Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugpjūtis 9 Sekmadienis
 

Juozas Bernatonis: „Dabartinis žiniasklaidos laisvės ribojimas – visiškai nepriimtinas“

2014-05-12 16:28 | Aktualu. | Komentarų (19)

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis. KK nuotr.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis nedelsdamas inicijuoja Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimą, kurį priėmus būtų panaikinta galimybė privačių subjektų sudaromai Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai cenzūruoti spausdintas žiniasklaidos priemones. Ministras kviečia komisiją iki tol, kol atitinkami pakeitimai bus priimti, susilaikyti nuo nepagrįsto pridėtinės vertės mokesčio tarifo didinimo spaudos leidiniams.

„Žiniasklaidos laisvė yra viena iš kertinių demokratijos vertybių, kurią paneigus neapsaugotomis ir pažeidžiamomis tampa visos kitos mūsų taip saugomos ir ginamos idėjos. Lietuva ir jos visuomenė, dėl savo skaudžios istorinės praeities, turėtų ypač suvokti, kokia milžiniška vertybė yra laisvas žodis, kuris garantuoja visuomeninę valdžios kontrolę“, – sako J. Bernatonis.

2012 m. vasarą konservatorių vadovaujamas Seimas priėmė Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnio papildymo įstatymą, kuriuo nustatė, kad laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams gali būti taikomi skirtingų dydžių pridėtinės vertės mokesčio įstatymo tarifai – standartinis 21 procento arba sumažintas 9 procentų. Kuris tarifas kokiam laikraščiui ar žurnalui taikomas sprendžia ne kokia nors demokratiniu būdu rinkta institucija ar teismas, o Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija.

Minimu įstatymu buvo grąžintas pačių konservatorių panaikintas lengvatinis 9 procentų PVM tarifas laikraščiams ir žurnalams, tačiau buvo nustatyta, kad toks tarifas taikomas tik tiems leidiniams, kurie laikosi profesinės etikos. Ši norma, kuri iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti logiška ir pateisinama, reiškia, kad jau minėta Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija, kuri negali būti prilyginama nei įstatymų leidžiamajai, nei vykdomajai, nei teisminei valdžiai, gali spręsti, kuris laikraštis ar žurnalas už jos nuomonės ir požiūrio neatitinkančias publikacijas gali būti baudžiamas bauda, kuri faktiškai yra didesnė nei dauguma Lietuvos Respublikos teisės aktuose įtvirtintų baudų – daugiau nei dvigubai didesniu pridėtinės vertės mokesčio tarifu.

Priėmęs tokį įstatymą konservatorių valdomas Seimas iš esmės sukūrė tai, nuo ko Lietuvos žmonės išsivadavo atkurdami Lietuvos Respublikos nepriklausomybę 1990-ais metais – žiniasklaidos cenzūros instituciją. Nors ši institucija ir negali uždrausti vieno ar kito leidinio, tačiau savo sprendimu ji gali jo egzistavimą ženkliai apsunkinti ar apskritai padaryti neįmanomu.

„Laikausi nuomonės, kad valstybė privalo rūpintis, kad žiniasklaida, kuri formuoja visuomenės nuomonę svarbiausiais tautos gyvenimo klausimais, laikytųsi profesinės etikos reikalavimų. Tačiau etika yra ganėtinai abstrakti sąvoka, kurios suvokimas ir interpretavimas absoliučiai priklauso nuo žmonių, kurie priiminėja sprendimus, subjektyvios nuomonės ir supratimo. Todėl, mano įsitikinimu, žiniasklaida negali būti papildomai apmokestinama dėl etikos pažeidimų“, – pažymi teisingumo ministras.

Atsižvelgiant į tai, teisingumo ministrui kyla pagrįstų abejonių dėl tokio reglamentavimo atitikimo svarbiausiam Lietuvos Respublikos įstatymui – Konstitucijai, kuri garantuoja žodžio laisvę ir užtikrina, kad tik teismas galėtų priiminėti sprendimus, pagrįstai ribojančius kertines visuomenes teises.

Komentarai

 

 

 
 1. eik tu peklon kokia reikšminga kalba.O KUR DARBAI BERNATONI.?
  Taip patauzyti ir aš— oho ho kaip moku.
  Patarimas Bernatoniui. Mokinkis iš Mazuronio,nes šio ministro darbas,ne seiliotu pirštu vartyti popierėlius,bet dirbti konkretų darbą, kuris neša naudą Lietuvai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. atleisk,bet kelia juoka tie pasisakimai,”nepriimtina”ir ka?ir viskas,pasakei ,pakalbejai ir tuom baigiasi tavo “kova”

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Aukštesnysis teismas (2014.05.16) dar kartą patvirtino pirmosios instancijos teismo rezonansinės taip vadinamosios “mailiaus” bylos akvakultūros projektų visų dalyvių visišką išteisinimą. Tai kaip dabar bus su ta “mailiaus” byla? Kokia pabaiga? Ar taip niekas ir neatsakys už pagamintą netikrą bylą?
  Iš “mailiaus” bylos nebeliko net bylos burbulo… Liko tik 5 metus visuomenei įžūliai skleistas melas ir blefas apie akvakultūros projektus ir jų dalyvius. Valstybės institucijos turi išsiaiškinti ir įvertinti FNTT ir Generalinės prokuratūros veiksmus gaminant netikrą “mailiaus” bylą.
  Bandymai pasiaiškinti, kad tyrėjai ir prokuroras yra galimai nekalti dėl šios bylos, kad tyrėjams “pasirodė” (reikėtų žegnotis, jei moka), kad yra “įtarimai”, kad jie “aiškinosi”, kad jie “sekė” ir viską darė dėl (!) “sportinio intereso” (kaip jie – FNTT patys aiškina), su “dideliu ryžtu” ir uoliai, t.y. labai stengėsi “apsaugoti” ES ir LR paramą nuo “pasisavinimo” (nors tos paramos iš viso niekada nebuvo, nebuvo net (!) numatyta skirti net mintyse ir net ir visiems kitiems projektams) yra nieko verti, – tai yra visi tokie bandymai pasiaiškinti yra tik jų (teisėsaugos) melo ir vaidybos tęsinys ir išsisukinėjimai. Valstybės institucijos (bet ne prokuratūra, kuri save tirti negali arba gali bet nenori) gali lengvai išsiaiškinti, kad “mailiaus” bylos ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas visiškai be jokio pagrindo, tai yra buvo pradėtas galimai tyčia ir t.t.. Valstybės institucijos (bet ne prokuratūra) gali lengvai išsiaiškinti, kad nebuvo jokių, net menkiausiu pažeidimų, jau net nekalbant apie kažkokius galimus nusikaltimus šioje “mailiaus” istorijoje. Ar “teisėsaugininkai” neturintys kompetencijos ir padorumo, be jokio pagrindo apšmeižę, kaltinę ir persekioję projektų dalyvius gali likti be atsakomybės? Ar reikėjo 5 metus (!) aiškintis apie tai, ko nėra ir niekada nebuvo? Verslininkams ir valstybei “teisėsaugininkai” padarė milžinišką žalą. Kas už tai atsakys? Ar teisėsaugoje visada “niekas nekaltas”? Ar leisime jiems išsisukti?
  Ar ne laikas uždaryti tokias kontoras, kurios nesugeba dirbti arba, galimai, net daro nusikaltimus? Kas atsiprašys akvakultūros projektų dalyvių? Ar atsiprašys žiniasklaida? Ar užteks atsiprašymo? Neužteks. Visi melagiai ir žiopliai ir murzinų nosių politikai turi būti įvertinti pagal jų nuopelnus. Net vieną žmogų neteisingai apkaltinti yra neleistina, na, bet gal “apsiriko”? O “mailiaus” byloje neteisingai, be jokio pagrindo kaltino (“apsiriko”) 9 (!) žmones! Tai kas čia yra? Retorinis klausimas: ar čia yra absoliuti nekompetencija ar absoliutus nusikaltimas? Gal atsakymą žino atitinkamos valstybinės institucijos?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Juokinga kai diskutuojama apie zmogaus teises, cenzura ir kt.. lyg tai butu normali demokratine valstybe, bet kai de fakto neivykusi valstybe, kurioje gaujos dalinasi Lietuva, o tauta nustumta i sona, kam tusciai ausinti burna. Plepekit i sveikata ,. Beveik 1 mln. isvytas is salies, pensininkai badmyriauja ,nes jau 23 metus vapaliojate tokias nesamones, kad vemti vercia nuo jusu, tad pasilaikykite tuos makaronus sau, gal nors karta paesite iki soties ir pradesite dirbti saliai.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 5. RINKĖJAS, NUKENTĖJĘS NUO NIEKIENO NEKONTROLIUOJAMŲ, NEDESOVIETIZUOTŲ KOLABORANTŲ, KOMUNISTŲ, KGB'istų, TEISMO VAGIŲ KLANO, KURIE TEBEVALDO, TEBEAPVAGINĖJA, TEBETEISIA, TEBEREPRESUOJA, TEBEMULKINA IR TEBECENZŪRUOJA says:

  Prezidentė korumpuotą, degradavusią, posovietinę teisinę-teisminę sistemą viešai įvardijo KLANU, kalbėjo, kad teismai turi būti sąžiningi, objektyvūs ir nešališki, tačiau, niekieno nekontroliuojamas, melo ir neteisingumo KLANAS tebeegzistuoja.
  KLANAS TEISME PAVOGĖ MANO RAŠYTINIUS ĮRODYMUS – DOKUMENTUS, kuriuos aš įteikiau LVAT’ui. Į mano prašymus atstatyti bylose pavogtus įrodymus arba man juos gražinti, LVAT ‘as atsirašinėja, sukčiauja, meluoja, pavogtų įrodymų man negražina, o pirmininko Ričardo Piličiausko pavaduotojas Irmantas Jarukaitis net didžiuojasi tokiu „teisinių santykių stabilumu“, kurio anot jo nevalia ardyti.
  Generalinis prokuroras D.Valys, turintis išskirtinę teisę ir pareigą, netyrė mano skundo dėl dokumentus pavogusių teisėjų veiksmų, o VAT teisėjas Stasys Lemežis (buvęs sovietinis vyr. prokuroras) įteisino dokumentų vagystę ir neteisėtus prokurorų veiksmus, nors LVAT ‘as įrodymų vagystės fakto nepaneigė.
  KLANAS nusavino nuosavybę, kurią statė mano tėvas „Katalikų Bažnyčios Kronikos“ bendražygis, pripažintas Lietuvos nepriklausomybės gynėjas – savanoris, televizijos studijos ir bokšto gynėjas, žydų gelbėtojas, KGB‘istų persekiotas ir terorizuotas, Valstybės apdovanotas ir pagerbtas ne vieno muziejaus stenduose.
  Remdamasis reikiamos galios registro dokumentais, teisingumo, aš ieškojau visose įmanomose KLANO pakopose: Registrų centro (RC) Komisijoje, Vyriausioje administracinių ginčų komisijoje (VAGK), Teisingumo ministerijoje (TM) bei jos Registrų departamente ir visuose įmanomuose teismuose. Ginčijau akivaizdžiai suklastotus išvestinius RC dokumentus. Bylą tarp manęs ir TM nenusišalinęs nagrinėjo buvęs Komunistų partijos nomenklatūrininkas, kolegijos pirmininkas Anatolijus Baranovas, kurio sūnus T ministro patarėjas Tomas Baranovas. KLANAS įteisino akivaizdžiai suklastotus RC išvestinius dokumentus.
  Tai primena pasakėčią „Vilkas ir ėriukas“ apie ėriuko bylinėjimąsi su vilku vilkų teisme.
  KLANAS tapo irštvomis nedesovietizuotiems kolaborantams KGB‘istams, komunistams ir jų giminaičiams.
  R.Piličiauskas LVAT’o pirmininku paskirtas pagal Prezidentės vienasmenišką išskirtinę privilegiją, jis Seime neprisiekė, jo paskyrimo procedūroje Seimas nedalyvavo, todėl LVAT’as bylose ignoravo Seimo kontrolierių išvadas ir sprendimus, kuriais nustatyti RC direktoriaus K. Sabaliausko ir T ministro pažeidimai, jiems taikytos poveikio priemonės, tačiau besikeičiantys ne‘Teisingumo ministrai, turėdami įstatymuose įrašytas prievoles kontroliuoti RC ir Teismų vadovų administracinę veiklą, jų nekontroliuoja.
  Administraciniai teismai negina piliečio-žmogaus nuo valstybės institucijų tarnautojų savivalės ir biurokratizmo, bet dangsto dokumentų suklastojimo faktus, vykdo neteisingumą, dubliuoja bendrosios kompetencijos teismus, kuriuose taip pat nagrinėjamos administracinės bylos, mano atveju ginčijasi su jais dėl bylų teismingumo, stumdo jas tarp savęs ir vilkina nagrinėjimą. Būtina administracinius teismus panaikinti (reorganizuoti į bendrosios kompetencijos).
  Konstitucinis teismas nuolat pažeidinėja Konstitucijos 5 str. 3 d., aš neturiu teisės į jį kreiptis dėl teismų ir teisėjų įvykdytų Konstitucijos pažeidimų. Teismas netenkino mano prašymo kreiptis į KT.
  EŽT Teisme, TM deleguoti Lietuvos atstovai, mano pareiškimą cenzūravo.
  Esu beteisis prieš KLANĄ, kuris savo „vidiniais įsitikinimais“ pamynė Konstituciją, kitus įstatymus, teisingumą, sąžiningumą, savo garbę ir pareigas.
  IŠ NETEISĖS PADARYTA TEISĖ, NES NEDAVIAU KYŠIO.
  KAS TEIS TEISĖJUS IR VALSTYBĖS „TARNAUTOJUS“, MANE AKIVAIZDŽIAI APVOGUSIUS, KURIUOS AŠ BRANGIAI IŠLAIKAU?
  KAS GRĄŽINS LVA TEISME NEVIENĄ KARTĄ PAVOGTUS MANO ĮRODYMUS-DOKUMENTUS IR NUOSAVYBĘ, NUSAVINTĄ IŠ AKLO, VISIŠKOS NEGALIOS, BUVUSIO BEJĖGIŠKOJE BŪSENOJE, ŽMOGAUS?
  KAIP APSIGINTI NUO NIEKIENO NEKONTROLIUOJAMŲ, NEDESOVIETIZUOTŲ KOLABORANTŲ, KOMUNISTŲ VYRIAUSIOJO ADMINISTRACINIO TEISMO VAGIŲ IR NETIRIAMŲ TEISĖJŲ NUSIKALTIMŲ, MELO BEI NETEISINGUMO???
  Atsiprašau už konkretų nevilties šauksmą tyruose, bet portalas DELFI šį komentarą blokuoja. DELFI ATSTOVĖ MAN PAAIŠKINO, KAD NUO GRUODŽIO (po Prezidentės apdovanojimo) DELFI‘je YRA ĮDIEGTA NAUJA CENZŪRAVIMO SISTEMA.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 6. Pagaminę „mailiaus“ bylą tyrėjai pagamino milžiniškų nuostolių says:

  FNTT ir Generalinė prokuratūra pagamino netikrą „mailiaus“ bylą, vien tik melą ir blefą. Lietuvos visuomenę „tyrėjai“ mulkino ir mulkina jau 4 metai ir dėl to milžinišką žalą patyrė ne tik verslininkai, kurie ketino įgyvendinti akvakultūros projektus, bet ir Lietuvos valstybė, o tai reiškia, kad buvo veltui, visiškai be reikalo išleisti visų mokesčių mokėtojų pinigai. Prie visuomenės mulkinimo nuo pat pradžios parodė iniciatyvą ir prisidėjo ir Žemės ūkio ministerija, Nacionalinė mokėjimo agentūra, Žuvininkystės departamentas, kurie visiškai be jokio pagrindo (tą pripažino pati NMA) atmetė 7 akvakultūros projektus, siekiant gauti ES ir LR biudžeto paramą ir dėl to verslininkai patyrė milijoninius nuostolius. STT nustatė (ir ne tik STT nustatė), kad ŽŪM ministerijoje yra galimi korupcijos atvejai ir yra neskaidrus ES paramos skirstymas žuvininkystės srityje.
  Verslininkai patyrė turtinės ir neturtinės žalos už apie 40 milijonų litų, o Lietuvos valstybė visiškai be reikalo dėl šios „bylos“ turėjo padengti tyrėjų, prokuratūros, ministerijų, įvairių tarnybų, Seimo komisijų, teismų ir t.t. darbo ir kitas išlaidas, taip pat dėl sužlugdyto verslo valstybė nesulaukė investicijų į verslą, nesumokėti būsimų pajamų pelno ir kiti mokesčiai ir per 4 metus tai sudaro apie 50 milijonų litų. Padaryta žala bendrai siekia iš viso apie 90 milijonų litų. Būtent taip skaičiuojami nuostoliai dėl sužlugdyto verslo. Pajamų gavo tik žiniasklaida 4 metus intensyviai ir įžūliai skleisdama melą ir šmeiždama projektų dalyvius. (bet projektų dalyviai sumažins šias pajamas, paduodami žiniasklaidos atstovus į teismą už tokią veiklą)
  Žalą valstybei dėl „mailiaus“ bylos galėtų (turėtų) nustatyti Lietuvos respublikos Valstybės kontrolė – Aukščiausioji valstybinio audito institucija. Tyrėjai ir prokurorai patys savo tarnybų ir darbuotojų padarytų nuostolių netirs, todėl tuo pasirūpinti turėtų kitos valstybės institucijos. Valstybės institucijos turi išsaiškinti ar ši „byla“ yra tyrėjų nekompetencijos rezultatas ar ši, galimai pagal užsakymą pagaminta „byla“ yra galimai piktnaudžiavimo valstybės tarnyba ir valstybinės korupcijos pavyzdys? Laikas išsaiškinti kaltininkus. Jie „gelbėjo“ valstybę nuo „pasikėsinimo pasisavinti milijonus litų ES paramos“, kurios (paramos) net nebuvo! Nebuvo ne tik skirta parama, bet nebuvo net numatyta (!) skirti jokios paramos ir visiems kitiems projektams, o ne tik „mailiaus“! Ar kontroliuojančioms mūsų valstybės darbą valstybės institucijoms nesvarbu, kad švaistomi milijonai vaidinant „tyrimų“ spektaklius ir pučiant „kovos su ekonominiais nusikaltimais“ burbulus? Valstybei padaryta ne tik didžiulė materialinė, bet ir didžiulė moralinė žala. Šmeižiami ne tik verslininkai, bet niekinama ir pati valstybė prieš visą Europą ir visą pasaulį. Ar investuotojai norės investuoti į tokią Lietuvą?
  Gal jau laikas pasikeisti? O dabar, esant tokiai apgailėtinai situacijai tik belieka pasakyti: Numerus stultorum in finitus est (lot.) Kvailių skaičius – begalinis…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. O jei pasidomėti konservatorių partijos sąrašu?Ar manote,kad ši partija atsirado iš niekur?Joje – žmonės,kurie gimė kažkur kitur?Gal mėnulyje?Juk visi jie išeiviasi iš anos valstybės.Dauguma jų tai laikais baigė mokslus,net aukštuosius,turėjo ganėtinai neblogai apmokamus darbus(gydytojų,menininkų,tiriamuosiuos mokslo institutuose).Tai kaip čia yra,vis skalbiame ,kad be komunistų partijos palaiminimo negalima buvo baigti auštojo mokslo,negalima buvo gauti geresnio darbo,o visa konservatorių partijos viršūnėlė…..Jei skelbiame tiesą,tai visi jie turėjo būti arba komunistų partijos nariais,arba jos organų patikimais piliečiais.Jei yra kitaip,tada visos tos kalbos apie valstybę – konclagerį,kurioje tik išrinktiesiems komunistų partijos nariams ir jų nuolankiems tarnams bivo gera gyventi – blefas?Pagaliau,brangūs patriotai,pasirinkite tą vieną kelią,kuris neprištarautų sveikam protui:arba konservatorių partija ir jūs patys – toks pat anos valstybės “produktas” kaip ir jūsų peikiamieji socialdemokratai,arba anoji vaqlstybė nebuvo toks jau milžiniškas baubas,kurį jūs visus dvidešimt metų kuriate.Kitaip….Asmenybės susidvejinimas – tam tikra ir labai rimta liga.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 8. Kai žinomų nusikaltėlių giminaičiai vienijasi partiniu principu – pavojinga. Rusijos specialios tarnybos žinomų kolaborantų giminaičių pavardes naudoja savo propagandinėse diversijose. Europoje nėra pavyzdžių, kad visuomenė toleruotų, nutylėtų minėtų asmenų dalyvavimą valstybės valdyme. Lietuva yra išimtis – pasidomėkit LSDP partinių sąrašų turiniu. Paleckių, požėlų, stribų vaikaičių per LSDP valdoma Lietuva iki šiol nesugeba teismo keliu įvardinti okupacijos meto Lietuvos gyventojų masinių žudymų, genocido faktus, nes nėra politinės valios. Josifas Stalinas 1949 M.Susluvo paklausė,ar nereikėtų lietuviškas pavardes keisti į rusiškas? Suslovas atsakė, kad nebūtina, nes lietuviai taps sovietžmogiais, šlovinančiais požėlas, paleckius, brazus, LSDP kolaborantų kandidatus į prezidentus…Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

  Thumb up 2 Thumb down 2

 9. Kaip šis sugeba būti Seimo nariu, ministru ir rinkimų štabo vadovu vienu metu?

  Thumb up 8 Thumb down 0

 10. LIETUVOS ŽMOGAUS TEISIŲ STEBĖTOJŲ SĄJUNGA

  Žmogaus ir piliečio teisių deklaracija (pranc. Déclaration des Droits de l’Homme et du Citoyen) – žmogaus teisių aktas, XVIII a. politinis bei konstitucinės teisės dokumentas. Priimtas Prancūzijoje.

  14.Visi piliečiai turi teisę patys ar per savo įgaliotinius nuspręsti, ar reikia mokesčių, savarankiškai sutikti juos mokėti, sekti, kur jie panaudojami, ir nustatyti, kiek mokėti, už ką mokėti, mokėjimo tvarką ir trukmę.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 11. aš dar nelabai cycigaudau. Ką veikia šitas ir ką veikia paxo durnelis ? Svirnelis išsigando anksčiau .

  Vot koke teisibė.

  Jaigu parašyčiau ką galvonu – minimum du mikai 27 nukristu.

  o ir kam rūpi skaičiai . Tik balvonam be skaičiuoklės iki du. Daugeu nemoku.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 12. Pagaliau atsibudo Teisingumo ministras… Gal reikėtų ir rusų uždraustas laidas grąžinti. labai jau didelė cenzūra gaunasi. Ar išdrįs Bernatonis gint žmogaus teises?

  Thumb up 10 Thumb down 3

 13. jis ten kažkoks teisingumo ministras yr.

  Gal ką nors girdėjote ?

  Ačiū, kad skambinote Dalei . Jūsų skambutis persiunčiamas Juozui..

  Thumb up 5 Thumb down 0

 14. užpyliau benzo iki Ariogalos,

  Skambina iš Kėdainių, Vilniaus
  sako partempsim už ačiū..

  Tai ačiū.

  Geriau jau pėsčias.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 15. saulėlydžiui – tai normalei..

  Nu pirmąkart nusprendžiau nebalsuot.

  O balčiuvienė mokės pas Obamienę rusiškai paklausti kur chicago pigeuse apsikirpti ?

  Lūžtu. Reik vaistinės pagialbos. kat praaiškėtų protialis .

  Thumb up 1 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (4)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (3)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (4)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (4)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...