Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 25 Ketvirtadienis
 

K.Čilinskas: “Mes neturime prokuratūros”

2009-11-25 15:21 | Teisėsauga | Komentarų (321)

Advokatas, Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas Kęstutis Čilinskas (KK nuotr.)

Advokatas, Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas Kęstutis Čilinskas teigia, kad oligarchinis klanas yra taip stipriai užvaldęs tiek politines partijas, tiek teisėsaugos institucijas, kad vienintelė išeitis Lietuvai iš šitos beviltiškos situacijos yra valstybės tribunolo institucijos įkūrimas.

Taigi, kokia yra tikroji Lietuvos situacija prokuratūroje ir kodėl Lietuvai reikia valstybės tribunolo? Apie tai – „Karšto komentaro“ pokalbis su Kęstučiu Čilinsku.

-Gerb. advokate, kaip Jūs apibūdintumėte situaciją Lietuvos prokuratūros sistemoje? Kodėl vienos bylos ištiriamos, o rezonansinės – pavyzdžiui, tiek Juro Abromavičiaus susprogdinimas, tiek Vytauto Pociūno žūtis, tiek „Alitos“ privatizavimo byla, tiek galiausiai garsioji D.Kedžio dukters pedofilijos byla – „buksuoja“, nors tu ką? Gal Lietuvos prokuratūroje yra dar kitokia prokuratūra, kuri ir diktuoja, kurias bylas ištirti, kurias – „nurašyti“, o kurias – numarinti? Kaip paaiškintumėte tokią susiklosčiusią situaciją?

-Mūsų prokuratūra neveikia pagal naująjį Baudžiamojo proceso kodeksą, neveikia pagal Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 str. Būtent tiek tas Konvencijos straipsnis, tiek naujasis Baudžiamojo proceso kodeksas nustato, kad byla kuo greičiausiai turi būti perduodama teismui.

Tuo tarpu prokuratūra dar nuo sovietinių laikų išliko tokia – ji nori vykdyti teisingumą. Kitaip sakant, nors Konstitucijoje parašyta, kad teisingumą pas mus vykdo teismas – teismas sprendžia, kas yra kaltas ar nekaltas ir kiek kaltas, kiek nekaltas, tai prokuratūra dar nuo sovietinių laikų nori būti to reikalo sprendėja.

Prokuratūra neveikia pagal naująjį Baudžiamojo proceso kodeksą, kuris visiškai pašalino iš prokuratūros vedamo proceso tardymo procesą – anksčiau buvo toks vadinamasis parengtinis tardymas, kuris trukdavo daugybę mėnesių ir metų, o dabar tas tardymas persikėlė į teismą – teisme turi vykti tardymas. Kitaip sakant, prokuratūros uždavinys yra surinkti kuo greičiau tiek įrodymų, kad bylą būtų galima atiduoti į teismą, ir teismas turi spręsti, kas kaltas ir kiek kaltas. Būtent teisme gynyba turėti padėti ant lėkštės savo įrodymus, prokuratūra – savo, ir įvyksta teisingumo aktas. Toks turi būti modelis pagal naująjį Baudžiamojo proceso kodeksą.

Ką tai duotų? Tai duotų labai greitą procesą. Jeigu bylos metų metais nestovėtų ikiteisminiame tyrime, jei greitai vyktų procesas, tai reikštų, kad nebūtų paslepiami įrodymai. Tuo tarpu dabar dažnai būna taip: susitariama su liudytojais, liudytojai pakeičia parodymus, liudytojai svarbiose bylose nužudomi, pabėga, išvyksta į užsienį ir pasislepia, jų nebelieka. Kitaip sakant, leidžiama numarinti bylą. Tai yra vilkinama byla tol, kol sueina patraukimo baudžiamojon atsakomybėn senatis.

Be to, toks ilgas ikiteisminio tyrimo bylos laikymas yra susijęs su korupcija, kadangi prokuratūra, laikydama ilgai bylą, eina į derybas su kaltininkais. Kai kurie nesąžiningi pareigūnai pradeda tartis, kiek kainuotų bylą nutraukti. Taigi atsiranda didelės galimybės korupcijai, o tūkstančiai nukentėjusiųjų nesulaukia teisingumo. Nukentėjusiems svarbiausia, kad byla pasiektų teismą ir vyktų procesas, kad būtų išsiaiškinta, ar kaltas, nekaltas, kiek kaltas. Ir tai turi daryti teismas, ne prokuratūra.

Pažvelkime į tą tragišką Kauno atvejį: byla nebuvo atiduota į teismą, nors jau daugybę mėnesių visi duomenys buvo surinkti, ir seniai surinkta tiek duomenų, kad bylą būtų galima duoti į teismą. Tačiau prokuratūra vis tiek laukė – norėjo pati prokuratūra vykdyti teisingumą. Kitaip sakant, pati prokuratūra atrenka, ką duoti į teismą, o ką – neduoti. Ji dar nenori atiduoti teismui tos funkcijos – vykdyti teisingumą.

Ilgai laikydama bylas, prokuratūra leidžia paslėpti įrodymus, ir tuo ji grubiai pažeidžia Konstituciją, Baudžiamojo proceso kodeksą ir Žmogaus teisių konvenciją. Čia pasekmės liūdnos ir biudžetui – kadangi byla užtrunka apie metus laiko, vietoj to, kad truktų porą mėnesių, tai įsivaizduokit – tūkstančiai žmonių gauna atlyginimus, ir vietoj to, kad ištirtų kitas bylas, vis dar tiria tas laikomas bylas. Kitos bylos irgi nesulaukia ištyrimo – nespėjamos ištirti, žmonės pyksta – kadangi užkimšta teisėsauga niekaip nesusidoroja su tūkstančiais bylų, kurių specialiai neduodama į teismą, laukiant, kol prokuroras nuspręs čia, kas kaltas yra, vietoj to, kad teismas nuspręstų, taigi tai sukelia liūdnas pasekmes ir biudžetui.

Taigi mes turime sudėtingą situaciją: prokuratūra nenori būti toje vietoje, į kurią ją pastato įstatymas – ji vis dar nori būti sovietinė prokuratūra, kai ji buvo aukščiau teismo.

-Ir ką mes tuomet turime?

-Labai įdomią situaciją: kai prokuratūra atiduoda bylą į teismą, tai teismas, kadangi jis yra jau ne sovietinis, pradeda tirti bylą – nes jis yra tas, kuris turi nagrinėti bylą. Taigi visa tai, ką prokuratūra dvejus metus laikė ir jau maždaug atseit sudėliojo, kad teismas nuteistų, teismas, kadangi yra normalus, viską tiria iš naujo: iš naujo klausinėja visus liudytojus, iš naujo vyksta visi parodymai, parodymų tikrinimai. Ir vėl viskas brangiai kainuoja valstybei. Be to, teisme tiriant, dažnai sueina irgi senaties terminai, kadangi prokuratūra kartais tiek bylas išlaiko, kad teismas arba turi tik priimti nuosprendį, arba, jeigu tiria ir stengiasi viską išsiaiškinti, sueina senaties terminas. Kartais teismas tyčia pastatomas į ceiknotą – kad, maždaug, jeigu norite nuteisti, tai nenagrinėkite bylos ir skubiai pasirašykite, ką prokuratūra parašė. Tokios gudrybės irgi būna naudojamos.

Mes žinome atvejus, kai pagrindinėse stambiausiose korupcijos bylose, pagal Lietuvos mastelį, bylos taip ir nebuvo atiduotos į teismą – pvz., vadinamoji „Abonento“ byla taip ir nebuvo užbaigta. Politikai surado „Abonentą“, tačiau prokuratūra jo nesurado, ir byla taip pasibaigė. Prieš tai buvusių daugelio Seimo narių bylose buvo surasti įrodymai, prokuratūra pareiškė, kad „visi jų kaltės įrodymai yra“, buvo žiniasklaidoje paskelbta, kaip jie ten prašo pinigėlių už įstatymų priėmimą, viskas aišku – buvo visi korupcijos požymiai, tačiau nepaisant to, prokuratūra nusprendė, kad bylos į teismą neduos, kadangi, jų manymu, nors tie žmonės jau nebe Seimo nariai, bet jiems dar tebegalioja Seimo narių imunitetas. Na, žinote, niekaip negalima suprasti: kaip ne Seimo nariui galioja Seimo nario imunitetas? Būtent tuo motyvu prokuratūra atsisakė duoti bylas į teismą. Bet pabrėžė: „visi kaltės įrodymai yra, jie yra kalti“. Taip ir buvo pasakyta: „Jie yra kalti“. Tai yra, kad mes, prokuratūra, pripažįstam juos kaltais, bet į teismą jų neduodam. O mes puikiai žinom, kad tik teismas gali nuteisti.

Būtent toks savivalžiavimas, aiškus Konstitucijos nepaisymas iš tikrųjų atvedė prie to, kad nėra atsakomybės. Čia jau nekalbu apie tokias bylas, kaip LEO, kur švaistomos valstybės lėšos milijardais, – tokių bylų net nedrįstama pradėti. Čia iš karto subjektai išteisinami, net nepradėjus proceso.

Štai tokią turime prokuratūrą. Dabar Prezidentė ir Seimas turėtų iš esmės spręsti prokuratūros vadovybės klausimą, bet, kaip žinome, valdančioji koalicija nusprendė pasikviesti V.Uspaskich partiją į valdančiąją koaliciją. O būtent tiek V.Uspaskich, tiek kiti partijos atstovai yra patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tai aišku, kokio prokuroro jie norėtų – jie norėtų tokio prokuroro, kuris juos atleistų nuo atsakomybės. Tai suprantama, kad dabar vyks paprasčiausios derybos – kad valdantieji išsaugo tą prokurorą, o prokuroras V.Uspaskickui eilinį kartą dovanoja neliečiamybę.

Taigi matome, kad teisėsauga yra labai stipriai veikiama politikų. Jeigu paimsime V.Uspaskich bylą, tai reikėtų priminti, kad jis buvo namų arešte – tada jis dar nebuvo joks Seimo narys, mes tada su juo turėjome dvikovą Alytuje rinkimuose į Seimą, kurią jis pralaimėjo, ir jam buvo namų areštas. Ir tada, kai iškilo klausimas, ar balsuoti už LEO, ar prieš LEO, Seime pritrūko balsų – jeigu ne Darbo partijos frakcija Seime, tai Seime nebūtų užtekę balsų balsuoti už LEO, nes buvo pateiktas alternatyvinis antiLEO mano projektas, kad ta energetikos dalis, jeigu yra pardudoama, turi būti skaidriai parduodama, kviečiant skaidrų konkursą, gaunant į biudžetą 7 milijardus litų, už kuriuos būtų galima statyti naują atominę elektrinę. Tada V.Uspaskich irgi buvo tos nuomonės. Jis buvo viešai pareiškęs ir man laišką parašęs, kad jis yra tiesiog pasibaisėjęs LEO sandoriu. Bet kai tiktai pritrūko „Maximai“ balsų, tai V.Uspaskich suprato, kad turi gerą žaidimą – jis iš karto pakeitė nuomonę: pasakė, kad LEO sandoris yra nuostabus, jo frakcija prabalsavo už LEO sandorį. V.Uspaskich tuoj pat buvo paleistas iš namų arešto, išvažiavo į Maskvą, jo byla buvo nukelta nagrinėti po Seimo ir Europos Parlamento rinkimų, t.y. byla buvo nukelta daugiau kaip pusei metų į priekį. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad vien pažadas prabalsuoti už LEO jam davė tokius dalykus, kaip galimybę pakeisti bylų terminus.

Tai reikia įsivaizduoti, kiek ta oligarchinė viršūnė kontroliuoja tą teisėsaugą – prokuratūrą, teismą, kad išsprendžiami tokie dalykai vien dėlto, kad jo frakcija Seime sutiko balsuoti už LEO sandorį?

Taigi matome, kad yra rimta problema, į ką yra orientuota teisėsauga, prokuratūra. Todėl jums ne veltui kyla klausimas, kodėl vieniems bylos keliamos, ir ypatingai ten kokiam vargšui mažiukui verslininkui, kur kas nors nori labai su juo susidoroti, o tokiems oligarchams…

-Anais laikais prokuratūrą kuravo LKP CK administracinių organų skyrius. Tada jame dirbo ir prokuratūrą, teismus, KGB, VRM sistemą kuravo Artūras Paulauskas. O kas šiais laikais kontroliuoja prokuratūrą? Ar yra kokia nors kontrolė? Gal todėl, kad nėra jokios kontrolės, prokuratūroje ir vyksta toks „bezpredelas“: ką nori tiria, ko nenori – netiria? Jau nekalbant apie politikų ar verslininkų užsakymų vykdymą… Kaip turėtų veikti prokuratūros kontrolės mechanizmas? Juk kažkam jie turėtų būti atskaitingi?

-Pagal teisės teoriją, kontroliuoja tie, kurie turi teisę skirti vadovybę. Prokuratūros vadovybės skyrime dalyvauja dvi institucijos – Seimas ir Prezidento institucija. Kontroliavimas, aišku, reiškia ne konkrečių bylų kontrolę, bet kontroliuojama turėtų būti tai, ką mes kalbėjom. Jeigu vyksta toks savotiškas atrenkamasis teisingumas, prokuratūra daugybę metų vilkina bylas, neatiduoda į teismą, turėtų būti kontroliuojama pati situacija – tie patys skaičiai, tas pats neobjektyvus procesas. Nes, pavyzdžiui, nei Prezidentė, nei Seimas negali kištis į konkrečią bylą. Tam yra teisminiai procesai ir panašiai. O tai, ką mes kalbame šiandien, tai matome, kad yra visi objektyvūs įrodymai, kad prokuratūra neveikia kaip prokuratūros institucija. Ji savo vaidmens neatlieka: esant byloje įrodymams, kad asmenys yra kalti, neatiduoda bylos į teismą. O būna ir atvirkščiai.

Mes matome ikiteisminiame tyrime taip pat aiškią tendenciją, kai teisėsaugos institucijos, įskaitant ir pačią prokuratūrą, naudojamos susidoroti su kuo nors. Pavyzdžiui, vieni verslo partneriai susidoroja su kitais – prokuratūra veikia kaip užsakymų stalas. Čia yra korupcinė veikla, korupcinės veiklos būdas, kai prokuratūros ar kitų ikiteisminio tyrimo institucijų yra paprašoma tirti verslininką, kuris pasiskundė, dėl ko nors ieško teisybės, ar pareigūną, kuris ieško teisybės. Tie pareigūnai ir tie verslininkai tiesiog persekiojami.

Tokias pagrindines kryptis turėtų Seimas analizuoti. Ir kadangi šiuo metu tai egzistuoja, viešas interesas neginamas, bylos daugybę metų vilkinamos, neatiduodamos į teismą, yra aiškių požymių, kad teisėsaugos institucijos tampa užsakymų stalais, kur tiesiog užsakoma su kažkuo susidoroti, padėti išieškoti skolas ar kažką nutildyti. Arba kad ir V.Pociūno byla – jeigu teismas du kartus liepia tirti, ir prokuratūra atsisako, netiria bylos, tai yra aiškus nenoras ieškoti kaltų asmenų tokioje byloje. Tai rodo, kad prokuratūra nenori vykdyti savo misijos. Tokius teismų sprendimus, kai prokuratūra kaltina, o teismas išteisina, galima suprasti. Tai yra normalu – visame pasaulyje prokuratūra duoda skubiai bylas į teismą, kaltina ir gali būti išteisinimai. Bet jeigu yra atvirkščiai – teismai turi raginti prokuratūrą, kad ji dirbtų savo darbą – kaltintų, tai jau, žinote, nėra žodžių…

Štai tokios tendencijos, statistika, skaičiai, tie patys besikartojantys žmogaus teisių pažeidimai iš tikrųjų ir turėtų būti kontroliuojami.

-Jeigu yra, kaip Jūs sakote, asmenys kalti, bet prokuratūra jų neatiduoda į teismą, susidorojama su verslo partneriais, tai prokurorai tam tikrais atvejais tampa kaip ir nusikaltėlių bendrininkai. Tai kas tada turi tirti prokuratūrą? Šiuo metu mes esame patinėje situacijoje.

-Iš tiesų esame beviltiškoje situacijoje. Kadangi gyvename oligarchinėje valstybėje, tai iš esmės patys didžiausi nusikaltėliai pasidaro neatsakingi. Pareiginio, ekonominio, finansinio nusikaltimo atlikėjai, iniciatoriai, organizatoriai neatsako – tai yra politikai, pareigūnai, įskaitant ir prokuratūros atstovus.

Tokiu atveju tiesiogiai į valstybės valdymą turi įsijungti, kaip Konstitucija numato, tauta, visuomenė. Tauta turi tiesiogiai valdyti, o ne per savo atstovus, kadangi atstovai neužtikrina kontrolės – daugelis jų patys yra su baudžiamosiomis bylomis prasikaltę, todėl prokuratūros niekada nekontroliuos, nes kuo blogesnė prokuratūra, tuo geriau tiems prasikaltusiems Seimo nariams. Todėl mums, tautai, reikia kurti instituciją, kuri yra ne vienoje valstybėje, – tai valstybės tribunolą, kur būtent piliečių yra renkami teisėjai, ir tada jie yra priklausomi tik nuo piliečių. Tai pati aukščiausia institucija. Taip pat renkamas vyriausiasis prokuroras, kuris užtikrina kaltinimą ir patraukimą baudžiamojon atsakomybėn pačių aukščiausių pareigūnų į tą tribunolą.

Tik tokiai sistemai veikiant galima tikėtis, kad generalinis prokuroras už aplaidumą bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, kad bus patraukti atsakomybėn tokie politikai, kurie organizuoja tokius sandorius, kaip LEO ir kiti.

Tai šiuo metu yra vienintelis kelias išeiti iš šitos beviltiškos situacijos. Nes dabar jie gelbsti vieni kitus – politikai, kaltinami finansinėmis machinacijomis, ateina į valdančiąją koaliciją ir gelbsti prokurorą, prokuroras gelbsti juos, ir jie visi kartu gelbsti LEO sutartį. Pagal tą sutartį išsidalinami milijardai – atiduodami „Maximos“ savininkams, ir t.t.

Taigi šitoje situacijoje reikia įsijungti tautai. Jeigu mes to nepadarome, tai belieka tiktai žiūrėti, kaip tai vyksta, ir gailėtis. Bet mes, tauta, turime turėti tam tikrus svertus.

-Turbūt ne vienam mūsų skaitytojui kils klausimas: o kaip tą valstybės tribunolą padaryti?

-Reikės siūlyti pakeitimus Konstitucijoje – referendumo keliu reikia įvesti Konstitucijoje tokią instituciją, ir tada beliks tiktai rinkimai. Tai nieko nuostabaus – yra daugybė šalių, kur renkami prisiekusieji tarėjai. Tiktai Lietuva neturi prisiekusiųjų tarėjų arba tarėjų institucijos – daugelyje Europos šalių, jau nekalbant apie Jungtines Amerikos Valstijas ir Kanadą, yra tos institucijos – yra aktyvus piliečių dalyvavimas teisingumo vykdyme. Tik pas mus nėra jokių formų – kad bent vienoje, pačioje aukščiausioje institucijoje, būtų išrinkti šie asmenys.

Tada, kaip valstybės tribunolas bus padarytas konstitucine instituciją, reikės priimti proceso įstatymą – kaip tas valstybinis tribunolas veikia, kaip vyriausiasis valstybės prokuroras traukia atsakomybėn.

Tą mums reikia būtinai sukurti. Kitaip visuomenė neturės jokių svertų. Priešingu atveju mes galime tiktai žiūrėti, skėsčioti rankomis, o ta oligarchinė viršūnė ir toliau gyvens sau ramiai, vienas kitą palaikydami, ir toliau juoksis iš mūsų – iš tautos. Bet vienąsyk, manau, jie nustos juoktis.

-Kaip supratau, Jungtinis demokratinis judėjimas ir inicijuos valstybės tribunolo įkūrimą?

-Taip, inicijuosime – rengsime projektus. Be to, reikia panaikinti senatį – nes jeigu yra senatis, jiems vėlgi gerai: jie pakeičia valdžioje čia vienas kitą septynerius metus, o septyneri metai kaip tik yra terminas patraukimo baudžiamojon atsakomybėn už tuos finansinius ekonominius nusikaltimus, ir taip kairieji su dešiniaisias, vienas kitą pakeisdami, labai gražiai tarnauja tai oligarchinei sistemai.

Dvipartinė sistema – būtent toks yra jų planas. Jeigu susodinsit šiandien už stalo, tai bus viena partija – tiek kairieji, tiek dešinieji. Jie visi gins LEO sandorį, Vakarų skirstomųjų tinklų privatizavimo sandorį. Jie yra viena partija – jie gali peštis tik dėl smulkmenų, tačiau kalbant apie sistemą, tai yra vieninga sistema.

Tauta yra atsakinga, kad būtų vykdoma Konstitucija – Konstitucija turi veikti. Nes ko tikėtis iš tų politikų? Jie tik sėdi prie tų milijardų ir dalinasi – juk tuoj bus LEO bendrovės dalybos. Ir galvoja, kaip nuo mūsų apsisaugoti.

-Po Kauno įvykių dėl prokuratūros sistemos veiklos broko labai aštriai pasisakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė – kelis pirmadienius iš eilės pas ją ant kilimėlio buvo kviečiamas generalinis prokuroras A.Valantinas. Išgirdusi, kad prokuratūra dėl D.Kedžio dukrelės tvirkinimo bylos vilkinimo nusprendė atleisti tik vieną prokurorę, o kitiems prokurorams skirtos pastabos arba papeikimai, Prezidentė iš A.Valantino pareikalavo griežtesnių sankcijų: iki antradienio – Kauno apygardos prokurorams, iki penktadienio – Generalinės prokuratūros prokurorams. Tačiau praėjo antradienis, praėjo penktadienis, dar vienas antradienis, dar vienas penktadienis, o iš Prezidentės pusės – tyla. Tyli ir generalinis prokuroras. Ką tai reiškia? Kad ir mūsų Prezidentė jau tapo šito klano įkaite, kad taip staiga atsitraukė šitoje situacijoje? Nes jeigu Seimas yra neįgalus, vienintelė, kuri, pagal Konstituciją, galėjo spręsti prokuratūros vadovų klausimą, dar buvo Prezidentė. O ji to nepadarė – paliko senąją, brokuotąją prokuratūros sistemą tekėti sena vaga.

-Prezidentė dėl generalinio prokuroro atleidimo turėjo teisę teikti teikimą Seimui. Prezidentė taip pat turi įtaką dėl generalinio prokuroro pavaduotojų atleidimo. Tačiau to nepadaryta.

Vertinant Prezidentės pareiškimus, jie visada būna geri. Pavyzdžiui, ji pasisakė prieš LEO sandorį – kad LEO sandoris yra blogas. Bet veiksmais Prezidentė pasisakė už tai, kad nereikia panaikinti LEO sandorio – tai dabar ir dalybos vyksta, „Maxima“ gaus savo dalį – apie 40 proc. kapitalo, t.y. apie 5 milijardai litų. Tai didžiuliai pinigai ir už nieką.

Lygiai taip pat Prezidentės buvo pasisakyta ir prieš monopolijas. Tačiau monopolijos kaip tik naujos ir kuriamos. Ir Prezidentė pritaria, kad būtų kuriama monopolija, sujungiant RST ir VST į vieną – tai yra šimtaprocentinė monopolija, neteisėta – ją draudžia įstatymas. Bet Prezidentė motyvuoja, kad gal bus pigesnė energija. Tačiau dar niekur taip pasaulyje nėra, kad sukūrus monopoliją, bus pigesnė energija. Monopolijų sukūrimas kaip tik yra būdas pabranginti. Ir mūsų Konstitucija draudžia monopolijas. Todėl mes turime eilinį atvejį, kai žodžiai, patikinimai visuomenei – gražūs, ir antioligarchinė kova buvo paskelbta, bet nieko neįvyko – nė vieno judesio. Vietoj to didžiausias oligarchas Baltarusijos diktatorius A.Lukašenka buvo priimtas ir su garbės sargyba pamylėtas, nepaisant to, kad jis slepia Lietuvos gyventojų žudikus.

Taigi matome, kad čia piliečiams nieko nereikėtų tikėtis. Yra vieninga oligarchinė sistema, ji veikia, visos institucijos yra tos sistemos dalis, ir mums nereikia laukti, kol Prezidentė kažką padarys, – reikia padėti jai, reikia patiems imtis viską daryti. Mes tikrai nesulauksime nė iš vieno valdžios atstovo, kad jis kažką padarytų, – jie negali to padaryti, nes turi tarnauti oligarchinei sistemai. Taip, žodžiu jie gali pasakyti vieną kitą žodį, tačiau dar nė veiksmas nebuvo atliktas.

Jeigu kalbėtume apie tai, kad Lietuvoje susikūrė oligarchinė sistema, tai Prezidentė tą pripažino, ir milijonas žmonių ją rinko, kai ji pasakė, kad „aš kovosiu prieš oligarchiją, kovosiu prieš LEO sandorį“. Tačiau tie žmonės, kurie labiausiai atsakingi už to sandorio sudarymą, nė vienas nebuvo pajudintas – tas, kas toleravo, kad tas sandoris būtų sudarytas – būtent Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkas V.Poderys, liko savo vietoje, Konkurencijos tarybos pirmininkas, kuris irgi atsako už tai, kad tas sandoris buvo sudarytas ir kad monopolijos Lietuvoje kelias kainas, gyventojai vargsta dėl aukštų šilumos kainų, – savo vietoje.

Taip kad realios Prezidentės kovos nėra – buvo tik pažadai ir gauti rinkėjų balsai. Todėl dabar turi tik patys piliečiai galvoti, kaip pasiekti, kad nebūtų oligarchinės sistemos, ir siekti Lietuvoje įkurti valstybės tribunolą. Dabar tai turėtų būti mūsų darbas Nr.1.

-Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Giedrė Gorienė

"Karštas komentaras"

 

 

Komentarai

 

 

 
 1. I like the valuable information you provide for your articles. I’ll bookmark your weblog and check once more here frequently. I am reasonably sure I’ll be told a lot of new stuff right here! Good luck for the following!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. I do enjoy the manner in which you have framed this particular challenge and it does provide me some fodder for thought. Nevertheless, through what precisely I have witnessed, I simply hope as other feed-back pile on that folks keep on point and not embark on a soap box regarding the news du jour. Yet, thank you for this fantastic piece and though I do not really agree with the idea in totality, I regard the perspective.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Tai labai lengvas rasti bet kokią temą dėl interneto , palyginti su knygų , , aš Burtlējiens šį straipsnį šioje svetainėje .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Virtually all of the things you mention happens to be astonishingly precise and that makes me ponder why I had not looked at this with this light before. Your piece truly did switch the light on for me as far as this specific issue goes. Nevertheless there is 1 point I am not too cozy with so whilst I make an effort to reconcile that with the actual central idea of the issue, permit me observe what the rest of the readers have to say.Nicely done.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. I’m very happy to read this. This is the kind of details that needs to be given and not the accidental misinformation that’s at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Great – I would definitely pronounce, impressed together with website. I did little difficulty navigating through all tabs and related information was initially truly simple in order to do to reach. I just found issues i wished for before you expect it at all. Reasonably unusual. Most probably will enjoy it for you if you add forums or anything, website theme . a tones approach for your client to speak. Excellent task..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. GAL LAIKAS SUŽINOTI APIE SAVIVALDYBĖS IR R. ŠALAŠAVIČIŪTĖS NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS KURIUOS BANDO NUSLĖPTI LRGP

  Mano vaikams pastoviai buvo grasinama susidorojimu, jiems grasindavo vaikų motina RIMA ANDROSOVA, bet jos nusikaltimus bandoma nuslėpti. 2004m. po grasinimų vaikui ji neteisėtai buvo apgyvendinta „Vaiko ir Motinos Pensione“, apie tai žinojo ir direktorė N. Dirsienė, bet viską slėpė, kodėl pas ją nebuvo iškarto paimtas vaikas ? Pensione R. Androsova užpuolė svetimą vaiką net 2 kartus, mušė ir grasino nužudyti, šie faktai irgi nuslėpti. Vėliau vaikam pastoviai buvo grasinama susidorojimu, buvo daužomi langai, televizoriai. Apie tai žinojo ir vaiko teisių inspektorė R. Valančienė, bet viskas buvo slepiama.
  2006m. Gretimame savivaldybės socialiniame būste neteisėtai buvo apgyvendintas provokatorius GRIGORIJ ULEVIČ. Šio buto savininkas GINTARAS BERTULIS neteisėtai buvo perkeltas į svetimą socialinį butą „PILAITĖJE“, o jo bute buvo apgyvendintas G. ULEVIČ, kuris pradėjo terorą prieš mane, ir kuris vyko net pusantrų metų. Aš buvau sumuštas net 4 kartus, buvo sumušta jau 4 mėnesį nėščia mano sugyventinė. Tik po skundo į STT, provokatorius buvo iškeldintas, o į savo butą sugražintas G. BERTULIS. (tyrimai neatlikti, viską bandoma nuslėpti).
  2007.10.19. vaiko teisių inspektorė R. Valančienė atvykusi pas mus į namus, pagrobė mano dukrą Virgą Lukoševičiūtę, be jokios priežasties, kai motinos nebuvo namie. Taip pat ji bandė pagrobti mano sūnų Virgį Lukoševičiu 2006m. bet jai nepavyko. Aš kreipiausi i R. Šalašavičiūtę net 3 kartus, bet jokių paaiškinimų negavau. TAI KAM BUVO PAGROBTA MANO DUKRA ? TOKIEM PEDOFILAM KAIP USAS, AR FURMONAVIČIUS ? GAL PAKOMENTUOS ŠIUOS FAKTUS ŠALAŠAVICIŪTĖS PAVADUOTOJA MONIKA URMONIENĖ, O GAL PATI MOTINA RIMA ANDROSOVA ? KURIOS BŪTŲ JĄ PARDAVĘ JEI NEBŪČIAU GRYŽĘS IŠ VOKIETIJOS, O GAL PATI ŠALAŠAVIČIŪTĖ NORI PAKOMENTUOTI ?
  2007.11.06. ir 2008.02.05. aš kreipiausi į LRS Žmogaus teisių komitetą, ir įrodžiau, kad LRGP slepia nužudymus, ir nusikaltimus prieš vaikus. (bet tyrimai neatlikti).
  Čia aprašyta labai maža dalis nusikaltimų, kurie organizuoti ALGIRDO KATKAUS, kad nuslėpti prokuroro BIRŠTONO, saugumiečio POCIŪNO nužudymus, ir 3 pasikėsinimus nužudyti mane. (GAL PAKOMENTUOS ŠIUOS FAKTUS LRGP ?)
  Kad nuslėpti visus šiuos nusikaltimus savivaldybė kreipėsi į teismą, kad atskirti vaikus nuo manes. (GAL PAKOMENTUO ŠIUOS FAKTUS TEISĖJA RENATA KASIMOVIENĖ ?)

  TAI KIENO INTERESUS GINA R. ŠALAŠAVIČIŪTĖ, VAIKŲ AR IŠKRYPĖLIŲ KURIE ORGANIZUOJA NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS ? AŠ PASIEKSIU, KAD TAVE TEISTŲ KAIP ŠIŲ NUSIKALTIMŲ BENDRININKĘ, ATSAKYSI UŽ MANO VAIKŲ AŠARAS.
  VLADAS LUKOŠEVIČIUS. Rašykite, atsiūsiu medžiagą. Tel. 867704339. email: vl55755@gmail.com

  P.S.
  R. ŠALAŠAVIČIŪTE TAU REIKIA BIJOTI NE D. KEDŽIO, NE MANĘS, TAU REIKIA BIJOTI VAIKŲ KURIE PATYRĖ NUOSKRIAUDAS, IŠ KURIŲ BUVO PASITYČIOTA. JEI TU BENT KIEK NUSIMANAI VAIKŲ PSICHOLOGIJA, TURĖTUM ŽINOTI, KAD VAIKAI IŠ VAIKNAMIŲ NEPAMIRŠTA NUOSKRIAUDŲ, JIE VISKĄ LAIKO SAVYJE, IR UŽTENKA MAŽIAUSIO POSTUMIO IR VISKAS IŠSILIEJA. O TAU ATEIS ATPILDO VALANDA. BET ŽINOK, KAD BAISIAUSIA NE BAUSMĖ , O JOS LAUKIMAS.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Ir aš apie Jus sprendžiu tiktai iš to ką rašėte apie mane. Manau, ankstoka Jums dalyvauti viešose diskusijose, nemokate nei elgtis garbingai, ne būti nešališku, nei mintis tiksliai reikšti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Pasirodo, Jūs mane pažįstat (kaip ir "Atsakymas",)—————————————gyvenu kitam Lietuvos gale ir Vilniuj labai retai būnu,tad tikrai nežinau kas jūs.ir nuomonę apie jus susidariau tik iš to kas KK rašyta

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. SIS LAISKAS ISSIUNTINETAS I VISAS UZSIENIO SALIU ATSTOVYBES.
  As Vladas Lukosevicius, kreipiuosi i visas uzsienio atstovybes su pagalbos prasymu. Pries mane ir mano vaikus jau 10 metu vykdomas valstybinis teroras, kuri organizavo ALGIRDAS KATKUS, buves LRS nacionalinio saugumo ir ginibos komiteto pirmininkas. Jo nurodimu buvo organizuoti 3 pasikesinimai nuzuditi mane, 1999m., 2003m., ir 2008m. (po visu siu pasikesinimu buvai operuotas). Pries mano 3 mazamecius vaikus buvo organizuoti nusikaltimai, jiems nekarta buvo grasinama susidorojimu. Del visu siu nusikaltimu as nekarta kreipiausi i LRGP, i LRS zmogaus teisiu komiteta, i LRS vaiko teisiu kontroliere, kreipiausi ir i LR seimo narius, bet jokiu priemoniu nebuvo imtasi. As kreipiausi i LR Prezidenta V. Adamku su pareiskimu, kuriame isvardinau aukstu valstybes pareigunu nusikaltimus ir pateikiau irodymus, bet tyrimai nebuvo atlikti. Su panasiu skundu as kreipiausi ir i LR Prezidente D. Grybauskaite, bet tyrimai nepradeti. AS SAVO SKUNDUOSE ISVARDINAU AUKSTU VALSTYBES PAREIGUNU NUSIKALTIMUS, UZ KURIUOS JIE BUVO PAAUKSTINTI PAREIGOSE, JEI TAI SMEISTAS JIE TUREJO PILNA TEISE KREIPTIS I TEISMA, BET NE VIENAS NESIKREIPE, TIK BUVO ORGANIZUOTI UZPUOLIMAI.
  Neseniai Lietuvoje nuskambejes pedofilijos skandalas, kai D. Kedis negalejo apginti 4 metuku prievartaujamo vaiko, tai maza dalis nusikaltimu kuriuos nebaudziamai vygdo iskrypeliai, sadistai Lietuvoje . Lietuvoje as kreipiausi i visus laikrascius ir televizijas, man buvo pazadeta, kad paviesins mano pateiktus faktus su visais irodymais, bet viskas buvo uzciaupta. Tik po visu kreipimusi pasikartodavo uzpuolimai, kuriuos prokurorai uzciaupdavo. As kreipiausi, kad buciau iskviestas liudininku saugumiecio Paciuno nuzudymo byloje, kuris buvo ismestas per langa Breste, po sio kreipimosi buvau uzpultas su peiliu, as suspejau prisidengti su ranka nuo peilio, po operacijos nevaldau 4 kaires rankos pirstu. Prokurorai tai traktavo kaip nedideli chuliganizma. As turiu surinkes daug irodymu apie 3 teiseju nusikaltimus, su siais irodymais kreipiausi i LRGP, bet tyrimus atsisake atlikti. Jei imanoma, isplatinti sia medziaga demokratinese salyse busiu dekingas, gal tik po to Lietuvoje kas nors pasikeis. AS KREIPIUOSI I VISAS UZSIENIO SALIU ATSTOVYBES SU PAGALBOS PRASYMU, NES MAN IR MANO 3 MAZAMECIAM VAIKAM GRESIA RIMTAS PAVOJUS. VLADAS LUKOSEVICIUS. Vilnius. Tel. 867704339.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Jeigu turite omenyje, kad aš ir Jus buvau aprėkęs Vilniuje, tuomet tai būtų gal antras (ar trečias) mano klaidos atvejis nuo 2006 metų. Kasdien operatyvinėse veiksmuose prieš operatyvinės veiklos objektą dalyvauja nemažiau kelių dešimčių žmonių (iš jų jam "prisistato" 20-30, kasdien vis kiti, priklausomai kiek ilgai jis vaikšto) ir kelios automašinos. Kitaip tiesiog neįmanoma, norint išsaugoti tos veiklos konspiratyvumą nuo praeivių, pacientų poliklinikose, pirkėjų parduotuvėse ir t.t. Jei taip, nuoširdžiai atsiprašau. Ir prašau mane suprasti. Pasirodo, Jūs mane pažįstat (kaip ir "Atsakymas", kurio aprėkti net kelis kartus, jo teigimu, aš negalėjau per klaidą). Jeigu mano ir Jūsų tikslai vienodi, tai jau per tą incidentą galėjome labai lengvai susipažinti ir tapti sąjungininkais. Galim ir dabar, juk siūliau.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. SIS LAISKAS ISSIUNTINETAS I VISAS UZSIENIO SALIU ATSTOVYBES.
  As Vladas Lukosevicius, kreipiuosi i visas uzsienio atstovybes su pagalbos prasymu. Pries mane ir mano vaikus jau 10 metu vykdomas valstybinis teroras, kuri organizavo ALGIRDAS KATKUS, buves LRS nacionalinio saugumo ir ginibos komiteto pirmininkas. Jo nurodimu buvo organizuoti 3 pasikesinimai nuzuditi mane, 1999m., 2003m., ir 2008m. (po visu siu pasikesinimu buvai operuotas). Pries mano 3 mazamecius vaikus buvo organizuoti nusikaltimai, jiems nekarta buvo grasinama susidorojimu. Del visu siu nusikaltimu as nekarta kreipiausi i LRGP, i LRS zmogaus teisiu komiteta, i LRS vaiko teisiu kontroliere, kreipiausi ir i LR seimo narius, bet jokiu priemoniu nebuvo imtasi. As kreipiausi i LR Prezidenta V. Adamku su pareiskimu, kuriame isvardinau aukstu valstybes pareigunu nusikaltimus ir pateikiau irodymus, bet tyrimai nebuvo atlikti. Su panasiu skundu as kreipiausi ir i LR Prezidente D. Grybauskaite, bet tyrimai nepradeti. AS SAVO SKUNDUOSE ISVARDINAU AUKSTU VALSTYBES PAREIGUNU NUSIKALTIMUS, UZ KURIUOS JIE BUVO PAAUKSTINTI PAREIGOSE, JEI TAI SMEISTAS JIE TUREJO PILNA TEISE KREIPTIS I TEISMA, BET NE VIENAS NESIKREIPE, TIK BUVO ORGANIZUOTI UZPUOLIMAI.
  Neseniai Lietuvoje nuskambejes pedofilijos skandalas, kai D. Kedis negalejo apginti 4 metuku prievartaujamo vaiko, tai maza dalis nusikaltimu kuriuos nebaudziamai vygdo iskrypeliai, sadistai Lietuvoje . Lietuvoje as kreipiausi i visus laikrascius ir televizijas, man buvo pazadeta, kad paviesins mano pateiktus faktus su visais irodymais, bet viskas buvo uzciaupta. Tik po visu kreipimusi pasikartodavo uzpuolimai, kuriuos prokurorai uzciaupdavo. As kreipiausi, kad buciau iskviestas liudininku saugumiecio Paciuno nuzudymo byloje, kuris buvo ismestas per langa Breste, po sio kreipimosi buvau uzpultas su peiliu, as suspejau prisidengti su ranka nuo peilio, po operacijos nevaldau 4 kaires rankos pirstu. Prokurorai tai traktavo kaip nedideli chuliganizma. As turiu surinkes daug irodymu apie 3 teiseju nusikaltimus, su siais irodymais kreipiausi i LRGP, bet tyrimus atsisake atlikti. Jei imanoma, isplatinti sia medziaga demokratinese salyse busiu dekingas, gal tik po to Lietuvoje kas nors pasikeis. AS KREIPIUOSI I VISAS UZSIENIO SALIU ATSTOVYBES SU PAGALBOS PRASYMU, NES MAN IR MANO 3 MAZAMECIAM VAIKAM GRESIA RIMTAS PAVOJUS. VLADAS LUKOSEVICIUS. Vilnius. Tel. 867704339.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. "Ir negaliu nenusistebėti, kad itin prityrusi moteris Noja nelauktai sviedė įžeidimą Optimistui. Tik slaptųjų tarnybų nusikaltėlius agentus ir provokatorius garsiai įžeidinėkim, spjaukim jiems į snukius, purkštelėkim ašar. dujomis,…"
  …………. Na, matyt, nesu tiek prityrusi, kad suprasčiau Optimisto filosofines "aukštumas", kurios skirtos būtent pasityčiojimui iš komentatorių. Tarp kitko, ir Jums turėčiau dėl Jūsų komentaro kai ką priminti, bet tiek jau to.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. > Atsakymas>Viktorijai – 2009 11 30 18:01 Karštame komentare turi vienodas teises lankytis tiek Jūs, tiek bet kas kitas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. "Atsakymas" išėjo? Nieko. Viktorija, juk jis man būtent padeda viešinti, viešumas mūsų ginklas, o privataus gyvenimo aš seniai netekau. (O jeigu norite skelbti KK, pamėginkit kreiptis į G.G., iš manęs, kaip sakiau, ji niekada nieko esminio nebuvo priėmusi). Mano atsakymas "Atsakymui": Jeigu Jūs ne provokatorius, tai turbūt jaunas žmogus ir nepakankamai prityręs bei išsilavinęs? Nors neneigiu, kad Jūsų klausimai logiški. Tuomet: visų pirmą nesakykit, „kažką kažkada kažkam“ parašė. Pasidomėkit, kodėl KK vyr. red. atsisakė spausdinti tą „kažką kažkada“. O juk buvo ir ne vien tai. Svarbiausia: teisėtai persekioti manęs nėra už ką. Juolab negalima suteikti man tribūnos. Štai aš čia rašau, ir kiekvienam juk akivaizdu, ir Jums taip pat, kad aš normalus. O užčiaupti mane kaip nors būtina. Todėl pasirinktas totalinio psichologinio teroro, presingo, provokavimo, erzinimo, tyčiojimosi, piudymo kelias. Gal pavyks išprovokuoti mane smarkiai pakenkti sau pačiam. Ir po to, tarkim, uždaryti į psichligoninę ar ir į kalėjimą tarytum visai ne dėl politikos. Tam pasitelktas ne vienas ir ne keli darbuotojai. Šitaip tokios užduotys neįvykdomos. Pasitelkti visi operatyvinės veiklos subjektai, tiek valstybinės (kriminalinė paieška ir pan.), tiek privačios (tai, iš esmės, tas pats). Pvz., sumanysiu aš nuvažiuoti į Palanga, o autobuse su manimi turės važiuoti agentas (atgal – jau kitas), o ten manęs jau turi pasitikti ir pasitikinėti visur, kad jausčiau ir ten esąs sekamas, ir visur, ir užsienyje (ten tenykštės slaptosios tarnybos yra vykdytojos, pagal slaptas sutartis). Visų slaptųjų tarnybų slaptų civilių bendradarbių šalyje skaičius turėtų siekti gal 20 tūkst. (E.Kūris tame tarpe). Profesionalių oper. darbuotojų (vadovaujančių agentams) Policijos departamente gal iki 3 tūkst., VSD gal mažiau, STT nežinau. Privačių saugos firmų darbuotojų skaičius apie 30 tūkst. (KK duomenys, tai buvę policininkai). Na, kai ieškoma Daktaro ar Zamolsko, ar bet ko paieškomo, juk mobilizuojamas visas aparatas, išsiuntinėjama vaizdo medžiaga, psichologinis portretas, sudarytas policijos bendradarbių psichologų . O mano atveju visas aparatas pajujngtas ne paieškai, bet terorui. Ir tam, kad mano nusiskundimai atrodytų kaip kliedesys, girdi, „negali to būti, be to ir kiek lėšų, juk ten tokie doei ir tapūs žmonės dirba!” Ir panašūs idiotiški samprotavimai. Jeigu tikslas yra teroras, izoliavimas ir laužymas, tai jo ir siekiama rimtai! Valstybinė juk politika! Teroras juk valstybinis. O gal pavyktų privesti mane iki savižudybės? Tai pati puikiausia išeitis, įrodymas, kad aš tikrai sirgau persekiojimo manija. Nesulauksit. Aš sąmoningai pasiduodu provokacijoms, kad sukelčiau triukšmą, nes mano vienintelis ginklas yra viešumas. Ir tai juk sekasi. Nors brangia kaina. Tenka daug kuo rizikuoti. Pernai Vilniuje Swedbanko apsaugininkas Ričardas Glinskas tyčia sulaužė man pirštą valdytojo akivaizdoje, kai norėjau skųstis. Ir jam nieko, nes „nepateikiau įrodymų“, kad ne pats sau tyčia sulaužiau. Ir Strasbūro teismas šituos vietinius banditus apgynė! Turiu ir dar prastesnių pasekmių. Tačiau, viešinu, ir protingi žmonės esmę juk pamato ! Mato, kiek oficiali spauda iškreiptai vaizduoja Lietuvos tikrovę. O ir K.Čilinskas kiek tyčia sušvelnina, nutyli. „Atsakyme“, pasiklausk K.Čilinsko apie šitą atvejį, tik kad niekas negirdėtų, patyliukais, negąsdink vargšo. Tada gal patvirtins, kad visa tai realu. Du advokatai buvo perėję su manimi per miestą ir patys įsitikino. Kitiems ir vaikščioti nereikėjo, iš mano pasakojimų tuoj pat sumojo.Būtent dėl to ir atsisakė su manimi susidėti, kaip ir K.Čilinskas 2006 m.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. .Nesigilinų į asmeninį gyvenimą,tik kai taip greit buvau apšauktas provokatorium ir saugumo agentu ,suprantu kad žmonėms, net atsitiktinai žvilgtelėjus,netyčia atsistojus šalia, ar užkliuvus prasilenkiant(juk taip būna)kyla grėsmė būti apkaltintiems.ar net gauti dujų. Už nieką.Tik tiek.O į KK atejau, nes čia patalpintas interviu su K Čilinsku.po to paskaičiau komentarus ir užkliuvau Atsiprašau!Išeinu …

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. > J.Radovičius>Viktorija – 2009 11 30 17:13 Dėl pažeistų teisių reikia kovoti nepriklausomai nuo to, ar yra ką prarasti. Tur būt reikėtu pabandyti viešumą. Ar nemanote, kad tikslinga paviešinti pažeidimus KK

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. > Atsakymas>Radovičiui – 2009 11 30 16:04 Ar jums neatrodo, kad Jūs nuolat inicijuojate aptarimą temų, kurios niekaip nesusijusios su Jūsų organizacijos tikslais. Tikiuosi, kad suprantate, jog gilinimasis į asmeninį gyvenimą BE TIKSLO PADĖTI, yra geriausiu atveju neetiškas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Savo teisių teisinėmis priemonėmis, kad ir kaip subtiliai suktumeis ar formuluotum, apginti neįmanoma. Bent jau man. Todėl siūlau "asimetrinę" politinę taktiką. Tačiau, jeigu dar kažko tikitės, vadinasi dar turite vilties ir turite ką prarasti. Tai yra neblogai! Linkiu sėkmės tame! Bet manau, kad visada pravartu pasikeisti informacija. Apsikeiskim, nes geriau matysis nusikaltėliu (teisėsaugos) taktikų įvairumas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. > Nauris – 2009 11 30 00:44 Pirmiausia ir svarbiausia (kaip diskutavome ankstesniuose komentaruose), kad rinkimuose tik perstumdomos kėdės KLANO RIBOSE, nekeičiant sistemos. KLANO RIBOSE egzistuoja grupuotės (partijos). Rinkimais keičiamas tik vietų skaičius, kurį gauna viena iš KLANO grupuočių, tačiau sistema išlieka, nes visos grupuotės tuo suinteresuotos. Visos grupuotės vykdo (ir vykdys) TĄ PAČIĄ politiką, tai yra nesirūpinimo paprastais žmonėmis, Lietuvos turto grobstymo ir žmogaus teisių pažeidinėjimo (kada žmonių interesai susikerta su KLANO interesais) politiką. Todėl po rinkimų atsiranda žmonių nusivylimas ir nepasitenkinimas. Grupuotės neturi ideologinių skirtumų, kaip įprasta galvoti. DEKLARUOJAMI ideologiniai skirtumai iš esmės ir yra NETIKRAS ĮVAIZDIS. Įvaizdis rinkimuose sukuriamas tiesiog apeliuojant į rinkėjų nusivylimą ir nepasitenkinimą anksčiau daugumą turėjusia partija, pažadais ir įvairiomis akcijomis. Po rinkimų viskas kartojasi iš pradžių. Esama tvarka pilnai atitinka KLANO interesus ir KLANAS nesiruošia jos keisti. Kaip SSSR laikais nebuvo galima pakeisti tvarkos rinkimais, taip to negalima padaryti ir dabar. Kai kurie komentatoriai tai pavadino valstybės perversmu. Valdžios viršūnių ir oligarchų vykdomas žmonių nuskurdinimas, valstybės turto išgrobstymas, žmogaus teisių pažeidinėjimas yra emigracijos priežastis ir kelia pavojų Lietuvos išlikimui, nes yra „vagiamos plytos iš pamato, ant kurio stovi Lietuvos valstybė“. Tuo mūsų valdantieji sluoksniai labai skiriasi nuo užsienio valstybių vyriausybių, kurios agresyviai gina nacionalinius interesus. Dėl to Lietuva turi nelygias konkurencines sąlygas Europos sąjungoje. Vienodos sąlygos visiems rinkėjams atsirastų panaikinus apribojimus ir sąlyginumus dalyvauti rinkimuose, tai yra pakeitus dalyvavimo rinkimuose tvarką, tačiau bėda yra ir tai, kad Lietuvoje trūksta KOMPETENTINGŲ ASMENYBIŲ, kurios galėtų įvykdyti permainas net jeigu ir būtų išrinktos į Seimą. Būti organizacijos lyderiu, dar nereiškia turėti kompetenciją, o turėti kompetenciją, dar nereiškia turėti interesą (tikslą) dirbti Lietuvos naudai

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. > n – 2009 11 30 01:23 "techniškai" ir "teoriškai" buvo skirta kiek kitai temai. Tuomet mes diskutavome tik apie perspektyvas ateityje įdiegti naujas balsavimo rinkimuose technologijas.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...