Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gruodis 4 Šeštadienis
 

Gintautas Cibulskas. Kodėl man negaila MOKYTOJŲ bei MEDIKŲ ir kodėl man labai gaila „mokytojų“ ir „medikų“?

2021-11-20 13:06 | Naujienos | Komentarų (5)

Dr. Gintautas Cibulskas. Nuotr. iš asmeninės G. Cibulsko paskyros FB

Gintautas Cibulskas

Viešojoje erdvėje vis „prasimuša“ frazės „pagailėkite…“ . Pagailėkite ministro, jis labai stengiasi, tik jam nesigauna. Pagailėkite medikų, jie „krenta“ darbo vietoje. Pagailėkite mokytojų, jie mokosi naujų metodų ir ruošiasi nuotoliniam darbui. Pagailėkite policininkų ir kareivių, nes jie naktį šąla prie Lietuvos sienos…. Pagailėkite, pagailėkite…

Tiesą pasakius, man tikrai negaila ne tik Mokytojų ir Medikų, lygiai taip pat man negaila ir Ministrų, Policininkų, Gaisrininkų, Kareivių, Dėstytojų ir kitų profesijų darbuotojų iš didžiosios raidės.

Nors iš kitos pusės man labai gaila „mokytojų“, „medikų“, „ministrų“ ir kitų profesijų atstovų iš mažosios raidės…

Skamba keistai?

Visose profesijose yra tokių žmonių, kurie „ne ten pataikė“. T.y. pasirinko profesiją ne todėl, kad jautė pašaukimą vykdyti savo profesinę misiją, bet siekdami asmeninės naudos, ar šiaip – „ai, filme gražiai atrodė, o ir mama norėjo, kad aš būčiau“…

Tokie, jei tik reikia padirbėti, labai mėgsta tai dramatizuoti, viešojoje erdvėje parodyti save kaip kankinius, neįvertintus, kaip besiaukojančius dėl kitų (dažnai tai iliustruoja nuotraukomis iš darbo vietos) ir tie „kiti“ turi jaustis kaltais…

Pasirinkdami savo profesiją jie „ne ten pataikė“. Dažnai iš jų gali išgirsti: „aš nesitikėjau, kad…“. Atėję į darbą tokie „mokytojai“ nustemba, kad „oho, pasirodo, čia reikia dirbti…, pasirodo, mokiniai gali neklausyti ir negerbia tavęs vien todėl, kad tu turi mokytojo diplomą, pasirodo, kad tėvai reiškia pretenzijas… pasirodo, kad reikia ruoštis pamokoms ir neužtenka vien kalbėti iš bendro išsislavinamo…“.

Tokie „medikai“ nustemba, kad epidemijos laikotarpiu, pasirodo, gali būti daugiau ligonių, kuriems reikės skirti daugiau laiko, ir kad iš viso gali būti toks dalykas, kaip epidemijos. ir, pasirodo. jos visai kitokios nei Holivudo filmuose. Tokie „medikai“ pareiškia, kad gydyti reikėtų tik tam tikros kategorijos ligonius – pvz., „neskiepytų“ nereikėtų gydyti.

Tokie „policininkai“ nustemba, kad, pasirodo, tikrai būna situacijų, kai reikia važiuoti ir į narkomanų ar alkoholikų lindynes, o ten būna tikrai ne visai romantiškų vaizdų.

Tokie „ministrai“ verkšlena, kad jiems tenka valdyti krizę ir žmonės nesupranta jų, nes rezultatų nėra (tiksliau jie yra, tik labai blogi), o jie labai stengiasi.

Ir tuomet prasideda kančios vaizdavimas – „neįmanoma taip dirbti“, nes mokiniai ir jų tėvai yra „baisūs“, „neįmanoma dirbti, nes padaugėjo ligonių ir, pasirodo, jie epidemijos metu daugiau miršta, o man per sunku tai matyti…“, „neįmanoma dirbti, nes reikia dirbti ir per šventes…“, „pagailėkite manęs, nes aš neįvertintas, o juk taip stengiuosi“.

Gailėkite mūsų, užjauskite mus ir vėl gailėkite.

Žmogus, kuris sąmoningai renkasi savo profesiją, tikrai žino, jog jo darbas nėra lengvas. Jis žino, kokia yra jo profesinė misija. Jis mato prasmę savo darbe ir tuo didžiuojasi. Žmogus, kuris sąmoningai renkasi savo profesiją, neabejoju, žino, jog gali būti tokių situacijų, kuomet, vykdant savo misiją, reikės išeiti iš komforto zonos, dirbti kitaip ir dirbti daugiau, galbūt rizikuojant savo gyvybe ar sveikata, aukotis dėl kažko daugiau nei tik atlyginimas.

Tokia jau jo MISIJA. Tokie žmonės nedejuoja viešai, kaip jiems sunku, ir kad „pagailėkite manęs“. Jie tiesiog kantriai dirba savo darbą, atlieka savo misiją ir rutininėse dienose, ir krizių metu. Ir, kas svarbiausia, jiems visai nereikia, kad jų gailėtų. Jie didžiuojasi tuo, ką daro, kad gali būti naudingais ir padėti kitiems.

Žinau, kaip MOKYTOJAI nedejuodami puolė mokytis naujų, nuotoliniam darbui reikalingų metodų. Namuose, nežiūrėdami į laikrodį, kiekvieną dieną ruošė naujas užduotis savo mokiniams, kad galėtų pilnai vykdyti savo misiją. Žinau, kad MOKYTOJAI, jei tik reikia, padeda savo mokiniams, dirbdami daugiau nei parašyta jų pareiginėse nuostatose ir etatinio darbo tvarkoje. Jie didžiuojasi savo profesija. Jie tobulina savo komunikacinius įgūdžius, nes žino, kad teks bendrauti su labai įvairiais žmonėmis. Jie – MOKYTOJAI.

Žinau, kad MEDIKAI nuoširdžiai rūpinasi kiekvienu savo pacientu, nepriklausomai, ar jis „skiepytas – neskiepytas“, „turtingas – neturtingas“, „direktorius – bedarbis“. Krizės situacijoje MEDIKAS atlieka savo misiją lygiai taip pat, suvokdamas, kad jis MEDIKAS.

Mūsų kariuomenės KARIAI žino, kad turi būti pasiruošę ekstremaliose sąlygose ginti mūsų Tėvynę, jie tam ruošėsi. Ir jie tą daro. Tokia jų misija. Jie – KARIAI. POLICININKAI nedejuoja, kad jiems reikia budėti švenčių laikotarpiu, naktį. Jie žino, kad jų misija „Ginti, Saugoti, Padėti“. Ir jie tą daro.

Todėl aš gerbiu MOKYTOJUS, MEDIKUS, POLICININKUS, KARIUS, kitų profesijų iš DIDŽIOSIOS raidės atstovus, didžiuojuosi, kad mūsų Valstybėje yra tokie žmonės. Ant jų ir tik ant jų didžia dalimi laikosi mūsų Valstybė. Dar vis laikosi.

Patikėkite, jei jiems pasakytumėte, kad „oi kaip man jūsų gaila“, jie nusijuoktų ir atsakytų –„Nereikia manęs gailėti. Man patinka mano darbas. Aš matau prasmę to, ką darau“. Jiems nereikia gailesčio. Jiems reikia SUPRATIMO, PAGARBOS, PALAIKYMO…

Geriau pagailėkite tų, kurie „ne ten pateko“ – verkšlenančių ministrų, „krentančių“ medikų, kurie savo požiūrį į pacientus demonstruoja priklausomai nuo paciento statuso, mokytojų, kurie nemyli vaikų… Jų tikrai reikia gailėti.

Kiekvieną dieną dirbti nemėgiamą darbą – kas gali būti baisiau?…

P.S. Sekdamas mūsų „Aitvaro“ karių spec. operaciją Afganistano sostinėje Kabule, gelbėjant vertėjus talibų apsuptyje, mane apėmė pasididžiavimo jausmas, kad turim tokius karius. Galima tik įsivaizduoti, ką jie patyrė. Bet neteko girdėti, kad jie verkšlentų „pagailėkite mūsų, mes tris paras nemiegojome“. Jie tyliai atliko savo misiją. Tyliai grįžo į Lietuvą, ruoštis naujoms operacijoms. Ir, kai ateis laikas, jie vėl tyliai darys tai, ką liepia jų misija.

Žiūrėdamas į šiuos galingus vyrus pagalvojau, ką jie pasakytų tam, kuris pradėtų jų gailėti?

Šaltinis:  „Facebook“

Komentarai

 

 

 
 1. Pasaulyje vyksta precendento neturintis eksperimentas. Naujo tipo genetinės vakcinos, realiuoju laiku bandomos su žmogiškos populiacijos banda. Vieni yra šio eksperimento stebėtojai (laisvoji mažuma), kiti yra tiesioginiai eksperimento dalyviai (noriu pabrėžti jog savanoriški dalyviai, kurie savo parašu patvirtina, kad jie asmeniškai labai nori dalyvauti šios vakcinos bandymuose. Rinkti iš jų laisvanoriško sutikimo parašus yra normalu, nes prievarta medicininiuose tyrimuose, yra uždrausta ir prilyginama nusikaltimams prieš žmoniškumą, neturintiems senaties termino). 
    Kadangi sąmoningai pasirinkau būti stebėtojų pusėje, tiesiog šiuo trumpu tekstuku noriu pasidalinti keliais savo pastebėjimais. 
    Vakar perskaičiau, kad mirė Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė R. J. Nadišauskienė. Šiaip daug žmonių dabar “staigiai” miršta, gal ir neatkreipčiau dėmesio į šį liūdną faktą, bet prisiminiau jog būtent šį profesorė aktyviai agitavo visus skiepytis eksperimentinėmis vakcinomis ir netgi rekomendavo tai daryti nėščioms ir žindančioms motinoms. Pati vakcinavosi du kartus ir su nekantrumu laukė trečios dozės, bet nespėjo. Užteko dviejų kartų. 
    Skaitydamas nekrologą, apie šią gerbiamą eksperimentinės vakcinos naudotoją ir agitatorę, tiesiog prisiminiau kitą eksperimentinės vakcinos entuziastą ir naudotoją. Kaišiadorių rajono savivaldybės Administracijos direktorių M. Nasevičių.  Apie kurį taip pat nekrologą skaičiau žiniasklaidoje šių metų kovo 22 dieną. Jis mirė staigiai savo darbo vietoje. 
     Taip pat nebūčiau atkreipęs dėmesio į šį liūdną faktą, bet prisiminiau viena istoriją. Šių metų sausio mėnesį, kai tik pradėjo šiomis vakcinomis skiepyti prioritetines grupes, gerbiamas direktorius tuojau pat pasiskiepyjo ir dėl to kilo nemažas šurmulys, nes jis nebuvo jokiose prioritetinėse grupėse. 
     Ir štai po poros mėnesių, jis netikėtai ir labai lengvai miršta tiesiogiai savo darbo vietoje. 
    Dabar tokių netikėtų mirčių vis daugėja ir daugėja, bet aišku tai visiškai nesusiję su eksperimentine vakcina. Tai tiesiog sutapimai. 
   O dabar apie pastebėtą teigiamą vakcinos poveikį žmonėms. 
    Aš šiek tiek nusivyliau kai sužinojau jog mano draugai gyvenantys kaime suskubo skiepytis, bet kai su jais susitikau pokalbiui, betarpiškai apsidžiaugiau. Išgirdau tokį tekstą: “Eik Vladeli čia durnium reik būti, kad šitą brudą į save susleisti. 20 eurų ir tu “vakcinuotas”.” 
     Tai yra, kaimo žmonės protingai suprato, kad reikia įjungti “durnių” su įsigalinčiais vergvaldžiais ir vaidinti jog viską darai kaip jie sako. O realybėje daryti viską atvirkščiai. Tai normali kaimo žmonių sveikos nuovokos gyvenimiška pozicija

  Dabartinėje koronoaferoje,  jų tikslas ne vien apvogti kvailus gojus (jeigu būtų tik tai, aš būčiau tylėjęs). Jų tikslas visus kas papuls į jų valdžią, pasodinti ant vergo grandinės. 
     Antsnukiai, šunų pasai, uždarymai, izoliacijos, priverstinis “gydymas” tų, kurie bus pavojingi arba nereikalingi šiai naujo kaganato sistemai. Siaubingą ateitį jie yra mums numatę. Negalvokite, kad nuolankiai jiems pritardami arba neprotestuodami ir tyliai tūnodami savo sodybėlėse, jūs užsitarnausite privilegijuotą vietą jų kuriamame segregacijos, žudynių ir vergiško paklusnumo GEROVĖS VALSTYBĖJE. Kaip tai buvo senosios sovietijos darbo lageriuose (visi iki vieno senosios sovietijos gulagų pargindiniai vergvaldžiai buvo žydai) tavo gyvenimas kainuos mažiau nei kuvalda, kuria tu privalėsi skaldyti granito skaldą, pilamą priešais gerovės valstybės vergvaldžių namukus, uždarose saugomose teritorijose. 
    O dabar dėl tų, vargšų valdžios distrofikų ir infantilų (abiejų lyčių ir belyčių), kurie naudodamiesi savo padėtimi, ne tik patys uoliai LAISVANORIŠKIAI vakcinuojasi, bet ir savo skystaprotiškais sprendimais siutina tuos ant ko laikosi visa valstybė (tikrai laisvus, sveikus ir savistovius žmones –  karius pagal prigimtį).  Jie manosi, jog čia jie bus tie, kas valdys naujo “apharteido” sistemoje. Turiu jus nuvilti mielieji mano. Jūs esate eksperimentinės žiurkytės. Tokios baltos, raudonom akelėm, nepiktybiškos, nors ir atrodančios gan nepatraukliai. 
   90 proc. distrofikų, kurie tėra bereikalingas ofisinis planktonas, bus sunaikinti chaoso metu, o tie kurie reikalingi fiziniam darbui, bus sučipuoti kaip šunys ir dirbs už balandą ir skiepus. Manote svaičiojimai? Daugelis žmonių prieš didžiąsias pasaulines katastrofas manė lygiai taip pat. 

  Thumb up 4 Thumb down 0

 2. Gaila ,kad iš DIDŽIOSIOS raidės žmonių lieka vis mažiau.
  Pamatai,kaip ,,darbštuolės” mokytojos mokyklų vadovų numylėtinės, dirbančios jeigu tikėsime dokumentais po 26-28 valandas per parą .landžioje pro ministerijos langus dėl to…kad ministras ŽINO jog paroje yra 24 valandos ir atlyginimas joms mokamas 5-7000 atlyginimas turėtų mažėti.
  Ir nors 80% mokytojams buvo PADIDINTAS atlyginimas 5-6% nugalėjo.Ministras atsistatydino.
  Paradoksas tame.kad DABAR tos pačios ,,mokytojos” net nekalba apie atlyginimų didinimą.
  Dabar pagal JAS ne laikas .Ateis kiti į valdžią ir …REIKALAUSIM .

  Thumb up 2 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Namų diagnostikos ekspertai. Kurie yra geriausi?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...