Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 23 Trečiadienis
 

Idėja Lietuvai – sukurkime pažangią gerovės valstybę

2017-11-09 11:13 | Nuomonių ringas | Komentarų (35)

Sigitas Martinavičius. asm. albumo nuotr.

Sigitas Martinavičius

Siūlau Lietuvoje įvesti bazines pajamas. Tai puiki galimybė Lietuvai sukurti efektyvesnę ekonomiką, tai būtų socialiai teisingiausia ir pigiausia sistema, kuri sukurtų saugumo jausmą visuomenėje. Lietuvai bazinių išmokų įvedimas būtų gera reklama pasaulyje, kurios dėka Lietuva taptų kaip progresyvias, pažangias idėjas taikanti šalis. Tai pritrauktų ir daug daugiau investicijų.

Bazinės pajamos – tam tikra pinigų suma, kurią Lietuva besąlygiškai kas mėnesį išmokėtų visiems Lietuvos gyventojams. Tai pradėję pirmi parodytume gerą pavyzdį ir, kaip minėjau, gautume milžinišką reklamą.

Bazinių pajamų modelio įvedimas pakeistų dabar galiojančią socialinės apsaugos sistemą, kuri yra labai neefektyvi. Dabar valstybė moka septynių rūšių socialinio draudimo pensijas – senatvės, invalidumo, netekto darbingumo, našlių ir našlaičių, ištarnauto laiko, už ypatingas darbo sąlygas ir išankstinės senatvės pensijas. Iš viso Lietuvoje yra daugiau nei milijonas tokių pensijų, nors senatvės pensijų gavėjų yra mažiau nei 600 tūkstančių.

Jų administravimas yra labai brangus. Vien Sodroje dirba apie 4000 darbuotojų, o kur dar įvairios kitos socialinės išmokos, pašalpos, garantijos ir kompensacijos, kurių administravimas mums kainuoja labai daug ir negauname norimo efekto.

Dar vienas socialinės apsaugos sistemos trūkumas yra tai, kad suteikiamos socialinės pašalpos ir kitos garantijos prarandamos, jei asmuo pradeda dirbti ar jo pajamos pradeda augti. Tai nemotyvuoja įsilieti į darbo rinką ir gauti didesnes pajamas. Tai yra viena iš priežasčių, dėl ko tokia didelė dalis gyventojų Lietuvoje sutinka gauti algą “vokelyje“.

Siūloma sistema būtų ne tik daug pigesnė, bet ir sukurtų gerovę daug platesniam gyventojų ratui.

Socialinei apsaugai Lietuva per metus skiria apie 5 milijardus eurų. Atsisakius biurokratinio aparato, skirto įvairiausių socialinių išmokų ir pašalpų nustatymui ir paskirstymui, suefektyvinus viešąjį sektorių ir atsisakius mokestinių lengvatų ir kompensacijų, kurios per metus viršija milijardą, mes nesunkiai rastume 200 eurų per mėnesį kiekvienam Lietuvos piliečiui. Pensininkai gautų 400 eurų kas mėnesį. Vaikai gautų 100 eurų pajamas.

Tai leistų lietuviams pasijausti laisvesniems, oresniems, o prabangesniam gyvenimui susikurti gerovę dirbant ir kaupiant pensijas senatvei.

Dabar detaliau paskaičiuokime:

Viso Lietuvos biudžeto išlaidos 2017 m. yra 13 milijardų eurų.

Kad nesugriauti dabar veikiančios sistemos, palikime 2017 m. skiriamas biudžeto lėšas šioms sritims (skaičiai milijonais):

Švietimui – 1777

Sveikatos apsaugai – 1695

Gynybai – 800

Viešajai tvarkai ir visuomenės apsaugai – 566

Pervedimai į ES biudžetą – 395

Kaip matome,  šioms sritims Lietuvoje skiriama 1,777+1,695+800+566+395= 5,233 milijardai eurų per metus. Dar 0,57 milijardo palikime nenumatytoms išlaidom.

Atimkime iš 13 milijardų -5,8 milijardus = gauname, kad bazinėms išmokoms lieka 7,2 milijardai.

Vaikams reikia skirti po 100 eurų

600×12×100 =720,000

Pensininkams reikia skirti po 400 eurų

600×400×12=2,880,000

Taigi, pensininkams ir vaikams reikia skirti 3,6 milijardo.

2880000+720000=3,6 milijardai

Likusiems gyventojams lieka 3,6 milijardo, kas sudaro po 200 eurų kas mėnesį:

3 600,000,000÷12÷1,500,000=200 eurai

Ar įsivaizduojate, kaip pasikeistų gyvenimas Lietuvoje atlikus tokius pakeitimus?

P.S. Įvedus šią sistemą, reikia sukurti draudimo sistemą nuo nenumatytų atvejų bei pensijos kaupimo sistemą.

Komentarai

 

 

 
 1. Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:

  plus.google.com/104930148289526971655/posts

  gražių paveiksliukų galerija:

  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Ir uzejo sitam zmogeliui manija rasyt.Niekas daugiau galimai jo nespausdina, tai cia reiskiasi.Gal jam naktimis nesimiega, kad taip skaiciais manipuliuoja?Ar biznis jau nesiseka?Straipsnis po straipsnio pilasi.Man jis pasitikejimo nekelia.

  Thumb up 6 Thumb down 2

 3. Bazinėms pajamoms – taip. Moterys prievarta išvarytos į darbą sugrįžtų į šeimas, senyvi žmonės kuriems prailginta pensija iki 65m. ir turintys sveikatos problemų atlaisvintų darbo vietas jaunesniems – spręstūsi bedarbystės klausimai, mamos augintų vaikučius ilgiau namuose – vaikučiai išsimiegotų, mažiau sirgtų, augtų sveikesni.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 4. bet traukinys nuvaziavo,o lietuva liko prie suskilusios geldos…ir rusai nepuola,net keista darosi.sigi emigruok.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 5. moteris sugražint į šeimas, panaikint priverstinį darbą moterims įvestą TSRS žydų ir išlikusį po šiai dienai

  Thumb up 1 Thumb down 1

 6. belieka įvesti visiems pensininkams vienodą pensiją ir atleisti dalį biudžetininkų Sodroje – tegul eina dirbt ir užsidirbt kaip darbininkai ir mokėt mokesčius kaip darbininkai., tada biudžetininkai pradėtų galvoti apie darbininkus , kad darbininkams ir visiems kitiems būtų iš kur paimti didesnes pensijas išmokėt.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 7. dar žemę reikėtų padaryti neparduodamą ir ne pardavimo objektą, nes žemės žmonės nekūrė todėl žemė negali būti preke iš principo – Lietuvos žemė turėtų būti visų lietuvių žemė o ne žydų, amerikonų, arabų, kiniečių, rusų, ukrainiečių…kad lietuviai būtų Lietuvos šeimininkai

  Thumb up 3 Thumb down 0

 8. man patinka martinkaus idėja :

  giarsiu, o gausiu tiek pat kiek prezidentas NAUSĖDA. Uraaaaaaaaaaaaa.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 9. martinavičiau, ar tu net LENINĄ siūlai perspjauti ? Tą tai sifilis suėdė, o tave gal AIDS ?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 10. Įdomu, iš kokių aruodų S.Martinavičius sems tuos milijardus ir visiems po lygiai dalins, kai greitai jau net atlyginimus dirbantiems biudžetininkams teks tankais mokėti?

  Thumb up 4 Thumb down 1

 11. Praktiškai Lietuva su Estija lyginant pagal gyventojų skaičių proprocingai panašaus dydžio lėšų srautus šiam momente turi. Tik tautai rodikliai priešingi. Štai pas estus, nors beveik 2 kart mažiau gyventojų nei Lietuvoj, metinis biudžetas apie 10 milijardų. ir apie 2 milijardai paskolų. Lietuvoj, kur gyventojų beveik 2 kart daugiau nei Estijoj, metinis biudžetas ir apie 10 milijardų. Rodo daug neefektyviau nei pas estus valdo. Nes ten pirmumas valstybės interesui kad žmonėm gerėtų, Lietuvoj … siaujelei. Vienok :ietuvoj apie 17 milijardų paskolų. Reiškia pagal gyventojų skaičių proporcingai panašios lėšų sumos sukasi. Tik rezultatai priešingi. Estai be didelių skolų ir tauatai gyvenimas gerėja.. Lietuvoj su didelėm paskolom ir tautai skurdas ir emigracija didėja. Kaip pas estus iš emigracijų gryžta. Tad esmėj tas pats pagal lėšų skaičių metams, rezultatai idealiai priešingi. Vienur valstybės interesas laimi. Lietuvoj laimi ..patys įsivardija kas laimi šiam momete. Ir Seime vieni kitus tirias ir tą patį į apačias nuleidžia.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 12. Štai Lietuvoj vengiat išsireikalaut, kad valstybė būt vystoma per pačių referendume pasitvirtintą LR Konstituciją. Kur 46 str. sako, kad valstybės ūkinė veikla turi būt reguliuojama taip, kad tarnautų bendrai tautos gerovei. Štai pagal šią logiką ir Estija vystosi. Kur, nors beveik 2 kart mažiau gyventojų nei Lietuvoj, jų metinis valstybės biudžetas apie 10 milijardų. Beveik toks pats, kaip ir Lietuvos metinis biudžetas, Irgi apie 10 milijardų eurų. Bet paskolų pas juos buvo prieš metus regis tik 2 milijardai. Kaip Lietuvoj apie 17 milijardų. Tad, jei Lietuva kaip Estija efektyviai valdytųsi, pagal Estijos lygį Lietuvos metinis biudžetas turėtų būti apie 20 milijardų. Beveik 2 kart didesnis nei dabar. Rodo didelius rezervus Lietuvos valdyme esant net pagal estų lygį. Nors trumpai paaiškinsim, valdžios postuose turi būt tokie, kur sugeba per strategijas užvest visus kitus. O skųst ir atimt -čia ne strategija, čia -patys tegu įsivardija. O pas estus, nors mažiau gyventojų, metinis biudžetas kaip Lietuvoj. Pensijos ir altyginimai ženkliai didesnės nei Lietuvoj. Regis, reikia tik nuvykt į ten ir pasižiūrėt -ir daryt. Vienok ir vykt nereikia, viskas surašyta. Ir internete matos. Bet. Lietuvoj kaip užhipnotizuoti valstybės valdyme. Tik atimt ir kalbėt.. Bet nedaryt. Mato, Gedimino kalnas slenka ir gal.. – vis tiek nieko nedaro. Tik kalba ir nesustoja. Net Prezidentei prabilus nėra veiksmų, Estijoj iš postų lėktų žemiau esantys. Ir valdyme, reikia strategijų, bet kalba ir nenustoja. Ir į strategijų pusę net pasižiūrėt bijo. Parodyta, per ES paramą dirbt kol eina ES parama ir silpnai įsisavinama ir ne vienas signalas buvo – vis tiek nereaguoja. Tik kaip nuo kitų atimt..Štai ir Lietuvos pačių rinktai valdžiai. Net raštą oficialų parašai, kad problema ir kaip spręst, apsimeta kaip nematą. Nedaro patys, nesidomės kaip ir padaryt. Bet kalbės be galo, kad daro ir toliau tik kalbom daro.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Cia priejo V. Sustauskas ir tare:
  – Kiekvienas jo…banas durnius sugeba pinigus padalint ir isleist ! Sugebek uzdirbti juos, tu isradejau !

  Tad ir as autoriui siulau – sugebek pasiulyti Lietuvai kaip sukurti nors 100000 darbo vietu ! Tada ir be tamsteles biudzetas padides bei nestigs tu, kas turi ideju kaip ta biudzeta issidalinti… Nors gi kai pagalvoji; iprastinio mentaliteto politikanams gali kisti kad ir desimtkart daugiau tu milijardu, visvien jie viska isdalins taip, kad neliks nieko…ir tiems kas gavo visvien bus mazai…, nes kazkur prasmegs nors puse surinktu lesu…

  Thumb up 4 Thumb down 0

 14. >2017-11-09 14:42 tai va kai bus sunaikinta biudžetininkų dedesnioji dalis ir sulygintos pensijos tai ir atsiras galimybė sumažinti mokesčius darbininkams, biudžetininkus prrorentuot į darbininkus kad užsidirbtų atlyginimą ir mokėtų mokesčius į biudžetą kaip darbininkai – dėl ko įplaukų į biudžetą nesumažėtų ir dar liktų, ir pensijų biudžetininkams nereikėtų didelių mokėt. Universitetrų, mokytojų tiek nereik nes visi primokinti nori būt biudžetininkais ir parazituot ant darbininko sprando, išskyrus gydytojus – gydytojams padaryt išimtį, gaisrininkams, mokslininkams.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 15. O štai išsireikalaut ir pasiekt Lietuvoj, kad bent laikytųsi patys savo pačių pasitvirtintos LR Konstitucijos, regis nedrysta? O ten aiškiai pasakyta kaip valstybę vystyt. Pagal LR Konstitucijos 46 straipsnį valstybė ūkinę veiklą reguliuoja taip, kad ji tarnautų BENDRAI tautos gerovei. Ne atskirom grupėm kaip priveligijuotom, o BENDRAI. Reiškia visoms grupėms nauda būtų. Taip kaip Estijoj pasiekę, Lietuvoj net žvilgtelt bijo. Kur vėl pagal LR Konstitucijos 29 str. įstatymui visi asmenys lygūs. Nėra lygesnių. Pagal 4 str. valdžios įstaigos tarnauja žmonėms. O ne oligarchams per memorandumus ar panašiai..Kur valstybės valdžią Lietuvoj vykdo Seimas, Prezidentė su vyriausybe, teismai. Tad vyriausybė turi teikt seimui tvirtint konkrečias šiom sąlygom strategijas. Kad iki 2020 metų kol eina ES parama ją geriau panaudojant ir gerinant ekonomiką, kad visiems gerėtų. Ir kiek įmanoma daugiau mažint valstybės paskolų. O ne atiminėt vieni nuo kitų… Turi būt žmoniškas balansas tarp visų grupių. ir beje, kol eina ES parama ir kuri silpnai panaudojama – rezervų yra. Bet čia jau gebėjimų reikia. Vien tik skundinėjimų kaip atimt nuo kitų – čia per maža…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 16. naikint biudžetininkus ir mažint mokesčius darbininkams, mažint pensijas biudžetininkams ir padaryt visiems pensininkams vienodas na po kokia 200eurų, nes biudžetininkai iš viso nieko neužsidirba – valgo darbininkų pinigus paimtus į biudžetą o darbininkai skursta, galo su galu nesuduria ir bus ateityje gerovė Lietuvoje – gydytojams padaryti išimtį. Pensijinį amžių gražint į Tarybinių laikų lygį bedarbystei mažinti, eurus atkeist į litus, litų prisipauzdint pagal poreikį, išnaikint užsienio bankus…

  Thumb up 3 Thumb down 0

 17. susimažinit biudžetininkia algas ir poreikius – atsisėskit ant biudžetininkų nustatytos minimalios algos ir duokit patys sau pensijas pasiskaičiuotas nuo minimalios algos – kad biudžetininkai pajustų darbinbinkų periferijoje laimę, kurią sukūrė patys biudžetininkai.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 18. Lietuvoj išskirtinumas tame, kaip ir prieš komentare rašo. Pasiimam nuo biudžetininko ir bus gerai. Štai su tokia mastysena ir valdžia dirba. Paimsim nuo momente silpniausio tam momemte ir bus geriau. Nors dalim jau ir nuo biudžetininkų ima… Ir po to dar blogiau. Nes lyginant, jei valstybės paskolų 17 milijardų ir metinis biudžetas tik 10 milijardų – tik paimt nuo biudžetininkų per maža. Net negelbėja apadėties. Nes čia reikia makroekonominių valstybės mastu pertvarkų ir iš kart per visas sritis normalizuot. Nes ir biudžetinai žmonės ir vienas kitam nelygu. Tad turi būt startegijos, kur gerina bendrą tautos gerbūvį. Štai čia reikia sugebėt ir per rinkimus reikia galvot ką renkas. Ar sugebės? Nes dabar kas vyksta – paimt vieni nuo kitų ir po to dar blogiau. Štai vasarą oligarchų labui priėmė socialinį modelį, vis tiek blogėja. Nes rimtų priemonių nevykdė. Dabar memorandumą pasirašė vis tiek ir jų negelbės. Be bendro pobūdžio strategijų gerinant visiems. O čia vieniems nuo kitų paimt – primityvas…ir kaip nevieningi. Lyg aniems nereikia gyvent, tik kitiems -kas nuo jų paims..? Beje ar ne pačių darbininkų dauguma rinkos šiuos?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. O kas trukdo? Tegtul kas nori ir turi iš ko neša į banką ir taupo – kokių dar taupymo sisitemų? Šitokie mokesčiai Sodrai, VMI, atskaitomi ir pravedami į biudžetą – dar pirkimų ir pardavimų PVMų skirtumai pravedabi biudžetui, akcizo mokesčiai. Išdėstykit procentaliai kiek darbininkas uždirba ir kiek atimama per mokesčių sisitemą į biudžetą, kiek procentų atlyginimo lieka darbininkui. Pažymėtina kad biudžetininkai valgo ir pravalgo iš darbininkų atimtus pinigus per mokesčių sisitemą – biudžetininkai išsimoka algas iš biudžeto, Sodrai nuo biudžetininkų algos prvedama iš biudžeto, biudžetininkų pensijos irgi faktiškai mokamos iš atimtų darbininkų [pinigų per mokesčių mokėjimo sistemą. Kas gina darbininką ir darbininko interesus kad iš darbininko būtų mažiau atimam uždirbtų pinigų ir prvedama į biudžetą? Biudžetininkai vis šaršolinasi kad jiems algos mažos, kad pinigų trūksta – tai gal susimažinit biudžetininkai algas ir poreikius? Nuo biudžetininkų politikos darbininkijos atstovai baigia išsivažinėt po užsienius, likusieji skursta ir žudosi.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 20. Ko Lietuvoj tik kalba, bet nedaro? Juk pagal LR Konstitucijos 2 str, Tauta kuria valstybę. Pagal 4 str. aukščiausią suvenerią galią Tauta vykdo tiesiai ar netiesiogiai per rinktus atstovus. Jei rinkti atstovai nedaro, Tauta turi tiesiai reikalaut. Kad vyriausybė teiktų Seimui tvirtint strategijas, kad iki 2020 metų kol eina ES parama ir ja pasinaudojant kiek įmanoma geriau gerint ekonomiką ir mažint valstybės paskolas. Kad pagal LR Konstitucijos 46 straipsnį atitikų reikalavimus. Kad valstybė tvarko ūkinę veiklą taip, kad gerėtų bendras tautos gerbūvis. Kad bent siektų kaip Estijoj, kad žmonėms gerėtų ir iš emigracijų gryžinėja. Bei jų valstybės paskolos nedidelės. Reiškia gerbia patys save ir savo vaikų ateitį. Jau dabar problemas dalim spręsdami ir į ateity orentuodamiesi. Beje pas estus ir prie šios valdžios jau n ministrų pakeisti. Mato, nėr gerų rodiklių tautos gerbūviui gerinti – iš kart ryžtingai keičia į sugebančius. O Lietuvoj kalba, kalba ir vėl kalba kalba. Ir kol kalba per šių metų 9 mėnesius emigravo tiek, kiek per anuos visus metus. Jei neseniai skurdo kas 5, dabar kas 3. Jei buvo diskusija tirt praskolinimus, pasirodo ši vyriausybė tarptautinėj rinkoj jei dabar pasiskolijo 0,5 milijono eurų. o visur šneka, kyla ekonomika. Pasiskolino ir kyla tam momente. Kaip tuo metu visi mato, kaip iš biednumų ir dėl pigumų lietuviai apsipirkinėja pas latvius ir lenkus šelpdami jų ekonomikas. Nors jų valstybės ir taip ekonomiškia geriau laikos, o Lietuvoj skursdami dar sugeba paremt anuos. Ar tie sugeba ekonomikas pasitvarkyt taip, kad ir dar iš Lietuvos ištraukia lėšų srautus, kol Lietuvoj kalba. Kur net Gedimino kalnas slenka..kol kalba ir nėr kam tvarkyt. Nes užsiėmę, kadangi kalba.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Gera idėja, bet trūksta konkretumo ir reikėtų platesnės specialistų diskusijos. Bet kad Sodroje prisirinkę per daug biurokratų, faktas

  Thumb up 3 Thumb down 1

 22. Mes būsim ramūs saugūs ir klestėsim, kai:
  Putino vadovaujama okupantų gauja pasitrauks iš Karaliaučiaus;
  Putino vadovaujama okupantų gauja uždarys (iš lietuviško biudžeto pinigų išlaikomas) rusiškas mokyklas Lietuvoje;
  Putino vadovaujama okupantų gauja pasitrauks iš lietuviško eterio, su rusiškos kultūros brukimu (visur);
  Putino vadovaujamos bei Lietuvoje pasilikusiųjų okupantų gaujos v_i_s_i veikėjai bus paviešinti ir nušalinti iš v_i_s_ų įstaigų;
  Putino vadovaujama okupantų gauja paliks ramybėje Ukrainą Krymą;
  Putino ir Lukašenkos vadovaujama okupantų gauja paliks ramybėje Gudijos (Baltarusijos) gyventojus.

  Thumb up 0 Thumb down 7

  • Kas galėtų paaiškinti kas iš tiesų yra tos JUNGTINĖS PAJĖGOS.Gal tai nauji žydšaudžiai,rusšaudžiai,lietuvšaudžiai,baltarusšaudžiai ar aplamai žmogšaudžiai?Ar daugiau niekam tokios mintys,žvelgiant į jų antihumaniškus paistalus,nekyla? O gal tai naujausios konservativizmo,liberalizmo,neofašizmo apraiškos? Tikrai norėtųsi žinoti kas tai per fenomenas.

   Thumb up 6 Thumb down 0

  • Ar negalėtų kas nors paaiškinti kas tai yra tos JUNGTINĖS PAJĖGOS.Gal tai naujo tipo žydšaudžiai,rusšaudžiai,lietuvšaudžiai,baltarusšaudžiai ir aplamai žmogšaudžiai? Iš jų komentarų žiaurumo,antihumaniškumo,su jokiomis istorinėmis tiesomis nesuderinamumo tokios mintys išties kyla.Labai smalsu būtų žinoti koks tai naujai pasirodęs”fenomenas”.

   Thumb up 4 Thumb down 0

  • Gerai matoma okupantų reakcija : ) nuoširdžiai balsuoja burba : )
   gerai užsislaptinę – nerašo kirilica : )

   Thumb up 0 Thumb down 1

 23. Dėmesio,
  Lietuvos gynėjams, tikroji konstitucija buvo bei yra tik pirminio pavidalo, priimta 1992.10.25.
  Tekstas va čia e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.47BB952431DA
  ***
  Kai Vytautas Landsbergis pasirašė antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, bei kai Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo, tai bet kokie konstitucijos straipsnių keitimai Seime yra niekiniai.

  Lietuvos gynėjų tvirta nuostata – kelių partijų l. klastingi politikai neteisėtai pasisavino įstatymų kūrybos galias (Seime), įstatymų vykdymo (vyriausybines) galias.
  Daugiau apie tai
  [Teisinė (ne)tvarka]
  va čia
  lietuva2.lt/pasiulymas/teisine-ne-tvarka/59d9a6560a1d0d0f1c286e2d

  Thumb up 0 Thumb down 6

 24. Dabar, pražūtingai baisu yra tai, kad Lietuvoje visokios bei visos ūkinės veiklos įvaizdis – plėšikiškas. Toks įvaizdis neduoda pasijausti žmogumi versle dirbantiesiems. Pusė dirbančiųjų (!!!) nenori tokios veiklos, dingo svetur ir net bijo grįžti į Lietuvą. Plėšikiškos veiklos įvaizdžio ryškiausi ženklai:
  1 (baisiausias). Lietuviškame ES pakraštyje bei vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra (bemaž) vienodos, o algos ir pensijos (apie) 4 kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje;
  2 (mažiau baisus). Plėšikiški mokesčiai – išreikalaujami nesant pajamų (uždarbio, pelno, …);
  ___
  PVZ.
  Lietuviškam ES pakraščiui pritaikius vakarinio ES pakraščio taisykles:
  – juridinio asmens registravimo kaina būtų apie 15 – 20 kartų (!!!) mažesnė;
  – pajamų mokestis būtų 2 kartus (!) mažesnis, prie MMA dydžio;
  – atskaitymai sodrai būtų bemaž 9 kartus (!!) mažesni, prie MMA dydžio.
  ____
  3 (mažai baisus). Svetimšalių bankų plėšikavimas;
  4 (mažiausiai baisus). Verslo priežiūros tarnybų plėšikavimas.
  Lietuvoje, apskritai, bet kokia ūkinė veikla yra paralyžiuojama ir smulkesniais apsunkinimais.

  Thumb up 0 Thumb down 6

 25. bet jeigu būtų tokia sistema, tai už operacijas, gydymą, mokslą reikėtų mokėti juk

  Thumb up 1 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...