Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Liepa 27 Antradienis
 

I.Šiaulienė: kodėl konservatoriai taip bijo pigesnių dujų Lietuvai?

2013-09-05 10:37 | Politika | Komentarų (40)

Irena Šiaulienė. KK nuotr.

Vos tik pasirodė informacija, jog į Lietuvą gali atvykti dujų koncerno „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris, sukilo aršus konservatorių ir jų apologetų choras. Retorikos schema jau daugybę metų nesikeičia, nuzulinta, bet nieko geresnio nesugalvojus, leidžiama išbandyta, patikrinta ir, atrodo, niekada konservatorių nenuvilianti plokštelė. Neva, Lietuvą parduos rusams, išsižadės strateginių tikslų – traukia darnūs balsai.

Tokios dejonės pasipylė dar tuomet, kai net nebuvo patvirtintas premjero ir „Gazprom“ vadovo susitikimas, jau nekalbant apie pokalbio turinį.

Nei premjeras, nei jo komandos nariai NIEKUOMET jokiame kontekste nebuvo pareiškę, kad atsisako Trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo ar atsiims ieškinį iš Stokholmo arbitražo. Deja, ne argumentai ir tiesa čia svarbiausi. Pasinaudota propagandos kliše: pats mušk, pats rėk. Ja bandoma paveikti visuomenę, nepaisant jos lūkesčių. Kas išgąsdino konservatorių partiją ir privertė imtis tokių desperatiškų veiksmų, daryti pareiškimus, prasilenkiančius su realybe? Tik galimi pokyčiai, kurių jie nepadarė valdydami ketverius metus.

Tarp kitų nuomonių savąją išdidžiai pareiškė ir buvęs ūkio ministras Dainius Kreivys. Anot jo, derybose su „Gazprom“ turi būti pasiekta ne mažesnė kaip 40 procentų nuolaida, bet koks kitas rezultatas, esą, būtų traktuojamas kaip pralaimėjimas. Norisi dar kartą priminti ponui D. Kreiviui tai, ko, matyt, tik jis vienintelis jau nebepamena. Jo atstovaujamos partijos vadovaujama Vyriausybė nenuderėjo nė cento, maža to, už dujas mokėjome ir vis dar mokame brangiausiai Europoje. Kodėl ponas D.Kreivys tokios užduoties neformulavo tuometiniam premjerui Andriui Kubiliui arba energetikos ministrui Arvydui Sekmokui?

Jeigu A. Butkevičiaus Vyriausybei pavyktų pasiekti mažesnę dujų kainą, tai eiliniam žmogui sumažėtų sąskaita už šildymą, verslas taip pat patirtų mažesnius kaštus. Gal baiminamasi, kad dėl to sumenks konservatorių reputacija? Tiek metų permokame už dujas vien todėl, kad konservatoriai taip ir nesugebėjo civilizuotai derėtis – ne žeminant, grasinant, o tiesiog oriai, gerbiant save ir oponentą, kalbant argumentų kalba.

Irena Šiaulienė

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė

Komentarai

 

 

 
 1. Ale ir papai, ir karoliai. O suknelė akurat kai WC.Ir tokios ir tokie ir p…sa mūsų gyvenimėlį.Persona iš amžių glūdumos.Kaip ir būrai iš ten pat.Progresas nulinis.Pachlopajem tovariščiu šiauliene za vdochnovitelnuju rieč.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 2. O jus paziurekite kam dirbo konservatoriu ,,elitas” 23m Visi viduriuoja del duju o kodel pries 20m nepastatytas terminalas?

  Thumb up 3 Thumb down 2

  • Draugas Benai, draugas Jeronimai ir etsetra.Mieli politologai ar partorgai, kodėl gi jūsų neišmokė elementarios aritmetikos.Iš 23 metelių konservai tebuvo valdžioje vos 8.Ne todėl, kad juos ginčiau, bet vardan tamstų skleidžiamos netiesos.Dekalogas ne religijos fanatizmas, o sankaupa tasyklių žmonijos harmonijai,Jūs pažeidėte 8 dekalogo punktą-NEKALBĖK NETIESOS.

   Thumb up 1 Thumb down 1

 3. Apie koncervatorius jeigu kalbeti,tai tik apie tuos ,kuriems rupi savo kisenes.Lietuva,jos zmones,jiems tik reikalingi pries rinkimus,visa kita tiesiog dzin..Jeigu kalbeti apie Kreivi ir jo vadovavimo laikotarpi,tai ar buvo koks ministras kitas kaip sis ,atneses Lietuvai didesniu nuostoliu? Ka sendien tas balvonas gali aplamai kalbeti,juolab nustatineti kokiuos tai nuolaidu procentus,kai tvarkingoje valstybeje jis jau senai butu patupdytas uz langu su mazis metaliniais kvadratukais.o dar drista siuksles aiskinti.Beja,ir kubilius turetu buti baudziamas uz valstybes tycini praskolinima,tycini naikinima.

  Thumb up 3 Thumb down 3

 4. Vieni geri, kiti dar geresni, o žmogus smaugiamas vis tvirčiau ir tvirčiau. Nėra jokio pasitikėjimo nei kubiloidais, nei tolerastais, nei sosaldemais, nei TT (po skalūnų dujų bjauraus protegavimo, po skudurinės onos juvenalinės politikos prakišimo į Seimą, DP irgi gera, jeigu būdama valdančiojoje koalicijoje prastūminėja su kubiloidais ir TT skalūnų dujas. Vienžo, liko tik Drąsos kelias, vertas pagarbos, kitos padorios kaip Tautininkai, Lietuvos sąrašas, Žalieji, deja, liko po rinkimų už borto.

  Thumb up 5 Thumb down 2

 5. Prisiminiau rus. anekdotą. Pagyvenusi moteris prieš partijos susirinkimą: коли будет ябаты, то меня попрошу першу, бо до хутора далеко”.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 6. Visi kažko bijo. Vieni tamsos, kiti aukščio, treti dantų gydytojų, o konservatoriai – pigesnių dujų.

  Thumb up 7 Thumb down 3

 7. Konservatoriai man mirė po Garliavos istorijos. Bet dabar ne apie tai. Tegul garsioji komunistė paaiškina, kaip čia atsitiko, kada jos patronas Brazauskas pardavė beveik dykai Rusijai Lietuvos vamzdynus sakydamas jog dabar bus pigios dujos, o rezultatas toks, kad neturim nei vamzdynų, o ir už dujas mokame brangiausiai ES.

  Thumb up 10 Thumb down 2

 8. kad Butkevičius neturėtų kreipti dėmesio, nesidairyti į šalis ir dirbti taip, kad Lietuvai būtų nauda. Viskas. Šunys loja, o karavanas eina.

  Thumb up 9 Thumb down 2

 9. Gal jojama ant rusu politikavimo dujomis ir nepastovumo, kad tik prispausti, ka galima, reikia to ar nereikia, o ta ruske aisku ko nori?

  Thumb up 5 Thumb down 2

 10. nuo nepriklausomybės pradžios konservatoriai joja ant “rusų baubo”. O kad tas baubas būtų, reikia jį sukurti ir palaikyti legendą. O legendos žlugimas tolygus ir partijos vilties dar kada nors pabūti valdžioje žlugimui. Elementaru.

  Thumb up 7 Thumb down 3

 11. Labai paprastas atsakymas: nes konservatoriai, nuo pat partijos įkūrimo, žaidžia dvigubą žaidimą: apsimetę patriotais, tarnauja seniems savo ponams KGB, o per juos rusų spec tarnyboms ir putinizmui Rusijoje. Taip daro partijos viršūnė, o apačios tai paprasčiausi konformistai ir karjeristai.

  Tiek žinių. 😉

  Thumb up 6 Thumb down 5

   • Tą kabinetinės liustracijos įstatymą atšaukite ir bus įrodymai.
    O šiaip tai visa konservų veikla ir yra įrodymas. Viskas, kad tik Lietuvai būtų blogiau, o tik kažkokiom grupuotėm (Garbaraviius ir panašiom) geriau.

    Tas pats dujų terminalas.
    Lubys siūlė; pastatysiu tik prisidėkite- konservams netiko. ES siūlė finansuoti bendrą visoms trims Pabaltijo valstybėm terminalą- konservai atsisakė.
    Kol vyriausybei vadovavo konservai, tol ir dabartinio dujų terminalo statyba nejudėjo. Kaip nejudėjo ir elektros tiltai su Švedija ir Lenkija.
    Plius dešimtys kitų stambių ir labai stambių, tokių kaip Snoras, aferų.
    Tai kokias dar galima padaryti išvadas? Kad viskas iš patriotizmo?

    Thumb up 2 Thumb down 2

 12. eina jie visi koncervai na…x…ui su visokiom prisvilusiom degutienėm ir kubiliukias priešaky. Jau pamiršta. mano didžiausia gyvenime klaida patikėti jais su jų dievuku dzieduku. Po jų – tuščia išdeginta vieta, dykvietė. Brudai ir brudės. Vienžo – bandita ir iškrypėliai visom prasmėm – vien tik pažiūrėjus į Lietuvą atstovaujantį jų dievo tarną tokį pigų vareikį…Jei dar ten yra normalių žmonių, tegu greičiau išsikapanoja iš to koncerviško mėšlo.

  Thumb up 5 Thumb down 4

  • Rotacija.Ruliacija.Ir ko tik partskola neprasimano,kad tik nedaleist,kad bendruomene rinktu Mera,Teiseja,Serifa.Gerai rusai sako apie ta rotacija -chui nachui meniat” tol”ko vremia teriat”.

   Thumb up 2 Thumb down 1

  • Iš maždaug10 000 TM registruotų narių ir kelių šimtų Kubiliaus rezervo, panaudojamo kai jam pritrūksta balsų partijos pirmininko rinkimuose, du visai padorūs. Tai Puteikis ir Rokas Žilinskas kai nustojo gerti. Daugiau padorių, bent jau man, nežinoma.

   Thumb up 4 Thumb down 2

 13. Betta.Nu Jus manes nepatikesit!
  Respublikoje EUro parlamentaras taksius aiskina,kad mums euro nereikia!
  Tau gal jau ir pedofilas Baba prades rasyt TIESOS?

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • jis pasirašė Lietuvos stojimo į ES sutartį, kurioje numatytas euro įvedimas?

   Thumb up 1 Thumb down 0

  • Euro reikia. Bet įsivedus eurą staigiai kyla kainos ir krenta atlyginimai. Tai dabar įsivaizduok Lietuvą 2015-tais metais: aerouostas, reisas į Angliją, pabadėję veidai ir čemodanai, čemodanai…

   Thumb up 4 Thumb down 2

   • Problema ne euras,kuri mes tik sustiprinsim praplete euro zona,o tuo paciu padidine euro mase ir tuo paciu gaudami didesne euro parama.Problema,kad Siaulieniai vagia baisiai.Taip kad euras cia Ne prie ko.

    Thumb up 2 Thumb down 0

 14. Kožnam asilui aišku, kad būtų gerai iš “Gaspromo” dujas pirkti pigiau.
  Tik ne kožnas asilas pagalvoja, o ko “Gaspromas” nori mainais už pigesnes dujas…

  Thumb up 2 Thumb down 1

  • tas Gazpromas jau toks baubas konservatoriams, tai kodėl tada jų vadovaujama Kauno savivaldybė leido Gazpromui parduoti Kauno termofikacijos elektrinę, neįvykdžius KTE pirkimo-pardavimo sutarties investicinių įsipareigojimų – “padovanojus” neinvestuotus berods 150 mln.? Taigi galėjo susigrąžinti Kauno savivaldybė KTE iš Gazpromo, kaip neįvykdžius investicinės sutarties.
   Taigi, politikuoja konservatoriai ir tiek. O dabar rodo ką kita.

   Thumb up 2 Thumb down 1

 15. Bet debilams is KGB stukaciaus DEDULES gaujos jis nesuprantamas- jiems svarbu rekti , kad juos puola ar rusai ar marsiecviai ar pedofilai… Svarbiausia , kad priesas butu, gali jis buti ir is haliucinaciju- VIENAS PRIESAS, VIENAS FIURERIS – TAUTU TEVAS DEDULE , na o visi nepritariantys spiegimui PRIESAI, kuriuos reik ….

  Thumb up 4 Thumb down 0

  • Kas link stukaciaus,tai i veidrodi pazvelg.
   Gali ir nusifotkint grupeje draugu.
   Pradedant Ambalu ir nebaigent Siauliene.
   2.Dabar keli zodziai link ginamosios:
   -Kai Vovacka Batkai sankcijom pagrasino,tas per savaite susirado,kur naftos pirkt ir kaip per Lietuva parsivezt.Tik musu tautos draugai.is 2Ka,tokie,kaip seniausiai seimelyje kiurksanti Siauliene, prisimeta kvailesni uz Lukasenka.
   Muset ne uz aciu?

   Thumb up 3 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip išsirinkti SPA centrą?
Kovai su žurnalistų persekiojimu – siūlomos naujos priemonės
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...