Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 4 Šeštadienis
 

Įpareigojanti Laisvė

2010-05-26 15:20 | Komentarai | Komentarų (43)

Ieva Ragauskaitė

Visuomet didžiavausi esanti Lietuvos pilietė. Galbūt tai stipriai susiję su tuo, kad mūsų karta yra „užaugusi po vėliava“ – laisvės ištroškusių žmonių mitingai, vėliavos kėlimas Gedimino pilyje, Sausio 13-osios aukų laidotuvių procesijos vaizdai – matyt, tai bręstančio žmogaus sieloje palieka antspaudą, kuris nekis per visą gyvenimą. Tas antspaudas – tai didžiavimasis Laisve ir jos branginimas.

Visiems pažįstamas rytietiškas simbolis Jin ir Jan – apskritimas, simbolizuojantis, jog dvi jėgos visada yra priklausomos viena nuo kitos ir taip, kaip nebūna grynos jėgos, taip ir kiekvienoje šviesoje yra lašas tamsos, o kiekvienoje tamsoje yra lašas šviesos. Lygiai taip pat, mano įsitikinimu, palyginti nauja mūsų Laisvė, paliko mums ir pilietinių pareigų, tegul nors ir lašą. Viena tų pareigų yra žinoti, kas dedasi mūsų valstybėje (suprask, „man ne vis vien“). Tai daug laiko ir pastangų tikrai nekainuoja.

Tačiau iš tiesų, paskutiniais mėnesiais dažnai pasidaro liūdna matant nemažai pasyvių, nieko nematančių, ar nenorinčių žinoti žmonių, kurie į Kedžio šeimos tragediją žiūri didžiosios dalies žurnalistų, politikų, teisininkų, televizijų formuojamo požiūrio kampu. Kreivai šypsodamiesi tokie žmonės nustemba ir nesupranta, kodėl „kažkokia kriminalinė istorija“, tau tokia svarbi, nesupranta, kaip gali šauti į galvą važiuoti į šios „kriminalinės istorijos veikėjo“ laidotuves ir mykia, kad apskritai plačioji visuomenė nežino realių faktų ir kaip kokia avių banda susidaro niekuo nepagrįstą nuomonę, ir taip toliau ir panašiai…

Tačiau faktų yra daugiau, nei pakankamai. Visi, kas sekėme ir stebėjome įvykius, kritiškai vertinome ir ieškojome daugiau informacijos (nes mums svarbu), tuos faktus žinome. Informacija prieinama visiems, jeigu atrodo, kad jos trūksta – visai nesunku atsidaryti ir perskaityti, bet kokį padoresnio portalo straipsnių archyvą. Galų gale kiekvieno mūsų aplinkoje, tikiu, yra žmogus, kurio galima paprašyti apšvietimo. Taip, ironizuoju. Tačiau pikta matyti, kad žmonės iš pradžių nepastebi ar nenori pastebėti ženklų, kurie laikui bėgant tampa vis akivaizdesni ir galiausiai virsta akį rėžiančiais, nenuginčijamais faktais.

Visai kitas dalykas, jeigu įsivaizduojame, kad tai mūsų neliečia. O kas tuomet, sakykit, liečia? Padidinti mokesčiai? Sumažintos išmokos? Negi taip greitai tapome primityvais? Kas gali būti svarbiau už tai, kad tėvas nesugebėjo apginti savo dukters teisinėmis priemonėmis, net ir turėdamas stiprų teisinį užnugarį ir įgimtą atkaklumą? Kas gali būti svarbiau už tai, kad jo tragiškos žūties aplinkybės neįtikėtinos ir neaiškios? Kas gali būti svarbiau už tai, kad prokuratūra neleido pasikviesti nepriklausomų ekspertų tiriant kūną? Kas gali būti svarbiau už tai, kad jo šeima šiuo metu negali jaustis saugi ir bijo dėl mažosios mergaitės saugumo? Kas gali būti svarbiau už sprendimą, mergaitę skubos tvarka grąžinti motinai, kurią mergaitės tėvas kaltino sąvadavimu ir kuri šiuo metu yra saugoma – tikrai puikios sąlygos augti vaikui? Tai tik maža dalis to, kas dabar yra svarbiau už visus kasdienius mūsų rūpesčius. Nes tai ne Kedžių ir Venckų tragedija, ne – tai visų mūsų, Lietuvos piliečių, tragedija.

Laisvė, įpareigojanti saugoti savo valstybę, vadinasi nebūti pasyviems – nebūti akliems ir kurtiems, o atvirkščiai išreikšti savo nuomonę ir galų gale visai nesvarbu ar ten, Garliavoje, ar savo šeimos, draugų rate. Juk negalima būti abejingais, kaip tik tada, kai jau turime teisę tokiais nebūti. Naudokimės šia teise.

Kaip ir minėtame simbolyje, savo nusivylime dėl pareigūnų, politikų, žurnalistų ir visų kitų nuomonės, o taip pat ir jų suformuotos plačiosios visuomenės nuomonės, įžvelgiau ir lašą gėrio. Liūdna, kad tokiu būdu, tačiau tai suteikė galimybę atsijoti, kas yra kas Lietuvoje. Vieninteliai, kurie padėjo šią istoriją iškelti į viešumą ir neleido nusėsti užmarštin, yra pagarbos verti žurnalistai ir sąmoningi piliečiai. Todėl dabar tikrai žinau, kad tam tikrų portalų, tam tikrų laikraščių neskaitysiu dar labai ilgai, o tam tikri žurnalistai visiems laikams liks su atitinkamai signalizuojančia etikete. Taip pat ir supantys aplinkiniai žmonės – vienais didžiuojuosi dėl jų sąmoningumo, o kitais esu nusivylusi dėl jų aklumo ir kurtumo. Tai – svarbu. Neabejoju, ši tragedija kada nors bus pasakojama mūsų vaikams, kurie klausinės, ką darėme ir kaip jautėmės, nes mes visi esame jos dalyviai. Todėl pagalvokite, ar nebus gėda save prisiminti?

2010 05 26

Komentarai

 

 

 
 1. Šaunuolė Ieva! Nuostabus straipsnis, aiškiai išdėstytos mintys.Didžiausia pagarba!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Nieko gražiau už naivią vaikystę. Bet tik naivios jaunystės sąskaita ir daromos oranžinės ir panašios revoliucijos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. …dar mūsų liko viena-JAUNIMAS. Tik jie kažką kordinaliai mūsų tautai gali pakeisti, nes tokie kaip ši mergaitė neturi baimės jausmo,…o visa kita vyresnė tautos dalis yra kaip elektros šoke,….nes stovime tiesiog ties bedugne.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Graži mergaitė,gražus pasisakymas-puiku,tačiau ji dar jauna ir nemato mūsų valstybės "tėvų" niekšybių.Valstybės "tėvai" šaukia,kad nevykdomi teismo sprendimai ar nutartys.Tų "tėvų" galvelėse net ne mėšlas,o brudas iš kurio nieko negalima i6spausti,kai mėšlas dar tinkamas lauką patręšti.Kalbą reikia pradėti nuo "teisėsaugos" darbo kokybės.Garliaviškiai elgiasi teisingai -patriotiškai,neduoda kelio per jėgą valdžiukės brukamam brudui.Valdžiukė su savo durnais darbeliais,kaip vakar per LTV sakė berniukas SAVUKYNAS ruošia revoliucinę situaciją,arba pati sau kasa duobę.Pagaliau,valdžiukė pati save pasilaidos.Nežinau,kaip tai patinka Tatai V.Landsbergiui,turgaus diplomatei Degutienei ir Tatos mylimam komunistinio akademiko sūnui Kubiliui.Žinau viena neverksim,o tik paplosim.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Nebijokite draugu. Jie, blogiausiu atveju, jus gali isduoti. Nebijokite priesu. Jie, blogiausiu atveju,jus gali nuzudyti. Bijokite abejingu. Ju tylejimas leidzia nieksams daryti didziausius nusikaltimus, nieksybes, naikinti valstybe, apvogti ir skurdinti tauta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. puikus straipsnis, ačiū. Kol yra tokių žmonių kaip tu, Lietuva dar turi vilties

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Aciu Ieva. Jaunimas yra nacijos ateitis !Tik pazangus jaunimas gali isgelbeti Lietuva, bet klano tikslas jus visus "isesti" is Lietuvos. Jiems mastanciu nereikia, jiems reikia vergu.Kol kas ju velniskos programos veikia, nes Lietuva palieka vis daugiau pazangiu ir mastanciu zmoniu. Tavo mintys yra kristolines ir vercia didziuotis kad vis delto Lietuvoje yra grazaus jaunimo.Ne visos juk olialia pupytes.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. KODEL laisvaslaikrastis.lt- nepasiekiamas? Negi blokuojamas?

  Autore saunuole. Ir dziaugiuosi, kad toks puikus musu jaunimas:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Aciu tau Jeva uz tokius zodzius,jie yra nuostabus!Tu labai sauni,sazininga mergaite.Tikrai labai gerai ,kad yra tokiu pilieciu Lietuvoje,mastanciu taip graziai ir teisingai.Sekmes tau!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Liudininkai neigia, kad žudė D.Kedys
  Generalinė prokuratūra turi didžiulį galvos skausmą – kaip nutildyti tuos liudininkus, kurie matė, kaip buvo nužudytas teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė. Pastarosios kaimynė LL papasakojo mačiusi, kaip D.Kedys buvo pagrobtas žudynių dieną, tik atvažiavęs prie Violetos namų, surakintas antrankiais, ir išvežtas.

  „Kur tik nesikreipė, visur jam kelias buvo užkirstas, kol galiausiai patį Drąsių Kedį ėmė persekioti, – LL pasakojo viena šios tragedijos liudininkė, – tuomet ir D.Kedys nutarė, kad laikas jam pačiam veikti ir ieškoti to Aido. Jis mūsų paprašė, kad padėtume ieškoti to Aido, nes kaip kaimynai matome, kokios mašinos prie Violetos namų stovi. Taip, sakiau D.Kedžiui, kad Violeta, matyt, turi kažkokį kavalierių, nes ėmė pati rengtis gražiau ir jos dukrelė buvo gražiau apsirengusi. Dar su kaimynais pasikalbėjome, kad, matyt, Violeta gerą turtingą draugą susirado. Mes pradėjome užsirašinėti numerius tų automobilių, kurie sustodavo prie Violetos namų, tai aš, tai mano vyras užsirašydavo. Ir siuntėme tuos numerius telefonu D.Kedžiui“.
  „Spalio 5 d. D.Kedys atvažiavo prie Violetos namų ne taip jau anksti ir mes kaip tik buvome kieme, – pasakojo moteris, – Drąsius paklausė, ar ne mes skambinome ir pasakėme, kad važiuok staigiai pas Violetą, nes Aidas kaip tik atvažiavo. Oi ne, mes atsakėme su vyru, kad neskambinome. D.Kedys paklausė, tai kaip čia dabar suprasti. Mes pasakėme, kad tu žiūrėk – prie Violetos namų stovi tokia pat mašina, kaip tavo. D.Kedys pasakė, kad išsiaiškins. Jis įsėdo į savo automobilį ir pradėjo pamažu važiuoti link Violetos namų. Sustojo netoli jos namo, ir mes žiūrime, kad D.Kedys rankose laikė ginklą. Nu kas čia dabar bus? D.Kedys priartėjo prie tos mašinos durų, kaip staigiai iš jos išlipo du vyrai ir pribėgę sako: „rankas aukštyn“. Jie staigiai užlaužė D.Kedžiui rankas ir surakino antrankiais bei įsodino į savo automobilį. Po to vienas iš tų dviejų, toks apypilnis mažo ūgio pribėgo prie D.Kedžio automobilio, matyt, pažiūrėti, ar ten nesėdi kas nors dar. Jis įsėdo į D.Kedžio automobilį ir dideliu greičiu nuvažiavo. Aš sakau, nu eisiu, iškoliosiu Violetą, kad su savo išdaigomis padarė D.Kedžiui pasalą, kad jį suimti. Tačiau mano vyras neleido to daryti, todėl abu parėjome namo. Papasakojau apie šį įvykį kaimynei, tai ji ir sako, ot mergos prisidarė. Mums bekalbant prie Violetos namų pradėjo viena paskui kitą važiuoti policijos mašinos, ir taip sužinojome, kad Violeta nušauta. O viešpatie, tai Aidas nušovė su savo kitu neužauga, ir D.Kedį pagrobė. Tačiau policininkai mums liepė eiti, netrukdyti.
  Parėję namo, per radiją išgirdome, kad D.Kedys nušovė teisėjus ir Violetą. Pagalvojome – kas čia darosi, juk jis net iki Violetos durų nebuvo nuėjęs, jį patį pagrobė nežinia kokie gangsteriai, Aido pasamdyti. Ir iš vis ar čia Aidas, tokie žmonės tikrais vardais nesivadina. Kai kitą dieną per televiziją parodė, kad žurnalistai klausinėja kaimynų, tai vėliau atėjo moteris, prisistatė, kad iš kriminalinės policijos ir mums liepė nieko nepasakoti, net žurnalistams. Nes paskui būna nemalonumų. Todėl tylime, kad nieko nematėme, esame įbauginti ir kur kreiptis, papasakoti, kad bent prokurorais pasitikėtume. Tačiau sekame, kas vyksta, ir matome, koks tai melas. Bet ir D.Kedžio lavoną rado prie Kauno marių. Todėl dabar mes tikrai jaučiamės įkaitais. Mano vyras sako, kad jis mano, kad padeginės kaimynams naktį namus, jeigu sužinos, kad prasižiojome. Kol laisvėję dar tie du herojai, kurie D.Kedį pagrobė ir išniekino.
  Dėl aiškumo paaiškinsiu ir ką manau apie D.Kedį, kurio dukrą nuskriaudė pati motina, nesugalvodama, kaip kitaip prasimanyti pinigų. Tai kaip nebijoti? Kai aš nuvažiavau pas draugę, ir per televiziją pamačiau, kad ten susirinkę žmonės meldžiasi, mes su drauge abi verkėme. Kaip pasakyti, kaip padėti, kad tie niekšai taip su žmonėmis elgiasi. Kreipėsi dėl išprievartauto vaiko, tai nužudė ir tėvą. Draugė man sakė, kad žino „Laisvo laikraščio“ adresą. Todėl ir kreipiausi į jus, gal jūs atliksite kokį tyrimą. Daugiau tai tikrai nėra kur kreiptis, tik jūs dar likote, ir jumis pasitikime“.

  Be šių liudininkų, prokurorai turės nutildyti ir kitą liudininką, kuris matė, kaip teisėją J.Furmanavičių nušovė du piliečiai, ir nė vienas iš jų nebuvo panašus į D.Kedį. Plačiau apie tai skaitykite "Laisvame laikraštyje"

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. kokia šauni mergina, – tokie piliečiai teikia vilties, kad mes gyvensime geriau

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Ieva, tavo žodžiai – tiesiai į širdį. Džiugu, kad tokia jauna, o mintys alsuoja išmintimi. Ne deklaruojama, o tikra pilietinė pareiga ir atsakomybė už savo Valstybę, suvokta ir išgyventa per mažos mergaitės tragediją, žadina iš abejingumo letargo, sėja gėrio troškimą ir teikia vilčių, kad su tokiu Jaunimu Lietuva dar pakils iš liūno! Linkiu tau didžiausios sėkmės einant šviesos keliu!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Šis straipsnis ir jo autorė maloniai nustebino – iki šiol maniau, kad Lietuvoje jaunimas arba degradavęs, arba emigravęs, bet, pasirodo, yra dar protingai mąstančių, todėl atsirado viltis, kad Lietuva dar prisikels. Ačiū autorei.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. aciu uz tavo straipsni.As anksciau visai nesidomejau politika tuo labiau teisesauga.Bet,kai visur tik ir kalba apie ta mergaite,negali apie tai negalvoti.Kai pradejau sekti kedzio vargu pradzia ir pabaiga,kazkaip nesueina visi galai nors tu ka.Po vakarykscio kliunkos ir petrausko kalbos tapo aisku,kad kedys tikrai nezude,o ji pati nuzude.As irgi pradedu atsirinkti tv laidas ir laikrascius,zurnalistus,kurie raso ar kalba tiesa,o kurie meluoja

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Dalis teisėsaugos personalo mato ,kas dedasi,bet laukia kaip avinai ką pasakys jų viršininkai pedofilai.Bijot,bijot,bijot.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Štai tokie žmonės ir turi jungtis į JĖGĄ,kuri valdytų valstybę,demokratiškai laimėjusi rinkimus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Mus vadina kedofilais, fanatikais, ligoniais, kriminaliniais garliaviniais, treninginiais ir kitais nuostabiais epitetais. Mes įpratę prie vadinamojo elito intelektualaus plūdimosi manierų, pamokslaujančio tono, postringavimo apie teisinę valstybę bei europietiškas vertybes.

  Kadaise žydų religinis elitas pirmuosius Jėzaus Kristaus mokinius pavadino įstatymo neišmanančiomis padugnėmis, o dabar iš žiniasklaidos ložių ir orių pareigūnų lūpų esame paversti į linčo teismą vykdančią minią. Istorija parodys, kas yra kas, bet prisiminkime, kad anie „padugnės“ sukūrė civilizaciją, o jų teisėjus paglemžė užmarštis.

  Taip pat įpratome per dvidešimt metų šioje valstybėje būti statistiniu niekalu, kuris yra vertas tik naujos mokesčių eilutės ar dar vieno taupymo vajaus. Sukandę dantis pusę savo mėnesio pajamų paliekame prekybos centruose už kasdienę duoną, kitą dalį – degalinėse, o trečią už suvargusį stogą virš galvos.

  Įpratome, kad teisingumas šioje šalyje yra turtingųjų ir įtakingųjų privilegija, nors skelbiamas ir mūsų vardu. Temidė akla tiems, kurie plėšia bei vagia, bet išplečia akis, kai kas nors sukruta ginti savo teisių. Ar verta tuo stebėtis, nes ir pati valstybė yra tapusi galingųjų nuosavybe, juk jie visada žino geriau už mus, kas mums reikalinga ir naudinga.

  Mus nuolat kaltino, kad esame blogi piliečiai, kad neiname balsuoti arba renkamės „ne tuos“, o kai išdrįstame viešai susiburti esame skelbiami valstybės priešais. Prieš keletą metų mums džiaugsmingai bei entuziastingai pranešdavo apie oranžines, rožines, džinsines revoliucijas posovietinėje erdvėje, kurios ten esą atneš demokratiją.

  Vos prabilome ape violetinę revoliuciją mus pavertė patyčių objektu, nes revoliucijos gali kilti „ten“, kur diktatoriai, chanai, bajai, kur sukyla užguita liaudis! Tačiau šiukštu jų negali būti čia, kur klesti teisinė valstybė priešakyje su labiau už Romos popiežių neklystančiu Konstituciniu teismu ir politinių lėlininkų klanais.

  Lietuvai reikia būtent violetinės revoliucijos. Kunigai mums sakė, kad violetinė spalva katalikybėje reiškia atgailą ir apsivalymą. Tai – nemadingi ir nepatogūs žodžiai. Tačiau mums šito pasiutusiai reikia, nes, priešingu atveju, čia mūsų vaikai nebenorės gyventi.

  Jei ir toliau Lietuvoje vyraus stipresniojo teisė, jei neapsivalys teisėsauga ir politika nuo korupcijos bei praeities šešėlių, Lietuvos paprasčiausiai neliks.

  Taip, mes galime pakęsti viską, nes esame maži, paprasti ir nereikalingi žmonės. Mes įpratome tik keiktis, kai gyventi sunku, bet nebegalime tylėti, kai šioje šalyje nesaugūs tampa mūsų vaikai. Tokia šalis neturi ateities.

  Taip mes nebetikime ir nepasitikime savo valstybės teisiniais ir valdžios institutais, bet dar viliamės. Dar širdyse rusena viltis, kad tautos valia gali būti veiksminga ir išgirsta. Viltis sako kvailių motina, bet be jos gyvenimas neturi prasmės.

  Todėl Klonio gatvėje Garliavoje gyvenanti mergaitė nėra tik auka. Ji – išniekintos, išprievartautos, pažemintos mūsų Lietuvos simbolis. Mes ginsime ją tokią, nepaisant to, kad paskutinės kartos komjaunuoliai, saugumiečiai, kapsukiniai teisėsaugininkai nori ją iš mūsų atimti.

  Praėjusią savaitę galėjote suprasti: ji – mūsų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. dar vuiena miglos pripusta autore… ir dar drista sakyti, kodel kiti nesupranta.. tai kad akivaizdu kad cia daug neaiskumu ir visi miglos prisipute aklai zurnalistika tiki, kuri reitingu vaikosi ir pan. Nepalaikau ne vienos puses.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. jeigu nenorime tokios valstybės, mes (ne kas kitas) ir privalome susivienyti ir išsivaduoti iš viso šito š (postsovietikų valstybės sindromo su visais senais šulais), dabar tik nuo mūsų aktyvumo tai priklauso! dabar arba niekada!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. bet tai ar tai valsybe, kurioje as uzagau… tia nafik as ejau prie spaudos rumu isejes is darzelio, ir stoveljau minioj? del sito viso sudo?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. nepasitiki teisesaugos dalimi,tai kodel negali atvykti pati motina pas savo dukrele,aisku su apsauga,jeigu teisesauga to reikalauja.Kodel teisesauga zut but reikalauja susitikti Policijos bustineje? Argi ir cia reikia Prezidentes ir Seimo tyrimo paskirto Komiteto isnagrineti paprasta atveji?Kodel susitikimo klausimas nesprendziamas pagal tarptautines teisesaugos principus,pagal visiems suprantama zmoniskuma ir vaiko interesus?Kodel visa laika ginami pedofilu interesai?Visas pasaulis seka ta mazos megaites,jos seimos ir artimuju tragedija.Pati teisesauga visa tauta supriesina su ta Lietuvos teisesaugos dalimi,kuri atstovauja ir gina tik pedofilu interesus.Pagaliau, galetu susitikti ir vaiku darzelyje.Svarbu,kad kauketi teisesaugos pareigunai nepagrobtu mergaites.
  Kaip gyvena antroji,vyresne,mergaite,kuri taip pat nukentejo nuo pedofilu?Teisesauga ir Vaiku globos istaigos,labai prasome pasidometi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. ačiū, Ieva, pagaliau išgirdau, ką norėjau. aplink labai daug abejingumo, pasyvumo ir nemeilės.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 7
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...