Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Gegužė 26 Ketvirtadienis
 

Iniciatyvai skelbti referendumą dėl atominės elektrinės statybos po svarstymo pritarta

2012-06-28 13:54 | Politika | Komentarų (39)

KK nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo „Dėl referendumo paskelbimo dėl atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“ projektui. Šiuo teisės aktu siūloma įtvirtinti, kad Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad dėl atominės elektrinės statybos ir joje pagamintos elektros panaudojimo valstybei gali tekti prisiimti didelius finansinius įsipareigojimus; konstatuodamas būtinumą įvertinti atominės energetikos saugumo garantijas; pabrėždamas piliečių teisę tiesiogiai spręsti svarbiausius valstybei klausimus, dėl kurių mokesčių mokėtojams atsiranda ilgalaikiai įsipareigojimai ir kurie gali turėti įtakos gyvenimo saugumui ir vadovaudamasis Konstitucijos 9 straipsniu, 67 straipsnio 3 punktu ir Lietuvos Respublikos referendumo įstatymo 5, 9 ir 15 straipsniais nutaria paskelbti konsultacinį (patariamąjį) referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje.

Projektu siūloma nustatyti, kad referendumas bus vykdomas 2012 metų antrąjį spalio sekmadienį kartu su Seimo rinkimais. Referendumo metu šalies piliečiams būtų siūloma išreikšti savo valią, pritariant naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje. Už tokį nutarimo projektą po svarstymo balsavo 64, prieš – 35, susilaikė 25 Seimo nariai.

Komentarai

 

 

 
 1. Visos perestroikos ir visi sąjūdžiai -tai tik žydelių žaidimai,kurių gojai nesuprato.,o Jaša Gabrielovičius tapo “įžymybe”.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. seimo nariu ( net 25 ), kuriems nei silta, nei salta, ar statys, ar nestatys ta elektrine? Ar iki tiek jau tingi truputi pagalvoti, kaip gi ju vaikaiciams teks visas ju pridarytas skolas moketi? Taip iseina, kazkokia senute lesindama vienkiemyje vistas ar senukas savo stoga lopindamas bus labiau apsisprende, nes galvojantys dar zmones.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Aš tai manau, kad JIE jau dabar žino referendumo rezultatus, todėl ir balsavo už. Kai pasiskaitai tokius straipsnius, supranti, kad šitiems slaptiems (kol kas) valstybiniams nusikaltėliams nėra negalimų dalykų, jiems visos priemonės tinkamos…Ir Neringą, pasodintą į kalėjimą, fiziškai sunaikinti jiems tas pats, kas šunį paspirti…Tik milijoniniais protestais dar galim ką nors pakeisti.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Kazko ilgai galvojo, tai reikejo padaryt pries pusmeti. Taip pat ziopliai seime turetu nepamirsti pasiklausti zmoniu del euro ivedimo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. mes už REFERENDUMĄ,nors dar niekur nepasirašėme,juk daug kam pasirašymo ceremonijos sunkiai prieinamos—–vyriausybė pati turi suprsti,kad strateginio lygio klausimai turi būti atsakynėjami tautos balsais—-per seimo rinkimus labai patogu apklausti liaudį,ką jie mąsto ir parodys referendumo rezultatai….svarbiausia,neskaityti save protingesniais už kitus ir neatsakynėti už kitus—–jei ne protas,tai širdis pasakys kaip balsuoti…….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Tik Lietuvos priešai, išdavikai arba visiški MU_LKIAI galėjo leistis ES išprievartaujami ir sutikti anksčiau laiko uždaryti VISŲ TATENOS SPECIALISTŲ viena saugiausių Europoje pripažintą IAE. Juk į jos saugumą buvo sukišti MILIJONAI. Tiek Švedijos, tiek TATENOS specialistai ne kartą tvirtino, jog jos saugumas niekuo nenusileidžia saugiausioms ES elektrinėms, o ES veikėjai pripažino, kad sprendimas uždaryti – POLITINIS.
  Ekonomistų skaičiavimais, dėl abiejų blokų uždarymo Lietuva patirs apie100 MILIJARDŲ Lt. nuostolių. ES išmalda iki 2013 m. – 37 mlrd. Lt. Atskaičius Lietuvos įmokas į ES biudžetą, kur kas mažiau (Apie 27 mlrd.).
  Beje, ta pati ES, reikalavusi uždaryti IAE, jau padėjo Rusijai modernizuoti keletą dar senesnmių atominių elektrinių ir pratęsti jų eksploatacijos laiką dar 25(!!!) metams.
  Labiausiai nusivilti turėtų tie, kuriems sapnavosi atominis grybas virš Visagino, kurie svajojo, kad tas „monstras“ būtų kuo greičiau uždarytas ir džiūgavo, kai tai pagaliau įvyko. Dabar vietoj vienos atominės turėsime dvi iš abiejų Lietuvos pusių – Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje, prie pat Lietuvos sienų. Jose bus ne po vieną, o po du ar net daugiau blokų. Ir nežinia, ar jos bus saugesnės. Jeigu būtų leista veikti abiem IAE blokams, niekas jų nebūtų statęs. Apie tai rašyta tiek Rusijos, tiek Baltarusijos spaudoje. Matyt, rusifobija sergantys mūsų valdžiažmogiai nieko nenorėjo nei girdėti, nei matyti. Trečioji elektrinė iškils tolėliau – Lenkijoje.
  Nusigraužti nagus turėtų ir nuolat šaukiantys apie grėsmes ir priklausomybes nuo Rusijos. Didesnės priklausomybės, kokioje Lietuva atsidūrė dabar, seniai nebuvo.
  „Patriotai“ vis šūkauja ir džiaugiasi ES parama. Pabrangus elektrai, visa ta „parama“ atitenka Rusijai (80% elektros importuojame iš Rusijos, kitą gaminame, degindami vis brangstančias rusiškas dujas…). Tiesa, ją iš savo kišenių sumoka eiliniai žmogeliai, o pati parama atitenka oligarchams.
  O gal toks ir buvo planas, kai, lyg paskutiniai asilai, tuometiniai veikėjai pasižadėjo ES anksčiau laiko uždaryti IAE??? Nusikalstamai neatsakingai įsipareigoję ES uždaryti atominę, įsimušėme kelis gėdingus įvarčius į savo vartus…
  Čekijos Prezidentas, ultimatyviai atsisakęs pasirašyti Lisabonos sutartį, išsikovojo visas Čekijai palankias nuolaidas. Lietuvoje drąsuolių tokiam žingsniui neatsirado.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Lietuva pardave i sajudi infiltruoti kgbistu meslini puspadziai.Prisiminkime kaip buvo liaupsinami derybininkai del eurosojuzo,kaip jiems kabino medalius,kaip aukstai buvo vertinami Austreviciaus ir kitu dunduku derybiniai sugebejimai.Nors jie neissiderejo absoliuciai nieko.Atvirksciai,kaip dabar pasirode,buvo vykdomas atviras melas pries visa tauta.Pasikelkit telereportazus su Austreviciaus isdidziom kalbom,kur aiskino,kad eurosojuzas finansuos visa atomines uzdaryma,ir beveik visa naujos statyba.Dabar tas Lietuvos porceliuotojas tyli kaip i kelnes pridejas.Dabar taikosi i prezidentus.Juk reikia savo juodus darbus galutinai paslepti.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • AE buvo uzdaryta butent del rusisku duju monopolio pelno,ir prie vamzdzio prisisiurbusiu firmu net Svedijoj lygtai.Vokietija neuzdare ir ka veikia ,dujas per jura atsivede,o mes LIETUVA.Mes Ivano prie vamzdzio neprileidom,kraniuka uzsuko ir miau.Mes lyg vyzociai .Dabar referendumas.o kiek iki jo milijardu sumaumojo jau.Viskas atvirkciai,pirma padaro kaku,paskui nusimauna kelnes.CUDAI!

   Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Nesvarbu kaip balsuosim. Man atrodo vistiek Vaigauskas suskaičiuos taip kaip kubilius norės. Taigi ape ką mes čia diskutuojame.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Patikslinu referendumas bus (jei bus) KONSULTACINIS. Kol kas dar yra 20 dienu suskubus surinkti trukstamus parasus uz PRIVALOMAJI referenduma . Placiau uzreferenduma.lt

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Jie lengvai pasirašė dėl referendumo. Jie žino, kad balsų kiek reikės tiek ir bus už AE. Jie praėjo Rusijos rinkimų ir balsų skaičiavimo sistemą, juk čia ta pati KGB, niekur mes nenuėjom, tie patys kgbešnikai VSD, tie patys komuniagos seime ir vyriausybėj jie spjauna į tautos likučius kurie dar liko čia. Svarbiausi jiem kuo daugiau prisiplėšt ir pavog. Tokia jų meilė Lietuvai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Dabar jau aišku,kas laimės rinkimus ir referendumą.Kai tiek otkato,gali skelbt net referendumą,kad Žemė plokščia.Vis tiek gausi balsų daugumą.
  Aš ir stebėjaus,Ko jie tokie tikri,kad rinkimus laimės?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Kai konservatoriai kiša pasenusią atominę bombą Visagine, tai tikrai balsuosiu už tuos, kurie tą bombą “neutralizuos”, manau, kad ne tik aš

   Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Visuomenininkas A. Karčiauskas: jei rudenį nugalės DK, L Sąrašas ir kitos antinomenklatūrinės jėgos.. says:

  Jei nugalės antinomenklatūrinės jėgos…
  2012-06-28 12:14
  Tuomet Lietuvos teisėsaugos ,ir ne tik, laukia demokratinės reformos, atstatančios Suvereno deramą vietą ne tik teisėsaugoje,bet ir valstybėje, o nomenklatūrą siunčiančios į savartyną. Panašios reformos bus tikrai įgyvendinamos, jei nugalės jėgos , siekiančios panaikinti ,,valdomos demokratijos” oligarchinę santvarką (taip prof. V.Radžvilas ir Ko seniai apibūdino esamą sistema…) To bijo klaninės uždaros neskaidrios ,,sistemos atstovai teisininkas jovaišai, kūrriai, nekrošai, kryževičiai ir Ko….Bet: ,,Nebeužtvenksi upės bėgimo…”

  Glaustas teisėsaugos reformų Manifestas 2012.06.26
  Šių siūlymų, kuriuos parengė eilė pilietinių NVO, tikslas– panaikinti LR galiojančią uždarą klaninę antidemokratinę teisėsaugos sistemą, neužtikrinančią Konstitucijoje garantuotų demokratinės valstybės ir teisingumo nuostatų ir atstumiančią Tautą nuo teisinės valstybės kūrimo bei dalyvavimo vykdant teisingumą. Atmetame politinės nomenklatūros ir prezidentūros per Seimą paskubomis stumiamą tarėjų institucijos įteisinimą, kaip pseudoreformą, imituojančią visuomenės dalyvavimą teisingumo vykdyme… Pati klaninė sistema parinkinės ir ,,tinkamai“ švies savo ,,atsitiktiniu būdu“ parinktus tarėjus ir tuo baigsis visos ,,reformos“… Siekdami demokratizuoti uždarą klaninę teisėsaugos sistemą NVO ir piliečiai reikalauja šių esminių reformų, atveriančių kelią Suverenui formuoti teisėsaugos institucijas ir dalyvauti vykdant teisingumą:

  1. Įkurti LR prisiekusiųjų teismo (PT) instituciją baudžiamųjų bylų nagrinėjimui (prisiekusiųjų kiekis – nuo šešių iki dvylikos asmenų, teisėjas PT tik pirmininkauja).
  2. Įstatymais įteisinti (įtvirtinti) LR asmenų teisę rinkti apylinkių teisėjus tiesioginiuose rinkimuose.
  3. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai tam tikram laikotarpiui rinkti LR Generalinį prokurorą ir apygardų vyriausiuosius prokurorus.
  4. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti visus LR Vyriausiojo administracinio teismo, LR Aukščiausiojo teismo ir Konstitucinio teismo teisėjus.
  5. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti teisėją Europos žmogaus teisių teismui ir teisėją Europos teisingumo teismui
  Siekdami demokratinių permainų ir efektyvaus teisėtvarkos darbo mes reikalaujame:
  1. Įstatymais įteisinti asmenų teisę tiesiogiai tam tikram laikotarpiui iš teisinį išsilavinimą turinčių pretendentų rinkti Policijos generalinį komisarą
  2. Teisės piliečiams tiesioginiuose rinkimuose tam tikram laikotarpiui rinkti teritorinių viešosios policijos padalinių vadovus. Tai yra, siūlome įsteigti renkamo policijos šerifo instituciją JAV ir kitų šalių pavyzdžiu

  Vienas iš šio Manifesto iniciatorių ir autorių- Algirdas Karčiauskas pritarimą šiems reikalavimams kviečia siųsti adresu : uzdemokratineteisesauga@gmail.com

  V.Anankienė (Visuomeninės piliečių sąjungos pirmininkė), I.Andriukaitienė (Kaunas), S. Andrulienė, E Antakauskė, G.Daugėla, V.J.Bacevičius (Kybartai), R.Bagdonienė ir V.Bagdonas (Brookfield, Ilinojus), J.Bajorūnienė (Edmonton, Kanada), A.Balčiūnienė (visuomenininkė, Kaunas), J.Baltušis (Kaunas), A.Bartusevičius, E.Baublienė (Kaunas), D.Bieliauskienė (Vilnius), V.Bigelis (Varėnos raj.), D.Blusys (Kaunas), R.Braziulis (Lietuvos žaliujų judėjimo pirmininkas), S.Braziulis (Ignalina), A.Burlingis (Kaunas), M.Butkienė (Vilnius), V.Cinokas (Kaunas), V.Čemeška (Panevėžys, Lietuvos kariuomenės kūrėjas, AT gynėjas), A.Dambinskas (Tauragė, Liet.žm.teis.gyn.asoc.), D.Dambrauskienė (Raseiniai), V.Dikavičius (Kaunas) ir t.t. (keli šimtai parašų)

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • ner ko smulkintis, tikliau tiesiogine demokratija, kur antrame etape bus atsikratoma seimo isvis

   Thumb up 72 Thumb down 0

 12. jeigu referendumas ivyks, esu isitikinusi, kad dauguma balsuos pries atomine anergetika, t.y. gerai !!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • Tai kad pagal šį nutarimą jeigu liepos 16 d. ir nutars galutinai skelbti referendumą, jis tik patariamasis, t.y. jo rezultatai neprivalomi. Manau, kad surinkus 300 tūkst. parašų dėl privalomojo referendumo, būtų referendumas skelbiamas, nori Seimas to ar ne, ir jo rezultatas būtų privalomas.

    Thumb up 72 Thumb down 0

     • Apie parašų rinkimą dėl privalomojo referendumo galima pasižiūrėti svetainėje uzreferenduma.lt. Ten nurodytos rinkimo vietos.

      Thumb up 72 Thumb down 0

     • tačiau daug žmonių neturi interneto, ką čia interneto, senyvo amžiaus žmonės net kompiuterio neturi ir nemoka juo naudotis….

      Thumb up 72 Thumb down 0

     • tai aš ir taip galvoju, kad daug žmonių paprasčiausiai nežino, kur galima pasirašyti, galų gale jiems gal ir vaikščioti sunku. Tai bent jau aš šiandien parašiau organizatoriams prašymą išduoti man parašų rinkimo lapų Panevėžiui, tai perlėksiu per pažįstamus ir ne vien. Manau, kad ir kitiems taip reikia organizuotis, nes dabar info super mažai.

      Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Nieko nesuprantu: tai kad dėl konsultacinio patariamojo referendumo nepavyko surinkti 300 tūkstančių parašų, o toliau parašai renkami tik dėl privalomojo referendumo. Tai kaip dėl reikalingo parašų skaičiaus?
  Gal kas gali paaiškinti?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • aš irgi nieko nesuprantu, bet susidaro įspūdis, kad čia dvi iniciatyvos: jeigu pavyks pasiekti, kad seimo nutarimu būtų skelbiamas referendumas, tada gal nereikės ir tų 400 000 parašų. O gal ten tekstas skirsis, kur renka parašus??? Nežinau.

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (27)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras