Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 14 Antradienis
 

Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį Naglį Puteikį

2016-05-11 16:19 | Politika | Komentarų (38)

Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą dėl Naglio Puteikio teisinės neliečiamybės panaikinimo. KK nuotr.

 

Šiandien, gegužės 11 d., Lietuvos Respublikos Seimui išsiųstas generalinio prokuroro  Evaldo Pašilio pasirašytas prašymas leisti patraukti Seimo narį Naglį Puteikį baudžiamojon atsakomybėn privataus kaltinimo byloje. Šį kreipimąsi generalinis prokuroras pateikė vykdydamas Vilniaus apygardos teismo prašymą.

Šio kreipimosi būtinybė iškilo po to, kai 2016 m. balandžio 18 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė nutartį, kurioje nurodoma, kad minėtame teisme privataus kaltinimo tvarka buvo gautas pareiškėjos K. S. skundas, kuriuo prašoma Seimo narį N. Puteikį pripažinti kaltu dėl šmeižimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalis) ir skirti jam įstatyme numatytą bausmę bei priteisti iš jo padarytą neturtinę žalą.

Kadangi Vilniaus apygardos teisme įvykusio taikinamojo posėdžio metu suinteresuoti asmenys nesusitaikė, teismas nutarė skundą nagrinėti teisiamajame posėdyje.

Pagal Baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. atsako tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje. Už šio nusikaltimo padarymą numatytos alternatyvios bausmės – bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar suvaržyta jo laisvė.

Kadangi N. Puteikis yra Lietuvos Respublikos Seimo narys, be Seimo sutikimo to padaryti nėra galimybių. Visais atvejais dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, jo laisvės suvaržymo į Seimą gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras, kas ir yra atlikta šiuo atveju.

GP inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Kaip „teisuolis“ N.Puteikis valstybės turtą taškė

  Redakcijai į rankas pateko vienas įdomus dienraščio „Lietuvos aidas“ 2000-12-23 straipsnis „Gedimino Vagnoriaus aplinkos žmonės – neliečiami“, kuriame rašoma apie dabartinio Seimo nario, tuo metu ėjusio Kultūros viceministro pareigas Naglio Puteikio „žygius“. Manome, kad šis straipsnis neprarado aktualumo ir dabar:

  Valstybės kontrolieriai, baigę patikrinimą Kultūros ministerijai pavaldžioje AB “Vyturys”, atsisakė kelti baudžiamąsias bylas buvusiems jos vadovams dėl to, kad “tikrinimo metu nebuvo nustatyta esminių pažeidimų”.

  Pusvelčiui parduotas valdiškas butas – “nereikšmingas” pažeidimas

  Valstybės kontrolieriai tyrė buvusio AB “Vyturys” direktoriaus Alekso Bočiarovo veiklą. A.Bočiarovas, buvęs ekspremjero G.Vagnoriaus atstovas spaudai, prisistatantis kaip premjero “favoritas”, buvo paskirtas “Vyturio” direktoriumi 1998 m. Kadangi visas “Vyturio” akcijos priklauso Kultūros ministerijai, A.Bočiarovą “Vyturio” direktoriumi paskyrė tuometinis artimas G.Vagnoriaus draugas, kultūros ministras S.Šaltenis.

  Valdininkai greitai “išplovė” turtą

  Kultūros viceministras Naglis Puteikis 1997 09 10 įsakymu Nr.613 įsakė “Vyturio” leidyklai priklausantį knygyną Antakalnyje iškeisti į butą, esantį Pamėnklanio g. 3 – 28 ir priklausantį VG “Prekybos namams”. Tuometinis “Vyturio” direktorius S.Kavaliauskas buvo įgaliotas pasirašyti šią mainų sutartį. Po kelių mėnesių kultūros ministras Saulius Šaltenis paskyrė naują “Vyturio” direktorių – juo tapo jau minėtas A.Bočiarovas. Jis nedelsdamas nusiuntė ministerijai raštą “Dėl patalpų (Pamėnkalnio 3-28, Vilniuje) pardavimo”. Viceministras N.Puteikis po poros mėnesių atsakė A.Bočiarovui, jos „neprieštarauja, kad „Vyturys“ parduotų jam priklausančias patalpas Pamėnkalnio gatvėje“.

  Tačiau valstybės kontrolieriai konstatavo, kad N.Puteikis neturėjo įgaliojimų nei leisti keisti valstybės įmonės turtą, nei leisti jį parduoti. “N.Puteikis, pasirašydamas įsakymą “Dėl patalpų mainų” bei “Dėl patalpų pardavimo”, viršijo savo įgaliojimus, nes pagal Vyriausybės 1997 m. liepos 24 d. nutarimą “aprobuoti valdybos sprendimą parduodant, perleidžiant, išnuomojant ar įkeičiant daugiau kaip 1/20 bendrovės įstatinio kapitalo vertės ilgalaikį turtą teisė suteikta institucijos vadovui”.

  Tada institucijos – Kultūros ministerijos vadovas buvo ministras S.Šaltenis, todėl tik jis galėjo leisti parduoti “Vyturio” nekilnojamąjį turtą. Tačiau tikriausiai S.Šaltenis įtarė, kad bus svarstomas turto pardavimo teisėtumas, todėl liepė šį įsakymą pasirašyti viceministrui N.Puteikiui.

  Butą pardavė pusvelčiui

  Minėtas keturių kambarių 80 kv. m butas, esantis Pamėnkalnio g. 3-28, priklausęs “Vyturiui”, buvo parduotas tik už 30 tūkst. dolerių pilietei A.G.Rožinskienei.

  “Aukcionas ar konkursas dėl minėto buto pardavimo nebuvo skelbtas, steigėjas – Kultūros ministerija sprendimo dėl bendrovės įstatinio kapitalo mažinimo nepriėmė, o bendrovės kreditoriai nebuvo informuoti”, – skelbia Valstybės kontrolės aktas.

  Nekilnojamojo turto vertintojai “Lietuvos aidui’ ’ sakė, kad 1998 m. vasarą 80 kv. m keturių kambarių butas pirmame Pamėnkalnio gatvės aukšte buvo vertas maždaug 160 tūkst. dolerių. Tačiau jis buvo parduotas tik už 30 tūkst. dolerių, todėl akivaizdu, kad šio sandėrio organizatoriai pasisavino mažiausiai 130 tūkst. dolerių. Pasak ekspertų, šis butas buvo kapitališkai suremontuotas, jame įrengtas biuras, todėl jo kaina galėjo būti dar didesnė.

  “Vyturio” patalpos – “Meno fortui”

  “Vyturiui” priklauso ir patalpos Bernardinų gatvėje, kurios 1998 m. 25 metams pagal panaudos sutartį buvo išnuomotos viešajai įstaigai “Meno fortas”. Viešosios įstaigos “Meno fortas” steigėjai – Kultūros ministerija bei fizinis asmuo Eimuntas Nekrošius. “Meno forto” patalpos buvo suremontuotos iš lėšų, skirtų socialinei ir ekonominei programai.

  1988 m. “Meno forto” steigėjai iš Kultūros ministerijos gavo 254 800 Lt spektakliams statyti.

  Kultūros ministerijos pinigai – privačiai A.Bočiarovo įmonei

  Jau minėtas buvęs “Vyturio” direktorius A.Bočiarovas yra ir privačios UAB “Biznio mašinų kompanija” (BMK) akcininkas bei direktoriaus pavaduotojas. Kol ministras buvo S.Šaltenis, ministerijai pavaldžios įmonės kasmet už milijonus litų iš BMK pirko įvairią kompiuterinę techniką.

  Valstybės kontrolė – akla

  Valstybės kontrolės Įmonių kontrolės skyriaus vyresniosios kontrolierės E.Novikovienės patikrinimo akte rašoma: “UAB “Vyturys” 1998 m. liepos 31 d. perdavė jai priklausančias patalpas, esančias Pamėnkalnio gatvėje 3-28 (keturių kambarių butas su rūsiu), pilietei A.G.Rožinskienei. Už parduotą butą gauta 120 000 Lt suma užpajamuota bendrovės kasoje. Nenustačius esminių pažeidimų, vadovaujantis Valstybės kontrolės pareigūnų atliekamų tikrinimų dokumentavimo taisyklių 6,15 punktu, sprendimas nerengiamas, tikrinimo kontrolė baigiama”.

  N.Puteikis – kitos valdiškos įmonės direktorius

  Leidimą iškeisti butą į knygyną davęs buvęs kultūros viceministras Naglis Puteikis iki šiol yra Klaipėdos AB “Vakarų laivų remontas” generalinis direktorius. Kai “Lietuvos aidas” pirmą kartą parašė apie buvusių Kultūros ministerijos vadovų aferas, sulaukė N.Puteikio skambučio. Gerokai įkaitęs N.Puteikis, paskambinęs bendrovės direktoriui vėlai naktį, šaukė į ragelį: “…pamatysite, kas jums dabar bus”.

  LA

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Ta menkysta Apanavičūtė-Sulikienė užsimanė iš Puteikio pasiplėšti pinigų, nes gyvena absoliučiame skurde, nors vaidina “teisininkę”, kurios niekas nesamdo atstovauti bylose. Kas antrą mėnesį vargšytė pasigydo Žiegždriuose ir puola niekuo dėtus žmones, tikėdamasi pelno. Šliejasi prie kremlinų, kad gautų bent kokią paramą, bet ir ten ne pyragai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Amelija, koks tavo adresas, nes labai tu nori bylos :) aišku,gal tu sėdi su proxiu ir nieko nebijai. Bet labai didelė zuikio drąsa.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. silpnaprociai,kam isvis rasot straipsny jai jo neina viso perskaityt per kakzkokia susikta reklama kurios neina nuimti

  Thumb up 1 Thumb down 3

   • elas bandis nebūtų elas bandis, jis tik alų gerti moka ir TV pultelį spaudyti moka, mačiau serialą

    Thumb up 2 Thumb down 0

    • Alas yra mėgstamas personažas.
     Bet tikrai, jis Dodžui detalę nemokėdavo užsakyti net ištisą parą, kabėdavo ant telefono

     Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Na jau svieto pabaiga,N.Puteikis pakišo koja ,žmogus kai sąžiningas ir stengesi dėl tautos tai jam kelemos bylos …..Tas pareiškėjas K.S kuris bijo atvirai parašyti tautai savo pavarde ir varda….ir kuo jau jis yra apšmeištas…..piliti neturi ką veikti……užsiimk gerais darbais o ne po teismus šlaužok ir savo nesamonėm patik N.Puteikį ramybėja…….Kaip gera žmogu ir seimo nari nori su šūdais sutrypti……

  Thumb up 3 Thumb down 3

  • Reiktu skaityti ne vien KK tuomet žinotum kas yra K.S. ir kuo kaltina ta gera žmogų kuris gerai rėkaudamas jau ir su konservatoriais neturi vilties patekti į seimą.

   Thumb up 2 Thumb down 1

   • Tas K.S. uzsitraukė nemalonę, nes šiame pačiame K.K> parašė apie šventąją patvorio Neringą, jog ji negražiai elgiasi.
    Tada šventasis Naglis ir išstojo ginti šventosios Neringos.
    KK išvadino VZD filialu.
    O pačią K.S> – KGB filialo ir dar šviečiančio dukra.
    Tokia bylos fabula.

    Thumb up 2 Thumb down 0

     • Na bent pas žmoną grįš. O tai dabar vienas viename mieste, kitas kitame, šeimą sulipdys, nieko čia blogo nebus

      Thumb up 0 Thumb down 1

 5. KGB dirbanti Lietuvos teisesauga saziningus piliecius traisko kaip su tankais per Sausio 13 -ja!Ir….jie to daryti nenustos,nes tam jie ten ir susodinti:)

  Thumb up 11 Thumb down 3

  • Taip, pritariu, tik tu veikėjus šios bylos sukeitei vietomis,
   KGBIstais labai mėgsta kitus drabstyti konservatoriai.
   Nes tai labai patogu,kai pats nori pasislėpti nuo savo praeities

   Thumb up 1 Thumb down 0

  • Šiuo ,metu pjaunasi lyg šunys, gėda daro, bet ka padarysi pjaunasi seimo nariai, jiems reikia iškovoti vietą po saule, kuris dabar nori prarasti turtus ar privilegijas…o mes tik avys, suvarytos į bandą, mekenam tik savo aplinkoj…ir tylim, tai lietuviu tauta, buvom batrakais tai ir toliau būsim…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. kad KK apdairiai nutyli jog čia yra dviejų violetinių patvorinių – Kristinos Sulikienės ir Pučio Nagleikio tarpusavio pjautynės. Idėjiškai brandus, politiškai kryptingas žurnalizmas.

  Thumb up 3 Thumb down 10

  • Deja, GG ir KK yra profesionalai: čia atspausdinta pazodiskai is prokuraturos puslapio.
   O daugiau juk yra spaudoje, BNS juk verkia savo favorito

   Thumb up 2 Thumb down 2

   • ar net skaityt nemoki? ar perskaityto nesuvoki?
    komentare parasyta kas nutylima, o ne kas ispausdinta. nesuvoki?

    Thumb up 8 Thumb down 0

    • GP nieko nenutyli, tik taip suvokia informavimą. Niekas jų neprašė nutylėti, bet jie laikosi diskrecijos.
     Net man sukuosenai yra aišku, apie ką eina kalba. O tau ne?

     Thumb up 1 Thumb down 2

   • KGB metodas….Viskas atvirksciai.Manau ne teroristu Lietuvoje reikia bijoti o KGBistu!!!

    Thumb up 7 Thumb down 2

    • 1 Žmona ruse
     2. tarnavo afgane
     3. gru seržantų mokykla
     4. pamilklosaugos draugija 1987 m.
     5. antisisteminis
     nu klasika. Tikrai, ačiū kad atvėrei akis

     Thumb up 0 Thumb down 2

 7. Reikalas tas, kad Naglis Puteikis kuria naują partiją “Neapmokestinamų pajamų didinimas”. Pirmą kartą , dar prieš Naujus metus, įvykus suvažiavimui, pritrūko narių. Iš anksto žinodami apie tai, Puteikis ir kiti, iš anksto ruošėsi kitam suvažiavimui po kelių dienų po Teisingumo ministerijos atsakymo. Kadangi, antrame suvažiavime balsų užteko, Teisingumo ministerija pranešė, kad suvažiavimas negalėjo įvykti taip greitai. Todėl visą medžiagą perdavė tirti prokuratūrai. Dabar daugybė žmonių yra tampomi po tyrėjus, po kelias valandas tardomi. Įsivaizduojate kokie tai resursai metami? O ir Puteikis būtų ramiai sėdėjęs, būtų niekas jo nelietęs. O dabar BAUDŽIAMOJI BYLA už šmeižtą. Ne Lietuva, o vilkų šalis

  Thumb up 19 Thumb down 6

  • Ar bent suvoki ka cia prirasei?
   Prie ko cia suvaziavimai, jei susipjove du venckiniai sektantai?

   Thumb up 2 Thumb down 13

   • BYla pradėta 2012 m. generalinėje prokuratūroje, ištirta ir nutraukta, nustačius kaltininką 2013 02 18. Į teismą kreiptasi 2015 04 20.
    Teismai mėtė kaip karštą bulvę lygiai metus.

    Thumb up 8 Thumb down 2

 8. Tai negi K. S. tikisi laimėti teismą?
  Bet nebūtų konservatorė- pati pripaisto, po to paduoda į teismą. Čia toks savireklamos būdas? Jei taip tai tik iš blogosios pusės ponia save pasireklamuos.

  Thumb up 13 Thumb down 4

  • Jūsų žiniai, ponia nepriklauso jokiai partijai, ir dirba savo pačios teisinėje kontoroje. Jokia politika neužsiima

   Thumb up 3 Thumb down 4 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...