Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugpjūtis 4 Antradienis
 

Ideologijos paunksmėje

2007-11-01 15:55 | Redakcijos skiltis | Komentarų (2)

Viktoro Uspaskicho sugrįžimas sujaukė visus

„Ar jūs galite pasakyti, kokiai ideologijai priklauso Darbo partija? Aš, pavyzdžiui, negaliu“, – parodydamas aiškų susierzinimą dėl šios partijos egzistavimo, kalbant apie naujai įsikūrusias partijas, pasakė Socialdemokratų partijos pirmininkas, premjeras Gediminas Kirkilas.

Ir iš tiesų Gediminui Kirkilui yra ko nervuotis: grįžus Viktorui Uspaskichui į Lietuvą, didžiausia Socialdemokratų partijos konkurentė – Darbo partija – gali atgimti. Nes charizmos turintis Viktoras Uspaskichas – tai ne nuolatos paniuręs Kęstutis Daukšys, todėl dabar ketvirtoje vietoje pagal reitingus esantis „Kremliaus projektas“ Darbo partija per pusmetį gali pasivyti „tradicinius“ socialdemokratus. Juoba kad ir sąlygos – tiek politinės, tiek ekonominės – Darbo partijos prisivijimui prie socialdemokratų yra daugiau negu palankios: 17 metų trukusi nomenklatūrinė korupcinė valdymo sistema per visas siūles pradėjo trūkti. Ir todėl nepaisant to, kokią viešųjų ryšių akciją šiandien Gediminas Kirkilas besugalvotų ir su kokiais pasaulio čempionais savo teniso žaidimus bedemonstruotų, socialdemokratai žlugs – nors reitingai ir rodo, kad rinkėjai atseit palankiausiai vertina socialdemokratus.

Be jokios abejonės, tokie „sociologiniai tyrimai“ – tai tik vienas iš G.Kirkilo viešųjų ryšių akcijos elementų, nes, kiek prisimenu, visas naujai įsikūrusias partijas užsienio politikos asai mokė: jūsų partija turi būti aukštutinėje partijų reitingų eilutėje, nes, įsidėmėkit, žmonės niekada nebalsuoja už „lūzerius“.

Todėl tas faktas, kad Lietuvos žmonės šiuo metu neva palankiausiai iš visų politinių partijų vertina socialdemokratus, nors Lietuvos gyventojų ir valstybinių institucijų būklė yra kritiška, yra panašus į kitą ilgametį „populiariausio“ Lietuvos politiko – generalinio policijos komisaro Vytauto Grigaravičiaus „piarą“: nors policijos būklė Lietuvoje – katastrofiška, tačiau policijos vadas populiarumu reitingų lentelėse ilgą laiką nusileisdavo tik Prezidentui Valdui Adamkui.

Ir kai akis badanti realybė akivaizdžiai prasilenkia su butaforiniu Gedimino Kirkilo (socialdemokratų) ar Vytauto Grigaravičiaus populiarumu, nejučiomis kyla klausimas, o kur tokios apklausos būna atliekamos? Ar tik Gedimino Kirkilo ir socialdemokratų populiarumas nebuvo nustatytas, apklausus biurokratinį Vyriausybės valdymo aparatą, o Vytauto Grigaravičiaus – tuos 133 Policijos departamento komisarus, kurie, perkrimtę mokslus visokiuose Dzeržinskio, Frunzės ir kitokiose aukštosiose tarybinėse mokyklose, septynioliktais nepriklausomybės metais ir toliau sėkmingai tampo visiškai supuvusios policijos sistemos virvutes?…

„Ar jūs galite pasakyti, kokiai ideologijai priklauso Darbo partija? Aš, pavyzdžiui, negaliu“, – skamba ausyse Gedimino Kirkilo žodžiai, o akyse stovi ta susirūpinusi Socialdemokratų partijos vado veido išraiška, sakanti: „Nu, Uspaskich, nu pagadi!“ (Na, Uspaskichai, na, palauk!). Nes juk buvo likę tiek nedaug – tik mėnesiukas ar du, ir Viktoras Uspaskichas būtų išmestas iš Darbo partijos narių kaip musė iš barščių…

Lietuvos politinę situaciją dabar galima apibūdinti pagal IKI ir PO. Iki Viktoro Uspaskicho sugrįžimo ir po jo, nes IKI planuose Darbo partijos būtų nelikę kaip tokios: nesugrįžus V.Uspaskichui iš Maskvos, Darbo partijos įkūrėjas K.Daukšio šalininkų pajėgomis būtų buvęs pašalintas iš Darbo partijos, po ko Darbo partiją paliktų visi Viktoro Uspaskicho gerbėjai ir šalininkai. Per ateinančius Seimo rinkimus K.Daukšio sudarytame kandidatų į Seimą sąraše jokių bent kiek žinomesnių asmenybių nebūtų, todėl Darbo partija neperžengtų 5 proc., į Seimą nepatektų ir tokiu būdu labai gražiai pati „nusigalabytų“…

Aišku, spėjame, toks socialdemokratų konkurentų „suvalgymas“ be atlygio jokiu būdu neliktų – Kęstutis Daukšys, kaip puikus “valstybininkas”, greičiausiai būtų pakviestas į Socialdemokratų partijos garbingiausias vietas: nes tokius žmones, kaip Blinkevičiūtė ar kaip Jagminas, socialdemokratai „myli“.

Taigi jeigu Viktoras Uspaskichas būtų į Lietuvą negrįžęs, politinė sistema būtų kaip ir atsistojusi į savo vietas: Darbo partija, kaip gražiai atsirado, taip gražiai būtų ir pranykusi, o Naujoji sąjunga, taip ir nepavykus susirasti partnerių liberalų gretose, išnyktų kaip „dūmas, blaškomas vėjo“ – mat pati viena ji 5 procentų barjero jokiu būdu neperžengtų.

Bet toks „būtų, jeigu būtų“ buvo įmanomas dar tuomet, kol Darbo partijai vadovavo Kęstutis Daukšys, o Viktoras Uspaskichas „Komsomolskaja pravda“ konferencijų salėje 14 Lietuvos parlamentarų akivaizdoje rengė spaudos konferencijas apie lietuviškosios politikos lietuviškųjų teisėsaugininkų ypatumus – mat dabar susidarė situacija PO. Po Viktoro Uspaskicho sugrįžimo į Lietuvą. Nes atsitikus šitam PO, politinė situacija iš esmės pasikeitė.

Pirmiausia socialdemokratams atsirado rimtas konkurentas – netgi du, nes politikoje, kaip žinia, nėra nei amžinų draugų, nei amžinų priešų: yra tik interesai. Todėl žvelgiant pro šitos taisyklės prizmę, socialdemokratai gali tikėtis „bombos“, susidedančios iš: „detonatoriaus“ – Naujosios sąjungos, ir „sprogstamosios medžiagos“ – Darbo partijos. Mat tiek viena, tiek kita partija turi bendrą vardiklį, vardan kurio, pamynusios principus ir ambicijas, jos gali per kalnelį ir susieiti: tai saldus kerštas socialdemokratams. Nes ir Darbo partija, ir Naujoji sąjunga politiniame užribyje atsidūrė būtent Socialdemokratų partijos vadovybės nešvarių žaidimų ir intrigų dėka…

Todėl sudėjus Viktoro Uspaskicho pinigus su Artūro Paulausko įtaka teisėsaugai, Gediminui Kirkilui po kokio pusmečio gali tekti klausti: „Ar jūs žinote, kokios ideologijos yra Darbo partijos ir Naujosios sąjungos koalicija? Aš, pavyzdžiui, nežinau“.

Nors – šitoks klausimas gali ir nekilti, nes žiniasklaida pranešė ir apie kitas po kilimu vykstančias derybas: liberaldemokratų, valstiečių liaudininkų ir Darbo partijos valdančiąją koaliciją, kur K.Prunskienei numatytas premjerės postas, po kitą rudenį įvyksiančių Seimo rinkimų.

Tokiu atveju G.Kirkilas, likęs su konservatoriais Seimo opozicijoje, galėtų klausti: „Ar jūs žinote, kokios ideologijos yra ši koalicija? Aš, pavyzdžiui, nežinau“.

Kaip ir mes, pavyzdžiui, šiandien nežinome, kokios ideologijos yra G.Kirkilo socialdemokratai. O ar jūs žinote?

Komentarai

 

 

 
  1. Šis pranešimas yra gera ir vaisinga visoms naujoms PHP interneto programuotojų , jie turi jį perskaityti ir atlikti praktiką .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • AKSausis 11, 2011 09:24Labai lengva patikėti, kad esi kažkuo gersenis už kitus. Kai kurie demagogai tuo sugebėdavo įtikinti ištisas tautas. Ekspertas iš aukšto ir su panieka žvelgia į metodininką, metodininkas į vyr. mokytoją, o ką čia jau bekalbėti apie eilinį ar jaunesnįjį mokyojėlius tie mokyklose iš viso bebalsėmis utėlėllėmis laikomi Ekspertas turi mokėti parašyti vadovėlį, tačiau tai nereiškia, kad jis sugeba gerai praavesti pamoką žymiai geriau nei jaunesnysis mokytojas. Esu kažkada rašęs, kad generolas turi mokėti strategiškai planuoti kariuomenės veiksmus, jis sėdi štabe gana toli nuo fronto linijos ir su kareiviais nebendrauja. Generolas gali nemokėti šaudyti, kautis kardu, būti storas bei bailokas ir t.t. Gi leitenantas rikiuotės karininkas būna su savo kareiviais ten kur pavojinga jis puikiai valdo ginklus ir reikalui esant sugeba parodyti drąsos, moralės ar kitokį pavyzdį. Jis dirba tiesiogiai su žmonėmis. Taigi, paaiškinkite man kodėl metodininkas ar ekspertas turėtų geriau ir kokybiškiau pravesti pamoką nei eilinis mokytojas? Juk, kad gautum šiuos vardus visų pirma reikia mokėti apiforminti popierius, kurti mokymo primones, žinoti visokias metodikas, bei turėti pažinčių ir suformuoti palankią nuomonę apie save tai jau šiokia tokia politika. O kas tikrina jų pamokų kokybę? Kodėl eksperto pravesta pamoka turi būti brangesnė nei eilinio? Jei ekspertas parašo vadovėlį ar programą už tai jam galima sumokėti honorarą. Bet prie ko čia pamokos? Beje ar ne todėl prigaminta tiek daug abejotinos kokybės vadovėlių ir visokių kitokių mokymo priemonių, kad kažkam reikėjo spsiginti ekspertų vardus?

      Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (4)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (3)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (4)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (4)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...