Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 6 Šeštadienis
 

J. Imbrasas: „Lenkijos pavyzdys rodo – ne ševeliūra ar saldūs žodžiai „veža“, o partijos programa“

2019-11-04 12:11 | Naujienos | Komentarų

Seimo frakcijos "Lietuvos gerovei" narys Juozas Imbrasas. KK nuotr.

Prasidėjus Seimo rudens sesijai, tarsi perkūnas iš giedro dangaus driokstelėjo žinia: Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai paliko partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininką Remigijų Žemaitaitį vieną ir įkūrė frakciją „Lietuvos gerovei“. Šiuo metu jau buvęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ avangardas Seime drauge su buvusiu kandidatu į prezidentus Arvydu Juozaičiu steigia naują partiją.

-Kaip atsitiko, kad partijos „Tvarka ir teisingumas“ avangardas, t. y. Seimo frakcija, partijos pirmininką Remigijų Žemaitaitį paliko vieną – performavo frakciją be jo? – paklausėme Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininką, buvusį partijos „Tvarka ir teisingumas“ ilgametį narį Juozą Imbrasą.

-Partijoje „Tvarka ir teisingumas“ išbuvau beveik 19 metų. Tai iš tiesų labai ilgas laikotarpis. Buvau tarp partijos steigėjų. Tačiau visada būna pradžia ir būna pabaiga.

Neprisimenu, kad dar būtų buvęs toks precedentas mūsų naujausių laikų istorijoje – kad frakcija Seime paliktų partijos pirmininką vieną, bet taip atsitiko. Ir priežastis, matyt, būtų paprasta: dalyvauti valstybės valdyme, vadovauti daugiatūkstantinei bendruomenei – partijoje ne vienas tūkstantis narių ir ne du, o keliolika tūkstančių, vis dėlto, matyt, turi didesnę gyvenimo patirtį turintis žmogus nei dabartinis partijos pirmininkas. Būtent čia matau mūsų takoskyros priežastį.

Prieš dvejus metus, kai partijos pirmininku išrinkome Remigijų Žemaitaitį, kuris pakeitė ilgametį partijos pirmininką Rolandą Paksą, mes į naująjį partijos pirmininką dėjome daug vilčių. Mums imponavo jo energija, darbštumas. Bet, pasirodo, to dar neužtenka. Pagrindinė vadovo misija, vadovaujant tokiam kiekiui žmonių politinėje organizacijoje, yra kitokia: partijos lyderis turi būti vienytojas, komandos lipdytojas. Jis turi būti teisingas, dėmesingas. Jis, kiek įmanoma, turi užsiimti partijos, komandos „cementavimu“, „klijavimu“, kad visi būtų daugmaž patenkinti, tikėtų lyderiu.

Bet, pasirodo, šitų savybių R. Žemaitaičiui pritrūko.

Ilgą laiką mes dar turėjome visokių vilčių. Kalbėdavome, aiškindavome – juk frakcijoje esame patyrę, rimti žmonės, daug gyvenimo matę, politikoje dalyvavę. Tačiau R. Žemaitaičio charakteris toks įdomus: kuomet su juo kalbi, nors į užantį dėk – klauso, viskas gražu: „Gerai, gerai“. Bet išeina į viešumą – ir daro savo.

Taigi, ta situacija nesubrendo iš karto, o ji brendo ilgą laiką.

Lašas, perpildęs frakcijos kantrybės taurę

-Kas buvo tas paskutinis lašas, kada pas save frakcijoje nusprendėte: „Viskas, daugiau taip tęstis negali – paliekame partijos pirmininką vieną“?

-Kadangi buvo susikaupę tam tikrų nerimą kėlusių klausimų, pakvietėme partijos pirmininką pasikalbėti: „Renkamės dar kartą frakcijoje, pasikalbame, pirmininke, rimtai, aptariame dalykus, kurie kelia visiems klausimų, sukelia neramumus, kaip toliau dirbsime“.

Bet R. Žemaitaitis pasakė, jog neturi ką su mumis kalbėti: „Kalbėkit vieni, aš turiu kitų reikalų“. Frakcijos nariams, partijos avangardui Seime jis neturi ką pasakyti? Pamatėme, kad toliau žygiuoti kartu su juo neišeina.

Tačiau, kaip jau minėjau, tas kritinis momentas brendo jau kurį laiką: kada vyko savivaldos rinkimai ir mes, partijos nariai, agitavome pirmininką, kad jis kandidatuotų į Vilniaus merus, jis pareiškė: „Ką aš ten veiksiu? Nenoriu ten. Durnas aš ten eiti į tuos merus“.

Nurijome mes tą piliulę ir toliau bandėme jį įkalbėti. Ir tik tuomet, kai Vilniaus partiečiai nubalsavo, kad kandidatu į Vilniaus merus bus keliamas partijos pirmininkas, R. Žemaitaitis norom nenorom bandė kandidatuoti. Bet…

Vilniuje yra 420 tūkstančių rinkėjų – tai ne Šilutė ar Šilalė. Tačiau R. Žemaitaitis tuo metu buvo Šilutėje ir Šilalėje, o Vilniui teskyrė dvi savaites. Tai toks ir rezultatas gavosi. Daug kas Vilniuje jo nepažinojo tiesiogiai, todėl čia reikėjo daug ir rimtai dirbti.

Lygiai toks pat atsainus požiūris buvo ir per Europos parlamento rinkimus: per mažai buvo dirbta Vilniuje ir rezultatas buvo dar prastesnis. Ir apskritai visi rezultatai visą laiką ėjo vis žemyn.

Beje, kalbantis apie Europos parlamento rinkimus, partijos pirmininkas buvo pasakęs: „O ką aš ten veiksiu? Aš ten dirbau“. Taip, teisybė: dirbo jis ten pusę metų – mano padėjėju Briuselyje. Bet ką reiškia pusę metų europarlamentaro padėjėju? O prisistatė kaip žinantis Europos politiką: „Ką aš ten veiksiu? Aš viską žinau.“ Deja, Remigijau, nežinai…

Neseniai įvyko rinkimai į atsilaisvinusias Seimo narių vietas trijose vienmandatėse apygardose. Visos partijos sugebėjo iškelti kandidatus, o mūsų pirmininkas, net nepasikonsultavęs su frakcija, nepasitaręs su partijos struktūromis, tiesiog nusprendė, kad partija savo kandidatų nekels. Kaip čia suprasti? Kiekviena partija stengiasi kiekvienuose rinkimuose save parodyti per savo kandidatus, kad piliečiai žinotų, kad yra tokia partija, yra tokie kandidatai. Jie matomi, girdimi. Bet mūsų partijai to nereikia.

Štai taip, po truputį, ir pribrendo tokia situacija. O galutinė išvada buvo labai paprasta: mūsų pirmininkas negirdi kitų savo kolegų. Tiesiog negirdi, nes jis vienas viską žino geriausiai. Deja, bet taip gyvenime nebūna. Todėl ir įvyko tai, kas įvyko.

Dabar bandome dirbti su gerbiamu Arvydu Juozaičiu, kurti naują politinę jėgą.

Pagal programas – tarsi broliai dvyniai

-Kodėl būtent A. Juozaitis?

-Mes net ir patys nustebome pamatę, jog tiek buvusios partijos „Tvarka ir teisingumas“, tiek A. Juozaičio santalkos „Lietuva yra čia“ programos praktiškai yra identiškos. Ne tik, kad panašios, tačiau beveik identiškos. Nežinau, kaip taip atsitiko, bet taip yra.

Tie pagrindiniai keturi valstybės gynybiniai bokštai A. Juozaičio programoje – lietuvių kalba, šeima, švietimas ir teisingumas – yra iš tikrųjų bokštai. Ar gali kas nors paprieštarauti, jog ne taip?

Valstybė be teisingumo, kaip sakė Šv. Augustinas, – plėšikų gauja. O teisingumo Lietuvoje tikrai labai trūksta.

Dirbdamas Seimo Aplinkos apsaugos komitete, aš turiu progą įsigilinti į šitos srities problemą ir matau, kiek daug yra privelta visokių dalykų: kai nauda nukreipiama tiktai kažkam, bet tik ne tam varganam piliečiui – kad jo gyvenimas būtų geresnis. Kažkas vis nori daryti naudą sau, nors viskas turi būti priešingai: turi dirbti piliečio labui – taisyti, gerinti, tobulinti įstatymus, kad jie geriau tarnautų piliečiams.

Tą dalyką Lietuvoje reikia iš esmės keisti.

Ir aš matau A. Juozaičio asmenyje, naujoje partijoje perspektyvą.

-Kaip vadinsis naujoji partija?

-Nežinau, kaip tas pavadinimas skambės galutinai – „Lietuva yra čia“ ar „Lietuvos gerovei“, ar iš dviejų dalių pavadinimas bus. Tai ne tiek svarbu. Svarbiausia – programa.

Ne ševeliūra ar saldūs žodžiai „veža“

-O kaip reaguoja į tokius pokyčius buvę kolegos?

-Kai kurie sako: „Gal A. Juozaitis yra praeitis? Jis nėra tas erelis, kur padangėse skraido.“ Bet aš iš karto atsakau: „Pažiūrėkite į Lenkiją, kaip J. Kačinskis atrodo: ar jis – dvimetrinis erelis? Labai iškalbus? Paprastas, kuklus žmogeliukas. Bet pažiūrėkite, kur Lenkija vedama? Kaip gerbia jį piliečiai – jo vadovaujama partija „Įstatymas ir teisingumas“ dabar parlamento rinkimuose daugiau balsų surinko už visas kitas partijas! Tai gal ne ševeliūra ar saldūs žodžiai „veža“, o programa? Kam jinai skirta, kaip ji bus realizuota?“

A. Juozaičio programa nukreipta būtent į tą pusę. O lenkai ir vaiko pinigus moka, ir socialinius reikalus labai rimtai pajudino, ir prieš Briuselį nesilanksto, kaip mūsų kai kai kurie: „Oi, Briuselis liepė! Tuoj, tuoj, tuoj!“.

Lenkai neatmeta direktyvų, reglamentų, bet jie pastoviai pasiginčija ir atsikovoja sau patį naudingiausią variantą. Tuo tarpu mes iš karto stačia galva puolam.

Aš gi stebėjau Briuselyje, europarlamentaru dirbdamas: ir Čekija, ir Lenkija, ir kitos valstybės už save pakovoja ir kažką pasiekia. Tai ar neverta to daryti? Neverta imti pavyzdžio iš tų valstybių?

Todėl turiu vilties, kad šita nauja partija, kurią, manau, mums pavyks sukurti, pritrauks daug palaikytojų Lietuvoje. Gal pajudinsim tą kloaką Lietuvoje, kokia susikūrusi – ir korupcijos, ir neteisingumo labai ir labai yra daug. Galų gale reikia pradėti bristi iš tos balos mūsų valstybėje.

-Dėkojame už pokalbį.

Pagal laikraštį „Karštas komentaras“

Komentarai

 

 

 


 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...