Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 7 Sekmadienis
 

J.Sabatauskas prabilo mįslėmis: ar galima nekalbėti su rinkėju, jeigu jis – iš nusikalstamo pasaulio?

2015-11-09 10:48 | Politika | Komentarų (34)

J.Sabatauskas mįslingai prakalbo apie Seimo nario susitikimus su rinkėjais: "Ar Seimo narys, jeigu į jį kreipiasi bet kuris rinkėjas, turi teisę pasakyti: „Atstok, aš su tavimi nekalbėsiu, nes, mano žiniomis, tu esi iš nusikalstamo pasaulio“? . KK nuotr.

Pirmą kartą žodžius „kriminalinės žvalgybos informacija“ visuomenė išgirdo vasarą, kada, remiantis tokia informacija, Prezidentė atsisakė skirti Seimo vicepirmininką Vydą Gedvilą švietimo ir mokslo ministru. Tuomet tarp į žiniasklaidą „nutekėjusios“ „kriminalinės žvalgybos informacijos“ buvo ir kai kurios privataus V.Gedvilo, pvz., bernvakario prieš savo vestuves, gyvenimo detalės.

Dabar didžiulį šurmulį sukėlė Prezidentės susitikimas su Seimo valdyba dėl generalinio prokuroro skyrimo, tiksliau – dėl du kartus žlugusio skyrimo.

Po susitikimo iš kai kurių Seimo valdybos narių į žiniasklaidą „nutekėjus“ informacijai apie Prezidentės turimą informaciją – apie trijų Seimo narių (J.Sabatausko, V.Gapšio ir B.Bradausko) susitikimą ir pasitarimą dėl generalinio prokuroro (ne)paskyrimo (užblokavimo?) balsuojant Seime, „Karštas komentaras“ paklausė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko J.Sabatausko, ar įstatymai leidžia, jeigu taip, kokiais atvejais, sekti Seimo narius – asmenis, turinčius teisinį imunitetą?

Štai ką atsakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas:

„Seimo nariai turi imunitetą nuo baudžiamojo persekiojimo. Kitaip sakant, negalima taikyti baudžiamosios atsakomybės Seimo nariams, pareikšti jiems įtarimus. Nors dėl baudžiamosios atsakomybės momento taikymo teisininkų tarpe dar ir šiandien verda diskusijos: kai kurie mano, kad tai – paskutinis etapas, kai teismas turi skelbti nuosprendį, kai kurie mano, kad nuo įtarimų. Bet šiandien tokia praktika, kad (imunitetas taikomas) nuo įtarimų, vadinasi, Seimo nariams negalima pareikšti įtarimų dėl galimo kažkokio nusikaltimo padarymo.

Dėl kriminalinės žvalgybos metodo naudojimo – deja, Seimo nariai imuniteto neturi. Vadinasi, kiekvieną iš mūsų – ir esamus, ir buvusius Seimo narius, gali stebėti, gali jų atžvilgiu atlikti kitas priemones, jeigu yra pakankamai pagrindo įtarti, kad tie asmenys organizuoja kažkokį nusikaltimo padarymą arba jau yra padarę.

Tačiau tokias priemones, tiesa, žiūrint kokias, sankcionuoja teismai, prokurorai. Paprastesnėms priemonėms užtenka kriminalinės žvalgybos subjekto vadovo sprendimo. Nuo šito Seimo nariai nėra apsaugoti, tačiau yra kitas aspektas.

Iš tikrųjų yra juokinga: ar Seimo narys, jeigu į jį kreipiasi bet kuris rinkėjas, turi teisę pasakyti: „Atstok, aš su tavimi nekalbėsiu, nes, mano žiniomis, tu esi iš nusikalstamo pasaulio“? Jis sakys: „Aš – tavo rinkėjas, turiu problemą, padėk man tą problemą išspręsti“.

Taigi, kai į mane kreipiasi bet kuris asmuo, ar jis būtų mano apygardos, kurioje aš esu išrinktas, gyventojas, ar iš kitos Lietuvos vietovės, aš tokios teisės neturiu.

Tik tiek, kad yra kitas klausimas: kada tai padaryti? Kai aš turiu laisvo laiko arba kai yra oficialus priėmimo laikas. Būna, kad ir gatvėje sustabdo. Sustabdo ir klausia: „Ką man daryti? Aš, va, turiu tokią bėdą“.

Arba priešingai. Bet kuris žmogus nori pranešti informaciją, kuri yra jums reikalinga priimant sprendimus ir jūs turite ją žinoti. Kitas reikalas, ar jūs ja patikėsit, ar nepatikėsit, priimdamas sprendimą.

Todėl iš tikrųjų tokiais atvejais pasidaro baisu, ar Lietuva iš tikrųjų teisinė demokratinė valstybė, ar jau… Nereikia Seimo nario – bet kuris Lietuvos pilietis negali susitikti bet kurio piliečio. Va, čia mane stulbina“.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. vienas komentarorius,–melskites ,tai nebus laiko bijoti,kersyti ir kurti blogus planus, besimelsdami,gal ir sventaisiais tapsite ir kova uz buvi baigsis loygiomis,–a!???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Įdomu ,,slaptosios pažymos”apie Prezidentę kam nors teikiamos,ar …tai VSD,STT,FNTT-ginklas savigynai.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. Greičiausiai tai vėl koks laurinkus parašė pažymėlę, kad Julius Sabatauskas leido suprasti kokiam nusikalstamo pasaulio šului, kad jis ruošiasi tapti generaliniu prokurorų ir jį pasodins. Žvalgyba tai užfiksavo ir pateikė pažymą Grybauskaitei, kad ši turėtų pretekstą pastumti Sabatauską į šoną ir bandyti prastumti saviškį.
  Ar ne taip buvo su Prezidentais? Paksą pastūmė ir sugrąžino antrai kadencijai Boženą, nes to labai reikėjo JAV. Paulauskas už savo storonę, tik kelis mėnesius pasėdėjęs soste, liko lyg musę kandęs per pusę.

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • Matomai tikrai egzistuoja kriminalinės žvalgybos pažyma, kad Sabatauskas sutrikęs ir aiškina, jog deja bet seimo nariai nuo kriminalinės žvalgybos nėra apsaugoti. Tiesai-šviesiai sakoma jog kriminaliniai irgi yra rinkėjai.

   Stebina tiktai kad kriminalas ar kriminalo bosas tokiame mažame miestelyje yra toks įtakingas, kad pas jį ne tik teisėjai važiuoja pašvęsti, bet ir seimo nariai lekia aptarti prokurorų skyrimą.

   Thumb up 6 Thumb down 1

   • Tai kad ir pats Sabatauskas nusikaltėlis, aktyviai dalyvavęs antikonstituciniame prezidentiniame perversme. Toks su tokiu susitiko ir Lietuvos šviesią perspektyvą aptarinėjo.

    Thumb up 5 Thumb down 0

 4. Ponas ,Sabatauskai,su nusikalstamu pasauliu butina kalbeti,nes sio pasaulio individai valstybeje kaip tranai,jie nemoka mokesciu,naudojasi visuomenes sukurtu gerio zudo neitikusius,kartais net savo bendrus,ir svarbiausia,uzsako “gerus”istatymus leidejams.O kiek uz sias paslaugas moka,sunku suvokti.Kai kuriems uztenka nukrautu stalu ir vaikuciu,galimai is prieglaudu,pazaisti.Kai kurie kartele pakele auksciau.Norint suzinoti ikainius ,”ponas” Sabatauskai,jums tikrai nera sunku,tik reikia panoreti.Va paziurekite kaip gyvena ,kur gyvena,kiek kartu atostogauja metuose ir kur,ir pamatysite,kad kai kuriu kolegu menesio pragyvenimas kainuoja ne viena simta tukstanciu euru.Kitas dalykas,Tauta,liaudis,zmones,kurie tarp saves kalbedami dziaugiasi ,jog turi galimybe vergauti.Manau ,”ponas” Sabatauskas,Jus nesate iki tiek kvailas ir berastis,kad nesuprastumete,jog mokesciu nasta vidutiniokams ir ypac vargingiau gyvenantiems yra nepakeliama.Kaip isgyventi seimai auginant tris-keturis vaikus?As tai zinau,o jus ,matyt,vaiku neturit ?? Jus ,”ponai” su rinkejais bendraujat tik iki rinkimu,o toliau,penkis metus kuriat sau sauleta rytoju,ir pasakiska ateiti.Tuo tarpu darbingi zmones lekia lauk is Lietuvos,jau antras milijonas deportuojamas.Ir visa tai nuo jusu sukurto “gero” gyvenimo.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 5. Ko gero supratau šito keisto rašinėlio tikslą. Bandoma įteigti, kad Sabatauskas Kaišiadoryse susitiko su kriminalinio pasaulio atstovu, kurį seka kažkokia teisėsaugos tarnyba ir iš čia ta pažyma? Tai kas ją parašė? Policija? Neturi nei teisės, nei prievolės tokias pažymas rašinėti. STT? Ginasi nerašę jokios pažymos. Ir pagaliau, kas tas kriminalinis asmuo ten toks, kad net Sabatauskas lėktų į Kaišiadoris su juo susitikti, nepaisant to, kad gali būti susektas? Arba bent jau kokia kriminaline veika užsiima, jei pavardę bijote rašyti?
  Pasakoriai jūs pasakoriai! Atsipeikėkit.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 6. Klausimas : ar tiesa kad JAV , teistiems uždrausta dalyvauti rinkimuose? Gal atsakymas duotų atsakymą kodėl šis klausimas keliamas Lietuvoje?

  Thumb up 3 Thumb down 0

 7. ten per rinkėjas buvo iš nusikalstamo pasaulio? ir apskritai ar tas “rinkėjas” apskritai balsavo per rinkimus?

  Thumb up 7 Thumb down 1

 8. Nieko nesupratau. Kodėl ” bet kuris Lietuvos pilietis negali susitikti bet kurio piliečio?”
  “Ar Seimo narys, jeigu į jį kreipiasi bet kuris rinkėjas, turi teisę pasakyti: „Atstok, aš su tavimi nekalbėsiu, nes, mano žiniomis, tu esi iš nusikalstamo pasaulio“? Teisę tokią gal ir turi, bet pirma- būtų labai nemandagus, antra- prarastų tą rinkėją amžiams. Daugiau jokių pasekmių nei vienam, nei kitam neturėtų būti.
  KK inf. , ką iš viso čia norėjote pasakyti?

  Thumb up 3 Thumb down 5

   • Galime nuspėti, kad teisinasi galimai dėl buvusio susitikimo, kuris matomai buvo ir yra fiksuotas kriminalinės žvalgybos, sekant kriminalinio pasaulio atstovą.

    Thumb up 13 Thumb down 0

   • Nieko jis čia nesiteisina. Vardina įstatymus ir viskas. Jei tikrai būtų su kuo nors tuose Kaišiadoryse susitikęs, tai sėdėtų ir Dievą mylėtų, o jau priėmimo pas Grybauskaitę jokiu būdu nesiprašytų.
    Greičiau čia Grybauskaitė teisinasi, bando kažkokį kriminalinių asmenų sekimą priklijuoti ar dar kažką. Tik pro šalį. Geriausia išeitis jai būtų, tai pripažinti suklydus atsiprašyti. Tik nepajėgi ji tam.

    Thumb up 3 Thumb down 4

 9. usdrausti priimti, kalbeti ir padeti zmogams, pakol nepaduos pazymu is palicijas, sttskes, vsdskes, prakuraturas, teismu, mokesciu, sodras, mrediku ir zurnalistu, kad anis yr padorus zmogai, katriems padet I galim, rek.

  Thumb up 1 Thumb down 3

  • Nors neraštingai, bet teisingai išklojai. Visus, kurie neturės tų pažymų, nesiūlai braukti iš rinkėjų sąrašo? Jei tokius išbrauktų, tada seimo nariai netektų galimybės teisintis, kad čia jie su rinkėjais buvo susitikę 😉

   Thumb up 7 Thumb down 0

 10. Jolki palki,keiskite nedelsiant tą Kriminalinės žvalgybos įstatymą,juk taip atsirado IŠRINKTIEJI ir ŠUDRAI.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 11. Dovydas Katz’as, NKVD teisių gynėjas, savo portale labai giria J.Sabatauską.

  Thumb up 5 Thumb down 3

 12. o iš kur norėtum? Iš Rusijos? Irano nafta pigesnė. Taip ir turi būti. Obama nutraukė embargą Irano naftai.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 13. jei verslas ar žiniasklaida savo portale nepristato savininkų ar rėmėjų, visada galima įtarti, kad tai nešvarus mafijos verslas. Įsitikinsite užėję kad ir VEOLIOS puslapį.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 14. kažkada “Vilniaus brigada” gyrėsi, kad valdo Vilnių.
  Ar dabar ji jau visą Lietuvą valdo?
  Rubikon/Dalkia?veolia, registruotą Prancūzijoj, tad gal Lietuvai mokesčių nereik mokėti, neva atsivedė Zuoks. Bet tai ne Prancūzijos įmonė. Rods ir ne Izraelio, nes aktyvistai iš ten ją išvijo po skandalo su neteisėtom statybom Gazoj. Iš kitų šalių išvyta už siekį monopolizuot ir geriamą vandenį…

  Šimašius priklausė sorošistinei Transpierance Internacional tarybai, bet nieko nepadarė, kad verslas Lietuvoje taptų skaidrus, kad jo ir žiniasklaidos savininkai būtų žinomi visuomenei, kad neįsitvirtintų laisvos rinkos didžiausias priešas – privačios monopolijos, kurios yra daug baisiau, nei valstybinė monopolija, nes vaikydamosi tik pelno, spjauna į visuomenės interesą, o Seimą paverčia savo interesams tarnaujančiu klapčiuku.

  Visgi net Sorošas patarė ukrainiečiams: kol turėsite centralizuotą šildymo sistemą, energetiką, tol liksite priklausomi. O mūsų seimūnai Veolijai suteikė absoliučią teisę kontroliiot pačiai sau renkamus mokesčius, iš valstybės kišenės pridedant už nebeįgalinčius susimokėti.

  Thumb up 6 Thumb down 1

 15. JAU DABAR PERDIRBAMA. KLAIPĖDOS UAB “KARPIS” VADOVAS R.KARPAVIČIUS, SUDARĘS SLAPTĄ SUSITARIMĄ SU ŪKIO M-JOS VADUKU R.MASIULIU BEI TOS PAČIOS M-JOS TOKIU SLYDŽIU VEIKĖJU R.VARKULEVIČIUMI TYLIAI GABENA NAFTĄ IŠ IRANO IR VARGO NEMATO.

  Thumb up 3 Thumb down 1

  • O seimūnas Sabatauskas nori ar norėjo juo būti? Labai abejoju, nes būti amžinu seimūnu ir dar komiteto pirmininku yra kur kas patogiau, patikimiau ir ramiau.

   Thumb up 3 Thumb down 0

   • bet gal to nori šachmatininkai kaplanai su katsais? gera turėt privatų prokurorą. Sbatauskas su Juršėnu vis renkami šachmatų federacijos pirmininkais. Puiki vieta ir reikalus aptarti. :)

    Thumb up 2 Thumb down 3

 16. Paskaičiau wikipedijoj – mūsų gražusis libertaras Šimašius pasirodo priklauso “Property and Freedom Society”.
  Paskaičius jų pulapį, tai atrodo, kad jie užsiima ĮSTATYMŲ PRIVATIZAVIMU.
  Taigi, privatūs anstoliai, privatūs teismai, privatūs įstatymai, privati valstybė.
  Privačios monopolijos “išlaisvina” piliečius nuo Valstybinės monopolijos. Apie tai net laisvos rinkos tėvas Adam Smith nesapnavo. Valstybė piliečių nebegina. Teismai ir policija tarnauja privačių monopolininkų interesams. Sukilę “už teisingumą” Garliavoj turi būti griežtai nubaudžiami, panašiai kaip tai buvo baudžiama baudžiavos laikotarpiu.
  Kadangi Lietuvoje įsigalėjo VEOLIOS monopolija, tai galėtų ponas Valatka, Delfyje lietuvius išvadinęs “mankurtais” už kalbos gynimą, drąsiai siūlyti keisti “mankurtinį” lietuvišką vardą “Lietuva” į kokį Dalkia ar Veolia. Juk ir D. Katz, savo portale defendinghistory yra pristatęs Lietuvos žemėlapį su lietuviams negirdėtais vietovardžiais. Gal ir mūsų istorikai gretu laiku prisidės su įrodymais, kad mūsų teritorijoj visai ne lietuviai, bet litvakai gyveno nuo amžių:)

  Thumb up 8 Thumb down 1

 17. kam reikalingi rinkėjai privatizuojamai valstybei? Kuomet valstybinė monopolija iškeičiama į privačią monopoliją? Kam ta vaidyba? Kas įteisino VEOLIJAI pelno prichvatizaciją su nuostolių socializacija?

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • Sabatauskas pilnai teisus. Ne gi dabar pas kiekvieną sutiktąjį, tave užkalbinusįjį reikalausi policinės pažymos, kad jis nėra kažkokiame “blogiečių” sąrašėlyje?

   Thumb up 4 Thumb down 4 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...