Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2021 Lapkritis 29 Pirmadienis
 

Helsinkio universiteto docentas Johanas Bekmanas: Ukrainoje įvyko ginkluotas perversmas, Krymo žmonės turi teisę į apsisprendimo laisvę

2014-03-16 19:12 | Užsienis | Komentarų (28)

Maidanas. Stop kadras

Šiandien užsienio spaudoje pasirodė interviu su Helsinio universiteto sociologijos ir teisės profesoriumi Johanu Bekmanu. Pristatomas mokslininkas, kaip į Krymą pakviestas referendumo stebėtojas, pirmiausia prisipažino gavęs grasinantį laišką, kad tik nevažiuotų į Krymą stebėti referendumo.

Docentas nurodė, jog jo nuomonės apie Ukrainoje įvykusį smurtinį, antikonstitucinį perversmą niekas nepakeis, o į Krymą jis išvykęs todėl, kad jo nuostatų dėl žmonių apsisprendimo laisvės irgi niekas nepakeis.

Interviu docentas J.Bekmanas nurodė, jog tokios šlykščios rusofobijos, kuri pasirodė per įvairiausias formas Vakaruose, per Ukrainos krizę, nebuvo niekada.

Docento nuomone, vienintelis šitos rusofobijos tikslas – sužlugdyti Rusijos įvaizdį pasaulyje. Dėl šitos rusofobijos, pažymėjo J.Bekmanas, ir padidėjęs dėmesys referendumo stebėtojams, todėl atsiradę ir anoniminiai rašteliai su grasinimais užmušti.

Kaip pažymi teisės docentas, jokios tarptautinės teisės Krymo piliečiai nepažeidžia: kodėl buvo referendumai ir Kosove, ir Škotijoje, ir Katalonijoje – o Kryme tai jau būti negali? – visai ne retoriškai klausia Helsinkio universiteto teisės docentas.

„Toks įspūdis, jog Vakarai laiko, kad Krymo gyventojai ir čia gyvenantys rusai iš viso neturi jokios pasirinkimo teisės, ir balsuoti jiems taip pat nereikia. O visa šita isterija, su ekonominių sankcijų įvedimu – taigi čia iš viso košmaras! Štai jau kurį laiką stebiu, kaip dienomis sankcijas karštai aptarinėja parlamente, o vakarais, virtuvėse, sako, jog tai bus ekonominė savižudybė – Suomijoje tai akivaizdu kiekvienam normaliam žmogui. Tai kažkokia šizofrenija, aklavietė, barbarizmas.“

„Vakaruose, gaila, nenori matyti akivaizdaus dalyko: Kijeve įvyko ginkluotas perversmas, ir valdžios užgrobimas fašistinės chuntos valdžia, Ukrainoje prasidėjo nežinomybė. Ir šitos chuntos sukurta situacija yra pavojinga ir pačiai Europai, todėl Vakarai ir Rusija dėl išgyvenimo turi apsijungti, kad likviduotų šitą chuntą, o po to teisti juos tarptautiniame tribunole. Rusija labai greitai ir ryžtingai priėmė sprendimus, kad būtų neutralizuotos grėsmės.

Visas pasaulis žino, kad Kryme stovi kariuomenė, ir tai yra iššaukta būtinytė.

Šalyje nežinomybė, prarasta kontrolė regionuose, ir todėl kariai čia reikalingi, kad apsaugotų piliečių ramybę“, – tokią nuomonę apie Ukrainos ir Krymo padėtį išdėstė Suomijos Helsinio universiteto sociologijos ir teisės katedros docentas Johanas Bekmanas.

Ekki Johan Bekman (g. 1971 m.) yra Suomijos politikos mokslų, teisės sociologas ir kriminologas. Rusijoje žinomas kaip žmogaus teisių gynėjas, ginantis Rusijos piliečių teises už Rusijos ribų. E.J.Bekman taip par yra skaitęs pranešimus ir vaiko teisių apsaugos temomis, aktyvus kovotojas prieš vadinamąją juvenalinę justiciją. Kalbėdamas viešai yra pabrėžęs, jog vaiko teisių apsauga Suomijoje yra „privatizuotas reikalas“.

Parengė Kristina Sulikienė

Komentarai

 

 

 
 1. Kiek daug raudosnukiu komentaru,gal sudo prisivalge kad kriuksite.Tas suomiukas del vaiku tiesa pasakes.O del kacapu.Pikaso geras komentaras,nors nevisada as sutinku su jo nuomone.Tad raudonskuriai maziau perskite,nes kacapui mes tik mesa.23m. suda kramtote negalite tautininko prezidento issirinkti. santuoka-vyras ir moteris,zemes pardavimas kaip Vokietijoje,euro ivedimas kartu su anglija. Tad mastykite nes isnyksime kaip tauta.

  Thumb up 0 Thumb down 2

 2. Keista jog dauguma Lietuviu isterishkai akli. Ir tie kurie teigia jog Rusija isibrove i Kryma, o krimieciai 96% referendumu nusprende kitaip, nu atleiskit tokius vadina visishkai aklais. Todel klausiu visu rusofobu nuo kada zmoniu oficialiai prashanciu pagalbos rusijos ir rusai tampa isibroveliais??? Ir atsakikite argumentuotai, o ne kaip urviniai isterikai.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 3. naminiai gyvūnėliai visada nori, kad juos maitintų ir jais rūpintųsi. nesvarbu, kur jie gyvena – Rusijoje, Ukrainoje ar Lietuvoje su Suomija. Nesvarbu, kad vaikšto su piliečių pasais. Naminiai gyvūnėliai irgi turi turėti savo dokumentus, kad tvarka būtų. O ir šeimininkui lengviau prižiūrėti visą būrį surūšiuotų.

  Thumb up 1 Thumb down 2

 4. Malonu išgirsti tiesą apie įvykius Ukrainoje.
  Tai neteisėtas ginkluotas valdžios užgrobimas. Jokių sentimentų Janukovičiui-tautos plėšikui aš nejaučiu, bet nedemokratiško perversmo demokratiškos šalys neturėtų remti. Kitas klausimas kas užgrobė valdžią ir kodėl Krymo rusai tik dabar prašosi į Rusijos glėbį? Kad Krymas turi įpatingą statusą nepaneigsi ir jo gyventojai turi teisę apsispręsti. Malonu, kad ne visi akli ir sugeba įžiūrėti, jog taikus protestas Kijeve pradėtas vienų žmonių, kitų (Ultra nacionalistų, oligarchų) buvo paverstas kruvinomis skerdynėmis ir valdžios užgrobimu

  Thumb up 14 Thumb down 1

 5. nesuprantu vieno – vakar vyko ir referendumas dėl Venecijos atsiskyrimo, kur mūsiškių pareiškimai, jog tai neteisėta?? JUk NATO lėktuvai, kur grasinimai Venecijos merui?

  Thumb up 14 Thumb down 0

 6. Kriminalistikoje pasikartojantys recidyvai tampa serijiniais tada, kai teisėsaugai nepavyksta sutramdyti nusikaltėlio. Nepagautas banditas dažnai tampa vis įžūlesnis , o jo veikos tampa patyčios iš visos visuomenės, kurioje jis gyvena. Prisiminkime kiek kartų bolševikinė – komunistinė sistema kenkė Pasaulyje ir kada tai buvo reikiamai įvertinta? Kokius totalinius vertinimus prisiminsime? Nežinau tokių… Dėl įvairių pragmatinių interesų buvo tylima, kai SSRS įvedinėjo savo tvarką Rytų Europos šalyse. Vienas aneksavo, kitas sujungė į karinį Varšuvos bloką ilgiems šaltojo karo metams. Nepasimiršta valstybiniu terorizmu dvelkiančios baudžiamosios operacijos Vengrijoje ir Čekoslovakijoje. Galime tik įsivaizduoti, kaip liūdnai tada atrodė protesto demonstracija prieš invaziją Čekoslovakijoje, kurią sudarė tik aštuoni protestuotojai. Žinoma, savo susirūpinimą išreiškė bene visos demokratinės šalys, tačiau “Prahos pavasaris” buvo tankais ir BTR’ais sutryptas ir tai faktas. Rytuose esanti sovietinė imperija ir toliau ėjo karinių bei teroristinių avantiūrų keliu Afganistane, Čečėnijoje ir kitur. SSRS siuntė didžiules ginklų partijas visur, kur tik pajausdavo, kad galima laukti smurto proveržio. Per trečias šalis ginklai pasiekdavo net pačius drastiškiausius režimus. Kai kurie jų puolė gaminti branduolinę ginkluotę ar kaupti cheminio bei kitokio masinio naikinimo ginklo atsargas. Geras pavyzdys pagal sovietinius standartus veikiantis Sirijos režimas, geras Maskvos ir Pekino draugas. Šių šalių įtakoje susikūrė Š.Korėja ir buvo užkirstas kelias demokratinio Vietnamo vystymuisi. Jungtinių Valstybių pastangos stabdyti raudonųjų veržimąsi pasibaigė pralaimėjimu. Šiaip taip išgelbėta Kambodža nuo Pol Poto režimo siautėjimo.

  Thumb up 4 Thumb down 8

  • Pikasai atsipeikėk dabar XXI amžius. Ne prieš šimtą metų čia viskas vyksta, o DABAR.,

   Thumb up 7 Thumb down 4

  • Pikasui.Kodel nepamini Jav,isibrovimus,karus,saliu nuskurdinimus.Jei teisybe tai teisybe rasyk apie abi puses.Zmones nekvaili,mato ir girdi,tik silpnavaliai nenori nieko matyti.

   Thumb up 4 Thumb down 1

 7. Optimizmą skatinančios permainos, žlungant sovietiniam monstrui, greitai nukeliavo į istoriją, o naujojo “caro” režimas suplakė bolševizmą su didžiarusišku nacizmu ir verčia rusų tautą gerti tą gėrimą, paminant žodžioir kitas laisves. Kur jūs girdėjote, kad buvęs KGB aukštosios mokyklos auklėtinis žegnotųsi cerkvėje su žvakele rankoje? Tokios parodomosios akcijos rodo, kad savo ekspansijai siekiama pasitelkti ir cerkvę. Dabar kartu su ja garbinama carinė Rusija ir žadinamas rudos spalvos neonacionalizmas. Kai didžiulė dalis biudžeto sukišama karinėms agresijoms, praktinis rezultatas būna niekinis. Na ir kas kad Rusija įsteigė “nepriklausomas” valstybes Abchazijoje, P.Osetijoje, o dabar ruošiama didžiulis karinis poligonas Kryme, kuris gali tapti ne mažesne grėsme demokratiniams Pasauliui, kaip panašus darinys Karaliaučiaus srityje. Rusijos ekonomikai tai tik nuostoliai. Rusijos režimas didžiuliais kiekiais pardavinėja užsieniui šalies resursus ne tiek gyventojų gerovei, kiek savo karinių ambicijų tenkinimui. Džiaugsminga isterija, kelianti V.Putino reitingus primena A.Hitlerio pirmųjų karinių vojažų pergales. Tada milijonai vokiečių aikštėse susižavėję šaukė “Heil…” ir po to viso to ilgai ir graudžiai verkė. Kai Pasaulio visuomenė galutinai supras, kad fašizmas ir bolševizmas, pagimdę visokius dabartinius “neofašizmus” ir “neokomunizmus” yra tos pačios agresyvios prigimties padarai, žmonija turės šansą bendromis pastangomis išeliminuoti juos iš mūsų planetos. Laukti pavojinga…

  Thumb up 2 Thumb down 7

  • Pikasui.Is kokios knygos cia rasai,noriu tau pasakyt,gerai apsizvalgyk is kur ateina fasizmas,kiek galima dergt viena tauta?Pagaliau ir zmones pasauly mato kas yra kas.O melas ir propaganda siu laiku strategija,kazkam i nauda piksdyti tautas kad vieni pasaulio isrinktieji galetu valdyti.

   Thumb up 3 Thumb down 1

 8. DĖL DVIGUBŲ STANDARTŲ BEI ĮVYKIŲ VERTINIMŲ

  Mūsų valdantysis elitas nepripažįsta ne tik kitų regionų gyventojų referendumų, jis nepripažįsta ir SAVO TAUTOS Referendumų. Pavyzdys- Referendumas dėl AE.
  Mūsų valdantysis elitas taiko dvigubus standartus, skirtingai bei “teisinių interpretavimų” prasme priešingai vertina Krymo gyventojų referendumą ir Kosovo referendumą….Na, vadinamoji “atrankinė teisė” mūsų politiniam elitui bei jų kuratoriams iš Vakarų jau seniai tapo prioritetu.
  Mūsų politinis elitas, ypač NUOLAT valdantys konservatoriai, VISUS TSRS vadovybės nutarimus laiko diktatoriškais bei “neteisėtais”. Už viešą oponavimą pastarajai nuostatai ( propagandinei kelrodei) net baudžiamoji atsakomybė yra numatyta. Tačiau Krymo teritorija yra Ukrainos dalis tik TSRS vadovybės 1954 metų nutarimo dėka ( prieš 60 metų). Ir šiam “sovietiniam aktui” mūsų valdantieji kažkodėl tyliai ( o šiomis dienomis garsiai) pritaria. Taigi, ir čia matyti dvigubi standartai.
  Štai į ką reikia atkreipti dėmesį, stebint tuos įvykius bei vyksmus. O Krymo ateities mes, nemokantys susitvarkyti savo valstybėje, nenulemsime.

  Thumb up 16 Thumb down 1

    • Gali būti dar bjauriau. Ar tik netaps tie žmonės “situacijos įkaitais”? Juk visko gyvenime matėme….Šlykščiausių išdavysčių regėjome….
     Juk, jei kas, tie žmonės bus sudoroti Ukrainos valdžios….

     Thumb up 6 Thumb down 2

     • kodėl tatos šunys ir banderovcai negali pasidžiaugti, jog nors mažoje ukrainos dalelytėje žmonės gyvens oriai, ir greitai jau gaus pensijas ir pašalpas?
      Nes tuoj prasidės badas. Krymas gaus subsidijas. Tai vietoj to kad džiaugtųsi, tai grasina idiotiškomis sankcijomis

      Thumb up 8 Thumb down 3

  • Prie ko čia tai? Prof. Johanas Bekmanas neatstovauja nei Suomijos valdžiai, nei Suomijos oficialiai politikai.
   Geriau paneik jo teiginius apie dvigubus standartus, vertinant Krymo referendumą, jei gali….

   Thumb up 6 Thumb down 1

   • Būtent. J.Bekmanas dirba teisininku, dalyvauja bylose. Todėl jis gali teisingai matyti situaciją Ukrainoje.

    Thumb up 5 Thumb down 3

    • J.Bekamas dirba Helsinkio universitete, ir yra mėgstamas studentų. Akademinė visuomenė nepriklauso nuo dujų vamzdynų…

     Thumb up 3 Thumb down 1

 9. “šitos chuntos sukurta situacija yra pavojinga ir pačiai Europai, todėl Vakarai ir Rusija dėl išgyvenimo turi apsijungti, kad likviduotų šitą chuntą, o po to teisti juos tarptautiniame tribunole. Rusija labai greitai ir ryžtingai priėmė sprendimus, kad būtų neutralizuotos grėsmės.”

  Thumb up 9 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Namų diagnostikos ekspertai. Kurie yra geriausi?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...