Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugpjūtis 4 Trečiadienis
 

Grynai klasikinė situacija

2010-10-27 12:48 | Laiškai, Naujienos, Nuomonių ringas | Komentarų (79)

Lietuvoje subrendo klasikinė revoliucinė situacija: viršūnės tapo nebeįgalios valdyti, o apačios nebenori toliau taip gyventi (KK nuotr.)

Vadimas Juška

Stebėdamas paskutinius konvulsijų tampomos valdžios veiksmus marinant pedofilijos bylą, nejučiom prisimenu klasikinę priešrevoliucinę situaciją – viršūnės tapo nebeįgalios valdyti, o apačios nebenori toliau taip gyventi. Kiekvienas valdžios beprotiškas žingsnis – tai savotiškas katalizatorius gimdant naują politinę jėgą, kuri turi konsoliduoti ne tik kad nusivylusius dabartinėmis „tradicinėmis“, arba kitaip „pinigų“ partijomis, bet norinčius kurti ir dirbti Lietuvoje, o ne egzistuoti ar bėgti iš jos.

Žinoma, N. Venckienė , būdama teisininkė į viską įprato žiūrėti blaiviai ir kritiškai. Ji, be jokios abejonės, supranta, kad jai gyventi ir dirbti Lietuvoje bus galima tik vienu atveju – jeigu iš esmės pasikeis Lietuvą valdantis politinis elitas. O jis gali pasikeisti tik vienu atveju – jeigu pati N. Venckienė pradės aktyviai dalyvauti naujo politinio elito kūrime.

Sukurti partiją, kurioje būtų iniciatyvūs, adekvatūs ir realiame gyvenime gyvenantys žmonės, nėra jau taip sunku. Paprasčiausia tereikia nedaryti klaidų, kokias padarė savo užuomazgose „tradicinės“ arba „pinigų“ partijos. Ir žinoma pats pagrindinis naujosios partijos siekis ( pavadinkime ją hipotetiškai „Reformų partija„ ) būtų ne kas kita, o kaip pirmalaikių Seimo rinkimų organizavimas. Nes gyventi valdant tokiam Seimui ir Vyriausybei – ne kas kita, kaip Valstybės ir Tautos savižudybė. Tarp kitko – pačiu lėčiausiu ir skausmingiausiu būdu.

Lietuvos Valstybė atsidūrė tokioje būsenoje, kad jos reanimuoti nebegalima. Ją reikės pradėti kurti iš naujo. Nuo 1990 metų Kovo 11–osios, kaip atskaitos, taško. Kurti socialiai teisingą – tokią, apie kurią svajojo 1918 Vasario 16–osios Akto Signatarai . Valstybę, kurios tikslas ne kokio nors Afganistano ar Haičio, o Lietuvos piliečių gerovė. Tokią, iš kurios žmonės ne emigruotų, o geistų imigruoti. Valstybę su progresiniais mokesčiais, griežta valdžios vertikale, asmenine politikų ir valdininkų, tarnautojų atsakomybe, valstybę, ginančią ne monopolistų, o piliečių interesus. Valstybę, kurioje visos galimybės atvertos ne siauram „pateptųjų“ ratui, o visiems to norintiems ir gabiems piliečiams. Reikės kurti Valstybę, kuri realiai atitiktų ES ir NATO keliamiems Žmogaus Teisių ir Laisvių reikalavimams. Reikės kurti tokią Valstybę, kuri būtų visiems vienodai teisinga. Ne popieriuje, deklaracijose, o realiame gyvenime.

Gruzinai, kuriuos taip mėgsta mokinti išdidžiai išpūtę žandus mūsų „demokratijos tėvai“ ir “diplomatijos motinos“, jau seniai aplenkė Lietuvą kovoje su korupcija, įgyvendinant Žmogaus Teises ir Laisves. Žinoma, tam reikėjo daug drąsos ir ryžto. Tačiau padaryti žingsniai davė savo. Gruzija gyvena. Blogai ar gerai – žinoma, su kuo lyginsi. Tačiau Gruzijos piliečiai prieš įstatymą lygūs. Ir ten neteisiami žurnalistai už tai, ką gali pagalvoti statistinis Gruzijos skaitytojas.

Kiek reikia laukti naujos partijos sukūrimo, priklausys nuo to, kiek N. Venckienė tikės teisingumu. Jai, kaip teisinės sistemos sudėtinei daliai, nepaprastai sunku suvokti psichologiškai, kad jos pačios, a.a. Drąsiaus Kedžio dukrelės likimas jau nuspręstas a priore. Valdžios vykdomas bylos vilkinimas – ne kas kita, o gudri sekinimo taktika. Laukimas, kol byla atsibos ją stebinčiai publikai.

Tačiau valdantieji, dangstantys savo draugelius ir „draugelkas“ ( naujadaras, kalbininkai liks sužavėti) vėlgi padarė esminę klaidą – dauguma, absoliuti dauguma teisinėje sistemoje dirbančių žmonių, VRM ir Prokuratūros pareigūnų, VSD darbuotojų yra sąžiningi ir dori žmonės. Tik jiems tokiems tapti realiai trukdo keletas šimtų neaiškios orientacijos žmonių, kažkodėl pasivadinusių „valstybininkais“.

Iš tiesų, kad Lietuva pagaliau taptų tikra Valstybe, reikia labai nedaug – šviežio kraujo politikoje, nesužaloto pinigų skoniu blaivaus proto ir loginio mąstymo. Visa tai yra. Tereikia imtis veiksmų, nes, kaip bebūtų gaila, a.a. Kedžio byla buvo tik indikatorius, parodęs mūsų Valstybės suirimo ir neįgalumo laipsnį.

2010-10-27

Komentarai

 

 

 
 1. Dabar “YouTube” vaizdo samouczków kokybė yra daug geresnis ir tvirtesnis , todėl taipriežastis , kad aš žiūri šį video šiuo metu .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. taigi, belieka eiti Drąsius keliu, nenusilenkti prievartai ir melui, Jis tapo simboliu doriems žmonėms, nepabėgti, o gintis…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Tu savo šalinimo organais rūpinkis, glušiau. Pasiplauk juos dažniau, tai gal negalvosi apie tą reikalą, gaidy. Aš tavo nesąmonių ne tiek skaičiau, bet iki šiol neįžeidinėjau. Negarantuoju, kad ir toliau taip bus. Kokią teisę turi kažkur siuntinėti vien už nuomonę? Eik ir tu nchj, pradžiai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Zmogau,tau su tavo sikna negerai ,jei kisi Paleckiuka-tokie zmones kaip jis-pederastizmo sekla, beproti.Jei labai jauties teisus-varyk i Centoroju ir laizyk ten, o ne cia.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Ačiū gerb. V.JUŠKAI už išmintingą straipsnį. Lietuva, jau pamiršai savo tikrus didvyrius ir šventą laisvės priesaiką…eini į pražūtį…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Yra dvi politinės jėgos,kuriomis jei patikėtų tauta, tai pakeistų dabartinę sistemą iš pagrindų. Viena iš jų nori sukurti socializmą su žmonišku veidu, kita-kapitalizmą su žmonišku veidu, Tos jegos, tai A.Paleckio SLF partija ir A.Matulevičiaus TAF judėjimas, besiruošiantis išvirsti partija. Tik liaudis, paragavusi surogatinio netikro socializmo, faktiškai valstybinio kapitalizmo, jo dar ilgai baidysis, o judėjimo vadovu kažkaip irgi nepasitiki.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. “Geriau mirk kaip D.Kedis, negu gyvenk kaip prokuroras”. Jaunuolis dar naivus. Šis šūkis tinka sąžiningėms žmonėms, niekšams tinka ir prokuroro vieta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. aš nebūčiau toks kategoriškai optimistiškas. Mano nuomone, jis pamiršta dar vieną svarbų veikėją, mūsų dabartinės situacijos kaltininką- pilietį. Galvoje turiu visuomenės inertiškumą, gal abuojumą, o gal "tą prakeiktą" nuolankumą. Kas vyko Prancūzijoje dėl pensijinio amžiaus ilginimo, matėme. Net moksleiviai nepraleido progos pasiausti. Mūsų jau antrą planuojamą pailginimą sutinka tylus pritarimas: galėsim ilgiau padirbėti. Ar turės Neringos partija kokybiškos medžiagos, kad veiktų, jei visuomeniškai aktyvi visuomenės dalis yra jau apsigavę pseudosocialdemokratais, pseudoliberalais ir pseudokonservatoriais, o likusi dalis -abuoja? Turiu galvoje žmogiškąją medžiagą. V.Ladas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Viešai paskelbta, kad Venckų skundų atmetimo ar patvirtinimo sprendimas vyks lapkričio 3 d.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Panevėžio teisėjas Gladutis ne tik kad nepasveiko, bet tapo neįgalus. Nes neįgali pasirašyti jau priimtą ir surašytą nutartį. O jei rimtai,tai jis, matomai, kategoriškai atsisakė ją pasirašyti, kokia ji yra, todėl pedofilijos byla netikėtai pakrypo kryptimi, kur ta nutartis jau lyg ir nereikalinga. Dabar reikia stebėti, kas bus su Gladučiu? Ar Sistema leis jam toliau darbuotis? Gal jo laukia Stulpino finalas? Gal tokiu atveju ir jis prabiltų…?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. padekite nustatyti jona lietuvi – 2010 10 28 16:06 Koks cia istvirkelis studentas Lietuvos jaunimo tarpe, o gal cia destytojas, ar mokslinis bedarbis sitaip taskosi savo meslu?. Pavyzdziui L.ryto Videonaujienos, Prokurorai praso nutraukti…. komentarai Nr.18; 23. Jonas lietuvis>21 23:34 10-27 | 193.219.174.52 Man turi būti gėda dėl nepagarbos pedofilui-žmogžudžiui Drąsiui Kedžiui? Eik galvą po šaltu dušu praplauti. IP: 193.219.174.52 jonas lietuvis ( save vadina!) nersdamas ir visus smeisdamas butinai nori parodyti kas jis toks ir is kur jis raso : LITNET NOC address: Kaunas University of Technology , Computer Center; Studentu 48a-101, LT-3028 Kaunas, Lithuania. tel-no: +370 7 353325, fax-no: +370 7 300643

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. kas toks per tipas Prosenis Holmsas – 2010 10 28 21:11 Padekite nustatyti kas toks per slykstus tipas Prosenis Holmsas. Lrytas , straipsnio – Prokurorai nebenori irodineti…komentarai , Nr.204(…Juk D.Kedys NEMYLIMAI (nes ant motinos Laimos rankų IŠVARYTAI!) 4-metei dukrai liepdavo laižyti ar prievarta į burnytę kišdavo pimpalą už perkamus šokoladinius kiaušinius su vaikui rūpimais žaisliukais kiaušinio apvalkale. _¶_Neatmestina, o skubiai tikrintina ir trečia galima „globos“ aplinkybė — kai nemato valstybės paskirta apsauga, kas žino, ką „globėjai“ mažylei prišneka ir ką jai daro už keturių namo sienų: gal ir toliau tėvo D.Kedžio pavyzdžiu mergaitė prievartaujama, gal kasdien po kelissyk raginama kartoti žodžius „nenoriu pas mamą“ ir ruošiama būsimos teroristės nusikaltimui?). Siam pilieciui tinkamiausia vieta psichiatrineje. Pagal jo IP: 79.132.161.49 ji galima nustatyti cia : VINITA Hostmasters, address: UAB "Vinita" , S. Staneviciaus 24 , LT-07102, Vilnius, Lithuania phone:+370 52 702856; fax-no: +370 52 301166 , abuse-mailbox: abuse@vinita.lt

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Gal EKSPERTAI.EU kreipimąsis į VSD, kad paviešintų Devintosios (politiniai ir visuomeniniai procesai) valdybos viršininko Aidžio Mieželio asmenybę, nebuvo visiškai beprasmiškas? Gal šio aukšto VSD pareigūno pėdsakas pedofilijos ir žudymų byloje yra perdaug ryškus? Kas galėtų paneigti, kad ne Aidžiui Mieželiui, uoliai slepiamam nuo visuomenės (minios) akių, dabar tenka manipuliuoti politiniais ir visuomeniniais procesais valstybėje?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. kas belieka daryti? Juk jau ir patys politikai atviru tekstu kviečia priešintis sistemai. Nusibodo būti avinais, veršiukais ar šuanauja, norim būti savo šalies piliečiais, savos šalies šeimininkais.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. kad tai Juškos žodžiai Dievui į ausį. Pabodo ta konservatorių- socdemų vykdoma beprotybė. Reikia naujų jėgų. Gal įsiklausys i jo žodžius. Juk viską aiškiai parašė.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Gal ir gerai būtų tokia partija tik, kad joje reikia atsidavusių aktyvių idealistų ir neaišku kaip juos atrinkti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Aš tai čia įžvelgiu paskutinius konvulsijų tampomų kederastų veiksmus gaivinant kliedesius apie pedofiliją.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...