Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugpjūtis 13 Ketvirtadienis
 

Įsigaliojo EŽTT sprendimas – kova prieš Lietuvos partizanus pripažinta genocidu

2019-09-11 14:06 | Naujienos | Komentarų (26)

Įsigaliojo EŽTT sprendimas – kova prieš Lietuvos partizanus pripažinta genocidu

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) paskelbė, kad 2019 m. penkių Didžiosios kolegijos teisėjų atrankos komisija (Komisija) atmetė pareiškėjo Stanislovo Drėlingo prašymą perduoti jo bylą svarstyti Didžiajai kolegijai. Pareiškėjas skundėsi EŽTT, kad Lietuvos teismai konstatavę, kad jis prisidėjo vykdant genocidą prieš Lietuvos partizanus, pritaikė platesnę šio nusikaltimo sampratą, kuri, neva, neatitiko tarptautinėje teisėje taikomo apibrėžimo.

„Gavome svarbią žinią, kad atmetus pareiškėjo skundą, įsigaliojo istorinis EŽTT sprendimas, kuriuo buvo pripažinta, jog Lietuvos teismai teisėtai nuteisė asmenį už partizanų, kaip reikšmingos Lietuvių tautos dalies, genocidą, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Tokiu būdu pripažinta, kad dalyvavimas Sovietų Sąjungos represijose prieš reikšmingą lietuvių tautos dalį gali būti laikomas genocidu. Toks Sovietų represijų įvertinimas tarptautiniame teisme ypač svarbus ne tik įvykdyto nusikaltimo aukoms, tačiau ir Lietuvos visuomenei“.

Komisijos, kurią sudaro Teismo pirmininkas ir rotuojami du Teismo skyrių pirmininkai bei du kitų skyrių teisėjai, sprendimo motyvai pagal Teismo reglamentą nėra pateikiami.

Atmetus pareiškėjo prašymą, EŽTT sprendimas, priimtas 2019 m. kovo 12 d. byloje Drėlingas prieš Lietuvą, tapo galutiniu 2019 m. rugsėjo 9 d. ir nebegali būti skundžiamas.

2019 m. kovo 12 d. EŽTT paskelbė sprendimą byloje, kuriuo pripažino, kad Lietuvos teismai teisėtai nuteisė pareiškėją prisidėjus vykdant genocidą prieš Lietuvos partizanus – A. Ramanauską „Vanagą“ ir jo sutuoktinę B. Mažeikaitę „Vandą“. EŽTT pažymėjo, kad pareiškėjo S. Drėlingo byloje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas detaliai pagrindė savo teiginį, kad Lietuvos partizanai „buvo reikšminga lietuvių tautos, kaip nacionalinės, etninės grupės dalis”.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad SSRS represijos buvo nukreiptos prieš aktyviausią ir reikšmingiausią lietuvių tautos dalį, apibrėžtą nacionaliniais ir etniniais požymiais. Toks naikinimas turėjo aiškų tikslą daryti įtaką lietuvių tautos demografiniams pokyčiams, jos išlikimui. Taigi Lietuvos partizanai, jų ryšininkai ir rėmėjai buvo reikšminga lietuvių tautos kaip saugomos nacionalinės, etninės grupės dalis. Ši nacionalinės, etninės grupės dalis turėjo esminės įtakos lietuvių tautos išlikimui, buvo labai svarbi siekiant apsaugoti ir ginti lietuvių tautinį identitetą, kultūrą bei nacionalinę savimonę. Todėl Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėjo išvadą, kad Lietuvos partizanų naikinimas tiek pagal tarptautinę teisę (Genocido konvencijos II straipsnį), tiek pagal BK 99 straipsnį vertintinas kaip genocidas.

Komentarai

 

 

 
 1. Pasigailėk manęs, Dieve: tu didžiai gailestingas.
  Gerumas tavo beribis – naikinki mano kaltybę.
  Grynai nuplauk mano dėmę,
  numazgok mano kaltę! –

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Keistas sprendimas. Kažkas čia ne taip. Kokie albanai, ar kroatai surinkti toje kolegijoje? Kad šalies kovą su ginkluotu pogrindžiu kas nors pripažintų genocidu, tai kažkas naujo. Ar bent tame teisme kas nors žino su kuo pagrindinai “kariavo”, ir nuo ko bėgiodavo šios “genocido aukos”? Ar sprendimas neskundžiamas?

  Thumb up 5 Thumb down 7

 3. Niekam ne paslaptis, kad Ukrainoje Euromaidaną aktyviai padėjo rengti ir Lietuva, ko pasekmė gavosi nekaltų žmonių žudynės ir perversmas valstybėje.

  JAV su savo vasalėmis atliko perversmą Ukrainoje. Jų tikslas buvo atjungti Ukrainą nuo Rusijos. Rusija žinoma davė atsaką. Susigrąžino Krymą ir padėjo Lugansko bei Donecko regionams įgauti nepriklausomybę nuo Ukrainos.

  Atbuvus JAV statytiniui Porošenkai ir kitiems politikams, į prezidentą atėjęs naujai išrinktas Vladimiras Zelenskis jau pagarsėjo „antilietuviška“ politika.

  Atbuvus JAV statytiniui Porošenkai ir kitiems politikams, į prezidentą atėjęs naujai išrinktas Vladimiras Zelenskis jau pagarsėjo „antilietuviška“ politika.

  Laikinasis JAV reikalų patikėtinis Ukrainoje Viljamas Teiloras įvertino, kaip dažnai Vladimiras Putinas bendravo su dviem Ukrainos lyderiais — Petro Porošenka ir Vladimiru Zelenskiu.

  „Prezidentas Putinas atsakė į tris prezidento Zelenskio skambučius ir nemanau, kad jis atsakė į tiek daug prezidento Petro Porošenkos skambučių“, — UNIAN naujienų agentūra cituoja diplomatą.

  Putino ir Zelenskio bendravimas įrodo pažangą santykiuose tarp Rusijos ir Ukrainos. V.Putinas ir V.Zelenskis rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais surengė tris pokalbius telefonu. Buvo aptartas kalinių išlaisvinimo klausimas ir Donbaso problemos sprendimo būdai.

  Trečiojo pokalbio metu po abiejų šalių nuteistųjų išlaisvinimo Rusijos ir Ukrainos prezidentai sutarė, kad pasiekė didžiulę šio proceso svarbą gerinant tarpusavio santykius.

  Rugsėjo 7 dieną Rusija ir Ukraina apsikeitė kaliniais. Iš viso apsikeista po 35 žmones iš abiejų pusių. Tarp jų buvo ir naujienų agentūros „RIA Novosti Ukraina“ vadovas Kirilas Višinskis, kuris Porošenkos įsakymu buvo sulaikytas Kijeve 2018 metų gegužės 15 dieną.

  Tai kas dabar vyksta tarp Ukrainos ir Rusijos yra tikras siaubo filmas Lietuvos politikams, kurie kurstė Ukrainoje nesantaiką, ragino žmones daryti perversmus visoje Ukrainoje, ir dalyvavo Ukrainos prezidento nuvertime.

  Thumb up 8 Thumb down 1

 4. Manęs senukas kaimynas,buvęs Sibire,klausė kas ir kada paskelbs genocido aukomis tuos daugiau nei 25000 žmonių,kurie pokaryje buvo išžudyti,jo žodžiais ne tikrų,o tariamų partizanų.Aš tiesiog nežinojau ką jam atsakyti.Gal kas nors žinote?

  Thumb up 4 Thumb down 3

 5. “Brave“ yra nemokama ir atviro kodo interneto naršyklė, sukurta „B r a v e Software, Inc.“, paremta „Chromium“ žiniatinklio naršykle. Naršyklė blokuoja skelbimus ir svetainės stebėtojus. Bendrovė pasiūlė, kad būsimoje naršyklės versijoje būtų priimtas mokamasis mokestis verslo modelis.Vieną greičiausių naršyklių rinkoje.Grazus interfeisas.Brave Co. siuo metu konkuruoja su Google milzynu !! Parašyta naudojant: C, JavaScript, C++ Tinka kaip MacOS,Windows,taip ir Android: 1.0.94 / 2019 m. gegužės 19 d.; Prieš 3 mėn. iOS: 1.9.2 / 2019 m. gegužės 17 d.; Prieš 3 mėn. Siuskites is cia: bit.ly/2kyFESP ir naudokites.Dekojame !!

  Thumb up 2 Thumb down 2

 6. Kaip įvardinti tuos lietuvius , kurie Kauno garažuose žydus su metaliniais strypais užtvatino???

  Thumb up 16 Thumb down 11

  • tai yra žmogžudžiai, tokie patys kurie išpjovė Persus, žudo palestiniečius.

   Thumb up 20 Thumb down 4

 7. Svarbiausia yra tai, kad Tomkus su Čekuoliumi pasiūlė Landsbergį Sąjudžio vadu išrinkti.

  Thumb up 17 Thumb down 1

  • Ai,ai,ai,koks tu ”anonimai”baisiausiai suamerikonėjęs ir sveiką protą bei meilę Tėvynei praradęs landzbergininkas‼

   Thumb up 8 Thumb down 3

 8. Pagal apibrėžimą GENOCIDAS – tai baudžiamoji veika, padaryta siekiant sunaikinti visus ar dalį žmonių, priklausančių kokiai nors nacionalinei, etninei, rasinei ar religinei grupei.
  Kaip į šį apibrėžimą “įsipaišo” organizuotos ginkluotos grupuotės,
  kurios žudo taikius beginklius vyrus, moteris, senelius, vaikus?

  Thumb up 15 Thumb down 4

 9. (teksto dalis iš 2019 rugsėjo 5 rezoliucijos)
  4. Demokratinei ir teisinei valstybei tinkamomis priemonėmis turi būti užkardyta žiniasklaidoje visuotinai skleidžiama antilietuviška ir antivalstybinė propaganda, kurios svarbiausiu centru ir šaltiniu tapo LRT. LRT vadovybė turi būti pakeista valstybei lojalia nacionalinio transliuotojo administracija; turi būti sprendžiamas nesugebėjusios užtikrinti tinkamo nacionalinio transliuotojo misijos vykdymo LRT tarybos pertvarkymo klausimas – ji turi atsistatydinti ir būti performuota taip, kad ją sudarytų jos paskirtį tinkamai suprantantys ir gebantys vykdyti asmenys.
  Visa rezoliucija
  va čia
  v i l n i a u s f o r u m a s.lt/2019/09/mitingo-laisves-kovu-atminties-trynimui.html

  Thumb up 7 Thumb down 1

 10. “… mes turime sukilti.” Leonas Kerosierius
  va čia (nuo 1:05:44)
  y o u t u b e.com/watch?time_continue=12&v=_MA41kn2lr0
  ***
  Esant landsberginių, brazauskinių, grybauskinių ir panašių užgrobtai Lrt,
  sukilimas – netikras.
  ____________________________________
  Lrt taryba – be seimo partinių 4 narių.
  Lrt taryba – be komunistės Dalios Grybauskaitės paskirtų 4 narių.
  Lrt – laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
  Lrt – Tautą telkianti pagalbinė priemonė pavyzdinei (karališkai) valstybei kurti.
  Lrt – Tautos pagrindinė priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.

  Thumb up 6 Thumb down 1

 11. Partizanų tikslas buvo išjungti komunistus. Mūsų tikslas – toks pat.

  Tautos budelių okupantų cccp (lkp) komunistų gauja iki šiol nėra pasmerkta (išjungta) bemaž todėl, kad tai – naudinga ir žydams. Kas galėtų tai paneigti?
  ________________________________________________________________
  Užvaldytoji Lietuva (30 metų komunistus dangstančiųjų landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, karbauskinių bei panašių)
  2019 rugsėjo 12

  Thumb up 6 Thumb down 2

  • Dabar man aišku,koks tų nelietuviškų pajėgų pagrindinis tikslas – žudyti,žudyti,žudyti nekaltus žmones.Reiškia tai gali būti tų tariamų partizanų,žydšaudžių bei kitų žiaurių žmogžudžių palikuonys,kruvinų tradicijų tęsėjai.Kur žiūri ta tariama teisėsauga,kada taip atvirai kviečiama žudyti

   Thumb up 8 Thumb down 2

   • Kliedesius rašai.
    Tikrieji Tautos žudikai – komunistinį konclagerinį režimą sukūrusieji bei iki šiol palaikantieji landsberginiai, brazauskiniai, burokevičininkų grybauskiniai, karbauskiniai bei panašūs, kurie milijoną (pusę visų) darbininkų išvarė iš Lietuvos. Vienintelė paguoda, kad l lengva tokius išjungti (iš politikos), nes visi 7 seimai yra antikonstituciniai, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija.
    Įsidėmėk, mūsų ginklas – konstitucija pirminio pavidalo (t y nesudarkyta septynių neteisėtų seimo gaujų).

    Thumb up 4 Thumb down 2

    • snargli nusivalyk pries kalbedamas su garbingu zmogum tavo zinios yra nulines,patrijote idijote bandyk gyditis,kur ziuri tevai kaip snargletas vaikis isdirbineja

     Thumb up 1 Thumb down 2

 12. Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:

  sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

  Thumb up 9 Thumb down 0

 13. O, kad ta “aktyviausioji ir reikšmingiausioji tautos dalis” žudė beginklius civilius žmones-kaip tai pavadinti?

  Thumb up 13 Thumb down 2

 14. Stalinas sunaukino 200tluks lietuviu istreme o per 20 metu vikingu bankai isvare 1.5 milijono lietuviu 10 t baige gyvenima 30 t turi sveikatos problemu tai finansinis genocidas kada bus sudarytas sarasas vykdytoju tai banku skolu isjiesktojai anstuoliai dalis teiseju ir advokatu

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • Petrui primenu,kad 10 metu Lietuva valde Stalino auklėtinis Landzbergas su 100 nuo visu paslepta chebra.Pridėk ir tuos ,kuriuos išvijo KGB skundikas

   Thumb up 9 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (5)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (7)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (4)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas (1)
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą? (1)
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai (1)
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (2)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį (1)
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...