Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 26 Penktadienis
 

Igoris Strelkovas apie situaciją Donecke: “Įvedama kažkokia “karinė demokratija”, išreikšta banditizmu”

2015-02-26 16:30 | Užsienis | Komentarų (13)

Igoris Strelkovas interviu serbų dienraščiui pasakė, kad jis iš Donecko buvo priverstas atsitraukti, nes Kremliuje "pasikeitė politinė linija". Stop kadras

Igoris Strelkovas, praėjusių metų rugpjūtį pasitraukęs iš Donecko, savo interviu serbų dienraščiui „Pečiat“ prisipažino, kad jo atsistatydinimas iš „Donecko liaudies respublikos“ „gynybos ministro“ posto nebuvo susijęs su viešai paskelbtu jo „sužeidimu“.

„Aš nebuvau sužeistas, nors, atvirai kalbant, egzistavo planas mane nuversti, tačiau dėl puikios mano apsaugos jis nebuvo įvykdytas. Negaliu pasakyti, kad aš pasitraukiau savo noru – man pagrasino, kad baigsis tiekimas iš Rusijos, o be tiekimo kariauti neįmanoma. Kremliuje įsiviešpatavo į taikos derybas orientuota politinė linija ir tam reikėjo sukalbamų žmonių (supratimu tų, kurie užsiiminėjo tuo klausimu). O aš, suprantama, jokio nuolankumo susikalbėjimui nerodžiau ir todėl jų reikalavimų neatitikau. Štai ir turėjau palikti savo postą“, – interviu serbų dienraščiui „Pečiat“ sakė Igoris Strelkovas.

Anot jo, atviras melas – ir po jo išvykimo iš Donecko viešai paskelbtas pranešimas, kad „Strelkovas išvyko atostogų ir po kelių mėnesių sugrįš“.

„Tai buvo atviras melas. Ir, aišku, aš tai žinojau. Žinojau, kad niekas man neleis ten sugrįžti, kad atsistatydinimas galutinis. Tačiau kadangi didesnė dalis Slaviansko brigados buvo labai geros nuomonės apie mane – jie mane vadino ne paprastu vadu, bet „vadovu“ – ir jiems mano atsistatydinimas buvo šokas, dėl to ir buvo sugalvotas toks melas. Be abejo, kariniu požiūriu mano išėjimas neturėjo prasmės, tačiau kadangi tai vis dėlto įvyko, taip pranešti buvo patogiau“, – apie savo pasitraukimą iš Donecko serbų dienraščiui sakė I.Strelkovas.

„Paliaubos naudingos tik Ukrainos pusei“

I.Strelkovas prisipažino nesąs idealistas, tačiau visiškas pragmatikas. „Jeigu aš būčiau tik idealistas, tai nebūčiau galėjęs sukurti nors kokią armiją. Mano išėjimo momentu mano pavaldume buvo beveik penki su puse tūkstančio žmonių – tai pakankama pilietiniam karui armija, tuo labiau Donbase“, – sakė I.Strelkovas.

Pasak jo, tuo metu nė vienas iš Donecko ir Lugansko vadų toli gražu neturėjo savo pavaldume tokio kiekio karių.

„Problema vis dėlto ne tai, kad aš idealistas, o būtent tai, kad, jeigu pažiūrėtume iš praktinės pusės, aš buvo kategoriškai prieš tą kryptį, prieš tą planą, kuris buvo patvirtintas“, – teigė I.Strelkovas ir paaiškino kodėl.

„Aš nemanau, kad ta kryptis pragmatiška – visiškai priešingai, ji antipragmatiška. Ji veda į bedugnę. Negali tartis su tais, kurie iš principo nenori susitarti. Galiausiai mes gavome paliaubas, kurios buvo naudingos tik Ukrainos pusei – juk ukrai buvo ties visiško žlugimo riba“, – serbų dienraščiui sakė Rusijos FSB pulkininkas I.Strelkovas.

„Paliaubos praktiškai išgelbėjo juos nuo totalinio žlugimo ir greičiausiai netgi Kijevo valdžią išgelbėjo nuo kritimo. Jeigu mūsų puolimas būtų plėtęsis toliau, jis būtų pasiekęs Donecko ir Lugansko sienas. Vietoj to ukrams davė galimybę atsivesti pastiprinimą, pastatyti naują fronto liniją – nors jie visiškai nepakeitė savo pradinių tikslų. Jie nebuvo pasirengę jokioms nuolaidoms. Jokioms! Jie ruošėsi kariauti“, – savo versiją dėstė I.Strelkovas.

Jo nuomone, paliaubos buvo savotiškas sabotažas. „Ir sąmoningas sabotažas. O tie žmonės, kurie tai padarė, suklaidino Rusijos prezidentą. Jie pateikė viską taip, neva Ukraina nusiteikusi derėtis. Ne, ukrainiečiai tik siekė laimėti laiko ir daugiau nieko. Laiką laimėjo, išsprendė savo klausimus ir buvo toliau pasirengę kariauti“, – sakė I.Strelkovas.

Anot jo, tos situacijos, kokia šiandien yra Donbase, moderatorius – Vladislavas Surkovas. O situacija, pasak I.Strelkovo, tokia, kad „turime besitęsiantį karą, kuris palaipsniui verčia Donbasą į išdegintą dykumą“.

„Tai, be jokios abejonės, jo kaltė, kadangi jis vadovavo paliauboms. Kaip jūs suprantate, tikrojo tikslo galima siekti skirtingais keliais. Jis pasirinko kelią į tikslą – padaryti Rusijai didžiausią žalą minimaliu rezultatu. Tokia jo politika: minimalus tikslas – maksimalūs praradimai. Aš apskritai manau, kad tas žmogus veikia prieš Rusiją“, – serbų dienraščiui „Pečiat“ sakė I.Strelkovas.

Jo nuomone, V.Surkovas sąmoningai sabotuoja Rusijos prezidento nurodymus ir sąmoningai stato Novorusiją į pavojų.

„Įvedama kažkokia „karinė demokratija“, išreikšta banditizmu“

Igoris Strelkovas prisipažino, kad Novorusija, kaip materija, tokia neegzistuoja – nėra nei teritorijos, nei sienų, nei pinigų. Tai greičiau tik idėja.

Tačiau tiksliausiai tai, kas vyksta Donecke, I.Strelkovo nuomone, būtų galima pavadinti „anarchija ir „machnovščina“.

„Faktas – kad dabar ten anarchija ir „machnovščina“. Tačiau vis dėlto nepamirškime pagrindinio bet kurio karo įstatymo: karui reikalingi generolai – tiek karo lauke, tiek ir už jo ribų. Bet kuris karas reikalauja diktatūros. O pas mus bando kariauti nepereidami į karo padėtį. Dar daugiau, sukuria sąlygas, kuriose jokio karo padėtis negali būti įvesta. Atitinkamai mes gauname visapusišką „machnovščiną“, t. y. krūva ginklų, krūva ginkluotų žmonių, krūva ryškių asmenybių tarp vadovaujančių ir visiškai jokios valdžios su pakankamais įgaliojimais. Norint įvesti tvarką Novorusijoje, reikalinga karinė padėtis, būtina diktatūra. Vietoj įvedama kažkokia „karinė demokratija“, išreikšta banditizmu“, – apie padėtį Donbase kalbėjo I.Strelkovas.

Jis pažymėjo, kad turi omenyje „vietinės reikšmės diktatūrą“. „Aš net pasakyčiau, ne diktatūra, o savivalda. Anarchija – tai karinė anarchija, be to, susidariusi dėka mūsų Vladislavo Jurjevičiaus Surkovo, kuris iš visų jėgų priešinosi Donecko ir Lugansko respublikų susijungimui į bendrą valstybę. O vietoj to jis kuria kažkokias išblaškytas, fragmentiškas respublikas, kurios dar veikia ir jėgos centrai. Pavyzdžiui, atamanas Kozycin (Antracito vadovas) pareiškė, kad jis į Lugansko respublikos sudėtį neįeina, nes turi savo atskirą „kazokiją“ ir kuria ten savo alternatyvią valdymo sistemą. Ir taip tęsis, deja, tol, kol nebus pripažinti amžini principai. Netgi senovės Romoje karo metu įvesdavo diktatūrą. Senovės Graikijoje – tas pats. Ir niekada niekas tam neprieštaravo. Ir visa tai – klasikinės demokratijos šalyse“, – savo požiūrį į tai, kas vyksta Donbase, serbų dienraščiui dėstė I.Strelkovas.

Jo nuomone, tai, kad nėra įvedama diktatūra, yra „kenkimas“. „Kažkada aš dirbau ypatingajame archyve prie CK KPSS su dokumentais ir slapta medžiaga dėl kenkimo Sormovo laivų statykloje. Po to, kai man sako, kad kenkimo SSSR nebuvo, kad sušaudymai tuo metu buvo be teismų, kad šaudė nekaltus – aš tiems žmonėms į veidus juokiuosi. Aš dirbau su tomis medžiagomis, studijavau dokumentus: per tris metus laivų statykla į vandenį nuleido septynis laivus ir visi septyni nuleidimo metu nuskendo. Galbūt nebuvo tiesioginio kenkimo, o buvo nerūpestingumas. Tačiau kai sušaudė direktorių, komisarą ir vyriausią inžinierių ir į jų vietas paskyrė naujus asmenis, visi laivai pradėjo normaliai leistis į vandenį“, – vieną iš „diktatūros“ pavyzdžių pateikė I.Strelkovas.

„Juk aš – FSB pulkininkas“

Paklaustas, kaip I.Strelkovui pavyko atsitraukti iš Slaviansko į Donecką su minimaliais praradimais, o ukrainiečiai nepanaudojo prieš jo koloną aviacijos, I.Strelkovas pasigyrė, kad jis vis dėlto – FSB karininkas ir pulkininko laipsnį gavo ne už gražias akis.

„Esmė tai, kad ukrainiečių vadovybė galvojo, kad mes liksime Slavianske iki mirties. Aš sąmoningai sukūriau jiems tokią iliuziją, taip pat ir savo pareiškimais bei klaidinančiais manevrais. O pats nuolat dirbau, stiprindamas savo karių kovinę dvasią ir privesdamas pasitiprinimą prie Slaviansko, nors jis tuo metu jau buvo pusiau apsuptas.

Taip manė ir komandos, kurios perdėjo Slaviansko, tarsi vėliavos, reikšmę – kad mes kausimės iki mirties, ir ukrainiečiai neteisingai mane suprato ir įvertino. Mane laikė šaltakrauju baltagvardiečiu, o baltagvardiečiai tradiciškai laikomi tokiais, kurie neapgalvotai ieško mirties. Tačiau aš juk iš tiesų ne baltagvardietis, nors neneigiu savo ištikimybės tam tikrai ideologijai ir gerbiu tuos žmones, kurie kovėsi pilietiniame kare 1917-1921 metais.

Vis dėlto aš – karininkas, FSB karininkas, ir pulkininko laipsnį gavau ne už gražias akis. Be abejonės, aš turėjau tam tikrų pasiekimų, žinių, įgūdžių, kurie leido man tarnauti saugumo organuose, iš dalies – kovoti su terorizmu. Todėl natūraliai aš nenorėjau prarasti efektyvią Novorusijos armijos dalį – ir skaitlingiausią tuo metu, ir kaip vadovaujantysis aš atsakiau už tų žmonių gyvybes.

O tie, kurie tą situaciją įsivaizdavo kitaip, buvo šoke, kai mes išėjome“, – apie pasitraukimą iš Slaviansko į Donecką pasakojo I.Strelkovas.

Pasak jo, ir vėliau ukrainiečių veiksmų logika skyrėsi nuo I.Strelkovo. „Jie visada norėjo išlaikyti tai, ką užkariaudavo. Pavyzdžiui, paima kokį strateginį tašką, jį mūsų artilerija ištaško, o jie ir vėl ten atveda savo karius. Ir taip kiekvieną kartą. Matyt, tai nacionalinio psichologijos ypatumas, tik karine išraiška – nieko neatiduoti, stengtis viską išlaikyti («що не зъiм -то пiднадкусываю»). Nežiūrint į tai, kad dar nuo antikos laikų žinoma patarlė: „Kas nori turėti viską, galiausiai neturės nieko““, – serbų dienraščiui „Pečiat“ sakė I.Strelkovas.

„Taip ir jie, kai mes palikome Slavianską, galvojo, kad mes būtinai turi kariauti dėl Kratamorsko – nors ir Kramatorską buvo galima apsupti, kadangi jie užėmė Artiomovską. Aš juk supratau, kad Kramatorsko laikytis nėra prasmės ir priėmiau sprendimą kuo greičiau pereiti į Donecką. Ir tai ukrams buvo netikėta. Visiškai! Jie niekaip negalėjo suvokti, kad po tokios atkaklios kovos Slavianske mes pereisime į Donecką. O man tai buvo natūralu ir, iš karinės pusės žiūrint, teisingas sprendimas. Aš svarčiau taip: beprasmiškai laikyti Kramatorską, kai tuo metu priešininkas gali greitai užimti Donecką, kur situacija buvo beviltiška: ukrai jau buvo užėmę Amvrosijevką ir iš esmės tik dėl tingumo ir visiškos vadovaujančiųjų ukrainiečių nekompetencijos neužblokavo Donecko. O juk Šachtiorsko, Torezo, iš dalies Sniežnovo ir kitų miestų gynyba apskritai nebuvo pasirūpinta. Tiksliau, ten buvo kažkokie mažyčiai padaliniai, kurie nebūtų galėję pasipriešinti ukrainiečių karinėms pajėgoms.

Taigi, aš įvertinau, kad Doneckas yra kertinis gynybos punktas ir kad pirmiausia mums reikia išlaikyti jį, o kad tai būtų – prieiti prie Rusijos sienos.

Aš nuvedžiau ten armiją ir pradėjau organizuoti Donecko gynimą. O jie to nesitikėjo ir dėl to nesudaužė mūsų kolonos. Be to, nereikia pamiršti, kad Ukrainos aviacija virš Slaviansko patyrė nemažų nuostolių: jie prarado virš dešimt straigtasparnių ir du lėktuvus, tiksliau, netgi tris – vieną lėktuvą-žvalgybininką ir du kovinius“, – apie atsitraukimą iš Slaviansko pasakojo I.Strelkovas.

Pasak jo, atvykus į Donecką, jis rado ten tvyrantį visišką chaosą, tačiau ir tokioje situacijoje, net neturėdamas pakankamai resursų, jis sugebėjo organizuoti Donecko gynybą.

„Atvykęs į Donecką per dvi dienas aš paskirsčiau bataljonus po teritorijas: Mospino, Ilovaiską, Šachtiorską, Sniežnoje – ten mes turėjome greitai suorganizuoti gynybą ir padaryti koridorių iki Rusijos sienos. O jau po savaitės mes pradėjo puolamąsias operacijas prie Malinovkos, Stepanovkos ir pasiekėme sieną. Pramušėme nuosavą koridorių, nors ir siaurą, tačiau nors koks nors buvo… Iki tol DLR apskritai neturėjo nė vieno koridoriaus. Visa pagalba ėjo per Luganską, per Izvarino (pasienio punktas Lugansko apskrityje su RF)“, – serbų dienraščiui „Pečiat“ pasakojo I.Strelkovas.

Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai

 

 

 
 1. Lyginau foto su Simonko.Panašūs kak blizniecy bratja.Tik Strielkovo nosis palelijavusi.Šis matyt vienu čiulpimo objektu turtingesnis ar pranašesnis.Velnias juos ten supras…

  Thumb up 0 Thumb down 1

 2. “Novorusija, kaip materija, tokia neegzistuoja – nėra nei teritorijos, nei sienų, nei pinigų. Tai greičiau tik idėja”
  “Norint įvesti tvarką Novorusijoje, reikalinga karinė padėtis, būtina diktatūra” >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  banditas ir teroristas nori ivesti “tvarka” teritorijoje,kurios nera ir kuri egzistuoja tik jo iskreiptoje vaizduoteje. Kolosalus nusikliedejimas.

  Thumb up 2 Thumb down 1

  • – taip gimsta Rusiška teisė į jos isivaizduojama sauguma ,..pagal sena tvarka ,kai už tai susimoka kiti .:) na tai nebus kažkas naujo ..jau koks geras pora šimtmečiu kai ..rusiška diedofščina ” turi ne tik kojas ir rankas ,..bet ir visiems ipirštas teises ..kas dar kvailiau visi linke su tuo nesutykti ,..bet galiausiai to paiso .:) ‘duok durniui kelia’.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 3. O kas šį straipsnį parengė pagal tą menamą užsienio spaudą???
  Taigi, ne straipsnis, o sektantų šlykšti propaganda….
  Strelkovas į Maskvą išvažiavo todėl, nes Rusijos sektantai blokuodavo humanitarinės pagalbos tiekimą į Donbasą…. Jeigu ne Strelkovas, tai Donbasas humanitarinės pagalbos negautų visai. Paguglinkit ir Strelkovo interviu pasižiūrėti galėsite patys.

  Thumb up 3 Thumb down 2

 4. Nieko naujo čia tas niektauza nepasakė, gal jam ir gaila dėl tokio savo likimo ..bet juk iš esmės ta koloradinė liekana giriasi apie tai dėl ko reiktu subine suraukus patylėti .. o ir išvadas čia ne man daryti, o tiems lietuviškiems koloradiniams draugams.. kuriems Putinas su savo Rusija vis dar vertybė kylanti iš vidaus .. nuo savęs galiu tik tiek pridurti “kad toks toki laižo” ..O Ukraina pasieks savo… teisumas kylantis iš tautos stiprus motyvas ,.kažkada pagelbėjęs rusams ..tik ši karta viskas bus atvirkščiai ..!

  Thumb up 10 Thumb down 16

  • Teisumas su nacistų emblemomis???
   Tai jau buvo. Rudmarškinių gimimą abejingai stebint Europai, kuri po to tik per plauką liko neištaškyta, nes kažkas laiku susigriebė, kad situacija gali tapti nebe pataisoma ir Hitlerį nukreipė į TSRS. Gauti galo.
   Atrodo, kad Europa vėl lipa ant to pačio grėblio. Lyg dar negana būtų jankių išpuoselėtų musulmonų ekstremistų, kurie įgauna vis didesnė galią ir apetitą.
   Ačiū Dievui, kad Merkel su Ollandu pamatę kur link viskas sukasi, didelėmis pastangomis bent jau kol kas išmušė jankių kozirį ir suteikė mažytę viltį.

   Thumb up 6 Thumb down 7

    • Ir dar kaip matė. Tik kažkodėl jau pamiršo. “Nematant” realios situacijos, pasitelkus žiniasklaidą aplėpausių masėms, kuriami priešai. Anuo metu tais “priešais” tapo žydai, kuriuos imta naikinti, dabar priešų vaidmeniui parinkti rusai. Scenarijus panašus, tik pasekmės gali būti kardinaliai priešingos.

     Thumb up 3 Thumb down 3

 5. pradžia buvo Maidane …. kai pradėjo deginti padangas…. o kada pasibaigs – turi matyt išpūliuoti…. Gaila civilių…. gaila prievarta paimtų i kariumenę. Negaila profesionalų karių… tie tegul pragare dega… Čia aš apie abi puses….

  Thumb up 14 Thumb down 6

  • Labiausiai ko bijau, tai kad Vilnius karo Širvintoms ar Ignalinai nepaskelbtų. Tada Barakas kiš ginklus Vilniui, o Vladimiras – Širvintams. Ir plieksis lietuviai, keikdami Putiną, iki paskutinio lietuvio. Neliks net kam amžino atminimo padangos Katedros aikštėje uždegti.

   Thumb up 15 Thumb down 7

   • Visai realus scenarijus. Tik jis nereikalingas. Tai naudojama, kai valstybė dar turi noro ir galimybių priešintis jankių tikslams.

    Thumb up 3 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...