Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

Helsinkio universiteto docentas Johanas Bekmanas: Ukrainoje įvyko ginkluotas perversmas, Krymo žmonės turi teisę į apsisprendimo laisvę

2014-03-16 19:12 | Užsienis | Komentarų (28)

Maidanas. Stop kadras

Šiandien užsienio spaudoje pasirodė interviu su Helsinio universiteto sociologijos ir teisės profesoriumi Johanu Bekmanu. Pristatomas mokslininkas, kaip į Krymą pakviestas referendumo stebėtojas, pirmiausia prisipažino gavęs grasinantį laišką, kad tik nevažiuotų į Krymą stebėti referendumo.

Docentas nurodė, jog jo nuomonės apie Ukrainoje įvykusį smurtinį, antikonstitucinį perversmą niekas nepakeis, o į Krymą jis išvykęs todėl, kad jo nuostatų dėl žmonių apsisprendimo laisvės irgi niekas nepakeis.

Interviu docentas J.Bekmanas nurodė, jog tokios šlykščios rusofobijos, kuri pasirodė per įvairiausias formas Vakaruose, per Ukrainos krizę, nebuvo niekada.

Docento nuomone, vienintelis šitos rusofobijos tikslas – sužlugdyti Rusijos įvaizdį pasaulyje. Dėl šitos rusofobijos, pažymėjo J.Bekmanas, ir padidėjęs dėmesys referendumo stebėtojams, todėl atsiradę ir anoniminiai rašteliai su grasinimais užmušti.

Kaip pažymi teisės docentas, jokios tarptautinės teisės Krymo piliečiai nepažeidžia: kodėl buvo referendumai ir Kosove, ir Škotijoje, ir Katalonijoje – o Kryme tai jau būti negali? – visai ne retoriškai klausia Helsinkio universiteto teisės docentas.

„Toks įspūdis, jog Vakarai laiko, kad Krymo gyventojai ir čia gyvenantys rusai iš viso neturi jokios pasirinkimo teisės, ir balsuoti jiems taip pat nereikia. O visa šita isterija, su ekonominių sankcijų įvedimu – taigi čia iš viso košmaras! Štai jau kurį laiką stebiu, kaip dienomis sankcijas karštai aptarinėja parlamente, o vakarais, virtuvėse, sako, jog tai bus ekonominė savižudybė – Suomijoje tai akivaizdu kiekvienam normaliam žmogui. Tai kažkokia šizofrenija, aklavietė, barbarizmas.“

„Vakaruose, gaila, nenori matyti akivaizdaus dalyko: Kijeve įvyko ginkluotas perversmas, ir valdžios užgrobimas fašistinės chuntos valdžia, Ukrainoje prasidėjo nežinomybė. Ir šitos chuntos sukurta situacija yra pavojinga ir pačiai Europai, todėl Vakarai ir Rusija dėl išgyvenimo turi apsijungti, kad likviduotų šitą chuntą, o po to teisti juos tarptautiniame tribunole. Rusija labai greitai ir ryžtingai priėmė sprendimus, kad būtų neutralizuotos grėsmės.

Visas pasaulis žino, kad Kryme stovi kariuomenė, ir tai yra iššaukta būtinytė.

Šalyje nežinomybė, prarasta kontrolė regionuose, ir todėl kariai čia reikalingi, kad apsaugotų piliečių ramybę“, – tokią nuomonę apie Ukrainos ir Krymo padėtį išdėstė Suomijos Helsinio universiteto sociologijos ir teisės katedros docentas Johanas Bekmanas.

Ekki Johan Bekman (g. 1971 m.) yra Suomijos politikos mokslų, teisės sociologas ir kriminologas. Rusijoje žinomas kaip žmogaus teisių gynėjas, ginantis Rusijos piliečių teises už Rusijos ribų. E.J.Bekman taip par yra skaitęs pranešimus ir vaiko teisių apsaugos temomis, aktyvus kovotojas prieš vadinamąją juvenalinę justiciją. Kalbėdamas viešai yra pabrėžęs, jog vaiko teisių apsauga Suomijoje yra „privatizuotas reikalas“.

Parengė Kristina Sulikienė

Komentarai

 

 

 
 1. Kiek daug raudosnukiu komentaru,gal sudo prisivalge kad kriuksite.Tas suomiukas del vaiku tiesa pasakes.O del kacapu.Pikaso geras komentaras,nors nevisada as sutinku su jo nuomone.Tad raudonskuriai maziau perskite,nes kacapui mes tik mesa.23m. suda kramtote negalite tautininko prezidento issirinkti. santuoka-vyras ir moteris,zemes pardavimas kaip Vokietijoje,euro ivedimas kartu su anglija. Tad mastykite nes isnyksime kaip tauta.

  Thumb up 0 Thumb down 2

 2. Keista jog dauguma Lietuviu isterishkai akli. Ir tie kurie teigia jog Rusija isibrove i Kryma, o krimieciai 96% referendumu nusprende kitaip, nu atleiskit tokius vadina visishkai aklais. Todel klausiu visu rusofobu nuo kada zmoniu oficialiai prashanciu pagalbos rusijos ir rusai tampa isibroveliais??? Ir atsakikite argumentuotai, o ne kaip urviniai isterikai.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 3. naminiai gyvūnėliai visada nori, kad juos maitintų ir jais rūpintųsi. nesvarbu, kur jie gyvena – Rusijoje, Ukrainoje ar Lietuvoje su Suomija. Nesvarbu, kad vaikšto su piliečių pasais. Naminiai gyvūnėliai irgi turi turėti savo dokumentus, kad tvarka būtų. O ir šeimininkui lengviau prižiūrėti visą būrį surūšiuotų.

  Thumb up 1 Thumb down 2

 4. Malonu išgirsti tiesą apie įvykius Ukrainoje.
  Tai neteisėtas ginkluotas valdžios užgrobimas. Jokių sentimentų Janukovičiui-tautos plėšikui aš nejaučiu, bet nedemokratiško perversmo demokratiškos šalys neturėtų remti. Kitas klausimas kas užgrobė valdžią ir kodėl Krymo rusai tik dabar prašosi į Rusijos glėbį? Kad Krymas turi įpatingą statusą nepaneigsi ir jo gyventojai turi teisę apsispręsti. Malonu, kad ne visi akli ir sugeba įžiūrėti, jog taikus protestas Kijeve pradėtas vienų žmonių, kitų (Ultra nacionalistų, oligarchų) buvo paverstas kruvinomis skerdynėmis ir valdžios užgrobimu

  Thumb up 14 Thumb down 1

 5. nesuprantu vieno – vakar vyko ir referendumas dėl Venecijos atsiskyrimo, kur mūsiškių pareiškimai, jog tai neteisėta?? JUk NATO lėktuvai, kur grasinimai Venecijos merui?

  Thumb up 14 Thumb down 0

 6. Kriminalistikoje pasikartojantys recidyvai tampa serijiniais tada, kai teisėsaugai nepavyksta sutramdyti nusikaltėlio. Nepagautas banditas dažnai tampa vis įžūlesnis , o jo veikos tampa patyčios iš visos visuomenės, kurioje jis gyvena. Prisiminkime kiek kartų bolševikinė – komunistinė sistema kenkė Pasaulyje ir kada tai buvo reikiamai įvertinta? Kokius totalinius vertinimus prisiminsime? Nežinau tokių… Dėl įvairių pragmatinių interesų buvo tylima, kai SSRS įvedinėjo savo tvarką Rytų Europos šalyse. Vienas aneksavo, kitas sujungė į karinį Varšuvos bloką ilgiems šaltojo karo metams. Nepasimiršta valstybiniu terorizmu dvelkiančios baudžiamosios operacijos Vengrijoje ir Čekoslovakijoje. Galime tik įsivaizduoti, kaip liūdnai tada atrodė protesto demonstracija prieš invaziją Čekoslovakijoje, kurią sudarė tik aštuoni protestuotojai. Žinoma, savo susirūpinimą išreiškė bene visos demokratinės šalys, tačiau “Prahos pavasaris” buvo tankais ir BTR’ais sutryptas ir tai faktas. Rytuose esanti sovietinė imperija ir toliau ėjo karinių bei teroristinių avantiūrų keliu Afganistane, Čečėnijoje ir kitur. SSRS siuntė didžiules ginklų partijas visur, kur tik pajausdavo, kad galima laukti smurto proveržio. Per trečias šalis ginklai pasiekdavo net pačius drastiškiausius režimus. Kai kurie jų puolė gaminti branduolinę ginkluotę ar kaupti cheminio bei kitokio masinio naikinimo ginklo atsargas. Geras pavyzdys pagal sovietinius standartus veikiantis Sirijos režimas, geras Maskvos ir Pekino draugas. Šių šalių įtakoje susikūrė Š.Korėja ir buvo užkirstas kelias demokratinio Vietnamo vystymuisi. Jungtinių Valstybių pastangos stabdyti raudonųjų veržimąsi pasibaigė pralaimėjimu. Šiaip taip išgelbėta Kambodža nuo Pol Poto režimo siautėjimo.

  Thumb up 4 Thumb down 8

  • Pikasai atsipeikėk dabar XXI amžius. Ne prieš šimtą metų čia viskas vyksta, o DABAR.,

   Thumb up 7 Thumb down 4

  • Pikasui.Kodel nepamini Jav,isibrovimus,karus,saliu nuskurdinimus.Jei teisybe tai teisybe rasyk apie abi puses.Zmones nekvaili,mato ir girdi,tik silpnavaliai nenori nieko matyti.

   Thumb up 4 Thumb down 1

 7. Optimizmą skatinančios permainos, žlungant sovietiniam monstrui, greitai nukeliavo į istoriją, o naujojo “caro” režimas suplakė bolševizmą su didžiarusišku nacizmu ir verčia rusų tautą gerti tą gėrimą, paminant žodžioir kitas laisves. Kur jūs girdėjote, kad buvęs KGB aukštosios mokyklos auklėtinis žegnotųsi cerkvėje su žvakele rankoje? Tokios parodomosios akcijos rodo, kad savo ekspansijai siekiama pasitelkti ir cerkvę. Dabar kartu su ja garbinama carinė Rusija ir žadinamas rudos spalvos neonacionalizmas. Kai didžiulė dalis biudžeto sukišama karinėms agresijoms, praktinis rezultatas būna niekinis. Na ir kas kad Rusija įsteigė “nepriklausomas” valstybes Abchazijoje, P.Osetijoje, o dabar ruošiama didžiulis karinis poligonas Kryme, kuris gali tapti ne mažesne grėsme demokratiniams Pasauliui, kaip panašus darinys Karaliaučiaus srityje. Rusijos ekonomikai tai tik nuostoliai. Rusijos režimas didžiuliais kiekiais pardavinėja užsieniui šalies resursus ne tiek gyventojų gerovei, kiek savo karinių ambicijų tenkinimui. Džiaugsminga isterija, kelianti V.Putino reitingus primena A.Hitlerio pirmųjų karinių vojažų pergales. Tada milijonai vokiečių aikštėse susižavėję šaukė “Heil…” ir po to viso to ilgai ir graudžiai verkė. Kai Pasaulio visuomenė galutinai supras, kad fašizmas ir bolševizmas, pagimdę visokius dabartinius “neofašizmus” ir “neokomunizmus” yra tos pačios agresyvios prigimties padarai, žmonija turės šansą bendromis pastangomis išeliminuoti juos iš mūsų planetos. Laukti pavojinga…

  Thumb up 2 Thumb down 7

  • Pikasui.Is kokios knygos cia rasai,noriu tau pasakyt,gerai apsizvalgyk is kur ateina fasizmas,kiek galima dergt viena tauta?Pagaliau ir zmones pasauly mato kas yra kas.O melas ir propaganda siu laiku strategija,kazkam i nauda piksdyti tautas kad vieni pasaulio isrinktieji galetu valdyti.

   Thumb up 3 Thumb down 1

 8. DĖL DVIGUBŲ STANDARTŲ BEI ĮVYKIŲ VERTINIMŲ

  Mūsų valdantysis elitas nepripažįsta ne tik kitų regionų gyventojų referendumų, jis nepripažįsta ir SAVO TAUTOS Referendumų. Pavyzdys- Referendumas dėl AE.
  Mūsų valdantysis elitas taiko dvigubus standartus, skirtingai bei “teisinių interpretavimų” prasme priešingai vertina Krymo gyventojų referendumą ir Kosovo referendumą….Na, vadinamoji “atrankinė teisė” mūsų politiniam elitui bei jų kuratoriams iš Vakarų jau seniai tapo prioritetu.
  Mūsų politinis elitas, ypač NUOLAT valdantys konservatoriai, VISUS TSRS vadovybės nutarimus laiko diktatoriškais bei “neteisėtais”. Už viešą oponavimą pastarajai nuostatai ( propagandinei kelrodei) net baudžiamoji atsakomybė yra numatyta. Tačiau Krymo teritorija yra Ukrainos dalis tik TSRS vadovybės 1954 metų nutarimo dėka ( prieš 60 metų). Ir šiam “sovietiniam aktui” mūsų valdantieji kažkodėl tyliai ( o šiomis dienomis garsiai) pritaria. Taigi, ir čia matyti dvigubi standartai.
  Štai į ką reikia atkreipti dėmesį, stebint tuos įvykius bei vyksmus. O Krymo ateities mes, nemokantys susitvarkyti savo valstybėje, nenulemsime.

  Thumb up 16 Thumb down 1

    • Gali būti dar bjauriau. Ar tik netaps tie žmonės “situacijos įkaitais”? Juk visko gyvenime matėme….Šlykščiausių išdavysčių regėjome….
     Juk, jei kas, tie žmonės bus sudoroti Ukrainos valdžios….

     Thumb up 6 Thumb down 2

     • kodėl tatos šunys ir banderovcai negali pasidžiaugti, jog nors mažoje ukrainos dalelytėje žmonės gyvens oriai, ir greitai jau gaus pensijas ir pašalpas?
      Nes tuoj prasidės badas. Krymas gaus subsidijas. Tai vietoj to kad džiaugtųsi, tai grasina idiotiškomis sankcijomis

      Thumb up 8 Thumb down 3

  • Prie ko čia tai? Prof. Johanas Bekmanas neatstovauja nei Suomijos valdžiai, nei Suomijos oficialiai politikai.
   Geriau paneik jo teiginius apie dvigubus standartus, vertinant Krymo referendumą, jei gali….

   Thumb up 6 Thumb down 1

   • Būtent. J.Bekmanas dirba teisininku, dalyvauja bylose. Todėl jis gali teisingai matyti situaciją Ukrainoje.

    Thumb up 5 Thumb down 3

    • J.Bekamas dirba Helsinkio universitete, ir yra mėgstamas studentų. Akademinė visuomenė nepriklauso nuo dujų vamzdynų…

     Thumb up 3 Thumb down 1

 9. “šitos chuntos sukurta situacija yra pavojinga ir pačiai Europai, todėl Vakarai ir Rusija dėl išgyvenimo turi apsijungti, kad likviduotų šitą chuntą, o po to teisti juos tarptautiniame tribunole. Rusija labai greitai ir ryžtingai priėmė sprendimus, kad būtų neutralizuotos grėsmės.”

  Thumb up 9 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...