Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 14 Pirmadienis
 

J. Pinskus: Viktoro Uspaskich vykdoma „pirdylizmo“ politika

2018-02-20 15:40 | Nuomonių ringas | Komentarų (15)

Jonas Pinskus. KK nuotr.

Prieš gamtą nepapūsi: su metų našta žmogus praranda fizines ir dvasines jėgas, tuo pačiu – proto aštrumą, sprendimų drąsą. Todėl jau mūsų protėvių laikais buvo įprasta, kai silpstančiose rankose pradedantis merdėti ūkis šeimininko būdavo perduodamas jaunesniam, energingesniam, o pats šeimininkas kraustydavosi užpečkin ir ten šiltai leisdamas dieneles tenkindavosi garbinga išlaikytinio padėtimi. Kad karšinčius turėtų ką veikti, kai nepoteriauja, jam dar leisdavo parodyti savo valdžią kokiam piemenukui ar pusberniui. Vėlgi iš pragmatizmo: ir kad pats taip greitai nesusmegtų, ir kad samdiniai dykai duonos nevalgytų.

Sakyčiau, į tokią padėtį save pastatė Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, prieš kelerius metus pareiškęs, kad visą jo partijos „ūkį“ perduoda energingesniems, o pats išeina į užtarnautą poilsį. Išsikraustydamas į užpečkį, Viktoras liekantiems pagrūmojo lazda ir apdalijo „pirdylų“ etiketėmis, o už tai gavo garbės pirmininko rožančių. Kad užpečkyje turėtų ką veikti.

Tik štai, panašu, užpečkyje Viktorui veikti visai nebuvo ką. Bemedituodamas dienų dienas su čakromis ir astralais, Viktoras vieną dieną ūmai nutarė, kad jo „ūkis“ valdomas ne taip, kaip derėtų, kad miežiai sėjami iš šiaurės į pietus, o ne atvirkščiai, kad vištos per daug dedančios baltų, o ne rudų kiaušinių, ir visiems pareiškė pradedantis reinkarnacijos procesą, tai yra persikraustantis iš užpečkio atgal į krikštasuolę.

Tačiau tik tiems, kurie Darbo partijos gyvenimą matė iš išorės, gali pasirodyti, kad taip nutiko vieną dieną.

Darbo partijoje, taip pat jos vadovybėje buvau nuo pat ištakų. Bėgant metams vis labiau tapo akivaizdu, kad ši partija niekaip neišsivaduoja iš ją pagimdžiusio Viktoro vystyklų. „Gimdytojo“ vadovavimas partijai kaip savo asmeninei įmonei, su elementaria etika dažnai prasilenkiantis „aukštasis politinis pilotažas“, autoritariniai valdymo metodai, pataikūnų išaukštinimas, asmeniškai naudingų jėgų protegavimas, abejotini politiniai susitarimai neretai tapdavo priežastimi vidinei kritikai. Tačiau partija, sukurta ir valdoma kaip uždaroji akcinė bendrovė, kurios įkūrėjas turi kontrolinį akcijų paketą, vargiai galėjo pasikeisti, juo labiau – į gerąją pusę. Net pasitraukęs į užpečkį, Viktoras sumaniai kūrė intrigėles ir lyg koks Mao savo klapčiukų rankomis griovė pastangas šią partiją išgydyti nuo autoritarizmo sindromo, neleido išvesti iš praeities klaidų kelio.

Panašumų su Mao Dzedongu matau neatsitiktinai. Tai, ką daro Viktoras, nėra nauja ir primena politinius įvykius, kurie klostėsi septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Kinijoje. Pajutęs, kad su metų našta vis sunkiau išlaikyti partijos vairą ir savo politinį svorį, Mao su savo oponentais susidorojo karjeros ir valdžios alkstančios jaunuomenės, į istoriją įėjusios chunveibinų vardu, rankomis. Tuo pačiu Mao sustiprino savo, kaip neginčijamo lyderio ir ideologo, vaidmenį. Visi tie, kas nesutiko su Mao, buvo įvardyti atgyvenomis. Arba, kaip dabar mėgsta kartoti Viktoras, – „pirdylomis“.

Taigi sėdėdamas užpečkyje Viktoras puikiai naudojosi tais, kuriuos didžia dalimi padarė partijos veidu. Sakyčiau, puiku, kai jaunuomenė savo autoritetą išsikovoja idėjomis, energija, novatoriškumu. Blogai, kai į politines aukštumas kopiama iš ištikimų chunveibinų gretų. O juk ne vienas partietis savo laiku kritikavo Viktoro norą pirmosiose partijos gretose į Seimą stumti sau ištikimus, tačiau partijoje mažai dar kuo nusipelniusius pagalbininkus. Kėlė juos kuo aukščiau, per kitų galvas, o taip keldamas barstė partijos autoritetą. Žmonės paprastai apie tokius priduria: „Kėlė kaip ant šakių…“ Ar ne dėl to partija ir nugarmėjo į didžiosios politikos užribį, kad ant šakių keliamas daiktas paskui yra nukratomas?

Tačiau  Viktorui sėdint užpečkyje partijos gyvenimas nesustojo. Iškilo naujų žmonių. Buvo analizuojamos klaidos, bandoma jas taisyti, stengtasi į partijos reikalus įtraukti kuo daugiau eilinių partiečių, ieškota, kaip tobulinti jos struktūrą. Darbiečiai suprato, kad partija išgyvena sunkias dienas, dauguma nuoširdžiai dėl to išgyveno ir vylėsi, kad partijos ateitis vis dėlto bus šviesi. Gal ir buvo padaryta naujų klaidų, nes prisijungę, iniciatyvą parodę žmonės tik mokėsi. Tačiau jau pati pasikeitimų grėsmė, bandymai partiją padaryti demokratišką jau nuo pirmų dienų gąsdino mūsų karšinčių, kol vieną dieną jis pratrūko, t.y. reinkarnavosi, sugrįžo atgal į partiją. Pagal komandą tuojau pat pasigirdo ir per tą laiką aptilusių, nuo valdymo nustumtų ištikimiausių klapčiukų balsai.

Kažkuria prasme Viktoro vykdomą partijos valdymo politiką pavadinčiau „pirdylizmu“. Tai ne kitų vadinimas pirdylomis, o pačiam tapus tokiu –  nenoras prarasti savo, kaip lyderio, vaidmenį. Tai aklas nenoras, kad partija vystytųsi pagal kitas taisykles, siektų kitų tikslų, nei numatyta „UAB‘o“ įstatuose. Kitaip būti ir negali, jei partija reikalinga tenkinti pirmiausia savo asmeninius interesus. Ji Viktorui – vienintelis laiptelis, nuo kurio galima pabandyti dar kartą patekti į Europarlamentą. Juk  blaiviai mąstant, vargu, ar atsirastų bent viena nors kiek labiau apčiuopiamą rinkėjų palaikymą turinti partija, kuri į tokį postą sutiktų deleguoti svetimą karšinčių.

Kai šeimoje dėl išryškėjusio vertybių skirtumo išsiskiria požiūriai ir nebelieka to, kas vienijo, mobilizavo, į duris pasibeldžia skyrybos. Taip, beje, nutinka ir politikoje, versle, visuomeninėje veikloje. Puiku, jei pavyksta gražiai pasukti skirtingais keliais. Juk niekas nežino, kada ir kokiomis aplinkybėmis tie keliai vėl susikirs. Gal reikės tvirto paramos peties, gal patarimo, gal bendradarbiavimo. Deja, nelabai įsivaizduoju, kaip galima bendrauti su žmogumi, tau ciniškai klijuojančiu „išdaviko ir parsidavėlio komunistinei pirdylų, perbėgėlių, prostitučių ir prostitutų partijai“ etiketę. Nesiginčiju, gal ir nepateisinau Viktoro lūkesčių, gal nekeliaklupsčiavau, ko jis iš manęs tikėjosi, gal nesidaviau keliamas ant šakių… Apskritai sunku patikėti, kad tokie žodžiai – iš didžiuoju politiku save laikančio asmens, reprezentuojančio Lietuvą Europai, leksikono.

Po viso to, ką čia paminėjau, šiandien tvirtai pareiškiu, kad po keliolikos didžiojoje politikoje praleistų metų nesijaučiu užsitarnavęs „garbės“ būti žeminamas Viktoro Uspaskich, juo labiau – toliau likti jo „UAB‘o“ gretose. Jei Viktoras tokį mano žingsnį atsisveikinti su Darbo partija pavadins jo didele pergale ir dar vienu apsivalymu, jo valia. Tai tik įrodys, kad mūsų karšinčius pasiekė tai, ko anuomet siekė Mao, sau iš kelio šalindamas tuos, kurie partiją ir šalį galėjo nuvesti visai kitu keliu. Bet kuriuo atveju, akivaizdu, kad mums – nepakeliui.

Jonas Pinskus

Komentarai

 

 

 
 1. viktoro klestejimo laikais tai buvo pats uoliausias gerbejas, deja taip atsitinka daznai- pataikunai isduoda.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Man, buvus Vilniaus m. darbiečių gretose, pono J. Pinkaus savęs atsiejimas nuo DP kažkaip nenuliūdina. Ypatingais gabumais vadovauti nepasižymėjo. Po jo atėję vadovai geriau žiūrėjosi. Ir su juo, ir be jo šios politinės jėgos atgimimas abejotinas. Turbūt, kaip ir kiekvienoj partijoj, joje gana daug balasto. Nebent po neišvengiamo nubyrėjimo, liko patys patys. Viktorui linkiu pasiekti to, ką užsibrėžęs…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. ponas pinskus kur savo partija juk žmona yra dar oi kokio eleksyro jaunystes spirga kokia energija nereiktu pavydėti viktorui, juk darbo partijos reikalas visai sugiūvo ir iš visu pusiu reikia tikro seno perdylizmo kad ora pageitintu visu chodu pirmyn ,gal atgaivins savo prarasta dėmesį gal žmoniu mases subėgs jeigu gerai išmes liaudžiai,o mes tikėsim juk mes tik tikim visokiais molio burbulais ,kiek valstietys prižadėjo,o tikrumo jokio nėra ,nebuvo ir nelauk, viktoras taip dar nors cepelinais blynais močiutes pamaityno, ir anukus biski prilaike kad mažiau bėgtu ,, davai pirmyn viktoras priimk ir manę į savo gretas eisim pirdejimo keliu kursim, laikas juk veteranus surinkti, ir duoti vėjo naujo .,o ne ant pečiaus rožančiu melsti ., viktor einu kur tu vy zakroite glaza ja vam kartinu narisuju,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. jonai geriau i save paziurek,ir atsakyk i klausima,kodel nusizude mano draugas ,o tavo uosvis?

  Thumb up 0 Thumb down 2

 5. O KĄ PATS PADAREI NAUDINGO IR REIKŠMINGO PINSKAU???? A?

  Thumb up 8 Thumb down 1

 6. “Svarščikas” įriasi pirmyn persdamas į vandenį.Pajungite prie burnos “Gazprom” vamzdį.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 7. Svarscikas ir jo partija -praeitis.kazkada buvo svarscikas geros partijos vedlys.Deja,susidejes su zemesnio rango politikos bendrais,tapo tu bendru pajuokos objektu.Kiek metu tampesi teismuose,kiek metu vis keite ir keite savo kalbu tekstus.ir liko neka daugiau nei masiuliokas su vodkes dezutem prikistom babkiu.Paskutiniu metu ir partijos valdymas svarscikui buvo antraeilis reikalas.Todel visoj partijoj prasidejo melas,saskaitu suvedinejimas ir galiausiai partija tapo kaip partine gauja.ir tas sugrizimas nieko naujo nezada,nebent dar kazkiek pasisems babkiu saviems ,personaliniams tikslams.Bereikalo del buvusio dalyko netgi ir toki ilga rasini rasyti ar vertejo?

  Thumb up 5 Thumb down 0

 8. 😀 😀 😀
  “Kažkuria prasme Viktoro vykdomą partijos valdymo politiką pavadinčiau „pirdylizmu“. Tai ne kitų vadinimas pirdylomis, o pačiam tapus tokiu – nenoras prarasti savo, kaip lyderio, vaidmenį. Tai aklas nenoras, kad partija vystytųsi pagal kitas taisykles, siektų kitų tikslų, nei numatyta „UAB‘o“ įstatuose. Kitaip būti ir negali, jei partija reikalinga tenkinti pirmiausia savo asmeninius interesus. Ji Viktorui – vienintelis laiptelis, nuo kurio galima pabandyti dar kartą patekti į Europarlamentą. Juk blaiviai mąstant, vargu, ar atsirastų bent viena nors kiek labiau apčiuopiamą rinkėjų palaikymą turinti partija, kuri į tokį postą sutiktų deleguoti svetimą karšinčių.”
  +++
  Karšinčius 😀 😀 😀

  Thumb up 4 Thumb down 0

 9. Pinskus pats senas pyrdyla kaip ir spaskichas- is snukelio panasaus amziaus ir nukvakimo lygio. Tegu ziuri I savo tvarteli geriau.

  Thumb up 10 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...