Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 9 Antradienis
 

JTO pasisakė dėl privalomosios karo tarnybos

2015-08-01 15:31 | Nuomonių ringas | Komentarų (17)

Prof. Stanislovas Tomas. KK nuotr.

Prieštaringai vertinamas ir teistumą turintis apžvalgininkas Jėzus Kristus, anot rašytojo Mato, rekomendavo: “O aš jums sakau: nesipriešink piktam žmogui, bet, jei kas tave užgautų per dešinį skruostą, atsuk jam ir kairįjį.”

Šauktinis Zafar Abdullayev atsivertė į Krikščionybę ir šiuo pagrindu atsisakė tarnauti Turkmėnistano kariuomenėje. Jam buvo iškelta baudžiamoji byla už vengimą atlikti pilietinę pareigą. Turkmėnistanas nepriklauso Europos žmogaus teisių teismo jurisdikcijai kaip Lietuva – todėl reikia iš karto kreiptis aukščiau už Strasbūrą – į Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Žmogaus teisių komitetą Ženevoje.

JTO byloje Nr. 2218/2012 panaikino privalomąją karo tarnybą visame pasaulyje kaip prieštaraujančią religijos laisvei. Tai yra revoliucinis sprendimas. Dar daugiau, Konstatavimo 7.7. punkte rašoma, kad privalomas šaukimas į kariuomenę draudžiamas net “išimtinio pavojaus visuomenei” (“danger public exceptionnel”) atveju, tai yra net karo metu.

Vienas psichinį sutrikimą turintis buvęs žurnalistas pradėjo vadinti mane Facebook’e mulkintoju ir kvailiu dėl to, kad JTO leido pašaukti Zafar Abdullayev padėti neįgaliesiems.

Mane stebina tokie neišsilavinę žmonės, kurie dėl trigrašio pradeda daryti skandalą. Priešingai nei galvoja psichinį sutrikimą turintis buvęs žurnalistas, tai yra šito turkmėnų vaikino pergalė. Jis to ir norėjo – jis sakė, kad negali imti į rankas ginklą, bet jo pagalba reikalinga neįgaliesiems. Jis nugalėjo.

O jeigu Turkmėnistane nėra alternatyvios tarnybos, pvz., ligoninėse, vadinasi – tiems, kas nenori – nėra jokios tarnybos.

Aš esu skaitęs Evangeliją. Taip gyventi negalima. Tačiau, jeigu tam tikra mažuma, sako, kad Jėzaus žodžiai jiems yra autoritetas, jų įsitikinimą reikia gerbti.

Be abejo, gavęs šaukimą vaikinas gali pameluoti, kad jis atsisako dėl Mato parašyto teksto, bet JTO vis tiek reikalauja tikėti tuo, ką jis sako, nes neįmanoma patikrinti, ar žmogaus įsitikinimas yra nuoširdus.

JTO jokiais būdais nebando uždrausti kariuomenę. Visada bus žmonės, kurie norės eiti į kariuomenę už pinigus.

Išaiškinimas su religijos laisve, iš tiesų, yra labai garbingas išėjimas iš situacijos Lietuvos Vyriausybei. Kristaus mokymas nėra plačiai praktikuojamas, bet turi gerą reputaciją Lietuvoje.

O juk rytoj gali atsirasti vaikinas, kuris paaiškins Strasbūrui arba Ženevai, kad jis nenori tarnauti Lietuvos kariuomenėje dėl politinių priežasčių – tai gali tapti priešiškos ideologijos pergale.

Kristaus žodžiai tikrai nėra nukreipti prieš Lietuvą – net, jeigu juos galima suprasti kaip draudimą priešintis okupacijai. Frazė “Jėzus draudžia žudyti bet kokiom aplinkybėm ir nėra jokių išimčių” neskamba absurdiškai arba anti-lietuviškai.

Tačiau tuo JTO jurisdikcijos potencialas nepasibaigia. Rytoj gali atsirasti vaikinas, kuris pasakys, kad jį diskriminuoja dėl lyties. Vaikinus į kariuomenę (arba į ligonines) šaukia, o moterų nešaukia.

Šiai dienai JTO žmogaus teisių mechanizmas tampa net veiksmingesniu nei Europos žmogaus teisių teismas.

Terminas kreiptis į JTO yra 3 metai po pralaimėjimo Europos žmogaus teisių teisme arba 5 metai nuo pralaimėjimo Lietuvos teismuose.

Advokatas prof. mult. dr. Stanislovas Tomas

Komentarai

 

 

 
 1. Susiradau minima dokumenta.
  Kaip ir reikejo tiketis, niekas nieko neuzdraude, o multikas sapalioja savo vizijas.
  Be to, tai jokia byla, o tik Zmogaus teisiu komiteto pranesimas (Communication No. 2218/2012).
  Jame eilini karta pazymima, kad galima atsisakyti tarnauti kariuomeneje del religijos ar isitikinimu. Taciau valstybe tokiems atsisakusiems gali duoti proga atlikti altenatyvia tarnyba, tiesiogiai nesusijusia su kariniu vadovavimu ( A State may, if it wishes, compel the objector to undertake a civilian alternative to military service, outside the military sphere and not under military command.)
  Siame pranesime is viso NERA ZODZIU, kuriuos cituoja multikas.
  Na o jo minima straipsni 7.7 idedu visa.
  .
  7.7The Committee recalls its general comment No. 22, in which it considers that the fundamental character of the freedoms enshrined in article 18 1 is reflected in the fact that no derogation from that article may be made, even in time of public emergency, as stated in article 4 (2) of the Covenant. The Committee recalls its prior jurisprudence to the effect that, although the Covenant does not explicitly refer to a right of conscientious objection, such a right derives from article 18, inasmuch as the obligation to be involved in the use of lethal force may seriously conflict with the freedom of conscience. The right to conscientious objection to military service inheres in the right to freedom of thought, conscience and religion. It entitles any individual to an exemption from compulsory military service if such service cannot be reconciled with that individual’s religion or beliefs. The right must not be impaired by coercion. A State may, if it wishes, compel the objector to undertake a civilian alternative to military service, outside the military sphere and not under military command. The alternative service must not be of a punitive nature. It must be a real service to the community and compatible with respect for human rights.
  .
  P.S. Visa pranesima galite susirasti patys paieskoje irase dokumento pavadinima: UN Communication No. 2218/2012.
  P.S.S. Eilini karta patariu – nekreipkit demesio i sio aferisto is salcininku vidurines mokyklos kliedesius.

  Thumb up 72 Thumb down 2

  • neklaidink žmonių tu, idomumo delei”, lietuviškasis propagandiste arba provokatoriau (neturi lietuviškos klaviatūros).
   Tai NĖRA Žmogaus teisių komiteto pranešimas, tai TIKRAI YRA byla (Komiteto sprendimas, priimtas pagal skundą).

   Thumb up 72 Thumb down 1

   • Communication No. 2218/2012
    P.S. Visa pranesima galite susirasti patys paieskoje irase dokumento pavadinima: UN Communication No. 2218/2012.
    P.S.S. Eilini karta patariu – nekreipkit demesio i sio aferisto is salcininku vidurines mokyklos kliedesius.

    Thumb up 72 Thumb down 1

    • Pasistatyk prieš save veidrodį – pamatysi tikrą, nesumeluotą debilą :)
     Skundžiausi JT ŽTK, žinau visą procesą ir žinau visą kitą su visomis pasekmėmis (beje, Komiteto sprendimas man palankus!), todėl nebetauzyk čia

     Thumb up 72 Thumb down 1

  • neklaidink žmonių tu, “idomumo delei”, lietuviškasis propagandiste arba provokatoriau (neturi lietuviškos klaviatūros).
   Tai NĖRA Žmogaus teisių komiteto pranešimas, tai TIKRAI YRA byla (Komiteto sprendimas, priimtas pagal skundą).

   Thumb up 72 Thumb down 1

 2. Komentarai “Bravo” ir “Pagarba” is to pacio IP.
  Vyrukas pats save giria.
  Kaip sakoma: “Kas suniui uodega pakels…”
  P.S. O idomiausia, kad “sekti gerb. Stanislovo straipsniu” nera kaip. Nes niekur, isskyrus KK jo “straipsniu” nera. Bukim biedni, bet teisingi. Kas dar gali spausdinti kazkokio bomzo sapaliones.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 3. Už tą teistumą turintis ir prieštaringai vertinamas apžvalgininkas :)
  O jei rimtai, tai vėl Stanislovas bando praskleisti apgaulių ir dūmų užsklandą tiem, kas turi ausis ir daugiau smegenų. Kaip sako mano mėgstamas Jordan Maxwell- niekas šiame pasaulyje nėra taip, kaip atrodo. NIEKAS, bet daugumai tai tiesiog nesuvokiama. Pabandai kartais kokioj draugų grupėje kalbėti, kaip yra iš tikrųjų, ir matai, kaip jų akys darosi stiklinės, ir jie tarsi kokia nematoma siena atsitveria. Programavimas veikia, aplinkui tiesiog begalė sheeple.
  Dėkui gerb. Stanislovui, visada seku jo straipsnius ir tikiu, kad tokių yra daugiau.

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • Prapesoriau Rodzeri.
   Tu juokingas, nukopijuodamas landsberginiu maldas apie Landsbergi: Jis visada teisus, jis visada pataiko i desimtuka, jo lupomis kalba tiesa…
   Bet kuriuo atveju – jis nors kazkiek profesorius (kad ir LKP CK biuro nutarimu), o tu tik apsisaukelis is Soliacnyku.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 4. privalomojojo šaukimo neuždraudė, tik pasisakė, kad turi būti alternatyva, jeigu žmogus nenori imti šautuvo į rankas. Kaip, pvz., Vokietijoje, kad gali atidirbti tą laiką slaugos namuose ir prižiūrėti senukus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • profesorium advokatu, napoleono, kristaus, jureivio sinbado draugu netiki?
   geda geda geda geda….

   Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Perskaiciau sia rasliava. Nezinau, ar kai kuriose vietose meluoja samoningai, ar tai tiesiog mastymo sutrikimas. Nors ir esu medikas, neteigiu, kad tai psichines ligos israiska. Sapientis sat.

  Thumb up 72 Thumb down 5

  • tai mano palatos kolega. musu lovos greta.
   garantuoju, sis superprofesorius su salcininku issilavinimu – visiskai sveikas multikas.

   Thumb up 72 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras