Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Balandis 13 Antradienis
 

JTO pasisakė dėl privalomosios karo tarnybos

2015-08-01 15:31 | Nuomonių ringas | Komentarų (17)

Prof. Stanislovas Tomas. KK nuotr.

Prieštaringai vertinamas ir teistumą turintis apžvalgininkas Jėzus Kristus, anot rašytojo Mato, rekomendavo: “O aš jums sakau: nesipriešink piktam žmogui, bet, jei kas tave užgautų per dešinį skruostą, atsuk jam ir kairįjį.”

Šauktinis Zafar Abdullayev atsivertė į Krikščionybę ir šiuo pagrindu atsisakė tarnauti Turkmėnistano kariuomenėje. Jam buvo iškelta baudžiamoji byla už vengimą atlikti pilietinę pareigą. Turkmėnistanas nepriklauso Europos žmogaus teisių teismo jurisdikcijai kaip Lietuva – todėl reikia iš karto kreiptis aukščiau už Strasbūrą – į Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Žmogaus teisių komitetą Ženevoje.

JTO byloje Nr. 2218/2012 panaikino privalomąją karo tarnybą visame pasaulyje kaip prieštaraujančią religijos laisvei. Tai yra revoliucinis sprendimas. Dar daugiau, Konstatavimo 7.7. punkte rašoma, kad privalomas šaukimas į kariuomenę draudžiamas net “išimtinio pavojaus visuomenei” (“danger public exceptionnel”) atveju, tai yra net karo metu.

Vienas psichinį sutrikimą turintis buvęs žurnalistas pradėjo vadinti mane Facebook’e mulkintoju ir kvailiu dėl to, kad JTO leido pašaukti Zafar Abdullayev padėti neįgaliesiems.

Mane stebina tokie neišsilavinę žmonės, kurie dėl trigrašio pradeda daryti skandalą. Priešingai nei galvoja psichinį sutrikimą turintis buvęs žurnalistas, tai yra šito turkmėnų vaikino pergalė. Jis to ir norėjo – jis sakė, kad negali imti į rankas ginklą, bet jo pagalba reikalinga neįgaliesiems. Jis nugalėjo.

O jeigu Turkmėnistane nėra alternatyvios tarnybos, pvz., ligoninėse, vadinasi – tiems, kas nenori – nėra jokios tarnybos.

Aš esu skaitęs Evangeliją. Taip gyventi negalima. Tačiau, jeigu tam tikra mažuma, sako, kad Jėzaus žodžiai jiems yra autoritetas, jų įsitikinimą reikia gerbti.

Be abejo, gavęs šaukimą vaikinas gali pameluoti, kad jis atsisako dėl Mato parašyto teksto, bet JTO vis tiek reikalauja tikėti tuo, ką jis sako, nes neįmanoma patikrinti, ar žmogaus įsitikinimas yra nuoširdus.

JTO jokiais būdais nebando uždrausti kariuomenę. Visada bus žmonės, kurie norės eiti į kariuomenę už pinigus.

Išaiškinimas su religijos laisve, iš tiesų, yra labai garbingas išėjimas iš situacijos Lietuvos Vyriausybei. Kristaus mokymas nėra plačiai praktikuojamas, bet turi gerą reputaciją Lietuvoje.

O juk rytoj gali atsirasti vaikinas, kuris paaiškins Strasbūrui arba Ženevai, kad jis nenori tarnauti Lietuvos kariuomenėje dėl politinių priežasčių – tai gali tapti priešiškos ideologijos pergale.

Kristaus žodžiai tikrai nėra nukreipti prieš Lietuvą – net, jeigu juos galima suprasti kaip draudimą priešintis okupacijai. Frazė “Jėzus draudžia žudyti bet kokiom aplinkybėm ir nėra jokių išimčių” neskamba absurdiškai arba anti-lietuviškai.

Tačiau tuo JTO jurisdikcijos potencialas nepasibaigia. Rytoj gali atsirasti vaikinas, kuris pasakys, kad jį diskriminuoja dėl lyties. Vaikinus į kariuomenę (arba į ligonines) šaukia, o moterų nešaukia.

Šiai dienai JTO žmogaus teisių mechanizmas tampa net veiksmingesniu nei Europos žmogaus teisių teismas.

Terminas kreiptis į JTO yra 3 metai po pralaimėjimo Europos žmogaus teisių teisme arba 5 metai nuo pralaimėjimo Lietuvos teismuose.

Advokatas prof. mult. dr. Stanislovas Tomas

Komentarai

 

 

 
 1. Susiradau minima dokumenta.
  Kaip ir reikejo tiketis, niekas nieko neuzdraude, o multikas sapalioja savo vizijas.
  Be to, tai jokia byla, o tik Zmogaus teisiu komiteto pranesimas (Communication No. 2218/2012).
  Jame eilini karta pazymima, kad galima atsisakyti tarnauti kariuomeneje del religijos ar isitikinimu. Taciau valstybe tokiems atsisakusiems gali duoti proga atlikti altenatyvia tarnyba, tiesiogiai nesusijusia su kariniu vadovavimu ( A State may, if it wishes, compel the objector to undertake a civilian alternative to military service, outside the military sphere and not under military command.)
  Siame pranesime is viso NERA ZODZIU, kuriuos cituoja multikas.
  Na o jo minima straipsni 7.7 idedu visa.
  .
  7.7The Committee recalls its general comment No. 22, in which it considers that the fundamental character of the freedoms enshrined in article 18 1 is reflected in the fact that no derogation from that article may be made, even in time of public emergency, as stated in article 4 (2) of the Covenant. The Committee recalls its prior jurisprudence to the effect that, although the Covenant does not explicitly refer to a right of conscientious objection, such a right derives from article 18, inasmuch as the obligation to be involved in the use of lethal force may seriously conflict with the freedom of conscience. The right to conscientious objection to military service inheres in the right to freedom of thought, conscience and religion. It entitles any individual to an exemption from compulsory military service if such service cannot be reconciled with that individual’s religion or beliefs. The right must not be impaired by coercion. A State may, if it wishes, compel the objector to undertake a civilian alternative to military service, outside the military sphere and not under military command. The alternative service must not be of a punitive nature. It must be a real service to the community and compatible with respect for human rights.
  .
  P.S. Visa pranesima galite susirasti patys paieskoje irase dokumento pavadinima: UN Communication No. 2218/2012.
  P.S.S. Eilini karta patariu – nekreipkit demesio i sio aferisto is salcininku vidurines mokyklos kliedesius.

  Thumb up 0 Thumb down 2

  • neklaidink žmonių tu, idomumo delei”, lietuviškasis propagandiste arba provokatoriau (neturi lietuviškos klaviatūros).
   Tai NĖRA Žmogaus teisių komiteto pranešimas, tai TIKRAI YRA byla (Komiteto sprendimas, priimtas pagal skundą).

   Thumb up 2 Thumb down 1

   • Communication No. 2218/2012
    P.S. Visa pranesima galite susirasti patys paieskoje irase dokumento pavadinima: UN Communication No. 2218/2012.
    P.S.S. Eilini karta patariu – nekreipkit demesio i sio aferisto is salcininku vidurines mokyklos kliedesius.

    Thumb up 0 Thumb down 1

    • Pasistatyk prieš save veidrodį – pamatysi tikrą, nesumeluotą debilą :)
     Skundžiausi JT ŽTK, žinau visą procesą ir žinau visą kitą su visomis pasekmėmis (beje, Komiteto sprendimas man palankus!), todėl nebetauzyk čia

     Thumb up 2 Thumb down 1

  • neklaidink žmonių tu, “idomumo delei”, lietuviškasis propagandiste arba provokatoriau (neturi lietuviškos klaviatūros).
   Tai NĖRA Žmogaus teisių komiteto pranešimas, tai TIKRAI YRA byla (Komiteto sprendimas, priimtas pagal skundą).

   Thumb up 0 Thumb down 1

 2. Komentarai “Bravo” ir “Pagarba” is to pacio IP.
  Vyrukas pats save giria.
  Kaip sakoma: “Kas suniui uodega pakels…”
  P.S. O idomiausia, kad “sekti gerb. Stanislovo straipsniu” nera kaip. Nes niekur, isskyrus KK jo “straipsniu” nera. Bukim biedni, bet teisingi. Kas dar gali spausdinti kazkokio bomzo sapaliones.

  Thumb up 0 Thumb down 1

 3. Už tą teistumą turintis ir prieštaringai vertinamas apžvalgininkas :)
  O jei rimtai, tai vėl Stanislovas bando praskleisti apgaulių ir dūmų užsklandą tiem, kas turi ausis ir daugiau smegenų. Kaip sako mano mėgstamas Jordan Maxwell- niekas šiame pasaulyje nėra taip, kaip atrodo. NIEKAS, bet daugumai tai tiesiog nesuvokiama. Pabandai kartais kokioj draugų grupėje kalbėti, kaip yra iš tikrųjų, ir matai, kaip jų akys darosi stiklinės, ir jie tarsi kokia nematoma siena atsitveria. Programavimas veikia, aplinkui tiesiog begalė sheeple.
  Dėkui gerb. Stanislovui, visada seku jo straipsnius ir tikiu, kad tokių yra daugiau.

  Thumb up 3 Thumb down 1

  • Prapesoriau Rodzeri.
   Tu juokingas, nukopijuodamas landsberginiu maldas apie Landsbergi: Jis visada teisus, jis visada pataiko i desimtuka, jo lupomis kalba tiesa…
   Bet kuriuo atveju – jis nors kazkiek profesorius (kad ir LKP CK biuro nutarimu), o tu tik apsisaukelis is Soliacnyku.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. privalomojojo šaukimo neuždraudė, tik pasisakė, kad turi būti alternatyva, jeigu žmogus nenori imti šautuvo į rankas. Kaip, pvz., Vokietijoje, kad gali atidirbti tą laiką slaugos namuose ir prižiūrėti senukus.

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • profesorium advokatu, napoleono, kristaus, jureivio sinbado draugu netiki?
   geda geda geda geda….

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Perskaiciau sia rasliava. Nezinau, ar kai kuriose vietose meluoja samoningai, ar tai tiesiog mastymo sutrikimas. Nors ir esu medikas, neteigiu, kad tai psichines ligos israiska. Sapientis sat.

  Thumb up 1 Thumb down 5

  • tai mano palatos kolega. musu lovos greta.
   garantuoju, sis superprofesorius su salcininku issilavinimu – visiskai sveikas multikas.

   Thumb up 0 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
LŠMPS pirmininkas: premjerė I. Šimonytė ir ministrė J. Šiugždinienė nenustoja stebinti blogąja prasme 1
Evaldas Rapolas: kada nepagrįsta nuomonė tampa realia grėsme įmonių reputacijai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...