Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 7 Antradienis
 

Jaunųjų dailininkų dovana senelių namams ir gerumo pamokos Mielagėnuose

2016-05-30 11:01 | Tribūna Savivalda | Komentarų (3)

Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovės Nijolės Trinkūnienės ir jos vyresniųjų mokinių dovana Mielagėnų palaimintojo Jurgio Matulaičio parapiniams globos namams

Mielagėnų palaimintojo Jurgio Matulaičio parapiniai globos namai, kuriais rūpinasi klebonas Marijonas Savickas, kiekvieną čia apsilankiusį sužavi jaukumu, skoningai sutvarkytomis erdvėmis ir išpuoselėta aplinka. Dabar baltųjų namų patalpos tapo dar gražesnės, jos prisipildė spalvų, nuostabių vaizdų. Čia savo vietas surado 27 tapyti paveikslai. Tai Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovės Nijolės Trinkūnienės ir jos vyresniųjų mokinių dovana, kuri buvo kuriama daugiau nei pusę metų.

„Po renovacijos sienos buvo lyg negyvėlio akys. Užeidavai ir jausdavaisi lyg ligoninėje, o dabar mes gyvensime tarp gėlių, matysime pavasarius, vasaras, tiltus ir gražius miestus. Namai tapo gyvi, spalvingi, prisipildė geros nuotaikos…“,- gegužės 27-ąją surengtame paveikslų pristatymo renginyje sakė klebonas Marijonas Savickas, o dėkingi seneliai jam pritarė plojimais. Klebonas ir viena iš idėjos sumanytojų, socialinė darbuotoja Vilma Miklaševičienė, už prasmingą dovaną, kūrybą ir atliktą didžiulį gerą darbą dėkojo mokiniams, jų vadovei ir rėmėjams.

Paveikslus tapė Lėja Cicėnaitė, Aja Dubinovičiūtė, Gabija Kondratavičiūtė, Augustė Vasarė Kacevičiūtė, Greta Luneckaitė, Kotryna Ševcovaitė, Greta Šutavičiūtė, Raminta Repečkaitė, Urtė Antanaitytė, Smiltė Silkinaitė, Akvilė Zemenauskaitė, Lukas Paukštė ir pati mokytoja Nijolė. Šio prasmingo gerumo projekto rėmėjais tapo ūkininkai Danguolė ir Zigmantas Kajėnai, Rimantas Gaidelis, Rimas Grikinis, verslininkai Vytautas Kajėnas, Petras Tajauskas, Danielius Paukštė.

Nijolė Trinkūnienė prsiminė, kad viskas prasidėjo nuo kito malonaus kūrybinio darbo. Ji su mokiniais ištapė Ignalinos rajono ligoninės Rentgeno kabineto sienas, kad čia ateinantiems mažiesiems pacientams būtų smagiau ir gražūs vasaros vaizdai, spalvingi vabalėliai atitrauktų jų dėmesį nuo bauginančių aparatų. Sienos tapybą pamačiusi Vilma užsidegė noru kažką panašaus padaryti ir senelių globos namuose. Toks pasiūlymas sudomino visus. Už rėmėjų skirtas lėšas nupirkus drobeles su džiugiu entuziazmu imtasi tapyti. Darbai užtruko, nes tam vis reikėjo surasti papildomo laiko. Mokinams tai buvusi gera patirtis ir savo sugebėjimų išbandymas. Gegužės pradžioje jau visi 27 paveikslai eksponuoti rajono mokinių vaizduojamosios dailės parodoje, taigi jais pasidžiaugė ir ignaliniečiai.

Klebonas mokiniams ir jų vadovei įteikė padėkas ir skyrė asmenines dovanas, globos namų salėje jiems surengtos vaišės. Dar viena dovana tapo bažnyčios lankymas, įdomūs pasakojimai ir gerumo pamokos, kurias jaunimas galėjo patirti Mielagėnuose. Visi klausėsi garsiojo bažnyčios varpo skambesio, 12-kos balsų vargonų muzikos, grožėjosi vertingais Vincento Smakausko paveikslais, neseniai atnaujintomis, nuostabą keliančiomis bažnyčios erdvėmis ir gražiai sutvarkyta jos aplinka. Dailininkė N. Trinkūnienė pasidžiaugė subtiliu klebono meniniu skoniu, architektūros, interjero kūrimo, apželdinimo išmanymu.Mielagėnų svečius tiesiog sužavėjo Marijono Savicko asmenybė. Už įvairius nuopelnus, gražius darbus jam suteiktas Ignalinos rajono savivaldybės garbės piliečio vardas, laimėta dar keletas įvairių konkursų apdovanojimų, tačiau svarbiausia tai, ką pats pajunti – iš šio žmogaus sklinda toks ramumas, gerumas, šiluma ir meilė viskam, kas gyva: žmogui, gyvūnui, augalėliui. Tai tiesiog matai jo žvilgsnyje, nuoširdžioje šypsenoje, išgirsti širdimi.Kaip jis maloniai kalba apie globojamus senelius, o jų tikrai nemažai – 70. Kiekvienam klebonas suranda laiko, pasako gerą žodį ir ypač mėgsta pajuokauti. „Senatvė gali būti graži ir senų žmonių veidai man yra labai gražūs…“,- sako jis.

Turbūt labiausiai šio visomis prasmėmis didelio žmogaus gerumą jaučia aplink jį nuolat besisukinėjantys, visur sekiojantys, išvažiuojantį išlydintys ir sugrįžtantį pasitinkantys ištikimiausi draugai – šuneliai. Jie netgi į bažnyčią nepasikuklina užeiti, tačiau elgiasi čia labai kultūringai, lyg suprasdami, kad šeimininkui nepatiks jokios jų išdaigos. „Jau dabar nedaug teturim – tik dešimt…“,- juokauja Marijonas. Kiekvieno šunelio istorija vis kitokia, nelinksma, kaip ir globos namuose gyvenančių senelių. Vieni jų atsivežti kartu su senoliais. Suskausta širdį klebonui, kai pamato prie būdos pririšto ir nerimaujančio gyvūno protingas akis, taip gerai viską suprantančias, pagalbos prašančias. Kiti šuneliai surasti, priklydę ar žmonių atnešti.Visi aplinkui žino, kad Mielagėnuose ne tik seneliais, bet ir šuneliais bus puikiai pasirūpinta. Bežiūrint į blizgančius jų kailiukus, į dabar jau ramias ir pasitikinčias akis, tingų vartymąsi šalia šeiminko kojų, nerūpestingą bėgiojimą takeliais ir pievomis, maklinėjimą, kur tik jiems užsinori, ateina mintis, kad čia pats tikriausias šunų rojus.

Na o klebonas su svečiais bevaikštinėdamas aplink gražiąją bažnyčią neužmiršta pasidžiaugti nuostabiai žydinčiu didžiuoju kaštonu ir netgi pabaidyti varną, nes ta begėdė kėsinasi į mažų paukštelių lizdelius. Tiesiog gera būti šalia šio žmogaus, malonu jo klausytis, juoktis iš smagių pasakojimų, įdomiausių istorijų ir stebėtis paprastumu. Iš to ir pažinsi tikrą eruditą, dvasios inteligentą, kurio asmenybė atsiskleidžia ne prikišamai ar su išdidumu, o tik juntamai, labai subtiliai.

Dar daugiau stebina jo sugebėjimas tiek aprėpti, suspėti, padaryti. Puikiai sutvarkyta bažnyčia, senelių namai, kurie dabar jau turi kelis pastatus, suremontuota buvusi ambulatorija ir įrengta puošni salė. Ja gali naudotis visi gyventojai ir šventes švęsdami, ir liūdesio valandą. Remontai ir planai dar vis nesibaigia, dar vis gražinama, plečiama, tvarkoma.

Na, o pagrindinis rūpestis – sudegusios Ceikinių bažnytėlės atstatymas, kuris Dievo pagalba per žmones vyksta labai spėriai – parapijiečiai ir daugybė klebonui net nepažįstamų žmonių taip noriai aukoja, kad belieka tik spėti darbus organizuoti. Dvi zakristijos jau beveik apdengtos. Žiūrėk, vasaros pabaigoje ir pagrindinis stogas atsiras. Rodos, klebonui nėra neįmanomų dalykų. Per neįtikėtinai trumpą laiką jis jau yra atstatęs Smalvų bažnytėlę. Taigi dabar ir šią, baisaus gaisro atneštą nelaimę, jis vertina su šypsena ir sako: „Dievo apvaizda vis nepalieka be darbo…“.Mokytoja Nijolė Trinkūnienė ir jos mokiniai į Mielagėnus buvo nusivežti ir Ignalinon parvežti globos namų autobusiuku. Po tokio malonaus pagerbimo visi pasijuto tikrais menininkais, įvertintais ir maloniai pagerbtais. Juk ne veltui sakoma, kad gerumas gimdo gerumą. Šiuo atveju jis buvo toks juntamas ir toks tikras…

Lina Kovalevskienė

Komentarai

 

 

 
 1. O aš nesuprantu ir nesuprasiu,kodėl senelių namuose turi gyvent šunys.Visur daro savo reikalus,lipa į lovas,atėjusius svečius tiesiog puola,baisu koją įkelt.Manau šuniukams turėtų būti tam tikra atitinkama vieta,o ir kur žiūri higiena.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Paveikslai tikrai nuostabūs,mačiau, ir puošia ir pagyvina senelių namus.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Puikus straipsnis,bet visuose internetiniuose portaluose pagrindine naujiena-purtomi seimo nariai,turbut DP norejo..valstybes perversma..ivykdyti,gal klystu,bet taip manau…..O vaikuciam-sekmes.

  Thumb up 2 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...