Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 21 Ketvirtadienis
 

Ignalinos meras: Premjero ir ministro kalbos apie Ukmergę prasilenkia su Konstitucija

2010-10-08 11:37 | Naujienos | Komentarų (23)

'Daugiau nei keista, kad vyriausybė ima kištis į savivaldos ir teismų darbą', - teigia Ignalinos meras B.Ropė

Vyriausybės vadovo ir Teisingumo ministro duoti interviu žiniasklaidai, Ignalinos mero Bronio Ropės nuomone, peržengė visas įmanomas politinio korektiškumo ribas. Premjeras atvirai naudoja verslininkų argumentus ir preziumuoja, kad savivaldybė pralaimės ne tik civilinę bylą prieš privatų monopolistą, su kuriuo yra nutraukta šilumos tiekimo sutartis, bet ir turės sumokėti tariamas kompensacijas privatininkui. Tuo tarpu Teisingumo ministras teigė, kad savivaldybė neteisėtai perėmė katilines, nors ji tai atliko vadovaudamasi teismo sprendimu.

„Daugiau nei keista, kad vyriausybė ima kištis į savivaldos ir teismų darbą. Toks atviras centrinės valdžios jėgos demonstravimas, mano manymu, yra Konstitucijos pažeidimas, nes ji laiduoja savivaldos ir teismų laisvę. Įdomu kaip elgsis teismų teisėjai nagrinėdami su Ukmergės savivaldybe susijusius ieškinius kai Teisingumo ministras viešai pareiškia, kad viskas čia aišku, ir dėl visko kalta savivaldybė?“, – retoriškai klausė B. Ropė.

Ignalinos raj. mero teigimu, jei savivaldybė nesilaikė įstatymų pirmiausia apie tai turėtų prabilti Vyriausybės atstovas Vilniaus regione, tačiau ne aukščiausi šalies pareigūnai, kurie, akivaizdu, nėra susipažinę su situacija rajone.

„Akivaizdu, kad valstybinės institucijos imasi ginti verslo interesus, pamiršdamos gyventojus ir pamindamos savivaldos teisę pačiai priimti sprendimus. Griebiamasi paskutinio šiaudo – kalbama apie teisėtumą, tačiau girdimi tik verslininkų argumentai. Pamirštama, kad šildymas ir karštas vanduo gyventojams jau yra tiekiamas ir tai savivaldybės savarankiška funkcija, o ginčai tarp verslininkų ir savivaldybės sprendžiami teismuose. Būtent jie turi nuspręsti vienų ar kitų veiksmų teisėtumą“, – teigia Ignalinos raj. meras B. Ropė.

Mero nuomone, Vyriausybės nariai, vietoj to, kad politikuotų ir spręstų už teismus, turėtų imtis visų priemonių, kad valstybinės institucijos nemaišytų savivaldybei tiekti šilumą gyventojams ir nenukentėtų Ukmergės žmonės, tinkamai organizuotų policijos darbą, ne deklaruotų, o realiai gintų viešą interesą.

KK inf.

2010-10-08

Komentarai

 

 

 
 1. Josh and Michelle,These pics are so great! Thanks for sharing your very special day with us!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Nice post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Very helpful information specifically the last section :) I care for such information a lot. I used to be looking for this particular info for a very long time. Thank you and best of luck.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. I do enjoy the way you have presented this particular matter plus it does present us a lot of fodder for consideration. Nonetheless, from what I have seen, I basically wish when the comments stack on that men and women continue to be on point and in no way start on a soap box associated with the news du jour. Still, thank you for this excellent piece and although I can not necessarily go along with it in totality, I value the standpoint.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Here is the right blog for anyone who desires to learn about this topic. You understand so much its almost tough to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You certainly put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. This specific information appears completely new but actually usually takes enough time running around online, I must say i always love

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Est-ce qu’il y émanation des inférieurement emblèmes quant à les vidéocassettes ou les difficultés La X 1 et 2 sont réunis ou bien reçu des inférieurement écussons dos ces aventures séparés ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Nice blog here! Also your site loads up fast! What web host considering using? Do i ensure you get your affiliate check out your host? I wish my website loaded as quickly as yours lol

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. stai nesenos musu signataro mintys
  Ukmergė: ką valdžia pasėjo, tą ir pjauna.

  2006 06 25

  UAB ,Ukmergės energija“ vienašališkais veiksmais didina šilumos kainas- yra loginė pasekmė to, kaip Ukmergės rajono valdžia elgėsi pastaruosiuos penketą metų. Priminsime: – Ukmergės šilumos ūkis išnuomojamas privatiems asmenims, valdžiai įrodinėjant ir teigiant, kad tai bus ,,aukso amžius“ Ukmergėje. -Šilumos tiekėjas, vienašališkais veiksmais (mažėjant dujų kainai) , didina šilumos kainą. Ukmergės valdžia tyli. -Šilumos tiekėjas nederina investicijų ir amortizacinių atskaitymų normų kaip numatyta šilumos nuomos sutartyje .Ukmergės valdžia tyli. -Pardavinėjamos(perleidžiamos) UAB ,,Ukmergės energija“ akcijos, nors tas prieštarauja sutarčiai. Ukmergės valdžia tyli. – Šilumos tiekėjas UAB ,,Ukmergės energija“ pradeda savo veikla Klaipėdoje, o Ukmergės vartotojai privalo šią veiklą apmokėti, ir nors tai prieštarauja sutarčiai ir t.t. Ukmergės valdžia tyli. – -Ukmergės rajono taryba, po ilgų įkalbinėjimų(K.Griniaus ir pažangiečių), priima sprendimą( beveik prieš du metus: 2004 lapkričio mėn., nustatant šilumos bazinė kainą penkiems metams), kreiptis jį teismą, kad būtų apginta visų Ukmergės gyventojų ekonominei interesai. Valdžia pamiršta tai atlikti ir gyventojai lieka ,,išdurti“- privalo mokėti nepagrįstą šilumos kainą. Sąrašas būtų begalinis. Tiesa, valdžia kartais ,,mušasi į krutinę“ ir primena, kad jie tikrai kovos, gins, atstovaus ir t.t. Viena po kitos sudarinėjamos įvairios komisijos, kurių tikslas yra vienintelis: kaip atidėti problemą ir jos nespręsti. Niekas tokios valdžios negali ir neprivalėtų gerbti: nei gyventojai, nei tie , kurie valdžiai palaiminus ar abejingai stebint, gyventojų sąskaita kraunasi milijonus. Tokia valdžia verta, kad su ja taip elgtųsi- ji privalo būti ,,išdurta“. Nacionalinės vandens, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga, kaip visuomet padarys viską, kad apgintų vartotojų interesus ir teises: kreipsimės į visas institucijas, kurios gali sustabdyti šilumos tiekėjų savivalę. Tame tarpe ir į teismą. Pagarbiai. Nacionalinės dujų, elektros ir šilumos vartotojų Kęstutis Grinius gynimo Lygos Prezidentas

  PS Neaišku kada Signataras buvo nuoširdus. Daugiau galima pasiskaityti Nacionalinės dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo Lygos

  archivuose 2005-2006 ten prieštaringų šiai dienai pasisakymu apstu.
  o juk dalis zmoniu juo tada patikejo. Tai kas kaltas uz ekstr situacijos isprovokavima?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. 1953 m. Konstantas Ramelis baigė Ignalinos raj. Gilūtų septynmetę mokyklą ir įstojo į Švenčionėlių pedagoginę mokyklą, kurią baigė 1957 m. ir įgijo mokytojo specialybę. 1968 m. baigė Vilniaus valstybinio universiteto Teisės fakultetą, o 1974 m. – Istorijos fakultetą. Stažavosi Vokietijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Liuksemburge, JAV, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje ir kt.

  1957 m. Švenčionių raj. lenkiškosios Jaciūnų septynmetės mokyklos lietuvių kalbos mokytojas, tačiau po poros mėnesių buvo pašauktas į karinę tarnybą, kurią atlikęs 1960 m. grįžo dirbti į Švenčionių raj. švietimo skyrių. 1960-1970 m. Švenčionių raj. Sarių aštuonmetės mokyklos direktorius. 1970 m. gruodžio mėn. išrinktas Švenčionių raj. teismo teisėju, 1973-1994 m. šio teismo pirmininkas, nuo 1995 m. sausio 1 d. Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas iki kadencijos pabaigos 2008 m. kovo 12 d. Lietuvos advokatų tarybos 2008 m. gegužės 29 d. nutarimu pripažintas advokatu.

  Buvo renkamas Lietuvos teisininkų draugijos tarybos ir valdybos nariu, Vyriausybės potvarkiu buvo paskirtas komisijos, rengusios 1997 m. nuosavybės atkūrimo į išlikusį nekilnojamąjį turtą įstatymą, nariu. Nuo 1999 m. naujojo Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso rengimo grupės nariu, šio kodekso komentaro bendraautoris. Dalyvavo rengiant nemažai kitų įstatymų projektų. Iki 2008 m. kovo mėn. pretendentų į teisėjus ir pretendentų į prokurorus egzaminų komisijos narys. Advokatų egzaminų komisijos narys ir teisėjų Atrankos komisijos narys.

  Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos narys. Nuo 2008 m. Seimo narys.[1]

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Teisingumo ministras apie Lietuvos teismus nekalbėjo. Mokėti turime už savo valdžią, kurią patys renkame ir kuri mus atstovauja. Mafija šioje istorijoje atrodo taip: buvęs teismo teisėjas, teismo skyriaus vadovas, o dabar politikas(aišku Valstiečių partijos) suorganizuoja teismus taip, kad Kopūstas neteisinėmis priemonėmis galėtų patvarkyti ME .Pradžioje jiems tai sekasi, nes Pašilis šio žaidimo dalis, po to pradeda trūkinėti, bet dabar vėl bandoma sustyguoti teismų darbą, kad dirbtų Kopūsto šaikai. Viskas seniai žinoma ir bandoma tam rasti priešnuodžių-bet žinote Seimo narys, teisėjai ir t.t.prie jų prisikasti sunku, bet ne šiandiena tai rytoj aš asmeniškai viešai įvardinsiu šią šaiką.Patikėkite , kalba eina ne apie ME, šilumos tiekimą ar jos kainas.Kalba eina apie mafiją, kurią reikia sutraiškyti, kad mūsų vaikai gyventų ramiau, kad tokie žmonės , , purvinais -šudinais kolūkio pirmininko batais" neliptų per kitus , jų gyvenimus.Nejaugi jūs manote, kad Kopūstas sugebėtų tokią kompaniją išvystyti be žulikų šaikos pagalbos….? Be abejonės daug žinau, daug skaitau, daug turiu dokumentų(apie 300 puslapių dokumentų surinktų nuo konflikto pradžios), todėl mes kalbėtis ir susikalbėti sunkai galime, nes veikiame labai skirtinguose informasijos laukuose.Bet aš visuomet gerbiau ir gerbiu kito nuomonę, ir parašau tik vieno leisti man turėti savo nuomonę.Pasirodo negaliu, nes mano nuomonė, kuri neatitinka savivaldybės, Ukmergės gyventojų būtinai turi būti nupirkta ME ar kitų.sutinku ir su tuo, nes tai taip pat nuomonė su kuria ginčytis neverta, tai būtų beprasmis ginčas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Ropė – tai kaip ir ropė. Bet kuris ministras gali ir turi išsakyt savo nuomonę įvairiausiais klausimais. Kai kurie merai tokie karaliukai pasidarė, kad bet kokią jiems nepritariančią nuomonę tuoj apšaukia Konstitucijos pažeidimu. Jei Ukmergės savivaldybė neužsiimtų priešrinkimine kampanija ir velniavos darymu, tai tuos tikrai akiplėšas šilumininkus protingai ir sistemingai nusodintų į vietą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Šimašius laikomas dėl koalicijos stabilumo. O tai Kubiliui yra svarbiau negu Lietuva.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Lietuva neturejo ne vieno doro ministro pirmininko tuo labiau teisingumo ministro. Kas per vienas teisingumo ministras? Ar jis turi teisini issilavinima? Ar jis tik laisvos rinkos atstovas, kuris pataikauja oligarhams?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Visokie Kubiliai ir dar esantys kolkas prie valdzios lovio ,juk supranta ,kad toliau Lietuva nuvairuoti jau nebera kur,arteja puotos pabaiga,tai dabar meta inkarus visokiom privaciom firmelem,manydamos gal dar ispesh koki gabaleli ,ar gal gelbes tapus bedarbiams ?Kubiliui ir visiem landsberginiam Lietuva ir jos zmones niekada nerupejo.Gal tik bandydavo suvaidinti rupesti pries rinkimus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. mano manymu tai buvo ekskomisarų berniukai. Jei taip, tai klausimas būtų atsakytas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Iš tikrųjų labai keistai nuskambėjo Kubiliaus ir kitų valdžios atstovų pasisakymai apie Ukmergės įvykius. Pasirodo valdžios atstovai labai glaudžiai susiję su privačiomis struktūromis ir su "E.energija" kuri yra privati įmonė teikianti šilumą beveik visoje aukštaitijoje, ir kuri įsikūrusi Vilniuje visai šalia vyriausybės. Matomai gerą "bakšišą" gauna Kubilius iš tos "E.energija". Mano nuomone, tai labai sveikintinas Ukmergės žmonių noras tvarkytis su šilomos ūkiu patiems savo mieste. Tą reikėtų padaryti ir kituose miestuose, kur nuo nužmogėjusių privatininkų nebegali apsikęsti žmonės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. gal ne visai į temą…Ar galite pateikti pavyzdį kas Lietuvoje dirba gerai?Kokioje srityje nėra pažeidimų ir nusikaltimų?Kas iš valdžioje prisidirbusių pareigūnų buvo rimtai ir teisingai nubaustas per 20 nepriklausomybės metų?Gal man sklerozė,neprisimenu?
  Ko mes sulauksime?Ar jums nebaisu?Man baisu…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. atsakydamas i korespondentes klausimus -raudonavo -tai matesi aiskiai per tv ekrana -man buvo geda uz ji .Siluma brangi , dideli pinigai-premjeras ne uz pigesni sildyma , bet su silumos pinigais

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...