Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 21 Pirmadienis
 

Satyra. Generalisimo metinė ataskaita

2011-06-18 10:00 | Laiškai | Komentarų (56)

Birželio 15-ąją suėjo metai, kai generalinio prokuroro pareigas eina Darius Valys

„Mielas  dienorašti,

Per vienerius metus naujoje kėdėje daug ko išmokau. Visų pirma, išmokau atskirti teisę nuo politikos. Jeigu yra sukčiaujama stambiu mastu, slepiami mokesčiai – tai visiškai ne prokuratūros problema. Jokie šioje vietoje BK ir BPK negalioja – galioja stambaus kapitalo autonomija. Šitą suvokti man labai gerai pavyko.

Įstatymų autonomiją įvedėme ir teisėjams, antstoliams, notarams ir advokatams. Jeigu, pavyzdžiui, teisėjas ryte darbe pasirodo girtas, keikiasi, griuvinėja – mūsų prokuratūra nusprendė, jog tai nėra nusikaltimas, ir net tai nėra nusižengimas. Įstatymuose nieko nepasakyta, kaip elgtis girtam atėjus į darbą teisėjui. Todėl prokuroras Aidas Mažeika ir priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, nes teisėjų veikos yra visiškai visuomenei nesvarbios.

Lygiai taip pat laikausi nuostatos, jog jeigu sukčiauja advokatai ir notarai, čia nėra jokios nusikalstamos veikos. Šiuo klausimu iš peties pasidarbavo mūsų prokuroras G.Jasaitis. Jis nutarė, jog nieko tokio advokatauti Vilniuje visą dieną, ir tuo pačiu metu direktoriauti Kaune, nors, aišku, įstatymai to neleidžia. Bet mes leidžiame. Negi leisime skriausti mūsų Stasį. Na kur čia matyta – jis gi ateina su mumis paposėdžiauti. Mane pagiria per televizorių. Apgynė nuo Graužinienės.

Jeigu, pavyzdžiui, antstolis blogai atlieka savo darbą, o klientas parašo skundą – prokuratūra kelia bylą ne antstoliui, o tam, kuris parašė skundą. Nes antstoliui įstatymai negalioja – galioja tik klientams. Kam skundžiasi, žinos kitą kartą, kad verčiau patylėti. Klaipėdos prokuratūra padirbėjo iš peties, šaunuoliai.

Jeigu kas nors įžeidinėja teisėjus – tai pirma nutraukiame bylą. Na, nes ten, aišku, jokio įžeidimo ir nebuvo. Bet paskui gi paprašė manęs gražiai Teisėjų taryba, praleidusi apskundimo terminus. Tai kaip aš neatsiliepsiu į draugišką prašymą. Tai ir iškėliau pats tą bylą, na negi man gaila. Dar iškėliau bylą ir teisėjai už teisėjų įžeidimą – įdomu tik, ar čia nėra sviestas sviestuotas? Aj, tiek to, kol kas pagalvosiu ir į Seimą neisiu dėl to imuniteto – jau atsibodo vaikščioti, kartais nueini, o niekas to imuniteto niekam ir nepanaikina, tik pastabų visokių prisako.

Ką čia dar gero nuveikė prokurorai per metus? Tiksliau, ko jie dar nenuveikė? Atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šilumos ūkio – šaunuolis Zenonas Burokas, va čia vyras, prieš pat Naujuosius, tegu jie visi susiveržia diržus – o mes, jeigu ką, elektrinius radiatorius pasijungsime, jeigu jau iš viso „išdurnės“ su savo kainomis. Na dar nepradėjome ikiteisminių tyrimų pagal kitų politikų pareiškimus. Tuo metu nesupratau, jog sukčiavimas stambiu mastu – tai politika. Dabar supratau, dėl to man yra ramu. Ne mano reikalas, kad šilumos kaina išpūsta net 7 kartus.

Tiesa, pats svarbiausias metų įvykis prokuratūroje – taigi surašytas kasacinis skundas dėl pedofilijos bylos nutraukimo. Na ir dirbo mano prokurorai – kokie ten šilumos ūkiai, bala ten nematė: užtat šitoje byloje tai reikia būti principingiems – ir visai nesvarbu, jog jos pobūdis – grynai moralinio pobūdžio. Juk nieko ten nei nuteis, nei pasodins. Baloje kaip buvo prigirdytas, tai ir nutilo amžiams. Tik, aišku, reikia galutinai toje istorijoje padėti tašką. O už tai man pažadėta, jog niekas apie akcijas nebekalbės.

Teisingai, dar gi nuveikiau epochinį darbą: paprekiavau akcijų biržoje ir gana neblogai uždirbau. O dabar, kai mane puls, tai ir sakysiu: man jūsų šilumos ūkis – tai politika. Visiškai su mano akcijomis tai nėra susiję.

Dar mano šaunuoliai nuveikė štai ką – painiojosi ir galutinai diskreditavusi tokioje „bambioškių“ byloje, tačiau šaunuoliams pavyko – net 20 parų įkišo mergišką už grotų – o kam ji diskredituoja visų ten tų žvalgybų darbą? Žadėjo šnipinėti, o paskui ko ten persigalvojo? Dirbtų agentėle, ir visiems būtų nuo to geriau. Ir teisėjai va dirbo kaip kumštis – net nutarties atitinkančios įstatymų nepriėmė – bet tai parodė mūsų visagalybę – ką norime, tą ir pasodiname. Kam dar tie sodinimo terminai. Kam tie nuosprendžiai. Užtenka prokuroro noro ir ką nors pašnekėti prie to noro.

Dar šaunuoliai pririnko „nerealiai“ daug pasiklausymo medžiagos. Dabar jie žino viską apie visus. Ir visiškai ne pagal sankcijas jie pririnko – tačiau tai nėra svarbu: jokios sekimo skandalo atomazgos nebus – juk šaunuolis R.Petrauskas atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto duomenų rinkimo ir paviešinimo.

Čia tų atsisakymų galima krūvas priskaičiuoti, kaip gerai dirba mūsų prokurorai, neišeidami net iš savo darbo kabinetų. Zenonas Burokas tai va taip gerai dirba, kad net spauda rašo – ir to byloje nepastebėjo, ir to, ir ano, bet gi jis atsisakymą surašė, tai, reiškia, dirbo gerai. Na tai šaunuolis. Nėra čia ko tirti tų nužudymų ir didinti nusikalstamumo statistikos. Lietuvoje kaip mirė žmonės savaiminėmis mirtimis prie buvusiojo, taip ir mano kadencijoje daugiausia, ką stengsimės padaryti – tai nurašyti į nelaimingus atsitikimus.

Dar šauniai dirba ir Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras R. Jancevičius. Tai šauniai jie susėmė tą, kuris kartu su žurnalistais ant motorolerio prilėkė pažiūrėti, kas gi ten įvyko prie to banko, ką gi ten nužudė. Reikės dabar pagal analogiją – ir žurnalistus visus suimsime: jie gi irgi buvo. Nesvarbu, jog kaip ir „įtariamasis“, jie atvažiavo gerokai po nužudymo. Ramutis gi dirba – jis surado „šeštą“, kurį pasodins – byla bus ištirta, o aš jam asmeniškai ant kaklo užkabinsiu medalį, paaukštinsiu – gal net pas save pasiimsiu. Galės atsisakymus štampuoti – tokie darbuotojai dabar ypatingai reikalingi. Reikia gi mažinti šalyje neištirtų nusikaltimų skaičių. Be to, šioje byloje gali būti yra energetinis elementas – o kadangi energetika tai politika, negalima tirti nusikaltimų, susijusių su politika. Tačiau kažkokį rezultatą parodyti reikia. Todėl ir rastas konsensusas – ką nors pasodiname, ir ramu pasidaro.

Na dar iš peties padirbėjo mano šaunuoliai, keldami žurnalistams bylas pagal vienos nukentėjusios motinos skundą. Ji, vargšė, verkdama paskambino mano šaunuoliams, ir nurodė, jog vienas laikraštpalaikis ją šmeižia – vadina savo vaiko biologine motina. Tai maniškiai iš karto tam laikraščiui bylą ir iškėlė. Gaila, kad A.Kliunka išėjo iš darbo – jis tai būtų tą laikraštį iš viso uždaręs – taip puikiai jis vadovavo telefonine teise žurnalistų etikai, ech.

Dar nuveikėme darbų, jog atėmėme ilgamečiam apylinkės vyriausiajam prokurorui pareigūno pensiją. Kam jam ta pareigūno pensija – už paprastą gali gyventi: iš ko priedus mums išsimokėti. O kad ten jam kažkokia byla sukurpta – koks skirtumas: va gavo LAT‘s galutinį ir neskundžiamą sprendimą, ir gerai. Nesvarbu, aišku, jog vakarieniavo jis toje „Kukudroje“ tai ne su savo, o su mano prokurorais… Na tada jie man dar nepriklausė, bet jau pripratau juos vadinti savo… Ir sąskaitą, už kurią buvo nuteistas, apmokėjo tai už mano prokurorų vaišes. Ir ne tik valgoma ten buvo. Nes iki 4 val. ryto jokios kavinės virtuvė nedirba…

Dar daug gerų darbų, kuriuos nuveikėme – tiksliau, ko nenuveikėme – galėčiau surašyti į metinę ataskaitą. Bet tuoj pasijausiu tobulas. Tai reikia užbaigti. Dar persiunčiu paredaguoti. Na va, gerai. Jaučiuosi tiesiog tobulas.“

Komentarai

 

 

 
 1. Gerbiama Apanavičiūtė rašo Gerbiamo Valio dienoraštį. Pagaliau dvi įsimylėjusios širdys susijungė. Vienas guli lovoj ir diktuoja, kita – rašo. Idilija.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • gerbiamas metrastininkas pats pagarbiai raso savo dienorasti,
   taip akivaizdziai jog nereikia jokiu pagalbininku :))

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • notes that I had used on this Flickr page. It was plhbisued in an Aug 22, 2011 blog titled “Feelgood Fitness: 3 Great Cities for Jogging,” as well as an Aug 24, 2011 Tolle Fitnessubungen Bilder blog, with the same caption and

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...