Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 21 Pirmadienis
 

Jei Karbauskis nesikeis, kas tada pasikeis?

2019-08-01 11:16 | Naujienos | Komentarų (5)

Ramūnas Karbauskis. KK nuotr.

Juozas Dapšauskas

Mintis išsakyti paskatino politologo Kęstučio Girniaus straipsnis „Jei Karbauskis nesikeis…“ Galima su kai kuriomis K. Girniaus mintimis sutikti, kai kurias papildyti ar patikslinti, kai kurias visai paneigti. Esu daug kartų sakęs ir rašęs, kad skilimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Seimo frakcijoje tikrai nebus, nebent dar kas po vieną aptrupėtų. Tai ir vyko, bet ir aptrupėjimo procesas jau kaip ir pasibaigęs. Labiausiai kalbantis apie LVŽS skilimą Gabrielius Landsbergis galėtų bent kelis įvardinti, kas tie potencialūs frakcijos atskilėliai?

Paskutiniai 3 rinkimai parodė, kad tam tikros dramos yra: LVŽS lyginant su analogiškais kitų rinkimų rezultatais pagerinti ženkliai, tačiau lyginant su 2016 m. Seimo rinkimais, tikrai negalima pasakyti, kad rezultatai tenkinantys. Ženklai rodė, kad būtent LVŽS rinkėjas, kuris matė S. Skvernelį Premjero pareigose, bet nematė jo Prezidento poste. Jei ne sukelta R. Karbauskio ultimatumo „gelbėjimo drama“, gal Skvernelis būtų dar mažiau tesurinkęs? Gal reikia iškelti klausimą, kad buvo padaryta klaida iš vis keliant S. Skvernelį kandidatu į prezidentus. O kalbos apie tai, kad S. Skvernelis kurs savo partiją, yra visiškai bergždžios: tam nėra nei struktūros, nei pinigų ir, svarbiausia, – žmonių. Beje, 2016 m. LVŽS rinkiminiame štabe daugiausiai buvo įdarbinti būtent S. Skvernelio žmonės, kaip Vytautas Bakas, Dovilė Šakalienė ir kiti. Atsivertus dabartinės LVŽS Seimo frakcijos puslapį, vargiai galėtume surasti bent vieną, kuris pritartų ir prisidėtų prie naujos partijos kūrimo.

Dar paradoksalesnė padėtis dėl Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio. Pagal sociologines apklausas, jis dabar populiarus, bet tie palaikytojai būtent kitų partijų rinkėjai, palaiko jį todėl, kad jis pasipriešino partijos vadovui. Štai radijo laidoje paskambinęs pilietis aiškiai sako, nebalsavau nei už LVŽS nei už V. Pranskietį, bet jo veiksmus labai palaikau. Kiek iš tų pasitikinčių yra būtent opozicinių partijų rinkėjai ir kiek balsuotų už V. Pranckietį per rinkimus? Atsakymas, manau, akivaizdus.

Kažkokią sumaištį krikdemų-konservatorių rinkėjų gretose gali įnešti ir išmestas-pasitraukęs Rimantas Jonas Dagys. Viešai kalba, kad rudenį numato kurti kažkokį politinį darinį, jungiant Europos Parlamento rinkimuose dalyvavusio Vytauto Radžvilo ir kitus šalininkus. Bet tikimybė, kad surinktų daugiau nei 4 proc. rinkėjų balsų – mažai tikėtina. Tikrai yra dalis TS-LKD rinkėjų, nepatenkinta dabartine vadovybės liberalumo politika, tačiau ji nėra labai didelė. Didžiajai daugumai svarbi Landsbergio pavardė ir asociacijos su Sąjūdžiu, nors nebėra nei krikdemiškosios, nei konservatyviosios politikos.

K. Girnius stebisi, kad mažas visuomenės pasitikėjimas R. Karbauskiu. 23 proc. pagal apklausas pasitikinčių R. Karbauskiu, manau, tai tikrai yra nemažas. Turint mintyje, koks neigiamas žiniasklaidos požiūris dažniausiai buvo transliuojamas. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nepopuliarumo atveju taip pat.

Pavyzdžiui, pradėtas opozicijos inicijuotas tyrimas, labai noriai publikuojamas žiniasklaidoje, o kai paskelbiami tyrimo rezultatai, tai kažkur tik nukišta žinutė pasirodo, kurios didžioji žmonių dalis net nepastebi. Taip buvo, pavyzdžiui, Valstybinei mokesčių inspekcijai tiriant R. Karbauskio remiamus „Švieskime vaikus“, arba prokuratūrai – R. Karbauskio žemių įsigijimą. Nenustatyti jokie nusižengimai, bet apie tai mažai viešojoje erdvėje tapaskelbiama.

Galima reikšti užuojautą A. Verygai – plukiasi su pasekmėmis – gydymu, o juk nuo medicinos tepriklauso, pagal Pasaulio sveikatos organizaciją, tik iki 10 proc. žmogaus sveikatos. Objektyvumo dėlei galėčiau pakartoti, ką sakiau apie buvusį Sveikatos apsaugos ministrą Vytenį Andriukaitį: „Gydymo ministras V. Andriukaitis taip ir netapo sveikatos ministru“. Dalis ligonių ir medikų tikrai nepatenkinti ministru. Kalbant su vienu gydytoju, jis ir sako, kad reikėtų tikrai pašalinti A. Verygą. Galvoju jam paprieštarauti, kad, jei patys žmonės gyventų sveikiau, tada ir gydymo reikėtų mažiau, bet susilaikiau, nes ir pats gydytojas rūkantis, vartojantis alkoholį. Žmonės nori gyventi nesveikai, o brangų ir profesionalų gydymą tarsi privalo užtikrinti valstybė.

O ryžtingų reformų gydymo ir visuomenės sveikatos srityje tikrai A. Veryga ėmėsi. Vien ką reiškia kadencijos pradžioje priimta alkoholio griežtinimo politika, kuri duoda akivaizdžius ir nuoseklius rezultatus. A. Verygos stiprybė ir drama: be abejo, kai kurie žmonės pyksta dėl alkoholio ribojimo ir brangimo. Žiniasklaida – taip pat dėl negautų milijonų uždraudus alkoholio reklamą. O kad vartojimas mažėja, rodo objektyvūs duomenys – ne tik pardavimai, bet ir sergamumo sumažėjimas tiesiogiai tomis ligomis, kurios priklauso nuo alkoholio vartojimo. Gydymo srityje kuo daugiau piginsi vaistus, vis vien didelė dalis chroniškų ligonių bus nepatenkintų. Dalis žmonių nenori keisti savo gyvenimo būdo į sveikesnį, bet vis tikisi brangaus ir aukščiausio lygio gydymo iš valstybės pinigų.

Reikia atkreipti dėmesį ir į dar vieną verslo grupę, kuri tikrai nepatenkinta A. Veryga dėl sprendimo (šalia alkoholio pramonės ir farmacijos). Galima sakyti, Lietuvoje visiškai uždrausti dirbtiniai transriebalai (bus leistini tik 2 gramai transriebalų 100 gramų bendrame produkto riebalų kiekyje). Sprendimas priimtas jau 2017 m. pabaigoje ir įsigalios nuo šių metų lapkričio 1 d. Taip ir sukuriamas tas plačiojoje visuomenėje nepopuliarumas, tačiau sąmoningoji rinkėjų dalis tai mato ir įvertina teigiamai.

Nenustebsime, kad vis vien daugiausiai mandatų 2020 m. Seimo rinkimuose laimės LVŽS. Naujų ir ryškių „gelbėtojų“ vargu ar atsiras, o tradicinės partijos yra savo rinkėjus daugiau – mažiau išsidalinę, nebent tiek iš Lietuvos liberalų sąjūdžio, tiek iš suliberalėjusių konservatorių pajėgs dalį atsigriebti naujoji Laisvės partija. O dar yra galimas variantas, kad LVŽS sukurs vienijančią koaliciją ir prie jų prisijungs protesto balsus renkantys politiniai dariniai. Žmonės mėgsta vienijančius, o ne skaldančius procesus, įkvepiančią ateities viziją, permainas, kurios duoda rezultatus ir dalis žmonių jau spėjo juos pajusti.

Tad atsakant į K. Girniaus mintį dėl R. Karbauskio pasikeitimo: dar klausimas, kam reikia labiau pasikeisti? Neatmestina, kad kažkiek reikia pasikeisti ir R. Karbauskiui, bet ne pagal alkoholio, farmacijos ir kitų labai įtakingų finansinių grupių reikalavimus.

Komentarai

 

 

 
 1. išpiltų tiek purvo ant kito politiko, kiek išpylė ant R.Karbauskio ,tai iš kiekvieno kito liktų tik šlapia vieta. Gerai,kad Ramūnas stiprus , pasiaukojantis ir mylimas tautos. SĖKMĖS JAM O Pranskietis – tai tik atsitiktinumas , einantis į pabaigą….

  Thumb up 17 Thumb down 0

  • kenkėjų mento ir sėklintojo, kanistras ir kiti brudai patys susiprato.

   Thumb up 8 Thumb down 0

 2. Karbauskis ir jo partija reiketu palaikyti tiems ,kurie uz juos balsavo.netgi turetu prisijungti ir tie,kurie rinkimuose balsus skyre kitiems.Zalieji seime negali niekaip apsivalyti nuo landsberginiu padugniu teroro.keturis metus Karbauskis buvo terorizuojamas ,partija visais budais ardoma,netgi is anksto buvo landsberginiai inkorporave savo clienus,kurie sunkiausiu momentu partijai,kirto is peties ,iseidami karbauskiui nepalankiausiu momentu.Kiek kartu buvo bandyta aplamai karbauskio partija patraukti??Kiek buvo daroma nieksybiu Karbauskiui netgi su magnolijos dirigavimu??Valstieciai turejo daug geru ideju Lietuvai,zmones turejo daug vilciu tureti geresni gyvenima,deja landsberginiai dare viska ,kad Karbauskis su partija negaletu dirbti Lietuvos naudai.Kol landsberginiu teroristine partgauja nebus eliminuota is seimo,tiketis kokio nors progreso Lietuvoje beviltiska.Geras idejes seime reiketu visoms grupems palaikyti vieningai,o ne reikstis ir demonstruoti savo beviltiskuma.Nesakau,kad valstieciai nepadare klaidu,nors pati didziausia klaida,kad karbauskis su landsberginiais elgesi kaip su broliais,o reikejo iskart pastatyti i vieta uz ivykdytus nusikaltimus Lietuvai.

  Thumb up 16 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...