Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 7 Sekmadienis
 

Grynai klasikinė situacija

2010-10-27 12:48 | Laiškai, Naujienos, Nuomonių ringas | Komentarų (79)

Lietuvoje subrendo klasikinė revoliucinė situacija: viršūnės tapo nebeįgalios valdyti, o apačios nebenori toliau taip gyventi (KK nuotr.)

Vadimas Juška

Stebėdamas paskutinius konvulsijų tampomos valdžios veiksmus marinant pedofilijos bylą, nejučiom prisimenu klasikinę priešrevoliucinę situaciją – viršūnės tapo nebeįgalios valdyti, o apačios nebenori toliau taip gyventi. Kiekvienas valdžios beprotiškas žingsnis – tai savotiškas katalizatorius gimdant naują politinę jėgą, kuri turi konsoliduoti ne tik kad nusivylusius dabartinėmis „tradicinėmis“, arba kitaip „pinigų“ partijomis, bet norinčius kurti ir dirbti Lietuvoje, o ne egzistuoti ar bėgti iš jos.

Žinoma, N. Venckienė , būdama teisininkė į viską įprato žiūrėti blaiviai ir kritiškai. Ji, be jokios abejonės, supranta, kad jai gyventi ir dirbti Lietuvoje bus galima tik vienu atveju – jeigu iš esmės pasikeis Lietuvą valdantis politinis elitas. O jis gali pasikeisti tik vienu atveju – jeigu pati N. Venckienė pradės aktyviai dalyvauti naujo politinio elito kūrime.

Sukurti partiją, kurioje būtų iniciatyvūs, adekvatūs ir realiame gyvenime gyvenantys žmonės, nėra jau taip sunku. Paprasčiausia tereikia nedaryti klaidų, kokias padarė savo užuomazgose „tradicinės“ arba „pinigų“ partijos. Ir žinoma pats pagrindinis naujosios partijos siekis ( pavadinkime ją hipotetiškai „Reformų partija„ ) būtų ne kas kita, o kaip pirmalaikių Seimo rinkimų organizavimas. Nes gyventi valdant tokiam Seimui ir Vyriausybei – ne kas kita, kaip Valstybės ir Tautos savižudybė. Tarp kitko – pačiu lėčiausiu ir skausmingiausiu būdu.

Lietuvos Valstybė atsidūrė tokioje būsenoje, kad jos reanimuoti nebegalima. Ją reikės pradėti kurti iš naujo. Nuo 1990 metų Kovo 11–osios, kaip atskaitos, taško. Kurti socialiai teisingą – tokią, apie kurią svajojo 1918 Vasario 16–osios Akto Signatarai . Valstybę, kurios tikslas ne kokio nors Afganistano ar Haičio, o Lietuvos piliečių gerovė. Tokią, iš kurios žmonės ne emigruotų, o geistų imigruoti. Valstybę su progresiniais mokesčiais, griežta valdžios vertikale, asmenine politikų ir valdininkų, tarnautojų atsakomybe, valstybę, ginančią ne monopolistų, o piliečių interesus. Valstybę, kurioje visos galimybės atvertos ne siauram „pateptųjų“ ratui, o visiems to norintiems ir gabiems piliečiams. Reikės kurti Valstybę, kuri realiai atitiktų ES ir NATO keliamiems Žmogaus Teisių ir Laisvių reikalavimams. Reikės kurti tokią Valstybę, kuri būtų visiems vienodai teisinga. Ne popieriuje, deklaracijose, o realiame gyvenime.

Gruzinai, kuriuos taip mėgsta mokinti išdidžiai išpūtę žandus mūsų „demokratijos tėvai“ ir “diplomatijos motinos“, jau seniai aplenkė Lietuvą kovoje su korupcija, įgyvendinant Žmogaus Teises ir Laisves. Žinoma, tam reikėjo daug drąsos ir ryžto. Tačiau padaryti žingsniai davė savo. Gruzija gyvena. Blogai ar gerai – žinoma, su kuo lyginsi. Tačiau Gruzijos piliečiai prieš įstatymą lygūs. Ir ten neteisiami žurnalistai už tai, ką gali pagalvoti statistinis Gruzijos skaitytojas.

Kiek reikia laukti naujos partijos sukūrimo, priklausys nuo to, kiek N. Venckienė tikės teisingumu. Jai, kaip teisinės sistemos sudėtinei daliai, nepaprastai sunku suvokti psichologiškai, kad jos pačios, a.a. Drąsiaus Kedžio dukrelės likimas jau nuspręstas a priore. Valdžios vykdomas bylos vilkinimas – ne kas kita, o gudri sekinimo taktika. Laukimas, kol byla atsibos ją stebinčiai publikai.

Tačiau valdantieji, dangstantys savo draugelius ir „draugelkas“ ( naujadaras, kalbininkai liks sužavėti) vėlgi padarė esminę klaidą – dauguma, absoliuti dauguma teisinėje sistemoje dirbančių žmonių, VRM ir Prokuratūros pareigūnų, VSD darbuotojų yra sąžiningi ir dori žmonės. Tik jiems tokiems tapti realiai trukdo keletas šimtų neaiškios orientacijos žmonių, kažkodėl pasivadinusių „valstybininkais“.

Iš tiesų, kad Lietuva pagaliau taptų tikra Valstybe, reikia labai nedaug – šviežio kraujo politikoje, nesužaloto pinigų skoniu blaivaus proto ir loginio mąstymo. Visa tai yra. Tereikia imtis veiksmų, nes, kaip bebūtų gaila, a.a. Kedžio byla buvo tik indikatorius, parodęs mūsų Valstybės suirimo ir neįgalumo laipsnį.

2010-10-27

Komentarai

 

 

 
 1. nejuokinga nes juos palaiko visa lietuva isskyrus saujele paziurek i lentele kaireje balsavimu

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. kad tik greiciau susikurtu ta partija, kad greiciau tik nusalinti ta seima.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. garla-panai drąsina save – bando įtikinti save ir kitus , kad jū daug , kad jie už teisybę(savo). O faktiškai , tai jų gal koks 100 – iš kurių 70 proc. mierzavcai ir banditai , likuiseji – psichopatai. Svarbu labaaai garsiai rėkti. Ir girdėti tik save.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Kaip pavadinti tai, kas vyksta seime, (prezidentūroje?)? Valstybės agonija? Valstybinių nusikaltėlių demonstracija? Jie pritaria žiobienės išsakytam įžūliam žmonių niekinimui, jie palaiko vilkės, šiepiančios dantis prieš vaikus, elgesiui ir veiksmams. Tai menkystų gauja, kuriems rūpi tik jų pačių gerovė.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Balsuociau uz Neringa ir man dzin, tegul tvarko visus tuos burokratus pinigines kiaules viskuo pertekusias. Jai po to, ka teko isgyventi kito kelio atlga nera. Uz tesiybe ir us nauja lietuva!
  Lina

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Ir dėl dabartinių Nepriklausomybės Akto Signatarų aš labai abejoju,ar jie verti to vardo.Būtų mano valia,vyčiau visus iš seimo ir didžiąjai daliai signatarų panaikinčiau signatarystes:)Pritariu Vadimui.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Tikiu, kad N.Venckienės ar kita partija susikūrusi po teisingumo vėliava gaus daugumą seime. Bet netikiu, kad prasiskolinusios valstybės piliečiai bus kantrūs ir kęs nepriteklių ilgą laiką. O kur dar apsimetėliai, kurie slapta kenks, o įstatymai saugantys teisėjų kėdes, o teisėsaugos klanas ir t.t. Todėl dar prieš rinkimus reikia tautai išaiškinti, kad greitai tortų nevalgys ir pati visuomenė turi keistis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Vadimai, ačiū už įžvalgas, puikų stilių,tikslingumą, glaustumą ir aiškumą

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Gerbiamas Vadimai, esate daugiau maziau objektyvus ir vertas pagarbos, kiek stebiu jusu straipsnius ir komentarus.Tai ir dirbkite,rasykite.Malonu pasitikrinti savo izvalgas su jusu mintimis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. valstybei reikia pirmiausiai visuomenes….o LT dar 80% sovietiniu-vergu! kai pasikeis mastymas ir poziuris tai ir politinis elitas taps moralus…na, o kad prokuraturoj, vsd ir tt daug saziningu….na, jau nebent prisitaikeliu,kurie ir vykdo ta juoda darba, bet neisdrista pasisakyt uz tiesa…siaip geras straipsnis

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. reikia,reikia,reikia,tai viskas,ką jūs galite parašyti,bet valdžią(tikrąją)turi tie,kurie valdo visą teisėsaugą,nes jie valdo pinigus ir informaciją ir dar ilgai valdys.Argi jūs nematote,kas darosi teismuose? Šiandien visiems Lietuvos žmonėms bus teismo sprendimu spjauta į veidą,eilinį kartą.Palaukime,liko nedaug.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Geriau but,kad ponia Neringa apsisprestu.Bet gerai ir Marius.Skestanciam ir siaudas tinka.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Miela, Neringa, as tikiu viskuo ka jus sakote, nes jusu lupomis kalba teisybe.Protingi zmones zino ka reiskia medaliu, ar su pagyrimu baigti mokykla, ir protingi zmones bent bando isivaizduoti per kokia golgota jums tenka eiti.Jusu sprendimai pasirode po mano minciu komentaruose, ir as labai didziuojuosi jusu sprendimais.Jie yra vieninteliai teisingi sprendimai. Drasius daznai palies plaukus smilkiniuose ir paklaus-"Kaip sekas , sese ?" Su laiku bus isaiskinta paskutiniai jo ziaurus isgyvenimai, ir is kur ta svendre ir tos alkoholio promiles.Daug Lietuvos zmoniu paliko Lietuva, isejo is gyvenimo, paluzo, nes idealistai negali kovoti su tokiomis "stankemis" ju arsenale nera tokiu priemoniu kaip pas gaideni ar lavaste.Lietuva serga veziu ir gaila amputuoti galune, bet jos neamputavus seks metastazes ir Lietuvos krachas.Paulauskai paskutiniai uzdarys duris ir bus maskoliais. Man labai liudna prisipazinti, kad as parasiau, kad gyvo Drasiaus nebesuras.Bet man linksma, kad jus tokia ryztinga ir Drasius garantuotai didziuojasi savo SESE !!!! Su pagarba

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. jei prokuroras Bieliauskas prabiltų apie pedofilijos bylą ir visus jos užkulisius, tai paaiškėtų viskas. Bet deja… dėl didelio noro likti pareigose, jis davė tylos įžadus. Ar galima tokiais pasitikėti?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. "dauguma, absoliuti dauguma teisinėje sistemoje dirbančių žmonių, VRM ir Prokuratūros pareigūnų, VSD darbuotojų yra sąžiningi ir dori žmonės" Šis teiginys melagingas, dori ir sąžiningi žmonės netylės (bijodami netekti šiltos vietos)kai klojamas minkštas patalas pedofilams-skriaudžiami vaikai, kontrabandininkams, korupcijai. Užtektų, kad jie pasirodytų viešai ir išreikštų savo nuomonę. To nepadarė ir pasitikėjimo jais nėra. Vienas Rūsų režisierius yra pasakęs "Pats pavojingiausias žvėris yra zuikis" ir tai tiesa, jei žmogų valdo baimė ir jis net nebando iš jos išsivaduoti, tai iš jo galima tikėtis didžiausio blogio.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. tikrai Tautos ateities forumas kaip girdėjo organizuos Referendumą jei tai bus dėl šio mėšlo išmėžimo tikrai dalyvausiu

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. JAU YRA TOKIA JĖGA TAI TAUTOS ATEITIES FORUMAS TIK REIKIA APIE JĮ VISIEM NORINTIEM PERMAINŲ O NE POSTŲ BURTIS AUTORIUS IRGI JAM PRIKLAUSO

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. reikia zmogaus – vado, kuris sugebetu suburti aplink save dar turincius sazines ir norincius demokratines-teisines ir civilizuotos Lietuvos. tik reikia neuzmirsti, kad kalbame ne apie sotesne Lietuva, bet apie sugrazinima zmogui jo oruma ir tikejima, kad visi lygus pries istatymus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. Revoliucijos Lietuvoje nebus…. BUS Rinkimai, kai iš valdžios bus išmesti į istorijos šiuklyną visokie aktoriai, tautininkai ir galop koncervai su kubiliumi priešaky…. nekalbant apie istorinę asmenybę draugą kirkilasą.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. man patiko plakatas! straipsnis irgi labai saunus. as tikiu, kad ir su didelem nuoskaudom , lietuva pakils is sio meslo. Pagarba Venskienei ir jos seimai. ACIU DRASIUI uz atvertas akis

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras