Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Gegužė 27 Penktadienis
 

Įpareigojanti Laisvė

2010-05-26 15:20 | Komentarai | Komentarų (43)

Ieva Ragauskaitė

Visuomet didžiavausi esanti Lietuvos pilietė. Galbūt tai stipriai susiję su tuo, kad mūsų karta yra „užaugusi po vėliava“ – laisvės ištroškusių žmonių mitingai, vėliavos kėlimas Gedimino pilyje, Sausio 13-osios aukų laidotuvių procesijos vaizdai – matyt, tai bręstančio žmogaus sieloje palieka antspaudą, kuris nekis per visą gyvenimą. Tas antspaudas – tai didžiavimasis Laisve ir jos branginimas.

Visiems pažįstamas rytietiškas simbolis Jin ir Jan – apskritimas, simbolizuojantis, jog dvi jėgos visada yra priklausomos viena nuo kitos ir taip, kaip nebūna grynos jėgos, taip ir kiekvienoje šviesoje yra lašas tamsos, o kiekvienoje tamsoje yra lašas šviesos. Lygiai taip pat, mano įsitikinimu, palyginti nauja mūsų Laisvė, paliko mums ir pilietinių pareigų, tegul nors ir lašą. Viena tų pareigų yra žinoti, kas dedasi mūsų valstybėje (suprask, „man ne vis vien“). Tai daug laiko ir pastangų tikrai nekainuoja.

Tačiau iš tiesų, paskutiniais mėnesiais dažnai pasidaro liūdna matant nemažai pasyvių, nieko nematančių, ar nenorinčių žinoti žmonių, kurie į Kedžio šeimos tragediją žiūri didžiosios dalies žurnalistų, politikų, teisininkų, televizijų formuojamo požiūrio kampu. Kreivai šypsodamiesi tokie žmonės nustemba ir nesupranta, kodėl „kažkokia kriminalinė istorija“, tau tokia svarbi, nesupranta, kaip gali šauti į galvą važiuoti į šios „kriminalinės istorijos veikėjo“ laidotuves ir mykia, kad apskritai plačioji visuomenė nežino realių faktų ir kaip kokia avių banda susidaro niekuo nepagrįstą nuomonę, ir taip toliau ir panašiai…

Tačiau faktų yra daugiau, nei pakankamai. Visi, kas sekėme ir stebėjome įvykius, kritiškai vertinome ir ieškojome daugiau informacijos (nes mums svarbu), tuos faktus žinome. Informacija prieinama visiems, jeigu atrodo, kad jos trūksta – visai nesunku atsidaryti ir perskaityti, bet kokį padoresnio portalo straipsnių archyvą. Galų gale kiekvieno mūsų aplinkoje, tikiu, yra žmogus, kurio galima paprašyti apšvietimo. Taip, ironizuoju. Tačiau pikta matyti, kad žmonės iš pradžių nepastebi ar nenori pastebėti ženklų, kurie laikui bėgant tampa vis akivaizdesni ir galiausiai virsta akį rėžiančiais, nenuginčijamais faktais.

Visai kitas dalykas, jeigu įsivaizduojame, kad tai mūsų neliečia. O kas tuomet, sakykit, liečia? Padidinti mokesčiai? Sumažintos išmokos? Negi taip greitai tapome primityvais? Kas gali būti svarbiau už tai, kad tėvas nesugebėjo apginti savo dukters teisinėmis priemonėmis, net ir turėdamas stiprų teisinį užnugarį ir įgimtą atkaklumą? Kas gali būti svarbiau už tai, kad jo tragiškos žūties aplinkybės neįtikėtinos ir neaiškios? Kas gali būti svarbiau už tai, kad prokuratūra neleido pasikviesti nepriklausomų ekspertų tiriant kūną? Kas gali būti svarbiau už tai, kad jo šeima šiuo metu negali jaustis saugi ir bijo dėl mažosios mergaitės saugumo? Kas gali būti svarbiau už sprendimą, mergaitę skubos tvarka grąžinti motinai, kurią mergaitės tėvas kaltino sąvadavimu ir kuri šiuo metu yra saugoma – tikrai puikios sąlygos augti vaikui? Tai tik maža dalis to, kas dabar yra svarbiau už visus kasdienius mūsų rūpesčius. Nes tai ne Kedžių ir Venckų tragedija, ne – tai visų mūsų, Lietuvos piliečių, tragedija.

Laisvė, įpareigojanti saugoti savo valstybę, vadinasi nebūti pasyviems – nebūti akliems ir kurtiems, o atvirkščiai išreikšti savo nuomonę ir galų gale visai nesvarbu ar ten, Garliavoje, ar savo šeimos, draugų rate. Juk negalima būti abejingais, kaip tik tada, kai jau turime teisę tokiais nebūti. Naudokimės šia teise.

Kaip ir minėtame simbolyje, savo nusivylime dėl pareigūnų, politikų, žurnalistų ir visų kitų nuomonės, o taip pat ir jų suformuotos plačiosios visuomenės nuomonės, įžvelgiau ir lašą gėrio. Liūdna, kad tokiu būdu, tačiau tai suteikė galimybę atsijoti, kas yra kas Lietuvoje. Vieninteliai, kurie padėjo šią istoriją iškelti į viešumą ir neleido nusėsti užmarštin, yra pagarbos verti žurnalistai ir sąmoningi piliečiai. Todėl dabar tikrai žinau, kad tam tikrų portalų, tam tikrų laikraščių neskaitysiu dar labai ilgai, o tam tikri žurnalistai visiems laikams liks su atitinkamai signalizuojančia etikete. Taip pat ir supantys aplinkiniai žmonės – vienais didžiuojuosi dėl jų sąmoningumo, o kitais esu nusivylusi dėl jų aklumo ir kurtumo. Tai – svarbu. Neabejoju, ši tragedija kada nors bus pasakojama mūsų vaikams, kurie klausinės, ką darėme ir kaip jautėmės, nes mes visi esame jos dalyviai. Todėl pagalvokite, ar nebus gėda save prisiminti?

2010 05 26

Komentarai

 

 

 
 1. Šaunuolė Ieva! Nuostabus straipsnis, aiškiai išdėstytos mintys.Didžiausia pagarba!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Nieko gražiau už naivią vaikystę. Bet tik naivios jaunystės sąskaita ir daromos oranžinės ir panašios revoliucijos.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. …dar mūsų liko viena-JAUNIMAS. Tik jie kažką kordinaliai mūsų tautai gali pakeisti, nes tokie kaip ši mergaitė neturi baimės jausmo,…o visa kita vyresnė tautos dalis yra kaip elektros šoke,….nes stovime tiesiog ties bedugne.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Graži mergaitė,gražus pasisakymas-puiku,tačiau ji dar jauna ir nemato mūsų valstybės "tėvų" niekšybių.Valstybės "tėvai" šaukia,kad nevykdomi teismo sprendimai ar nutartys.Tų "tėvų" galvelėse net ne mėšlas,o brudas iš kurio nieko negalima i6spausti,kai mėšlas dar tinkamas lauką patręšti.Kalbą reikia pradėti nuo "teisėsaugos" darbo kokybės.Garliaviškiai elgiasi teisingai -patriotiškai,neduoda kelio per jėgą valdžiukės brukamam brudui.Valdžiukė su savo durnais darbeliais,kaip vakar per LTV sakė berniukas SAVUKYNAS ruošia revoliucinę situaciją,arba pati sau kasa duobę.Pagaliau,valdžiukė pati save pasilaidos.Nežinau,kaip tai patinka Tatai V.Landsbergiui,turgaus diplomatei Degutienei ir Tatos mylimam komunistinio akademiko sūnui Kubiliui.Žinau viena neverksim,o tik paplosim.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Nebijokite draugu. Jie, blogiausiu atveju, jus gali isduoti. Nebijokite priesu. Jie, blogiausiu atveju,jus gali nuzudyti. Bijokite abejingu. Ju tylejimas leidzia nieksams daryti didziausius nusikaltimus, nieksybes, naikinti valstybe, apvogti ir skurdinti tauta.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. puikus straipsnis, ačiū. Kol yra tokių žmonių kaip tu, Lietuva dar turi vilties

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Aciu Ieva. Jaunimas yra nacijos ateitis !Tik pazangus jaunimas gali isgelbeti Lietuva, bet klano tikslas jus visus "isesti" is Lietuvos. Jiems mastanciu nereikia, jiems reikia vergu.Kol kas ju velniskos programos veikia, nes Lietuva palieka vis daugiau pazangiu ir mastanciu zmoniu. Tavo mintys yra kristolines ir vercia didziuotis kad vis delto Lietuvoje yra grazaus jaunimo.Ne visos juk olialia pupytes.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. KODEL laisvaslaikrastis.lt- nepasiekiamas? Negi blokuojamas?

  Autore saunuole. Ir dziaugiuosi, kad toks puikus musu jaunimas:)

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Aciu tau Jeva uz tokius zodzius,jie yra nuostabus!Tu labai sauni,sazininga mergaite.Tikrai labai gerai ,kad yra tokiu pilieciu Lietuvoje,mastanciu taip graziai ir teisingai.Sekmes tau!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Liudininkai neigia, kad žudė D.Kedys
  Generalinė prokuratūra turi didžiulį galvos skausmą – kaip nutildyti tuos liudininkus, kurie matė, kaip buvo nužudytas teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė. Pastarosios kaimynė LL papasakojo mačiusi, kaip D.Kedys buvo pagrobtas žudynių dieną, tik atvažiavęs prie Violetos namų, surakintas antrankiais, ir išvežtas.

  „Kur tik nesikreipė, visur jam kelias buvo užkirstas, kol galiausiai patį Drąsių Kedį ėmė persekioti, – LL pasakojo viena šios tragedijos liudininkė, – tuomet ir D.Kedys nutarė, kad laikas jam pačiam veikti ir ieškoti to Aido. Jis mūsų paprašė, kad padėtume ieškoti to Aido, nes kaip kaimynai matome, kokios mašinos prie Violetos namų stovi. Taip, sakiau D.Kedžiui, kad Violeta, matyt, turi kažkokį kavalierių, nes ėmė pati rengtis gražiau ir jos dukrelė buvo gražiau apsirengusi. Dar su kaimynais pasikalbėjome, kad, matyt, Violeta gerą turtingą draugą susirado. Mes pradėjome užsirašinėti numerius tų automobilių, kurie sustodavo prie Violetos namų, tai aš, tai mano vyras užsirašydavo. Ir siuntėme tuos numerius telefonu D.Kedžiui“.
  „Spalio 5 d. D.Kedys atvažiavo prie Violetos namų ne taip jau anksti ir mes kaip tik buvome kieme, – pasakojo moteris, – Drąsius paklausė, ar ne mes skambinome ir pasakėme, kad važiuok staigiai pas Violetą, nes Aidas kaip tik atvažiavo. Oi ne, mes atsakėme su vyru, kad neskambinome. D.Kedys paklausė, tai kaip čia dabar suprasti. Mes pasakėme, kad tu žiūrėk – prie Violetos namų stovi tokia pat mašina, kaip tavo. D.Kedys pasakė, kad išsiaiškins. Jis įsėdo į savo automobilį ir pradėjo pamažu važiuoti link Violetos namų. Sustojo netoli jos namo, ir mes žiūrime, kad D.Kedys rankose laikė ginklą. Nu kas čia dabar bus? D.Kedys priartėjo prie tos mašinos durų, kaip staigiai iš jos išlipo du vyrai ir pribėgę sako: „rankas aukštyn“. Jie staigiai užlaužė D.Kedžiui rankas ir surakino antrankiais bei įsodino į savo automobilį. Po to vienas iš tų dviejų, toks apypilnis mažo ūgio pribėgo prie D.Kedžio automobilio, matyt, pažiūrėti, ar ten nesėdi kas nors dar. Jis įsėdo į D.Kedžio automobilį ir dideliu greičiu nuvažiavo. Aš sakau, nu eisiu, iškoliosiu Violetą, kad su savo išdaigomis padarė D.Kedžiui pasalą, kad jį suimti. Tačiau mano vyras neleido to daryti, todėl abu parėjome namo. Papasakojau apie šį įvykį kaimynei, tai ji ir sako, ot mergos prisidarė. Mums bekalbant prie Violetos namų pradėjo viena paskui kitą važiuoti policijos mašinos, ir taip sužinojome, kad Violeta nušauta. O viešpatie, tai Aidas nušovė su savo kitu neužauga, ir D.Kedį pagrobė. Tačiau policininkai mums liepė eiti, netrukdyti.
  Parėję namo, per radiją išgirdome, kad D.Kedys nušovė teisėjus ir Violetą. Pagalvojome – kas čia darosi, juk jis net iki Violetos durų nebuvo nuėjęs, jį patį pagrobė nežinia kokie gangsteriai, Aido pasamdyti. Ir iš vis ar čia Aidas, tokie žmonės tikrais vardais nesivadina. Kai kitą dieną per televiziją parodė, kad žurnalistai klausinėja kaimynų, tai vėliau atėjo moteris, prisistatė, kad iš kriminalinės policijos ir mums liepė nieko nepasakoti, net žurnalistams. Nes paskui būna nemalonumų. Todėl tylime, kad nieko nematėme, esame įbauginti ir kur kreiptis, papasakoti, kad bent prokurorais pasitikėtume. Tačiau sekame, kas vyksta, ir matome, koks tai melas. Bet ir D.Kedžio lavoną rado prie Kauno marių. Todėl dabar mes tikrai jaučiamės įkaitais. Mano vyras sako, kad jis mano, kad padeginės kaimynams naktį namus, jeigu sužinos, kad prasižiojome. Kol laisvėję dar tie du herojai, kurie D.Kedį pagrobė ir išniekino.
  Dėl aiškumo paaiškinsiu ir ką manau apie D.Kedį, kurio dukrą nuskriaudė pati motina, nesugalvodama, kaip kitaip prasimanyti pinigų. Tai kaip nebijoti? Kai aš nuvažiavau pas draugę, ir per televiziją pamačiau, kad ten susirinkę žmonės meldžiasi, mes su drauge abi verkėme. Kaip pasakyti, kaip padėti, kad tie niekšai taip su žmonėmis elgiasi. Kreipėsi dėl išprievartauto vaiko, tai nužudė ir tėvą. Draugė man sakė, kad žino „Laisvo laikraščio“ adresą. Todėl ir kreipiausi į jus, gal jūs atliksite kokį tyrimą. Daugiau tai tikrai nėra kur kreiptis, tik jūs dar likote, ir jumis pasitikime“.

  Be šių liudininkų, prokurorai turės nutildyti ir kitą liudininką, kuris matė, kaip teisėją J.Furmanavičių nušovė du piliečiai, ir nė vienas iš jų nebuvo panašus į D.Kedį. Plačiau apie tai skaitykite "Laisvame laikraštyje"

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. kokia šauni mergina, – tokie piliečiai teikia vilties, kad mes gyvensime geriau

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Ieva, tavo žodžiai – tiesiai į širdį. Džiugu, kad tokia jauna, o mintys alsuoja išmintimi. Ne deklaruojama, o tikra pilietinė pareiga ir atsakomybė už savo Valstybę, suvokta ir išgyventa per mažos mergaitės tragediją, žadina iš abejingumo letargo, sėja gėrio troškimą ir teikia vilčių, kad su tokiu Jaunimu Lietuva dar pakils iš liūno! Linkiu tau didžiausios sėkmės einant šviesos keliu!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Šis straipsnis ir jo autorė maloniai nustebino – iki šiol maniau, kad Lietuvoje jaunimas arba degradavęs, arba emigravęs, bet, pasirodo, yra dar protingai mąstančių, todėl atsirado viltis, kad Lietuva dar prisikels. Ačiū autorei.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. aciu uz tavo straipsni.As anksciau visai nesidomejau politika tuo labiau teisesauga.Bet,kai visur tik ir kalba apie ta mergaite,negali apie tai negalvoti.Kai pradejau sekti kedzio vargu pradzia ir pabaiga,kazkaip nesueina visi galai nors tu ka.Po vakarykscio kliunkos ir petrausko kalbos tapo aisku,kad kedys tikrai nezude,o ji pati nuzude.As irgi pradedu atsirinkti tv laidas ir laikrascius,zurnalistus,kurie raso ar kalba tiesa,o kurie meluoja

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Dalis teisėsaugos personalo mato ,kas dedasi,bet laukia kaip avinai ką pasakys jų viršininkai pedofilai.Bijot,bijot,bijot.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. Štai tokie žmonės ir turi jungtis į JĖGĄ,kuri valdytų valstybę,demokratiškai laimėjusi rinkimus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. Mus vadina kedofilais, fanatikais, ligoniais, kriminaliniais garliaviniais, treninginiais ir kitais nuostabiais epitetais. Mes įpratę prie vadinamojo elito intelektualaus plūdimosi manierų, pamokslaujančio tono, postringavimo apie teisinę valstybę bei europietiškas vertybes.

  Kadaise žydų religinis elitas pirmuosius Jėzaus Kristaus mokinius pavadino įstatymo neišmanančiomis padugnėmis, o dabar iš žiniasklaidos ložių ir orių pareigūnų lūpų esame paversti į linčo teismą vykdančią minią. Istorija parodys, kas yra kas, bet prisiminkime, kad anie „padugnės“ sukūrė civilizaciją, o jų teisėjus paglemžė užmarštis.

  Taip pat įpratome per dvidešimt metų šioje valstybėje būti statistiniu niekalu, kuris yra vertas tik naujos mokesčių eilutės ar dar vieno taupymo vajaus. Sukandę dantis pusę savo mėnesio pajamų paliekame prekybos centruose už kasdienę duoną, kitą dalį – degalinėse, o trečią už suvargusį stogą virš galvos.

  Įpratome, kad teisingumas šioje šalyje yra turtingųjų ir įtakingųjų privilegija, nors skelbiamas ir mūsų vardu. Temidė akla tiems, kurie plėšia bei vagia, bet išplečia akis, kai kas nors sukruta ginti savo teisių. Ar verta tuo stebėtis, nes ir pati valstybė yra tapusi galingųjų nuosavybe, juk jie visada žino geriau už mus, kas mums reikalinga ir naudinga.

  Mus nuolat kaltino, kad esame blogi piliečiai, kad neiname balsuoti arba renkamės „ne tuos“, o kai išdrįstame viešai susiburti esame skelbiami valstybės priešais. Prieš keletą metų mums džiaugsmingai bei entuziastingai pranešdavo apie oranžines, rožines, džinsines revoliucijas posovietinėje erdvėje, kurios ten esą atneš demokratiją.

  Vos prabilome ape violetinę revoliuciją mus pavertė patyčių objektu, nes revoliucijos gali kilti „ten“, kur diktatoriai, chanai, bajai, kur sukyla užguita liaudis! Tačiau šiukštu jų negali būti čia, kur klesti teisinė valstybė priešakyje su labiau už Romos popiežių neklystančiu Konstituciniu teismu ir politinių lėlininkų klanais.

  Lietuvai reikia būtent violetinės revoliucijos. Kunigai mums sakė, kad violetinė spalva katalikybėje reiškia atgailą ir apsivalymą. Tai – nemadingi ir nepatogūs žodžiai. Tačiau mums šito pasiutusiai reikia, nes, priešingu atveju, čia mūsų vaikai nebenorės gyventi.

  Jei ir toliau Lietuvoje vyraus stipresniojo teisė, jei neapsivalys teisėsauga ir politika nuo korupcijos bei praeities šešėlių, Lietuvos paprasčiausiai neliks.

  Taip, mes galime pakęsti viską, nes esame maži, paprasti ir nereikalingi žmonės. Mes įpratome tik keiktis, kai gyventi sunku, bet nebegalime tylėti, kai šioje šalyje nesaugūs tampa mūsų vaikai. Tokia šalis neturi ateities.

  Taip mes nebetikime ir nepasitikime savo valstybės teisiniais ir valdžios institutais, bet dar viliamės. Dar širdyse rusena viltis, kad tautos valia gali būti veiksminga ir išgirsta. Viltis sako kvailių motina, bet be jos gyvenimas neturi prasmės.

  Todėl Klonio gatvėje Garliavoje gyvenanti mergaitė nėra tik auka. Ji – išniekintos, išprievartautos, pažemintos mūsų Lietuvos simbolis. Mes ginsime ją tokią, nepaisant to, kad paskutinės kartos komjaunuoliai, saugumiečiai, kapsukiniai teisėsaugininkai nori ją iš mūsų atimti.

  Praėjusią savaitę galėjote suprasti: ji – mūsų.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. dar vuiena miglos pripusta autore… ir dar drista sakyti, kodel kiti nesupranta.. tai kad akivaizdu kad cia daug neaiskumu ir visi miglos prisipute aklai zurnalistika tiki, kuri reitingu vaikosi ir pan. Nepalaikau ne vienos puses.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. jeigu nenorime tokios valstybės, mes (ne kas kitas) ir privalome susivienyti ir išsivaduoti iš viso šito š (postsovietikų valstybės sindromo su visais senais šulais), dabar tik nuo mūsų aktyvumo tai priklauso! dabar arba niekada!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. bet tai ar tai valsybe, kurioje as uzagau… tia nafik as ejau prie spaudos rumu isejes is darzelio, ir stoveljau minioj? del sito viso sudo?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 21. nepasitiki teisesaugos dalimi,tai kodel negali atvykti pati motina pas savo dukrele,aisku su apsauga,jeigu teisesauga to reikalauja.Kodel teisesauga zut but reikalauja susitikti Policijos bustineje? Argi ir cia reikia Prezidentes ir Seimo tyrimo paskirto Komiteto isnagrineti paprasta atveji?Kodel susitikimo klausimas nesprendziamas pagal tarptautines teisesaugos principus,pagal visiems suprantama zmoniskuma ir vaiko interesus?Kodel visa laika ginami pedofilu interesai?Visas pasaulis seka ta mazos megaites,jos seimos ir artimuju tragedija.Pati teisesauga visa tauta supriesina su ta Lietuvos teisesaugos dalimi,kuri atstovauja ir gina tik pedofilu interesus.Pagaliau, galetu susitikti ir vaiku darzelyje.Svarbu,kad kauketi teisesaugos pareigunai nepagrobtu mergaites.
  Kaip gyvena antroji,vyresne,mergaite,kuri taip pat nukentejo nuo pedofilu?Teisesauga ir Vaiku globos istaigos,labai prasome pasidometi.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 22. ačiū, Ieva, pagaliau išgirdau, ką norėjau. aplink labai daug abejingumo, pasyvumo ir nemeilės.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (27)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras