Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 20 Trečiadienis
 

Satyra. Generalisimo metinė ataskaita

2011-06-18 10:00 | Laiškai | Komentarų (56)

Birželio 15-ąją suėjo metai, kai generalinio prokuroro pareigas eina Darius Valys

„Mielas  dienorašti,

Per vienerius metus naujoje kėdėje daug ko išmokau. Visų pirma, išmokau atskirti teisę nuo politikos. Jeigu yra sukčiaujama stambiu mastu, slepiami mokesčiai – tai visiškai ne prokuratūros problema. Jokie šioje vietoje BK ir BPK negalioja – galioja stambaus kapitalo autonomija. Šitą suvokti man labai gerai pavyko.

Įstatymų autonomiją įvedėme ir teisėjams, antstoliams, notarams ir advokatams. Jeigu, pavyzdžiui, teisėjas ryte darbe pasirodo girtas, keikiasi, griuvinėja – mūsų prokuratūra nusprendė, jog tai nėra nusikaltimas, ir net tai nėra nusižengimas. Įstatymuose nieko nepasakyta, kaip elgtis girtam atėjus į darbą teisėjui. Todėl prokuroras Aidas Mažeika ir priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, nes teisėjų veikos yra visiškai visuomenei nesvarbios.

Lygiai taip pat laikausi nuostatos, jog jeigu sukčiauja advokatai ir notarai, čia nėra jokios nusikalstamos veikos. Šiuo klausimu iš peties pasidarbavo mūsų prokuroras G.Jasaitis. Jis nutarė, jog nieko tokio advokatauti Vilniuje visą dieną, ir tuo pačiu metu direktoriauti Kaune, nors, aišku, įstatymai to neleidžia. Bet mes leidžiame. Negi leisime skriausti mūsų Stasį. Na kur čia matyta – jis gi ateina su mumis paposėdžiauti. Mane pagiria per televizorių. Apgynė nuo Graužinienės.

Jeigu, pavyzdžiui, antstolis blogai atlieka savo darbą, o klientas parašo skundą – prokuratūra kelia bylą ne antstoliui, o tam, kuris parašė skundą. Nes antstoliui įstatymai negalioja – galioja tik klientams. Kam skundžiasi, žinos kitą kartą, kad verčiau patylėti. Klaipėdos prokuratūra padirbėjo iš peties, šaunuoliai.

Jeigu kas nors įžeidinėja teisėjus – tai pirma nutraukiame bylą. Na, nes ten, aišku, jokio įžeidimo ir nebuvo. Bet paskui gi paprašė manęs gražiai Teisėjų taryba, praleidusi apskundimo terminus. Tai kaip aš neatsiliepsiu į draugišką prašymą. Tai ir iškėliau pats tą bylą, na negi man gaila. Dar iškėliau bylą ir teisėjai už teisėjų įžeidimą – įdomu tik, ar čia nėra sviestas sviestuotas? Aj, tiek to, kol kas pagalvosiu ir į Seimą neisiu dėl to imuniteto – jau atsibodo vaikščioti, kartais nueini, o niekas to imuniteto niekam ir nepanaikina, tik pastabų visokių prisako.

Ką čia dar gero nuveikė prokurorai per metus? Tiksliau, ko jie dar nenuveikė? Atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šilumos ūkio – šaunuolis Zenonas Burokas, va čia vyras, prieš pat Naujuosius, tegu jie visi susiveržia diržus – o mes, jeigu ką, elektrinius radiatorius pasijungsime, jeigu jau iš viso „išdurnės“ su savo kainomis. Na dar nepradėjome ikiteisminių tyrimų pagal kitų politikų pareiškimus. Tuo metu nesupratau, jog sukčiavimas stambiu mastu – tai politika. Dabar supratau, dėl to man yra ramu. Ne mano reikalas, kad šilumos kaina išpūsta net 7 kartus.

Tiesa, pats svarbiausias metų įvykis prokuratūroje – taigi surašytas kasacinis skundas dėl pedofilijos bylos nutraukimo. Na ir dirbo mano prokurorai – kokie ten šilumos ūkiai, bala ten nematė: užtat šitoje byloje tai reikia būti principingiems – ir visai nesvarbu, jog jos pobūdis – grynai moralinio pobūdžio. Juk nieko ten nei nuteis, nei pasodins. Baloje kaip buvo prigirdytas, tai ir nutilo amžiams. Tik, aišku, reikia galutinai toje istorijoje padėti tašką. O už tai man pažadėta, jog niekas apie akcijas nebekalbės.

Teisingai, dar gi nuveikiau epochinį darbą: paprekiavau akcijų biržoje ir gana neblogai uždirbau. O dabar, kai mane puls, tai ir sakysiu: man jūsų šilumos ūkis – tai politika. Visiškai su mano akcijomis tai nėra susiję.

Dar mano šaunuoliai nuveikė štai ką – painiojosi ir galutinai diskreditavusi tokioje „bambioškių“ byloje, tačiau šaunuoliams pavyko – net 20 parų įkišo mergišką už grotų – o kam ji diskredituoja visų ten tų žvalgybų darbą? Žadėjo šnipinėti, o paskui ko ten persigalvojo? Dirbtų agentėle, ir visiems būtų nuo to geriau. Ir teisėjai va dirbo kaip kumštis – net nutarties atitinkančios įstatymų nepriėmė – bet tai parodė mūsų visagalybę – ką norime, tą ir pasodiname. Kam dar tie sodinimo terminai. Kam tie nuosprendžiai. Užtenka prokuroro noro ir ką nors pašnekėti prie to noro.

Dar šaunuoliai pririnko „nerealiai“ daug pasiklausymo medžiagos. Dabar jie žino viską apie visus. Ir visiškai ne pagal sankcijas jie pririnko – tačiau tai nėra svarbu: jokios sekimo skandalo atomazgos nebus – juk šaunuolis R.Petrauskas atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto duomenų rinkimo ir paviešinimo.

Čia tų atsisakymų galima krūvas priskaičiuoti, kaip gerai dirba mūsų prokurorai, neišeidami net iš savo darbo kabinetų. Zenonas Burokas tai va taip gerai dirba, kad net spauda rašo – ir to byloje nepastebėjo, ir to, ir ano, bet gi jis atsisakymą surašė, tai, reiškia, dirbo gerai. Na tai šaunuolis. Nėra čia ko tirti tų nužudymų ir didinti nusikalstamumo statistikos. Lietuvoje kaip mirė žmonės savaiminėmis mirtimis prie buvusiojo, taip ir mano kadencijoje daugiausia, ką stengsimės padaryti – tai nurašyti į nelaimingus atsitikimus.

Dar šauniai dirba ir Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras R. Jancevičius. Tai šauniai jie susėmė tą, kuris kartu su žurnalistais ant motorolerio prilėkė pažiūrėti, kas gi ten įvyko prie to banko, ką gi ten nužudė. Reikės dabar pagal analogiją – ir žurnalistus visus suimsime: jie gi irgi buvo. Nesvarbu, jog kaip ir „įtariamasis“, jie atvažiavo gerokai po nužudymo. Ramutis gi dirba – jis surado „šeštą“, kurį pasodins – byla bus ištirta, o aš jam asmeniškai ant kaklo užkabinsiu medalį, paaukštinsiu – gal net pas save pasiimsiu. Galės atsisakymus štampuoti – tokie darbuotojai dabar ypatingai reikalingi. Reikia gi mažinti šalyje neištirtų nusikaltimų skaičių. Be to, šioje byloje gali būti yra energetinis elementas – o kadangi energetika tai politika, negalima tirti nusikaltimų, susijusių su politika. Tačiau kažkokį rezultatą parodyti reikia. Todėl ir rastas konsensusas – ką nors pasodiname, ir ramu pasidaro.

Na dar iš peties padirbėjo mano šaunuoliai, keldami žurnalistams bylas pagal vienos nukentėjusios motinos skundą. Ji, vargšė, verkdama paskambino mano šaunuoliams, ir nurodė, jog vienas laikraštpalaikis ją šmeižia – vadina savo vaiko biologine motina. Tai maniškiai iš karto tam laikraščiui bylą ir iškėlė. Gaila, kad A.Kliunka išėjo iš darbo – jis tai būtų tą laikraštį iš viso uždaręs – taip puikiai jis vadovavo telefonine teise žurnalistų etikai, ech.

Dar nuveikėme darbų, jog atėmėme ilgamečiam apylinkės vyriausiajam prokurorui pareigūno pensiją. Kam jam ta pareigūno pensija – už paprastą gali gyventi: iš ko priedus mums išsimokėti. O kad ten jam kažkokia byla sukurpta – koks skirtumas: va gavo LAT‘s galutinį ir neskundžiamą sprendimą, ir gerai. Nesvarbu, aišku, jog vakarieniavo jis toje „Kukudroje“ tai ne su savo, o su mano prokurorais… Na tada jie man dar nepriklausė, bet jau pripratau juos vadinti savo… Ir sąskaitą, už kurią buvo nuteistas, apmokėjo tai už mano prokurorų vaišes. Ir ne tik valgoma ten buvo. Nes iki 4 val. ryto jokios kavinės virtuvė nedirba…

Dar daug gerų darbų, kuriuos nuveikėme – tiksliau, ko nenuveikėme – galėčiau surašyti į metinę ataskaitą. Bet tuoj pasijausiu tobulas. Tai reikia užbaigti. Dar persiunčiu paredaguoti. Na va, gerai. Jaučiuosi tiesiog tobulas.“

Komentarai

 

 

 
 1. Gerbiama Apanavičiūtė rašo Gerbiamo Valio dienoraštį. Pagaliau dvi įsimylėjusios širdys susijungė. Vienas guli lovoj ir diktuoja, kita – rašo. Idilija.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • gerbiamas metrastininkas pats pagarbiai raso savo dienorasti,
   taip akivaizdziai jog nereikia jokiu pagalbininku :))

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • notes that I had used on this Flickr page. It was plhbisued in an Aug 22, 2011 blog titled “Feelgood Fitness: 3 Great Cities for Jogging,” as well as an Aug 24, 2011 Tolle Fitnessubungen Bilder blog, with the same caption and

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...