Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 18 Ketvirtadienis
 

Jaunas žmogus ir energetiniai gėrimai

2009-09-14 08:49 | Komentarai | Komentarų (5)

Algirdas Utkus

Energetinis gėrimas: kas tai?

Pagal Vikipediją, energinis gėrimas – gaivusis nealkoholinis gėrimas, tonizuojantis organizmą. Taip trumpai apibūdinamas šis gėrimas. Skaitydami šią apibrėžtį, turbūt nė vienas iš mūsų negali įtarti, kad energinis gėrimas gali būti ne tik nereikalingas produktas, bet kartais net ir gana pavojingas jaunam žmogui.

Prekybos centrų lentynose išdidžiai rikiuojasi apie 15 rūšių energinių gėrimų; penkios rūšys gaminamos Lietuvoje. Kasdien per televiziją, radiją matome ir girdime reklamas: „Energiniai gėrimai suteikia sparnus", „Energiniai gėrimai viduje pažadina žvėrį" ir t. t. Šių gėrimų populiarumas auga. Kasmet pasaulyje parduodama apie 30 proc. daugiau; Lietuvoje energinių gėrimų pardavimas taip pat didėja ne mažesniais tempais.

Energiniai gėrimai pasaulyje atsirado ne taip seniai – nuo 2000 m. – ir jau turi savo vartotojų. Labai gaila, kad nemažą šių gėrimų vartotojų grupės dalį sudaro jaunimas: mokiniai, studentai, sportininkai, vakarėlių ir klubų lankytojai.

Energinių gėrimų gamintojai teigia:

–     energinis gėrimas gaminamas naudojant natūralų kofeiną;

–     tai aukščiausio (premium) lygio produktas, kuriantis aukštos kokybės energinę vertę vartotojams;

–     tai prekių ženklas, kviečiantis vartotojus „išlaisvinti savyje žvėrį" vartojant sveikatai nekenksmingus energinius gėrimus;

–     tai natūralus energinis gėrimas, kurio gamyboje naudojama dekstrozė (vynuogių cukrus) – ypač veiksmingas energijos šaltinis, todėl šis gėrimas puikiai tinka laisvalaikiui, sportuojant ar sunkiai dirbant.

Energinio gėrimo sudėtyje taip pat yra:

–     taurino – aminorūgšties, kurinatūraliai susidaro žmonių organizmuose vartojant žuvis, paukštieną, austres; ši rūgštis padeda detoksikuoti organizmą, gerina medžiagų apykaitą, didina deguonies srautą į smegenis;

–     cholino bitertrato – medžiagos, padedančios kepenims nepasisavinti riebalų; ji ypač svarbi nervų, inkstų ir kepenų veiklai (kai organizme trūksta šios medžiagos, sutrinka kepenų veikla, kyla kraujospūdis);

kofeino (80 mg / 250 ml) – energiniame gėrime naudojamas natūralus kofeinas, išgaunamas iš gvaraninių paulinijų. Ši veiklioji medžiaga suteikia energijos, stimuliuoja centrinę nervų sistemą, budrumą; vitaminų B6 ir B12, didinančiųorganizmo aktyvumą ir ištvermę. Skaitant tokį energinio gėrimo aprašymą, susidaro įspūdis, kad tai vos ne vaistas ar mažiausiai toks pat geras produktas, kaip ką tik iš ekologiškai išaugintų vaisių išspaustos sultys.

Prieš kelerius metus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Lietuvoje buvo laikinai sustabdžiusi „Red Bull" prekybą. Pasaulyje buvo paskelbti keli atvejai apie žmonių mirtis nuo energinių gėrimų, tačiau vėliau paskelbta, kad tie pranešimai nepagrįsti. Šiandien prekyba energiniais gėrimais nedraudžiama ir net mokiniai laisvai gali jų nusipirkti. Norvegijoje, Belgijoje, Danijoje, Prancūzijoje energinių gėrimų galima įsigyti tik vaistinėse. Kol energiniai gėrimai parduodami maisto prekių parduotuvėse, pirkėjai juos laiko gaiviaisiais gėrimais, nors iš tiesų taip nėra.

Sudedamos energetinio gėrimo dalys

Kofeinas: tiesiogiai veikia galvos smegenų žievę, stimuliuoja fizinį aktyvumą, padidina protinio darbo galimybes, sutrumpina reakcijos laiką. Per didelis kofeino kiekis gali varginti. Kofeinas veikia ir kvėpavimą – pradedama kvėpuoti greičiau ir giliau. Kofeino veikiamos širdies kraujagyslės išsiplečia, o smegenų kraujagyslės truputį susiaurėja. Kofeinas didina arterinį kraujospūdį ir veikia kaip šlapimo varomoji priemonė. Jo yra visuose energiniuose gėrimuose. Protinę veiklą stimuliuoja 100 mg, o širdies susitraukimų dažnį padidina 238 mg kofeino. 100 ml energinio gėrimo kofeino yra nuo 30 iki 60 miligramų.

Taurinas: aminorūgštis, kuri kaupiasi raumenyse ir atlieka svarbų vaidmenį baltymų sintezėje. Taurinas turi sieros ir gamintojai teigia, kad ji pagerina širdies raumens darbą. Vienoje skardinėje energinio gėrimo taurino yra nuo 400 iki 1 000 miligramų. Žmogaus organizmas pats pasigamina nedidelį kiekį taurino. Taurino poveikis: varo šlapimą, mažina raumenų irimo procesus, skatina smegenų raidą, stiprina imunitetą. Tačiau sveikam žmogui nėra būtinybės vartoti didelį taurino kiekį. Dviejose skardinėse esantis taurino ir gliukuronolaktono kiekis maždaug 500 kartų viršija dienos normą. Kaip veikia organizmą tokios didelės šių medžiagų dozės, nežinoma net mokslininkams.

Karnitinas: gerina kreatino įsisavinimą, skatina riebalų rūgščių oksidaciją, didina raumenų jėgą, padeda funkcionuoti širdžiai, inkstams ir kepenims. Sveikam žmogui papildomo didelio karnitino kiekio taip pat nereikia, nes per daug stimuliuojama ląstelių energinių sistemų veikla ir gaminasi didesnis toksinių molekulių kiekis.

Į energinių gėrimų sudėtį įeina ir kitos medžiagos, išsiskiriančios tonizuojamuoju poveikiu. Viena tokių yra kampuotoji pupenė (lot. Cyamopsis tetragonoloba), kitaip dar vadinama „guaru". Tai vaistinis augalas, naudojamas medicinoje, jo vartojimo tikslingumą ar pavojus, kurių gali atsirasti jį vartojant, turi įvertinti medikas.

Gvaraninėje paulinijoje (lot. Paullinia cupana, angį. Guarana) esanti medžiaga guaraninas, skirtingai negu kofeinas, veikia lėtai: šio augalo ekstraktas nėra greitai įsisavinamas, tačiau šis vaistinis augalas turi 2,5 karto stipresnį poveikį negu kavoje ir arbatoje esantis kofeinas.

Tonizuojamuoju poveikiu taip pat išsiskiria dar vienas vaistinis augalas, esantis energinio gėrimo sudėtyje, – ženšenis, didinantis arterinį kraujo spaudimą ir galintis sukelti galvos svaigimą.

Energinių gėrimų sudėtis: kofeinas, taurinas, gvaraninių paulinijų, kampuotųjų pupenių ekstraktas, ženšeniai, B grupės vitaminai, folio rūgštis, gliukozė, konservantai. Pagrindinį poveikį sukelia kofeinas ir taurinas, papildomai veikia ženšeniai ir kampuotosios pupenės.

Jaunam žmogui gali būti sunku suprasti, iš ko pagaminti energiniai gėrimai – kas tas taurinas, gvaraninė paulinija, kampuotoji pupenė, gliukuronolaktonas, niacinas. Galbūt tos medžiagos organizmui neturi jokio neigiamo poveikio? O jeigu dar žvilgtels į gamintojų internete pateikiamą informaciją apie energinius gėrimus, jaunam žmogui susidarys įspūdis, kad tai gali būti net naudingas produktas.

Dažnai energinio gėrimo etiketėje nepamatysime žodžio kofeinas – vietoj jo rašoma „guarana". Kanadoje gėrimai, turintys kofeino, žymimi specialiu ženklu, kad žmonės žinotų, jog perka gėrimą su energijos suteikiančiomis medžiagomis.

Energinių gėrimų sudėtis nėra griežtai standartizuota ir alergiškiems žmonėms gali būti pavojinga. Gliukozė, sacharozė, fruktozė, dekstrozė gali sukelti virškinimo problemų žmonėms, kurių jautresnis virškinamasis traktas.

Energetinio gėrimo poveikis jaunam organizmui

Energinių gėrimų negalima vartoti nėščioms moterims, vaikams, paaugliams (patys gamintojai nerekomenduoja), pagyvenusiems asmenims, asmenims, kurių padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, asmenims, sergantiems širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, glaukoma, asmenims, turintiems miego sutrikimų, artiems, kurių padidėjęs jautrumas kofeinui. Tad 4-5 skardinės energinio gėrimo negalavimų turintiems žmonėms gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Per didelis stimuliavimas perkrauna širdį, kyla insulto, infarkto, akių kraujagyslių plyšimo grėsmė. Energinio gėrimo vartojimas gali sutrikdyti miegą.

Išgėrus kavos ar stiprios arbatos, jų poveikis trunka 1-2 valandas, o energinių gėrimų – 3-4 valandas, ir per 3-5 valandas iš organizmo pašalinama tik pusė juose esančio kofeino.

Ar tiesa, kaip teigia energinių gėrimų gamintojai, kad gėrimas puikiai tinka laisvalaikiui?

Energinis gėrimas veikia „švytuoklės principu": praėjus maždaug 30 minučių, pakyla arterinis kraujospūdis, atsiranda papildomos energijos, žvalumo, tačiau praėjus valandai organizmas vėl reikalauja energinio gėrimo, kad atsirastų jėgų, kurios išseko. Taip susidaro užburtas ratas, o išgėrus daug energinio gėrimo, bus sunku užmigti, gali sutrikti širdies veikla ir apskritai alinamas organizmas. Prie kofeino galima įprasti. Visuomet verta pagalvoti, jei nuolat sukasi mintis, kada galėsite išgerti energinio gėrimo („Kada baigsis ta pamoka (paskaita) irgalėsiu nubėgti įartimiausią prekybos centrą nusipirkti energinio gėrimo?"), o negavę pasidarote irzlūs, sunku susikaupti, galva pasidaro „sunki". Verta pagalvoti, ar nebūsite įpratęs prie energinio gėrimo.

Visų energinių gėrimų sudedamosios medžiagos, veikdamos kartu, iš tikrųjų sumažina nuovargį, stimuliuoja fizinį aktyvumą, gerina protinį darbą, greitina reakciją.

Ar tiesa, kaip teigia energinių gėrimų gamintojai, kad gėrimas puikiai tinka sportuojant ar sunkiai dirbant?

Sportuojančių žmonių arterinis kraujospūdis po treniruočių ir taip būna padidėjęs, tad papildomas jo stimuliavimas vartojant energinius gėrimus yra žalingas. Be to, kofeinas išstumia iš organizmo jam reikalingą kalcį ir geležį. Aktyviai sportuojant netenkama daug skysčių, o geriant energinį gėrimą per treniruotę ar po jos, neatkuriami prakaituojant prarasti skysčiai ir net dar daugiau jų netenkama, nes kofeinas išsiskiria šlapimo varomuoju poveikiu. Su skysčiais netenkama magnio ir kitų mikroelementų, kurių ypač reikia normaliai širdies funkcijai, todėl yra pavojus, kad gali sutrikti širdies ritmas.

Energiniai gėrimai alina organizmą. Jie ne suteikia energijos iš šalies, bet mobilizuoja organizmą. Organizmo mobilizacijos procese dalyvaujančių medžiagų greitai netenkame ir, išnaudojus vidinius išteklius, mūsų organizme jų ima trūkti. Po tokios stimuliacijos gana greitai prasideda ryškaus slopinimo periodas: jaučiamės išsekę ir vėl atsiranda poreikis pasipildyti energijos – taip gali atsirasti priklausomybė nuo energinio gėrimo.

Ar energetinis gėrimas neturi poveikio jauno žmogaus centrinei nervų sistemai?

Didelės kofeino dozės sukelia pripratimą. Energinis gėrimas sekina nervų sistemą. Vaikų ir paauglių psichinė būsena gerokai labilesnė nei suaugusio žmogaus ir energiniuose gėrimuose esančios stimuliuojančios medžiagos ne tik padidina ir taip didesnį vaikų bei paauglių aktyvumą, bet gali sukelti agresiją ar net smurto protrūkius.

Didelės kofeino dozės sukelia pripratimą. Energinis gėrimas sekina nervų sistemą. Vaikų ir paauglių psichinė būsena gerokai labilesnė nei suaugusio žmogaus ir energiniuose gėrimuose esančios stimuliuojančios medžiagos ne tik padidina ir taip didesnį vaikų bei paauglių aktyvumą, bet gali sukelti agresiją ar net smurto protrūkius.

Ar energetinis gėrimas papildo organizmą vitaminais?

Dažniausiai energiniuose gėrimuose būna B grupės vitaminų, būtinų nervų sistemos veiklai, tačiau nenustatyta, kad didelės B grupės vitaminų dozės pagerintų žmogaus protinius gebėjimus ar padidintų darbingumą. Didelės B grupės vitaminų dozės gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, alergiją, rankų ir kojų drebulį.

Ar tiesa, kad alkoholį maišant su energetiniais gėrimais pagirios būna lengvesnės?

Energiniai gėrimai nėra skirti alkoholiniams kokteiliams maišyti, tačiau jie išpopuliarėjo naktiniuose klubuose ir vakarėliuose. Alkoholis ir kofeinas išsiskiria šlapimo varomuoju poveikiu ir, netekus daug organizmo skysčio, gali prasidėti galvos skausmas, žmogus bus nedarbingas net kelias dienas. Sumaišius energinį gėrimą su alkoholiu, galimas stiprus apsinuodijimas: ims pykinti, norėsis vemti, krės drebulys. Alkoholinius gėrimus su energiniais gėrimais maišyti labai pavojinga, nes svaigieji gėrimai nervų sistemos veiklą slopina, o kofeinas – stimuliuoja. Toks antagonistinis poveikis labai kenkia širdžiai. Kartu vartojant alkoholį ir energinius gėrimus labai padidėja arterinis kraujo spaudimas, sutrinka miegas; žmogus gali pasidaryti priklausomas nuo didesnių energinių gėrimų kiekių. Svaigiojo gėrimo ir energinio gėrimo kokteilis paslepia alkoholio sukeltą nuovargį, trukdo žmogui suprasti, kiek alkoholio išgerta, ir gali atrodyti, kad net išgėręs gana daug alkoholio, esi blaivus. Taip laipsniškai galima įprasti prie vis didesnių alkoholio ir energinių gėrimų dozių ir, kai jos nebeveikia taip stipriai, kaip norėtųsi, jaunas žmogus gali linkti į narkotinių medžiagų vartojimą. Be to, energinių gėrimų nereikėtų maišyti su kitais kofeino turinčiais gėrimais (kava, arbata).

10  priežasčių, kodėl jaunas žmogus neturėtų vartoti energetinių gėrimų:

1. Vartojant energinius gėrimus, gali vystytis priklausomybė nuo jų.

2. Energinių gėrimų sudedamosios medžiagos didina arterinį kraujospūdį, neigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą.

3. Perdozavus energinių gėrimų, gali sutrikti širdies ritmas, atsirasti susijaudinimas, depresija.

4. Energiniai gėrimai sekina nervų sistemą, padidina ir taip didesnį vaikų bei paauglių aktyvumą, gali sukelti agresiją ar net smurto protrūkius.

5. Vartojant energinius gėrimus eikvojami organizmo ištekliai ir tai vėliau gali sukelti nemigą ar nuovargį.

6. Kofeinas, esantis energinio gėrimo sudėtyje, išsiskiria šlapimo varomuoju poveikiu, todėl šis gėrimas visiškai netinkamas sportuojant, nes dar daugiau netenkama skysčių ir mikroelementų, todėl gali sutrikti širdies veikla.

7. Didelės B grupės vitaminų dozės, esančios energiniuose gėrimuose, gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, alergiją, rankų ir kojų drebulį. Vitaminai, esantys energinio gėrimo sudėtyje, niekada negali pakeisti multivitaminų komplekso.

8. Nežinomas didelių taurino ir gliukuronolaktono dozių poveikis žmogaus, ypač jauno, organizmui.

9. Energinių gėrimų sudedamosiosm dalys gali sutrikdyti virškinamo ji jo trakto veiklą, alergizuoti.

10. Energinio gėrimo ir alkoholio derinys labai pavojingas, nes galimas stiprus apsinuodijimas. Jis labai kenkia širdžiai, padidina arterinį kraujo spaudimą, sutrikdo miegą. Žmogus gali pasidaryti priklausomas nuo didesnių energinių gėrimų kiekių. Svaigiojo gėrimo ir energinio gėrimo kokteilis paslepia alkoholio sukeltą nuovargį, trukdo žmogui suprasti, kiek alkoholio išgerta, ir gali atrodyti, kad net išgėręs gana daug alkoholio, esi blaivus. Taip laipsniškai galima įprasti prie vis didesnių alkoholio ir energinių gėrimų dozių ir, kai jos nebeveikia taip stipriai, kaip norėtųsi, jaunas žmogus gali linkti į narkotinių medžiagų vartojimą.

2009-09-14

Komentarai

 

 

 
 1. bet,taip ir neatsako ar kenkia kepenims,energetinis gerimas net ydomu but isgirst atsakyma

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Valio , kad tai, ko aš ieškau , ką medžiaga ! pateikti čia, šioje interneto svetainėje , nes administratorius šios svetainės .

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Vertas demesio pasiulymas,perskaiciau ji viename is forumu.Veiksmas butu toks,eiles tvarka apacioje surikiuotos sesios saskaitos I kiek viena is siu saskaitu reikia pervesti po du litus viso bus dvylika litu,poto paskutine saskaita istrynti ir virsuje yrasyti savaja ir isplatinti po tinklapius. Pradzioje pamates panasu skelbima paziurejau I ji skeptiskai,po kazkurio laiko ryzausi pabandyti ir rezultatu likau nustebintas,per keleta savaiciu gavau net 246litus,na is 12litu investicijos manau kad apsimokejo.Ir manau kad kuo daugiau atsiras bendraminciu tuo visiems bus geriau,bei pelningiau sio sunkiu metu.Sekmes visiems kas pasiryzo pabandyti.
  LT267300010107723229
  LT757290000062710531
  3.LT94704400022264794 1
  4.LT624010045500240803

  5.LT827300010112099249
  SEK MES PLATINKIT. KUO DAUGIAU ISPLATINSIT TUO DAUGIAU PINIGU GAUSIT.6 .LT94704400022264794

  Thumb up 72 Thumb down 1

 4. Visada i ji ziurejau kaip i nuoda.Bet koks stimuliatorius priverstinis organizmui negali buti priimtinas.Siuos gerimus geri jauni,kvaili nieko neismanantys apie pasekmes zmones.Kiekvienas turi galvoti koki slamsta i save kisa.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Elektriniai katilai plačiam pasirinkimui
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras