Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Balandis 14 Trečiadienis
 

JAV žvalgyba pasiklydo tarp versijų: raketą į Malaizijos lėktuvą paleido ne sukilėliai, o Ukrainos armijos „dezertyrai“?

2014-07-24 14:38 | Užsienis | Komentarų (98)

JAV žiniasklaida atkreipė dėmesį, kad jau ir pačios žvalgybos agentūros pasiklydo tarp versijų, kas numušė Malaizijos lėktuvą. KK nuotr.

Paaiškėjo, kad antradienį JAV surengtoje spaudos konferencijoje buvo pateiktos dvi JAV žvalgybos versijos, kas liepos 17 d. Rytų Ukrainoje galėjo numušti Malaizijos lėktuvą: pirmoji – tai padarė rytų Ukrainos sukilėliai, antroji – Ukrainos armijos „dezertyrai“.

Į tai dėmesį atkreipė JAV žurnalistas Robert Parry, kuris pastebėjo: kadangi JAV vyriausybė siekia sukurti bylą rytų Ukrainos sukilėliams ir Rusijai, apkaltinant juos dėl Malaizijos lėktuvo numušimo, tai įrodymai galimai yra pritempiami prie iš anksto suplanuotos išvados, įskaitant ir paaiškinimą, kodėl raketos paleidimu įtariami kariai galėjo vilkėti Ukrainos kariuomenės uniformas.

Robert Parry pažymi, kad nors JAV vyriausybė dėl lėktuvo katastrofos kaltina rytų Ukrainos sukilėlius ir Rusiją, o pagrindinė JAV žiniasklaida, įskaitant „Los Angeles Times“ ir „The Washington Post“, kaip pagrindinę paskelbė spaudos konferencijoje JAV žvalgybos pateiktą versiją, jog Malaizijos lėktuvą numušė sukilėliai, vis dėlto „Los Angeles Times“  paviešino toje pačioje spaudos konferencijoje paminėtą ir kitą JAV žvalgybos versiją – kad Malaizijos lėktuvą galėjo numušti Ukrainos kariuomenės „dezertyrai“.

„JAV žvalgybos agentūros iki šiol negali nustatyti būrio, paleidusio raketą, tautybių ar tapatybių. JAV pareigūnai sakė, kad galėjo būti, jog SA-11 (raketinę sistemą RBS) paleido Ukrainos kariuomenės dezertyrai, kurie buvo apmokyti naudoti panašias raketų sistemas“, – po antradienį vykusios JAV pareigūnų spaudos konferencijos  paskelbė „Los Angeles Times“.

„Šis teiginys apie galimą „dezertyrą“ galėtų paaiškinti, kodėl keletas analitikų buvo įsitikinę, kad jie matė Ukrainos kariuomenės uniforma vilkinčius kareivius, palinkusius prie raketų baterijos rytų Ukrainoje. Bet tai yra dar vienas paaiškinimas, kodėl JAV žvalgybos bendruomenė nenori pripažinti, kad raketą galėjo paleisti kas nors, dirbantis Ukrainos kariuomenėje. Kitais žodžiais, mes galime matyti dar vieną JAV vyriausybės „pakoreguotą žvalgybą“ pagal norimą politiką, kaip tai jau buvo daroma rengiantis karui su Iraku“, – rašo JAV žurnalistas Robert Parry.

Pasak JAV žurnalisto, tokiame „pritemptų žvalgybos išvadų“ prie norimos politikos kontekste jau nebus galima atlikti rimto ir nešališko tyrimo ir atsakyti į klausimus: o gal Rusija ir sukilėliai šiuo atveju meluoja? Kadangi „tai, ką B.Obamos administracija ir pagrindinė JAV žiniasklaida padarė, yra pavyzdys dar vieno „informacinio karo“ – padarant bylą be jokių faktinių įrodymų, kad tik priešas atrodytų blogiau, ir taip marginalizuojant bei suskaldant požiūrį į norimą rezultatą.“

„Lygiai tas pats – „grupė galvoja“ – jau nuvedė JAV į pražūtingą karą Irake. Ir, atrodo, iš tos pamokos nebuvo pasimokyta“, – rašo JAV žurnalistas Robert Parry.

Amerikiečių žurnalistas taip pat mato situacijų dabar ir 2013 metais panašumus. Tada, 2013 m. rugpjūčio 30 d., JAV sekretorius Dž.Kerry apkaltino Siriją dėl “cheminio ginklo atakos” rugpjūčio 21 d., bet tų įrodymų nepavyko materializuoti, ir vėliau jie buvo diskredituoti.

Kaip rašo Robert Parry, analogiška situacija yra ir dabar: „JAV sekretorius Dž.Kerry, kaip buvęs prokuroras, net be formalaus tyrimo didžiuojasi, kad jis turi stiprią bylą prieš rytų Ukrainos sukilėlius ir jų rėmėją Rusiją dėl Malaizijos lėktuvo numušimo“.

Tačiau šiuo atveju, mano JAV žurnalistas, situacija yra kur kas blogesnė: „Jis (Kerry) iš esmės diktuoja bylos baigtį, taip rizikuodamas įstumti pasaulį į naują ir pavojingą Šaltąjį Karą“.

„Su jo didaktiniu „įrodymų“ pristatymu – „viskas pasakyta, nėra ką rodyti“, Kerry padarė bet kokį objektyvų tyrimą, paremtą įrodymais, beveik neįmanomą, kadangi JAV tyrėjų ir net daugelio tarptautinių pareigūnų darbas priklauso nuo JAV prestižo.

Todėl jeigu jūs, sakykime, JAV žvalgybos analitikas, tirdamas įrodymus surasite kažką, kas veda visai kita kryptimi, link Ukrainos kariuomenės, pavyzdžiui, jūs susilaikysite nuo savo išvadų, žinodamas, kad pereiti kelią vyresniam pareigūnui, kuris jau pasakė verdiktą, reikštų jūsų karjeros pabaigą. Ir tai būtų kur kas prasmingiau, nei būti sunaikintam dėl prieštaringų įrodymų“, – rašo Robert Parry.

Amerikiečių žurnalistas mano, kad Dž.Kerriui visai nerūpi išsiaiškinti, kas iš tiesų kaltas, dėl numušto Malaizijos lėktuvo rytų Ukrainoje. Visi požymiai rodo, kad siekiama karo.

„Kerry nepasimokė nei iš Sirijos nesėkmingos pamokos, nei iš Prezidento Dž.Bušo įlindimo į Iraką 2002 m. dėl neegzistuojančio branduolinio-cheminio bakteriologinio ginklo, nei iš ankstesnių JAV valdžių sprendimų, dėl kurių galvas Vietnamo džiunglėse paguldė milijonai jaunų amerikiečių“, – daro išvadą JAV žurnalistas Robert Parry.

***

Antradienį spaudos konferencijoje oficialių JAV pareigūnų paskelbta informacija apie JAV žvalgybos palydovo užfiksuotus galimai Ukrainos karius, palinkusius prie raketos baterijos, sutampa su prieš keletą dienų Rober Parry paskelbta informacija.

„Ką man papasakojo vienas šaltinis, kuris man buvo pateikęs tikslią informaciją apie panašius dalykus praeityje, tai JAV žvalgybos agentūra turi detalius iš palydovo gautus vaizdus baterijos, kuri paleido lemtingą raketą, bet, pasirodo, baterija buvo kontroliuojama Ukrainos vyriausybės karių, apsivilkusių panašiomis į ukrainiečių karių uniformas.  Šaltinis sakė, kad CŽV analitikai dar negali pasakyti, ar ten iš tiesų buvo rytinės Ukrainos sukilėliai, panašiomis uniformomis, bet pradinis vertinimas buvo tai, jog ten buvo Ukrainos kariai”, – rašė R.Parry kelios dienos prieš oficialiąją JAV pareigūnų spaudos konferenciją.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Ne ukrainieciu desertyrai,bet lietuviu lkovotojai numuse Mal.lektuva,zodziu valinkit nachui su siuo straipsniu,matyt ten jusus supystoje Lietuvoje visiems nuo sysalines smarves stogas vaziuoja KGBistinis laikrastis!

  Thumb up 2 Thumb down 5

 2. Melo propaganda vykdo aukstos kl. Profai pagal vidutinio statitinio pil.lygi.Ji veikia puikiai,gaila ,kad informacija skaito ir protaujantys ir jiems niekaip galai nesueina…..Tąsykitės ir jus KKistai.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 3. Pamates pavadinima neklystamai sakau; -Made Sokolov. Atsiverciu ,-ni?!!
  Ir vel Ananizmas?

  Thumb up 3 Thumb down 7

  • “ksati o ptickach’
   p.Paulauskas paminejo, kad daugiausiai uz vagi Putina gieda buve KGB agentai.
   Dziovink cukorius i “velikarus”, gaidy!

   Thumb up 1 Thumb down 3

 4. Kai pagaliau prisikviesite Rusijos karius į Lietuvą, aš su savo kolegėmis suteiksime jiems aukštos kokybės specialias paslaugas.

  Thumb up 4 Thumb down 3

 5. “Maskva suįžūlėjo: prašo JAV įrodyti, kad lėktuvas buvo numuštas”
  Lrytas. 2014-07-24
  —————————–
  Maskva įžūli kaip Graužinienė!!!!
  Kai Grybauskaitė oficialiai pareiškė, kad kai kurie piliečiai yra Kremliaus įtakos agentai, Graužinienė išdrįso pasakyti kad tai šmeižtas ir pareikalavo įrodymų.
  Gerb.Grybauskaitė parodė špygą ir ją rodo iki šiol. Toks ir turi būti tvirtas atsakymas priešams.
  Tikiuosi, JAV irgi parodys špygą prakeiktiems okupantams ruskiams. Tuo įrodys, kad įrodymų turi, bet nerodo.
  Naše delo pravoje – tuo viskas pasakyta. Ir kam dar reikia įrodinėti!!!

  Thumb up 8 Thumb down 2

  • Taigi, įrodinėti nėra ko – viskas pasakyta.
   Tuo pačiu primenu, kad Lietuvoje gyvena ypatingiausias pasaulio runkelis – Beta vulgaris, kuris žino, bet informacijos neatskleis.

   Thumb up 4 Thumb down 3

 6. Pasirodo, nesvarbu, ką sako Prezidentė, o svarbiausia, ką sako Keris.
  Tą ir reikėjo įrodyti :)

  Thumb up 6 Thumb down 0

 7. Beta vulgaris
  2014-07-24 – 06:31
  Įdomu kodėl JAV iš vis turėtų užsiimti propaganda? Tai tik bolševiko Lenino išmislas, ištobulintas KGB ir visiškai degradavęs dabartiniais- putino laikais. Padorioje visuomenėje tai nepriimta, džentelmenai taip nesielgia. Vakarų žiniasklaidoje tai neįmanoma ir joks apsimelavęs žurnalistas ilgai nepadirbs……
  O palydovo nuotraukos jau yra. Su visom boingo ir raketos žemė- oras trajektorijom. Prašom, žiūrėkit ir “gėrėkitės”. Tik pasielgta protingai: nuogi į dilgėles nešoko; iš pradžių prezidentas Obama pasakė, mūsų palydovinė žvalgyba turi įrodymus, po to, matomai, išslaptino, gal kitos ten kažkokios procedūros dar būtinos ir pateikė.
  ———————————
  Taigi, įrodinėti nėra ko – viskas pasakyta.
  Tuo pačiu primenu, kad Lietuvoje gyvena yyyyyyypatingiausias pasaulio runkelis – Beta vulgaris.
  Jam dar vakar pats Obama išslaptino ir parodė “palydovo nuotraukos jau yra. Su visom boingo ir raketos žemė- oras trajektorijom. Prašom, žiūrėkit ir “gėrėkitės”. ”
  Mielai pasigėrėtume, jei ir mums jas kas parodytų.
  Beta vulgaris irgi mielai nurodytų, kur galima būtų tomis nuotraukomis pasigėrėti.
  Beja. Beta vulgaris davė žodį Obamai, kad tos informacijos neatyskleis.
  MAMOJ KLIANUS -pasakė šis džigitas ir krauju pasirašė ant Landsbauskaitės nuotraukos.
  O mums kol kas teks gyventi nesigėrint, bet tikint tuo ką pasakė Keris, Obama ir Beta vulgaris.

  Thumb up 11 Thumb down 0

 8. Niekaip negaliu atsistebėti tvarka Ukrainos armijoje. Na, kokį ten kalašnikovą su šoviniais nutempti – dar suprantama. Bet kad dezertyruodami kariai gali pagrobti net raketinius paleidimo įtaisus su visomis raketomis – šito jau net „ruskim umom ne poniatj“, o kur jau ten mums suprasti. Gerai dar kad paties karo vado ar prezidento dezertyruodami įkaitais nepagrobė.

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • ta dezertyrų pagrobta raketinė sistema matyt ir buvo visas Ukrainos biudžetas, nes kai dezertyrai ją pagrobė, tai ir Jaceniukas atsistatydino :)
   Tik įdomu, iš ko tą alų dezertyrai nukniaukė, kurio butelius amerikonų žvalgyba iš savo palydovo padarytų nuotraukų pamatė?
   Ir apskritai, aš manau, kad tie amerikonai bijo parodyti tas satelito nuotraukas ne dėl to, kokias ten karines uniformas pamatytume, bet dėl etikečių ant alaus butelių – kokia kalba ten užrašyta…

   Thumb up 7 Thumb down 0

 9. melo, klastos ir apgaulės pamatų niekada nieko gero pastatyti negalima. Tik ant meilės. Statomas melas, klasta, apgaulė, kuri pati labai greitai sugriūva. ES ir JAV, niekindama Rusiją grubiai elgėsi Maidane, įtraukdama ir Ukrainą į melo ir klastos pinkles. Štai ir sugrąža- ES žmonių karstai grįžta į Europą, dėl tos pačios JAV ir Ukrainos, ES kaltės.
  Neišsiskleidė Amerikos žemyno žiedas Žiemos olimpinių žaidynių metu. Aišku kodėl. Žaidynių metu karą kurstė. Užtat melo, klastos ir apgaulės žiedas išsiskleidė dabar ir visame pasaulyje. Taip sužibo, kad daugelio pasaulio žiniasklaidininkkų nežino kur savo akis padėti nuo tokio žydėjimo.
  Mylėkime ir priešus ir melskime už juos. Rusija šiuo metu savo kančia sugeria sesės Ukrainos paklydimą, įsipainiojimą į JAV pinkles. Rusijos ir Ukrainos laukia ilgas kelias kovoje prieš JAV melą, klastą ir apgaulę. Laikas, maldos gydo ir atneša naują suvokimą.

  Thumb up 9 Thumb down 3

   • P.s. Žinoma, su sąlyga, jei nepavyks to pašauto Malaizijos lainerio JAV žvalgybai nurašyti ant meteorito.

    Thumb up 10 Thumb down 0

    • kol kas bando laikytis ant karinės isterijos bangos.
     paskui kaltins separatistus ir rusiją, kad chrenovai dėl buvusio karo. kurį laiką (gal net iki naujų metų) tas biznelis kažkieks seksis.
     paskui – eilinis maidanas.
     ir tikėtina, kad vėl koks nors karas. nes ukraina labai labai nustekenta, ir intensyviai pribaiginėjama ekonomiškai (apie kitką nekalbu). chunta plauna pinigus, pasinaudodama nacionaline karine isterija – karas iki pergalingos pabaigos!! pinigų faktiškai jau nelabai ir yra, bet tie likučiai metami karui. o gyventi reiks. kaip?
     tuo labiau, kad pergalingos pabaigos nebus. liks naujas olsteris (kaip XX-ame amžiuje).
     va tada ir bus eilinis maidaunas. tuo labiau, kad iš naujo rinktis jau nereiks – pradės tie patys dauniausi maidaunai, kurie ir dabai toj aikštėj laikosi.
     ir jie reikalaus to, ko norės eilinis maidauno donoras.

     Thumb up 5 Thumb down 0

 10. Taip ir galvojau, kad visi žmonės pasaulyje kvailiai ir niekšai, ir kvaili niekšai, išskyrus KK ir Putiną su jo chebra.

  Thumb up 5 Thumb down 5

 11. Beta liūdi !(gal kas gali paguosti?) -Atsistatydino Ukrainos ministras pirmininkas

  Thumb up 2 Thumb down 2

 12. Pilietinis karas sugriaus tą Ukrainą, ir kas bus kaltas? Kas inicijavo tuos šūvius vasario mėn Maidane????

  Thumb up 5 Thumb down 0

 13. aš čia sau mąstau pagal visą šitą “dėlionę” pames amerikonas ukrainą…tik kaip toliau bandys gelbėt dolerį (įlysti į rusiją dėl tos visos mendelejevo lentelės ir pan.) supratimo neturiu,bet kad nesustos tai 100 proc. (neduok D. tęs savo “žygį” per kurią iš pabalio šalių…

  Thumb up 6 Thumb down 1

 14. o tas lėktuvas Alžyro, kur šiandien nukrito, ne Putino remiamų separatistų darbas? Kodėl dar nėra Kerio pareiškimo? Juk, kaip supratau, jam įrodymų nereikia – svarbu apkaltinti?

  Thumb up 5 Thumb down 0

   • dabar jau kad vieną žmogų užmuštų numušinėja cielus lėktuvus??? Bepročių pasaulis.
    Dabar suprantu, kodėl paskutinį lygį turintiems cėžėvistams neleidžiama lėktuvais skraidyti…

    Thumb up 7 Thumb down 0

 15. Psaxi geriausiai komentuoja,kalbanti burna. Amerikos politikoje geriausia profesija yra Kalbanti burna. Visa kita vadovauja Bilderbergas is uz sirmos. Ka ten pyksi ant ju.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 16. Skaitau ir nesuprantu, ar čia Amerikoje tai vyksta, ar Lietuvoje? Pasakė “kažkas”, kad Medininkus padarė Rygos OMONas, ir telieka prie versijos priderinti įrodymus…. Kas čia iš ko mokosi? Amerikė iš Lietuvos ar Lietuva iš Amerikės?

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • (komsomolkei) artūras vakar sakė kad dabar visiems iš lietuvos reikia mokytis (amerikonas jam taip pasakė

   Thumb up 1 Thumb down 0

   • ką mokytis? Kaip represijas prieš laisvą žodį daryt? Kitas nuomones užčiaupinėt?Jooooo….

    Thumb up 7 Thumb down 0

 17. Na, ir beliko paskutinis variantas, kuris išspręstų visas problemas, – į tą skrendantį malaizietišką lėktuvą pataikė asteroidas. Taškas.

  Thumb up 7 Thumb down 0

   • O kodėl ne? Ir rikošeto variantas galimas, nes aiškėja, kad tikrojo kaltininko vardas jau užkastas, tai tik asteroido rikošetas JAV tyrinėtojams ir belieka.
    Rusija – ne. Sukilėliai – ne. Ukraina – ne. Amerika – ne. Lietuva – ne. „Dezertyrai“ įrodys, kad jie tos raketinės įrangos bėgdami iš ukrainietiškos armijos nenušvilpė, nes nepanešė, tai kas belieka? Asteroidas.

    Thumb up 8 Thumb down 0

  • o savo sandėliuose ir laboratorijose pasiknisusi Amerikos žvalgyba gal dar kaip ir įrodymą ir kokį anksčiau kur Amerikoje nukritusio asteroido gabaliuką surastų…
   Ir Porošenka liktų sveiktas, ir Amerikos reputacija nesuvalgyta :)

   Thumb up 7 Thumb down 0

   • Nebūtinai tai turėtų būti net ir lokatorių neužpelenguotas asteroidas. Juk gali būti net ir koks nuo kurso nukrypęs ir pasiklydęs meteoritas. Juk visko toje žmogaus dar nekontroliuojamoje Visatoje pasitaiko. Ar ne? O čia visi Porošenka Porošenka Porošenka… Ką, jam savų lavonų dar neužtenka, kad praskrendančiais reikėtų papildyti?

    Thumb up 5 Thumb down 0

 18. Buvęs mūsų krašto apsaugos ministras Butkevičius TV laidoje prisipažino, jog 24 kartus skrido į Kijevą su instrukcijomis, kaip organizuoti neginkluotą ir ginkluotą pasipriešinimą, kaip gaminti Molotovo kokteilius, kaip organizuoti propagandą ir agitaciją. Kalbėdamas jis tuo labai didžiavosi. Manau, kad jis kartu su kitais Vakarų ir Lietuvos “misionieriais” turėtų prisiimti atsakomybę dėl dabartinio jovalo Ukrainoje.
  Kas norit pamatyti tai, ko nerodo mūsų “laisvosios” televizijos:

  http://www.tvc.ru/news/show/id/45399

  http://mlik.ru/news-video

  http://www.youtube.com/watch?v=fDI582TFBq4

  Thumb up 5 Thumb down 1

 19. neduok D. vakar kažkur paklausiau kur sekantis nukris (nukrito alžyro) rytoj pagal viską turėtų nenukristi nei vienas,bet galimai gali kažką dar baisesnio organizuot (su daug didesniu kiekiu aukų) …ir galvoju dabar siautės juoda bezdžionė tol kol malaizijos 777 atrodys visiems kaip kad būtų “bobutė nuo dviračio nukritus”

  Thumb up 8 Thumb down 3

 20. vajė, o taip kaip dabar paprastam žmogeliui, ištiktam pakoreguotos versijos, interpretuoti tą jūtūbynį komiksą apie “krentančius iš dangaus kinus” iš “ne to” numušto lėktuvo? juk tas komiksas taip dailiai nupieštas audiomontažiniais pieštukais, taip gera buvo klausyt, kaip susimovė “ruskiai”, tai kaip dabar suprast? gi tas komiksas buvo paviešintas dar bekrentant “kinams iš dangaus”, taip operatyviai, kad nespėtum suabejot, o tai dabar? prašau šią versiją iliustruojančio komikso!

  Thumb up 1 Thumb down 1

 21. Na nieko sau dezertyrai !?!? Ju prasymu lektuva jiems nukreipe, zemiau liepe skristi …Kas cia durnas ?!?

  Thumb up 14 Thumb down 1

 22. surado būdą, kaip išplauti Porošenką :) atseit, “mes ne prie ko, tie durniai dezertyravo”? :)

  Thumb up 16 Thumb down 1

 23. Rastas puikus budas savos armijos blogu darbu pateisinimu,ispradziu davei isakyma vykdyti,bet paskui matai kad gavos netaip kaip norejosi,paskelbi juos dezertyrais,na tiesiog nuostabu iki ko dasiritom.

  Thumb up 18 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
LŠMPS pirmininkas: premjerė I. Šimonytė ir ministrė J. Šiugždinienė nenustoja stebinti blogąja prasme 1
Evaldas Rapolas: kada nepagrįsta nuomonė tampa realia grėsme įmonių reputacijai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...