Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 7 Antradienis
 

Ir vienas lauke karys

2009-11-02 14:46 | Politikų tribūna | Komentarų (30)

(Arba didžiausias amžiaus nusikaltimas prieš Lietuvos žmones)

Ekonomikos mokslų daktaras Algimantas Matulevičius

Šį teiginį praeitą savaitę įrodė Čekijos valstybės Prezidentas Vaclovas Klausas. Jis vienas sugebėjo priversti visas 26 likusias ES šalis nusileisti Čekijos reikalavimui, apsaugant jos žmonių interesus. Taip nuostabiai buvo išnaudota proga ratifikuojant Lisabonos sutartį. Ankščiau tai padarė Airija, tik kolektyviai. Tik antrame referendume ratifikavo minėtą sutartį taip pat gavusi net kelias esmines nuolaidas iš kitų ES narių. Ir tokių išimčių ES istorijoje yra daug.

Tiesiog šie pavyzdžiai sutriuškina bet kokius Lietuvos vadovų, buvusių ir esamų, argumentus, kad nebuvo galima susitarti dėl Ignalinos AE uždarymo bent keliais metais vėliau. Gerai pamenu (apie tai buvo rašyta spaudoje), kaip LR Seime, ratifikuojant Lisabonos sutartį, iš esmės jai pritardamas, siūliau padaryti išlygas ir ratifikuoti su sąlyga, kad ES mums leis keliais metais ilgiau naudotis Ignalinos AE. Siūliau tai išeinant iš sveiko proto logikos ir situacijos supratimo. Visų pirma, kam atsisakyti gerai veikiančio ir naudą duodančio objekto? Ir taip jau daug ką be reikalo sugriovėm. Tuo metu dar nebuvo kalbų apie pasaulinę ūkio krizę, bet buvo aišku, kad vien elektros energijos pabrangimas verslui ir gyventojams suduos skaudų smūgį šalies ekonomikai. Lietuvos interesus ginantys teisininkai man aiškino, kad teisinių kliūčių tam nėra, nes ES stojimo sutartis numato sąlygą, kad įstojimas į ES negali pabloginti šalies ekonomikos būklės, o juolab sukelti tokias skaudžias pasekmes, kokios bus. Nepripažinti šių akivaizdžių faktų ir sveiko proto logikos reikia būti arba kažkam užsiangažavusiu arba tiesiog nesuprasti realios situacijos, kurioje randasi didesnė dalis Lietuvos žmonių.

Neseniai mokslo žmonės paskelbė įdomius skaičius, kad žemiau skurdo ribos gyvena apie pusė milijono Lietuvos žmonių. Tačiau riba nuo kurios skaičiuojama kažkodėl yra tik 350 Lt, tai reiškia, kad dienai tenka ne daugiau kaip 11,5 Lt. Siūlau valdžios žmonėms ir skaičiuojantiems pabandyti pragyventi už tokią sumą. Ir ne tik prasimaitinti, bet apsirengti, apmokėti už elektrą, šildymą, kitas komunalines paslaugas, nusipirkti vaistų. Ar tai ne iš fantastikos pasaulio? Bet juk tokia mūsų nūdienos realybė. Kad pensininkai daugiausiai gauna apie 700 litų, o dirbantieji 800 litų, tai yra neišsigalvojimas, o faktai. Būtina visų lygių valdžios žmonėms tai įsisamoninti ir tada ateis supratimas, kad elektros energijos pabrangimas 10-15 centų už 1 kw yra labai daug.

Bet vėlgi, būkime atviri. Dabartinės tendencijos jau rodo, kad nafta brangsta, vadinasi, brangs ir dujos. Kas gali šiandien būti toks tikras, kad po Ignalinos AE uždarymo 1 kw nebrangs visu 20 ar 25 centais? Juk prieš krizę specialistai skaičiavo, kad brangs 30-35 centais (kainuos dvigubai daugiau nei kainavo). Bet kokiu atveju neišvengiamas visų kitų prekių kainų šuolis. Tai dar labiau sumenkins mūsų prekių konkurencingumą kitose rinkose. O auganti bedarbystė (jau artėja iki ¼ milijono) ir numatyti pensijų bei socialinių išmokų sumažinimai dar labiau mažins vartojimą. Išvada žiauri, bet vienintelė: Lietuva bus įstumta į dar gilesnę ūkio krizę, kuri neišvengiamai nuskurdins ir taip skurstančią šalį.

Nenoriu būti juodu pranašu, bet po šio smūgio, kartu su pasauline krize, Lietuva gali neatsitiesti visą likusį dešimtmetį. Minėtus sunkumus neišvengiamai lydės jaunų ir kvalifikuotų žmonių emigracija į užsienį. O neesant aukštos kvalifikacijos specialistų šalyje nebus ir investicijų, o be to, likusi dalis gyventojų sens, o socialinėms išmokoms reikės vis daugiau lėšų, kurių nebus iš kur paimti. Tai blogas, bet gan realus mūsų netolimos ateities scenarijus, kuris gali tapti realybe vien dėl to, kad mūsuose nei tarp buvusių, nei tarp esančių valdžios žmonių neatsirado nei vieno tokio drąsaus ir išmintingo kaip Vaclovas Klausas. Jis paneigė mitą, plačiai skleistą mūsuose, kad su Europa neįmanoma susitarti. Galima. Ir tai būtina padaryti. Manau, kad sunku, bet dar ir dabar įmanoma. Reikia tik visiems suprasti, kad to nedarant bus įvykdytas sąmoningas ar ne, bet nusikaltimas prieš Lietuvos valstybę ir jos žmones.

Mes per dvidešimt metų matėme daug nusikaltimų, kurie buvo daromi vardan neaiškios ateities. Beprasmis gamyklų naikinimas, kaimo griovimas, kriminalizuotas čekinis privatizavimas. Bankų griūtis. Lietuvos bankų perdavimas skandinavų bankams. Laivų statyklų pigus išpardavimas, žvejybos laivyno sunaikinimas, prekybinio laivyno perleidimas užsieniečiams už simbolinę kainą. Trejos „Mažeikių naftos“ naikinimo epopėjos į mūsų istoriją įėjusios „Williams“, „Jukos“, o dabar „Orlen“ vardu. Rezultate šios pasakos moralė tokia, kad lenkai, neturėdami naftos, gali valdyti šią įmonę, o lietuviai tokie kvaili, kad to nesugeba. Taip mano mūsų valdžia. Tarp kitko, reikia pastebėti, kad kompanija „Orlen“ yra valstybinė, taip kad uždirbtas pelnas neša naudą Lenkijos valstybės biudžetui, o galetų nešti naudą Lietuvos biudžetui. Bet atrodo, kad visas šias minėtas lietuviško kapitalizmo subtilybes vainikavo LEO Lt afera. Apie ją nesiplėsiu, nes daug jau parašyta.

Tik vienas mažas pastebėjimas. Jei kas nors tiki LEO Lt padoriu likvidavimu – tai lai apsiginkluoja kantrybe, bus kaip toj dainoj „ilgai laukus, dar palauk…“ tikrai tai truks ilgai!?

Tačiau gerai išanalizavus ir viską permąsčius, atrodo, kad visa tai nublanks prieš Ignalinos AE uždarymą. Nesuprantu, kam to reikia Europai, jeigu šiandien vien Prancūzija AE gamina 80 % visos gaminamos elektros energijos. Daugelis šalių statosi arba planuoja statytis AE. Visų aukščiausių tarptautinių institucijų pripažinta, kad Ignalinos AE yra saugi ir gali būti toliau eksplotuojama. Kur problema? Atsakymas, pasirodo, ne Europoje. Tai įrodė Airija, Čekija ir kiti pavyzdžiai. Galų gale ne visi leidžiasi būti apkvailinami ir supranta, kad prieš dešimt metų niekas nežinojo, kad bus tokia žiauri ūkio krizė, kuri prilygsta nenugalimoms aplinkybėms. Juk ne kartą esame girdėję apie ES šalių solidarumą. Tai kur jis? Vėlgi, kad jis atsirastų reikia paprašyti. Niekas iš Lietuvos net nesistengė paprašyti, kad šiomis krizės sąlygomis būtų nevykdoma ši žiauri priemonė prieš Lietuvos žmones. Atsakymas yra. Jis randasi mūsų šalyje.

Užduokite klausimą: kam naudingas Ignalinos AE uždarymas? Atsakymas aiškus – dujininkams ir masei tarpininkavimo firmelių, kurios dabar treniruojasi iš niekur uždirbti šimtus milijonų, parduodant perteklinę elektros energiją užsieniui, o po Naujųjų metų importuos trūkumą į Lietuvą. Štai vardan ko Lietuva stumiama į antrą ekonominę krizę. Vardan saujelės turtėjančių didelės dalies šalies gyventojų sąskaita. Matomai, ši afera bus įrašyta į Gineso rekordų knygą.

Bet ar tokia kaina pasiekta pergalė nebus Pyro pergalė? Atrodo, Lietuva jau pradeda suprasti, kas su ja daroma…O gal pabuskime iš lietargo miego kol dar nepalaidojo?

2009-11-02

Komentarai

 

 

 
 1. Aš atvyko informuoti savo mažą broliuką , kad jis taip pat turėtų mokėti greitai apsilankymo šį tinklalapį reguliariai gauti atnaujinamas Paskutinės naujienos atnaujinimo .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Pasiekti Ignalinos elektriės darbo pratęsimą buvo galima labai lengvai be didesnių pastangų, bet mūsų "valdžios to netik nenorėjo, bet net tam priešinasi, nes iš elektros (ir dujų) perpardavinėjimo daug kas tikisi gerai pasipelnyti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Vienintelis zmogus seime,kuri galima klausyti ir skaityti,bei pritarti.Bet zmones:-ka jis gali vienas pries visa valstybiniu nusikalteliu gauja?Tad palaikykime,Algimanta,kaip galedami,kad nenusileistu jo rankos,tikrai nelengvoje kovoje.Stiprybes Tau Algimantai ir didelis Aciu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. triuskinanti smugi mafijaqi ir viesai Lukiskiu aiksteje juos pakarkime su visisku turto konfiskavimu

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Pagrindine kaltininke Kaune – Kauno prokuratura… prokuraturos nusikalstama veika. Prievartavimai, teroras, žudymai. Vardan – kontrabandos…, auksti pareigunai, vilkinimas, chaosas, nusikalstamos veiklos organizavimas… ikalciu slepimas, naikinimas, terorizavimas… teismas, teisejai, mafija… daugelis atsakymu siandienos klausimus kiekvienam… byloje – "Dvarvycio karas" #Iskarpyta, sutrumpinta konfiskacijos video medziaga: youtube.com/watch?v=RqUq_W1dvug #Pilna video medziaga: rutube.ru/tracks/2544038.html?v=e42277dbd9e14f5d461e811e26b36e55 #Bylos dokumentaciniai failai parsisiuntimui: megaupload.com/?f=5MCK7TPY realios situacijos isdestymas… dekui uz demesi.
  dabar jau kai kuriuos dokumentus galite skaityti interneto puslapyje…
  scribd.com/doc/21807708 Bylos Aprashymas
  scribd.com/doc/21808018 Skundas LR gen. prok. del ikiteisminio
  + scribd.com/doc/21978980 KMAT-SprendimasLRvardu-091020
  manau busit nustebinti…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Lietuvoje tik reviliucija gali ka nors pakeisti nes dauk ka reikia pasodinti i kalejima uz Lietuvos pardavima ir ekonomini sabotaza. generalinis prokuroras pirmas klientas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. kad parodė,kaip klasiškai meluoja valdžia,ES neleidžia.Anksčiau visas bėdas versdavo Maskvai,o dabar Briuseliui,o pasirodo čia tik "otkato"problemėlė.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Idomiausia tai, kad nieko priešingai nebuvo parašyta, buvo parašyta, kad yra rašiniai ,bet nėra veiksmų. Tas, beje, galima atsekti ir kituose mano komentaruose. Idomumo dėliai cituoju vieną komentatorę (Gerta), kuri labai palaiko Matulevičių, bet rašo;"Turiu ir priekaištą,kodėl būdamas Seime netelkė žmonių tokiai neteisybei įveikti?". Ir pabaigai:"tai eik pirmas ir kovok,kietuoli" – priminsiu posakį, tiesa rusišką:" rošdionij polzat letat ne možet", t.y. ne kiekvienas gali eiti pirmas ir kovoti, bet kiekvienas gali palaikyti tą, kuris eina pirmas ir PROTINGAI kovoja. Pagarbiai

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. o tau bet tik priesingai parasyti,dar nebuvo tokio rasinio kuri tu pripazintum,kad jau toks energingas ir neverkslenantis tai eik pirmas ir kovok,kietuoli

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. o ką galvoja tie kurie tai leidžia daryti;kaip Lansbergis,Adamkus,Paksas,Kubilius,Kirkilas-negi visai sąžinė negraužia.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. o ką galvoja tie kurie tai leidžia daryti;kaip Lansbergis,Adamkus,Paksas,Kubilius,Kirkilas-negi visai sąžinė negraužia.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Kad mes iš Lietuvos išsivaikščiosim,o į mūsų vietą atvažiuos gruzinai,kiniečiai ir kiti žemė tuščia nebus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Pripažystu Matulevičiaus analitinius sugebėjimus ir jo išmintį tikrai būtų geras Lietuvos vadovas ar premjeras.Turiu ir priekaištą,kodėl būdamas Seime netelkė žmonių tokiai neteisybei įveikti?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Nuostabu kokio reikia būt išsilavinusio žmogaus,kad taip subtiliai ir kietai sudėlioti visus taškus ant i-mana,kad daugumai turi būt aišku-tik mūsų apčių išrinkti ponai mus murkdo,o patys tarnauja oligarham ir gauna iš jų antras algas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. labai geras pavadinimas,būtent šį teiginį įrodė Algimantas,kai vadovavo Seimo NSGK.Tarp kitko tai įrodė ir Adamkus tik gindamas klanus t.y. išvirkščiai.Daug nuo vieno žmogaus priklauso,jei jis yra valdžioj ir yra doras.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Jie gyventume tikroj demokratinėj valstybėj tokie žmones,kaip Matulevičius mums vadovautų,o tie kurie nugyveno šalį net būtų nežinomi arba sėdėtų už grotų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. skaitau visus autoriaus straipsnius,jie pasižymi gera anlize,reikalo supratimu ir konkrečiais siūlymais.Kad ir šiame atskleidžiama teisa apie tą melą,kuris skleidžiamas Lietuvos žmonėm jau daugelį metų,o visa paslaptis,kad mūsų rinkti nesirūpina žmonėmis,o tarnauja oligarham šiuo atveju dujininkam.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Gerbiamam Matulevičiui tikrai patinka rašyti, tai ko gero gerai, bet… politiku besiskelbiąs žmogus PRIVALO kažką daryti, juolab jis PARTIJOS pirmininkas. Tai ką gi realiai ponas Matulevičiau veikia Jūsų vadovaujama partija ? O paverkšlenti, kad Lietuvoje kažkas kažką ne taip daro , ko gero mokame visi

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...