepanaikinus LEO sandorio. Tai reiškia, kad likvidatorius laikysis LEO sandoryje įrašyto valstybės įsipareigojimo atiduoti minėtiems privatiems savininkams 38,3 proc. valstybės kapitalo. Valstybė ir visuomenė pajus didžiulį finansinį smūgį. Vietoj to, kad panaikintumėte tą nusikalstamą sandorį, Jūs ruošiatės jį vykdyti, t.y. apiplėšti valstybės finansus, o čia Jums reikia valstybės finansų išplovime patyrusių politinių sąjungininkų. V.Uspaskich tam tinka. Jis ir dabar yra prokuratūros apkaltintas nusikalstamomis finansinėmis machinacijomis. Mainais už dalyvavimą koalicijoje, kuri gina korupcinį sandorį su UAB „NDX energija“, V.Uspaskich ir kiti partijos atstovai nebus nuteisti prokuratūros pradėtoje byloje. Jau davėte signalą teisėsaugai pareikšdamas, kad šiandien šios partijos vadovai yra dori žmonės. Tą turi įsidėmėti Generalinis prokuroras, kuris yra dabar valdančios koalicijos politikų rankose.

Vadinasi, į koaliciją atėjus V.Uspaskicho komandai, Generalinis prokuroras bus priklausomas ir nuo politikų, kuriems prokuratūra yra pradėjusi baudžiamąjį procesą.

Tikras oligarchinis sandoris: V.Uspaskich Jums ir „Maxima“ savininkams padeda išsaugoti VST ir LEO sandorius, Jūs padedate su pareigomis nesusitvarkančiam Generaliniam prokurorui išlikti poste, Generalinis prokuroras padeda V.Uspaskich išsisukti nuo baudžiamosios atsakomybės ir nereiškia teisme ieškinio dėl nusikalstamų VST ir LEO sandorių. Tuo pat metu LEO bendrovės likvidatorius Vilniuje, o gal Stokholmo arbitraže tyliai, remdamasis Jūsų, Generalinio prokuroro ir V.Uspaskich apgintu LEO sandoriu, atseikėja UAB „NDX energija“ savininkams 38,3 proc. kelių milijardų litų vertės valstybinį energetinį kapitalą. Valstybė priartėja prie bankroto ir Jūs eilinį kartą paraginsite Tautą suveržti diržus.

Siūlau Jums, Ministre pirmininke, atsisakyti tokių valdžios kriminalizavimo planų ir kuo greičiau Vyriausybės vardu kreiptis į teismą dėl VST privatizavimo ir LEO sandorių pripažinimo negaliojančiais, sumažinti vardan UAB „NDX energija“ pelno padidintus elektros energijos pardavimo įkainius.

O gal Jūs laukiate, kol sukils antroji sąjūdžio banga – dabar prieš oligarchinę valdymo sistemą? Jeigu Jūs norite tokio antioligarchinio sąjūdžio, premjere, Jūs jį turėsite!

Jūs tikriausiai galvojate, ko tiems “čilinskams“ reikia? Turi darbą, atlyginimą, į valdžią nenori. O mes norime elementarios pagarbos žmogaus teisėms ir Konstitucijai, norime gyventi ne melo (dabar tai vadinama „viešaisiais ryšiais“) pertekusioje oligarchinėje valstybėje, o demokratinėje respublikoje, kurioje valdžia tarnauja žmonėms, o ne oligarchams. Tokių piliečių skaičius auga, buriasi į Jungtinį demokratinį judėjimą. Jums tai praneša spec. tarnybos, kurias dabar orientuojate ne stambios korupcijos ir valstybės turto grobimo aferoms tirti, o persekioti piliečius, bandančius priešintis toms aferoms. Bet įbauginti Tautos nepavyks!

Kęstutis Čilinskas,

advokatas,

nepolitinės asociacijos „Jungtinis demokratinis judėjimas“ pirmininkas

2009-10-28

Komentarai

 

 

 
 1. Pagrindine kaltininke Kaune – Kauno prokuratura… prokuraturos nusikalstama veika. Prievartavimai, teroras, žudymai. Vardan – kontrabandos…, auksti pareigunai, vilkinimas, chaosas, nusikalstamos veiklos organizavimas… ikalciu slepimas, naikinimas, terorizavimas… teismas, teisejai, mafija… daugelis atsakymu y shiandienos klausimus kiekvienam… byloje – "Dvarvycio karas" #Iskarpyta, sutrumpinta konfiskacijos video medziaga: youtube.com/watch?v=RqUq_W1dvug #Pilna video medziaga: rutube.ru/tracks/2544038.html?v=e42277dbd9e14f5d461e811e26b36e55 #Bylos dokumentaciniai failai parsisiuntimui: megaupload.com/?f=5MCK7TPY realios situacijos isdestymas… dekui uz demesi.
  dabar jau kai kuriuos dokumentus galite skaityti interneto puslapyje…
  scribd.com/doc/21807708 Bylos Aprashymas
  scribd.com/doc/21808018 Skundas LR gen. prok. del ikiteisminio
  manau busit nustebinti…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Į demokratija.eu puslapį nėra jokio reikalo eiti, nes ten demokratija net nekvepia, ten nėra žodžio laisvės, nebent kas norėtų prisiminti tarybinius laikus, tas gali ten eiti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Pagrindine kaltininke Kaune, Kauno prokuratura… prokuraturos nusikalstama veika. Prievartavimai, teroras, žudymai. Vardan – kontrabandos…, auksti pareigunai, vilkinimas, chaosas, nusikalstamos veiklos organizavimas… ikalciu slepimas, naikinimas, terorizavimas… teismas, teisejai, mafija… daugelis atsakymu y shiandienos klausimus kiekvienam… byloje – "Dvarvycio karas" #Iskarpyta, sutrumpinta konfiskacijos video medziaga: youtube.com/watch?v=RqUq_W1dvug #Pilna video medziaga: rutube.ru/tracks/2544038.html?v=e42277dbd9e14f5d461e811e26b36e55 #Bylos dokumentaciniai failai parsisiuntimui: megaupload.com/?f=5MCK7TPY realios situacijos isdestymas… dekui uz demesi.
  dabar jau kai kuriuos dokumentus galite skaityti interneto puslapyje…
  scribd.com/doc/21807708 Bylos Aprashymas
  scribd.com/doc/21808018 Skundas LR gen. prok. del ikiteisminio
  manau busit nustebinti…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Vincuk, stebini savo nesugebėjimu perskaityti komentarą ir suprasti, kas ten parašyta… :)))
  Pabandyk dar kartą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Cituoju Tamstos žodžius:<….konstruktyviai pasikalbėjus su gerb. Prokuroru K. Betingiu, privalančiu, pagal savo pareigas ginti viešą interesą ….>Aišku,kad tikite Betingiu ir stengiatės jį gelbėti.Kam to reikia? To reika vaidinantiems Žmogaus teisių gynėjus.Betingį ir į jį panašius būtina šluoti iš teisėsaugos,o tamsta prieš jį laižaisi ir mulkini žmones.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 7
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...