Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Gegužė 29 Penktadienis
 

JAV Senato “vėjai” pasiekė ir Lietuvos Generalinę prokuratūrą [video]

2014-12-10 16:34 | Teisėsauga | Komentarų (46)

Generalinės prokuratūros ONKT departamento vyr.prokuroras Irmantas Mikelionis. Dėl slaptų CŽV kalėjimų buvimo Lietuvoje ir kankinimų juose sukrusta tik po JAV Senato tyrimo išvadų paskelbimo. KK nuotr.

Vos tik JAV Senatas paskelbė atlikto tyrimo dėl slaptų CŽV kalėjimų ataskaitą, kurioje kaip vienas slaptų kankinimo taškų nurodyta ir Lietuva, sukruto Generalinė prokuratūra, maždaug prieš penkerius metus Lietuvoje neradusi jokių slaptų CŽV kalėjimų.

Po JAV Senato tyrimo išvadų paviešinimo Generalinėje prokuratūroje nedelsiant surengta spaudos konferencija, kurioje Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis pareiškė, kad „prokuratūra artimiausiu metu dar kartą kreipsis į JAV prašydama suteikti informaciją, kuri, ją gavus, būtų prijungta prie atliekamo ikiteisminio tyrimo medžiagos“.

„Prokuroro paminėtas tyrimas dėl galimo neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną buvo pradėtas 2014 m. vasario 13 d., atsižvelgiant į Žmogaus teisių stebėjimo instituto pateiktą pareiškimą.

Šio ikiteisminio tyrimo laikotarpiu, o tiksliau – 2014 m. pavasarį, prokuratūra kreipėsi į kompetentingas JAV teisėsaugos institucijas dėl šiam tyrimui būtinų duomenų pateikimo, tačiau gautas atsakymas nesudarė prielaidų plėtoti tyrimo ar priimti reikšmingus procesinius sprendimus.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu aptariamoje ataskaitos versijoje nėra nurodyti konkretūs šalių, institucijų, asmenų bei kiti konkretūs duomenys, prokuratūra prašys kompetentingų JAV teisėsaugos institucijų suteikti oficialią ir išsamesnę informaciją apie ataskaitoje nurodytas aktualias Lietuvai aplinkybes“, – teigiama Generalinės prokuratūros pranešime spaudai.

Pasak I.Mikelionio, tokio procesinio veiksmo reikia, „nes paviešinta informacija apie JAV Senato atliktą parlamentinio tyrimą ir nuasmenintos šio tyrimo išvados ta aprėptimi, kuri yra dabar pagarsinta, vadovaujantis mūsų šalies įstatymais negali būti traktuojama kaip tinkama vykstančiam ikiteisminiam tyrimui medžiaga“.

,,Tai jokiu būdu nereiškia prokuratūros nepasitikėjimo parlamentinį tyrimą vykdžiusia institucija ar šių išvadų ignoravimo. Tai – tik prokurorams nustatytų baudžiamojo persekiojimo proceso reikalavimų vykdymas, vadovaujantis LR teisės aktais,“ – teigė I . Mikelionis.

Prokuroro Irmanto Mikelionio teigimu, klausimai dėl kreipimosi į kompetentingas JAV institucijas su tarptautinės teisinės pagalbos prašymu bus sprendžiami artimiausiomis dienomis.

JAV politinės jėgos slaptų CŽV kalėjimų ir kankinimų klausimų pasidalinusios į kelias stovyklas: demokratai laikosi nuostatos, kad žmonių kankinimai turi būti uždrausti, tuo tarpu respublikonai tokiais tardymo metodais didžiuojasi. “Mes laimingi, kad CŽV yra vyrų ir moterų, kurie dirba valstybės labui. Jie – patriotai”, – CŽV tardymo metodus, statant užsienyje slaptus CŽV kalėjimus ir juose kankinant žmones, gyrė Dž.Bušas jaunesnysis.

Kaip žinia, LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė dar savo pirmos kadencijos pradžioje buvo pasakiusi, kad Europoje neklausiama, ar buvo (slapti CŽV kalėjimai Lietuvoje),  bet ką Lietuva rengiasi daryti.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Labai įdomus straipsnis “Dingę įrodymai atskleidžia šiurpaus nusikaltiomo tikrąjį vaizdą” apie Tomo Šerno parodymus paskutiniajame: Gruodžio 5-19, 2014 “Karšto komentaro” laikraščio numeryje, psl. 6-7. Gaila, kad straipsnis nebuvo paskelbtas internete. Gal dar bus?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Teko girdieti kad visa ta jovala su CZV suorganizavo laikinai ejes Prezidento pareigas A.Paulauskas- o jau jo privirta kose teko ir tenka kitiems srebti.

  Thumb up 9 Thumb down 2

 3. Lenkijos buves Prezidentas Kwasnevskis prisipazino kad zinojo apie slaptus kalejimus Lenkijoje- o kada tai padarys ponas buves Lietuvos Prezidentas-JAV statytinis V.Adamkevicius?.

  Thumb up 19 Thumb down 1

 4. Mečys Laurinkus, Arvydas Pocius ir Dainius Dabašinskas turi būti teisiami ne tik už cžv kalėjimą kuriame buvo kankinami kaliniai , bet ir kaip V. POCIŪNO nužudymo bendrininkai , kartu su Valdu Adamkumi kuris tyčia stabdė tyrimą , dėl V. Pociūno nužudymo.

  Thumb up 21 Thumb down 0

 5. Kad buvo Lietuvoje kalinami JAV kaliniai – tai aiskiau negu aisku ,nes tie kurie tai dare pas mus buvo labai dosniai pamaloninti CZV milijonais doleriu.Tai kaip tie musu veikiejai prisipazins- jeigu tai kvepia Valstybinio masto korupcija su neteisietai gautu lesu pasisavinimu?.O juk garantuotai viskas vyko su CZV rezidento Lietuvoje tuo metu valdziusio Lietuva zinia-SKIA.

  Thumb up 21 Thumb down 0

 6. juokas ima del situ galimu klaunu.Jav senatas pasake ,kad buvo tai dar prasys kazko lyg jau jie protingesni uz kitus pasaulio zmones.O paskui bylas numarins typo senatis,nera irodymu ir t.t.Kam juos dar rodo per telika,kad jie ka darys,juk neigalus,o igalus kaimo bobute nubaust,kai turguj pardave kaisinius be patento…

  Thumb up 20 Thumb down 0

 7. I.Mikelionis: “Tam, kad žmonės būtų įtarimi, kaltinami neteisėtu asmenų kalinimu mums reikalingos ne prielaidos ar spėlionės, o rimti faktai?”

  O visose bylose tokia taisykle vadovaujasi mūsų prokurorai?

  Thumb up 14 Thumb down 0

 8. yra organizuota nusikalstama grupuote tarnaujanti komunistiniams kolaborantams neteisetai uzgrobusiems valdzia lietuvoje.

  Apie prokuraturos daromus nusikaltimus pasitelkiant korumpuotus teismus bei suizulejusius milicininkus zino kiek vienas lietuvos pilietis bei nemazai uzsieneciui patyre nusikalstama poveki nuo taip vadinamu “teisesaugininku”…

  Thumb up 10 Thumb down 1

  • kokia cia dar “potekste”daro ta ka liepia mafija ir viskas,nes pripaisot ivairiu mandrybiu o paprasto nematot,ko gero busi boba

   Thumb up 10 Thumb down 2

  • snargli nusivalyk pacuke ir eik i mokykla,nes tik mokykla gal nors kiek tave istaisis,o jei ne, tai jau vasaros 5 laukia

   Thumb up 9 Thumb down 2

 9. JAV liepė neva pradėti tyrimą, kad nukreiptų Lietuvos gojus nuo svarbių įvykių…

  Thumb up 10 Thumb down 2

 10. Panašu, kad Tėveliui pats laikas dėtis į čemodaną Adamkų, Paulauską su Kubilium ir, palikus statomą Palangoje pilį, nešti muilą Čikagon pas Venckienę, kol prokurorai laužo dar po užpakaliu neužkūrė. Tada jau bus vėlu. Atrodo, kad prie to jau artėjama, nes kasdien vis nauji ir nauji nusikaltimų galai paviršiun išlenda ir jokių garantijų, kad vieną dieną, anksčiau ar vėliau, tie valdžios uzurpuoti prokurorai nepraras baimės jausmą. Ir tada…

  Thumb up 21 Thumb down 3

  • Triju bobu kombinacija?
   -tokia jau Lietuvos Dalia.
   -Visa laika gerai irgi blogai,- kaip sako japonai.

   Thumb up 3 Thumb down 7

 11. ekspertuose būtinai straipsnį “Prezidentės chebra” – apie SNORO aferą.

  Thumb up 22 Thumb down 1

 12. Tai gal ir mes pasistatykime savo slaptą VSD kalėjimą kur nors Ukrainoje ir tardykime “išplėstais metodais” – dėl tų nusikaltimų, kurių prokuratūra niekaip nesugeba ištirti?

  Thumb up 16 Thumb down 0

 13. Jokios išsamesnės informacijos niekas negaus ir jokių rimtų patvirtinimų ar net atsakingų Lietuvoje pareigūnų įvardinta nebus.
  Beje,komentuojantiems:o ko jūs taip piktinatės,negi tik dabar supratote,kad Lietuvos nepriklausomybė – tik fikcija?Tikrumoje mes jau seniai paklūstame ir veikiame pagal JAV nurodymus.Irgi,mat,atrado mėnulį…

  Thumb up 32 Thumb down 1

  • teisingai vincai,tik ne fikcija,o tiesiog lietuva yra priklausoma,o ne atvirksciai,kam priklausoma manau zino ir arklys,o ka kalbeti apie mastanti zmogu,jis privalejo zinoti nuo pirmos dienos sito bardako sukurimo

   Thumb up 11 Thumb down 0

 14. lietuvoje elgiasi kaip savame darze.Lietuviai tik is svetimos valstbes ziniasklaidos isgirsta Kad lietuvoje buvo irengtas kitai valstybei priklausiantys kalejimas.Prokuraturai duotas nurodymas surasti kalejima?

  Thumb up 27 Thumb down 0

 15. tai kaip če išeina? Kad Rusijos propaganda yra ne propaganda o tiesos ir informacijos skelbimas?
  -tai kodėl tadu atėmė Sausio-13 medalį iš Kiseliowo?
  -Kodėl uždraudė transliuoti visokius neva propagandinius Rusijos kanalus?
  -Jei Rusijos kanalai nemelavo – KAS MELAVO?
  -Tai gal ir apie kitus dalykus usija nemeluoja o meluoja kažikas kiti?
  -Apie maidanui rengtus kovotous Lietuvoje…
  -Maidaną…
  -Boengą
  -švedų gaudoma povandeninį laivą…
  -Jūrų Vilką…

  Thumb up 32 Thumb down 0

 16. Kad Racka netups, buvo aisku is pirmos dienos. Todel dabar byla “tiriama” bus is naujo. Vietoj Rackos bus ieskomi slapto CZV kalejimo (violetinio) budeliai; -Venckiene, Skuciene, Kediene. Zalimas keicia parodymus.

  Thumb up 6 Thumb down 10

 17. Isivaizduokite,buvo atliekamas tyrimasdel neteiseto gabenimo zmoniu per siena.Uz ka bausme keleta litu? O kodel prokurorai neatliko tyrimo del galimo pilieciu laisves atemimo,del ju kankinimo ypatingai ziauriais budais,del galimo nuzudymo kankinant? Kodel nebuvo atliktas tyrimas del valstybes isdavystes,ja pastatant i teroro aktu gresmes? Kodel neissiaiskinta kas tie pilieciai,kuriems amerikos spec tarnybos sumokejo desimtys milijonu,kad ikurtu tokias violetines zmoniu kankynes ar mirties karcerius 21 amziaus?? Suprantu ,kad viskas ir buvo daroma organizuotai kvailai,kad amerikos tarnybos ir neatsake.O argi kas suinteresuotas atrasyneti dokumentus del tokio menkniekio kaip sienos pazeidimo???? Tikiuosi ,kad jau izoliuoti nuo visuomenes tie “valstybininkai-veikejai”kurie pardave uz milijonus zaliu savo Tevyne??? Gal nors siuose reikaluose atsiras laselis teisingumo valstybes lygmeniu.

  Thumb up 23 Thumb down 0

 18. Įdomu, kodėl M.Laurinkus prikando liežuvį ir nebesigiria, kaip jis su jankių pasiūlymu statyti kalėjimą nuėjo pas Prezidentą Paksą, ir tas jam duris parodė. Tada Mečys tekinas nubėgo pas A.Paulauską, ir abu susimokę, bei pasikvietę dvasias, Prezidentui Paksui duris parodė, po kaklu dar „leidimo suprasti“ etiketę visam gyvenimui pakabinę. Ir liko Paulauskas soste, Adamkaus sugrįžtančio laukti. Ir pradėjo kėgėbistas-ministras Valionis kasdien iš Amerikos Paulauskui glėbiais meilės, pripažinimo ir padėkos laiškus nuo Prezidento J.Bušo vežti, o užsienio statybininkai pamatus kalėjimui kloti. Ir beliko tik Adamkui stogą pabaigti, o Baškiui tik vienutes ir vandenį pašventinti.
  Bet… Bet dabar tos dvasios, kurių pagalbos prisišaukė, jiems atmintį visiškai užtemdė. Nei Laurinkus, nei Paulauskas, nei Adamkus nebeprisimena ar taip iš tiesų buvo, ar jie tai tik kolektyviai sapnavo. O sapnuose ko tik žmogus nepridarai… Būna, kad kartais net ir po savimi, ir į lovą…

  Thumb up 28 Thumb down 0

 19. Valstybėms, kuriose veikė slapti CŽV kalėjimai, skirti milijonai JAV dolerių

  Thumb up 16 Thumb down 0

  • Klysti,ne valstybems ir jos zmonems,o keletui valstybes isdaviku,kuriems buvo sumoketa desimtys milijonu.Man sie padarai tik Tevynes isdavikai.

   Thumb up 26 Thumb down 0

   • Adamkus dabar vos ne šventąjį Petrą vaidina. Jei tai buvo daroma su jo žinia, tai jis paskutinis menkysta ir niekšas. Jei be jo žinios,- tai koks jis prezidentas, jei jo pavaldiniai nebaudžiami už milijonus išsidirbinėja, o prezidentas nežino, kas jo valstybėje dedasi. Kam tokia mumija iš vis buvo reikalinga?

    Thumb up 24 Thumb down 0

    • Vienas Adamkus to padaryti negalejo,ir tikrai padare ne vienas.Pabandziau papaisyti schema,kaip visa tai turetu atrodyti.Manau,apie kalejimo pagaminima ant Lietuvos sprando ,uz kelesdesimt milijonu amerikonisku doleriu,suorganizavo ar bent zinojo ir prisidejo,maziausiai septyni astuoni auksciausios kastos valstybes asmenys.Pagrindinis buvo Adamkus,kaip tarpininko tarp amerikos ir Lietuvos veiksmus,galimai ir pergabeno kaip diplomatas ir desimtys milijonu.Lietuvoje organizavo saugumo sefas,nes be jo tokie dalykai negalejo ivykti.Toliau seimo nacionalinio saugumo komitetas bei Paulauskas.kadangi sie ponai,pasikauste,ir tuomet tikrai suprato kokia diversija vykdo ant Lietuvos zmoniu galvu uz tuos desimtys milijonu,bvisus isakymus nuleisdavo ant zemiau tupiniu.Idomiausia,.Man kazkada kilo didziulis itarimas,kai vienas patarejas,veptelejo garsiai i viesuma,kad jis kas savaite lankosi pas jav ambasadore,aptarti valstybes reikalu.vadinasi ,gal kas savaite ir nese tuos milijonus cemodaniukais? Idomiausia,kad prokurorai neturi duomenu,ir is jankiu policijos negauna atsakymu,o prase atsakyti i klausimus ,iskeltoje byloje,delsienos perejimo pazeidimu.isivaizduoti reikia,kankino zmones,gal nuzude ,kas dabar zino,kas prisipazins,o kaltinimai uz sienos nelegalu perejima.Cia tikras juokas,,,,

     Thumb up 22 Thumb down 0

 20. ha ha ha – 99,98 procentai kad nieko neras neapkaltins ir neištirs ir nieko nenubaus ir nepasmerks…

  Thumb up 27 Thumb down 0

 21. Pagaliau tikri vyrai susirado tikra uzsiemima. ir man neramu:
  -negi Rusijos pasonej koks jankis ant babajaus vandens pyle?
  Kur ziuri Chuilo?

  Thumb up 0 Thumb down 17

  • vafliu pavalgik gal protingesnis busi,nes nuo snargliu kramtimo mums jau ikirejo tavo nesamones

   Thumb up 6 Thumb down 0

   • Tai kad kolorado dieta manes nevilioja.
    As jau geriau senoviskai -i vaistine aliaus.
    Del maisto mes ne konkurentai, skia.

    Thumb up 0 Thumb down 5

 22. O fakto nustatymui ir bylos ištyrimui nesugeba kokios operatyvinės pažymos surašyti? Šablonas – Medininkų byloje: pvz., sėdėjau kavinėje, gėriau alų ir girdėjau, kaip tas ir tas kalbėjosi apie slaptus CŽV kalėjimus?

  Thumb up 23 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (1)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
STT vadovui – nemalonūs Seimo narių klausimai: nuo ryšių su kadriniu KGB darbuotoju iki į azartinius lošimus įnikusio STT agento (1)
    Šiandien, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnio 1 dalimi, Specialiųjų...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...